Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 19 september 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa M ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 16 DEC, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

100m

10.22 Henrik Larsson 99 IF Göta Tampere, FIN 11.7
10.36 Erik Hagberg 95 Upsala Sundsvall 22.7
10.36 Dennis Leal 94 Spårvägen Eskilstuna 24.8
10.44 Tony Darkwah 86 Hammarby Skara 6.6
10.48 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Skara 6.6
10.52 Sulayman Bah 86 Ullevi Skara 6.6
10.54 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Sundsvall 10.6
10.54 Adam Denguir 94 Ullevi Eskilstuna 24.8
10.59 Vidar Stenqvist 00 Täby Skara 6.6
10.62 Jean Christian Zirignon 95 Malmö Eskilstuna 24.8
10.65 Austin Hamilton 97 Malmö Clermont, FL 12.5
10.65 Nils Thornberg 94 Bollnäs Eskilstuna 24.8
10.69 Patrik Andersson 91 Ullevi Leppävaara, FIN 13.6
10.69 Erik Annerfalk 94 Ullevi Sundsvall 28.7
10.70 Kasper Kadestål 99 Malmö Skara 6.6
10.71 Johan Lilja 95 Sundsvall Sundsvall 28.7
10.71 Michael Luxemburg 94 Täby Stockholm/S 7.8
10.73 Odain Rose 92 Thorengruppen Sollentuna 1.6
10.73 Jonatan Hirsh 98 Örebro Gävle 11.8
10.73 Armand Duplantis 99 Upsala New Iberia, LA 18.4
10.73 Sunday Ojuri 93 Hammarby Trondheim, NOR 8.7
10.76 Thobias Nilsson Montler 96 Malmö Göteborg/U 30.6
10.77 Douglas Hellbratt 95 Hammarby Stockholm/S 10.6
10.79 Linus Kapstad 00 Tureberg Savona, ITA 23.5
10.82 Filip Schwartz 98 Mölndal Eskilstuna 24.8
10.82 Zion Eriksson 02 Täby Sundsvall 28.7
10.82 Thomas Jones 01 Kyrkhult Västerås 29.7
oklar/okänd vind
10.82 Felix Svensson 97 Mölndal Bern, SUI 27.7
medvind
10.14 Henrik Larsson 99 IF Göta Eskilstuna 24.8
10.15 Erik Hagberg 95 Upsala Eskilstuna 24.8
10.20 Dennis Leal 94 Spårvägen Eskilstuna 24.8
10.31 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Eskilstuna 24.8
10.42 Sulayman Bah 86 Ullevi Eskilstuna 24.8
10.46 Jean Christian Zirignon 95 Malmö Eskilstuna 24.8
10.49 Vidar Stenqvist 00 Täby Hvidovre, DEN 11.8
10.57 Armand Duplantis 99 Upsala Alexandria, LA 26.4
10.63 Thobias Nilsson Montler 96 Malmö Skara 6.6
10.73 Erik Johansson 99 Varberg Göteborg/U 30.6
10.74 Filip Schwartz 98 Mölndal Helsingborg 8.7
10.78 Zion Eriksson 02 Täby Enskede 3.8
10.80 Philip Nilsson 95 Lund Helsingborg 8.7
10.81 Benjamin Tinglöf 01 Ärla Győr, HUN 7.7
10.82 Sidney Léger 02 Hammarby Enskede 3.8
10.82 Olle Forslin 93 Hässelby Helsingborg 6.7

200m

20.73 Felix Svensson 97 Mölndal Eskilstuna 26.8
20.85 Henrik Larsson 99 IF Göta Stockholm/S 10.6
20.89 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Eskilstuna 26.8
21.12 Kasper Kadestål 99 Malmö Hvidovre, DEN 12.8
21.25 Dennis Forsman 95 Ullevi Eskilstuna 26.8
21.27 Dennis Leal 94 Spårvägen Sollentuna 3.6
21.29 Vidar Stenqvist 00 Täby Eskilstuna 25.8
21.31 Erik Annerfalk 94 Ullevi Mölndal 19.7
21.39 ^Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö Eskilstuna 26.8
21.43 Sunday Ojuri 93 Hammarby Sundsvall 10.6
21.45 Marcus Tornée 98 Helsingborg Huddinge 5.8
21.50 Douglas Hellbratt 95 Hammarby Göteborg/U 1.7
21.52 Anders Pihlblad 98 Örebro Eskilstuna 25.8
21.53 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Sundsvall 10.6
21.58 Nils Thornberg 94 Bollnäs Eskilstuna 25.8
21.59 Filip Schwartz 98 Mölndal Eskilstuna 26.8
21.65 Sulayman Bah 86 Ullevi Mölndal 19.7
21.65 Michael Luxemburg 94 Täby Eskilstuna 25.8
21.71 Johan Lilja 95 Sundsvall Sundsvall 28.7
21.73 Patrik Andersson 91 Ullevi Lerum 20.6
21.77 Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Tampere, FIN 1.9
21.77 Joel Groth 91 Bollnäs Söderhamn 16.6
21.82 Alexander Lesser 93 Ullevi Göteborg/S 3.6
21.82 Martin Astner 93 Ullevi Skara 6.6
21.90 Hampus Widlund 93 Växjö Växjö 21.8
medvind
20.93 Dennis Leal 94 Spårvägen Helsingborg 6.7
21.03 Erik Annerfalk 94 Ullevi Skara 19.8
21.07 Marcus Tornée 98 Helsingborg Eskilstuna 26.8
21.30 Douglas Hellbratt 95 Hammarby Kuortane, FIN 23.6
21.30 Carl Bengtström 00 Örgryte Helsingborg 6.7
21.43 Filip Schwartz 98 Mölndal Eskilstuna 26.8
21.48 Nils Thornberg 94 Bollnäs Eskilstuna 26.8
21.56 Alexander Lesser 93 Ullevi Helsingborg 7.7
21.59 Patrik Andersson 91 Ullevi Helsingborg 6.7
21.60 Zion Eriksson 02 Täby Eskilstuna 25.8
21.75 Eric Larsson 93 Thorengruppen Skara 19.8
21.77 Grigorios Kyriakoudis 97 Hässelby Helsingborg 6.7
21.88 *Emil Thölix 95 Linköping Eskilstuna 25.8

