Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 2007

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 7 NOV, 2007
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2007.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1988-89, P17/F17: Födda 1990, P16/F16: Födda 1991, P15/F15: Födda 1992, P14/F14: Födda 1993 - plus ev 94:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.40 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Malmö/He 16.9
12.53 Daniella Busk 93 Malmö Malmö/He 16.9
12.66 Emma Öberg 93 Ljungsbro Norrköping 6.6
12.69 Isabel Annerfalk 93 Träff Linköping 16.9
12.71 Emma Norell 93 Enköping Västerås 29.7
12.74 Sara Kviberg 93 Hellas Göteborg/U 30.6
12.76 Ellen Wikström 93 Hakarpspojkarna Jönköping 1.9
12.77 Olivia Danell 93 Hakarpspojkarna Helsingborg 8.7
12.78 Anna Hildingsson 93 Lerum Malmö/He 16.9
12.78 Alice Sjölén 94 Sundsvall Timrå 18.8
12.79 Matilda Hellqvist 93 Orient Uddevalla 28.7
12.79 Jessica Östlund 93 Hässelby Västerås 29.7
12.80 Rebecka Ekman 93 Falköping Borås 10.6
12.83 Eleonor Broström 93 Linköping Norrköping 6.6
12.84 Matilda Holm 93 Lerum Malmö/He 16.9
12.88 Caroline Taxén 94 Enköping Västerås 29.7
12.93 Charlotte Skogström 93 Täby Huddinge 16.6
12.99 Ann-Sofie Scheike 93 Helsingborg Vellinge 17.6
12.99 Johanna Panboon 93 Skellefteå Skellefteå 2.6
12.99 Rebecka Nilsson 93 Ullevi Lerum 21.6
medvind
12.58 Isabel Annerfalk 93 Träff Skara 1.9
12.62 Olivia Danell 93 Hakarpspojkarna Tranås 23.9
12.66 Sara Kviberg 93 Hellas Gävle 21.7
12.76 Caroline Taxén 94 Enköping Västerås 29.7
12.79 Marine Alfredsson 93 Rånäs Gävle 21.7
12.93 Sara Jernfält 93 Örebro Örebro 2.9

300m

40.95 Daniella Busk 93 Malmö Stockholm/S 8.8
41.24 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Katrineholm 16.9
41.43 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Göteborg/U 1.7
41.53 Sara Rönnby 93 Södertälje IF Katrineholm 16.9
42.30 Sara Jernfält 93 Örebro Stockholm/S 8.8
42.39 Charlotte Skogström 93 Täby Göteborg/U 1.7
42.68 Emma Backström 93 Falun Gävle 21.7
42.70 Rebecca Ekman 93 Falköping Borås 10.6
42.72 Marine Alfredsson 93 Rånäs Katrineholm 16.9
42.80 Linnea Brodin 93 Rånäs Stockholm/S 8.8
43.00 Anna Hildingsson 93 Lerum Göteborg/U 1.7
43.00 Sara Österberg 93 Hammarby Katrineholm 16.9
43.06 Annie Dahlgren 93 Lerum Lerum 19.8
43.09 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Angered 9.6
43.25 Jessica Bloodworth 93 Tranås Malmö/He 15.9
43.27 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Halmstad 15.7
43.49 Olivia Danell 93 Hakarpspojkarna Halmstad 15.7
43.50 Ellen Wikström 93 Hakarpspojkarna Villstad 29.7
43.53 Linnea Grönvold 93 Ludvika Falun 18.8
43.59 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Östersund 10.6

800m

2:19.65 Tove Starfelt 93 Bromma Huddinge 16.6
2:20.24 Jenny Håland 93 Tumba Stockholm/S 14.8
2:20.34 Sara Rönnby 93 Södertälje IF Göteborg/U 29.6
2:22.07 Lowisa Hanning 93 Sundsvall Göteborg/U 29.6
2:22.21 Ida Holm 93 Lerum Göteborg/U 29.6
2:23.11 Anna Ringdahl 93 Eslöv Malmö/He 16.9
2:23.72 Johanna Hultgren 93 Ludvika Gävle 22.7
2:23.75 Michaela Hallqvist 93 Falun Mora 2.9
2:24.09 Julia Forsmark 93 Stål Stockholm/S 8.8
2:24.26 Lovisa Grönros 93 Hammarby Huddinge 16.6
2:24.35 Stina Svensson 93 Lerum Lerum 21.6
2:25.09 Johanna Busk 93 Enhörna Stockholm/K 5.5
2:25.87 Malin Wikström 93 Gränsen Övertorneå 18.8
2:26.11 Freja Calissendorff 93 Sköldinge Norrköping 19.8
2:26.40 Sofi Stahring 93 Östhammar Norrtälje 1.9
2:26.57 Malin Strand 93 Istrum Malmö/He 16.9
2:26.95 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Västerås 27.7
2:27.25 Fredrika Olsson 93 Ymer Malmö/He 16.9
2:27.26 Fanny Dahlgren 93 Filipstad Göteborg/U 29.6
2:27.30 Johanna Gateman 93 Strömstad Oslo, NOR 19.8

