Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F17 2007

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 30 DEC, 2007
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2007.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1988-89, P17/F17: Födda 1990, P16/F16: Födda 1991, P15/F15: Födda 1992, P14/F14: Födda 1993 - plus ev 94:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.14 Louise Kronlund 90 Falun Uddevalla 24.8
12.15 Elin Westerlund 90 KA2 Uddevalla 24.8
12.18 Julia Mlakar 90 IF Göta Uddevalla 24.8
12.35 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sollentuna 26.5
12.36 Ellen Sääw 90 Stocksäter Uddevalla 24.8
12.38 Erica Pettersson 90 Kil Karlstad 18.8
12.43 Kim Petersson 90 Lund Gävle 14.9
12.45 Petra Larsson 90 Gefle Uddevalla 24.8
12.46 Malin Olsson 90 Malmö Sollentuna 26.5
12.53 Stina Larsson 90 Katrineholm Gävle 14.9
12.53 Johanna Nilsson 90 Kristianstad Hässleholm 29.7
12.54 Caroline Tegel 90 Trollhättans SK Kil 10.6
12.58 Johanna Edman 90 Staffanstorp Lund 1.9
12.58 Frida Linde 90 Täby Västerås 29.7
12.59 Andrea Nybäck 90 Westmannia Gävle 14.9
12.60 Fanny Lüppert-Thomson 90 Täby Gävle 14.9
12.66 Malin Johansson 90 IK Sisu Jönköping 1.9
12.73 Josefin Rydh 90 Villstad Gävle 14.9
12.74 Emilia Granqvist 90 Östersund Uddevalla 24.8
12.76 Emma Johansson 90 Örebro Glanshammar 26.6
medvind
12.41 Petra Larsson 90 Gefle Gävle 18.8
12.53 Caroline Tegel 90 Trollhättans SK Helsingborg 8.7
12.57 Frida Linde 90 Täby Västerås 29.7
12.60 Josefin Rydh 90 Villstad Villstad 2.6
12.76 Elin Yngve 90 Falköping Skara 1.9

200m

24.19 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Göteborg/U 9.9
25.02 Elin Westerlund 90 KA2 Uddevalla 25.8
25.19 Erica Pettersson 90 Kil Arvika 29.7
25.23 Frida Linde 90 Täby Sätra 30.5
25.35 Andrea Nybäck 90 Westmannia Nyköping 4.8
25.43 Louise Kronlund 90 Falun Uddevalla 25.8
25.54 Emilia Granqvist 90 Östersund Göteborg/U 1.7
25.58 Petra Larsson 90 Gefle Gävle 19.8
25.85 Kim Petersson 90 Lund Trelleborg 10.6
26.08 Emma Johansson 90 Örebro Göteborg/U 1.7
26.11 Fanny Lüppert-Thomson 90 Täby Nyköping 4.8
26.13 Emma Palmér 90 Malmö Trelleborg 10.6
26.13 Emma Ulfberg 90 Hakarpspojkarna Jönköping 20.6
26.28 Josefin Rydh 90 Villstad Helsingborg 7.7
26.29 Elin Spetz 90 Tureberg Göteborg/U 1.7
26.32 Stina Larsson 90 Katrineholm Eskilstuna 2.9
26.36 Ellen Sääw 90 Stocksäter Gävle 21.7
26.40 Mia Stenvall 90 Piteå Uddevalla 25.8
26.43 Johanna Edman 90 Staffanstorp Helsingborg 7.7
26.51 Johanna Froode 90 Udd Karlshamn 18.8
medvind
25.30 Louise Kronlund 90 Falun Uddevalla 26.8
25.65 Kim Petersson 90 Lund Uddevalla 26.8
25.81 Stina Larsson 90 Katrineholm Uddevalla 25.8
26.37 Johanna Edman 90 Staffanstorp Hässleholm 28.7
26.40 Sara Lidén 90 Ymer Uddevalla 25.8

