Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA K INNE 2006

Årsbästa K 2006

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 21 MAR, 2006
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2005/2006.

60m

7.27 Susanna Kallur 81 Falun Glasgow, GBR 28.1
7.42 Emma Green 84 Örgryte Göteborg 18.2
7.44 Emma Rienas 82 IF Göta Göteborg 18.2
7.45 Jenny Kallur 81 Falun Göteborg/Sc 8.2
7.49 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Västerås 3.3
7.53 Stina Smibacker 83 Växjö Göteborg 18.2
7.59 Emma Björkman 86 IF Göta Sätra 25.2
7.62 Evelina Lunner 86 Västerås Västerås 3.3
7.66 Kim Petersson 90 Lund Malmö 21.1
7.67 Malin Ström 86 Bollnäs Västerås 22.1
7.68 Linda Berntsson 87 Varberg Västerås 3.3
7.70 Elin Backman 88 Helsingborg Malmö 21.1
7.70 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Västerås 3.3
7.70 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Malmö 4.2
7.71 Mariama Sambou 88 Huddinge Sätra 15.1
7.71 Nina Törnqvist 87 Finish Västerås 3.3
7.71 Linnea Collin 89 Helsingborg Västerås 5.3
7.72 Caroline Lundahl 91 KA2 Västerås 5.3
7.74 Ellen Sääw 90 Stocksäter Karlstad 29.1
7.74 Julia Skugge 88 Glanshammar Västerås 3.3
7.75 *Paula Preisner 83 Ullevi Malmö 28.1
7.75 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 4.2
7.75 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Bollnäs 7.1
7.76 Lena Aruhn 70 Ume FI Umeå 14.1
7.76 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Malmö 21.1
7.76 Ellinor Stuhrmann 77 Tjalve Sätra 22.1
7.76 Nina Runvik 87 Lund Västerås 3.3
7.76 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Västerås 3.3

200m

24.22 Lena Aruhn 70 Ume FI Umeå 14.1
24.82 Ellinor Stuhrmann 77 Tjalve Glasgow, GBR 28.1
24.88 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 4.2
24.94 Kim Petersson 90 Lund Malmö 29.1
25.08 Anneli Melin 76 Helsingborg Sätra 26.2
25.08 Gladys Bamane 89 Spårvägen Sätra 26.2
25.09 Sofie Persson 87 Helsingborg Malmö 5.2
25.10 Elin Backman 88 Helsingborg Sätra 26.2
25.10 Malin Ström 86 Bollnäs Bollnäs 8.1
25.11 Linnea Collin 89 Helsingborg Malmö 29.1
25.13 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Karlstad 28.1
25.21 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Karlstad 28.1
25.23 Frida Persson 89 Helsingborg Malmö 29.1
25.27 Emma Magnusson 85 Växjö Malmö 5.2
25.30 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Bollnäs 8.1
25.33 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 26.2
25.34 Nina Runvik 87 Lund Göteborg 18.2
25.34 Marine Jonsson 91 IF Göta Västerås 4.3
25.39 Erica Pettersson 90 Kil Karlstad 28.1
25.53 Matilda Farkas 91 Malmö Västerås 4.3
25.55 Ulrika Johansson 80 Växjö Malmö 29.1
25.58 Ellen Sääw 90 Stocksäter Karlstad 28.1
25.58 Elin Östlund 91 Örebro Västerås 4.3
25.63 Emilia Segerdahl 91 IF Göta Västerås 4.3
25.69 Louise Martin 87 Hässelby Eskilstuna 11.2
25.69 Michelle Nilsson 91 Heleneholm Malmö 5.2

