Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F16 ute 2008

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 14 OKT, 2008
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2008.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1989-90, P17/F17: Födda 1991, P16/F16: Födda 1992, P15/F15: Födda 1993, P14/F14: Födda 1994 - plus ev 95:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.87 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Täby 8.8
12.06 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Stockholm/S 24.7
12.22 Erika Brandt 92 Mölndal Göteborg/U 28.6
12.30 Lisa Skagersten 92 Varberg Varberg 24.8
12.35 Sandra Knezevic 92 Huddinge Sollentuna 6.6
12.48 Hedda Linderstam 92 Göteborgs KIK Sollentuna 12.9
12.48 Tova Thuresson 92 Bålsta Gävle 19.7
12.48 Linnea Kullberg 92 Ullevi Sävedalen 7.6
12.55 Mary Ann Andreasson 92 Arvika Sollentuna 12.9
12.62 Freja Jernstig 92 Tanum Sävedalen 7.6
12.63 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Motala 18.5
12.63 Nathalie Nagy 92 Mölndal Sävedalen 7.6
12.67 Frida Lüppert Thomson 92 Täby Göteborg/U 28.6
12.67 Zehra Jusupovic 92 Åhus Göteborg/U 28.6
12.67 Hanna Mattisson 92 Ullevi Sävedalen 7.6
12.68 Gabriella Nykvist 92 Tranås Göteborg/U 28.6
12.73 Marie Hagström 92 Ymer Täby 8.8
12.79 Matilda Lindholm 92 Täby Sollentuna 7.6
12.90 Angelica Adolfsson 92 Kongahälla Sopot, POL 15.6
12.91 Malin Nyberg 92 Bromma Sollentuna 7.6
12.91 Rebecca Ilehag 92 Hässelby Sollentuna 7.6
okänd vind
12.90 Frida Nordenberg 92 Mora Ludvika 6.6
medvind
11.74 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Jönköping 18.6
12.03 Lisa Skagersten 92 Varberg Sävedalen 7.6
12.31 Freja Jernstig 92 Tanum Sävedalen 7.6
12.36 Gabriella Nykvist 92 Tranås Jönköping 18.6
12.39 Linnea Kullberg 92 Ullevi Sävedalen 7.6
12.49 Zehra Jusupovic 92 Åhus Karlskrona 14.6
12.50 Hanna Mattisson 92 Ullevi Villstad 31.5
12.68 Marie Hagström 92 Ymer Borås 14.6
12.74 Frida Gill 92 Råby-Rekarne Sätra 10.5
12.74 Matilda Lindholm 92 Täby Sätra 24.6
12.76 Victoria Johansson 92 Tranås Jönköping 18.6
12.84 Malin Nyberg 92 Bromma Huddinge 13.6
12.86 Josefin Thompson 92 Göteborgs KIK Borås 14.6
12.90 Lilian Gren 92 Hammarby Sollentuna 7.6

200m

24.82 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Villstad 31.5
24.87 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Kil 3.8
25.17 Sandra Knezevic 92 Huddinge Karlskrona 16.6
25.32 Hedda Linderstam 92 Göteborgs KIK Stockholm/S 23.7
25.40 Lisa Skagersten 92 Varberg Stockholm/S 23.7
25.63 Gabriella Nykvist 92 Tranås Skruv 4.10
25.76 Marie Hagström 92 Ymer Stockholm/S 23.7
25.80 Erika Brandt 92 Mölndal Lerum 19.6
25.80 Matilda Lindholm 92 Täby Sollentuna 8.6
25.84 Linnea Kullberg 92 Ullevi Villstad 31.5
25.91 Mary Ann Andreasson 92 Arvika Kil 3.8
25.92 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Trelleborg 8.6
26.06 Freja Jernstig 92 Tanum Göteborg/U 29.6
26.10 Louise Thornander 92 Upsala Norrtälje 14.6
26.13 Lilian Gren 92 Hammarby Sollentuna 8.6
26.16 Sandra Barkestam 92 Örebro Stockholm/S 23.7
26.17 Malin Nyberg 92 Bromma Sollentuna 8.6
26.19 Tova Thuresson 92 Bålsta Norrtälje 14.6
26.22 Olivia Klüft 92 Växjö Stockholm/S 23.7
26.27 Sofie Näslund 92 Vingarna Gävle 19.7
medvind
25.12 Lisa Skagersten 92 Varberg Sävedalen 8.6
25.28 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Trelleborg 8.6
25.58 Freja Jernstig 92 Tanum Sävedalen 8.6
25.67 Linnea Kullberg 92 Ullevi Sävedalen 8.6
25.75 Matilda Lindholm 92 Täby Huddinge 15.6
25.87 Lilian Gren 92 Hammarby Huddinge 15.6
25.96 Malin Nyberg 92 Bromma Huddinge 15.6
26.06 Julia Wiberg 92 Contact Ängelholm 16.8
26.17 Frida Petersson 92 Lund Halmstad 20.7
26.22 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby Huddinge 15.6

