Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F19 UTE 2006

Årsbästa F19 2006

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 25 OKT, 2006
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2006.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1987-88, P17/F17: Födda 1989-90, P15/F15: Födda 1991, P14/F14: Födda 1992 - plus ev 93:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.00 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Huddinge 4.8
12.07 Elin Backman 88 Helsingborg Huddinge 4.8
12.17 Julia Skugge 88 Glanshammar Eskilstuna 3.9
12.17 Nina Runvik 87 Malmö Huddinge 4.8
12.22 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Huddinge 4.8
12.30 Nina Törnqvist 87 Finish Lyngby, DEN 3.6
12.33 Linnéa Norrman 87 IF Göta Huddinge 4.8
12.39 Emilia Rundqvist 88 Kalmarsund Huddinge 4.8
12.41 Ida Aidanpää 88 Kuivakangas Stockholm/S 15.9
12.41 Caroline Bertheau 87 Malmö Hässleholm 30.7
12.44 Anna Ek 87 Klippan Sollentuna 28.5
12.45 Anette Broselid 88 Kalmarsund Huddinge 4.8
12.46 Louise Johansson 88 Umedalen Härnösand 17.6
12.48 Louise Martin 87 Hässelby Huddinge 4.8
12.55 *Julia Korneeva 87 Hässelby Sollentuna 28.5
12.55 Sofia Rahdevi 87 Finish Göteborg/U 8.7
12.65 Nina Fjellner 88 Slagnäs Härnösand 17.6
12.68 Elin Martinsson 88 Gefle Uppsala 2.7
12.68 Jasmine Andersson 88 Kalmarsund Karlskrona 26.7
12.70 Anna Wemmert 88 Helsingborg Göteborg/U 8.7
medvind
11.99 Elin Backman 88 Helsingborg Klippan 4.6
12.25 Louise Johansson 88 Umedalen Härnösand 17.6
12.40 *Julia Korneeva 87 Hässelby Stockholm/K 13.5
12.52 Nina Fjellner 88 Slagnäs Härnösand 17.6

200m

24.47 Nina Runvik 87 Lund Huddinge 6.8
24.49 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Västerås 29.7
24.63 Elin Backman 88 Helsingborg Huddinge 6.8
24.69 Carolina Eriksson 88 Hässelby Karlstad 21.6
24.71 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Huddinge 6.8
24.90 Sofie Persson 87 Helsingborg Helsingborg 1.7
25.18 *Julia Korneeva 87 Hässelby Göteborg/U 9.7
25.53 Louise Martin 87 Hässelby Huddinge 6.8
25.55 Ellinore Hallin 87 Enköping Beijing, CHN 18.8
25.57 Caroline Enberg 87 Täby Huddinge 6.8
25.67 Maria Mejsjö 87 Karlskoga Kil 13.8
25.75 Louise Johansson 88 Umedalen Pello, FIN 2.7
25.77 Linnea Norrman 87 IF Göta Huddinge 6.8
25.80 Frida Flodström 87 Tureberg Västerås 29.7
25.89 Ida Aidanpää 88 Kuivakangas Boden 19.8
25.96 Julia Skugge 88 Glanshammar Glanshammar 26.8
25.98 Sofia Stensiö 88 Hässelby Huddinge 17.8
25.98 Nathalie Sandell 87 Finish Malmö/He 6.6
26.12 Anette Broselid 88 Kalmarsund Kalmar 23.9
26.13 Hanna Nilsson 88 Ullevi Borås 10.6
26.13 Melinda Ymsén 88 Kristianstad Ängelholm 26.8
medvind
24.08 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Eskilstuna 2.9
24.39 Nina Runvik 87 Lund Eskilstuna 2.9
25.23 Ellinore Hallin 87 Enköping Arles, FRA 1.7