400m

53.69 Lena Aruhn 70 Ume FI Stockholm/G 2.2
54.78 Ellinor Stuhrmann 77 Tjalve Stockholm/G 2.2
54.85 Louise Gundert 80 Lidingö Leipzig, GER 12.2
55.32 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Liévin, FRA 5.3
55.48 Ulrika Johansson 80 Växjö Karlskrona 11.2
55.66 Erica Mårtensson 79 IF Göta Sätra 22.1
56.06 Nadja Petersen 78 Huddinge Sätra 25.2
56.22 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Västerås 5.3
56.29 Carolina Nylén 79 Täby Sätra 5.2
56.34 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Sätra 15.1
56.44 Sofie Persson 87 Helsingborg Västerås 5.3
56.51 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Västerås 5.3
57.04 Paulina Engfors 90 Hammarby Västerås 4.3
57.09 Frida Flodström 87 Tureberg Sätra 15.1
57.15 Jenny Holmroos 86 Västerås Albuquerque, NM 21.1
57.24 Elin Backman 88 Helsingborg Västerås 5.3
57.29 Josefin Magnusson 89 Södra Sandby Malmö 5.2
57.53 Nicole di Zazzo 84 Bollnäs Västerås 5.3
57.58 Julia Lärkert 89 Lidingö Sätra 12.2
57.60 Anneli Melin 76 Helsingborg Malmö 5.2
57.66 Louise Martin 87 Hässelby Västerås 5.3
57.80 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Västerås 4.3
58.03 Linda Olsson 81 Falun Sätra 15.1
58.12 Lotta Lindsén 90 Tureberg Sätra 22.1
58.27 Emelie Rexelius 89 Malmö Malmö 5.2
Manuell tidtagning
58.2m Maria Mejsjö 87 Karlskoga Karlstad 23.2

800m

2:05.84 Jenny Holmroos 86 Västerås Fayetteville, AR 10.3
2:07.34 Carolina Nylén 79 Täby Liévin, FRA 5.3
2:09.01 Louise Fredriksson 80 IF Göta Sätra 26.2
2:09.49 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Sätra 26.2
2:09.63 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Sätra 26.2
2:09.90 Louise Gundert 80 Lidingö Sätra 22.1
2:10.33 Kajsa Haglund 81 Hässelby Malmö 5.2
2:11.04 Ulrika Johansson 75 Rånäs Västerås 28.1
2:11.45 Sofia Öberg 90 Lidingö Sätra 22.1
2:11.72 Magdalena Ottersten 85 Hässelby Göteborg 18.2
2:12.56 Sara Trané 85 Mölndal Pullman, WA 28.1
2:13.38 Linda Olsson 81 Falun Sätra 22.1
2:13.65 Lisa Forsberg 89 Falun Stockholm/G 2.2
2:14.08 Ida Lindström 86 Täby Sätra 25.2
2:15.40 Petra Kindlund 85 Falun Carbondale, IL 21.1
2:15.97 Petra Forsberg 80 Heby Carbondale, IL 21.1
2:16.27 Sara Sjöqvist 89 Täby Sätra 4.2
2:16.35 Emmy Ströberg 90 Falun Bollnäs 4.2
2:16.89 Lena Örn 88 Hellas Sätra 4.2
2:16.96 Lena Melbäck 81 Spårvägen Sätra 4.2
2:17.19 Elina Nygren 88 Ärla Sätra 25.2
2:17.54 Josefine Koskinen 89 Enhörna Sätra 22.1
2:17.74 Hanna Bremler 83 Tyresö Chapel Hill, NC 10.2
2:18.3m Amanda Brundin 90 Sävedalen Göteborg 26.12
2:18.67 Lovisa Lindh 91 Kongahälla Göteborg 4.2
överlång bana
2:06.96 Carolina Nylén 79 Täby Mustasaari, FIN 19.2
2:08.25 Elin Wiik 85 Hässelby South Bend, IN 4.2
2:09.56 Johanna Nilsson 83 Högby Flagstaff, AZ 27.1
2:10.49 Sara Trané 85 Mölndal Seattle, WA 24.2
2:10.96 Moa Westman 86 Rånäs South Bend, IN 4.2
2:12.09 Petra Forsberg 80 Heby Ames, IA 11.2
2:15.65 Ann Johansson 85 Täby Flagstaff, AZ 27.1

