Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K 2008

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 17 MAR, 2008
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2007/2008.

60m

7.26 Lena Berntsson 78 Ullevi Valencia, ESP 7.3
7.39 Emma Rienas 82 IF Göta Malmö 23.2
7.46 Julia Skugge 88 Glanshammar Malmö 23.2
7.57 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Eskilstuna 9.2
7.58 Elin Backman 88 Helsingborg Malmö 19.1
7.58 Nina Runvik 87 Malmö Malmö 23.2
7.59 Isabelle Eurenius 89 Sollefteå Eskilstuna 1.3
7.60 Stina Smibacker 83 Växjö Malmö 26.1
7.61 Lisa Rönnkvist 86 Spårvägen Eskilstuna 1.3
7.61 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 9.3
7.63 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Sätra 9.3
7.64 Julia Mlakar 90 IF Göta Malmö 23.2
7.64 Malin Ström 86 Bollnäs Eskilstuna 9.2
7.65 Frida Persson 89 Helsingborg Eskilstuna 1.3
7.66 Linda Berntsson 87 Mölndal Göteborg 2.2
7.67 Mia Axelsson 91 Kristinehamn Eskilstuna 1.3
7.67 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Göteborg 9.2
7.69 Elin Westerlund 90 KA2 Eskilstuna 1.3
7.69 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Malmö 26.1
7.72 Tove Tengvall 91 Hammarby Eskilstuna 1.3
7.72 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Sätra 8.3
7.73 Evelina Lunner 86 Västerås Sätra 2.2
7.74 Elina Palmquist 91 Hagunda Eskilstuna 9.2
7.75 Elin Östlund 91 Örebro Eskilstuna 1.3
7.75 Natalie Jägerdal 89 Malmö Eskilstuna 1.3

200m

24.14 Nina Runvik 87 Malmö Malmö 24.2
24.21 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Malmö 24.2
24.37 Martina Salander 92 Fredrikshof Eskilstuna 9.2
24.43 Elin Backman 88 Helsingborg Göteborg 9.2
24.45 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Malmö 24.2
24.69 Malin Ström 86 Bollnäs Bollnäs 2.2
24.80 Frida Persson 89 Helsingborg Sätra 10.2
25.04 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 9.2
25.11 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Malmö 27.1
25.15 Nadja Casadei 83 Lidingö Göteborg 9.2
25.21 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Göteborg 12.1
25.22 Frida Claesson 84 Alingsås Göteborg 9.2
25.24 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Västerås 20.1
25.25 Kim Petersson 90 Lund Malmö 23.2
25.31 Matilda Hultgren 89 Ymer Malmö 27.1
25.35 Helene Nordquist 80 Täby Sätra 26.1
25.36 Marine Jonsson 91 IF Göta Karlstad 26.1
25.36 Sandra Knezevic 92 Huddinge Malmö 26.1
25.40 Josefin Magnusson 89 Malmö Malmö 20.1
25.45 Erica Pettersson 90 Kil Karlstad 26.1
25.45 Tove Tengvall 91 Hammarby Eskilstuna 9.2
25.51 Elisabeth Reutercrona 87 Malmö Malmö 23.2
25.52 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Göteborg 8.12
25.54 Lotta Lindsén 90 Tureberg Sätra 26.1
25.59 Caroline Bertheau 87 Malmö Malmö 27.1
överlång bana
25.32 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Johnson City, TN 7.3