400m

46.80 Erik Martinsson 96 Gefle Göteborg/U 30.6
47.13 Joel Groth 91 Bollnäs Stockholm/S 18.7
47.27 Carl Bengtström 00 Örgryte Eskilstuna 25.8
47.60 ^Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö Helsingborg 8.7
47.76 Anton Sigurdsson 96 Malmö Gävle 11.8
47.78 Felix Francois 90 Örgryte Göteborg/S 18.8
47.88 Dennis Forsman 95 Ullevi Karlstad 25.7
48.04 Edvin Hagberg 99 Tureberg Göteborg/U 30.6
48.06 Alexander Lundskog 96 Ullevi Göteborg/U 30.6
48.29 Benjamin Mullen 87 Tureberg Huddinge 16.6
48.33 Martin Astner 93 Ullevi Göteborg/S 9.6
48.37 Kasper Kadestål 99 Malmö Clermont, FL 12.5
48.68 Edom Abreham 95 Hässelby Huddinge 16.6
48.71 Berhe Kidane 99 Eskilstuna Göteborg/U 30.6
48.84 Emil Johansson 02 Tureberg Göteborg/U 30.6
48.97 Samuel Wiik 98 Örgryte Helsingborg 6.7
48.98 Niklas Bergman Larsson 98 IF Göta Karlstad 19.5
48.98 Oskar Greilert 95 Ullevi Göteborg/U 30.6
48.98 Alexander Lesser 93 Ullevi Göteborg/S 9.6
49.00 Johan Claeson 01 Linköping Göteborg/U 30.6
49.18 Joakim Karlsson 97 Ullevi Gävle 11.8
49.36 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Stockholm/S 10.6
49.37 *Kristian Efremov 90 Hammarby Stockholm/S 7.8
49.40 Isak Andersson 96 Upsala Uppsala 19.8
49.41 Anton Persson 96 Hässelby Göteborg/U 30.6

800m

1:45.03 Andreas Kramer 97 Sävedalen Karlstad 25.7
1:46.63 Kalle Berglund 96 Spårvägen Karlstad 25.7
1:46.88 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Ninove, BEL 28.7
1:48.19 Elmar Engholm 92 Hässelby Stockholm/S 10.6
1:48.36 Andreas Almgren 95 Tureberg Fana, NOR 22.8
1:48.63 Erik Martinsson 96 Gefle Sacramento, CA 25.5
1:48.73 Joakim Andersson 92 Trelleborg Oordegem, BEL 26.5
1:49.94 Berhe Kidane 99 Eskilstuna Eskilstuna 26.8
1:50.52 Rickard Gunnarsson 91 Hässelby Karlstad 25.7
1:50.66 Johan Eriksson 88 Tureberg Göteborg/S 18.8
1:51.02 Gustav Berlin 95 Hässelby Sollentuna 2.6
1:51.18 Edvin Hagberg 99 Tureberg Oslo, NOR 5.7
1:51.29 Anton Persson 96 Hässelby Eskilstuna 26.8
1:51.32 *Ali Laaroubi 94 Malmö Göteborg/S 18.8
1:51.42 Mattias Ohlsson 94 Heleneholm Mölndal 19.7
1:51.90 Felix Francois 90 Örgryte Loughborough, GBR 23.6
1:52.02 Benjamin Åberg 95 Hälle Lerum 20.6
1:52.04 Leo Magnusson 98 Sävedalen Karlstad 25.7
1:52.31 Abubaker Abdullahi 99 Malmö Karlstad 25.7
1:52.38 Anton Axelsson 01 Hässelby Sollentuna 2.6
1:52.49 Björn Seifert 96 Upsala Stockholm/S 10.6
1:53.14 *Efrem Brhane 94 Västerås Västerås 28.7
1:53.26 Eric Källman 00 Ymer Göteborg/U 1.7
1:53.33 Simon Sundström 98 Lidingö Göteborg/U 1.7
1:53.52 Iyuel Ayele 99 Hammarby Karlstad 25.7

1500m

3:36.51 Kalle Berglund 96 Spårvägen Zagreb, CRO 4.9
3:38.44 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Sollentuna 28.6
3:39.75 Elmar Engholm 92 Hässelby Heusden-Zolder, BEL 21.7
3:45.72 Joel Durén 94 Hässelby Torrance, CA 20.4
3:46.22 *Abdelfath Yassin 95 Gefle Sollentuna 28.6
3:46.42 Simon Sundström 98 Lidingö Sollentuna 28.6
3:46.66 Emil Danielsson 97 Spårvägen Stockholm/S 10.6
3:48.16 Suldan Hassan 98 Ullevi Loughborough, GBR 23.6
3:48.43 Johan Walldén 87 Spårvägen Ninove, BEL 28.7
3:49.67 *Ali Laaroubi 94 Malmö København, DEN 12.6
3:50.25 *Amanuel Gergis 96 Tureberg Sollentuna 28.6
3:50.27 Leo Magnusson 98 Sävedalen Stockholm/S 10.6
3:50.80 *Ali Al-Janabi 94 Ullevi Göteborg/S 18.8
3:51.13 John Foitzik 91 Spårvägen Stockholm/S 7.8
3:51.26 Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalen Stockholm/S 10.6
3:51.45 Alexander Nilsson 95 Mölndal Loughborough, GBR 23.6
3:51.62 Hampus Börjesson 94 Ullevi Loughborough, GBR 23.6
3:52.3m Mattias Ohlsson 94 Heleneholm Aarhus, DEN 7.8
3:52.51 Alexander Holmblad 94 Spårvägen Stockholm/S 7.8
3:52.60 Omar Ismail 00 Högby Huddinge 4.8
3:52.67 Daniel Lundgren 85 Tureberg Tampere, FIN 1.9
3:52.71 Johan Eriksson 88 Tureberg Stockholm/S 7.8
3:52.88 Berhe Kidane 99 Eskilstuna Huddinge 4.8
3:53.52 Abubakar Abdullahi 99 Malmö Huddinge 4.8
3:53.64 *Estifanos Faid 92 Spårvägen Sollentuna 3.6