1500m

4:19.37 Ulrika Johansson 75 Rånäs Stockholm/G 2.2
4:24.30 Kajsa Haglund 81 Hässelby Sätra 26.2
4:25.91 Annika Gerner 75 Spårvägen Göteborg 18.2
4:26.10 Flo Jonsson 78 Spårvägen Sätra 26.2
4:36.71 Anneli Fransson 78 Rånäs Västerås 29.1
4:36.74 Nathalie Rohlén 90 Lidingö Västerås 4.3
4:37.50 Lena Örn 88 Hellas Västerås 4.3
4:37.78§ Johanna Nilsson 83 Högby Fayetteville, AR 11.3
4:38.33 Sofia Öberg 90 Lidingö Västerås 4.3
4:39.1m Magdalena Ottersten 85 Hässelby Sätra 14.1
4:39.5m Christina Lindblom 88 Hässelby Sätra 14.1
4:39.74 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Västerås 4.3
4:39.9m Lisa Forsberg 89 Falun Sätra 14.1
4:40.17 Lena Melbäck 81 Spårvägen Västerås 29.1
4:40.50 Maria Westher 90 Karlskoga Västerås 4.3
4:42.15 Johanna Sandén 89 Sävedalen Västerås 4.3
4:44.84 Klara Bodinson 90 Lidingö Västerås 4.3
4:44.91 Helena Olofsson 78 Rånäs Västerås 29.1
4:45.36 Erika Fyrvall 87 Tureberg Västerås 4.3
4:46.16 Carola Eriksson 81 Rånäs Sätra 19.2
4:47.45 Ronja Fjellner 89 Slagnäs Västerås 3.3
4:48.10 Sandra Fransson 88 Växjö Västerås 4.3
4:48.38 Charlotte Olofsson 70 Kville Göteborg 18.2
4:49.55 Hanna Holst 85 Rånäs Västerås 29.1
4:49.84 Sara Sjöqvist 89 Täby Sätra 11.2

1 mile

4:37.78 Johanna Nilsson 83 Högby Fayetteville, AR 11.3
4:51.69 Nina Andersson 85 Helsingborg Lincoln, NE 25.2
4:55.85 Hanna Bremler 83 Tyresö New York, NY 4.2
4:59.58 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Findlay, OH 11.2
5:09.44 Petra Kindlund 85 Falun Jonesboro, AR 3.12
överlång bana
4:50.80 Nina Andersson 85 Helsingborg Ames, IA 11.2
4:53.93 Hanna Bremler 83 Tyresö South Bend, IN 4.3
4:58.86 Petra Kindlund 85 Falun Ames, IA 11.2
5:01.84 Moa Westman 86 Rånäs Cedar Falls, IA 25.2
5:03.32 Lisa Haglund 81 Hässelby Ames, IA 11.2

3000m

9:06.61 Johanna Nilsson 83 Högby Fayetteville, AR 11.3
9:40.15 Flo Jonsson 78 Spårvägen Sätra 4.2
9:40.73 Ulrika Johansson 75 Rånäs Sätra 25.2
9:41.66 Annika Gerner 75 Spårvägen Sätra 4.2
9:46.17 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Allston, MA 28.1
9:46.27 Anneli Fransson 78 Rånäs Västerås 28.1
9:46.80 Helena Olofsson 78 Rånäs Sätra 4.2
9:56.59 Hanna Karlsson 79 Malmö Sätra 25.2
9:57.70 Lena Örn 88 Hellas Sätra 25.2
10:01.20 Linda Ström 77 Hässelby Sätra 25.2
10:01.47 Anna Rahm 81 Rånäs Sätra 25.2
10:02.18 Dorothea Carlsson 76 Kville Karlskrona 15.1
10:06.47 Karin Harnesk 80 IFK Umeå Sätra 25.2
10:06.62 Hanna Holst 85 Rånäs Sätra 25.2
10:15.09 Charlotte Olofsson 70 Kville Sätra 25.2
10:16.10 Anja Lindberg 76 Spårvägen Västerås 28.1
10:17.65 Lisa Wiklund 70 Spårvägen Västerås 28.1
10:19.21 Kim Blomkvist 84 Ärla Lincoln, NE 25.2
10:19.94 Therese Forsberg 82 Heby Carbondale, IL 21.1
10:20.04 Lisa Haglund 81 Hässelby Nampa, ID 7.1
10:21.85 Karin Elf 80 Rånäs Örebro 12.2
10:22.12 Hanna Michaelsson 89 Rånäs Sätra 4.2
10:24.70 Pernilla Karlsson 76 Spårvägen Sätra 4.2
10:26.6m Elisabeth Engström 78 Mora Falun 26.2
10:29.32 Carola Eriksson 81 Rånäs Västerås 28.1
överlång bana
9:40.32 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Kent, OH 18.2
9:45.30 Nina Andersson 85 Helsingborg South Bend, IN 4.2

