Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 2007

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 31 DEC, 2007
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2007.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1988-89, P17/F17: Födda 1990, P16/F16: Födda 1991, P15/F15: Födda 1992, P14/F14: Födda 1993 - plus ev 94:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.92 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg/U 30.6
12.10 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Karlstad 26.7
12.19 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Gävle 16.9
12.41 Therese Borgqvist 92 KA2 Karlskrona 25.7
12.47 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Helsingborg 8.7
12.48 Erika Brandt 92 Mölndal Stenungsund 17.6
12.48 Freja Jernstig 92 Tanum Göteborg/U 30.6
12.48 Lisa Skagersten 92 Varberg Göteborg/U 30.6
12.57 Sandra Knezevic 92 Huddinge Stockholm/S 9.8
12.66 Linnea Alstermark 92 Hammarby Gävle 16.9
12.72 Malin Nyberg 92 Bromma Sollentuna 26.5
12.75 Isa Winterbom 92 Märsta Stockholm/S 14.8
12.78 Nathalie Nagy 92 Mölndal Stenungsund 17.6
12.79 Sofie Eriksson 92 Malmö Vellinge 17.6
12.79 Mary Ann Andreasson 92 Kil Karlstad 18.8
12.79 Matilda Höglund 92 Hammarby Sätra 20.6
12.79 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Mariestad 9.6
12.81 Hanna Mattisson 92 Ullevi Borås 10.6
12.81 Elin Sjögren 92 Bromma Stockholm/K 20.5
12.82 Rebecca Ilehag 92 Hässelby Sollentuna 26.5
12.82 Kristin Wahman 92 Orient Uddevalla 28.7
medvind
11.88 Martina Salander 92 Fredrikshof Huddinge 16.6
12.59 Linnea Alstermark 92 Hammarby Gävle 16.9
12.64 Matilda Höglund 92 Hammarby Huddinge 16.6
12.66 Mary Ann Andreasson 92 Kil Kil 10.6
12.70 Elin Sjögren 92 Bromma Huddinge 16.6
12.73 Kristin Wahman 92 Orient Skara 1.9
12.77 Frida Nordenberg 92 Mora Kil 10.6
12.79 Angelica Adolfsson 92 Kongahälla Trollhättan 16.6

300m

39.83 Martina Salander 92 Fredrikshof Danderyd 1.9
39.86 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjden Göteborg/U 1.7
40.13 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Göteborg/U 1.7
40.40 Lisa Skagersten 92 Varberg Göteborg/U 1.7
41.21 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Gävle 15.9
41.37 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Hässleholm 29.7
41.40 Jennifer Wahlberg 92 Säffle Kil 5.8
41.41 Freja Jernstig 92 Tanum Göteborg/U 1.7
41.44 Frida Petersson 92 Lund Hässleholm 29.7
41.66 Lilian Gren 92 Hammarby Göteborg/U 1.7
41.78 Sandra Wagner 92 Örebro Göteborg/U 1.7
41.86 Lina Alainentalo 92 Boden Göteborg/U 1.7
41.96 Linnea Kullberg 92 Ullevi Göteborg/U 1.7
42.03 Jasmin Sabir 92 Hammarby Göteborg/U 1.7
42.05 Julia Wiberg 92 Contact Göteborg/U 1.7
42.05 Helena Karlsson 92 Nora Stockholm/S 8.8
42.13 Angelica Adolfsson 92 Kongahälla Stenungsund 17.6
42.28 Tilda Wendefors 92 Alingsås Borås 10.6
42.32 Linnea Harrysson 92 Rigor Halmstad 15.7
42.33 Malin Nyberg 92 Bromma Gävle 15.9

