Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P15 ute 2015

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 13 OKT, 2015
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2015.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1993-1995, P19/F19: Födda 1996-1997, P17/F17: Födda 1998, P16/F16: Födda 1999, P15/F15: Födda 2000, P14/F14: Födda 2001 - plus ev 02:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.29 Linus Kapstad 00 Umedalen Karlskrona 21.8
9.31 Ahmed Bahaa 00 Huddinge Karlskrona 21.8
9.31 Isak Kristensen 00 Ullevi Karlskrona 21.8
9.34 Vidar Stenqvist 00 Täby Gävle 25.7
9.36 Andrés Vera 00 Wärnamo Karlskrona 21.8
9.49 Omar Chaaban 00 Helsingborg Karlskrona 21.8
9.52 Emil Sandström 00 Söderhamn Sundsvall 29.8
9.56 Simon Hultén 00 Sävedalen Karlskrona 21.8
9.57 Marcus Andersson 00 Öresund Göteborg/U 4.7
9.58 Nils Persson 00 Sundsvall Sundsvall 29.8
9.61 Calle Haag 00 Märsta Stockholm/S 2.8
9.61 Edvin Persson 00 Malmö Karlskrona 21.8
9.62 Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga Stockholm/S 2.8
9.63 Victor Thor 00 Strand Sundsvall 29.8
9.64 Carl Enhörning 00 Bromma Sätra 6.9
9.66 Philip Ludwigs 00 Danderyd Huddinge 13.6
9.66 Hampus Lilja 00 Klippan Karlskrona 21.8
9.72 Felix Prins 00 Hammarby Karlskrona 21.8
9.76 Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlskrona 21.8
9.82 Hannes Forslund 00 Piteå Karlskrona 21.8
medvind
9.23 Vidar Stenqvist 00 Täby Sollentuna 6.6
9.27 Linus Kapstad 00 Umedalen Göteborg/U 4.7
9.48 Carl Enhörning 00 Bromma Sollentuna 6.6
9.53 Marcus Andersson 00 Öresund Göteborg/U 4.7
9.55 Simon Hultén 00 Sävedalen Kungsbacka 6.9
9.59 Carl Bengtström 00 Örgryte Kungsbacka 6.9
9.64 Hampus Lilja 00 Klippan Klippan 7.6
9.70 Hannes Forslund 00 Piteå Sundsvall 29.8
9.78 Joakim Wadstein 00 Norrköping Flen 16.5
9.80 Hussein Naseri 00 Haparanda Sundsvall 29.8
9.80 Max Persson 00 Halmstad Varberg 8.8

300m

35.88 Ahmed Bahaa 00 Huddinge Göteborg/U 5.7
35.91 Ludvig Brorsson 00 Falköpings FIK Karlskrona 23.8
36.09 Carl Bengtström 00 Örgryte Göteborg/U 5.7
36.70 Vidar Stenqvist 00 Täby Stockholm/S 1.8
36.87 Ernesto Turro Herrera 00 Lidingö Karlskrona 23.8
37.34 Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga Göteborg/U 5.7
37.36 Isak Kristensen 00 Ullevi Göteborg/S 7.6
37.49 Carl Enhörning 00 Bromma Karlskrona 23.8
37.73 Mose Hussein 00 Eskilstuna Karlskrona 23.8
38.18 Isak Lefvert 00 Mälarhöjden Göteborg/U 5.7
38.31 Nils Persson 00 Sundsvall Stockholm/S 1.8
38.45 Otto Sundell 00 Söderhamn Gävle 25.7
38.59 Gustav Zetterlund 00 Örebro Sollentuna 7.6
38.69 Emil Sandström 00 Söderhamn Sundsvall 30.8
38.70 Simon Hultén 00 Sävedalen Göteborg/U 5.7
38.83 Max Persson 00 Halmstad Karlskrona 22.8
38.88 Daniel Sjölin 00 Höör Helsingborg 11.7
39.05 Emil Fagerlin 00 Trollhättan FIK Varberg 9.8
39.32 Andreas Cigéhn 00 Täby Karlskrona 22.8
39.35 Simon Strand 00 Högby Karlskrona 22.8