400m

54.45 Sofie Persson 87 Helsingborg Mannheim, GER 7.7
55.55 Frida Flodström 87 Tureberg Huddinge 5.8
55.95 Elin Backman 88 Helsingborg Halmstad 23.7
56.29 Caroline Enberg 87 Täby Huddinge 5.8
57.20 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Stockholm/S 17.9
57.81 Mikaela Grahm 87 Täby Huddinge 5.8
57.93 Sofia Stensiö 88 Hässelby Sätra 15.6
58.19 Erika Jonasson 88 Växjö Stockholm/S 17.9
58.36 Louise Martin 87 Hässelby Malmö/S 22.8
58.37 Carolina Eriksson 88 Hässelby Huddinge 5.8
58.51 Linnea Halvarson 88 Tureberg Sollentuna 28.5
58.78 Frida Svensson 88 Växjö Stockholm/S 17.9
58.91 Caroline Janson 88 Göteborgs KIK Huddinge 5.8
58.92 Sofia Grahm 87 Täby Huddinge 5.8
58.98 Beatrice Enckell 88 Udd Helsingborg 2.7
59.32 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Sundsvall 20.5
59.41 Hanna Nilsson 88 Ullevi Stockholm/S 17.9
59.65 Anna Berg 88 Täby Göteborg/U 8.7
59.98 Lina Nätterlund 88 Gefle Gävle 28.6
59.99 Jessica Hermansson 88 Eslöv Vellinge 10.9

800m

2:05.99 Frida Flodström 87 Tureberg Karlskrona 12.6
2:09.42 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Celle Ligure, ITA 8.6
2:13.64 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Göteborg/U 9.7
2:14.18 Lisa Voltaire 87 Täby Huddinge 6.8
2:14.41 Erika Fyrvall 87 Tureberg Huddinge 6.8
2:17.56 Anna Berg 88 Täby Norrtälje 3.7
2:17.57 Christina Lindblom 88 Hässelby Göteborg/U 9.7
2:18.95 Lena Örn 88 Hellas Västerås 28.7
2:19.36 Malin Bjergestam 88 Kil Huddinge 6.8
2:19.38 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Oskarshamn 26.8
2:19.45 Karin Dahllöf 87 Mölndal Uddevalla 29.7
2:19.48 Sofia Lilja 88 Sävedalen Huddinge 6.8
2:19.76 Caroline Jansson 88 Göteborgs KIK Sävedalen 29.6
2:20.40 Emma Lundin 88 Lidingö Huddinge 6.8
2:21.14 Cecilia Instebö 87 Tureberg Huddinge 6.8
2:21.46 Elina Nygren 88 Ärla Huddinge 6.8
2:21.90 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Västerås 28.7
2:22.04 Johanna Strömberg 87 Hälle Uddevalla 29.7
2:22.39 Sandra Fransson 88 Växjö Halmstad 21.7
2:23.07 Jessica Wiking 87 Hammarby Sätra 14.6

1500m

4:33.17 Christina Lindblom 88 Hässelby Uden, NED 3.6
4:34.26 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Huddinge 10.6
4:34.94 Lena Örn 88 Hellas Sollentuna 28.5
4:42.79 Lisa Voltaire 87 Täby Göteborg/U 8.7
4:44.79 Sandra Fransson 88 Växjö Stockholm/S 15.9
4:46.30 Johanna Strömberg 87 Hälle Huddinge 4.8
4:46.36 Erika Fyrvall 87 Tureberg Huddinge 4.8
4:47.88 Karin Dahllöf 87 Mölndal Göteborg/U 8.7
4:48.55 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Sollentuna 28.5
4:55.81 Hanna Jansson 87 Hagen Halmstad 22.7
4:56.46 Maria Söderström 88 Täby Stockholm/S 15.9
4:57.81 Jessica Wiking 87 Hammarby Sätra 25.5
4:57.84 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Pello, FIN 1.7
4:58.09 Elina Nygren 88 Ärla Sollentuna 28.5
4:58.81 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Oskarshamn 2.9
4:59.40 Nathalie Gyllenhammar 88 Sävedalen Sävedalen 11.8
4:59.91 Anna Karlsson 88 Hovslätt Jönköping 30.5
5:00.05 Elin Magnusson 88 Lidingö Sollentuna 28.5
5:02.60 Frida Jönsson 87 Eslöv Hässleholm 30.7
5:04.72 Cecilia Instebö 87 Tureberg Göteborg/U 8.7

3000m

9:49.78 Christina Lindblom 88 Hässelby Eskilstuna 2.9
10:03.44 Lena Örn 88 Hellas Huddinge 6.8
10:15.90 Sandra Fransson 88 Växjö Stockholm/S 17.9
10:36.01 Johanna Strömberg 87 Hälle Halmstad 21.7
10:41.80 Hanna Jansson 87 Hagen Lidköping 30.9
10:43.27 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Huddinge 6.8
10:51.70 Anna Karlsson 88 Hovslätt Stockholm/S 17.9
11:01.81 Frida Jönsson 87 Eslöv Huddinge 6.8
11:09.19 Nathalie Gyllenhammar 88 Sävedalen Stockholm/S 17.9
11:12.80 Malin Renström 87 Täby Stockholm/S 4.10
11:23.19 Diana Nordén 87 Nyköping Norrköping 13.5
11:39.52 Malin Folkesson 87 Eksjö Södra Skruv 20.5
11:39.63 Gabriella Samuelsson 87 Gotland Stockholm/S 4.10
11:46.33 Tove Bengtsson 88 Sävedalen Sävedalen 4.6
11:53.40 Miranda Kvist 88 Studenterna Huddinge 6.8
11:56.17 Julia Atiyeh 87 Halmstad Helsingborg 30.6