5000m

16:49.57 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Bowling Green, OH 24.2

60m häck/84.0

7.86 Susanna Kallur 81 Falun Glasgow, GBR 28.1
7.93 Jenny Kallur 81 Falun Moskva, RUS 11.3
8.50 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Sätra 26.2
8.54 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Västerås 5.3
8.57 *Paula Preisner 83 Ullevi Göteborg 18.2
8.60 Lina Quick 80 Gefle Göteborg 18.2
8.65 Emilia Rundqvist 88 Kalmarsund Västerås 5.3
8.71 Evelina Lunner 86 Västerås Västerås 5.3
8.74 Frida Blomqvist 87 Hökensås Västerås 5.3
8.76 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Sätra 26.2
8.78 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 18.2
8.82 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Göteborg 18.2
8.85 Johanna Sjöström 86 Västerås Sätra 19.2
8.88 Camilla Kramar 86 Huddinge Malmö 29.1
8.93 Fatima Makakala 89 Hammarby Sätra 26.2
8.93 Erika Wiklund 88 Trångsviken Västerås 5.3
8.95 Elin Martinsson 88 Gefle Västerås 5.3
8.97 Ida Aidanpää 88 Kuivakangas Haparanda 25.2
8.99 Louise Martin 87 Hässelby Stockholm/G 2.2
8.99 Moa Larsson 85 Ullevi Västerås 5.3
9.02 Ellinore Hallin 87 Enköping Västerås 5.3
9.02 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Västerås 5.3
9.03 Josefine Kvist 89 New York, NY 11.3
9.08 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 10.12
9.13 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Sätra 4.2

Höjd

2.08 Kajsa Bergqvist 76 Tureberg Arnstadt, GER 4.2
1.96 Emma Green 84 Örgryte Banská Bystrica, SVK 14.2
1.87 Jenny Isgren 81 Spårvägen Sätra 15.1
1.85 Ebba Jungmark 87 Mölndal Sätra 15.1
1.82 Erika Wiklund 88 Trångsviken Umeå 8.2
1.81 Helena Redborg 83 Tureberg Malmö 29.1
1.75 Sara Arwald 90 Pallas Malmö 28.1
1.74 My Nordström 90 Tiwaz Västerås 22.1
1.73 Elin Westerlund 90 KA2 Nyköping 11.3
1.73 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Nyköping 12.3
1.73 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Mustasaari, FIN 19.2
1.73 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Västerås 3.3
1.73 Erica Jarder 86 Spårvägen Västerås 3.3
1.73 Kim Petersson 90 Lund Malmö 4.2
1.73 Stina Ekholm 89 Ullevi Göteborg/Sc 8.2
1.71 Johanna Nilsson 90 Kristianstad Karlskrona 11.2
1.71 Rebecka Eliasson 85 Örgryte Göteborg 4.2
1.71 Ellen Björklund 90 Lund Västerås 4.3
1.71 Linn Gustavsson 92 Ymer Göteborg 5.2
1.71 Victoria Dronsfield 91 IF Göta Västerås 5.3
1.70 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Nyköping 11.3
1.70 Josefin Svensson 88 Falkenberg Göteborg 18.2
1.70 Sofia Kask 89 Lund Malmö 25.2
1.70 Daniella Eriksson 87 Enköping Västerås 4.3
1.70 Frida Linde 90 Täby Västerås 8.1