2000m

6:40.07 Jenny Håland 93 Tumba Göteborg/U 1.7
6:40.70 Johanna Busk 93 Enhörna Katrineholm 16.9
6:50.34 Julia Forsmark 93 Stål Gävle 20.7
6:52.08 Stina Svensson 93 Lerum Göteborg/U 1.7
6:54.85 Ida Holm 93 Lerum Göteborg/U 1.7
6:56.75 Petra Andersson 93 Linnéa Göteborg/U 1.7
6:58.77 Julia Karlenäs 93 Bore Katrineholm 16.9
6:59.22 Malin Strand 93 Istrum Malmö/He 15.9
7:02.20 Anna Ringdahl 93 Eslöv Malmö/He 15.9
7:04.02 Lovisa Grönros 93 Hammarby Sollentuna 26.5
7:04.66 Ellinor Norman 93 Hellas Huddinge 17.6
7:06.06 Malin Wikström 93 Gränsen Boden 2.9
7:06.26 Agnes Sjöström 94 Westmannia Västerås 29.7
7:07.22 Frida Friström 94 Fredrikshof Stockholm/S 8.8
7:08.37 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Stockholm/S 8.8
7:09.35 Amilia Björklund 93 Lerum Kungälv 24.6
7:09.71 Johanna Hultgren 93 Ludvika Katrineholm 16.9
7:12.67 Therese Moberg 93 Ånge Boden 2.9
7:13.74 Emma Rutgersson 93 Lerum Sävedalen 3.6
7:13.78 Sophia Geirup 94 Kongahälla Göteborg/S 1.9
7:13.78 Frida Johnsson 93 Kongahälla Sävedalen 3.6

1500m hinder/76.2

5:29.18 Caroline Hjalmarsson 93 Hovslätt Malmö/He 16.9
5:29.84 Amilia Björklund 93 Lerum Malmö/He 16.9
5:35.36 Julia Forsmark 93 Stål Kvarnsveden 16.6
5:41.78 Amelie Andersson 93 Villstad Malmö/He 16.9
5:48.48 Jessica Brandt 93 Hakarpspojkarna Malmö/He 16.9
6:02.20 Alexandra Bjärrenholt 93 Rånäs Norrtälje 1.9
6:04.69 Josefine Mattsson 93 Täby Sätra 22.9

80m häck/76.2

11.61 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Göteborg/U 29.6
12.06 Jasmine Burestam 93 Täby Katrineholm 16.9
12.11 Matilda Stjärnfeldt 93 Hässleholm Helsingborg 7.7
12.12 Ellen Hjort 93 Örebro Katrineholm 16.9
12.21 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Järvsö 22.9
12.21 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Göteborg/S 8.9
12.26 Stina Ek 93 Klippan Malmö/He 26.8
12.29 Lovisa Hanning 93 Sundsvall Boden 2.9
12.31 Charlotte Skogström 93 Täby Katrineholm 16.9
12.44 Pauline Munters 94 Falun Göteborg/S 8.9
12.49 Evelina Grenmyr 93 Hinden Nässjö 4.8
12.54 Lina Marcussen 93 Lerum Göteborg/U 29.6
12.67 Jessica Floback 93 Ullevi Borås 10.6
12.71 Ellen Wikström 93 Hakarpspojkarna Jönköping 1.9
12.77 Ida Hansen 93 Arvika Katrineholm 16.9
12.79 Elina Rapp 93 IK Sisu Gävle 22.7
12.80 Caroline Ståhl 93 Örebro Katrineholm 16.9
12.82 Annie Bergstedt 93 Lund Malmö/He 26.8
12.82 Ida Jansson 93 IF Göta Göteborg/S 8.9
12.90 Jonna Kowalski 94 Tjalve Norrköping 1.8
medvind
11.40 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Malmö/He 15.9
11.79 Matilda Stjärnfeldt 93 Hässleholm Malmö/He 15.9
12.12 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Malmö/He 15.9
12.22 Stina Ek 93 Klippan Malmö/He 15.9
12.34 Ellen Wikström 93 Hakarpspojkarna Malmö/He 15.9
12.34 Lina Marcussen 93 Lerum Malmö/He 15.9
12.40 Maria Krogh 93 Falköping Malmö/He 15.9
12.68 Melinda Holm 93 Finish Malmö/He 15.9
12.71 Elina Rapp 93 IK Sisu Västerås 27.7
12.73 Ida Jansson 93 IF Göta Torsby 1.9
12.73 Lisa Berg 93 Huddinge Göteborg/S 8.9
12.83 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge Sätra 23.9