400m

54.97 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Göteborg/U 8.9
56.01 Kim Petersson 90 Lund Göteborg/U 8.9
56.96 Lotta Lindsén 90 Tureberg Göteborg/U 30.6
57.83 Johanna Stjernström 90 Hanviken Göteborg/U 30.6
58.05 Emilia Granqvist 90 Östersund Gävle 15.9
58.77 Emma Ulfberg 90 Hakarpspojkarna Halmstad 14.7
58.80 Elin Spetz 90 Tureberg Uddevalla 24.8
59.15 Paulina Engfors 90 Hammarby Västerås 29.7
59.22 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Uddevalla 29.7
59.33 Erica Pettersson 90 Kil Gävle 15.9
59.38 Jessika Lundmark 90 Skellefteå Luleå 14.7
59.59 Sofia Öberg 90 Lidingö Norrtälje 17.5
60.28 Kajsa Kaufeldt 90 Rånäs Sätra 20.6
60.68 Louise Sonehag 90 Upsala Västerås 29.7
60.94 Linnea Andersson 90 Tureberg Sollentuna 27.5
61.09 Elin Kindberg 90 Örebro Glanshammar 20.6
61.32 Cisela Groth 90 Vallentuna Uppsala 8.7
61.37 Julia Knutsson 90 IK Sisu Uddevalla 24.8
61.69 Rebecca Wallentin 90 Halmstad Gävle 15.9
61.72 Stina Larsson 90 Katrineholm Västerås 29.7

800m

2:05.33 Sofia Öberg 90 Lidingö Leiden, NED 9.6
2:09.96 Maria Westher 90 Karlskoga Leiden, NED 9.6
2:11.15 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Göteborg/U 1.7
2:13.35 Nathalie Rohlén 90 Lidingö Göteborg/U 1.7
2:16.23 Emmy Ströberg 90 Falun Göteborg/U 1.7
2:18.26 Klara Bodinson 90 Lidingö Stockholm/S 7.8
2:18.96 Emilia Granqvist 90 Östersund Gävle 22.7
2:19.25 Linn Nilsson 90 Hälle Göteborg/U 1.7
2:19.78 Jessica Lundmark 90 Skellefteå Skellefteå 8.8
2:20.18 Annelie Gabriel 90 Helsingborg Göteborg/U 1.7
2:20.28 Frida Linde 90 Täby Visby 10.6
2:21.39 Paulina Engfors 90 Hammarby Stockholm/K 5.5
2:21.65 Linda Lövqvist 90 Hagunda Uppsala 8.7
2:23.03 Elin Kindberg 90 Örebro Västerås 27.7
2:24.46 Martina Welén 90 Västerås Västerås 17.8
2:24.51 Elin Westerlund 90 KA2 Vejle, DEN 24.6
2:25.84 Fredrika Rytter 90 Klippan Stockholm/S 8.8
2:25.97 Karin Svensson 90 Örgryte Göteborg/S 2.9
2:26.62 Emma Ulfberg 90 Hakarpspojkarna Jönköping 6.6
2:27.87 Andrea Nybäck 90 Westmannia Vejle, DEN 24.6

1500m

4:29.84 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Leiden, NED 9.6
4:34.39 Maria Westher 90 Karlskoga Göteborg/U 8.9
4:37.69 Nathalie Rohlén 90 Lidingö Gävle 14.9
4:41.46 Klara Bodinson 90 Lidingö Sollentuna 27.5
4:44.51 Linn Nilsson 90 Hälle Sävedalen 24.7
4:46.10 Emmy Ströberg 90 Falun Göteborg/U 30.6
4:50.53 Karin Svensson 90 Örgryte Gävle 14.9
4:56.14 Pernilla Eriksson 90 Hällefors LK Göteborg/U 30.6
4:58.29 Petra Kihlberg 90 Täby Göteborg/U 30.6
5:00.69 Sara Holmgren 90 IF Göta Sollentuna 27.5
5:02.03 Annelie Gabriel 90 Helsingborg Helsingborg 26.5
5:02.17 Linda Lövqvist 90 Hagunda Sollentuna 27.5
5:02.71 Elin Jonsson 90 Hammarby Halmstad 13.7
5:06.66 Fredrika Rytter 90 Klippan Stockholm/S 9.8
5:08.47 Carolina Olsson 90 Timrå Örnsköldsvik 11.8
5:10.22 Louise Sonehag 90 Upsala Norrtälje 2.9
5:10.95 Maria Sandström 90 Malmö Helsingborg 8.7
5:11.05 Jennifer Magnusson 90 Tranås Tranås 17.6
5:19.40 Jessica Lundmark 90 Skellefteå Skellefteå 20.5
5:19.52 Elin Kindberg 90 Örebro Norrtälje 17.5