3000m

8:04.44 Elmar Engholm 92 Hässelby Göteborg/S 18.8
8:05.70 Emil Danielsson 97 Spårvägen Göteborg/S 18.8
8:08.81 Suldan Hassan 98 Ullevi Karlstad 25.7
8:09.61 Simon Sundström 98 Lidingö Göteborg/S 18.8
8:15.10 *Amanuel Gergis 96 Tureberg Karlstad 25.7
8:17.17 Daniel Lundgren 85 Tureberg Göteborg/S 18.8
8:18.15 *Abdelfath Yassin 95 Gefle Sollentuna 1.6
8:20.86 Staffan Ek 91 Malmö Göteborg/S 18.8
8:26.12 Omar Nuur 01 Växjö Huddinge 3.8
8:27.66 John Foitzik 91 Spårvägen Karlstad 25.7
8:28.67 David Nilsson 87 Högby Sollentuna 28.6
8:28.91 Hussein Ibrahim 98 Ullevi Göteborg/S 3.6
8:28.93 Oscar Claesson 95 Sävedalen Karlstad 25.7
8:29.47 Emil Millán de la Oliva 01 Eskilstuna Sollentuna 1.6
8:30.22 Sebastian Nilsson 98 Mölndal Göteborg/S 3.6
8:31.73 Yassin Abdi 99 Hässelby Sollentuna 1.6
8:32.49 Joakim Eriksson 92 Spårvägen Sollentuna 1.6
8:32.94 Emil Blomberg 92 Hässelby Karlstad 25.7
8:33.08 Hampus Börjesson 94 Ullevi Karlstad 25.7
8:33.39 Erik Lagerlöf 97 Lidingö Sollentuna 1.6
8:33.71 Anders Grahl 87 Hälle Karlstad 25.7
8:34.20 Alexander Holmblad 94 Spårvägen Sollentuna 1.6
8:34.51 *Robel Fsiha 96 Spårvägen Karlstad 25.7
8:35.92 Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle Karlstad 25.7
8:36.40 Gabriel Steffensen 96 Mölndal Karlstad 25.7
ungefärlig tid
8:27.0m Napoleon Solomon 94 Tureberg London, GBR 19.5

5000m

13:52.45 Napoleon Solomon 94 Tureberg Rovereto, ITA 23.8
13:57.36 Daniel Lundgren 85 Tureberg Heusden-Zolder, BEL 21.7
13:59.92 Suldan Hassan 98 Ullevi Heusden-Zolder, BEL 21.7
14:00.42 *Amanuel Gergis 96 Tureberg Oordegem, BEL 26.5
14:02.78 Emil Blomberg 92 Hässelby Karlsruhe, GER 19.5
14:18.27 Simon Sundström 98 Lidingö Huddinge 5.8
14:18.84 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Heusden-Zolder, BEL 21.7
14:28.90 *Abdelfath Yassin 95 Gefle Oslo, NOR 5.7
14:34.26 Emil Danielsson 97 Spårvägen Huddinge 5.8
14:36.04 Oscar Claesson 95 Sävedalen Sollentuna 28.6
14:36.83 Otto Kingstedt 94 Huddinge Stockholm/S 7.8
14:38.06 Andreas Jansson 96 Hässelby Sollentuna 28.6
14:38.50 Hussein Ibrahim 98 Ullevi Huddinge 5.8
14:40.76 Sebastian Nilsson 98 Mölndal Loughborough, GBR 23.6
14:46.03 Kalle Berglund 96 Spårvägen Eskilstuna 26.8
14:46.05 Viktor Helander 90 Eksjö Södra Jönköping 20.6
14:46.88 Erik Lagerlöf 97 Lidingö Oordegem, BEL 27.5
14:49.72 *Efrem Brhane 94 Västerås Eskilstuna 26.8
14:51.72 Hampus Börjesson 94 Ullevi Eskilstuna 26.8
14:52.01 Emil Millán de la Oliva 01 Eskilstuna Eskilstuna 26.8
14:52.04 Andreas Åhwall 89 Hässelby Ninove, BEL 28.7
14:52.3m Omar Ismail 00 Högby Göteborg/U 29.6
14:55.89 Alexander Engen 84 Mantra Sport Uppsala 18.8
14:56.56 Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle Göteborg/U 29.6
14:56.75 John Foitzik 91 Spårvägen Helsingborg 6.7
ungefärlig tid
14:45.0m Gabriel Steffensen 96 Mölndal London, GBR 19.5

10000m

28:33.33 Napoleon Solomon 94 Tureberg London, GBR 19.5
28:52.69 Mikael Ekvall 89 Strömstad LK Leiden, NED 9.6
29:23.74 Amanuel Gergis 96 Tureberg Tampere, FIN 31.8
29:33.54 David Nilsson 87 Högby Kazo, JPN 24.11
29:33.96 Mustafa Mohamed 79 Hälle Tampere, FIN 31.8
29:35.23 Jonas Leandersson 90 Enhörna Tampere, FIN 31.8
29:35.37 Adhanom Abraha 77 Eskilstuna Eskilstuna 24.8
29:38.63 *Ebba Tulu Chala 96 Huddinge Eskilstuna 24.8
29:52.01 Daniel Lundgren 85 Tureberg Eskilstuna 24.8
30:05.63 Andreas Jansson 96 Hässelby Stockholm/S 20.6
30:16.84 Omar Nuur 01 Växjö Jönköping 22.9
30:20.91 Archie Casteel 96 Spårvägen Stockholm/S 20.6
30:29.03 Otto Kingstedt 94 Huddinge Lewisburg, PA 14.4
30:34.44 Johan Fagerberg 92 Tjalve Stockholm/S 20.6
30:46.20 Emil Svensk 93 Tjalve Eskilstuna 24.8
30:56.47 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen London, GBR 19.5
30:56.65 Nils Spetz 91 Spårvägen Stockholm/S 20.6
30:59.77 Oscar Carlsson 91 Hässelby Eskilstuna 24.8
31:03.44 Martin Regborn 92 Örebro Eskilstuna 24.8
31:10.63 Omar M Ismail 00 Högby Stockholm/S 20.6
31:20.43 Oscar Claesson 95 Sävedalen Eskilstuna 24.8
31:31.81 Sebastian Nilsson 98 Mölndal London, GBR 19.5
31:32.6m Alexander Engen 84 Mantra Sport Uppsala 6.9
31:35.62 Erik Karlsson 92 Alehof Göteborg/S 1.5
31:35.82 Daniel Berggren 87 Strömstad LK Eskilstuna 24.8