2000m hinder/76.2

6:46.38 Lena Örn 88 Hellas Göteborg/U 7.7
7:11.93 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Göteborg/U 7.7
7:20.56 Karin Dahllöf 87 Mölndal Kungälv 25.6
7:22.04 Hanna Jansson 87 Hagen Huddinge 5.8
7:44.02 Maria Söderström 88 Täby Huddinge 9.6
7:53.63 Anna Forshufvud 88 Helsingborg Göteborg/U 7.7

100m häck/84.0

14.11 Emilia Rundqvist 88 Kalmarsund Beijing, CHN 17.8
14.36 Ellinore Hallin 87 Enköping Huddinge 5.8
14.37 Frida Blomqvist 87 Hökensås Huddinge 5.8
14.53 Erika Persson 88 IF Göta Karlskrona 12.6
14.59 Ida Aidanpää 88 Kuivakangas Pudasjärvi, FIN 22.6
14.72 Elin Martinsson 88 Gefle Huddinge 5.8
14.86 Erika Wiklund 88 Trångsviken Härnösand 18.6
15.35 Elise Råman-Delin 88 Upsala Sätra 25.5
15.46 Sofia Larsson 88 IF Göta Västerås 28.7
15.61 Petra Andersson 88 Ullevi Huddinge 5.8
15.76 Caroline Bertheau 87 Malmö Lyngby, DEN 3.6
15.86 Helena Eriksson 87 Österhaninge Stockholm/S 22.8
15.97 Donya Mohammadian 87 Trollhättans SK Helsingborg 1.7
15.98 Jessica Hermansson 88 Eslöv Falun 2.9
16.04 Therese Rosén 88 Väsby Moss, NOR 17.6
16.08 Anna Alexson 87 Kyrkhult Olofström 25.5
16.11 Hanna Jönsson 88 Eslöv Moss, NOR 17.6
16.15 Victoria Westling 88 Motala Västerås 28.7
16.23 Emma Aidanpää 88 Kuivakangas Stockholm/S 16.9
16.24 Anna Lergård 88 Istrum Falun 2.9
medvind
14.30 Erika Persson 88 IF Göta Kil 4.6

300m häck/76.2

43.21 Louise Martin 87 Hässelby Huddinge 6.8
43.33 Sofie Persson 87 Helsingborg Helsingborg 30.6
43.34 Sofia Stensiö 88 Hässelby Västerås 29.7
43.81 Caroline Enberg 87 Täby Göteborg/U 7.7
44.18 Malin Olsson 88 Kil Göteborg/U 7.7
44.88 Sofia Grahm 87 Täby Västerås 29.7
44.94 Elin Martinsson 88 Gefle Huddinge 5.8
45.00 Jessica Hermansson 88 Eslöv Huddinge 5.8
45.00 Mikaela Grahm 87 Täby Huddinge 6.8
45.44 Cecilia Edfors 87 Sollefteå Huddinge 5.8
45.97 Erika Jonasson 88 Växjö Stockholm/S 17.9
46.12 Lina Nätterlund 88 Gefle Göteborg/U 7.7
46.34 Elise Råman Delin 88 Upsala Sollentuna 27.5
47.09 Nathalie Sandell 87 Finish Halmstad 21.7
47.49 Joanna Frisk 88 Gillberga-Lista Eskilstuna 2.6
47.91 Elin Nilsson 88 Växjö Huddinge 5.8
48.05 Emma-Maria Norén 88 Halmstad Stockholm/S 17.9
48.20 Sofia Bergkvist 88 Mariestad Huddinge 5.8
48.33 Anna Forshufvud 88 Helsingborg Helsingborg 30.6
48.54 Emelie Gabrielsson 88 Oskarshamn Oskarshamn 26.8
Manuell tidtagning
48.3m Emelie Gabrielsson 88 Oskarshamn Oskarshamn 20.9

