Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2008

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 14 OKT, 2008
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2008.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1989-90, P17/F17: Födda 1991, P16/F16: Födda 1992, P15/F15: Födda 1993, P14/F14: Födda 1994 - plus ev 95:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.26 Daniella Busk 93 Malmö Göteborg/U 28.6
12.31 Sara Österberg 93 Hammarby Huddinge 14.6
12.34 Emma Öberg 93 Linköping Stockholm/S 24.7
12.35 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Sävedalen 7.6
12.52 Marine Alfredsson 93 Rånäs Gävle 19.7
12.52 Sara Kviberg 93 Hellas Stockholm/S 24.7
12.57 Ida Hansen 93 Arvika Arvika 26.7
12.59 Rebecka Nilsson 93 Ullevi Borås 15.6
12.61 Anna Hildingsson 93 Lerum Sävedalen 7.6
12.65 Isabel Annerfalk 93 Träff Trollhättan 5.7
12.66 Jessica Östlund 93 Hässelby Göteborg/U 28.6
12.68 Matilda Hellqvist 93 Orient Skara 30.8
12.70 Emma Hermansson 93 Villstad Värnamo 21.9
12.77 Sara Rönnby 93 Enhörna Göteborg/U 28.6
12.79 Caroline Larsson 93 Orient Trollhättan 5.7
12.82 Olivia Danell 93 Hakarpspojkarna Tranås 28.9
12.85 Evelina Åhman 93 Sundsvall Gävle 19.7
12.88 Charlotte Skogström 93 Täby Gävle 19.7
12.89 Madeleine Eriksson 93 Gefle Gävle 17.6
12.92 Sara Jernfält 93 Örebro Örebro 7.9
medvind
12.56 Ida Hansen 93 Arvika Torsby 31.5
12.59 Emma Hermansson 93 Villstad Villstad 31.5
12.59 Jessica Östlund 93 Hässelby Sollentuna 7.6
12.71 Emelie Bjuremo 93 Bore Torsby 31.5
12.78 Ellen Wikström 93 Hakarpspojkarna Helsingborg 18.5

300m

40.58 Daniella Busk 93 Malmö Lyngby, DEN 1.6
40.83 Sara Rönnby 93 Enhörna Huddinge 15.6
41.31 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Västerås 6.7
41.35 Evelina Åhman 93 Sundsvall Täby 9.8
41.64 Matilda Hellqvist 93 Orient Sävedalen 8.6
41.72 Frida Åhsberg 93 Villstad Halmstad 20.7
41.90 Sara Österberg 93 Hammarby Huddinge 15.6
41.94 Marine Alfredsson 93 Rånäs Sollentuna 13.9
42.03 Olivia Danell 93 Hakarpspojkarna Sollentuna 13.9
42.13 Lisa Duffy 93 Bromma Huddinge 15.6
42.20 Annie Dahlgren 93 Lerum Sävedalen 8.6
42.24 Åsa Söderlund 93 Västerås Sollentuna 8.6
42.34 Jessica Bloodworth 93 Tranås Sollentuna 13.9
42.40 Olivia Eklund 93 Malmö Värnamo 11.5
42.52 Julia Karlsson 93 Hammarby Stockholm/S 23.7
42.54 Emma Backström 93 Falun Falun 16.8
42.56 Sara Jernfält 93 Örebro Stockholm/S 23.7
42.61 Nicole Uddén 93 IK Sisu Halmstad 20.7
42.73 Maria Krogh 93 Falköping Skara 31.5
42.95 Anna Hildingsson 93 Lerum Sävedalen 8.6