400m

52.98 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 16.2
55.21 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 10.2
55.30 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Eskilstuna 2.3
55.40 Elin Backman 88 Helsingborg Eskilstuna 2.3
55.49 Josefin Magnusson 89 Malmö Malmö 24.2
55.57 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 9.2
55.87 Frida Persson 89 Helsingborg Eskilstuna 2.3
56.08 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Eskilstuna 2.3
56.21 Ulrika Johansson 80 Växjö Malmö 26.1
56.31 Carolina Eriksson 88 Hässelby Eskilstuna 1.3
56.44 Nina Runvik 87 Malmö Eskilstuna 1.3
56.45 Hanna Nilsson 88 Ullevi Göteborg 16.2
56.66 Sofia Öberg 90 Lidingö Sätra 27.1
56.74 Emelie Svensson 89 Ullevi Eskilstuna 1.3
56.92 Sofia Thorin 89 Kil Göteborg 9.2
57.01 Emilia Granqvist 90 Östersund Eskilstuna 1.3
57.04 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Sätra 9.3
57.05 Kim Petersson 90 Lund Malmö 10.2
57.14 Lotta Lindsén 90 Tureberg Sätra 27.1
57.42 Emmy Koskinen 89 Enhörna Eskilstuna 1.3
57.48 Sofie Persson 87 Helsingborg Jonesboro, AR 1.12
57.77 Elin Moraiti 91 Falun Eskilstuna 2.3
57.78 Lina Alainentalo 92 Boden Sätra 2.2
57.80 Rebecca Moyo 91 Hakarpspojkarna Eskilstuna 2.3
57.83 Sandra Wagner 92 Örebro Sätra 9.3
överlång bana
56.69 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Johnson City, TN 8.3

800m

2:06.27 Kajsa Haglund 81 Hässelby Praha, CZE 2.2
2:06.37 Sofia Öberg 90 Lidingö Stockholm/G 21.2
2:08.03 Elin Wiik 85 Hässelby Stockholm/G 16.2
2:10.12 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Göteborg 2.2
2:10.52 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Malmö 24.2
2:11.30 Lovisa Lindh 91 Kongahälla Göteborg 2.2
2:11.9m Ulrika Johansson 75 Rånäs Lidingö/B 16.2
2:12.83 Sanna Mustonen 91 Enhörna Stockholm/G 21.2
2:13.10 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Göteborg 2.2
2:13.54 Emmy Koskinen 89 Enhörna Stockholm/G 21.2
2:14.13 Matilda Häggström 88 IF Göta Malmö 24.2
2:14.50 Maria Westher 90 Karlskoga Karlstad 23.2
2:14.65 Lisa Forsberg 89 Falun Falun 26.1
2:14.82 Olivia Lindh 91 Gefle Stockholm/G 21.2
2:14.86 Marlin Brown 75 Spårvägen Stockholm/G 21.2
2:15.73 Lisa Voltaire 87 Täby New York, NY 1.2
2:16.01 Lina Alainentalo 92 Boden Sätra 3.2
2:16.31 Moa Westman 86 Rånäs Västerås 26.1
2:17.06 Elin Borglund 91 Sävedalen Göteborg 2.2
2:17.13 Klara Bodinson 90 Lidingö Stockholm/G 21.2
2:17.26 Maria Jangsten 89 Sävedalen Göteborg 2.2
2:17.49 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 16.3
2:17.53 Linda Lövqvist 90 Rånäs Stockholm/G 21.2
2:17.62 Joanna Frisk 88 Ärla Eskilstuna 9.2
2:18.31 Nadja Casadei 83 Lidingö Göteborg 16.3

1500m

4:14.82 Kajsa Haglund 81 Hässelby Valencia, ESP 8.3
4:20.36 Ulrika Johansson 75 Rånäs Stockholm/G 21.2
4:28.80 Sofia Öberg 90 Lidingö Eskilstuna 2.3
4:29.44 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Malmö 24.2
4:31.3m Marlin Brown 75 Spårvägen Lidingö/B 16.2
4:34.26 Maria Westher 90 Karlskoga Eskilstuna 2.3
4:34.49 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Sätra 10.2
4:37.23 Lisa Forsberg 89 Falun Eskilstuna 2.3
4:37.46 Moa Westman 86 Rånäs Malmö 24.2
4:38.40 Lovisa Lindh 91 Kongahälla Eskilstuna 2.3
4:39.73 Olivia Lindh 91 Gefle Eskilstuna 2.3
4:40.42 Klara Bodinson 90 Lidingö Malmö 24.2
4:40.93 Lina Alainentalo 92 Boden Sätra 2.2
4:41.43 Matilda Häggström 88 IF Göta Eskilstuna 2.3
4:43.53 Maria Jangsten 89 Sävedalen Eskilstuna 2.3
4:44.10 Josefine Berggren 89 Östhammar Eskilstuna 2.3
4:44.39 Elin Borglund 91 Sävedalen Eskilstuna 2.3
4:45.00 Charlotte Sinclair 88 IS Göta Malmö 10.2
4:45.62 Lena Kullstam 73 Huddinge Sätra 27.1
4:46.05 Emmi Östlund 88 Hammarby Eskilstuna 2.3
4:46.95 Katarina Åström 71 Ullevi Göteborg 16.2
4:47.22 Linda Lövqvist 90 Rånäs Eskilstuna 1.3
4:47.62 Maria Borglund 91 Sävedalen Eskilstuna 2.3
4:48.07 Sandra Byléhn 92 Akele Sätra 9.3
4:48.18 Frida Aspnäs 88 Norrköping Eskilstuna 2.3