Stav

4.40 Hanna-Mia Persson 78 Örgryte Göteborg/Sc 8.2
4.40 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Göteborg/Sc 8.2
4.30 Linda Persson 81 Växjö Malmö 28.1
4.01 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Västerås 3.3
4.00 Maria Rendin 82 Örgryte Malmö 22.1
3.80 *Alisa Dimante 88 Malmö Malmö 22.1
3.80 Klara Persson 80 Spårvägen Zaragoza, ESP 5.2
3.75 Martina Wahnström 87 Ullevi Karlskrona 12.2
3.75 Maria Mossberg 71 Malmö Karlskrona 18.2
3.70 Emelie Gustafsson 88 Malmö Malmö 22.1
3.62 Anna Nilson 91 Malmö Västerås 5.3
3.62 Lisa Wälitalo 82 Umedalen Skellefteå 8.2
3.60 Caroline Ivarsson 85 Malmö Malmö 28.1
3.60 Isabell Lilja 87 Malmö Malmö 5.2
3.59 Cecilia Hórak 90 Sävedalen Västerås 4.3
3.59 Linda Carlsson 90 Ymer Västerås 4.3
3.52 Alissa White 74 Hässelby Sätra 26.2
3.50 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK Malmö 22.1
3.50 Hanna Påhlsson 89 Malmö Malmö 26.2
3.50 Michelle Railsback 82 Gefle Reno, NV 28.1
3.50 Karin Sindsjö 87 IF Göta Västerås 3.3
3.50 Amanda Forsman 90 Skellefteå Västerås 4.3
3.50 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Västerås 4.3
3.50 Yordabel Abraham 86 Ullevi Västerås 4.3
3.50 Nathalie Busk 91 Malmö Västerås 5.3

Längd

6.32 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Göteborg 18.2
6.08 Emma Björkman 86 IF Göta Sätra 25.2
6.04 Sara Brankell 81 Mölndal Sätra 25.2
5.98 Emelie Nilsson 88 Falkenberg Halmstad 11.2
5.97 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 25.2
5.92 Erika Wiklund 88 Trångsviken Sätra 25.2
5.92 Jasmine Andersson 88 Kalmarsund Västerås 5.3
5.91 Malin Olsson 90 Malmö Malmö 29.1
5.89 Johanna Nilsson 90 Kristianstad Västerås 4.3
5.88 Sara Arwald 90 Pallas Malmö 5.2
5.87 Lina Quick 80 Gefle Västerås 22.1
5.86 Erica Jarder 86 Spårvägen Sätra 25.2
5.82 Julia Lärkert 89 Lidingö Sätra 4.2
5.81 Kim Petersson 90 Lund Västerås 4.3
5.79 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 18.3
5.73 Isabelle Eurenius 89 Sollefteå Västerås 4.3
5.71 Sofia Rahdevi 87 Finish Malmö 4.2
5.70 Linda Bergh 89 Hässelby Sätra 4.2
5.66 Elin Andersson 86 Hässelby Västerås 22.1
5.64 Melissa Stenzon 91 Stenungsund Karlstad 18.2
5.63 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Sätra 12.2
5.63 Malin Marmbrandt 85 Enköping Västerås 28.1
5.63 Fatima Makakala 89 Hammarby Sätra 4.2
5.59 Pernilla Tornemark 85 Malmö Västerås 5.3
5.58 Marie Barenfeld 85 Örebro Västerås 5.3

Tresteg

13.90 Camilla Johansson 76 Växjö Sätra 26.2
13.69 Emma Green 84 Örgryte Sätra 26.2
13.28 Anna Göransdotter Nilsson 77 Umedalen Stockholm/G 2.2
13.06 Sara Brankell 81 Mölndal Sätra 26.2
12.54 Izehi Ileso 89 Ullevi Göteborg 26.2
12.41 Anna Alexson 87 Kyrkhult Västerås 4.3
12.40 Kajsa Levin 83 Mölndal Malmö 22.1
12.22 Caroline Lundahl 91 KA2 Västerås 3.3
12.21 Angelica Ström 81 Gefle Sätra 26.2
12.18 Doreen Nagawa 82 Ullevi Muncie, IN 17.2
12.15 Elin Husén 87 Hellas Västerås 4.3
12.10 Erica Jarder 86 Spårvägen Västerås 4.3
12.05 Malin Olsson 90 Malmö Malmö 22.1
12.02 Martina Wahnström 87 Ullevi Västerås 4.3
11.98 Maria Augutis 90 Ullevi Västerås 5.3
11.93 Malin Marmbrandt 85 Enköping Västerås 4.3
11.90 Ellen Valgeborg 83 Enköping Västerås 22.1
11.89 Sofie Lindesten 88 Spårvägen Västerås 4.3
11.82 Ellen Björklund 90 Lund Malmö 25.2
11.76 Melissa Stenzon 91 Stenungsund Västerås 3.3
11.75 Sara Sköldin 85 Kville Västerås 4.3
11.73 Frida Blomqvist 87 Hökensås Västerås 4.3
11.71 Sara Olsson 90 Finish Västerås 5.3
11.70 Jasmine Andersson 88 Kalmarsund Malmö 28.1
11.64 Rebecca Strand 89 Filipstad Karlstad 23.2

