Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 11 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K22 ute 2015

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 28 NOV, 2015
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2015.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1993-1995, P19/F19: Födda 1996-1997, P17/F17: Födda 1998, P16/F16: Födda 1999, P15/F15: Födda 2000, P14/F14: Födda 2001 - plus ev 02:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.62 Daniella Busk 93 Malmö Söderhamn 7.8
11.83 Jessica Östlund 93 Hässelby Söderhamn 7.8
11.88 Linnea Killander 93 Malmö Halmstad 27.6
11.88 Caroline Larsson 93 Hässelby Göteborg/U 4.7
11.90 Elise Malmberg 95 Hässleholm Halmstad 27.6
12.06 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Gävle 24.7
12.09 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Göteborg/S 14.8
12.14 Sandra Törnros 95 Gefle Eskilstuna 23.5
12.14 Rebecca Larsson 94 Hässelby Göteborg/U 4.7
12.17 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Sundsvall 26.7
12.21 Ida Hansen 93 IF Göta Söderhamn 7.8
12.24 Sara Söderberg 94 Tjalve Eksjö 9.8
12.31 Linda Frödin Glad 93 Tureberg Göteborg/U 4.7
12.33 Josefin Palm 94 Gefle Göteborg/U 4.7
12.43 Julia Hässel 94 Tureberg Huddinge 13.6
12.45 Amanda Odesjö 94 Alingsås Turlock, CA 28.2
12.45 Farydah Inoussa 94 Hässelby Mobile, AL 7.3
12.48 Malin Roth 95 Kongahälla Skara 6.6
12.49 Malin Ramnewall 94 Falkenberg Falkenberg 28.4
12.50 Klara Helander 95 Upsala Uppsala 13.6
oklar/okänd vind
12.16 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Wheaton, IL 2.5
medvind
11.56 Jessica Östlund 93 Hässelby Skara 6.6
11.81 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Gävle 24.7
11.81 Caroline Larsson 93 Hässelby Skara 6.6
12.10 Sandra Törnros 95 Gefle Vellinge 13.6
12.30 Josefin Palm 94 Gefle Gävle 24.7
12.38 Julia Hässel 94 Tureberg Västerås 2.8
12.42 Malin Roth 95 Kongahälla Jönköping 2.6
12.42 Klara Helander 95 Upsala Gävle 24.7
12.43 Amanda Odesjö 94 Alingsås Azusa, CA 17.4
12.50 Sofia Mossberg 95 Falun Auburn, AL 4.4

200m

23.61 Daniella Busk 93 Malmö Tallinn, EST 10.7
23.82 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Skara 6.6
23.91 Linnea Killander 93 Malmö Sollentuna 25.6
24.13 Elise Malmberg 95 Hässleholm Vellinge 14.6
24.27 Ida Hansen 93 IF Göta Skara 6.6
24.42 Jessica Östlund 93 Hässelby Sollentuna 25.6
24.74 Farydah Inoussa 94 Hässelby Hammond, LA 8.5
24.86 Rebecca Larsson 94 Hässelby Sollentuna 7.6
25.07 Linda Frödin Glad 93 Tureberg Sollentuna 7.6
25.12 Caroline Larsson 93 Hässelby Halmstad 28.6
25.14 Caroline Kihlblom 94 Tureberg Västerås 1.8
25.23 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Wheaton, IL 2.5
25.26 Klara Helander 95 Upsala Västerås 1.8
25.33 Sara Söderberg 94 Tjalve Norrköping 16.8
25.43 Ida Jansson 95 Upsala Eskilstuna 23.5
25.43 Julia Hässel 94 Tureberg Sollentuna 25.6
25.45 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Skellefteå 1.8
25.48 Sandra Törnros 95 Gefle Göteborg/U 5.7
25.50 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Skara 6.6
25.52 Malin Skogström 95 Hässelby Sätra 9.5
medvind
24.96 Klara Helander 95 Upsala Sollentuna 7.6
25.08 Caroline Kihlblom 94 Tureberg Västerås 1.8
25.29 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Umeå 16.8
25.32 Malin Skogström 95 Hässelby Västerås 1.8
25.40 Frida Hogstrand 93 Täby Sollentuna 7.6