3000m

10:04.09 Maria Westher 90 Karlskoga Göteborg/U 9.9
10:08.16 Nathalie Rohlén 90 Lidingö Göteborg/U 9.9
10:11.98 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Gävle 16.9
10:14.85 Sofia Öberg 90 Lidingö Stockholm/S 14.8
10:17.14 Klara Bodinson 90 Lidingö Stockholm/S 14.8
10:28.13 Karin Svensson 90 Örgryte Gävle 16.9
10:31.36 Linn Nilsson 90 Hälle Uddevalla 28.7
10:33.97 Petra Kihlberg 90 Täby Huddinge 15.8
10:44.91 Emmy Ströberg 90 Falun Lillehammer, NOR 23.6
10:52.55 Maria Sandström 90 Malmö Holbaek, DEN 24.6
11:08.13 Annelie Gabriel 90 Helsingborg Holbaek, DEN 24.6
11:08.16 Isabell Fungbrandt 90 Högby Holbaek, DEN 24.6
11:09.70 Maria Biesert 90 Växjö Holbaek, DEN 24.6
11:10.76 Emelie Olsson 90 Tanum Uddevalla 28.7
11:16.58 Amanda Brundin 90 Sävedalen Uddevalla 26.8
11:21.21 Elin Jonsson 90 Hammarby Huddinge 17.6
11:35.89 Sara Holmgren 90 IF Göta Uddevalla 28.7
11:42.95 Carolina Olsson 90 Timrå Härnösand 28.7
11:44.44 Gabrielle Gålsman 90 Hammarby Huddinge 17.6
12:27.85 Therese Lindqvist 90 Mullsjö SOK Sävedalen 3.6

1500m hinder/76.2

4:51.18 Klara Bodinson 90 Lidingö Göteborg/U 29.6
4:54.61 Maria Westher 90 Karlskoga Gävle 15.9
5:13.31 Nathalie Rohlén 90 Lidingö Gävle 15.9
5:25.04 Anneli Gabriel 90 Helsingborg Göteborg/U 29.6
5:26.04 Martina Welén 90 Västerås Uddevalla 24.8
5:33.18 Sara Holmgren 90 IF Göta Göteborg/U 29.6
5:33.25 Elin Jonsson 90 Hammarby Lidköping 5.8
5:34.09 Maria Sandström 90 Malmö Göteborg/U 29.6
5:46.37 Gabrielle Gålsman 90 Hammarby Huddinge 15.6
5:52.26 Elin Pöllänen 90 Hässelby Gävle 15.9
5:53.45 Maria Biesert 90 Växjö Stockholm/S 14.6
5:59.45 Elin Persson 90 Växjö Växjö 1.9

100m häck/76.2

13.57 Frida Linde 90 Täby Göteborg/U 9.9
13.64 Elin Westerlund 90 KA2 Göteborg/U 1.7
14.03 Ellen Sääw 90 Stocksäter Stockholm/S 8.8
14.17 Andrea Nybäck 90 Westmannia Uddevalla 25.8
14.45 Fanny Lüppert-Thomsson 90 Täby Uddevalla 25.8
14.63 Jane Runesson 90 Gnistan Uddevalla 25.8
14.82 Caroline Tegel 90 Trollhättans SK Helsingborg 7.7
14.89 Linnea Rodås 90 Ullevi Lerum 21.6
14.97 Sara Långfors 90 Täby Uddevalla 25.8
15.09 *Mari Klaup 90 Örgryte Lerum 21.6
15.17 Sara Cavretti 90 Örebro Gävle 15.9
15.19 Paulina Engfors 90 Hammarby Göteborg/U 1.7
15.58 Linn Asplin 90 Bollnäs Gävle 15.9
15.81§ Ellen Björklund 90 Lund Olofström 26.5
15.82 Malin Andersson 90 Habo Gävle 15.9
15.88 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby Lerum 26.5
15.89 Cisela Groth 90 Vallentuna Västerås 27.7
16.06§ Elsa Salomonson 90 Kalmarsund Skruv 29.5
16.14 Malin Månsson 90 Oskarshamn Stockholm/S 8.8
16.40 Rebecca Wallentin 90 Halmstad Eslöv 22.9
medvind
14.68 Caroline Tegel 90 Trollhättans SK Strömstad 14.7
16.26 Jasmin Lundbäck 90 Haparanda SKT Härnösand 17.6

