Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA K INNE 2007

Årsbästa K 2007

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 24 MAJ, 2007
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2006/2007.

60m

7.24 Susanna Kallur 81 Falun Birmingham, GBR 3.3
7.39 Emma Rienas 82 IF Göta Göteborg 24.2
7.44 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 24.2
7.55 Caroline Lundahl 91 KA2 Malmö 27.1
7.56 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg/Sc 31.1
7.57 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Malmö 20.1
7.59 Linda Berntsson 87 Mölndal Nyköping 17.2
7.61 Julia Skugge 88 Glanshammar Nyköping 17.2
7.61 Linnea Collin 89 Helsingborg Malmö 27.1
7.63 Stina Smibacker 83 Växjö Göteborg 24.2
7.63 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.1
7.65 Evelina Lunner 86 Västerås Nyköping 17.2
7.65 Elin Backman 88 Helsingborg Malmö 27.1
7.67 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Malmö 20.1
7.68 Nina Runvik 87 Malmö Göteborg 24.2
7.69 Martina Salander 92 Fredrikshof Malmö 10.3
7.70 Isabelle Eurenius 89 Sollefteå Malmö 27.1
7.72 Julia Mlakar 90 IF Göta Karlstad 28.1
7.73 Elin Westerlund 90 KA2 Malmö 27.1
7.74 Natalie Jägerdal 89 Malmö Lund 13.1
7.74 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Karlstad 28.1
7.75 Malin Olsson 90 Malmö Malmö 27.1
7.76 Caroline Bertheau 87 Malmö Malmö 20.1
7.76 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Malmö 20.1
7.76 Malin Ström 86 Bollnäs Göteborg 24.2

200m

24.38 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Eskilstuna 10.2
24.62 Lena Aruhn 70 Ume FI Umeå 13.1
24.72 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Malmö 21.1
24.75 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Göteborg 25.2
24.75 Nina Runvik 87 Malmö Göteborg 25.2
24.76 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Malmö 21.1
24.77 Martina Salander 92 Fredrikshof Malmö 11.3
24.87 Malin Ström 86 Bollnäs Göteborg 25.2
24.91 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 10.2
25.00 Linnea Collin 89 Helsingborg Göteborg 24.2
25.03 Linnea Norrman 87 IF Göta Göteborg 24.2
25.12 Sofie Persson 87 Helsingborg Malmö 28.1
25.13 Lotta Lindsén 90 Tureberg Sätra 9.12
25.17 Elin Backman 88 Helsingborg Göteborg 24.2
25.24 Erica Pettersson 90 Kil Karlstad 3.3
25.28 Carolina Klüft 83 Växjö Stockholm/G 20.2
25.31 Helene Nordquist 80 Täby Göteborg 24.2
25.39 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Sätra 13.1
25.48 Marine Jonsson 91 IF Göta Karlstad 27.1
25.52 Frida Linde 90 Täby Göteborg 24.2
25.54 Malin Henriksson 78 Västerås Göteborg 24.2
25.61 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Västerås 21.1
25.65 Emma Fredriksson 91 Täby Sätra 9.12
25.67 Julia Mlakar 90 IF Göta Karlstad 27.1
25.74 Matilda Hultgren 89 Ymer Malmö 28.1