Höjd

1.84 Erika Wiklund 88 Trångsviken Karlskrona 12.6
1.84 Ebba Jungmark 87 Mölndal Beijing, CHN 20.8
1.73 Anna Alexson 87 Kyrkhult Huddinge 6.8
1.72 Emelie Nilsson 88 Falkenberg Borås 10.6
1.72 Josefin Svensson 88 Falkenberg Borås 10.6
1.71 Ellinore Hallin 87 Enköping Beijing, CHN 18.8
1.67 Daniella Eriksson 87 Enköping Västerås 29.7
1.66 Therese Rosén 88 Väsby Sätra 14.6
1.66 Christine Fransson 88 Sundsvall Sundsvall 16.7
1.66 Anna Flodin 88 Strand Härnösand 18.6
1.64 Katarina Stensson 88 Örebro Västerås 29.7
1.63 Victoria Westling 88 Motala Linköping 19.6
1.63 Frida Blomqvist 87 Hökensås Huddinge 6.8
1.63 Karolina Lindén 87 Malmö Huddinge 6.8
1.62 Jenny Ström 88 Hagen Halmstad 23.7
1.60 Emelie Olofsson 87 Gnistan Karlshamn 14.5
1.60 Sofia Bergqvist 88 Mariestad Mariestad 3.6
1.59 Elise Råman Delin 88 Upsala Sätra 25.5
1.59 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Sätra 25.5
1.58 Åse Lundin 88 Göteborgs KIK Halmstad 23.7

Stav

3.96 Emelie Gustafsson 88 Malmö Vellinge 17.6
3.95 *Alisa Dimante 88 Malmö Hässleholm 30.7
3.80 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Lübeck, GER 3.6
3.80 Martina Wahnström 87 Ullevi Lübeck, GER 3.6
3.70 Isabell Lilja 87 Malmö Lyngby, DEN 3.6
3.38 Karin Sindsjö 87 IF Göta Karlstad 21.6
3.36 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK Vellinge 17.6
3.26 Hanna Hirvelä 87 Kvarnsveden Örebro 26.5
3.25 Victoria Waldemarsson 88 Klippan Hässleholm 30.7
2.95 Lina Nygren 87 Söderhamn Hudiksvall 30.5
2.90 Louise Carlsson 87 Kalmarsund Kalmar 13.5
2.85 Ann-Sofie Svensson 88 Sollefteå Sollefteå 1.10
2.82 Amanda Bjurling 88 Malmö Göteborg/U 7.7
2.81 Linnéa Wahlman 87 Valbo Gävle 28.6
2.70 Emma Lundin 88 Lidingö Handen 25.5
2.40 Boel Tetens 88 Gotland Visby 20.6
2.31 Tove Wikström 88 Skade Gävle 28.6
2.30 Sandra Thudén 88 Motala Linköping 20.6
2.30 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Handen 25.5
provisorisk bana
3.85 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Aurich, GER 29.6

Längd

6.24 *Julia Korneeva 87 Hässelby Huddinge 10.6
6.13 Linda Berntsson 87 Varberg Genève, SUI 11.6
5.84 Erika Wiklund 88 Trångsviken Sollentuna 15.7
5.83 Emelie Nilsson 88 Falkenberg Göteborg/U 8.7
5.70 Sofia Rahdevi 87 Finish Göteborg/U 8.7
5.70 Erika Persson 88 IF Göta Mannheim, GER 8.7
5.68 Ellinore Hallin 87 Enköping Arles, FRA 2.7
5.67 Jasmine Andersson 88 Kalmarsund Göteborg/U 8.7
5.48 Melinda Ymsén 88 Kristianstad Hässleholm 30.7
5.41 Sofie Lindesten 88 Spårvägen Göteborg/U 8.7
5.39 Elise Råman-Delin 88 Upsala Göteborg/U 8.7
5.37 Elin Husén 87 Hellas Huddinge 17.8
5.35 Johanna Wikström 87 Huddinge Sätra 15.6
5.26 Sofia Stensiö 88 Hässelby Stockholm/S 16.9
5.26 Sarah Nodbrant 88 Hovslätt Jönköping 30.5
5.25 Emilia Rundqvist 88 Kalmarsund Kalmar 23.9
5.25 Helena Eriksson 87 Österhaninge Stockholm/S 24.8
5.23 Maria Axelsson 88 Hovslätt Trelleborg 25.5
5.22 Linn Johansson 88 Hammarby Huddinge 10.6
5.22 Fredrica Andersson 88 Upsala Stockholm/S 16.9
okänd vind
5.31 Boel Tetens 88 Gotland Eskilstuna 25.5
medvind
6.31 *Julia Korneeva 87 Hässelby Göteborg/U 8.7
6.02 Erika Wiklund 88 Trångsviken Eskilstuna 2.9
5.82 Melinda Ymsén 88 Kristianstad Högby 11.7
5.47 Johanna Wikström 87 Huddinge Huddinge 10.6
5.42 Maja Lidén 88 Helsingborg Karlstad 21.6