800m

2:15.05 Johanna Busk 93 Enhörna Göteborg/U 27.6
2:17.01 Ida Holm 93 Lerum Göteborg/U 27.6
2:17.02 Sara Rönnby 93 Enhörna Göteborg/U 27.6
2:19.88 Frida Johansson 93 Täby Sollentuna 8.7
2:20.47 Anna Ringdahl 93 Eslöv Eslöv 24.5
2:20.79 Jenny Håland 93 Tumba Sätra 10.5
2:20.97 Malin Strand 93 Istrum Skara 30.8
2:20.97 Freja Calissendorff 93 Sköldinge Sollentuna 8.6
2:21.17 Ellinor Norman 93 Hellas Täby 10.8
2:21.58 Tove Starfelt 93 Bromma Täby 10.8
2:22.29 Lowisa Hanning 93 Sundsvall Bollnäs 12.7
2:22.40 Johanna Nissén-Karlsson 93 Lidköping Uddevalla 27.7
2:23.03 Julia Forsmark 93 Stål Västerås 5.7
2:23.31 Petra Andersson 93 Linnéa Stockholm/S 13.8
2:23.40 Emmy Bärjegård 93 Leksand Sollentuna 13.9
2:24.61 Amanda Folkebrant 93 Hellas Sollentuna 8.6
2:25.45 Johanna Gateman 93 Strömstad Strömstad 13.7
2:25.59 Viktoria Ämting 93 Boo Täby 9.8
2:25.66 Cajsa Kihlman 93 Helsingborg Göteborg/U 27.6
2:25.77 Fanny Dahlgren 93 IF Göta Täby 9.8

2000m

6:29.76 Johanna Busk 93 Enhörna Göteborg/U 29.6
6:34.39 Malin Strand 93 Istrum Göteborg/U 29.6
6:36.61 Jenny Håland 93 Tumba Sollentuna 14.9
6:47.33 Julia Forsmark 93 Stål Täby 9.8
6:50.48 Petra Andersson 93 Linnéa Göteborg/U 29.6
6:56.42 Johanna Nissén Karlsson 93 Lidköping Sollentuna 14.9
6:57.00 Jennifer Himaj 93 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
6:58.25 Frida Johnsson 93 Kongahälla Göteborg/U 29.6
7:01.22 Kristin Edquist-Servold 93 IF Göta Sollentuna 14.9
7:04.83 Anna Ringdahl 93 Eslöv Göteborg/U 29.6
7:04.98 Therese Moberg 93 Ånge Täby 9.8
7:13.81 Ellinor Norman 93 Hellas Huddinge 15.6
7:14.33 Amelie Andersson 93 Villstad Värnamo 21.9
7:17.10 Johanna Hultgren 93 Ludvika Göteborg/U 29.6
7:17.65 Caroline Hjalmarsson 93 Hovslätt Sollentuna 14.9
7:24.37 Josefine Soto Jansson 93 Mälarö Stockholm/S 26.8
7:29.40 Fanny Dahlgren 93 IF Göta Sollentuna 14.9
7:33.63 Ida Andersson 93 Sävsjö Göteborg/U 29.6
7:34.22 Helen Andréasson 93 Orient Sollentuna 14.9
7:35.01 Hanna Gunnevik 93 Hakarpspojkarna Tranås 24.8

1500m hinder/76.2

5:18.21 Malin Strand 93 Istrum Täby 8.8
5:21.2m Julia Forsmark 93 Stål Kvarnsveden 4.9
5:27.28 Johanna Busk 93 Enhörna Sollentuna 13.9
5:38.01 Jennifer Himaj 93 Göteborgs KIK Täby 8.8
5:39.52 Kristin Edquist-Servold 93 IF Göta Sollentuna 13.9
5:39.78 Johanna Hultgren 93 Ludvika Sollentuna 13.9
5:42.62 Therese Moberg 93 Ånge Sollentuna 13.9
5:43.14 Lovisa Grönros 93 Hammarby Huddinge 13.6
5:43.27 Caroline Hjalmarsson 93 Hovslätt Sollentuna 13.9
5:43.87 Alexandra Bjärrenholt 93 Rånäs Täby 8.8
5:45.65 Louise Augustsson 93 Istrum Täby 8.8
5:59.29 Ida Andersson 93 Sävsjö Villstad 31.5

80m häck/76.2

11.41 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Stockholm/S 23.7
11.62 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Täby 8.8
11.80 Charlotte Skogström 93 Täby Göteborg/U 27.6
12.04 Michaela Meijer 93 Örgryte Göteborg/U 27.6
12.04 Jasmine Burestam 93 Huddinge Täby 8.8
12.06 Lowisa Hanning 93 Sundsvall Växjö 31.8
12.08 Matilda Stjärnfeldt 93 Hässleholm Göteborg/U 27.6
12.11 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Växjö 31.8
12.11 Ida Hansen 93 Arvika Täby 8.8
12.24 Daniella Busk 93 Malmö Lyngby, DEN 31.5
12.27 Emma Ehrlin 93 Ärla Sollentuna 12.9
12.34 Madeleine Eriksson 93 Gefle Järvsö 20.9
12.35 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Stockholm/S 23.7
12.38 Lisa Berg 93 Huddinge Växjö 31.8
12.43 Jessica Bloodworth 93 Tranås Sollentuna 12.9
12.46 Lina Marcussen 93 Lerum Uddevalla 27.7
12.50 Evelina Grenmyr 93 Hinden Kalmar 27.9
12.52 Ellen Hjort 93 Örebro Göteborg/U 27.6
12.54 Hanna Edvardsson 93 Västerås Växjö 31.8
12.54 Julia Wigren 93 Gefle Växjö 31.8
medvind
12.41 Julia Wigren 93 Gefle Gävle 13.8