Halvmarathon

1:02.09 David Nilsson 87 Högby Ageo, JPN 18.11
1:02.54 Mikael Ekvall 89 Strömstad LK Valencia, ESP 24.3
1:04.07 *Ebba Tulu Chala 96 Huddinge Göteborg 19.5
1:04.13 Adhanom Abraha 77 Eskilstuna Stockholm 15.9
1:04.37 Mustafa Mohamed 79 Hälle Stockholm 15.9
1:04.39 Olle Walleräng 85 Spårvägen Stockholm 15.9
1:04.56 Daniel Lundgren 85 Tureberg San Sebastián, ESP 25.11
1:06.18 Gabriel Steffensen 96 Mölndal Valencia, ESP 24.3
1:07.16 Marcus Åberg 88 Hässelby Den Haag, NED 11.3
1:07.23 Johan Larsson 83 Malmö Pisa, ITA 16.12
1:07.39 Johan Fagerberg 92 Tjalve Venlo, NED 25.3
1:07.41 Niklas Jonsson 92 Huddinge København, DEN 16.9
1:07.53 Robert Alexanderson 90 Hälle Valencia, ESP 24.3
1:07.57 Archie Casteel 96 Spårvägen San Sebastián, ESP 25.11
1:08.00 *Abdelhafiz Ibrahim 96 Sävedalen Göteborg 19.5
1:08.04 Oscar Carlsson 91 Hässelby Göteborg 19.5
1:08.18 Claes Bengtsson 82 Spårvägen København, DEN 16.9
1:08.25 Maximilian Ueda 93 Spårvägen Burnley, AUS 2.9
1:08.25 *Nuray Yassin 81 Angereds AF Málaga, ESP 9.12
1:08.39 Fred Grönwall 81 Gotland Visby 28.4
1:08.40 Jakob Ranglin Grissler 95 Örgryte Osaka, JPN 28.1
1:08.41 *Tesfaldet Negash 82 Brännan Nordingrå 4.8
1:08.42 Anders Grahl 87 Hälle Valencia, ESP 24.3
1:08.50 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Barcelona, ESP 11.2
1:09.05 *Thomas Stevens 79 Mantra Sport Barcelona, ESP 11.2

Marathon

2:16.14 Johan Larsson 83 Malmö Pisa, ITA 16.12
2:21.31 Martin Öhman 81 Hässelby Sevilla, ESP 25.2
2:22.00 Daniel Berggren 87 Strömstad LK Hamburg, GER 29.4
2:24.09 *Thomas Stevens 79 Mantra Sport Valencia, ESP 2.12
2:24.21 Andreas McConville 81 Studenterna Valencia, ESP 2.12
2:24.29 Claes Bengtsson 82 Spårvägen Málaga, ESP 9.12
2:25.07 *Nuray Yassin 81 Angereds AF Málaga, ESP 9.12
2:25.11 Fred Grönwall 81 Roma Rotterdam, NED 8.4
2:25.18 Erik Anfält 76 Örebro AIK Rotterdam, NED 8.4
2:27.01 Fredrik Eriksson 77 Akele Valencia, ESP 2.12
2:27.11 Mathias Ösmark 82 Fredrikshof Berlin, GER 16.9
2:27.39 Mustafa Mohamed 79 Hälle Stockholm 2.6
2:28.01 Fritjof Fagerlund 74 Roslagen Málaga, ESP 9.12
2:28.35 Henrik Orre 76 Björnstorp Berlin, GER 16.9
2:28.52 Martin Kjäll-Ohlsson 78 Hälle Tokyo, JPN 25.2
2:29.36 *Thomas Chaillou 85 Örebro Valencia, ESP 2.12
2:30.30 Josef Hamber 82 IS Göta Valencia, ESP 2.12
2:31.21 Patrik Wikström 92 IFK Umeå Barcelona, ESP 11.3
2:31.40 Niklas Sjöblom 84 Terrible Tuesdays Zürich, SUI 22.4
2:32.00 Patrik Eklund 82 Frankfurt, GER 28.10
2:32.14 Alexander Söderberg 88 Spårvägen San Sebastián, ESP 25.11
2:32.35 Anders Johansen 84 NocOut Växjö 20.10
2:33.03 Simon Karlsson 89 Ärla Växjö 20.10
2:33.19 Jonas Nilsson 92 Örebro AIK Valencia, ESP 2.12
2:33.23 Mattias Karlsson 74 Stockholms LDK Frankfurt, GER 28.10