300m häck/76.2

44.58 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Göteborg/U 29.6
45.99 Charlotte Skogström 93 Täby Göteborg/U 29.6
46.03 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Göteborg/S 1.9
46.16 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Örebro 2.9
46.63 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Krokom 4.8
46.99 Lowisa Hanning 93 Sundsvall Boden 1.9
47.23 Ellen Wikström 93 Hakarpspojkarna Malmö/He 16.9
47.92 Linnea Brodin 93 Rånäs Norrtälje 2.9
48.01 Daniella Busk 93 Malmö Malmö/He 25.8
48.54 Ellen Hjort 93 Örebro Örebro 2.9
48.92 Madeleine Eriksson 93 Gefle Gävle 18.8
49.00 Josefine Norstedt 93 Helsingborg Malmö/He 16.9
49.38 Maria Halvarson 93 Tureberg Göteborg/U 29.6
49.40 Emma Ehrlin 93 Ärla Västerås 28.7
49.74 Caroline Ståhl 93 Örebro Örebro 2.9
49.87 Anna Frisk 94 Kvarnsveden Gävle 22.7
49.91 Hanna Öhlund 93 Boden Skellefteå 2.6
49.92 Sara Jernfält 93 Örebro Örebro 2.9
49.94 Maria Tell 93 Högby Malmö/He 16.9
50.09 Emma Backström 93 Falun Kvarnsveden 16.6

Höjd

1.64 Sofie Björklund 93 Båstad Hässleholm 29.7
1.63 Isabel Annerfalk 93 Träff Mariestad 9.6
1.62 Alexandra Hjorth 93 Upsala Västerås 29.7
1.62 Fideli Svensson 93 Ängelholm Tårnby, DEN 5.5
1.61 Maria Tell 93 Högby Göteborg/U 1.7
1.61 Ida Virdebrant 94 Växjö Malmö/He 16.9
1.60 Tova Österberg 94 Färjestaden Högby 12.8
1.60 Olivia Norbe 93 Växjö Växjö 19.8
1.60 Emma Gunnarsson 94 KA2 Karlskrona 23.9
1.60 Mathilda Stjärnfeldt 93 Hässleholm Kristianstad 27.5
1.60 Johanna Fransson 93 Trollhättans SK Uddevalla 29.7
1.60 Erika Eskilsson 93 Eslöv Klippan 3.6
1.60 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Porvoo, FIN 9.9
1.58 Emma Hermansson 93 Villstad Villstad 17.5
1.58 Jasmine Burestam 93 Täby Danderyd 2.9
1.57 Sanna Funk 93 Falun Säter 10.6
1.57 Johanna Lokgård 93 Leksand Gävle 12.5
1.56 Natalie Westman 93 Varberg Göteborg/U 1.7
1.56 Susanna Becker 93 Malmö Malmö/He 4.8
1.55 Julia Franzén 94 Göteborgs KIK Göteborg/S 1.9
1.55 Erika Axelsson-Lusth 93 Habo Jönköping 1.9
1.55 Frida Eriksson 93 Märsta Enköping 14.7
1.55 Sofie Pettersson 93 Katrineholm Norrköping 18.8
1.55 Caroline Andersson 93 Gefle Boden 2.9
1.55 Lowisa Hanning 93 Sundsvall Krokom 4.8
skoltävling
1.66 Ida Virdebrant 94 Växjö Växjö 22.9
1.63 Maria Tell 93 Högby Kalmar 26.9
1.61 Tova Österberg 94 Färjestaden Kalmar 26.9

