Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 7 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F14 UTE 2006

Årsbästa F14 2006

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 24 DEC, 2006
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2006.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1987-88, P17/F17: Födda 1989-90, P15/F15: Födda 1991, P14/F14: Födda 1992 - plus ev 93:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.03 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg/U 8.7
12.28 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Göteborg/U 8.7
12.30 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Göteborg/U 8.7
12.32 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Göteborg/U 8.7
12.57 Therese Borgqvist 92 Udd Göteborg/U 8.7
12.61 Erika Brandt 92 Mölndal Angered 26.8
12.63 Sandra Knezevic 92 Huddinge Danderyd 14.5
12.63 Sofie Eriksson 92 Malmö Göteborg/U 8.7
12.66 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Uppsala 1.7
12.70 Freja Jernstig 92 Tanum Göteborg/U 8.7
12.77 Tova Thuresson 92 Bålsta Hudiksvall 5.8
12.86 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Villstad 3.9
12.90 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjden Huddinge 10.6
12.91 Frida Gill 92 Råby-Rekarne Göteborg/U 8.7
12.93 Mary Ann Andreasson 92 Arvika Torsby 20.5
12.93 Linnea Alstermark 92 Hammarby Sätra 23.9
12.95 Lisa Laursen 92 Hässleholm Hässleholm 14.5
12.97 Victoria Johansson 92 Tranås Eksjö 14.6
13.00 Rebecka Ekman 93 Falköping Jönköping 13.5
13.01 Elin Hultgren 92 Karlskoga Göteborg/U 8.7
medvind
12.50 Sofie Eriksson 92 Malmö Klippan 4.6
12.64 Freja Jernstig 92 Tanum Strömstad 16.7
12.73 Anna Bergström 92 Bromma Stockholm/K 13.5
12.88 Linn Gustavsson 92 Ymer Sävedalen 4.6
12.90 Ekanem Etim 92 Ullevi Borås 11.6
12.94 Elin Dulke 92 Lund Klippan 4.6
12.94 Nicole Möllerberg 92 Malmö Klippan 4.6
12.95 Rebecka Ekman 93 Falköping Jönköping 13.5
12.99 Lisa Skagersten 92 Varberg Borås 11.6

300m

41.47 Angelica Adolfsson 92 Kongahälla Göteborg/U 9.7
41.54 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjden Huddinge 11.6
41.61 Sandra Knezevic 92 Huddinge Sätra 20.8
41.96 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Gävle 22.7
42.00 Therese Borgqvist 92 Udd Karlskrona 27.6
42.11 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Vellinge 9.9
42.37 Tilda Wendefors 92 Alingsås Alingsås 9.9
42.43 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Arvika 29.7
42.52 Caroline Högardh 92 Halmstad Villstad 2.9
42.85 Melinda Brodelis 92 Södra Sandby Göteborg/U 9.7
42.94 Frida Petersson 92 Lund Sollentuna 28.5
43.03 Sandra Barkestam 92 Örebro Glanshammar 26.8
43.05 Jonna Lindberg 92 Villstad Villstad 2.9
43.27 Olivia Särnbratt-Fransson 92 Täby Huddinge 11.6
43.31 Julia Wiberg 92 Contact Halmstad 23.7
43.32 Linnea Harrysson 92 Rigor Alingsås 9.9
43.40 Linnea Alstermark 92 Hammarby Huddinge 11.6
43.43 Josefine Gabrielsson 92 Oskarshamn Kalmar 30.9
43.45 Nicole Möllerberg 92 Malmö Vellinge 9.9
43.48 Anna Jarenfors 92 Tanum Villstad 2.9
43.48 Lisa Skagersten 92 Varberg Villstad 2.9
Manuell tidtagning
42.1m Carolina Sjöberg 92 Mariestad Lidköping 10.9