800m

2:00.49 Isak Lefvert 00 Mälarhöjden Sollentuna 25.6
2:02.23 Erik Jälknäs 00 Trollhättan FIK Karlskrona 22.8
2:03.35 Carl Bengtström 00 Örgryte Varberg 20.9
2:04.26 Alexander Larsson 00 Örebro Karlskrona 22.8
2:05.63 Jonathan Skagerberg 00 Lerum Karlskrona 22.8
2:05.93 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Täby 12.9
2:07.01 Nils Jonsson 00 Danderyd Stockholm/S 2.8
2:07.97 André Mellqvist 00 Sävedalen Göteborg/S 6.6
2:09.69 Faustin Mugabo 00 Väsby Stockholm/S 2.8
2:09.78 Mose Hussein 00 Eskilstuna Stockholm/S 2.8
2:09.92 Christoffer Wockatz 00 Kville Lerum 30.8
2:09.94 Malkolm Lundkvist 00 Sävedalen Göteborg/S 6.6
2:09.97 Henrik Möbius 00 Malmö Karlskrona 21.8
2:10.54 Simon Hjortmark 00 Tjalve Stockholm/S 2.8
2:10.56 Carl Malmström 00 Kongahälla Karlskrona 21.8
2:10.62 Ola Tyrsmo 00 Glanshammar Karlskrona 21.8
2:10.70 Nikolai Herrmann 00 Täby Täby 12.9
2:10.70 Jesper Lind 00 Strand Bollnäs 18.8
2:11.71 Daniel Tegbrant 00 Huddinge Karlskrona 21.8
2:12.03 Viktor Bergkvist 00 Linköping Täby 12.9

2000m

6:01.12 Erik Jälknäs 00 Trollhättan FIK Göteborg/S 7.6
6:02.50 Ludvig Bjurelid 00 Högby Karlskrona 23.8
6:03.02 Isak Lefvert 00 Mälarhöjden Karlskrona 23.8
6:05.80 André Mellqvist 00 Sävedalen Karlskrona 23.8
6:07.35 Abdirahman Ali 00 Ullevi Karlskrona 23.8
6:09.45 Johan Ekberg 00 Hammarby Karlskrona 23.8
6:12.43 Carl Jälknäs 00 Trollhättan FIK Varberg 8.8
6:14.80 Henrik Möbius 00 Malmö Karlskrona 23.8
6:15.04 Simon Hjortmark 00 Tjalve Göteborg/U 5.7
6:15.46 Alexander Larsson 00 Örebro Karlskrona 23.8
6:15.55 Linus Näslund 00 Ärla Karlskrona 23.8
6:18.93 Linus Nilssen 00 Hagen Karlskrona 23.8
6:20.40 Wilhelm Olofsson 00 IFK Umeå Sundsvall 30.8
6:26.90 Nils Jonsson 00 Danderyd Sollentuna 7.6
6:31.91 Markus Asplund 00 Huddinge Sollentuna 7.6
6:32.70 Axel Boij Du Rietz 00 Hellas Huddinge 14.6
6:34.48 Jonathan Skagerberg 00 Lerum Göteborg/S 7.6
6:38.56 Simon Åstot 00 IFK Umeå Umeå 20.8
6:42.43 Oskar Bergek 00 Bromma Karlskrona 23.8
6:43.47 Måns Rosenbaum 00 Bromma Karlskrona 23.8

1500m hinder/76.2

4:37.73 Ludvig Bjurelid 00 Högby Högby 4.10
4:39.99 Carl Jälknäs 00 Trollhättan FIK Karlskrona 21.8
4:46.10 Abdirahman Ali 00 Ullevi Karlskrona 21.8
4:56.36 Johan Ekberg 00 Hammarby Karlskrona 21.8
4:56.57 Nils Jonsson 00 Danderyd Karlskrona 21.8
4:57.10 Linus Näslund 00 Ärla Gävle 24.7
5:01.87 Axel Boij Du Rietz 00 Hellas Karlskrona 21.8
5:02.18 Vilgot Dahl 00 Lidköping Karlskrona 21.8
5:05.24 Simon Hjortmark 00 Tjalve Karlskrona 21.8
5:05.98 Eric Boethius 00 Kongahälla Karlskrona 21.8
5:09.02 William Rydin 00 Ullevi Varberg 9.8
5:15.80 Oskar Bergek 00 Bromma Karlskrona 21.8
5:25.53 Markus Asplund 00 Huddinge Gävle 24.7
5:43.8m William Selander 00 Trångsviken Krokom 2.6
ett hinder för lite
4:49.47 Simon Hjortmark 00 Tjalve Göteborg/U 3.7