800m

2:07.66 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Sollentuna 26.5
2:15.03 Lina Alainentalo 92 Boden Gävle 21.7
2:15.56 Karin Olsson 92 Ludvika Göteborg/U 29.6
2:18.78 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Sätra 9.6
2:18.90 Sandra Carlsson 92 Ymer Göteborg/U 29.6
2:19.26 Caroline Högardh 92 Halmstad Göteborg/U 29.6
2:20.03 Elisabeth Danielsson 92 Sundbyberg Gävle 22.7
2:20.94 Stina Jansson 92 Gefle Gävle 22.7
2:21.13 Hanna Borg 92 IF Göta Göteborg/U 29.6
2:21.70 Lova Wåhlin 92 Hammarby Stockholm/S 14.8
2:21.74 Erica Wesström 92 Upsala Sollentuna 27.5
2:21.93 Johanna Berntsson 92 Stenungsund Gävle 15.9
2:22.04 Jasmin Sabir 92 Hammarby Stockholm/S 8.8
2:22.29 Louise Danielsson-Meiling 92 Arvika Göteborg/U 29.6
2:22.72 Tilda Wendefors 92 Alingsås Borås 10.6
2:23.07 Jessica Andersson 92 Norrköpings FIK Gävle 22.7
2:23.55 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby Huddinge 16.6
2:23.80 Julia Nilsson 92 Pallas Göteborg/U 29.6
2:23.93 Jenny Axelsson 92 Sävedalen Göteborg/U 29.6
2:24.12 Alva Sandström 92 Upsala Norrtälje 1.9

2000m

6:39.02 Lina Alainentalo 92 Boden Göteborg/U 1.7
6:40.32 Karin Olsson 92 Ludvika Göteborg/U 1.7
6:43.47 Sandra Byléhn 92 Akele Norrköping 4.9
6:51.25 Louise Danielsson-Meiling 92 Arvika Göteborg/U 1.7
6:53.99 Johanna Berntsson 92 Stenungsund Göteborg/U 1.7
7:00.58 Sandra Carlsson 92 Ymer Göteborg/U 1.7
7:01.29 Rebecka Öberg 92 Lidingö Göteborg/U 1.7
7:02.09 Frida Sjöström 92 Westmannia Västerås 29.7
7:02.11 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Stenungsund 25.8
7:02.90 Erica Wesström 92 Upsala Uppsala 7.7
7:04.86 Caroline Högardh 92 Halmstad Halmstad 13.7
7:05.85 Vera Rytter 92 Klippan Göteborg/U 1.7
7:08.92 Frida Lilja 92 Sävedalen Göteborg/U 1.7
7:09.44 Ylva Stenström 92 Upsala Västerås 29.7
7:11.69 Elisabeth Danielsson 92 Sundbyberg Gävle 20.7
7:13.16 Tilda Helgesson 92 Åhus Göteborg/U 1.7
7:15.47 Therese Westher 92 Karlskoga Stenungsund 25.8
7:21.56 Josefine Eriksson 92 Södertälje IF Sätra 18.9
7:23.10 Jenny Janslätt-Axelsson 92 Sävedalen Kungälv 24.6
7:24.86 Rebecca Arnesson 92 Skruv Stenungsund 25.8

1500m hinder/76.2

4:59.56 Lina Alainentalo 92 Boden Stenungsund 24.8
5:18.85 Caroline Högardh 92 Halmstad Stenungsund 24.8
5:21.53 Stina Jansson 92 Gefle Växjö 1.9
5:27.33 Ylva Stenström 92 Upsala Stenungsund 24.8
5:33.87 Sandra Carlsson 92 Ymer Växjö 1.9
5:38.43 Tilda Helgesson 92 Åhus Stenungsund 24.8
5:41.13 Lova Wåhlin 92 Hammarby Växjö 1.9
5:45.36 Therese Westher 92 Karlskoga Stenungsund 24.8
5:50.18 Emilia Geirup 92 Kongahälla Stenungsund 24.8
5:50.52 Tove Starfelt 92 Bromma Sätra 22.9
5:51.48 Hulda Sacrédeus 92 Mora Stenungsund 24.8
6:00.66 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby Sätra 22.9
6:02.62 Elin Nygren-Wåhlin 92 Linden Huddinge 15.6