300m häck/76.2

43.98 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Stockholm/S 24.7
44.05 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Stockholm/S 24.7
45.27 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Gävle 20.7
45.77 Lowisa Hanning 93 Sundsvall Täby 10.8
45.89 Ida Hansen 93 Arvika Sollentuna 13.9
46.03 Jasmine Burestam 93 Huddinge Sätra 21.9
46.34 Charlotte Skogström 93 Täby Gävle 20.7
46.90 Jennifer Czerapowicz 93 Ullevi Göteborg/U 27.6
47.20 Emma Ehrlin 93 Ärla Stockholm/S 24.7
47.25 Malin Scheller 93 Varberg Halmstad 18.7
47.76 Ellen Wikström 93 Hakarpspojkarna Villstad 16.8
47.97 Madeleine Eriksson 93 Gefle Täby 10.8
48.13 Matilda Stjärnfeldt 93 Hässleholm Halmstad 18.7
48.48 Caroline Ståhl 93 Örebro Stockholm/S 24.7
48.53 Frida Löfvenborg 93 Mölndal Villstad 31.5
48.61 Lina Marcussen 93 Lerum Täby 9.8
48.86 Linnea Zackrisson 93 Kvarnsveden Stockholm/S 24.7
48.88 Melina Nordström 93 Hellas Sollentuna 13.9
48.90 Sofi Stahring 93 Östhammar Sollentuna 14.9
48.93 Josefine Norstedt 93 Helsingborg Göteborg/U 27.6

Höjd

1.68 Sofie Björklund 93 Båstad Ängelholm 16.8
1.68 Caroline Andersson 93 Gefle Järvsö 20.9
1.66 Alexandra Hjorth 93 Upsala Stockholm/S 24.7
1.65 Erika Eskilsson 93 Malmö Göteborg/U 29.6
1.63 Maria Tell 93 Högby Växjö 8.6
1.62 Frida Eriksson 93 Märsta Sollentuna 14.9
1.62 Jasmine Burestam 93 Huddinge Göteborg/U 29.6
1.61 Isabel Annerfalk 93 Träff Strömstad 13.7
1.60 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Västerås 5.7
1.59 Rebecca Frykengård 93 Hellas Stockholm/S 12.8
1.59 Julia Wigren 93 Gefle Sollentuna 14.9
1.59 Frida Löfvenborg 93 Mölndal Göteborg/U 29.6
1.58 Natalie Westman 93 Varberg Helsingborg 13.7
1.58 Felicia Sigurdsson 93 Malmö Eslöv 17.5
1.58 Ida Hansen 93 Arvika Torsby 31.5
1.58 Cecilia Möller 93 Huddinge Täby 8.8
1.57 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Lerum 31.5
1.57 Hanna Edvardsson 93 Västerås Växjö 31.8
1.57 Susanna Bäcker 93 Malmö Växjö 31.8
1.56 Elina Rapp 93 IK Sisu Jönköping 10.5
1.56 Emma Hansson 93 IK Sisu Jönköping 10.6
1.56 Elin Svedlund 93 Haparanda SKT Sollentuna 14.9
1.56 Erika Axelsson-Lusth 93 Habo Habo 22.9
1.56 Sofie Pettersson 93 Katrineholm Göteborg/U 29.6
skoltävling
1.65 Maria Tell 93 Högby Kalmar 18.9