80m häck/84.0

11.08 Linus Kapstad 00 Umedalen Täby 12.9
11.18 Daniel Grenegård 00 IF Göta Helsingborg 11.7
11.25 Nils Persson 00 Sundsvall Karlskrona 23.8
11.29 Gustav Karlsson 00 Örebro Karlskrona 23.8
11.29 Melker Gustavsson 00 IF Göta Brandenburg, GER 4.7
11.52 Felix Prins 00 Hammarby Göteborg/U 5.7
11.61 Hugo Delvéus 00 KA2 Ängelholm 16.8
11.63 Carl Bengtström 00 Örgryte Täby 12.9
11.66 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Täby 12.9
11.71 Simon Thor 00 Märsta Märsta 10.8
11.75 Leo Bergström 00 Täby Karlskrona 23.8
11.79 Samuel Lestander 00 IFK Göteborg Göteborg/U 5.7
11.91 Joakim Wadstein 00 Norrköping Karlskrona 23.8
12.00 Casper Borgström 00 Lund Helsingborg 11.7
12.00 Hussein Naseri 00 Haparanda Skellefteå 31.5
12.00 Albin Andersson 00 Lidingö Göteborg/U 5.7
12.13 Philip Stömne 00 Valbo Leksand 26.7
12.22 Erik Thunqvist 00 Bromma Täby 12.9
12.23 Tim Svantesson 00 Nyköping Nyköping 15.8
12.31 Anton Winroth 00 Växjö Ljungby 14.6
medvind
12.25 Todd Hector 00 IFK Göteborg Varberg 9.8
12.31 Anton Andersson 00 Varberg Varberg 9.8

300m häck/76.2

39.05 Carl Bengtström 00 Örgryte Göteborg/U 3.7
41.14 Nils Persson 00 Sundsvall Karlskrona 22.8
41.52 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Karlskrona 21.8
42.18 Otto Sundell 00 Söderhamn Karlskrona 22.8
42.46§ Daniel Grenegård 00 IF Göta Enskede 29.8
43.43 Hugo Delvéus 00 KA2 Ängelholm 15.8
43.69 Hussein Naseri 00 Haparanda Sundsvall 29.8
44.38 Mikael Lundkvist 00 Huddinge Sollentuna 6.6
45.13 Vilgot Dahl 00 Lidköping Göteborg/U 3.7
45.71 William Hagman 00 Huddinge Karlskrona 21.8
45.93§ Albin Andersson 00 Lidingö Enskede 29.8
46.00 Felix Prins 00 Hammarby Stockholm/S 2.8
46.07§ Jona Askelund 00 Mölndal Enskede 29.8
47.54 Anton Winroth 00 Växjö Karlskrona 21.8

Höjd

1.94 Ludvig Brorsson 00 Falköpings FIK Göteborg/U 4.7
1.92 Simon Thor 00 Märsta Göteborg/U 4.7
1.90 Leo Bergström 00 Täby Enskede 29.8
1.89 Joakim Wadstein 00 Norrköping Stockholm/S 1.8
1.85 Samuel Fransson 00 Malmö Halmstad 28.6
1.82 Hussein Naseri 00 Haparanda Skellefteå 31.5
1.81 Timmy Karlsson 00 Huddinge Karlskrona 22.8
1.80 Albin Wågsäter 00 Malmö Halmstad 28.6
1.79 Carl Windmar 00 Bromma Täby 12.9
1.79 Tim Svantesson 00 Nyköping Täby 13.9
1.77 Emil Ulin 00 Falun Karlskrona 22.8
1.75 Carl Bengtström 00 Örgryte Täby 13.9
1.75 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Varberg 20.9
1.74 Edwin Pakiam 00 Dals Södra Halmstad 28.6
1.71 Jona Askelund 00 Mölndal Hässleholm 25.7
1.71 Hannes Forslund 00 Piteå Piteå 7.6
1.70 Olof Ryberg 00 Örgryte Villstad 15.8
1.70 Philip Stömne 00 Valbo Falun 16.8
1.70 Linus Kapstad 00 Umedalen Skellefteå 31.5
1.68 Melker Torslén 00 Högby Högby 1.7
1.68 Tobias Carlryd 00 Örgryte Göteborg/U 4.7
1.68 Tomas Johansson 00 Örebro Gävle 6.9