80m häck/76.2

11.45 Martina Salander 92 Fredrikshof Stenungsund 24.8
11.59 Sandra Knezevic 92 Huddinge Göteborg/S 8.9
11.78 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Göteborg/U 29.6
11.86 Louise Thornander 92 Upsala Stenungsund 24.8
11.97 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Göteborg/S 8.9
12.14 Fanny Robler 92 Sundbyberg Gävle 22.7
12.14 Victoria Johansson 92 Tranås Göteborg/U 29.6
12.25 Louise Swärd 92 Finish Göteborg/U 29.6
12.30 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Gävle 22.7
12.31 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Helsingborg 7.7
12.33 Mary Ann Andreasson 92 Kil Karlstad 18.8
12.33 Elin Sångberg 92 Strand Gävle 22.7
12.38 Zehra Jusupovic 92 Kristianstad Stenungsund 24.8
12.40 Ingrid Aronsson 92 Ymer Borås 10.6
12.45 Sofie Näslund 92 Vingarna Gävle 22.7
12.57 Marie Wall 92 Kongahälla Nyköping 4.8
12.61 Lovisa Sonesson 92 IF Göta Göteborg/S 8.9
12.62 Sara Gunnarsson 92 Ymer Lerum 19.8
12.63 Nicole Möllerberg 92 Malmö Göteborg/U 29.6
12.64 Frida Lüppert-Thomsson 92 Täby Gävle 14.9
12.64 Hedda Lindestam 92 Göteborgs KIK Göteborg/S 8.9
okänd vind
12.43 Miriam Hammarström 92 Växjö Växjö 9.6
medvind
11.75 Louise Thornander 92 Upsala Gävle 14.9
11.85 Victoria Johansson 92 Tranås Gävle 14.9
12.06 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Gävle 14.9
12.12 Sofie Näslund 92 Vingarna Gävle 14.9
12.19 Mary Ann Andreasson 92 Kil Gävle 14.9
12.38 Linnea Kullberg 92 Ullevi Göteborg/S 8.9
12.41 Gabriella Nykvist 92 Tranås Gävle 14.9
12.47 Lovisa Sonesson 92 IF Göta Gävle 14.9
12.47 Frida Lüppert-Thomsson 92 Täby Göteborg/S 8.9

300m häck/76.2

44.74 Lina Alainentalo 92 Boden Göteborg/U 29.6
45.26 Freja Jernstig 92 Tanum Göteborg/U 29.6
45.31 Sandra Barkestam 92 Örebro Göteborg/U 29.6
45.51 Fanny Robler 92 Sundbyberg Göteborg/U 29.6
45.87 Linnea Kullberg 92 Ullevi Göteborg/U 29.6
46.00 Louise Thornander 92 Upsala Norrtälje 2.9
46.19 Sofie Näslund 92 Vingarna Stenungsund 25.8
46.30 Evelina Nyman-Wänseth 92 Östersund Göteborg/U 29.6
46.39 Sophie Jensen 92 Malmö Hässleholm 28.7
46.90 Tilde Wendefors 92 Alingsås Göteborg/U 29.6
46.94 Frida Petersson 92 Lund Vellinge 12.8
47.06 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Lidköping 5.8
47.48 Helena Karlsson 92 Nora Västerås 28.7
47.59 Elin Sjögren 92 Bromma Huddinge 16.6
47.63 Sara Gunnarsson 92 Ymer Växjö 1.9
47.76 Frida Lüppert-Thomsson 92 Täby Gävle 15.9
47.96 Clara Morberg 92 Ullevi Sävedalen 2.6
48.16 Malin Nyberg 92 Bromma Huddinge 16.6
48.54 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Huddinge 16.6
48.70 Lisa Lantz 92 Växjö Helsingborg 6.7
en häck felplacerad
48.16 Frida Retsloff 92 Hammarby Stockholm/S 14.8

Höjd

1.73 Marie Wall 92 Kongahälla Kungälv 24.6
1.72 Johanna Hellgren 92 Bålsta Sätra 10.6
1.71 Linn Gustavsson 92 Ymer Olofström 26.5
1.70 Lina Alainentalo 92 Boden Nyköping 4.8
1.68 Cecilia Hall 92 Linköping Linköping 10.6
1.68 Lisa Laursen 92 Hässleholm Vellinge 11.8
1.67 Lovisa Sonesson 92 IF Göta Kil 5.8
1.66 Martina Salander 92 Fredrikshof Västerås 28.7
1.63 Johanna Olsson 92 Malmö Eslöv 22.9
1.60 Alexandra Davidsson 92 Filipstad Kil 10.6
1.60 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Norrtälje 12.5
1.60 Ellinor Snickars 92 Hässelby Huddinge 16.6
1.60 Pia Liedholm 92 Falköping Falköping 18.8
1.60 Amanda Klöv 92 Ullevi Uddevalla 20.5
1.60 Johanna Pettersson 92 Gefle Falun 9.6
1.59 Andrea Eriksson 92 Orient Göteborg/U 1.7
1.59 Victoria Johansson 92 Tranås Tranås 17.6
1.58 Erika Chytraeus 92 Huddinge Huddinge 16.6
1.58 Alexandra Persson 92 Ystad Karlskrona 26.5
1.58 Frida Lüppert-Thomson 92 Täby Nyköping 4.8