800m

2:14.21 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjden Sollentuna 27.5
2:17.06 Lina Alainentalo 92 Boden Göteborg/U 7.7
2:17.09 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Västerås 16.9
2:17.42 Karin Olsson 92 Ludvika Västerås 16.9
2:19.41 Elisabeth Danielsson 92 Sundbyberg Göteborg/U 7.7
2:19.59 Hanna Borg 92 IF Göta Karlstad 26.8
2:21.23 Tilda Wendefors 92 Alingsås Villstad 3.9
2:21.39 Amanda Folkebrant 93 Hellas Stockholm/S 22.8
2:21.61 Therese Svensson 92 Malmö Lund 10.6
2:22.29 Sandra Carlsson 92 Ymer Motala 25.5
2:22.36 Caroline Högardh 92 Halmstad Villstad 3.9
2:23.49 Jenny Håland 93 Tumba Stockholm/K 21.5
2:24.03 Frida Lilja 92 Sävedalen Göteborg/U 7.7
2:24.62 Louise Danielsson-Meiling 92 Arvika Karlstad 26.8
2:25.3m Sara Olofsson 92 Malmö Eslöv 21.5
2:25.32 Erica Wesström 92 Upsala Uppsala 1.7
2:25.41 Ylva Stenström 92 Upsala Västerås 16.9
2:25.88 Stina Jansson 92 Gefle Gävle 23.7
2:25.94 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 23.9
2:26.04 Fanny Dahlgren 93 Filipstad Västerås 28.7

2000m

6:38.11 Lina Alainentalo 92 Boden Göteborg/U 9.7
6:40.74 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjden Västerås 17.9
6:49.08 Johanna Busk 93 Enhörna Sollentuna 27.5
6:49.99 Karin Olsson 92 Ludvika Gävle 21.7
6:57.83 Rebecka Öberg 92 Lidingö Huddinge 11.6
6:58.40 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Västerås 17.9
6:59.39 Erica Wesström 92 Upsala Göteborg/U 9.7
7:00.14 Louise Danielsson-Meiling 92 Arvika Västerås 17.9
7:01.29 Frida Lilja 92 Sävedalen Göteborg/U 9.7
7:02.13 Sandra Carlsson 92 Ymer Sävedalen 4.6
7:09.56 Tilda Helgesson 92 Åhus Villstad 2.9
7:10.10 Jennifer Asp 92 Söderköping Villstad 2.9
7:11.36 Lisa Dahl 92 Litsbygden Krokom 10.9
7:12.49 Vera Rytter 92 Klippan Hässleholm 30.7
7:14.62 Sofia Drackner 92 Lidköping Sävedalen 4.6
7:15.87 Elisabeth Danielsson 92 Sundbyberg Sollentuna 27.5
7:15.99 Stina Jansson 92 Gefle Gävle 21.7
7:16.28 Johanna Berntsson 92 Stenungsund Villstad 2.9
7:17.48 Therese Westher 92 Karlskoga Västerås 30.7
7:17.59 Jenny Axelsson 92 Sävedalen Villstad 2.9

1500m hinder/76.2

5:02.99 Lina Alainentalo 92 Boden Boden 19.8
5:31.51 Ylva Stenström 92 Upsala Märsta 26.8
5:38.00 Sandra Carlsson 92 Ymer Sävedalen 3.6
5:49.42 Therese Westher 92 Karlskoga Nadderud, NOR 18.6
5:51.83 Anna Jarenfors 92 Tanum Villstad 3.9
5:56.00 Linda Born 92 Upsala Märsta 26.8

80m häck/76.2

11.63 Martina Salander 92 Fredrikshof Västerås 17.9
11.79 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Gävle 23.7
11.90 Erika Brandt 92 Mölndal Villstad 2.9
11.99 Sandra Knezevic 92 Huddinge Sätra 20.8
12.21 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Strömstad 15.7
12.21 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Villstad 2.9
12.33 Louise Thornander 92 Upsala Norrtälje 11.6
12.37 Victoria Johansson 92 Tranås Jönköping 13.5
12.41 Miriam Hammarström 92 Växjö Villstad 2.9
12.44 Josefine Löf 92 Örebro Göteborg/U 9.7
12.45 Jasmine Burestam 93 Huddinge Täby 27.8
12.46 Nicole Möllerberg 92 Malmö Villstad 2.9
12.50 Sara Gunnarsson 92 Ymer Göteborg/U 9.7
12.51 Mary Ann Andreasson 92 Arvika Kil 13.8
12.53 Lisa Laursen 92 Hässleholm Malmö/He 20.8
12.62 Sofie Hallström 92 Örebro Garphyttan 18.6
12.63 Mergime Jashari 92 Westmannia Glanshammar 25.5
12.66 Freja Jernstig 92 Tanum Göteborg/U 9.7
12.67 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Gävle 23.7
12.72 Anna Jarenfors 92 Tanum Villstad 2.9
12.72 Minna Kesti 92 Ullevi Sävedalen 3.6
medvind
12.45 Sara Gunnarsson 92 Ymer Sävedalen 3.6
12.50 Freja Jernstig 92 Tanum Sävedalen 3.6
12.51 Minna Kesti 92 Ullevi Sävedalen 3.6