Stav

4.30 Simon Thor 00 Märsta Karlskrona 21.8
3.90 Tomas Johansson 00 Örebro Göteborg/U 5.7
3.82 Edvin Persson 00 Malmö Karlskrona 21.8
3.55 William Rydin 00 Ullevi Varberg 9.8
3.40 Casper Borgström 00 Lund Helsingborg 12.7
3.25 Albin Andersson 00 Lidingö Eskilstuna 24.5
3.23 Gustav Magnusson 00 Nyköping Göteborg/U 5.7
3.21 Jona Askelund 00 Mölndal Kungsbacka 5.9
2.93 Jack Tranderyd 00 Örebro Karlskrona 21.8
2.93 Jacob Palmerstedt 00 Hammarby Karlskrona 21.8
2.90 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Varberg 19.9
2.81 Alex Näsholm Ahlberg 00 Rigor Kungsbacka 5.9
2.55 Nils Eriksson 00 Örebro Göteborg/U 5.7
2.50 Tim Svantesson 00 Nyköping Nyköping 16.8
2.50 Carl Bengtström 00 Örgryte Varberg 19.9
2.50 Jonatan Skagerberg 00 Lerum Varberg 19.9
2.40 Hjalmar Klouman 00 Alingsås Varberg 19.9
2.35 Felix Prins 00 Hammarby Sätra 9.5
2.30 Olof Ryberg 00 Örgryte Varberg 19.9
2.21 Max Persson 00 Halmstad Kungsbacka 5.9

Längd

6.49 Gustav Karlsson 00 Örebro Göteborg/U 3.7
6.48 Linus Kapstad 00 Umedalen Göteborg/U 3.7
6.41 Ludvig Brorsson 00 Falköpings FIK Karlskrona 22.8
6.23 Samuel Lestander 00 IFK Göteborg Stockholm/S 2.8
6.16 Nils Persson 00 Sundsvall Järvsö 20.9
6.15 Hampus Lilja 00 Klippan Göteborg/U 3.7
6.10 Calle Haag 00 Märsta Uppsala 14.6
6.09 Marcus Andersson 00 Öresund Göteborg/U 3.7
6.07 Philip Ludwigs 00 Danderyd Stockholm/S 2.8
6.06 Carl Enhörning 00 Bromma Täby 12.9
6.04 Mose Hussein 00 Eskilstuna Karlskrona 21.8
6.03 Simon Thor 00 Märsta Stockholm/S 2.8
6.01 Carl Bengtström 00 Örgryte Halmstad 28.6
6.00 Felix Prins 00 Hammarby Stockholm/S 2.8
5.97 Linus Örevik 00 Gotland Visby 5.8
5.92 Melker Gustavsson 00 IF Göta Kil 2.8
5.89 Daniel Grenegård 00 IF Göta Täby 12.9
5.88 Fabian Engström 00 Spårvägen Sätra 24.5
5.87 Jesper Simonsson 00 Orient Karlskrona 21.8
5.87 Omar Chabaan 00 Helsingborg Tårnby, DEN 3.5
medvind
6.63 Gustav Karlsson 00 Örebro Göteborg/U 3.7
6.32 Samuel Lestander 00 IFK Göteborg Göteborg/U-U 3.7
6.16 Philip Ludwigs 00 Danderyd Karlskrona 22.8
6.05 Simon Thor 00 Märsta Märsta 15.8
6.00 Tobias Carlryd 00 Örgryte Täby 13.9
5.97 Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad 15.8
5.92 Fabian Engström 00 Spårvägen Karlskrona 21.8