Stav

3.46 Sophie Jensen 92 Malmö Malmö/S 25.5
3.42 Lisa Lantz 92 Växjö Stenungsund 25.8
3.40 Sara Eriksson 92 Orient Vellinge 12.8
3.40 Linnea Björling 92 Kalmarsund Villstad 29.7
3.27 Sofie Hallström 92 Örebro Örebro 1.9
3.20 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Stenungsund 25.8
3.14 Aisha Mossberg 92 Malmö Göteborg/U 1.7
3.12 Theresia Nyberg 92 Göteborgs KIK Göteborg/S 2.9
2.91 Anna Jacobsson 92 Lidingö Trollbäcken 9.9
2.90 Malin Mulder 92 Hanviken Uppsala 7.7
2.85 Marion Axelsson 92 Eslöv Vellinge 17.6
2.82 Alison Anderberg 92 Malmö Trelleborg 10.6
2.81 Malin Dahlberg 92 Kvarnsveden Kvarnsveden 27.5
2.74 Anna Ogenvall 92 IF Göta Växjö 1.9
2.74 Madeleine Rodås 92 Ullevi Stenungsund 25.8
2.73 Olivia Stenfelt 92 Växjö Nässjö 4.8
2.54 Emma Alsing-Skoog 92 Hammarby Växjö 1.9
2.53 Rut Källman 92 Hinden Kalmar 22.9
2.52 Lovisa Mybeck 92 Sävedalen Göteborg/S 2.9
2.52 Suzanna Strandh 92 Falköping Borås 21.7

Längd

5.90 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg/U 29.6
5.58 Louise Thornander 92 Upsala Göteborg/U 29.6
5.56 Lina Alainentalo 92 Boden Göteborg/S 7.9
5.51 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Gävle 14.9
5.47 Elin Sångberg 92 Strand Gävle 14.9
5.45 Ekanem Etim 92 Ullevi Stenungsund 24.8
5.43 Sophie Jensen 92 Malmö Stockholm/S 8.8
5.41 Emma Aronson 92 Täby Nyköping 5.8
5.40 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Göteborg/S 7.9
5.40 Linnea Kullberg 92 Ullevi Göteborg/S 7.9
5.35 Marie Wall 92 Kongahälla Stenungsund 24.8
5.34 Frida Petersson 92 Lund Gävle 14.9
5.34 Linnea Alstermark 92 Hammarby Stockholm/S 8.8
5.20 Andrea Eriksson 92 Orient Uddevalla 9.6
5.18 Fanny Robler 92 Sundbyberg Göteborg/S 7.9
5.17 Josefin Olsson 92 Malmö Växjö 10.6
5.15 Victoria Johansson 92 Tranås Gävle 14.9
5.15 Nicole Möllerberg 92 Malmö Ängelholm 19.8
5.15 Rebecca Ilehag 92 Hässelby Sollentuna 27.5
5.14 Tova Thuresson 92 Bålsta Norrtälje 2.9
medvind
5.98 Martina Salander 92 Fredrikshof Stenungsund 25.8
5.63 Louise Thornander 92 Upsala Uppsala 8.7
5.50 Marie Wall 92 Kongahälla Stenungsund 25.8
5.45 Nathalie Nagy 92 Mölndal Sävedalen 2.6
5.25 Victoria Johansson 92 Tranås Gävle 14.9
5.22 Nicole Möllerberg 92 Malmö Stenungsund 24.8
5.21 Andrea Eriksson 92 Orient Stenungsund 24.8
5.17 Tina Runesson 92 Gnistan Stenungsund 24.8