300m häck/76.2

46.51 Freja Jernstig 92 Tanum Villstad 3.9
47.63 Josefine Löf 92 Örebro Göteborg/U 7.7
47.81 Tilde Wendefors 92 Alingsås Villstad 3.9
47.87 Caroline Högardh 92 Halmstad Villstad 3.9
48.04 Frida Petersson 92 Lund Villstad 3.9
48.05 Anna Jarenfors 92 Tanum Uddevalla 29.7
48.05 Jasmine Burestam 93 Huddinge Enskede 6.9
48.10 Miriam Hammarström 92 Växjö Villstad 3.9
48.12 Linnea Kullberg 92 Ullevi Göteborg/S 27.8
48.36 Fanny Robler 92 Sundbyberg Stockholm/S 24.8
48.59 Malvina Erlandsson 92 Ullevi Lerum 22.6
48.65 Elin Sjögren 92 Bromma Sätra 24.9
48.92 Angelica Adolfsson 92 Kongahälla Göteborg/S 27.8
48.93 Ylva Stenström 92 Upsala Märsta 27.8
48.96 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK Sätra 24.9
48.96 Carolina Landberg 92 Tjalve Villstad 3.9
49.09 Sofie Hallström 92 Örebro Sollentuna 27.5
49.16 Frida Retsloff 92 Hammarby Sätra 19.8
49.18 Sandra Barkestam 92 Örebro Örebro 10.6
49.40 Nathalie Nagy 92 Mölndal Göteborg/S 27.8

Höjd

1.76 Linn Gustavsson 92 Ymer Stenungsund 11.8
1.68 Johanna Hellgren 92 Bålsta Västerås 16.9
1.68 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 19.8
1.68 Lina Alainentalo 92 Boden Gävle 3.9
1.67 Cecilia Hall 92 Linköping Göteborg/U 9.7
1.64 Sophie Jensen 92 Malmö Stenungsund 11.8
1.63 Lovisa Sonesson 92 IF Göta Arvika 10.9
1.62 Erika Eskilsson 93 Eslöv Trelleborg 11.6
1.62 Amanda Klöv 92 Ullevi Göteborg/U 9.7
1.62 Lisa Laursen 92 Hässleholm Göteborg/U 9.7
1.61 Jasmine Burestam 93 Huddinge Täby 27.8
1.61 Beatrice Reimertz 93 Stenungsund Uddevalla 30.7
1.61 Carolin Lindgren 92 Brattås Uddevalla 30.7
1.60 Sofie Björklund 93 Båstad Vellinge 10.9
1.60 Mathilda Stjärnfeldt 93 Hässleholm Karlshamn 18.6
1.60 Marie Wall 92 Kongahälla Villstad 2.9
1.60 Alexandra Hjorth 93 Upsala Hudiksvall 5.8
1.58 Fanny Lundmark 92 Skade Gävle 26.6
1.58 Emilia Sjöberg 92 Valbo Gävle 27.8
1.58 Sara Olofsson 92 Malmö Vellinge 9.9
skoltävling
1.68 Martina Salander 92 Fredrikshof Pajulahti, FIN 31.5