Tresteg

12.30 Elin Husén 87 Hellas Huddinge 6.8
12.27 Anna Alexson 87 Kyrkhult Huddinge 6.8
12.17 Martina Wahnström 87 Ullevi Huddinge 6.8
11.96 Ebba Jungmark 87 Mölndal Huddinge 6.8
11.87 Daniella Eriksson 87 Enköping Uppsala 2.7
11.84 Frida Blomqvist 87 Hökensås Huddinge 6.8
11.82 Camilla Eriksson 88 Västerås Huddinge 6.8
11.69 Erika Persson 88 IF Göta Huddinge 6.8
11.51 Stina Nilsson 87 IFK Umeå Skellefteå 29.7
11.46 Fredrica Andersson 88 Upsala Stockholm/S 17.9
11.40 Frida Torstensson 87 Malmö Halmstad 22.7
11.40 Sofie Lindesten 88 Spårvägen Huddinge 6.8
11.26 Åse Lundin 88 Göteborgs KIK Huddinge 6.8
11.25 Sofia Bergkvist 88 Mariestad Stockholm/S 17.9
11.21 Annie Thorold 88 Mariestad Mariestad 20.8
11.19 Sofia Bejgarn 88 Spårvägen Västerås 28.7
11.17 Lina Nätterlund 88 Gefle Stockholm/S 17.9
11.16 Elin Johansson 87 Lekeryd-Svarttorp Villstad 21.5
11.15 Sarah Nodbrant 88 Hovslätt Stockholm/S 17.9
11.15 Jasmine Andersson 88 Kalmarsund Norrköping 25.5
medvind
11.84 Erika Persson 88 IF Göta Kil 4.6
11.67 Stina Nilsson 87 IFK Umeå Skellefteå 29.7
11.24 Sarah Nodbrant 88 Hovslätt Trelleborg 25.5

Kula/4.0

13.33 Ellinore Hallin 87 Enköping Arles, FRA 1.7
12.91 Anna Wikström 87 Tumba Eskilstuna 25.5
12.80 Maria Bengtsson 88 Växjö Växjö 9.9
12.50 Jenny Johansson 88 Västerås Huddinge 5.8
12.09 Jonna Olsson 88 Vittsjö Huddinge 5.8
11.69 Johanna Wikström 87 Huddinge Huddinge 5.8
11.58 Adelina Karlsson 88 Kongahälla Torsby 20.5
11.43 Josefine Bark 88 Huddinge Nyköping 18.6
11.31 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Norrköping 25.5
11.08 Hanna Jönsson 88 Eslöv Eslöv 21.5
11.07 Anna Lergård 88 Istrum Falun 2.9
10.84 Karin Höglund 87 Mölndal Uddevalla 30.7
10.62 Lina Pohl 87 Örebro Falun 20.5
10.58 Frida Karlsson 87 Växjö Villstad 29.7
10.53 Åsa Larsson 88 Gotland Visby 11.5
10.44 Kristin Sörman 88 Wedevåg Glanshammar 27.8
10.36 Elinor Forssander 88 Mariestad Karlstad/M 30.9
10.17 Sofia Larsson 88 IF Göta Karlstad/M 28.9
10.13 Josefin Nilsson 88 Hässelby Nynäshamn 12.8
10.05 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 18.5

Diskus/1.0

46.40 Jenny Johansson 88 Västerås Eskilstuna 2.9
46.31 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Helsingborg 26.7
45.20 Anna Wikström 87 Tumba Sätra 14.5
42.40 Elinor Forssander 88 Mariestad Nyköping 18.6
41.52 Karolina Pedersen 87 Ullevi Helsinki, FIN 25.8
40.33 Sofia Larsson 88 IF Göta Kil 4.6
38.27 Maria Bengtsson 88 Växjö Alvesta 11.6
37.89 Åsa Westberg 87 Vingarna Huddinge 6.8
36.21 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Eslöv 21.5
34.98 Johanna Rydberg 88 Västerås Råby-Rekarne 9.9
34.93 Therese Öhman 88 Skellefteå Huddinge 6.8
33.17 Katarina Stensson 88 Örebro Huddinge 6.6
33.15 Josefine Bark 88 Huddinge Sätra 13.6
32.97 Gullan Andersson 87 Arvika Arvika 29.7
32.86 Frida Karlsson 87 Växjö Nässjö 5.8
32.47 Erika Jonasson 88 Växjö Huddinge 6.8
32.11 Johanna Wikström 87 Huddinge Huddinge 7.10
32.10 Linda Ternedal 88 Sollefteå Sollefteå 20.7
31.92 Malin Johansson 88 Udd Karlshamn 14.5
30.97 Åsa Larsson 88 Gotland Huddinge 6.6