400m

53.63 Carolina Klüft 83 Växjö Stockholm/G 20.2
53.98 Lena Aruhn 70 Ume FI Umeå 14.2
55.13 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 25.2
55.19 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Göteborg 25.2
55.60 Lotta Lindsén 90 Tureberg Göteborg 25.2
56.15 Sofie Persson 87 Helsingborg Göteborg 10.2
56.21 Ulrika Johansson 80 Växjö Göteborg 10.2
56.71 Elin Backman 88 Helsingborg Nyköping 18.2
56.88 Carolina Nylén 79 Täby Sätra 4.2
57.01 Frida Flodström 87 Tureberg Sätra 14.1
57.17 Hanna Nilsson 88 Ullevi Nyköping 18.2
57.20 Sofia Stensiö 88 Hässelby Nyköping 18.2
57.52 Jenny Olsson 85 Örebro Göteborg 24.2
57.69 Sofia Öberg 90 Lidingö Sätra 14.1
57.71 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 20.1
57.84 Emilia Granqvist 90 Östersund Ås 6.2
58.11 Paulina Engfors 90 Hammarby Sätra 27.1
58.33 Sanna Jansson 89 Örebro Eskilstuna 11.2
58.40 Emmy Koskinen 89 Enhörna Nyköping 17.2
58.47 Elin Pöllä 91 Gefle Malmö 11.3
58.55 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Sätra 28.1
58.57 Lovisa Lindh 91 Kongahälla Göteborg 4.3
58.73 Johanna Stjernström 90 Hanviken Nyköping 17.2
58.79 Rakel Ekendahl 91 Hässelby Malmö 11.3
58.93 Sofia Thorin 89 Kil Västerås 21.1

800m

2:06.34 Sofia Öberg 90 Lidingö Stockholm/G 20.2
2:06.94 Carolina Nylén 79 Täby Stockholm/G 20.2
2:07.91 Elin Wiik 85 Hässelby Stockholm/G 20.2
2:09.20 Kajsa Haglund 81 Hässelby Luxemburg, LUX 27.1
2:11.08 Marlin Brown 75 Spårvägen Stockholm/G 20.2
2:11.41 Frida Flodström 87 Tureberg Sätra 20.1
2:11.63 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Nampa, ID 24.2
2:11.79 Jenny Holmroos 86 Västerås Sätra 20.1
2:12.28 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Sätra 20.1
2:13.04 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 2.3
2:13.05 Magdalena Ottersten 85 Hässelby Sätra 27.1
2:13.08 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Stockholm/G 20.2
2:13.26 Louise Fredriksson 80 IF Göta Göteborg 24.2
2:13.37 Lovisa Lindh 91 Kongahälla Göteborg 3.2
2:13.48 Lisa Forsberg 89 Falun Göteborg 24.2
2:14.08 Petra Forsberg 80 Sävedalen Göteborg 10.2
2:14.60 Anna Berg 88 Täby Sätra 11.2
2:15.35 Maria Jangsten 89 Sävedalen Göteborg 24.2
2:15.74 Lena Örn 88 Hellas Sätra 20.1
2:15.76 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Ann Arbor, MI 20.1
2:16.07 Sara Sjöqvist 89 Täby Sätra 20.1
2:16.23 Emmy Koskinen 89 Enhörna Stockholm/G 20.2
2:17.30 Lisa Voltaire 87 Täby Allston, MA 26.1
2:17.39 Christina Lindblom 88 Hässelby Sätra 3.2
2:17.52 Linnea Halvarson 88 Täby Stockholm/G 20.2
överlång bana
2:15.24 Sara Trané 85 Mölndal Seattle, WA 10.2

1500m

4:16.13 Ulrika Johansson 75 Rånäs Stockholm/G 20.2
4:19.35 Kajsa Haglund 81 Hässelby Stockholm/G 20.2
4:21.35 Hanna Karlsson 79 Malmö Stockholm/G 20.2
4:27.57 Marlin Brown 75 Spårvägen Göteborg 25.2
4:30.21 Sofia Öberg 90 Lidingö Nyköping 18.2
4:32.46 Lisa Forsberg 89 Falun Nyköping 18.2
4:32.64 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Nyköping 18.2
4:34.22 Christina Lindblom 88 Hässelby Nyköping 18.2
4:34.76 Flo Jonsson 78 Spårvägen Sätra 11.2
4:34.98 Magdalena Ottersten 85 Hässelby Göteborg 25.2
4:36.20 Lena Örn 88 Hellas Nyköping 18.2
4:36.25 Elin Wiik 85 Hässelby Nyköping 18.2
4:36.96 Maria Westher 90 Karlskoga Nyköping 18.2
4:37.71 Petra Kindlund 85 Falun Göteborg 25.2
4:37.79 Frida Flodström 87 Tureberg Nyköping 18.2
4:37.81 Anneli Fransson 78 Rånäs Sätra 11.2
4:38.04 Erika Fyrvall 87 Tureberg Göteborg 25.2
4:39.17 Lena Melbäck 81 Spårvägen Göteborg 25.2
4:43.10 Therese Sjöström 89 Falun Sätra 13.1
4:44.50 Klara Bodinson 90 Lidingö Sätra 13.1
4:45.57 Linda Ström 77 Hässelby Eskilstuna 10.2
4:45.64 Anita Nordenström 75 Mora Falun 3.2
4:45.96 Johanna Sandén 89 Sävedalen Göteborg 13.1
4:46.13 Angelica Wiklund 91 IKS Umeå Umeå 18.2
4:47.59 Lovisa Lindh 91 Kongahälla Göteborg 13.1