400m

53.75 Lisa Duffy 93 Hässelby Göteborg/S 14.8
54.07 Elise Malmberg 95 Hässleholm Göteborg/S 5.9
54.81 Anna Silvander 93 Lidingö Sundsvall 1.7
55.48 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Söderhamn 8.8
56.54 Caroline Kihlblom 94 Tureberg Söderhamn 8.8
56.99 Sofia Johnsson 94 Hässelby Gävle 26.7
57.03 Ida Holm 93 Täby Göteborg/U 4.7
57.92 Sara Rönnby 93 Tjalve Kalmar 22.8
58.00 Klara Helander 95 Upsala Eskilstuna 23.5
58.04 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Göteborg/U 4.7
58.20 Åsa Söderlund 93 Ullevi Göteborg/U 4.7
58.30 Jessica Bloodworth 93 Växjö Kalmar 22.8
58.82 Louise Andersson 93 Daytona Beach, FL 18.4
58.89 Alice Petersson 95 Kalmar Göteborg/U 4.7
59.15 Greta Graziani 94 Täby Lodi, ITA 6.6
59.46 Josefin la Fleur 94 Ystad Hässleholm 26.7
60.29 Emma Larsson 94 Västerås Nynäshamn 23.8
60.31 Sara Jernfält 93 Örebro Mobile, AL 20.3
60.31 Josephine Risberg Thoor 95 Helsingborg Göteborg/U 4.7
60.31 Linnea Ivarsson 94 Lerum Varberg 9.8

800m

2:02.53 Anna Silvander 93 Lidingö Tallinn, EST 11.7
2:05.07 Ida Holm 93 Täby Oslo, NOR 11.6
2:12.89 Alice Petersson 95 Kalmar Kalmar 23.8
2:13.51 Josefine Malmborg 94 Täby San Francisco, CA 2.5
2:13.91 Greta Graziani 94 Täby Fidenza, ITA 23.5
2:14.76 Sara Rönnby 93 Tjalve Motala 30.5
2:17.24 Frida Wallström 95 IFK Umeå Söderhamn 8.8
2:17.48 Malin Trollsås 93 Danderyd Atlanta, GA 18.4
2:17.80 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Helsingör, DEN 9.5
2:18.50 Sofia Geirup 94 Ullevi Göteborg/U 5.7
2:20.38 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Göteborg/U 5.7
2:22.97 Emma Forss 94 Hammarby Sollentuna 6.6
2:23.79 Emelie Svensson 95 Mora Huddinge 14.6
2:23.90 Malin Skogström 95 Hässelby Tårnby, DEN 14.6
2:24.26 Stina Åberg 94 Hammarby Göteborg/U 5.7
2:26.13 Frida Johansson 95 IF Göta Inowroclaw, POL 5.7
2:27.27 Emma Löfqvist 95 Akele Göteborg/U 5.7
2:27.64 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Huddinge 14.6
2:27.93 Annica Larsson 94 Östersund Göteborg/U 5.7
2:28.18 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Tårnby, DEN 14.6
ungefärlig tid
2:24.6m Rakel Rosshagen 95 Hässelby Sätra 10.5

1500m

4:15.37 Anna Silvander 93 Lidingö Söderhamn 8.8
4:17.20 Sarah Lahti 95 Hässelby Oordegem, BEL 23.5
4:32.78 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Göteborg/U 4.7
4:35.13 Hedda Bångman 95 Trångsviken Kalmar 22.8
4:36.74 Agnes Sjöström 94 Hässelby Austin, TX 2.5
4:40.42 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Söderhamn 8.8
4:42.69 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Göteborg/U 4.7
4:45.55 Josefine Malmborg 94 Täby Eagle Rock, CA 13.3
4:47.91 Frida Wallström 95 IFK Umeå Kalmar 22.8
4:51.50 Alice Petersson 95 Kalmar Oskarshamn 14.5
4:51.80 Emilia Ohlin 93 Trollhättans IF Kalmar 22.8
4:53.07 Malin Strand 93 Sävedalen Göteborg/U 4.7
4:56.16 Stina Åberg 94 Hammarby Göteborg/U 4.7
4:56.88 Emma Löfqvist 95 Akele Göteborg/U 4.7
4:57.06 Greta Graziani 94 Täby Chiasso, SUI 22.8
4:58.69 Amanda Trense 95 Täby Sollentuna 7.6
5:00.94 Evelina Beramand 94 Mölndal Hattiesburg, MS 25.4
5:03.24 Sara Hallquist 93 Åsarna Östersund 30.5
5:18.61 Erika Lindeblad 93 Kalmar Trollhättan 16.8
5:23.47 Olivia Carlström 94 Bakersfield, CA 27.2