Slägga/4.0

62.19 Karolina Pedersen 87 Ullevi Västerås/Ap 29.7
52.11 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås/Ap 29.7
49.88 Angelica Persson 88 Västerås Västerås/Ap 29.7
49.66 Elinor Forssander 88 Mariestad Halle, GER 20.5
47.28 Emmie Borgqvist 88 Udd Kalmar 30.9
45.97 Åsa Westberg 87 Vingarna Örnsköldsvik 9.9
45.48 Maria Bengtsson 88 Växjö Högby 11.7
44.31 Therese Gävert 88 Huddinge Sätra 14.5
43.60 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Norrköping 25.5
41.96 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Lidköping 10.9
41.32 Maria Pettersson 87 Kristinehamn Huddinge 4.8
39.70 Micaela Francke-Rydén 88 Lidingö Löwenberg, GER 10.9
39.34 Jenny Abrahamsson 87 Udd Helsingborg 30.6
38.81 Gullan Andersson 87 Arvika Torsby 20.5
35.76 Karin Höglund 87 Mölndal Stenungsund 20.8
35.66 Pauline Lundberg 88 Huddinge Sätra 16.9
35.60 Jenny Johansson 88 Västerås Sätra 16.9
35.51 Åsa Bengtlars 87 Tureberg Huddinge 6.8
35.43 Jenny Packalén 87 Rånäs Rimbo 12.2
35.04 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Eslöv 21.5

Spjut/600

44.52 Anna Boberg 87 Tibro Halle, GER 20.5
43.75 Hanna Jönsson 88 Eslöv Helsingborg 1.7
43.75 Isabell Gradin 88 Sundsvall Stockholm/S 15.9
41.01 Josefin Nilsson 88 Hässelby Nynäshamn 12.8
40.32 Ellinore Hallin 87 Enköping Arles, FRA 2.7
39.02 Sofia Larsson 88 IF Göta Stockholm/S 15.9
38.85 Pernilla Wittikko 88 Haparanda SKT Boden 20.8
37.67 Jenny Johansson 88 Västerås Stockholm/S 15.9
35.97 Caroline Nilsson 87 Orient Uddevalla 30.7
35.50 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Vellinge 18.6
34.08 Emelie Haaparanta 88 Täby Täby 26.8
33.76 Maria Mereman 88 Hanviken Nynäshamn 12.8
33.72 Nadja Trygg 88 Hammarby Stockholm/S 15.9
32.86 Petra Andersson 88 Ullevi Uddevalla 23.7
32.42 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 29.7
31.78 Amelie Gustafsson 88 Katrineholm Eskilstuna 3.6
31.19 Lina Pohl 87 Örebro Stockholm/S 15.9
30.88 Johanna Wikström 87 Huddinge Huddinge 7.10
30.86 Cecilia Karlsson 88 IK Sisu Nässjö 14.5
30.62 Anna Fyhr 88 Valbo Gävle 23.7

Sjukamp/K

5.446 Ellinore Hallin 87 Enköping Arles, FRA 2.7
4.295 Hanna Jönsson 88 Eslöv Moss, NOR 18.6
4.224 Jessica Hermansson 88 Eslöv Falun 3.9
4.177 Petra Andersson 88 Ullevi Falun 3.9
4.160 Anna Lergård 88 Istrum Falun 3.9
3.952 Therese Rosén 88 Väsby Moss, NOR 18.6
3.624 Katarina Stensson 88 Örebro Hallsberg 24.9
3.532 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Sätra 21.5
3.425 Emelie Gabrielsson 88 Oskarshamn Oskarshamn 24.9
3.374 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Oskarshamn 24.9
3.210 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK Lerum 28.5
3.120 Karin Johansson 88 Örebro Hallsberg 24.9
3.072 Ellinor Segerlind 88 Glanshammar Hallsberg 24.9

>