3000m hinder/91.4

8:23.54 Napoleon Solomon 94 Tureberg Roma, ITA 31.5
8:36.84 Emil Blomberg 92 Hässelby Leiden, NED 9.6
8:43.59 Vidar Johansson 96 Sävedalen Oordegem, BEL 26.5
8:50.50 Daniel Lundgren 85 Tureberg Sollentuna 28.6
8:50.95 Simon Sundström 98 Lidingö Oordegem, BEL 26.5
8:56.68 *Efrem Brhane 94 Västerås Eskilstuna 25.8
9:04.95 Miguel Palm 98 Mölndal Gävle 11.8
9:07.14 Omar Nuur 01 Växjö Eskilstuna 25.8
9:18.70 Axel Djurberg 99 Upsala Eskilstuna 25.8
9:21.18 Johan Fagerberg 92 Tjalve Linköping 6.6
9:23.36 Jacob Ranglin Grissler 95 Örgryte Osaka, JPN 14.7
9:24.54 Awet Mengsteab 95 Örgryte Helsingborg 6.7
9:25.19 Anders Fox 95 Spårvägen Sollentuna 28.6
9:27.6m Viktor Helander 90 Eksjö Södra Värnamo 3.6
9:34.55 *Otmane Nait-Hammou 95 Hammarby Sollentuna 28.6
9:34.70 Jens Petrusson 94 Ullevi Helsingborg 6.7
9:40.17 Andreas Jansson 96 Hässelby Helsingborg 6.7
9:51.68 Maximilian Ueda 93 Melbourne, AUS 4.3
9:53.39 Olof Silvander 99 Lidingö Hvidovre, DEN 12.8
10:09.38 Jack Karlsson 99 Örebro Linköping 6.6
10:15.44 Robbin Kantarp 83 Finspång Oskarshamn 19.8
10:20.66 Albin Andersson 98 Hammarby Karlstad 19.5
10:22.0m *Mustafa Maher 94 Trångsviken Krokom 13.9
10:23.47 Tomas Jennerstål 74 Roslagen Uppsala 19.8
10:26.74 Joakim Pihlstrand-Trulp 77 Hammarby Uppsala 19.8

110m häck/106.7

13.85 Max Hrelja 98 Malmö Gävle 11.8
13.92 Fredrick Ekholm 94 Lidingö Karlstad 19.5
14.03 Petter Gustafsson 94 Hakarpspojkarna San Marcos, TX 13.5
14.16 Anton Levin 92 Malmö Tampere, FIN 1.9
14.21 Oscar Hjerm 97 KA2 Gävle 11.8
14.26 Hampus Widlund 93 Växjö Tampere, FIN 1.9
14.32 Marvin Tay 90 Spårvägen Eskilstuna 25.8
14.34 ^Amir Shaker 89 Hammarby Karlstad 19.5
14.38 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Götzis, AUT 27.5
14.54 Elias Martinsson 97 Mölndal Sundsvall 28.7
14.57 Filip Björklund 98 Upsala Huddinge 5.8
14.58 Marcus Nilsson 91 Högby Ratingen, GER 17.6
14.78 Joel Bengtsson 99 Helsingborg Eskilstuna 25.8
14.84 Hannes Kvist Wirdmo 94 24Seven Hässleholm 28.7
14.89 Andreas Gustafsson 97 Falun Sollentuna 1.6
14.91 Rickard Willman 94 Västerås Sätra 20.5
15.14 James Gaudiello 98 Malmö Göteborg/U 1.7
15.19 Kevin Fankl 95 Ullevi Pärnu, EST 17.6
15.25 Jonathan Carbe 90 Örgryte Uddevalla 9.9
15.54 Alexander Andersson 94 24Seven Hässleholm 28.7
15.54 Ludwig Sjödin 95 IFK Umeå Hvidovre, DEN 9.6
15.55 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge Karlstad 19.5
15.60 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Huddinge 5.8
15.75 Nicklas Karlsson 96 Finspång Kungsbacka 2.6
15.94 Filip Lööv 92 IF Göta Karlstad 19.5
medvind
13.78 Fredrick Ekholm 94 Lidingö Eskilstuna 25.8
14.04 Marvin Tay 90 Spårvägen Helsingborg 6.7
14.14 Hampus Widlund 93 Växjö Eskilstuna 25.8
14.16 Anton Levin 92 Malmö Eskilstuna 25.8
14.32 Elias Martinsson 97 Mölndal Helsingborg 6.7
14.35 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Helsingborg 6.7
14.78 Joel Bengtsson 99 Helsingborg Karlstad 25.7
14.89 Jonathan Carbe 90 Örgryte Helsingborg 6.7
14.93 Kevin Fankl 95 Ullevi Helsingborg 6.7
15.10 James Gaudiello 98 Malmö Helsingborg 7.7

400m häck/91.4

50.20 Carl Bengtström 00 Örgryte Göteborg/S 2.6
50.58 Isak Andersson 96 Upsala Lapinlahti, FIN 28.7
50.94 William Frobe 98 Täby Sollentuna 28.6
51.07 Hampus Widlund 93 Växjö Eskilstuna 26.8
52.10 Alexander Lundskog 96 Ullevi Eskilstuna 26.8
52.50 Anton Bertilsson 99 Växjö Stockholm/S 10.6
52.70 Viktor Bondesson 98 Malmö Eskilstuna 26.8
52.72 Jonathan Carbe 90 Örgryte Helsingborg 6.7
52.95 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge Huddinge 15.6
53.28 Oskar Greilert 95 Ullevi Helsingborg 6.7
53.36 Samuel Wiik 98 Örgryte Halmstad 17.6
53.44 Erik Lindahl 90 Ullevi Göteborg/S 2.6
53.71 Benjamin Mullen 87 Tureberg Sollentuna 28.6
53.73 Johan Claeson 01 Linköping Eskilstuna 25.8
53.79 Simon Gyllensten 92 Kville Columbia, SC 21.4
53.85 Gustav Karlsson 00 Thorengruppen Hvidovre, DEN 12.8
54.69 Johan Brasch 98 Wärnamo Jönköping 29.5
55.45 Erik Lindahl 90 Ullevi Eskilstuna 25.8
55.88 Arvid Gustafsson 99 Upsala Stockholm/S 20.6
56.10 Arvid Berglund 91 Tranås Hässleholm 27.7
56.16 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Sollentuna 2.6
56.30 Jesper Rilegård 98 Lidingö Huddinge 4.8
56.32 Fredrik Lorentzon 97 Lidingö Huddinge 4.8
56.77 Anton Nilsson 92 Huddinge Eskilstuna 25.8
57.02 Jakob Masth Larsson 96 IF Göta Helsingborg 6.7