Tresteg

12.12 Sophie Jensen 92 Malmö Göteborg/U 30.6
12.00 Louise Thornander 92 Upsala Göteborg/U 30.6
11.31 Jasmin Sabir 92 Hammarby Gävle 15.9
11.23 Frida Petersson 92 Lund Stenungsund 26.8
11.10 Nathalie Nagy 92 Mölndal Sävedalen 3.6
11.07 Gabriella Nykvist 92 Tranås Gävle 15.9
11.06 Josefin Thompson 92 Göteborgs KIK Göteborg/S 2.9
10.85 Clara Zakrisson 92 Halmstad Göteborg/U 30.6
10.82 Sofie Eklund 92 Göteborgs KIK Sävedalen 3.6
10.77 Louise Nyberg 92 Finish Vellinge 17.6
10.76 Lina Alainentalo 92 Boden Övertorneå 18.8
10.65 Josefin Holmberg 92 Göteborgs KIK Göteborg/U 30.6
10.60 Alexandra By 92 Arvika Arvika 28.7
10.51 Emy Jardén 92 Eksjö Södra Kalmar 30.9
10.46 Emma Aronson 92 Täby Stenungsund 26.8
10.43 Alexandra Persson 92 Ystad Ystad 17.5
10.42 Andrea Eriksson 92 Orient Kungälv 24.6
10.33 Malin Magnusson 92 Udd Karlshamn 17.6
10.24 Anna Höög 92 Udd Göteborg/U 30.6
10.18 Jonna Lindberg 92 Villstad Borås 10.6
10.18 Fanny Halvarsson 92 Falun Kvarnsveden 16.6
medvind
12.06 Louise Thornander 92 Upsala Uppsala 7.7
10.79 Louise Nyberg 92 Finish Gävle 15.9
10.77 Josefin Holmberg 92 Göteborgs KIK Stenungsund 26.8
10.47 Andrea Eriksson 92 Orient Strömstad 15.7
10.42 Fanny Halvarsson 92 Falun Göteborg/U 30.6
10.38 Sofia Hallman 92 Sävedalen Göteborg/S 2.9

Kula/3.0

13.93 Martina Salander 92 Fredrikshof Stenungsund 24.8
13.42 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge Stenungsund 24.8
13.01 Matilda Berglund 92 Växjö Växjö 10.6
12.96 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Gävle 16.9
12.64 Gabriella Sundin 92 Hovslätt Nässjö 4.8
12.56 Johanna Larsson 92 Filipstad Kil 5.8
12.35 Mergime Jashari 92 Westmannia Arboga 3.6
12.27 Victoria Johansson 92 Tranås Stenungsund 24.8
12.12 Emilia Amb 92 Bålsta Norrtälje 1.9
12.12 Julia Wiberg 92 Contact Halmstad 14.7
11.96 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Gävle 16.9
11.87 Lotta Börjesson 92 Visby Gute Visby 21.7
11.72 Linn Gustavsson 92 Ymer Göteborg/S 8.9
11.62 Linda Nilsson 92 Glemmingebro Klippan 3.6
11.52 Linn Jonsson 92 Strömsund Östersund 9.6
11.41 Izabella Jensen 92 Trollhättans SK Stenungsund 24.8
11.41 Emelie Larsson 92 Huddinge Göteborg/S 8.9
11.35 Natalie Johansson 92 Lomma Stenungsund 24.8
11.28 Marie Wall 92 Kongahälla Helsingborg 7.7
11.23 Patricia Himaj 92 Göteborgs KIK Lerum 21.6

Diskus/0.6

48.87 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Stenungsund 25.8
43.56 Malin Johansson 92 Strömsund Stenungsund 25.8
43.02 Katja Axelsson 92 Eslöv Gävle 14.9
42.26 Linn Jonsson 92 Strömsund Göteborg/U 1.7
41.88 Lisa Haag 92 Ullevi Halmstad 15.7
41.53 Matilda Berglund 92 Växjö Stenungsund 25.8
39.93 Julia Wiberg 92 Contact Hässleholm 29.7
38.45 Rebecka Johansson 92 Karlskoga Karlstad/M 18.8
38.42 Gabriella Nykvist 92 Tranås Gävle 14.9
37.73 Johanna Larsson 92 Filipstad Stenungsund 25.8
37.68 Malin Kvist 92 Järvsö Söderhamn 18.8
37.62 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge Sollentuna 26.5
37.35 Alexandra Engström 92 Katrineholm Stenungsund 25.8
37.21 Saga Thornberg 92 Bollnäs Järvsö 22.9
36.60 Karolina Andersén 92 Alingsås Stenungsund 25.8
36.25 Amanda Björklund 92 IF Göta Stenungsund 25.8
35.94 Sofia Hietala 92 Hanviken Högby 11.7
35.94 Amy Carlsson 92 Staffanstorp Ängelholm 18.8
35.79 Emilia Amb 92 Bålsta Norrtälje 2.9
35.77 Felicia Thomsson 92 Kungsängen Hässelby 5.9