Stav

3.40 Angelica Bengtsson 93 Växjö Villstad 2.9
3.26 Sophie Jensen 92 Malmö Vellinge 17.6
3.09 Linnea Björling 92 Kalmar Helsingborg 2.7
3.02 Sara Olofsson 92 Malmö Göteborg/U 8.7
3.02 Sofie Hallström 92 Örebro Göteborg/U 8.7
3.00 Angelica Gustafsson 92 Färjestaden Kalmar 13.5
2.90 Isolina Fedel 92 Malmö Värnamo 4.6
2.83 Malin Mulder 92 Hanviken Västerås 17.9
2.80 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Gävle 16.5
2.80 Marion Axelsson 92 Eslöv Villstad 3.9
2.80 Lisa Lantz 92 Växjö Villstad 30.7
2.73 Lisa Nilsson 93 Skellefteå Gävle 2.9
2.70 Malin Dahlberg 92 Kvarnsveden Hudiksvall 5.8
2.70 Alison Anderberg 92 Malmö Göteborg/U 8.7
2.60 Emelie Larsson 92 Huddinge Huddinge 11.6
2.60 Christina Voicu 93 Växjö Villstad 2.9
2.60 Madeleine Rodås 92 Ullevi Göteborg/S 27.8
2.60 Frida Carlsson 92 Ymer Villstad 3.9
2.59 Frida Eriksson 93 Skellefteå Göteborg/U 8.7
2.59 Mikaela Andersen 93 Mölndal Göteborg/U 8.7

Längd

5.84 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg/U 7.7
5.73 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Göteborg/U 7.7
5.53 Erika Brandt 92 Mölndal Göteborg/U 7.7
5.46 Linn Gustavsson 92 Ymer Villstad 3.9
5.39 Ekanem Etim 92 Ullevi Lerum 20.8
5.34 Sophie Jensen 92 Malmö Värnamo 4.6
5.29 Louise Thornander 92 Upsala Göteborg/U 7.7
5.28 Lisa Baker 92 Lund Villstad 3.9
5.21 Sandra Knezevic 92 Huddinge Stenungsund 12.8
5.20 Nicole Möllerberg 92 Malmö Villstad 3.9
5.14 Josefin Olsson 92 Malmö Göteborg/U 7.7
5.12 Elin Sångberg 92 Strand Järvsö 23.9
5.12 Lisa Laursen 92 Hässleholm Hässleholm 30.7
5.11 Sara Olofsson 92 Malmö Vellinge 9.9
5.10 Lina Alainentalo 92 Boden Skellefteå 30.7
5.09 Anna Karlsson 92 Hässleholm Hässleholm 30.7
5.09 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Göteborg/U 7.7
5.05 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjden Huddinge 11.6
5.05 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Värnamo 4.6
5.03 Nathalie Nagy 92 Mölndal Villstad 3.9
5.03 Malin Westerlund 92 Sundsvall Göteborg/U 7.7
medvind
5.74 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Göteborg/U 7.7
5.52 Nicole Möllerberg 92 Malmö Lund 10.6
5.48 Linn Gustavsson 92 Ymer Göteborg/U 7.7
5.44 Sophie Jensen 92 Malmö Lund 10.6
5.22 Mergime Jashari 92 Westmannia Glanshammar 25.5
5.15 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Gävle 13.5
5.10 Fanny Robler 92 Sundbyberg Stenungsund 12.8
5.05 Frida Gill 92 Råby-Rekarne Eskilstuna 3.6