Höjd

2.33 Fabian Delryd 96 Täby Täby 19.5
2.14 Oskar Lundqvist 97 Upsala Huddinge 16.6
2.12 Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndal Tampere, FIN 31.8
2.11 Linus Thörnblad 85 Malmö Eskilstuna 25.8
2.10 Jakob Thorvaldsson 88 Lidingö Karlstad 22.7
2.09 Adam Chiguer 91 Spårvägen Helsingborg 6.7
2.08 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Berlin, GER 7.8
2.07 Arvid Ryberg 98 IF Göta Kil 15.7
2.07 Andreas Carlsson 95 Ymer Eskilstuna 25.8
2.07 Filip Björklund 98 Upsala Eskilstuna 25.8
2.05 Simon Wiklund 99 Wilske Hvidovre, DEN 12.8
2.05 Fredrik Löfgren 94 Lund Lawrenceville, NJ 6.5
2.04 Melwin Lycke Holm 04 Kil Trollbäcken 15.9
2.02 Ola Carlsson 75 Örgryte Málaga, ESP 10.9
2.02 Emil Uhlin 00 Falun Hvidovre, DEN 12.8
2.01 Robin Jacobsson 98 Ullevi Göteborg/S 2.6
2.01 Samuel Fransson 00 Malmö Eskilstuna 25.8
2.00 Carl af Forselles 01 Hellas Landquart, SUI 19.5
2.00 Stefan Holm 76 Kil Kil 2.6
2.00 Markus Asplund 98 IF Göta Arvika 28.7
2.00 Anton Olsson 99 Färjestaden Högby 29.7
2.00 Herman Olvik 96 Ullevi Göteborg/U 30.6
1.99 Marcus Nilsson 91 Högby Berlin, GER 7.8
1.98 Fredrick Ekholm 94 Lidingö Pärnu, EST 16.6
1.98 Hampus Carlens 99 Lidingö Eskilstuna 24.8

Stav

6.05 Armand Duplantis 99 Upsala Berlin, GER 12.8
5.70 Melker Svärd Jacobsson 94 Örgryte Leverkusen, GER 16.6
5.20 Micael Fagö 94 Kalmar Hässleholm 29.7
5.11 Rasmus Carlsson 88 Örebro Sätra 19.8
5.06 Erik Thorstensson 89 Spårvägen Eskilstuna 24.8
5.06 Marcus Nilsson 91 Högby Linköping 6.6
5.01 Filip Gyllensten 92 Kville Eskilstuna 24.8
5.00 Tom Johansson 99 Örebro Hvidovre, DEN 11.8
4.96 Oscar Janson 75 Ullevi Helsingborg 6.7
4.92 Dennis Fransson Bergetoft 92 Örebro Täby 24.6
4.91 Carl Sténson 93 Hellas Stockholm/S 18.7
4.90 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Götzis, AUT 27.5
4.80 Carl af Forselles 01 Hellas Tampere, FIN 1.9
4.78 Robin Jacobsson 98 Ullevi Göteborg/U 1.7
4.76 Emil Carlsson 02 Växjö Linköping 6.6
4.72 Björn Andersson 91 Lidingö Täby 24.6
4.71 Viktor Moen 93 IFK Göteborg Moscow, ID 10.5
4.70 Fredrick Ekholm 94 Lidingö Sollentuna 1.6
4.70 Simon Thor 00 Märsta Sollentuna 1.6
4.69 Magnus Herstedt 98 Malmö Huddinge 4.8
4.66 Jonas Asplund 73 Märsta Málaga, ESP 11.9
4.60 Otto Nilsson 01 IK Sisu Habo 31.7
4.59 Nicklas Karlsson 96 Finspång Huddinge 4.8
4.58 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 19.8
4.48 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Pärnu, EST 17.6

Längd

8.10 Thobias Nilsson Montler 96 Malmö Berlin, GER 8.8
7.91 Michel Tornéus 86 Hammarby Berlin, GER 6.8
7.80 Andreas Otterling 86 Lidingö Weinheim, GER 26.5
7.65 Andreas Carlsson 95 Ymer Eskilstuna 25.8
7.52 Max Andersson 95 Upsala Eskilstuna 24.8
7.52 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Berlin, GER 7.8
7.38 Jonathan Hirsh 98 Örebro Eskilstuna 24.8
7.32 Matthias Johansson 90 IFK Umeå Göteborg/U 30.6
7.28 Johan Taléus 94 Eskilstuna Eskilstuna 25.8
7.19 Andreas Gustafsson 97 Falun Göteborg/U 30.6
7.19 Elias Martinsson 97 Mölndal Huddinge 5.8
7.18 Artur Engström 96 Örgryte Göteborg/U 30.6
7.17 Rickard Willman 94 Västerås Sollentuna 28.6
7.16 Thomas Rydh Sternbeck 99 Österhaninge Ekerö 26.5
7.15 Erik Johansson 01 Ullevi Göteborg/U 29.6
7.14 Henning André 97 Nyköping Huddinge 5.8
7.13 Marcus Nilsson 91 Högby Berlin, GER 7.8
7.13 Carl af Forselles 01 Hellas Jessheim, NOR 9.6
7.11 David Svensson 98 Hammarby Torremolinos, ESP 30.5
7.11 Caleb Conable 01 Malmö Huddinge 5.8
7.02 Kevin Fankl 95 Ullevi Ljungby 26.5
7.00 Daniel Örevik 97 Visby Gute Visby 17.6
7.00 Erik Olsson 89 Örgryte Göteborg/U 30.6
7.00 Jonathan Carbe 90 Örgryte Uddevalla 8.9
6.99 Gabriel Wallmark 02 Örgryte Enskede 3.8
medvind
8.01 Andreas Otterling 86 Lidingö Torremolinos, ESP 11.7
7.76 Andreas Carlsson 95 Ymer Torremolinos, ESP 30.5
7.40 Matthias Johansson 90 IFK Umeå Boden 9.6
7.39 Jesper Hellström 95 Hässelby Sollentuna 28.6
7.39 Max Andersson 95 Upsala Ludvika 6.6
7.34 Henning André 97 Nyköping Göteborg/U 30.6
7.30 Johan Taléus 94 Eskilstuna Eskilstuna 24.8
7.29 Caleb Conable 01 Malmö Helsingborg 7.7
7.27 Erik Johansson 01 Ullevi Helsingborg 6.7
7.23 Simon Björnstedt 99 Upsala Hvidovre, DEN 11.8
7.21 Rickard Willman 94 Västerås Eskilstuna 24.8
7.20 Melker Gustavsson 00 IF Göta Huddinge 4.8
7.15 Jonas Renz 99 Tjalve Norrköping 19.8
7.14 Carl af Forselles 01 Hellas Landquart, SUI 19.5
7.07 Tobias Jonsson 96 Orient Söderhamn 16.6
7.07 Tobias Carlryd 00 Örgryte Eskilstuna 24.8