3000m

9:22.38 Hanna Karlsson 79 Malmö Göteborg 10.2
9:26.22 Christin Johansson 78 Kville Göteborg 10.2
9:36.93 Ulrika Johansson 75 Rånäs Göteborg 24.2
9:39.17 Kajsa Haglund 81 Hässelby Praha, CZE 3.2
9:39.92 Flo Jonsson 78 Spårvägen Västerås 27.1
9:42.68 Anneli Fransson 78 Rånäs Göteborg 24.2
9:43.27 Christina Lindblom 88 Hässelby Göteborg 24.2
9:52.35 Lena Örn 88 Hellas Göteborg 24.2
9:53.5m Lena Eliasson 81 klubb? Falun 25.2
9:55.96 Anna Rahm 81 Rånäs Göteborg 24.2
9:59.97 Linda Ström 77 Hässelby Örebro 14.1
10:00.63 Therese Sjöström 89 Falun Sätra 20.1
10:00.8m Karin Harnesk 80 IFK Umeå Umeå 13.1
10:01.29 Karin Sennvall 80 Hässelby Örebro 14.1
10:02.46 Johanna Bjermkvist 83 Huddinge Göteborg 24.2
10:11.92 Jessica Granqvist 77 Spårvägen Göteborg 24.2
10:12.21 Susanna Damm 75 Huddinge Västerås 27.1
10:14.12 Anja Lindberg 76 Spårvägen Sätra 20.1
10:16.17 Katarina Johansson 71 Kville Göteborg 24.2
10:18.05 Lena Melbäck 81 Spårvägen Sätra 20.1
10:18.34 Kajsa Berg 79 Huddinge Sätra 27.1
10:19.98 Pernilla Karlsson 76 Spårvägen Sätra 27.1
10:24.84 Anna Stavlind 70 Linköping Eskilstuna 11.2
10:36.9m Angelica Wiklund 91 IKS Umeå Umeå 13.1
10:40.89 Sandra Södergren 89 Gnistan Karlskrona 14.1
överlång bana
9:59.54 Hanna Holst 85 Rånäs Ames, IA 24.2

5000m


60m häck/84.0

7.84 Susanna Kallur 81 Falun Birmingham, GBR 2.3
8.20 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 2.3
8.50 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 25.2
8.56 Emma Hansson 86 Malmö Göteborg 25.2
8.58 Johanna Sjöström 86 Västerås Nyköping 18.2
8.69 Emilia Rundqvist 88 Kalmarsund Nyköping 18.2
8.79 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Göteborg 25.2
8.80 Elin Westerlund 90 KA2 Malmö 21.1
8.84 Fatima Makakala 89 Hammarby Sätra 4.2
8.89 Isabelle Eurenius 89 Sollefteå Göteborg 25.2
8.90 Ellinore Hallin 87 Enköping Göteborg 25.2
8.90 Johanna Riex 89 Eslöv Malmö 28.1
8.94 Louise Gundert 80 IF Göta Malmö 28.1
8.95 Erika Persson 88 IF Göta Nyköping 18.2
8.96 Ida Aidanpää 88 Kuivakangas Haparanda 14.1
8.97 Frida Linde 90 Täby Göteborg 25.2
9.04 Lina Sandberg 83 Hovslätt Göteborg 25.2
9.05 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Bollnäs 11.2
9.08 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Bollnäs 11.2
9.09 Josefin Svensson 89 Hjorten Bollnäs 11.2
9.09 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Sätra 4.2
9.10 Malin Ericsson 80 Enköping Västerås 21.1
9.13 Sanna Jansson 89 Örebro Karlstad 27.1
9.14 Sara Cavretti 90 Örebro Göteborg 10.2
9.16 Caroline Bertheau 87 Malmö Malmö 21.1
9.16 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Karlstad 27.1