Tresteg

11.50 Sophie Jensen 92 Malmö Helsingborg 30.6
11.18 Lina Alainentalo 92 Boden Gävle 21.7
11.05 Frida Gill 92 Råby-Rekarne Göteborg/U 8.7
11.04 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Göteborg/U 9.7
11.01 Louise Thornander 92 Upsala Uppsala 2.7
10.96 Minna Kesti 92 Ullevi Borås 11.6
10.91 Amelie Teiko 92 Linden Huddinge 10.6
10.82 Frida Petersson 92 Lund Göteborg/U 8.7
10.64 Lisa Baker 92 Lund Villstad 2.9
10.58 Alexandra Persson 92 Ystad Malmö/He 19.8
10.57 Elin Sångberg 92 Strand Hudiksvall 15.7
10.53 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Göteborg/U 8.7
10.53 Sandra Wagner 92 Örebro Göteborg/U 8.7
10.52 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 19.8
10.43 Cecilia Hall 92 Linköping Villstad 2.9
10.32 Louise Swärd 92 Finish Malmö/He 19.8
10.30 Sara Gunnarsson 92 Ymer Helsingborg 30.6
10.26 Sofie Hallström 92 Örebro Örebro 20.8
10.24 Johanna Christiansson 92 Ängelholm Villstad 2.9
10.23 Sofie Eklund 92 Göteborgs KIK Göteborg/S 27.8
okänd vind
10.43 Sofie Eklund 92 Göteborgs KIK Kungälv 25.6
10.35 Tova Thuresson 92 Bålsta Västerås 16.9
medvind
10.85 Cecilia Hall 92 Linköping Villstad 2.9
10.49 Tove Sandström 92 Sollefteå Örnsköldsvik 21.6
10.28 Anna Karlsson 92 Hässleholm Hässleholm 29.7

Kula/3.0

12.68 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Göteborg/U 9.7
12.61 Johanna Larsson 92 Filipstad Arvika 29.7
12.42 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 19.8
11.90 Linda Nilsson 92 Glemmingebro Helsingborg 30.6
11.86 Olga Mörk 92 Lidköping Herrljunga 18.6
11.81 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge Sätra 19.8
11.80 Frida Johansson 93 Eslöv Hässleholm 30.7
11.64 Victoria Johansson 92 Tranås Tranås 24.9
11.52 Emilia Amb 92 Bålsta Västerås 17.9
11.49 Lotta Börjesson 92 Visby Gute Kärdla, EST 27.7
11.44 Gabriella Sundin 92 Hovslätt Jönköping 9.9
11.41 Patricia Himaj 92 Göteborgs KIK Lerum 22.6
11.03 Natalie Johansson 92 Lomma Vellinge 10.9
10.98 Matilda Berglund 92 Skruv Karlskrona 17.9
10.95 Linn Gustavsson 92 Ymer Stenungsund 12.8
10.95 Lisa Lundberg 92 Gnistan Karlskrona 17.9
10.94 Julia Wiberg 92 Contact Halmstad 22.7
10.88 Linn Jonsson 92 Strömsund Östersund 10.6
10.86 Mergime Jashari 92 Westmannia Garphyttan 18.6
10.86 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Gävle 23.7

Diskus/0.6

42.69 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Tranås 19.8
38.56 Malin Johansson 92 Strömsund Strömsund 6.5
37.94 Lisa Haag 92 Ullevi Göteborg/S 27.8
36.43 Katja Axelsson 92 Eslöv Villstad 2.9
36.13 Linn Jonsson 92 Strömsund Strömsund 22.6
35.67 Julia Johansson 92 Växjö Villstad 2.9
35.55 Hanna Berg-Öhlén 92 Timrå Sundsvall 20.5
34.58 Jennie Söderholm 93 Västerås Västerås 16.9
34.49 Johanna Larsson 92 Filipstad Arvika 10.9
34.21 Sarah Pettersson 92 Filipstad Arvika 10.9
33.90 Emma Arnsten 92 Trångsviken Krokom 19.8
33.59 Emma Haaranen 93 Högbo GIF Gävle 26.8
32.96 Matilda Berglund 92 Skruv Nybro 8.10
32.72 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Sätra 20.8
32.66 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge Huddinge 28.9
32.56 Malin Kvist 92 Järvsö Järvsö 23.9
32.53 Lisa Lantz 92 Växjö Villstad 2.9
32.52 Sara Gunnarsson 92 Ymer Stenungsund 11.8
32.50 Vendela Strömbeck 93 Motala Norrköping 27.8
32.46 Frida Nordin 92 IF Göta Stenungsund 11.8