3000m

9:58.31 Hedda Bångman 95 Trångsviken Göteborg/U 3.7
10:03.39 Felicia Hellberg 95 Sundbyberg Sollentuna 5.6
10:04.51 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Sollentuna 25.6
10:14.89 Malin Strand 93 Sävedalen Göteborg/U 3.7
10:34.95 Evelina Beramand 94 Mölndal Göteborg/U 3.7
11:24.87 Erika Lindeblad 93 Kalmar Hässleholm 26.7
11:48.7m Emma Löfqvist 95 Akele Linköping 11.6

5000m

17:08.72 Agnes Sjöström 94 Hässelby Walnut, CA 17.4
17:49.60 Hedda Bångman 95 Trångsviken Kalmar 23.8
17:54.10 Malin Strand 93 Sävedalen Söderhamn 9.8
18:07.0m Lisa Ring 93 NocOut Linköping 13.5
18:14.44 Evelina Beramand 94 Mölndal Atlanta, GA 27.3
19:10.04 Emilia Ohlin 93 Trollhättans IF Kalmar 23.8
19:14.07 Evelina Ljung 94 Växjö Sundsvall 1.7
19:21.11 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Lerum 30.5
19:22.46 Weronika Brzuchalska 93 Studenterna Stockholm/S 25.8

2000m hinder/76.2

7:24.29 Amanda Trense 95 Täby Eskilstuna 23.5

100m häck/84.0

13.76 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Sundsvall 26.7
13.76 Malin Skogström 95 Hässelby Gävle 5.9
13.85 Sofia Mossberg 95 Falun Coral Gables, FL 11.4
13.93 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Sundsvall 1.7
14.19 Sofia Johnsson 94 Hässelby Göteborg/U 5.7
14.32 Fanny Lindström 94 Malmö Hvidovre, DEN 13.6
14.38 Farydah Inoussa 94 Hässelby Lafayette, LA 21.3
14.56 Sofia Linde 95 Täby Dilbeek, BEL 1.8
14.60 Charlotte Skogström 93 Hässelby Göteborg/U 5.7
14.78 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 5.9
15.13 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Tårnby, DEN 13.6
15.16 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbyberg Gävle 5.9
15.24 Elin Lindeblad 95 Kalmar Kalmar 6.6
15.32 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Linköping 16.8
15.55 Frida Johansson 95 IF Göta Inowroclaw, POL 4.7
15.69 Matilda Nilsson 93 Hakarpspojkarna Kalmar 6.6
15.73 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Greeley, CO 4.4
16.98 Agnes Johansson 95 Trollhättan FIK Borås 30.5
medvind
13.64 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Karlstad 22.7
13.69 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 30.5
13.77 Sofia Mossberg 95 Falun Ithaca, NY 2.5
13.98 Sofia Johnsson 94 Hässelby Gävle 17.6
14.11 Farydah Inoussa 94 Hässelby Austin, TX 25.3
14.27 Sofia Linde 95 Täby Eskilstuna 23.5
14.95 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Sätra 9.5
15.12 Sabina Sandberg 93 Spårvägen San Diego, CA 13.5
15.65 Matilda Nilsson 93 Hakarpspojkarna Hässleholm 30.5

400m häck/76.2

55.88 Elise Malmberg 95 Hässleholm Tallinn, EST 12.7
60.18 Sofia Johnsson 94 Hässelby Skara 29.8
60.62 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Sundsvall 1.7
61.17 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Söderhamn 9.8
62.79 Klara Helander 95 Upsala Märsta 16.8
68.10 Johanna Bromark 93 Spårvägen Sundsvall 1.7
68.10 Josefine Havdelin 95 Lidingö Stockholm/S 30.7
68.63 Elin Axelsson 94 Trollhättan FIK Trollhättan 16.8
69.55 Alexandra Bartee 95 Gefle Eskilstuna 23.5
71.89 Emma Forss 94 Hammarby Göteborg/U 3.7