Höjd

1.98 Kajsa Bergqvist 76 Tureberg Stockholm/G 20.2
1.94 Emma Green 84 Örgryte Göteborg 24.2
1.89 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg/Sc 31.1
1.87 Erika Wiklund 88 Trångsviken Nyköping 17.2
1.86 Ebba Jungmark 87 Mölndal Malmö 28.1
1.80 Helena Redborg 83 Tureberg Sätra 11.2
1.78 Erica Jarder 86 Väsby Nyköping 17.2
1.76 Anna Alexson 87 Kyrkhult Göteborg 24.2
1.76 Frida Brolin 85 Ärla Göteborg 24.2
1.75 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Sätra 27.1
1.73 Victoria Dronsfield 91 IF Göta Malmö 10.3
1.73 Stina Ekholm 89 Ullevi Nyköping 17.2
1.73 Linnea Warvne 91 Ullevi Göteborg/Sc 31.1
1.72 Frida Linde 90 Täby Sätra 6.1
1.71 Josefin Svensson 88 Falkenberg Nyköping 17.2
1.71 Sofia Kask 89 Lund Nyköping 17.2
1.71 Madeleine Serenhov 91 Lidingö Sätra 17.2
1.71 Linn Gustavsson 92 Ymer Göteborg 25.11
1.70 Caroline Lundahl 91 KA2 Bollnäs 10.2
1.70 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Bollnäs 11.2
1.70 Josefin Svensson 89 Hjorten Bollnäs 11.2
1.70 Cecilia Hall 92 Linköping Malmö 11.3
1.70 My Nordström 90 Norrköping Västerås 21.1
1.70 Ellen Björklund 90 Lund Malmö 28.1
1.70 Sandra Liljegren 91 Vittsjö Malmö 3.12
1.70 Marie Wall 92 Kongahälla Göteborg 4.3
1.70 Jenny Fridström 91 Göteborgs KIK Göteborg 9.12

Stav

4.40 Hanna-Mia Persson 78 Örgryte Birmingham, GBR 3.3
4.40 Linda Berglund 81 Växjö Birmingham, GBR 3.3
4.20 Maria Rendin 82 Örgryte Malmö 21.1
4.16 Petra Olsen 90 Malmö Malmö 28.1
4.00 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Nyköping 18.2
3.92 Nathalie Busk 91 Malmö Malmö 11.3
3.90 *Alisa Dimante 88 Malmö Malmö 4.2
3.90 Anna Nilson 91 Malmö Malmö 4.2
3.85 Isabell Lilja 87 Malmö Nyköping 18.2
3.85 Martina Wahnström 87 Ullevi Malmö 27.1
3.81 Klara Persson 80 Spårvägen Göteborg 25.2
3.80 Lisa Wälitalo 82 Umedalen Malmö 18.2
3.70 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Nyköping 18.2
3.70 Emelie Gustafsson 88 Malmö Malmö 4.2
3.65 Amanda Forsman 90 Skellefteå Nyköping 18.2
3.62 Sophie Jensen 92 Malmö Malmö 10.3
3.60 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Nyköping 18.2
3.60 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK Malmö 21.1
3.55 Caroline Ivarsson 85 Malmö Nyköping 18.2
3.55 Hanna Påhlsson 89 Malmö Nyköping 18.2
3.55 Victoria Bengtsson 90 Växjö Växjö 6.1
3.50 Angelica Bengtsson 93 Växjö Växjö 20.1
3.45 Sara Eriksson 91 KA2 Malmö 28.1
3.41 Erika Drageryd 89 Örebro Örebro 17.3
3.41 Alissa White 74 Hässelby Stockholm/G 20.2