Stav

3.90 Angelica Bengtsson 93 Växjö Halmstad 15.7
3.60 Michaela Meijer 93 Mölndal Halmstad 15.7
3.00 Erica Lantz 94 Växjö Malmö/He 15.9
2.88 Camilla Sandström 93 Hanviken Katrineholm 16.9
2.83 Nina Jakobsson 94 Skellefteå Boden 1.9
2.80 Lisa Nilsson 93 Skellefteå Skellefteå 20.5
2.75 Jenny Jansson 93 Östhammar Uppsala 7.7
2.73 Frida Eriksson 93 Skellefteå Boden 1.9
2.73 Lovisa Brännström 93 Skellefteå Boden 1.9
2.73 Teresia Tollstern-Landin 93 Örebro Katrineholm 16.9
2.61 Jessica Nilsson 94 Fjugesta Örebro 1.9
2.60 Alissa Söderberg 94 Finish Malmö/He 15.9
2.60 Lina Häger 93 Falköping Malmö/He 16.9
2.53 Emma Karlsson 93 Västerås Katrineholm 16.9
2.53 Emma Eneros 93 Kalmar Kalmar 22.9
2.45 Erika Nyström 93 Motala Motala 1.9
2.43 Emma Norss 94 Södertälje IF Katrineholm 15.9
2.43 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby Danderyd 19.8
2.41 Tove Hedberg 94 Västerås Örebro 1.9
2.41 Olivia Axell 94 Lerum Göteborg/U 30.6

Längd

5.52 Sara Kviberg 93 Hellas Göteborg/U 29.6
5.44 Stina Ek 93 Klippan Klippan 3.6
5.37 Charlotte Skogström 93 Täby Enköping 15.7
5.35 Matilda Holm 93 Lerum Lerum 19.8
5.31 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Karlskrona 26.7
5.29 Caroline Taxén 94 Enköping Uppsala 22.8
5.27 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Örebro 1.9
5.24 Eleonor Broström 93 Linköping Malmö/He 16.9
5.20 Johanna Panboon 93 Skellefteå Gävle 21.7
5.20 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Eskilstuna 6.6
5.18 Mathilda Stjärnfeldt 93 Hässleholm Karlshamn 16.6
5.17 Daniella Busk 93 Malmö Göteborg/U 29.6
5.16 Johanna Lokgård 93 Leksand Falun 18.8
5.16 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Sundsvall 20.5
5.16 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
5.15 Emma Norell 93 Enköping Bålsta 6.6
5.14 Emma Backström 93 Falun Göteborg/S 7.9
5.13 Angelica Karlsson 93 Tanum Göteborg/U 29.6
5.12 Klara Ivarsson 93 Lund Eslöv 20.5
5.12 Rebecka Nilsson 93 Ullevi Göteborg/U 29.6
okänd vind
5.19 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Östersund 9.6
medvind
5.55 Sara Kviberg 93 Hellas Danderyd 2.9
5.47 Stina Ek 93 Klippan Malmö/He 26.8
5.32 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Hässleholm 6.5
5.30 Daniella Busk 93 Malmö Malmö/He 26-8
5.29 Emma Norell 93 Enköping Norrtälje 2.9
5.23 Matilda Hellqvist 93 Orient Skara 1.9
5.12 Jessica Floback 93 Ullevi Sävedalen 3.6