Höjd

1.87 Sofia Linde 95 Täby Halmstad 28.6
1.81 Vendela von Corswant 93 Örgryte Göteborg/U 3.7
1.80 Lisa Engman 94 Kil Göteborg/S 5.9
1.78 Evelina Erlandsson 94 IF Göta Lillehammer, NOR 21.6
1.77 Lisa Thelander 93 Halmstad Halmstad 28.6
1.75 Matilda Nilsson 93 Hakarpspojkarna Jönköping 12.8
1.75 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Greeley, CO 4.4
1.73 Linda Skantze 95 Lidingö Söderhamn 9.8
1.69 Malin Skogström 95 Hässelby Gävle 5.9
1.67 Emma Schack 95 Åhus Karlskrona 14.6
1.67 Ida Virdebrant 94 Växjö Motala 30.5
1.66 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 5.9
1.64 Hanna Ringdahl 95 Eslöv Eslöv 24.5
1.64 Lina Löfqvist 93 Upsala Mölndal 30.7
1.61 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Arona, ESP 6.6
1.60 Frida Johansson 95 IF Göta Inowroclaw, POL 4.7
1.58 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Tårnby, DEN 13.6
1.58 Felicia Berglind 93 Spårvägen Trelleborg 6.6
1.57 Farydah Inoussa 94 Hässelby Austin, TX 25.3
1.55 Elin Lindeblad 95 Kalmar Kalmar 19.9

Stav

4.70 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Beijing, CHN 26.8
4.55 Michaela Meijer 93 Örgryte Beijing, CHN 24.8
4.00 Hanna Jansson 95 Ullevi Kalmar 21.8
3.91 Elin Olsson 93 Kvarnsveden Karlstad 22.7
3.51 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Kalmar 21.8
3.47 Johanna Greger 94 Örgryte Göteborg/S 28.7
3.40 Alexandra Bartee 95 Gefle Gävle 4.8
3.38 Denise Eriksson 95 Gefle Gävle 26.7
3.33 Frida Andersson 95 Hovslätt Habo 13.6
3.00 Erika Nyström 93 Motala Kalmar 21.8
3.00 Sofia Johansson 95 Tranås Tranås 30.8
2.70 Jenny Jansson 93 Östhammar Östhammar 17.8

Längd

6.78 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Söderhamn 9.8
6.20 Sandra Törnros 95 Gefle Stockholm/S 13.9
6.10 Ida Hansen 93 IF Göta Kalmar 22.8
5.97 Sara Kviberg 93 Hässelby Torremolinos, ESP 23.5
5.96 Farydah Inoussa 94 Hässelby Hammond, LA 9.5
5.95 Malin Skogström 95 Hässelby Tårnby, DEN 14.6
5.77 Charlotte Skogström 93 Hässelby Göteborg/U 4.7
5.74 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Lexington, KY 2.5
5.73 Klara Helander 95 Upsala Täby 29.8
5.70 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Göteborg/S 14.8
5.70 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Västerås 2.8
5.64 Amanda Odesjö 94 Alingsås Turlock, CA 7.3
5.61 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Laramie, WY 1.5
5.60 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Helsingborg 12.7
5.56 Elin Lindeblad 95 Kalmar Kalmar 22.8
5.53 Frida Johansson 95 IF Göta Inowroclaw, POL 5.7
5.47 Elin Larsson 94 Falkenberg Varberg 9.8
5.41 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Wheaton, IL 1.5
5.35 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Sätra 10.5
5.31 Sofia Linde 95 Täby Karlstad 22.7
medvind
6.28 Sandra Törnros 95 Gefle Stockholm/S 13.9
6.05 Sara Kviberg 93 Hässelby Söderhamn 8.8
5.80 Charlotte Skogström 93 Hässelby Göteborg/U 4.7
5.77 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Kalmar 22.8
5.76 Klara Helander 95 Upsala Uppsala 12.5
5.48 Alina Lindqvist 95 Väsby Täby 29.8