Stav

4.12 Angelica Bengtsson 93 Växjö Sollentuna 12.9
3.91 Michaela Meijer 93 Örgryte Lerum 17.8
2.93 Jenny Jansson 93 Östhammar Västerås 5.7
2.92 Lisa Nilsson 93 Skellefteå Täby 10.8
2.80 Camilla Sandström 93 Hanviken Huddinge 15.6
2.73 Emma Karlsson 93 Västerås Västerås 5.7
2.65 Emmy Bärjegård 93 Leksand Sollentuna 12.9
2.65 Emma Eneros 93 Kalmarsund Karlskrona 14.6
2.61 Erika Nyström 93 Motala Motala 4.9
2.60 Teresia Tollstern-Landin 93 Huddinge Örebro 31.5
2.60 Christina Lillhav 93 Växjö Växjö 7.6
2.55 Frida Eriksson 93 Skellefteå Gävle 20.7
2.45 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby Sätra 21.9
2.40 Matilda Hultberg 93 Norrköping Norrköping 16.6
2.40 Lovisa Johansson 93 Tranås Eksjö 3.8
2.27 Nathalie Westman 93 Varberg Kungsbacka 7.9
2.25 Elin Svedlund 93 Haparanda SKT Sollentuna 12.9
2.25 Caroline Andersson 93 Gefle Järvsö 21.9
2.20 Kajsa Welandson 93 Villstad Villstad 31.5
2.13 Sara Abrahamsson 93 IF Göta Karlstad 6.9

Längd

5.75 Rebecca Nilsson 93 Ullevi Göteborg/S 2.7
5.69 Evelina Strömberg 93 Sundsvall Gävle 19.7
5.67 Sara Kviberg 93 Hellas Stockholm/S 23.7
5.61 Charlotte Skogström 93 Täby Göteborg/U 27.6
5.43 Matilda Holm 93 Lerum Sollentuna 12.9
5.33 Angelica Karlsson 93 Tanum Göteborg/U 27.6
5.32 Jasmine Burestam 93 Huddinge Huddinge 15.6
5.31 Emma Hermansson 93 Villstad Villstad 16.8
5.31 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Göteborg/U 27.6
5.30 Matilda Hellqvist 93 Orient Sollentuna 12.9
5.29 Olivia Norbe 93 Växjö Växjö 30.8
5.29 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Sollentuna 8.6
5.26 Frida Rydberg 93 Arvika Sollentuna 12.9
5.24 Erika Axelsson-Lusth 93 Habo Habo 23.9
5.24 Melinda Holm 93 Finish Vellinge 31.8
5.22 Sara Österberg 93 Hammarby Stockholm/S 23.7
5.20 Emma Ehrlin 93 Ärla Kalmar 24.8
5.18 Alexandra Hjorth 93 Upsala Stockholm/S 23.7
5.17 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Stockholm/S 23.7
5.16 Caroline Ståhl 93 Örebro Sollentuna 12.9
medvind
5.74 Charlotte Skogström 93 Täby Täby 9.8
5.56 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Stockholm/S 23.7
5.46 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Växjö 30.8
5.43 Emma Ehrlin 93 Ärla Sollentuna 12.9
5.42 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Göteborg/U 27.6
5.37 Sara Österberg 93 Hammarby Helsingborg 12.7
5.35 Malin Scheller 93 Varberg Helsingborg 12.7
5.34 Ida Hansen 93 Arvika Täby 9.8
5.30 Matilda Hellqvist 93 Orient Sävedalen 7.6
5.27 Anna Hall 93 Tjalve Trelleborg 16.8
5.17 Linda Nilsson 93 Södertälje IF Södertälje 6.6
5.16 Erika Eskilsson 93 Malmö Malmö/He 2.8