Slägga/3.0

46.79 Linn Jonsson 92 Strömsund Strömsund 23.8
45.46 Malin Johansson 92 Strömsund Krokom 20.8
42.19 Johanna Larsson 92 Filipstad Torsby 28.9
40.89 Emelie Larsson 92 Huddinge Huddinge 26.11
39.81 Mette Hermans 92 Huddinge Västerås/Ap 17.9
39.18 Lisa Haag 92 Ullevi Alingsås 9.9
39.01 Marion Axelsson 92 Eslöv Sävedalen 4.6
38.45 Maria Wennlund 93 Filipstad Arvika 30.7
36.57 Elina Eriksson 93 Rånäs Rimbo 10.12
36.39 Josefin Olsson 92 Heleneholm Villstad 3.9
36.18 Saga Thornberg 92 Bollnäs Söderhamn 22.6
35.99 Frida Carlsson 92 Ymer Villstad 3.9
35.77 Ida Lindkvist 92 Wedevåg Glanshammar 27.8
35.37 Linnea Brickman 92 Kongahälla Alingsås 9.9
35.29 Maria Söderqvist 93 Heleneholm Malmö/S-K 30.9
34.76 Liv Andersson 92 Örån Gävle 3.9
34.11 Rebecka Johansson 92 Karlskoga Arvika 30.7
33.33 Fanny Lundmark 92 Skade Gävle 16.5
33.17 Julia Berger 92 Mosjö Västerås/Ap 10.6
33.02 Amanda Rydberg 93 Västerås Västerås/Ap 29.7

Spjut/400

44.27 Malin Andersson 93 Heleneholm Ängelholm 27.8
41.42 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Sollentuna 28.5
39.99 Matilda Elfgaard 92 Habo Villstad 2.9
39.94 Lina Alainentalo 92 Boden Göteborg/U 8.7
39.54 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Villstad 2.9
39.42 Victoria Johansson 92 Tranås Skruv 10.9
39.41 Malin Dahlberg 92 Kvarnsveden Hudiksvall 5.8
37.12 Mergime Jashari 92 Westmannia Garphyttan 18.6
36.55 Fanny Halvarsson 92 Falun Mora 10.9
36.53 Emilia Amb 92 Bålsta Västerås 30.7
36.39 Martina Salander 92 Fredrikshof Nynäshamn 12.8
36.23 Emma Aronsson 92 Täby Västerås 16.9
35.88 Emma Haaranen 93 Högbo GIF Gävle 2.9
35.51 Patricia Himaj 92 Göteborgs KIK Uddevalla 30.7
35.40 Anna Oskarsson 92 Viking Västerås 16.9
35.39 Alison Anderberg 92 Malmö Karlskrona 17.9
35.32 Veronica Helte 92 Habo Strömstad 16.7
35.20 Emma Arnsten 92 Trångsviken Krokom 20.8
35.02 Linn Nyström 92 Säffle Kil 12.8
35.01 Alexandra Engström 92 Katrineholm Norrköping 6.6

Sexkamp/F15

5.088 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 21.5
4.722 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Sätra 21.5
4.447 Victoria Johansson 92 Tranås Skruv 10.9
4.441 Sophie Jensen 92 Malmö Eslöv 24.9
4.069 Anna Jarenfors 92 Tanum Uddevalla 23.7
3.937 Sara Gunnarsson 92 Ymer Lerum 28.5
3.808 Nicole Möllerberg 92 Malmö Eslöv 24.9
3.792 Sara Olofsson 92 Malmö Eslöv 24.9
3.787 Freja Jernstig 92 Tanum Uddevalla 23.7
3.583 Jenny Almqvist 92 Westmannia Enköping 23.7
3.545 Emelie Larsson 92 Huddinge Sätra 21.5
3.463 Jenny Lindén 92 Hanviken Sätra 21.5
3.416 Patricia Himaj 92 Göteborgs KIK Lerum 28.5
3.377 Beatrice Kollin 92 Täby Sätra 21.5
3.292 Lisa Lantz 92 Växjö Skruv 10.9
3.261 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 21.5
3.177 Gabriella Nykvist 92 Tranås Skruv 10.9
3.087 Josefin Holmberg 92 Göteborgs KIK Lerum 28.5
3.079 Anja Ohrankämmen 92 Sävedalen Lerum 28.5
3.063 Tina Runesson 92 Gnistan Karlskrona 20.9

>