300m häck/76.2

42.49 Emilia Granqvist 90 Östersund Göteborg/U 29.6
42.57 Frida Linde 90 Täby Göteborg/U 8.9
43.74 Paulina Engfors 90 Hammarby Växjö 1.9
44.48 Elin Westerlund 90 KA2 Växjö 1.9
45.09 Emma Johansson 90 Örebro Helsingborg 6.7
45.11 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Gävle 16.9
45.77 Louise Olsson 90 Helsingborg Halmstad 13.7
46.08 Jane Runesson 90 Gnistan Gävle 16.9
46.43 Cecilia Friström 90 Täby Göteborg/U 29.6
46.49 Samia Adan 90 Hässelby Sollentuna 26.5
46.52 Fanny Lüppert-Thomsson 90 Täby Göteborg/U 29.6
46.91 Rebecca Wallentin 90 Halmstad Stockholm/S 9.8
46.92 Mariell Olsson 90 Strömstad Uddevalla 9.6
47.28 Lina Hansson 90 Orient Uddevalla 26.8
47.76 Cisela Groth 90 Vallentuna Uddevalla 25.8
48.23 Gabriella Åkerberg 90 Helsingborg Vellinge 12.8
48.45 Martina Swanström 90 Falköping Skövde 27.5
48.61 Linn Asplin 90 Bollnäs Hudiksvall 3.7
50.03 Sofie Larsson 90 Falköping Skövde 27.5

Höjd

1.78 My Nordström 90 Norrköping Göteborg/U 8.9
1.73 Ellen Björklund 90 Lund Stockholm/S 9.8
1.72 Sofie Almqvist 90 Skellefteå Umeå 19.8
1.71 Elin Westerlund 90 KA2 Vejle, DEN 23.6
1.71 Frida Linde 90 Täby Vejle, DEN 23.6
1.70 Elin Alm 90 Pallas Göteborg/U 1.7
1.70 Sofie Skoog 90 Ekshärad Göteborg/U 1.7
1.68 Camilla Löf 90 Orient Olofström 26.5
1.68 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg/U 29.6
1.66 Moa Thorstensson 90 Spårvägen Sollentuna 26.5
1.65 Andrea Nybäck 90 Westmannia Vejle, DEN 23.6
1.63 Helena Abrahamsson 90 Stenungsund Stenungsund 17.6
1.61 Ebba Didner 90 Pallas Vellinge 11.8
1.60 Malin Dijnér 90 Mölndal Göteborg/U 1.7
1.60 Rebecca Wallentin 90 Halmstad Värnamo 27.5
1.60 Johanna Sager 90 Bergaström Uddevalla 29.7
1.58 Frida Engman 90 Stål Gävle 16.9
1.58 Malin Andersson 90 Habo Jönköping 29.5
1.57 Anna Stahle 90 Trollhättans IF Skara 1.9
1.57 Caroline Hartung 90 Lidköping Skara 1.9
1.57 Jasmin Lundbäck 90 Haparanda SKT Skellefteå 2.6