Tresteg

11.78 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Täby 10.8
11.76 Erika Axelsson-Lusth 93 Habo Värnamo 21.9
11.58 Elina Rapp 93 IK Sisu Tranås 28.9
11.41 Charlotte Skogström 93 Täby Täby 10.8
11.39 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Täby 10.8
11.22 Jessica Bloodworth 93 Tranås Eksjö 5.7
11.16 Jennifer Czerapowicz 93 Ullevi Täby 10.8
11.14 Emma Backström 93 Falun Gävle 18.7
11.12 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Sävedalen 23.8
11.08 Melinda Holm 93 Finish Vellinge 31.8
11.06 Joanna Kamph 93 Hässelby Huddinge 14.6
10.84 Linda Nilsson 93 Södertälje IF Täby 10.8
10.80 Matilda Hellqvist 93 Orient Hässleholm 16.8
10.79 Emma Ehrlin 93 Ärla Sollentuna 13.9
10.71 Olivia Norbe 93 Växjö Växjö 22.8
10.56 Maria Tell 93 Högby Alvesta 1.6
10.56 Elisabeth Bäckman 93 Bollnäs Bollnäs 24.6
10.55 Åsa Brännmark 93 Tväråselet Skellefteå 14.6
10.49 Caroline Hjalmarsson 93 Hovslätt Eksjö 3.8
10.46 Dominika Struska 93 Karlskoga Göteborg/U 28.6
okänd vind
10.52 Moa Larsson 93 Sunne Sunne 5.7
medvind
11.37 Jennifer Czerapowicz 93 Ullevi Sävedalen 8.6
11.27 Matilda Hellqvist 93 Orient Sävedalen 8.6
11.17 Melinda Holm 93 Finish Täby 10.8
10.94 Emma Ehrlin 93 Ärla Täby 10.8
10.56 Caroline Hjalmarsson 93 Hovslätt Jönköping 18.6
10.56 Åsa Brännmark 93 Tväråselet Boden 7.6

Kula/3.0

14.23 Jennie Söderholm 93 Västerås Stockholm/Ktg 21.7
13.47 Malin Andersson 93 Heleneholm Halmstad 19.7
13.30 Frida Johansson 93 Eslöv Helsingborg 12.7
12.47 Heidi Schmidt 93 Täby Sollentuna 14.9
12.41 Elina Rapp 93 IK Sisu Värnamo 21.9
12.33 Moa Eskilsson 93 Villstad Värnamo 21.9
11.92 Charlotte Skogström 93 Täby Enköping 26.7
11.86 Marielle Bengtsson 93 Trollhättans SK Sollentuna 14.9
11.81 Jessica Bloodworth 93 Tranås Skruv 4.10
11.77 Caroline Jönsson 93 Färjestaden Högby 8.8
11.73 Maria Wennlund 93 Filipstad Bålsta 10.5
11.72 Emelie Bjuremo 93 Bore Karlstad 6.9
11.50 Frida Tunemar 93 Skeninge Norrköping 23.8
11.22 Anna Hall 93 Tjalve Norrköping 31.5
11.20 Anna Hildingsson 93 Lerum Sollentuna 14.9
11.08 Emma Ehrlin 93 Ärla Enköping 26.7
11.07 Eleni Larsson 93 Huddinge Västerås 6.7
11.04 Vendela Strömbeck 93 Motala Motala 8.9
10.99 Louise Danielsson 93 Istrum Täby 8.8
10.97 Hanne Nordquist 93 Malmö Eslöv 24.5

Diskus/0.6

45.83 Heidi Schmidt 93 Täby Täby 10.8
45.18 Maria Wennlund 93 Filipstad Mora 7.9
43.01 Malin Andersson 93 Heleneholm Täby 10.8
42.91 Maria Söderqvist 93 Heleneholm Vellinge 31.8
41.36 Nicole Kvist 93 Helsingborg Helsingborg 15.7
41.27 Moa Eskilsson 93 Villstad Kalmar 27.9
40.86 Rebecka Johansson 93 Mariestad Sollentuna 12.9
40.53 Emma Haaranen 93 Högbo GIF Gävle 19.7
39.97 Kristine Granrud Aune 93 Östersund Strömsund 30.7
39.89 Jennie Söderholm 93 Västerås Sollentuna 12.9
39.42 Eleni Larsson 93 Huddinge Sollentuna 12.9
38.39 Josefine Hagström 93 Istrum Sollentuna 12.9
38.31 Vendela Strömbeck 93 Motala Norrköping 2.7
37.88 Jennifer Backman 93 Kristinehamn Torsby 31.5
37.79 Caroline Jönsson 93 Färjestaden Kalmar 27.9
37.68 Emelie Nordling 93 Vingarna Sollentuna 12.9
37.31 Emelie Bjuremo 93 Bore Karlstad/M 6.9
34.37 Emma Persson 93 Högby Kalmar 25.9
32.77 Barbara Rotter 93 Tullinge-Tumba Täby 10.8
32.50 Rebecca Slotte 93 Huddinge Västerås/Ap 5.7