Tresteg

12.23 Stina Ek 93 Klippan Malmö/He 25.8
11.39 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Örebro 2.9
11.34 Elina Rapp 93 IK Sisu Växjö 9.6
11.05 Erika Axelsson-Lusth 93 Habo Villstad 29.7
10.97 Charlotte Skogström 93 Täby Stockholm/S 21.8
10.81 Emma Backström 93 Falun Göteborg/U 30.6
10.80 Melinda Holm 93 Finish Vellinge 17.6
10.78 Jasmine Burestam 93 Huddinge Stockholm/S 21.8
10.76 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Kungälv 24.6
10.71 Mathilda Hellqvist 93 Orient Uddevalla 10.6
10.70 Caroline Taxén 94 Enköping Bålsta 6.6
10.70 Emma Norell 93 Enköping Bålsta 6.6
10.64 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Malmö/He 15.9
10.64 Emelie Bley 93 Tjalve Göteborg/U 30.6
10.53 Caroline Hjalmarsson 93 Hovslätt Högby 12.8
10.50 Jessica Floback 93 Ullevi Borås 10.6
10.48 Joanna Kamph 93 Hässelby Katrineholm 15.9
10.45 Hanna Öhlund 93 Boden Övertorneå 18.8
10.36 Eleonor Broström 93 Linköping Göteborg/U 30.6
10.34 Maria Tell 93 Högby Växjö 19.8
medvind
11.41 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Malmö/He 15.9
11.35 Elina Rapp 93 IK Sisu Göteborg/U 30.6
11.07 Charlotte Skogström 93 Täby Sätra 22.9
11.06 Emma Norell 93 Enköping Eskilstuna 16.6
11.02 Melinda Holm 93 Finish Malmö/He 15.9
11.01 Jennifer Czerapowicz 93 Ullevi Malmö/He 15.9
11.00 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Malmö/He 15.9
10.85 Susanna Bäcker 93 Malmö Malmö/He 15.9
10.73 Caroline Taxén 94 Enköping Uppsala 15.8
10.66 Jessica Floback 93 Ullevi Borås 10.6
10.55 Linnea Wallén 93 Ullevi Borås 10.6
10.52 Elin Magnusson 93 Växjö Malmö/He 15.9
10.52 Maria Tell 93 Högby Växjö 19.8
10.45 Evelina Åhman 93 Sundsvall Östersund 10.6
10.41 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Uppsala 8.7

Kula/3.0

13.14 Frida Johansson 93 Eslöv Eslöv 20.5
13.03 Malin Andersson 93 Heleneholm Vellinge 12.8
12.49 Jennie Söderholm 93 Västerås Göteborg/U 1.7
12.16 Caroline Jönsson 93 Färjestaden Nässjö 4.8
12.12 Heidi Schmidt 93 Täby Katrineholm 16.9
12.07 Moa Eskilsson 93 Villstad Villstad 2.6
11.40 Maria Wennlund 93 Filipstad Torsby 1.9
11.35 Klara Ivarsson 93 Lund Hässleholm 6.5
11.10 Malin Stenmark 94 Sundsvall Göteborg/S 8.9
11.08 Jessica Bloodworth 93 Tranås Tranås 23.9
11.05 Elina Rapp 93 IK Sisu Nässjö 6.10
10.97 Lina Ögren 93 Finspång Norrköping 6.6
10.92 Frida Tunemar 93 Skeninge Norrköping 3.9
10.88 Marielle Bengtsson 93 Trollhättans SK Lidköping 5.8
10.86 Sonja Lundqvist 93 Tullinge-Tumba Huddinge 16.6
10.83 Charlotte Skogström 93 Täby Huddinge 16.6
10.83 Hanna Sjögren 93 Färjestaden Kalmar 22.9
10.74 Ida Sörén 93 Arboga Glanshammar 17.5
10.65 Maja Vastersson 93 Varberg Hässleholm 29.7
10.51 Angelica Karlsson 93 Tanum Uddevalla 29.7

Diskus/0.6

41.65 Malin Andersson 93 Heleneholm Malmö/He 15.9
39.74 Maria Wennlund 93 Filipstad Karlstad/M 18.8
38.82 Eleni Larsson 93 Huddinge Katrineholm 15.9
38.68 Maria Söderqvist 93 Heleneholm Ängelholm 18.8
37.49 Emma Haaranen 93 Högbo GIF Järvsö 22.9
37.32 Moa Eskilsson 93 Villstad Malmö/He 15.9
37.02 Rebecka Johansson 93 Mariestad Halmstad 15.7
36.68 Martina Borgler 94 Bore Torsby 1.9
36.65 Vendela Strömbeck 93 Motala Norrköping 19.8
36.19 Erica Glimsholt 94 Arboga Katrineholm 15.9
36.00 Frida Ohlsson 94 Bore Kil 5.8
35.52 Josefine Tempsch 94 Lerum Göteborg/S 2.9
35.34 Jennifer Backman 93 Kristinehamn Kil 5.8
35.29 Emma Persson 93 Högby Kalmar 25.10
34.63 Emelie Bjuremo 93 Bore Karlstad/M 18.8
34.27 Heidi Schmidt 93 Täby Huddinge 16.6
34.20 Jennie Söderholm 93 Västerås Sollentuna 26.5
33.79 Erica Lantz 94 Växjö Växjö 9.6
33.78 Julia Karlenäs 93 Bore Torsby 1.9
33.74 Nicole Kvist 93 Helsingborg Helsingborg 11.8