Stav

4.07 Petra Olsen 90 Malmö Göteborg/U 30.6
3.71 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Gävle 22.7
3.65 Linda Carlsson 90 Ymer Göteborg/S 1.8
3.63 Victoria Bengtsson 90 Växjö Nässjö 4.8
3.50 Amanda Forsman 90 Skellefteå Skellefteå 20.5
3.30 Sofie Almqvist 90 Skellefteå Skellefteå 17.5
3.30 Moa Thorstensson 90 Spårvägen Sollentuna 26.5
3.29 Cecilia Hórak 90 Sävedalen Göteborg/U 30.6
3.26 Frida Engström 90 Mölndal Lerum 19.8
3.22 Louise Staffas 90 Ullevi Göteborg/S 2.9
2.70 Therese Kollin 90 Täby Norrtälje 17.5
2.70 Sara Liljenström 90 IK Sisu Olofström 26.5
2.55 Hanna Erlandsson 90 Hovslätt Karlskrona 26.5
2.34 Anna Natt och Dag 90 Helsingborg Växjö 1.9
2.30 Anna Holm 90 Bollnäs Söderhamn 28.8
2.24 Jessica Nalin 90 Hässelby Växjö 1.9
2.24 Lotta Lindsén 90 Tureberg Växjö 1.9
2.20 Emilia Segerlund 90 Haparanda SKT Boden 10.6
2.10 Jane Runesson 90 Gnistan Ystad 18.8
2.04 Sofia Carls 90 Hammarby Växjö 1.9

Längd

5.95 Andrea Nybäck 90 Westmannia Uddevalla 24.8
5.94 Elin Westerlund 90 KA2 Karlskrona 18.6
5.94 Malin Olsson 90 Malmö Göteborg/U 30.6
5.70 Frida Linde 90 Täby Ostrava, CZE 14.7
5.58 Johanna Nilsson 90 Kristianstad Hässleholm 29.7
5.56 Johanna Froode 90 Udd Göteborg/U 30.6
5.51 Maria Augutis 90 Ullevi Uddevalla 25.8
5.35 Anna Forslund 90 Stocksäter Uddevalla 25.8
5.32 Ellen Björklund 90 Lund Olofström 26.5
5.32 Camilla Löf 90 Orient Uddevalla 9.6
5.31 Karin Larsson 90 Ullevi Växjö 1.9
5.30 Stina Larsson 90 Katrineholm Eskilstuna 12.6
5.28 Sofia Carls 90 Huddinge Göteborg/U 29.6
5.28 Malin Andersson 90 Habo Växjö 9.6
5.27 Sara Arwald 90 Pallas Sollentuna 26.5
5.25 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby Göteborg/U 29.6
5.20 Anna Svensson 90 Stocksäter Örebro 1.9
5.20 Sara Olsson 90 Finish Vellinge 11.8
5.20 Caroline Karlsson 90 Orient Göteborg/U 30.6
5.19 Sara Långfors 90 Täby Nyköping 5.8
medvind
5.64 Johanna Nilsson 90 Kristianstad Göteborg/U 30.6
5.60 Maria Augutis 90 Ullevi Stockholm/S 14.6
5.41 Anna Forslund 90 Stocksäter Högby 11.7
5.41 Sara Olsson 90 Finish Göteborg/U 29.6
5.34 Ellen Björklund 90 Lund Göteborg/U 30.6
5.24 Elin Gustafsson 90 Falköping Gävle 15.9
5.22 Fanny Lüppert-Thomson 90 Täby Gävle 15.9