Längd

6.59 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 2.3
6.41 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Malmö 28.1
6.18 Erica Jarder 86 Väsby Sätra 20.1
6.09 *Julia Korneeva 87 Hässelby Sätra 20.1
6.03 Caroline Lundahl 91 KA2 Malmö 28.1
5.95 Linda Berntsson 87 Mölndal Malmö 28.1
5.88 Melissa Stenzon 91 Stenungsund Karlstad 3.3
5.86 Isabelle Eurenius 89 Sollefteå Umeå 13.1
5.86 Malin Olsson 90 Malmö Malmö 28.1
5.83 Josefin Svensson 89 Hjorten Göteborg 24.2
5.78 Elin Andersson 86 Hässelby Sätra 11.2
5.78 Sandra Bergman 86 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.2
5.75 Elin Westerlund 90 KA2 Malmö 28.1
5.74 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Bollnäs 11.2
5.71 Emilia Segerdahl 91 IF Göta Västerås 21.1
5.70 Emma Fredriksson 91 Täby Göteborg 24.2
5.68 Andrea Nybäck 90 Westmannia Västerås 21.1
5.67 Erica Wall 80 Malmö Malmö 20.1
5.65 Sara Arwald 90 Pallas Malmö 28.1
5.62 Johanna Nilsson 90 Kristianstad Karlskrona 13.1
5.61 Madelen Nylander 84 Örbyhus Eskilstuna 6.1
5.60 Sophie Jensen 92 Malmö Malmö 11.3
5.57 Linda Bergh 89 Hässelby Sätra 11.2
5.55 Frida Linde 90 Täby Göteborg 24.2
5.55 Sara Gelin 80 Spårvägen Sätra 27.1

Tresteg

12.95 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 25.2
12.64 Erica Jarder 86 Väsby Göteborg 25.2
12.54 Kajsa Levin 83 Mölndal Göteborg 25.2
12.49 Angelica Ström 81 Gefle Sätra 28.1
12.31 Sara Gelin 80 Spårvägen Göteborg 25.2
12.19 Maria Augutis 90 Ullevi Göteborg/Sc 31.1
12.13 Madelen Nylander 84 Örbyhus Sätra 14.1
12.13 Karin Larsson 90 Ullevi Nyköping 17.2
12.09 Kristin Björkman 91 IF Göta Malmö 11.3
11.98 Malin Olsson 90 Malmö Malmö 27.1
11.96 Doreen Nagawa 82 Ullevi Bowling Green, OH 10.2
11.93 Martina Wahnström 87 Ullevi Nyköping 17.2
11.87 Stina Nilsson 87 Älven Umeå 13.1
11.87 Sofie Lindesten 88 Väsby Sätra 3.2
11.86 Frida Torstensson 87 Malmö Malmö 21.1
11.81 Sophie Jensen 92 Malmö Malmö 10.3
11.81 Sara Olsson 90 Finish Nyköping 17.2
11.78 Camilla Eriksson 88 Västerås Göteborg 10.2
11.77 Åse Lundin 88 Göteborgs KIK Malmö 27.1
11.75 Rebecca Strand 89 Filipstad Nyköping 17.2
11.65 Louise Thornander 92 Upsala Malmö 10.3
11.64 Sofia Bejgarn 88 Väsby Sätra 27.1
11.63 Malin Marmbrandt 85 Enköping New York, NY 16.2
11.59 Melissa Stenzon 91 Stenungsund Malmö 11.3
11.54 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Sätra 18.2
11.54 Malin Andersson 90 Habo Malmö 27.1