Tresteg

12.92 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Jacksonville, FL 30.5
12.45 Emma Ehrlin 93 Ärla Huddinge 12.6
12.34 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Uppsala 7.6
12.18 Sofia Nilsson 95 Gefle Gävle 4.8
12.09 Elina Rapp 93 Växjö Kalmar 23.8
12.05 Nellie Mårtensson 95 Malmö Helsingborg 11.7
11.83 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Halmstad 27.6
11.71 Frida Johansson 95 IF Göta Kalmar 23.8
11.67 Malin Citess 95 Atleticum Karlskrona 13.6
11.62 Elin Lindeblad 95 Kalmar Trollhättan 16.8
11.35 Johanna Konséleus 95 Ullevi Borås 13.6
11.25 Fanny Anonsen 95 Gefle Göteborg/U 5.7
11.12 Linda Skantze 95 Lidingö Eskilstuna 24.5
11.11 Anna Holmin 95 Upsala Kalmar 23.8
11.04 Denise Sandell 94 Örebro Västerås 1.8
10.93 Sara Angelmyr 94 Örebro Karlstad 15.8
10.88 Sofia Andersson 94 Upsala Uppsala 2.9
10.86 Johanna Pettersson 94 Örebro Karlstad 15.8
10.85 Madeleine Rossi 95 Hammarby Göteborg/U 5.7
10.53 Linnea Ivarsson 94 Lerum Lerum 30.5
medvind
12.58 Emma Ehrlin 93 Ärla Huddinge 12.6
12.15 Elina Rapp 93 Växjö Sundsvall 1.7
11.93 Malin Citess 95 Atleticum Göteborg/U 5.7
11.70 Fanny Anonsen 95 Gefle Göteborg/U 5.7
11.41 Johanna Konséleus 95 Ullevi Kalmar 23.8
11.39 Linda Skantze 95 Lidingö Eskilstuna 24.5
11.12 Anna Holmin 95 Upsala Västerås 1.8
11.10 Denise Sandell 94 Örebro Västerås 1.8

Kula/4.0

17.05 Fanny Roos 95 Atleticum Leiden, NED 13.6
14.03 Sofia Linde 95 Täby Eskilstuna 23.5
13.91 Jennie Söderholm 93 Västerås Eskilstuna 23.5
13.91 Maria Nilsson 95 Orient Uppsala 7.6
13.27 Heidi Schmidt 93 Spårvägen Växjö/V-K 29.6
13.24 Moa Eskilsson 93 Villstad Habo 13.6
12.70 Lisa Carlsson 94 Falun Uppsala 7.6
12.45 Linnea Jönsson 95 Upsala Uppsala 31.5
11.88 Frida Johansson 95 IF Göta Inowroclaw, POL 4.7
11.74 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg/S-K 3.10
11.71 Marielle Bengtsson 93 Trollhättan FIK Helsingborg 12.7
11.57 Fanny Öhrn Selahn 95 Södertälje Huddinge 13.6
11.53 Farydah Inoussa 94 Hässelby Hammond, LA 8.5
11.46 Malin Skogström 95 Hässelby Tårnby, DEN 13.6
11.34 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 26.7
11.30 Frida Tunemar 93 Motala Norrköping 16.6
10.98 Lydia Sundin 94 Mora Mora 30.8
10.92 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 5.9
10.80 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Bålsta 23.5
10.74 Ronja Fredriksson 95 IFK Umeå Eskilstuna 24.5

Diskus/1.0

55.14 Heidi Schmidt 93 Spårvägen Bålsta 23.5
52.39 Fanny Roos 95 Atleticum Söderhamn 9.8
51.82 Emma Ljungberg 94 Nyköping Mesa, AZ 25.4
48.13 Moa Eskilsson 93 Villstad Växjö/V-K 12.5
47.79 Lina Bengtson 94 Öresund Philadelphia, PA 23.4
46.06 Lydia Sundin 94 Mora Söderhamn 9.8
45.30 Maria Wennlund 93 IF Göta Söderhamn 9.8
42.06 Elin Rubin 95 Hovslätt Göteborg/U 5.7
40.99 Fanny Öhrn Selahn 95 Södertälje Huddinge 19.8
40.73 Marielle Bengtsson 93 Trollhättan FIK Helsingborg 12.7
39.06 Jennie Söderholm 93 Västerås Gävle 25.7
38.92 Freja Liljedahl 94 Gefle La Jolla, CA 14.3
38.29 Maria Nilsson 95 Orient Lerum 30.5
37.42 Matilda Åström 95 Gefle Eskilstuna 23.5
37.35 Malin Andersson 93 Öresund Malmö/S-K 26.9
36.72 Linda Graeve 95 Timrå Timrå 1.7
35.28 Linda Skantze 95 Lidingö Eskilstuna 24.5
34.89 Linnea Jönsson 95 Upsala Uppsala 13.6
34.15 Ronja Fredriksson 95 IFK Umeå Umeå 17.6
32.79 Jonna Nilsson 94 Contact Olofström 23.6