400m

55.56 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Sollentuna 8.6
58.01 Frida Petersson 92 Lund Täby 9.8
58.37 Sandra Wagner 92 Örebro Täby 9.8
58.68 Lisa Skagersten 92 Varberg Sollentuna 14.9
58.84 Lina Alainentalo 92 Boden Skellefteå 14.6
58.96 Hedda Linderstam 92 Göteborgs KIK Borås 6.9
58.97 Caroline Högardh 92 Halmstad Växjö 7.6
59.01 Helena Karlsson 92 Nora Västerås 6.7
59.12 Cecilia Lenman 92 Skellefteå Täby 9.8
59.15 Caroline Andersson 92 IF Göta Sollentuna 14.9
59.34 Marie Hagström 92 Ymer Borås 7.9
59.58 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Västerås 6.7
59.95 Jasmin Sabir 92 Hammarby Huddinge 14.6
60.11 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Vellinge 15.6
60.41 Linnea Harrysson 92 Rigor Täby 8.8
60.66 Josefine Gabrielsson 92 Oskarshamn Eksjö 5.7
60.71 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Hässleholm 22.6
60.78 Julia Nilsson 92 Pallas Vellinge 15.6
61.18 Stina E Jansson 92 Gefle Gävle 29.7
61.36 Jessica Andersson 92 Tjalve Norrköping 17.6

800m

2:07.84 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Leiden, NED 14.6
2:08.03 Lina Alainentalo 92 Boden Stockholm/S 22.7
2:16.09 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Stockholm/S 21.8
2:16.25 Caroline Högardh 92 Halmstad Göteborg/U 29.6
2:16.64 Julia Nilsson 92 Pallas Göteborg/U 29.6
2:19.39 Helena Karlsson 92 Nora Göteborg/U 29.6
2:19.58 Stina E Jansson 92 Gefle Gävle 20.7
2:20.33 Sandra Carlsson 92 Ymer Göteborg/U 29.6
2:21.24 Johanna Berntsson 92 Stenungsund Sävedalen 7.6
2:21.89 Jessica Andersson 92 Tjalve Stockholm/S 23.7
2:22.09 Alva Sandström 92 Upsala Norrtälje 14.6
2:22.32 Lova Wåhlin 92 Hammarby Göteborg/U 29.6
2:22.71 Erica Wesström 92 Upsala Sollentuna 7.6
2:22.91 Caroline Andersson 92 IF Göta Göteborg/U 29.6
2:22.97 Jenny Janslätt-Axelsson 92 Sävedalen Uddevalla 27.7
2:23.30 Sandra Byléhn 92 Akele Norrköping 31.5
2:25.10 Karin Olsson 92 Ludvika Falun 17.5
2:25.35 Jasmin Sabir 92 Hammarby Huddinge 15.6
2:25.37 Tilda Helgesson 92 Åhus Huddinge 20.8
2:25.62 Frida Lilja 92 Sävedalen Sävedalen 15.5