3000m

9:50.72 Anneli Fransson 78 Rånäs Västerås 26.1
9:52.62 Ulrika Johansson 75 Rånäs Malmö 23.2
10:02.12 Flo Jonsson 78 Spårvägen Malmö 23.2
10:02.39 Lilian Magnusson 68 Spårvägen Malmö 23.2
10:02.45 Therese Sjöström 89 Falun Malmö 23.2
10:07.78 Frida Aspnäs 87 Norrköping Malmö 23.2
10:11.27 Katarina Åström 71 Ullevi Göteborg 9.2
10:22.11 Helene Malmkvist 83 Studenterna Sätra 26.1
10:26.27 Linnea Gustafsson 86 Norrköping Linköping 27.1
10:27.36 Magdalena Ottersten 85 Hässelby Glasgow, GBR 26.1
10:27.73 Maria Borglund 91 Sävedalen Göteborg 2.2
10:29.15 Anna Stavlind 70 Linköping Linköping 27.1
10:30.74 Sandra Södergren 89 Gnistan Karlskrona 13.1
10:35.76 Johanna Eriksson 81 Motala Linköping 27.1
10:38.86 Sofie Johansson 85 Rånäs Västerås 26.1
10:47.04 Marie Eriksson 86 Tväråselet Skellefteå 17.2
10:48.66 Angelica Wiklund 91 IKS Umeå Umeå 12.1
10:49.36 Ann Björklund 71 Spårvägen Sätra 23.2
10:49.69 Cornelia Henriksson 85 Morjärv Skellefteå 17.2
10:52.26 Emma Isaksson 86 Rånäs Västerås 26.1
10:54.67 Karin Wåhlstedt 60 Järvsö Bollnäs 5.1
10:55.49 Susanne Sjöstrand 86 Studenterna Sätra 23.2
11:01.92 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Karlskrona 13.1
11:02.45 Linnea Lidström 86 Norrköping Linköping 27.1
11:02.73 Annica Karlsson 77 Studenterna Sätra 26.1
överlång bana
10:38.16 Marie Eriksson 86 Tväråselet Luleå 8.3
10:40.55 Cornelia Henriksson 85 Morjärv Luleå 8.3

5000m


60m häck/84.0

7.68 Susanna Kallur 81 Falun Karlsruhe, GER 10.2
8.25 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 16.2
8.29 Jenny Kallur 81 Falun Falun 26.1
8.33 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg/Sc 29.1
8.43 Emma Hansson 86 Malmö Malmö 20.1
8.50 Elin Westerlund 90 KA2 Karlskrona 17.2
8.56 Ellen Sääw 90 Stocksäter Malmö 24.2
8.57 Frida Linde 90 Täby Malmö 24.2
8.60 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Stockholm/G 21.2
8.64 Moa Larsson 85 Ullevi Göteborg 9.2
8.70 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 9.2
8.71 Fatima Makakala 89 Hammarby Malmö 24.2
8.73 Andrea Nybäck 90 Westmannia Malmö 24.2
8.75 Fanny Lüppert-Thomsson 90 Täby Eskilstuna 2.3
8.79 Ellinore Hallin 87 Växjö Malmö 24.2
8.80 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Malmö 24.2
8.82 Nadja Casadei 83 Lidingö Malmö 27.1
8.83 Siri Fagerlund 86 Helsingborg New York, NY 1.2
8.93 Caroline Tegel 90 Trollhättans SK Göteborg 9.2
8.94 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Eskilstuna 2.3
8.99 Emelie Haaparanta 88 Täby Sätra 23.2
8.99 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Sätra 23.2
9.01 Emilia Rundqvist 88 Växjö Malmö 24.2
9.02 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK Göteborg 16.3
9.03 Lisa Rönnkvist 86 Spårvägen Eskilstuna 2.3
9.03 Jane Runesson 90 Gnistan Malmö 27.1