Tresteg

12.95 Maria Augutis 90 Ullevi Uddevalla 26.8
12.12 Ellen Björklund 90 Lund Göteborg/U 8.9
12.07 Karin Larsson 90 Ullevi Kungälv 24.6
11.90 Sara Olsson 90 Finish Vellinge 17.6
11.79 Malin Olsson 90 Malmö Uddevalla 26.8
11.57 Malin Andersson 90 Habo Gävle 16.9
11.32 Johanna Froode 90 Udd Göteborg/U 1.7
11.21 Camilla Löf 90 Orient Strömstad 14.7
11.15 Sofie Leima 90 Gefle Göteborg/U 1.7
11.09 Caroline Karlsson 90 Orient Olofström 26.5
11.07 Linda Beckius 90 IK Sisu Växjö 9.6
11.05 Martina Damgren 90 Hakarpspojkarna Gävle 20.7
11.02 Rebecca Wallentin 90 Halmstad Uddevalla 26.8
10.83 Johanna Andersson 90 Gillberga-Lista Södertälje 1.9
10.67 Sara Lidén 90 Ymer Sävedalen 3.6
10.57 Johanna Hilding 90 Rånäs Uddevalla 26.8
10.49 Sara Stanley 90 Bromma Göteborg/U 1.7
10.26 Kajsa Jennby 90 Finish Göteborg/U 1.7
10.23 Erika Haglund 90 Norrköping Olofström 26.5
10.17 Emilia Forsell 90 Hammarby Stockholm/S 21.8
medvind
13.01 Maria Augutis 90 Ullevi Göteborg/U 8.9
11.16 Rebecca Wallentin 90 Halmstad Gävle 16.9
11.11 Caroline Karlsson 90 Orient Uddevalla 10.6
11.10 Martina Damgren 90 Hakarpspojkarna Sävedalen 18.8
10.86 Sara Lidén 90 Ymer Jönköping 12.5
10.84 Sara Stanley 90 Bromma Sollentuna 25.5
10.72 Johanna Hilding 90 Rånäs Norrtälje 1.9
10.55 Jane Runesson 90 Gnistan Gävle 16.9
10.28 Kajsa Jennby 90 Finish Helsingborg 8.7

Kula/3.0

15.11 Frida Åkerström 90 Huddinge Nynäshamn 11.8
15.07 Matilda Gunnarsson 90 Västerås Uddevalla 26.8
14.77 Hanna Erlandsson 90 Hovslätt Uddevalla 26.8
14.71 Sandra Andersson 90 Arvika Eskilstuna 16.6
14.51 Amanda Öberg 90 IF Göta Uddevalla 29.7
14.35 Ellinor Widh 90 Pallas Eslöv 14.8
14.09 Jenny-Lee Angbah 90 Västerås Västerås 29.7
13.99 Victoria Johansson 90 Norrköping Norrköping 8.8
13.18 *Mari Klaup 90 Örgryte Sävedalen 3.6
13.17 Frida Linde 90 Täby Vejle, DEN 23.6
12.99 Elisabeth Höglund 90 IF Göta Strömstad 14.7
12.80 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby Helsingborg 8.7
12.69 Emma Wallin 90 Kungsängen Stockholm/S 8.8
12.08 Emelie Sjödahl 90 Motala Norrköping 12.5
12.06 Eleonore Larsson 90 Gefle Växjö 1.9
12.03 Ida Claesson 90 Åhus Uddevalla 26.8
12.01 Sofie Skoog 90 Ekshärad Kil 5.8
11.88 Ann Persson 90 Brännan Sundsvall 20.5
11.88 Ellen Sääw 90 Stocksäter Hallsberg 9.6
11.84 Malin Johansson 90 IK Sisu Nässjö 4.8

Diskus/1.0

46.23 Matilda Gunnarsson 90 Västerås Västerås/Ap 28.7
44.19 Frida Åkerström 90 Huddinge Huddinge 16.6
43.69 Sandra Andersson 90 Arvika Glanshammar 17.5
41.00 Hanna Erlandsson 90 Hovslätt Uddevalla 24.8
37.03 Victoria Johansson 90 Norrköping Tranås 23.9
35.59 Emma Wallin 90 Kungsängen Uddevalla 24.8
35.33 Amanda Öberg 90 IF Göta Gävle 15.9
34.70 Hanna Reiding 90 Märsta Uddevalla 24.8
34.32 Ida Claesson 90 Åhus Uddevalla 24.8
33.78 Sara Cronsioe 90 Eslöv Gävle 15.9
30.28 Elisabeth Höglund 90 IF Göta Karlstad/M 13.10
29.92 Linda Johansson 90 Orient Karlshamn 18.8
29.86 Anna Holm 90 Bollnäs Hudiksvall 12.6
29.45 Jenny-Lee Angbah 90 Västerås Västerås/Ap 28.7
29.30 Ann Persson 90 Brännan Sundsvall 19.5
28.87 Sophie Appelbäck 90 Skruv Skruv 19.5
28.25 Johanna Andersson 90 Villstad Villstad 2.6
28.08 Amanda Rohlin 90 Åhus Vellinge 12.8
27.56 Malin Johansson 90 IK Sisu Jönköping 12.5
27.02 Linnea Andersson 90 Tureberg Västerås 26.5