Slägga/3.0

44.99 Maria Söderqvist 93 Heleneholm Malmö/S-K 18.7
43.71 Elina Eriksson 93 Rånäs Sätra 6.5
43.42 Maria Wennlund 93 Filipstad Fjugesta 13.6
42.43 Amanda Rydberg 93 Västerås Katrineholm 16.9
41.00 Liv Höckertin 93 Östersund Östersund 15.5
40.96 Sara Berger 93 Mosjö Fjugesta 13.6
39.42 Karolin Jonsson 93 Östersund Boden 2.9
37.64 Josephine Larsson 93 Huddinge Katrineholm 16.9
36.11 Malin Andersson 93 Heleneholm Halmstad 14.7
35.49 Vendela Strömbeck 93 Motala Malmö/He 16.9
35.46 Stefanie Ericson 93 Ullevi Göteborg/S 1.9
35.33 Eleni Larsson 93 Huddinge Sollentuna 20.8
35.26 Johanna Hermansson 93 Karlskoga Fjugesta 13.6
34.42 Emma Haaranen 93 Högbo GIF Järvsö 23.9
33.02 Linnea Figaro 93 Strömsund Östersund 10.6
32.78 Cornelia Wikström 93 Ängelholm Malmö/He 16.9
32.56 Julia Karlenäs 93 Bore Torsby 1.9
32.39 Emelie Nordling 93 Vingarna Boden 2.9
31.99 Emelie Henningsson 93 Bollnäs Järvsö 23.9
31.89 Sara Andersson 93 Wedevåg Vedevåg 23.9

Spjut/400

46.41 Malin Andersson 93 Heleneholm Malmö/He 15.9
40.56 Emma Haaranen 93 Högbo GIF Boden 1.9
39.71 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Göteborg/U 29.6
39.36 Frida Ohlsson 94 Bore Karlstad 18.8
39.36 Emelie Bjuremo 93 Bore Göteborg/U 30.6
39.15 Caroline Månsson 94 Åhus Malmö/He 16.9
37.35 Heidi Schmidt 93 Täby Sätra 23.9
36.43 Emelie Persson 93 Ullevi Malmö/He 15.9
36.33 Josefine Tempsch 94 Lerum Göteborg/S 1.9
36.28 Natalie Hirsch 94 Habo Malmö/He 16.9
35.66 Martina Borgler 94 Bore Arvika 29.7
35.51 Alexandra Johansson 94 Kvismaredalen Vedevåg 3.6
35.20 Hanna Öhlund 93 Boden Göteborg/S 7.9
35.11 Julia Karlenäs 93 Bore Katrineholm 15.9
34.54 Angelique Lafon 93 Söderhamn Bollnäs 7.7
34.51 Alexandra Mrak 93 Råby-Rekarne Eskilstuna 2.9
34.48 Frida Eriksson 93 Märsta Enköping 15.7
33.94 Alexandra Hjorth 93 Upsala Stockholm/K 20.5
33.80 Johanna Lötjönen 94 Västerås Köping 10.6
33.76 Malin Dahl 93 Träff Göteborg/U 30.6

Sexkamp/F15

4.798 Charlotte Skogström 93 Täby Enköping 15.7
4.416 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Uddevalla 8.7
4.112 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Lerum 27.5
4.107 Frida Eriksson 93 Märsta Enköping 15.7
4.101 Elina Rapp 93 IK Sisu Uddevalla 8.7
4.084 Erika Axelsson-Lusth 93 Habo Skruv 9.9
3.849 Alexandra Hjorth 93 Upsala Enköping 15.7
3.755 Jessica Bloodworth 93 Tranås Skruv 9.9
3.508 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Eslöv 23.9
3.488 Emma Ehrlin 93 Ärla Enköping 15.7
3.465 Lina Marcussen 93 Lerum Lerum 27.5
3.349 Lina Andersson 93 Falun Falun 19.8
3.183 Emmely Aspdahl 93 Tjalve Finspång 16.6
3.132 Jennifer Himaj 93 Göteborgs KIK Lerum 27.5
3.046 Anna Hall 93 Tjalve Finspång 16.6
3.043 Frida Tunemar 93 Skeninge Motala 25.9
2.973 Stina Svensson 93 Lerum Lerum 27.5
2.924 Annie Bergstedt 93 Lund Eslöv 23.9

>