Höjd

1.98 Emma Green 84 Örgryte Malmö 23.2
1.89 Ebba Jungmark 87 Mölndal Fayetteville, AR 14.3
1.85 Erika Wiklund 88 Trångsviken Göteborg 16.3
1.83 Frida Brolin 85 Råby-Rekarne Malmö 23.2
1.83 Jenny Isgren 81 Spårvägen Malmö 23.2
1.82 Angelica Johansson 83 Örgryte Göteborg 9.2
1.80 Victoria Dronsfield 91 IF Göta Eskilstuna 1.3
1.80 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg/Sc 29.1
1.80 Ellen Björklund 90 Lund Göteborg/Sc 29.1
1.80 Lina Alainentalo 92 Boden Sätra 8.3
1.79 Anna Alexson 87 Spårvägen Stockholm/G 21.2
1.77 Helena Redborg 83 Tureberg Sätra 10.2
1.76 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg 9.2
1.75 My Nordström 90 Norrköping Linköping 27.1
1.75 Lisa Laursen 92 Hässleholm Sätra 8.3
1.74 Sofie Almqvist 90 Skellefteå Eskilstuna 1.3
1.74 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Sätra 10.2
1.74 Josefin Svensson 88 Falkenberg Halmstad 2.2
1.74 Sofia Kask 89 Lund Malmö 9.2
1.73 Ellinore Hallin 87 Växjö Karlskrona 16.2
1.72 Linnea Linjamaa 91 Frösön Skellefteå 16.2
1.71 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Sätra 10.2
1.71 Lovisa Sonesson 92 IF Göta Sätra 3.2
1.70 Marie Wall 92 Kongahälla Göteborg 15.3
1.70 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg 15.3
1.70 Frida Linde 90 Täby Göteborg 16.3
1.70 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 16.3
1.70 Emma Ekdahl 89 Lund Malmö 23.2
1.70 Alexandra Hjorth 93 Upsala Västerås 27.1
1.70 Amanda Wegerman 91 Västerås Eskilstuna 6.1

Stav

4.26 Hanna-Mia Persson 78 Örgryte Göteborg 2.2
4.17 Maria Rendin 82 Malmö Malmö 24.2
4.12 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Malmö 24.2
4.00 Petra Olsen 90 Malmö Malmö 26.1
3.91 Klara Persson 80 Spårvägen Malmö 24.2
3.86 Lisa Wälitalo 82 KA2 Göteborg/Sc 29.1
3.86 Angelica Bengtsson 93 Växjö Sätra 8.3
3.85 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK Malmö 24.2
3.85 Nathalie Busk 91 Malmö Malmö 24.2
3.81 Martina Wahnström 87 Ullevi Eskilstuna 2.3
3.81 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Falun 9.2
3.77 Emelie Gustafsson 88 Malmö Malmö 24.2
3.73 Sara Eriksson 91 Ullevi Eskilstuna 2.3
3.71 Michaela Meijer 93 Örgryte Sätra 8.3
3.70 Anna Nilson 91 Malmö Malmö 26.1
3.63 Maria Mossberg 71 Malmö Malmö 10.2
3.62 Linda Carlsson 90 Ymer Göteborg 3.2
3.61 Amanda Forsman 90 Skellefteå Eskilstuna 2.3
3.60 Victoria Bengtsson 90 Växjö Linköping 2.12
3.57 Sophie Jensen 92 Malmö Malmö 24.2
3.49 Hedvig Samuelsson 91 Kalmarsund Malmö 10.2
3.47 Erika Drageryd 89 Örebro Eskilstuna 2.3
3.47 Hanna Påhlsson 89 Malmö Eskilstuna 2.3
3.46 Karin Sindsjö 87 IF Göta Sätra 3.2
3.46 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Göteborg 9.2