Slägga/4.0

50.83 Linda Drougge 90 Rånäs Sätra 6.5
47.87 Nike Hermans 90 Huddinge Uddevalla 25.8
47.13 Amanda Eriksson 90 Kil Karlstad/M 29.12
47.04 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Västerås/Ap 27.7
45.78 Jennifer Höglund 90 Gefle Uddevalla 25.8
43.37 Jennie Glarbjerg 90 Ullevi Växjö 1.9
43.11 Julia Mlakar 90 IF Göta Växjö 1.9
41.48 Anna Jönsson 90 Eslöv Gävle 15.9
41.03 Linda Johansson 90 Orient Uddevalla 16.10
40.63 Mariam Abdul Jalil 90 Ymer Borås 7.10
40.61 Maja Unander 90 Sundsvall Strömsund 29.7
40.53 Frida Åkerström 90 Huddinge Huddinge/J 22.9
38.58 Ida Lager 90 Ymer Randers, DEN 22.9
38.55 Sara Cronsioe 90 Eslöv Gävle 15.9
37.97 Anna Hedström 90 Bore Karlstad/M 4.5
37.49 Chris Gunnarsson 90 Västerås Uddevalla 25.8
36.87 Sandra Andersson 90 Arvika Arvika 29.7
33.18 Louise Johansson 90 Södertälje IF Södertälje 25.6
32.50 Maria Augutis 90 Ullevi Göteborg/U-K 30.6
31.97 Erica Femzén 90 Växjö Växjö 10.6

Spjut/600

45.81 Ellinor Widh 90 Pallas Gävle 14.9
45.54 Josefine Westelindh 90 Ängelholm Tårnby, DEN 5.5
44.83 Matilda Gunnarsson 90 Västerås Ostrava, CZE 14.7
41.83 Eleonore Larsson 90 Gefle Södertälje 6.6
41.62 Frida Linde 90 Täby Ostrava, CZE 14.7
39.39 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby Göteborg/U 8.9
39.23 Jennifer Tarberg 90 Sollefteå Sundsvall 19.5
39.19 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg/S-K 12.10
38.40 Elisabeth Höglund 90 IF Göta Kil 10.6
37.66 Emelie Sjödahl 90 Motala Linköping 16.9
36.44 Frida Åkerström 90 Huddinge Västerås 26.5
35.48 Madelene Polfors 90 Märsta Gävle 22.7
33.67 Anna Hedström 90 Bore Kil 4.8
33.50 Paulina Engfors 90 Hammarby Sätra 6.5
33.39 Sophie Appelbäck 90 Skruv Skruv 19.5
33.18 Louise Melliander 90 Helsingborg Lund 2.9
33.02 Elsa Salomonsson 90 Kalmarsund Högby 13.5
32.91 Johanna Andersson 90 Villstad Villstad 6.10
32.66 Johanna Gustafsson 90 Strömstad Strömstad 15.7
32.14 Hedvig Samuelsson 90 Kalmarsund Gävle 15.9
skoltävling
34.07 Elsa Salomonsson 90 Kalmarsund Kalmar 30.5
32.16 My Finnman 90 Kalmarsund Kalmar 30.5

Sjukamp/F17

6.247 Frida Linde 90 Täby Vejle, DEN 24.6
5.638 Andrea Nybäck 90 Westmannia Nyköping 5.8
5.559§ Elin Westerlund 90 KA2 Vejle, DEN 24.6
5.113 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby Nyköping 5.8
4.686§ Paulina Engfors 90 Hammarby Vejle, DEN 24.6
4.604 Emelie Sjödahl 90 Motala Motala 25.9
4.381 Rebecca Wallentin 90 Halmstad Eslöv 23.9
4.371 Fanny Lüppert-Thomson 90 Täby Nyköping 5.8
4.212 Sara Långfors 90 Täby Nyköping 5.8
3.864 Caroline Hartung 90 Lidköping Uddevalla 8.7
3.743 Sofie Almqvist 90 Skellefteå Skellefteå 19.7
3.605 Linn Bodén 90 Skellefteå Skellefteå 19.7

>