Tresteg

15.54 Erik Ehrlin 90 Hammarby Skellefteå 18.7
15.43 Jesper Hellström 95 Hässelby Sollentuna 1.6
15.36 Carl af Forselles 01 Hellas Győr, HUN 6.7
15.15 Marcus Nyberg 97 Malmö Huddinge 3.8
15.15 Gustaf Bålström 98 Ullevi Helsingborg 6.7
14.94 Matthias Johansson 90 IFK Umeå Boden 10.6
14.93 Moteba Mbumba 90 Hässelby Tampere, FIN 1.9
14.92 Mathias Ström 87 Örgryte Chania, GRE 2.6
14.77 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Tampere, FIN 1.9
14.67 Henning André 97 Nyköping Göteborg/U 1.7
14.61 Caleb Conable 01 Malmö Tampere, FIN 1.9
14.54 Andreas Carlsson 95 Ymer Lerum 19.8
14.51 Markus Lundborg 99 Ullevi Eskilstuna 26.8
14.48 Erik Olsson 89 Örgryte Göteborg/U 1.7
14.45 Tobias Carlryd 00 Örgryte Eskilstuna 26.8
14.42 Eric Hallquist 96 Östersund Huddinge 3.8
14.26 Gabriel Wallmark 02 Örgryte Göteborg/S 24.7
14.24 Timothy Olsson 98 Huddinge Karlstad 19.5
14.22 Albin Boestad 97 Lidingö Huddinge 3.8
14.16 Adam Chiguer 91 Spårvägen Helsingborg 6.7
14.15 Oskar Weidenholm 01 Mölndal Huddinge 3.8
14.05 David Svensson 98 Hammarby Karlstad 19.5
14.04 Fredrik Löfgren 94 Lund Lawrenceville, NJ 6.5
13.93 Jonathan Persgården 96 Ullevi Huddinge 3.8
13.88 Alexander Nyman 00 Hanviken Huddinge 5.8
medvind
15.60 Erik Ehrlin 90 Hammarby Eskilstuna 26.8
15.39 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Eskilstuna 26.8
15.30 Moteba Mbumba 90 Hässelby Eskilstuna 26.8
15.26 Marcus Nyberg 97 Malmö Torremolinos, ESP 30.5
15.03 Mathias Ström 87 Örgryte Eskilstuna 26.8
14.95 Matthias Johansson 90 IFK Umeå Eskilstuna 26.8
14.89 Markus Lundborg 99 Ullevi Hvidovre, DEN 12.8
14.34 Alexander Nyman 00 Hanviken Hvidovre, DEN 12.8
14.17 Adam Chiguer 91 Spårvägen Helsingborg 6.7
14.15 Fredrik Löfgren 94 Lund Linköping 6.6
14.07 Tim Svantesson 00 Nyköping Göteborg/U 1.7
14.07 Elias Högström 97 Sundsvall Skellefteå 8.9
13.90 David Kallebäck 89 Högby Linköping 6.6

Kula/7.26

19.44 Wictor Petersson 98 Malmö Azusa, CA 20.4
18.78 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Eskilstuna 25.8
18.41 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Provo, UT 20.10
18.14 Arwid Koskinen 92 Ullevi Göteborg/S 22.8
17.63 Gabriel Heen 95 Hässelby Ljungby/LT 17.8
17.50 Simon Pettersson 94 Hässelby Uppsala 5.9
17.41 Viktor Gardenkrans 95 Malmö Helsingborg 8.7
17.24 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Provo, UT 6.10
17.09 Gustav Liberg 95 Ullevi Bottnaryd 16.6
16.66 Jesper Arbinge 97 Huddinge Eskilstuna 25.8
16.00 Tim Wunger 94 Upsala Gainesville, FL 31.3
15.90 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Huddinge 16.6
15.84 Mats Olsson 86 Hässelby Falun 13.7
15.79 Jakob Gardenkrans 97 24Seven Huddinge 4.8
15.67 Andreas Eriksson 94 Heros Smedjebacken 10.9
15.58 Jonas Meyer 90 Örgryte Helsingborg 6.7
15.38 Ulf Ankarling 88 IF Göta Helsingborg 6.7
15.37 Marcus Nilsson 91 Högby Skruv 19.5
15.37 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Täby 19.5
15.32 Jeffrey Ige 83 Huddinge Huddinge 22.7
15.28 Danijel Milenkovic 01 Gnistan Karlskrona 24.6
15.04 Oscar Vestlund 93 IF Göta Karlstad 19.5
15.02 William Ullberg 96 IFK Umeå Sätra 20.5
14.79 Lasse Ohtamaa 80 Huddinge Huddinge/J 25.8
14.68 Lukas Björninger 00 Tureberg Karlstad 19.5