Slägga/4.0

68.76 Eleni Larsson 93 Huddinge Tjeboksary, RUS 21.6
65.67 Marinda Petersson 95 Malmö Halle, GER 16.5
60.43 Amanda Rydberg 93 Västerås Leiria, POR 1.5
57.42 Linnea Jönsson 95 Upsala Gainesville, FL 4.4
54.84 Matilda Åström 95 Gefle Gävle 17.6
53.67 Stephanie Ericson 93 Ullevi Göteborg/S-K 9.5
53.04 Anna-Clara Rydberg 94 IF Göta Kalmar 22.8
52.65 Freja Liljedahl 94 Gefle La Jolla, CA 24.4
52.33 Frida Norlund 95 Skellefteå Umeå 15.7
52.08 Maria Söderqvist 93 Öresund Hässleholm 24.7
50.68 Maja Eklund 94 Växjö Växjö 18.8
49.39 Madelen Östblom 94 Gefle Sätra/K 2.5
49.13 Felicia Hast 93 Lund Malmö/S-K 10.10
48.94 Emma Ljungberg 94 Nyköping Phoenix, AZ 28.3
48.39 Fanny Hjorth 95 Säter Göteborg/S-K 4.7
47.08 Fanny Roos 95 Atleticum Växjö/V-K 15.9
45.31 Malin Jönsson 95 Lund Tårnby, DEN 3.5
42.16 Hanna Orre 95 Säter Falun 30.5
41.73 Caroline Wallin 94 Huddinge Bollnäs 4.7
41.46 Josefin Nordgren 95 Orient Lerum 30.5

Spjut/600

56.76 Sofi Flink 95 Västerås Stockholm/S 30.7
49.73 Malin Andersson 93 Öresund Kungsbacka 6.9
45.64 Jennifer Björklund 95 Enköping Södertälje 6.6
44.06 Sofie Hammar 95 Rigor Göteborg/S 12.6
41.38 Sofie Davoust 94 Södertälje Södertälje 6.6
40.29 Malin Skogström 95 Hässelby Gävle 6.9
40.23 Mathilde Sjöstedt 94 Ullevi Göteborg/S 12.6
40.23 Linnea Sieker 95 Falkenberg Bottnaryd 27.6
40.07 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg/S-K 10.10
39.81 Sofia Linde 95 Täby Växjö/V-K 12.5
38.97 Fanny Roos 95 Atleticum Växjö/V-K 15.9
38.07 Satu Tossavainen 95 Tjalve Motala 30.5
37.03 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Greeley, CO 4.4
36.22 Klara Helander 95 Upsala Falun 30.5
34.46 Rebecka Ekvall 94 Tranås Tranås 3.10
33.95 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Pontoise, FRA 24.5
33.42 Frida Olsson 94 Bore Torsby 26.9
33.40 Michaela Meijer 93 Örgryte Göteborg/S-K 30.9
33.24 Farydah Inoussa 94 Hässelby Austin, TX 26.3
33.18 Sofia Andersson 94 Upsala Uppsala 19.9

Sjukamp/K

5.506 Malin Skogström 95 Hässelby Tårnby, DEN 14.6
5.248 Farydah Inoussa 94 Hässelby Austin, TX 26.3
4.756 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Sätra 10.5
4.747 Frida Johansson 95 IF Göta Inowroclaw, POL 5.7
4.681 Sabina Sandberg 93 Spårvägen San Diego, CA 14.5
4.563 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbyberg Gävle 6.9
3.956 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Arona, ESP 7.6

>