Längd

6.46 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 16.2
6.24 Erica Jarder 86 Väsby Malmö 23.2
6.15 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 16.3
6.04 Linda Berntsson 87 Mölndal Eskilstuna 2.3
6.02 Nadja Casadei 83 Lidingö Sätra 3.2
6.00 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 8.3
5.92 Kim Petersson 90 Lund Eskilstuna 2.3
5.92 Elin Westerlund 90 KA2 Malmö 27.1
5.90 Emma Rienas 82 IF Göta Karlstad 27.1
5.89 Malin Olsson 90 Malmö Eskilstuna 2.3
5.88 Jasmine Andersson 88 Kalmarsund Eskilstuna 2.3
5.83 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 16.3
5.83 Emelie Nilsson 88 Falkenberg Karlstad 8.3
5.76 Erika Wiklund 88 Trångsviken Göteborg 16.3
5.72 Angelica Johansson 83 Örgryte Göteborg 16.3
5.72 Sofia Lund 86 Hässelby Sätra 26.1
5.69 Sofie Andersson 81 Kville Malmö 27.1
5.68 Melissa Stenzon 91 Stenungsund Eskilstuna 2.3
5.66 Andrea Nybäck 90 Westmannia Sätra 10.2
5.66 Sofia Rahdevi 87 Mölndal Malmö 23.2
5.66 Sandra Bergman 86 Råby-Rekarne Eskilstuna 9.2
5.65 Ellinore Hallin 87 Växjö Eskilstuna 2.3
5.65 Malin Marmbrandt 85 Västerås New York, NY 22.2
5.63 Frida Linde 90 Täby Göteborg 16.3
5.62 Josefine Kvist 89 New York, NY 26.2

Tresteg

13.08 Izehi Ileso 89 Ullevi Eskilstuna 1.3
12.94 Sara Brankell 81 Mölndal Malmö 24.2
12.93 Anna Göransdotter Nilsson 77 Hellas Malmö 24.2
12.82 Erica Jarder 86 Väsby Sätra 13.1
12.79 Maria Augutis 90 Ullevi Göteborg/Sc 29.1
12.57 Ellen Björklund 90 Lund Karlstad 8.3
12.44 Angelica Ström 81 Gefle Sätra 10.2
12.38 Kajsa Levin 83 Mölndal Malmö 24.2
12.36 Kristin Franke-Björkman 91 IF Göta Örebro 12.1
12.28 Sara Wilkinson 80 Spårvägen Sätra 27.1
12.22 Sofie Lindesten 88 Väsby Stockholm/G 21.2
12.11 Karin Larsson 90 Ullevi Eskilstuna 1.3
12.05 Malin Marmbrandt 85 Enköping New York, NY 22.2
11.96 Hanna Tjernell 89 Hellas Västerås 20.1
11.90 Lovisa Lindh 91 Kongahälla Malmö 26.1
11.90 Emelie Nilsson 88 Falkenberg Karlstad 8.3
11.86 Åse Lundin 88 Göteborgs KIK Eskilstuna 1.3
11.81 Elin Johansson 87 Hakarpspojkarna Eskilstuna 1.3
11.79 Ekanem Etim 92 Ullevi Malmö 26.1
11.78 Rebecca Ilehag 92 Hässelby Sätra 9.3
11.74 Camilla Eriksson 88 IF Göta Eskilstuna 1.3
11.73 Daniella Eriksson 87 Västerås Eskilstuna 1.3
11.63 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Sätra 23.2
11.61 Louise Thornander 92 Upsala Sätra 23.2
11.59 Lynn Johnson 94 Ullevi Linköping 16.3