Tresteg

13.33 Carl Bengtström 00 Örgryte Göteborg/U-U 4.7
12.61 Tobias Carlryd 00 Örgryte Karlskrona 23.8
12.39 Jesper Simonsson 00 Orient Karlskrona 23.8
12.28 Simon Thor 00 Märsta Göteborg/U-U 4.7
12.17 Leo Bergström 00 Täby Huddinge 13.6
12.10 Tim Svantesson 00 Nyköping Nyköping 16.8
11.99 Viktor Thor 00 Strand Sundsvall 30.8
11.97 Joel Magnusson 00 Karlskoga Göteborg/U-U 4.7
11.94 William Thor 00 Strand Sundsvall 30.8
11.83 Hugo Delvéus 00 KA2 Helsingborg 11.7
11.75 Linus Tegenborg Sjöström 00 Umedalen Skellefteå 2.8
11.73 Nils Persson 00 Sundsvall Sundsvall 30.8
11.51 David Bora 00 Hässleholm Hässleholm 30.5
11.50 Alexander Nyman 00 Hanviken Gävle 26.7
11.42 Oskar Palmén 00 Karlskoga Arvika 25.7
11.33 Lukas Björninger 00 Tureberg Huddinge 13.6
11.20 Simon Strand 00 Högby Högby 2.7
11.14 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Göteborg/S 7.6
11.10 Gustav Magnusson 00 Nyköping Göteborg/U-U 4.7
11.09 Emil Sandström 00 Söderhamn Söderhamn 16.6
medvind
12.94 Tim Svantesson 00 Nyköping Karlskrona 23.8
12.44 Jesper Simonsson 00 Orient Karlskrona 23.8
11.99 Alexander Nyman 00 Hanviken Karlskrona 23.8

Kula/4.0

15.77 Ragnar Carlsson 00 Falun Asker, NOR 27.9
15.54 Alex Wisme 00 Växjö Göteborg/U 3.7
15.20 Simon Thor 00 Märsta Sollentuna/E 5.5
14.91 Alex Olsson 00 Kyrkhult Karlskrona 23.8
14.29 Lukas Björninger 00 Tureberg Karlskrona 23.8
13.44 Simon Lanngren 00 Sävedalen Karlskrona 23.8
13.07 John Nguyen 00 Wärnamo Halmstad 27.6
12.88 Ernesto Turro Herrera 00 Lidingö Karlskrona 23.8
12.71 Leo Kaaling 00 Huddinge Täby 13.9
12.70 Sebastian Erlandh 00 Örebro Täby 13.9
12.58 Olof Ryberg 00 Örgryte Ljungby 14.6
12.37 Casper Borgström 00 Lund Ängelholm 16.8
12.37 Simon Strand 00 Högby Kalmar 6.6
12.35 David Sahi 00 Enköping Bålsta 23.5
12.22 Sabiti Nahimana 00 Hammarby Täby 30.8
12.19 Fabian Svensk 00 Linköping Linköping 26.9
12.17 Viktor Thor 00 Strand Bollnäs 18.8
12.16 Arvid Gussarsson 00 Hammarby Huddinge 12.6
12.03 Kevin Kjellgren 00 Tyresö Trollbäcken 6.6
12.00 Leo Bergström 00 Täby Täby 30.8
skoltävling
12.10 Joar Guteson 00 Visby 17.9