Slägga/3.0

50.30 Malin Johansson 92 Strömsund Strömsund 29.7
49.87 Lisa Haag 92 Ullevi Göteborg/S 1.9
49.75 Linn Jonsson 92 Strömsund Krokom 5.8
46.70 Linnea Brickman 92 Kongahälla Borås 9.9
46.33 Mette Hermans 92 Huddinge Gävle 14.9
46.10 Marion Axelsson 92 Eslöv Hässleholm 28.7
45.80 Johanna Larsson 92 Filipstad Gävle 14.9
44.12 Emelie Larsson 92 Huddinge Huddinge/J 30.6
42.74 Charlotte Hyvönen 92 Vännäs Umeå/V 22.9
40.78 Caroline Hjalmarsson 92 Mariestad Mariestad 13.8
40.44 Rebecka Johansson 92 Karlskoga Eskilstuna 14.7
39.75 Liv Andersson 92 Örån Strömsund 29.7
39.49 Josefin Olsson 92 Heleneholm Eslöv 20.5
39.11 Saga Thornberg 92 Bollnäs Järvsö 23.9
38.24 Hanna Bengtson 92 Heleneholm Malmö/S-K 22.8
38.07 Natalie Johansson 92 Lomma Hässleholm 28.7
37.32 Johanna Mathisson 92 Gnistan Hässleholm 28.7
34.90 Julia Johansson 92 Växjö Växjö 10.6
34.81 Sofia Jakobsson 92 Bore Karlstad/M 18.8
33.70 Sofia Lundgren 92 Rigor Alingsås 2.9

Spjut/400

45.63 Lina Alainentalo 92 Boden Stenungsund 26.8
45.54 Matilda Elfgaard 92 Habo Stenungsund 26.8
43.73 Fanny Halvarsson 92 Falun Stenungsund 26.8
43.14 Victoria Johansson 92 Tranås Göteborg/U 30.6
43.05 Gabriella Sundin 92 Hovslätt Stenungsund 26.8
42.83 Mergime Jashari 92 Westmannia Stenungsund 26.8
40.57 Emma Aronson 92 Täby Sätra 9.6
39.13 Alison Anderberg 92 Malmö Trelleborg 10.6
39.08 Linn Nyström 92 Säffle Torsby 26.5
39.03 Marion Axelsson 92 Eslöv Trelleborg 10.6
38.75 Emilia Amb 92 Bålsta Gävle 15.9
38.74 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Stenungsund 26.8
38.70 Malin Dahlberg 92 Kvarnsveden Kvarnsveden 27.5
38.41 Alexandra Engström 92 Katrineholm Göteborg/U 30.6
37.62 Katja Axelsson 92 Eslöv Göteborg/S 7.9
37.59 Bina Merzaai 92 Ullevi Uddevalla 29.7
36.78 Malin Emilsson 92 Rånäs Göteborg/S 7.9
36.08 Matilda Berglund 92 Växjö Växjö 19.8
35.45 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Göteborg/S 7.9
35.32 Veronica Helte 92 Habo Strömstad 15.7

Sexkamp/F15

5.712 Martina Salander 92 Fredrikshof Nyköping 5.8
5.292 Lina Alainentalo 92 Boden Nyköping 5.8
4.942 Marie Wall 92 Kongahälla Nyköping 5.8
4.551 Victoria Johansson 92 Tranås Uddevalla 8.7
4.547 Emma Aronson 92 Täby Nyköping 5.8
4.192 Louise Thornander 92 Upsala Enköping 15.7
4.096 Frida Lüppert-Thomson 92 Täby Nyköping 5.8
3.777 Fanny Halvarsson 92 Falun Falun 19.8
3.761 Johanna Olsson 92 Malmö Eslöv 23.9
3.709 Jenny Lindén 92 Hanviken Nyköping 5.8
3.701 Malin Emilsson 92 Rånäs Enköping 15.7
3.635 Felicia Thomsson 92 Kungsängen Enköping 15.7
3.634 Hanna Hultqvist 92 Motala Nyköping 5.8
3.607 Beatrice Kollin 92 Täby Nyköping 5.8
3.544 Patricia Himaj 92 Göteborgs KIK Lerum 27.5
3.517 Kristin Wahman 92 Orient Uddevalla 8.7
3.459 Gabriella Nykvist 92 Tranås Skruv 9.9
3.309 Josefin Holmberg 92 Göteborgs KIK Lerum 27.5
3.309 Matilda Elfgaard 92 Habo Habo 4.9
3.153 Therese Johansson 92 Tanum Uddevalla 8.7

>