Kula/4.0

16.69 Helena Engman 76 Riviera Piteå 8.1
15.78 Catarina Andersson 77 Hässelby Sätra 25.2
15.64 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Sätra 25.2
15.07 Linda Nestorsson 75 Ullevi Göteborg 18.2
14.14 Marie Barenfeld 85 Växjö Sätra 25.2
14.10 Karin Olsson 75 Helsingborg Sätra 25.2
13.84 Carolina Hjelt 86 Huddinge Västerås 5.3
13.82 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Malmö 29.1
13.35 Anna Wikström 87 Tumba Sätra 4.2
12.95 Anna-Karin Svensson 81 Ullevi Borås 29.1
12.93 Ellinore Hallin 87 Enköping Västerås 5.3
12.88 Jenny Johansson 88 Västerås Falun 21.2
12.78 Maria Bengtsson 88 Växjö Malmö 29.1
12.66 Jenny Davidsson 88 Hammarby Sätra 4.2
12.42 Malin Svensson 78 Helsingborg Göteborg 18.2
12.26 Karin Cronstedt 67 Pallas Malmö 3.3
12.11 Nadja Casadei 83 Lidingö Västerås 22.1
12.00 Veronica Lundgren 86 Ånge Ås 18.2
11.83 Jessica Jansson 81 Spårvägen Riverdale, NY 5.2
11.81 Caroline Höglund 85 Mölndal Göteborg 18.2
11.57 Isabelle Eriksson 86 Nyköping Örebro 11.2
11.44 Jonna Olsson 88 Vittsjö Västerås 5.3
11.43 Elin Jarenfors 89 Tanum Karlstad 7.1
11.42 Johanna Wikström 87 Huddinge Västerås 5.3
11.29 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Malmö 5.2

Vikt/10

18.57 Anna Söderberg 73 Ullevi Göteborg 18.2
16.93 Marie Hilmersson 81 Falun Falun 13.2
16.49 Catarina Andersson 77 Hässelby Nyköping 12.2
15.72 Karolina Pedersen 87 Ullevi Sätra 26.2
14.91 Karin Engström 83 IF Göta Karlstad 14.2
14.78 Josefin Berg 85 Östhammar Nyköping 4.2
14.47 Madelen Fahlstedt 83 Gefle Sätra 26.2
13.79 Elinor Forssander 88 Mariestad Karlstad 14.2
13.29 Maria Gustavsson 83 Hinden Sätra 26.2
13.13 Emma Ståhlberg 86 Kilafors Falun 6.2
12.83 Petra Öberg 89 Nyköping Nyköping 12.2
11.91 Annie Henriksson 86 Gotland Sätra 26.2
11.30 Nike Hermans 90 Huddinge Sätra 14.1

Femkamp/K

4.264 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Nyköping 12.3
3.637 Lina Quick 80 Gefle Nyköping 12.3
3.589 Ellinore Hallin 87 Enköping Nyköping 12.3
3.587 Marie Barenfeld 85 Växjö Nyköping 12.3
3.528 Josefine Kvist 89 New York, NY 11.3
3.408 Johanna Höglund 84 Upsala Nyköping 12.3
3.366 Jessica Jansson 81 Spårvägen Riverdale, NY 5.2
3.190 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Nyköping 12.3
3.159 Joanna Frisk 88 Gillberga-Lista Nyköping 12.3
3.001 Jenny Davidsson 87 Hammarby Nyköping 12.3
2.993 Katarina Stensson 88 Örebro Nyköping 12.3
2.926 Isabelle Eriksson 86 Nyköping Nyköping 12.3
2.799 Sofi Lindesten 88 Spårvägen Nyköping 12.3

>