Kula/4.0

18.13 Helena Engman 76 Riviera Nordhausen, GER 18.1
15.96 Catarina Andersson 77 Hässelby Malmö 20.1
14.51 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 16.3
14.21 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Malmö 23.2
13.69 Mikaela Johansson 84 Ärla Norman, OK 2.2
13.61 Anna Wikström 87 Tumba Eskilstuna 1.3
13.61 Frida Åkerström 90 Huddinge Falun 9.2
13.58 Ellinore Hallin 87 Växjö Eskilstuna 1.3
13.31 Sandra Andersson 90 Arvika Stange, NOR 8.3
13.20 Nadja Casadei 83 Lidingö Göteborg 16.3
12.96 Amanda Öberg 90 IF Göta Karlstad 27.1
12.79 Matilda Gunnarsson 90 Västerås Eskilstuna 1.3
12.48 Elinor Forssander 88 Hässelby Malmö 23.2
12.44 Jenny Davidsson 88 Hammarby Eskilstuna 1.3
12.39 Jenny-Lee Angbah 90 Västerås Eskilstuna 9.2
12.31 Annika Petersson 79 Gefle Bollnäs 6.1
12.17 Frida Linde 90 Täby Eskilstuna 1.3
12.15 Teres Christensson 89 Trollhättans SK Göteborg 9.2
12.02 Victoria Johansson 90 Norrköping Eskilstuna 1.3
11.96 Michelle Nilsson 91 Malmö Malmö 20.1
11.77 Hanna Erlandsson 90 Hovslätt Eskilstuna 1.3
11.68 Josefin Berg 85 Östhammar Logan, UT 18.1
11.67 Emma Wallin 90 Kungsängen Falun 1.12
11.51 Anna Wessman 89 Växjö Malmö 27.1
11.44 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Malmö 27.1

Vikt/10

17.88 Marie Hilmersson 81 Falun Falun 29.2
17.68 Tracey Andersson 84 Trelleborg Malmö 23.2
16.87 Elinor Forssander 88 Hässelby Malmö 23.2
16.66 Annika Hjelm 86 Huddinge Västerås 20.1
15.01 Karin Engström 83 Spårvägen Malmö 23.2
13.56 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Huddinge 29.1
13.56 Maria Gustavsson 83 Falun Falun 29.2
13.30 Nike Hermans 90 Huddinge Malmö 23.2
12.41 Sandra Hallberger 91 Svenljunga Göteborg 9.2
12.21 Caroline Piri 91 Huddinge Huddinge 29.1
11.87 Annie Henriksson 86 Gotland Sätra 12.1
11.79 Amanda Eriksson 90 Bore Karlstad 19.1
11.06 *Adalheidur Vigfusdottir 82 Ullevi Göteborg 9.2
11.01 Jennie Glarbjerg 90 Ullevi Göteborg 9.2

Femkamp/K

4.428 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 16.3
4.190 Nadja Casadei 83 Lidingö Göteborg 16.3
3.891 Frida Linde 90 Täby Göteborg 16.3
3.721 Erika Wiklund 88 Trångsviken Göteborg 16.3
3.707 Andrea Nybäck 90 Westmannia Göteborg 16.3
3.629 *Johanna Vunder 87 Hässelby Göteborg 16.3
3.593 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg 16.3
3.508 Josefine Kvist 89 New York, NY 15.3
3.446 Angelica Johansson 83 Örgryte Göteborg 16.3
3.437 Jessica Robson 89 Järvsö Ithaca, NY 1.3
3.417 Johanna Höglund 84 Upsala Göteborg 16.3
3.361 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 16.3
3.358 Josefin Svensson 89 Hjorten Göteborg 16.3
3.231 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Göteborg 16.3
3.217 Angelica Engberg 89 Hässelby Göteborg 16.3
3.197 Lina Alainentalo 92 Boden Haparanda 13.10
3.170 Ellinore Hallin 87 Växjö Göteborg 16.3
3.145 Fanny Lüppert-Thomsson 90 Täby Göteborg 16.3
3.102 Emelie Haaparanta 88 Täby Göteborg 16.3
3.093 Elisabeth Höglund 90 IF Göta Göteborg 16.3
3.075 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK Göteborg 16.3
2.987 Anna Lergård 88 Istrum Göteborg 16.3
2.977 Mimmie Andersson 89 Åhus Göteborg 16.3
2.914 Anna-Karin Sörling 89 Råby-Rekarne Göteborg 16.3
2.901 Sara Långfors 90 Täby Göteborg 16.3
överlång bana
3.674 Ellinore Hallin 87 Växjö Växjö 6.1
3.118 Malin Andersson 90 Habo Växjö 6.1
3.014 Mimmie Andersson 89 Åhus Växjö 6.1

>