Slägga/3.0

52.47 Maria Söderqvist 93 Heleneholm Hässleholm 26.7
50.02 Amanda Rydberg 93 Västerås Halmstad 19.7
47.67 Liv Höckertin 93 Östersund Östersund 2.9
46.60 Eleni Larsson 93 Huddinge Huddinge/J 20.8
45.57 Josephine Larsson 93 Huddinge Sätra 21.9
45.42 Karolin Jonsson 93 Östersund Krokom 15.7
44.95 Elina Eriksson 93 Rånäs Sollentuna 12.9
44.81 Maria Wennlund 93 Filipstad Täby 8.8
44.54 Sara Berger 93 Mosjö Täby 8.8
39.44 Karolina Wäli Arvidsson 93 Kongahälla Herrljunga 31.8
38.98 Vendela Strömbeck 93 Motala Göteborg/U-U 28.6
38.87 Stephanie Ericson 93 Ullevi Täby 8.8
38.69 Felicia Hast 93 Lomma Malmö/S-K 6.8
38.30 Emelie Henningsson 93 Bollnäs Järvsö 21.9
37.05 Ida Thörngren 93 Bore Arvika 27.7
36.83 Emma Haaranen 93 Högbo GIF Gävle 18.6
36.19 Linnea Figaro 93 Östersund Strömsund 5.7
36.17 Emelie Nordling 93 Vingarna Örnsköldsvik 6.9
35.79 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Huddinge 15.6
35.47 Cornelia Wikström 93 Ängelholm Ängelholm 17.8

Spjut/400

49.88 Malin Andersson 93 Heleneholm Hässleholm 26.7
42.30 Emma Haaranen 93 Högbo GIF Gävle 18.6
42.23 Angelique Lafon 93 Söderhamn Täby 9.8
39.73 Emelie Bjuremo 93 Bore Täby 9.8
39.24 Vendela Strömbeck 93 Motala Täby 9.8
39.14 Nicole Uddén 93 IK Sisu Växjö 30.8
38.32 Charlotte Skogström 93 Täby Täby 6.9
38.18 Alexandra Mrak 93 Råby-Rekarne Täby 9.8
38.06 Frida Tunemar 93 Skeninge Norrköping 24.8
38.05 Josefine Hagström 93 Istrum Tibro 28.5
36.80 Heidi Schmidt 93 Täby Sollentuna 13.9
36.53 Lina Ögren 93 Finspång Motala 30.7
36.00 Hanna Öhlund 93 Boden Stockholm/S 23.7
35.66 Emma Hansson 93 IK Sisu Alvesta 1.6
35.30 Emelie Persson 93 Ullevi Sävedalen 8.6
35.00 Kristine Granrud Aune 93 Östersund Sundsvall 25.5
34.96 Nicole Kvist 93 Helsingborg Klippan 1.6
34.90 Alexandra Hjorth 93 Upsala Uppsala 28.6
34.74 Josefin Rask 93 Vittsjö Hässleholm 22.9
34.60 Elina Rapp 93 IK Sisu Sollentuna 13.9

Sexkamp/F15

5.326 Charlotte Skogström 93 Täby Enköping 27.7
4.674 Jessica Bloodworth 93 Tranås Skruv 5.10
4.561 Emma Ehrlin 93 Ärla Kalmar 24.8
4.530 Jasmine Burestam 93 Huddinge Lerum 1.6
4.274 Elina Rapp 93 IK Sisu Kalmar 24.8
4.244 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK Lerum 1.6
4.063 Erika Axelsson-Lusth 93 Habo Habo 23.9
4.024 Emma Backström 93 Falun Falun 1.8
3.897 Frida Tunemar 93 Skeninge Motala 9.9
3.894 Linda Nilsson 93 Södertälje IF Enköping 27.7
3.823 Lina Marcussen 93 Lerum Lerum 1.6
3.821 Frida Eriksson 93 Märsta Täby 11.5
3.817 Anna Hall 93 Tjalve Norrköping 15.6
3.751 Lisa Berg 93 Huddinge Kalmar 24.8
3.738 Emma Hermansson 93 Villstad Skruv 5.10
3.676 Caroline Hjalmarsson 93 Hovslätt Skruv 5.10
3.571 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby Lerum 1.6
3.563 Maria Tell 93 Högby Skruv 5.10
3.510 Johanna Bromark 93 Tierp Gävle 21.9
3.346 Erika Håkansson 93 Finish Eslöv 21.9

>