Diskus/2.0

69.72 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Eskilstuna 26.8
65.84 Simon Pettersson 94 Hässelby Malmö/S-K 20.6
63.63 Jakob Gardenkrans 97 24Seven Chula Vista, CA 12.4
63.17 Axel Härstedt 87 Malmö Malmö/S-K 20.6
61.72 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Bottnaryd 16.6
60.30 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Provo, UT 22.9
57.44 Gustav Liberg 95 Ullevi Eskilstuna 26.8
55.07 Ulf Ankarling 88 IF Göta Växjö/A 8.9
53.70 Jussi Kiviniemi 93 Södertälje Eskilstuna 26.8
53.54 Viktor Gardenkrans 95 Malmö Olofström 2.6
51.46 Albin Lager 96 Örebro Linköping 6.6
51.27 Lasse Ohtamaa 80 Huddinge Huddinge/J 25.8
51.12 Anton Larsson 93 Järvsö Falun 2.7
50.33 *Matthew Brown 80 Hammarby Eskilstuna 26.8
49.04 Tor Lindberg 95 IFK Umeå Eskilstuna 26.8
48.30 Wictor Petersson 98 Malmö Huddinge 5.8
48.04 Oscar Gustafsson 97 Trosa Atletik Växjö/A 12.5
47.99 Alexander Sjögren 99 Kalmar Skruv 19.5
47.32 Marcus Nilsson 91 Högby Skruv 19.5
46.90 Robert Alneroth 84 Gefle Gävle 14.8
46.76 Theodor Walther 94 Ullevi Göteborg/S-K 22.8
46.37 Mattias Lindberg 90 Skellefteå Skellefteå 28.7
46.13 Axel Norén 96 Hässelby Huddinge 5.8
45.68 Gabriel Heen 95 Hässelby Hässelby 31.7
45.22 Erik Larsson 80 Visby Gute Visby 22.9

Slägga/7.26

74.19 Anders Eriksson 94 Hovslätt Knoxville, TN 11.5
71.34 Oscar Vestlund 93 IF Göta Arvika 29.7
69.39 Mattias Lindberg 90 Skellefteå Bottnaryd 17.6
68.81 Ragnar Carlsson 00 Falun Tampere, FIN 31.8
68.04 *Ryan McCullough 89 Malmö Växjö/A 25.6
66.52 Elias Håkansson 92 Spårvägen Bottnaryd 17.6
66.10 Tim Söderqvist 95 Hälle Bottnaryd 17.6
64.00 Stefan Kvist 87 Alvesta Bottnaryd 17.6
63.92 Love Litzell 94 Hässelby Princeton, NJ 12.5
63.36 Alexander Larsson 94 Upsala Knoxville, TN 11.5
60.95 Tobias Hagström 96 Hälle Bottnaryd 17.6
60.56 Anton Andersson 96 Tureberg Strömsund 21.7
60.07 Hans Eriksson 86 Bore Torsby 22.9
59.02 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Provo, UT 20.10
58.91 Robert Alneroth 84 Gefle Gävle 20.8
54.04 Simon Pettersson 94 Hässelby Uppsala 5.9
52.78 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Helsingborg 6.7
52.61 Gustav Liberg 95 Ullevi Växjö/A 8.9
51.94 Sami Luttinen 91 Tjalve Linköping 6.6
51.84 Niklas Wiklund 85 Skellefteå Skellefteå 19.5
51.71 Fredrik Gerdsdorff 96 Timrå Timrå 23.8
51.65 Sebastian Thörngren 93 Växjö Växjö/A 8.9
50.92 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Provo, UT 6.10
50.81 Krister Larsson 85 Bore Torsby 22.9
50.62 Daniel Korhonen 76 Kville Västerås/Ap 28.7

Spjut/800

79.89 Jiannis Smalios 87 Thorengruppen Bålsta 12.5
77.13 Kim Amb 90 Bålsta Eskilstuna 25.8
75.72 Isak Oskarsson 96 Växjö Huddinge 3.8
74.47 Simon Litzell 97 Hässelby Eskilstuna 25.8
71.32 Sebastian Thörngren 93 Växjö Göteborg/U 29.6
70.84 Theodor Thor 93 Thorengruppen Bålsta 12.5
69.49 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Västerås 29.7
68.95 Axel Lönegren 94 Upsala Uppsala 31.7
68.29 Jakob Eriksson 98 IF Göta Eskilstuna 25.8
67.30 Rasmus Eriksson 98 Kil Nadderud, NOR 16.6
67.27 Olof Hansson 86 Hässelby Växjö 18.7
67.13 Jonathan Harley 93 Ullevi Helsingborg 6.7
67.01 Kamil Kaminski 96 Hässelby Bålsta 12.5
66.26 Theodor Ahlström 98 Växjö Huddinge 3.8
64.70 Carl Widenholm 00 Hellas Hvidovre, DEN 12.8
64.08 Alexander Ottosson 87 Klippan Villstad 12.8
63.68 Marcus Nilsson 91 Högby Ratingen, GER 17.6
63.25 Kevin Fankl 95 Ullevi Pärnu, EST 17.6
63.02 Stellan Back 75 Tureberg Stockholm/S 9.9
62.95 Erik Olofsson 93 IFK Umeå Umeå 16.9
62.80 Sebastian Ruthström 97 Spårvägen Trosa 6.6
62.56 Tim Holmberg 91 Upsala Bollnäs 7.7
62.50 Lukas Kvist 94 Örgryte Eskilstuna 25.8
62.13 Johannes Henriksson 93 IF Göta Karlstad 19.5
62.11 Markus Hayden 86 Hässelby Bålsta 12.5

Tiokamp/M

8.165 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Götzis, AUT 27.5
8.120 Marcus Nilsson 91 Högby Ratingen, GER 17.6
7.436 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Pärnu, EST 17.6
7.298 Andreas Gustafsson 97 Falun Pärnu, EST 17.6
7.290 Fredrick Ekholm 94 Lidingö Pärnu, EST 17.6
6.802 Nicklas Karlsson 96 Finspång Pärnu, EST 17.6
6.792 Jonathan Carbe 90 Örgryte Uddevalla 9.9
6.718 Kevin Fankl 95 Ullevi Uddevalla 9.9
5.703 Karl Zuber 98 Tucson, AZ 6.4
5.245 Fredrik Sangberg 90 Kville Uddevalla 9.9
5.108 Daniel Andersson 91 Istrum Ljungby 27.5

>