Kula/4.0

17.46 Helena Engman 76 Riviera Göteborg 24.2
15.36 Linda Nestorsson 75 Ullevi Göteborg 10.2
14.89 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Malmö 21.1
14.76 Carolina Hjelt 86 Huddinge Nyköping 17.2
14.43 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 2.3
14.35 Marie Barenfeld 85 Växjö Nyköping 17.2
14.03 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Göteborg 24.2
13.85 Mikaela Johansson 84 Ärla Houston, TX 17.2
13.37 Veronica Karlsson 80 Ullevi Göteborg 10.2
13.33 Anna Wikström 87 Tumba Göteborg 24.2
13.05 Jenny Davidsson 88 Hammarby Göteborg 24.2
12.99 Jenny Johansson 88 Västerås Västerås 21.1
12.93 Ellinore Hallin 87 Enköping Göteborg 24.2
12.67 Maria Bengtsson 88 Växjö Karlskrona 10.2
12.31 Jonna Olsson 88 Vittsjö Malmö 21.1
12.26 Matilda Gunnarsson 90 Västerås Västerås 21.1
12.18 Nadja Casadei 83 Lidingö Sätra 3.2
12.16 Veronica Lundgren 86 Ånge Ås 27.1
11.96 Hanna Erlandsson 90 Hovslätt Jönköping 30.1
11.84 Teres Christensson 89 Trollhättans SK Sätra 13.1
11.84 Rebecka Holmqvist 89 Mölndal Nyköping 17.2
11.83 Anna Wessman 89 Växjö Malmö 28.1
11.73 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Bollnäs 11.2
11.66 Kristin Sörman 88 Wedevåg Örebro 3.2
11.57 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Malmö 21.1

Vikt/10

18.77 Cecilia Nilsson 79 Råby-Rekarne Västerås 21.1
18.18 Tracey Andersson 84 Trelleborg Göteborg 24.2
17.39 Marie Hilmersson 81 Falun Eskilstuna 10.2
16.67 Karolina Pedersen 87 Ullevi Göteborg 10.2
15.70 Karin Engström 83 IF Göta Karlstad 20.1
15.60 Elinor Forssander 88 Mariestad Karlstad 3.2
14.98 Josefin Berg 85 Östhammar Göteborg 24.2
14.58 Madelen Fahlstedt 83 Gefle Eskilstuna 10.2
14.17 Ida Fälted 85 Ullevi Göteborg 10.2
13.93 Emma Johannesson 84 Ullevi Göteborg 3.2
13.77 Petra Öberg 89 Nyköping Nyköping 7.2
13.32 *Adalheidur Vigfusdottir 82 Ullevi Göteborg 10.2
13.08 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås 21.1
13.01 Maria Gustavsson 83 Falun Falun 27.1
12.43 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Västerås 21.1
11.71 Lisa Haag 92 Ullevi Göteborg 4.2
11.65 Joanna Nydén 89 Wedevåg Västerås 21.1
11.37 Nike Hermans 90 Huddinge Västerås 21.1
11.06 Emma Jones 85 Ullevi Göteborg 3.2
10.89 Caroline Piri 91 Huddinge Västerås 21.1

Femkamp/K

4.944 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 2.3
3.956 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Bollnäs 11.2
3.803 Ellinore Hallin 87 Enköping Bollnäs 11.2
3.685 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Bollnäs 11.2
3.630 Josefin Svensson 89 Hjorten Bollnäs 11.2
3.590 Nadja Casadei 83 Lidingö Bollnäs 11.2
3.383 *Johanna Vunder 87 Hässelby Bollnäs 11.2
3.306 Johanna Höglund 84 Upsala Bollnäs 11.2
3.199 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Bollnäs 11.2
3.180 Elise Råman Delin 88 Upsala Bollnäs 11.2
3.092 Angelica Engberg 89 Hässelby Bollnäs 11.2
2.990 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Bollnäs 11.2
2.940 Mimmie Andersson 89 Åhus Bollnäs 11.2
2.920 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Fayetteville, AR 19.1
2.907 Anna Lergård 88 Istrum Bollnäs 11.2
2.781 Nadja Trygg 88 Hammarby Bollnäs 11.2
2.781 Victoria Westling 88 Motala Bollnäs 11.2
2.724 Sandra Pettersson 88 Strand Bollnäs 25.11
överlång bana
2.937 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Johnson City, TN 16.2

>