Diskus/1.0

54.62 Ragnar Carlsson 00 Falun Falun 13.7
50.39 Simon Thor 00 Märsta Sätra 9.5
47.78 Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra Eksjö 14.9
47.54 Casper Borgström 00 Lund Hässleholm 26.7
46.39 Simon Lanngren 00 Sävedalen Göteborg/S 6.6
43.72 Alex Wisme 00 Växjö Växjö/V-K 16.6
43.28 Hannes Forslund 00 Piteå Karlskrona 22.8
43.14 Lukas Björninger 00 Tureberg Sollentuna/E 5.5
41.04 Alex Olsson 00 Kyrkhult Helsingborg 11.7
40.75 Otto Sundell 00 Söderhamn Gävle 25.7
40.38 Sebastian Löschner 00 Huddinge Bålsta 23.5
39.56 Malex Åkerblom 00 Lidingö Lidingö 7.10
39.01 Gustav Alm 00 Ljungby Ljungby 24.9
37.07 Carl Widenholm 00 Hellas Björknäs 29.8
36.67 David Sahi 00 Enköping Enköping 10.10
36.41 Hampus Borgemyr 00 Trollhättan FIK Varberg 8.8
35.97 Sebastian Erlandh 00 Örebro Göteborg/U 5.7
35.87 Jaro Feldhusen 00 Falkenberg Halmstad 28.6
34.86 Simon Strand 00 Högby Kalmar 19.9
34.50 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Varberg 19.9

Slägga/4.0

75.00 Ragnar Carlsson 00 Falun Karlskrona 21.8
59.83 Philip Fabian 00 Ymer Borås 14.6
50.27 Ivar Moisander 00 Huddinge Karlskrona 21.8
48.96 David Sahi 00 Enköping Gävle 24.7
47.53 Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra Högby 11.7
46.76 Sebastian Erlandh 00 Örebro Örebro 15.8
44.60 John Nguyen 00 Wärnamo Växjö 18.8
43.32 Simon Thor 00 Märsta Märsta 15.8
42.69 Carl Widenholm 00 Hellas Gävle 24.7
42.46 Tomas Johansson 00 Örebro Göteborg/S-K 4.7
35.57 Casper Borgström 00 Lund Ängelholm 15.8
34.71 Malex Åkerblom 00 Lidingö Märsta 15.8
33.94 Sebastian Smusin 00 Kronan Ängelholm 15.8
32.56 Filip Linnér 00 IFK Göteborg Lerum 30.8
30.69 Andreas Green 00 Säffle Skara 29.8
30.64 Otto Sundell 00 Söderhamn Märsta 27.9
30.02 Viktor Thor 00 Strand Järvsö 20.9
28.22 Lukas Björninger 00 Tureberg Sollentuna/E 20.9
28.07 Viktor Karlsson 00 Wedevåg Örebro 15.8
28.00 Philip Stömne 00 Valbo Järvsö 20.9

Spjut/600

61.69 Alex Wisme 00 Växjö Karlskrona 23.8
60.13 Carl Widenholm 00 Hellas Gävle 26.7
51.58 Sebastian Erlandh 00 Örebro Stockholm/S 2.8
51.12 Simon Thor 00 Märsta Stockholm/S 2.8
50.70 Otto Sundell 00 Söderhamn Sundsvall 30.8
48.29 Hannes Forslund 00 Piteå Karlskrona 23.8
47.60 Ragnar Carlsson 00 Falun Asker, NOR 27.9
44.97 Daniel Grenegård 00 IF Göta Täby 12.9
44.52 Albert Sjölund 00 Sundsvall Sundsvall 30.8
42.43 Johan Tropp 00 Hässleholm Karlskrona 23.8
42.11 David Engvall 00 Hakarpspojkarna Ljungby 14.6
41.48 Elliot Cigéhn 00 Täby Sollentuna 25.6
41.29 Emil Ulin 00 Falun Falun 5.8
40.97 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Varberg 8.8
40.76 Philip Stömne 00 Valbo Leksand 25.7
40.62 Simon Andersson 00 Södertälje Västerås 2.8
40.61 Jacob Palmerstedt 00 Hammarby Huddinge 14.6
39.78 Hampus Rosén 00 Lidingö Lidingö 30.9
39.57 Jonathan Bengtsson 00 Mölndal Västerås 2.8
39.49 Albert Ottander 00 Estuna Bålsta 23.5

Åttakamp/P15

5.307 Simon Thor 00 Märsta Gävle 6.9
4.379 Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte Varberg 20.9
4.183 Carl Bengtström 00 Örgryte Varberg 20.9
4.104 Tomas Johansson 00 Örebro Gävle 6.9
3.326 Anton Andersson 00 Varberg Varberg 20.9
3.275 Tobias Carlryd 00 Örgryte Varberg 20.9
3.240 Felix Prins 00 Hammarby Sätra 10.5

>