1500m

4:32.56 Lina Alainentalo 92 Boden Stockholm/S 24.7
4:40.20 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Västerås 2.8
4:48.86 Sandra Byléhn 92 Akele Helsingborg 13.7
4:49.22 Caroline Högardh 92 Halmstad Stockholm/S 24.7
4:50.78 Erica Wesström 92 Upsala Uppsala 29.6
4:52.10 Rebecka Öberg 92 Lidingö Sollentuna 8.6
4:54.61 Johanna Berntsson 92 Stenungsund Täby 8.8
5:01.11 Julia Nilsson 92 Pallas Sollentuna 12.9
5:01.85 Stina E Jansson 92 Gefle Gävle 5.8
5:02.66 Alva Sandström 92 Upsala Sollentuna 12.9
5:03.06 Tilda Helgesson 92 Åhus Sollentuna 12.9
5:03.24 Jenny Janslätt Axelsson 92 Sävedalen Täby 8.8
5:03.46 Ylva Stenström 92 Upsala Sollentuna 8.6
5:04.76 Frida Lilja 92 Sävedalen Sollentuna 12.9
5:08.22 Frida Sjöström 92 Westmannia Västerås 6.7
5:08.9m Frida Kristiansson 92 Ymer Halmstad 18.7
5:09.99 Sandra Carlsson 92 Ymer Borås 7.9
5:15.37 Josefin Eriksson 92 Huddinge Helsingborg 13.7
5:17.10 Lova Wåhlin 92 Hammarby Stockholm/S 24.7
5:17.76 Jessica Andersson 92 Tjalve Trelleborg 16.8

3000m

10:15.94 Lina Alainentalo 92 Boden Täby 10.8
10:20.39 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Täby 10.8
10:45.78 Sandra Byléhn 92 Akele Täby 10.8
10:45.91 Rebecka Öberg 92 Lidingö Stockholm/S 21.8
11:04.08 Erica Wesström 92 Upsala Sollentuna 14.9
11:18.83 Frida Kristiansson 92 Ymer Huddinge 17.8
11:27.56 Karin Olsson 92 Ludvika Sollentuna 14.9
11:39.19 Elin Nygren Wåhlin 92 Huddinge Sollentuna 14.9
11:50.49 Josefine Eriksson 92 Huddinge Huddinge 17.8
11:51.27 Caroline Korsberg 92 Ullevi Huddinge 17.8
11:52.03 Louise Danielsson Meiling 92 Arvika Kvarnsveden 15.6
11:57.69 Tilda Helgesson 92 Åhus Hässleholm 26.7
12:08.84 Rebecca Arnesson 92 Skruv Hässleholm 22.6
12:24.61 Hilde Adrianzon 92 Hammarby Huddinge 17.8

1500m hinder/76.2

4:47.61 Lina Alainentalo 92 Boden Göteborg/U 27.6
5:11.40 Caroline Högardh 92 Halmstad Sollentuna 13.9
5:12.36 Stina E Jansson 92 Gefle Sollentuna 13.9
5:17.63 Ylva Stenström 92 Upsala Uppsala 29.6
5:29.24 Tilda Helgesson 92 Åhus Täby 9.8
5:32.16 Julia Nilsson 92 Pallas Sollentuna 13.9
5:34.80 Sandra Carlsson 92 Ymer Sävedalen 7.6
5:45.78 Daniela Pekkarinen-Källström 92 Västerås Täby 9.8
5:46.15 Josefin Eriksson 92 Huddinge Huddinge 29.7
5:50.0m Ellinor Tjernlund 92 Udd Trelleborg 16.8

100m häck/76.2

13.79 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Stockholm/S 23.7
14.57 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Göteborg/U 29.6
14.57 Louise Thornander 92 Upsala Sollentuna 8.6
14.66 Sandra Knezevic 92 Huddinge Sollentuna 8.6
14.76 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby Stockholm/S 23.7
14.89 Victoria Johansson 92 Tranås Göteborg/U 29.6
15.09 Zehra Jusupovic 92 Åhus Hässleholm 22.6
15.14 Miriam Hammarström 92 Växjö Stockholm/S 23.7
15.35 Elin Sångberg 92 Strand Täby 10.8
15.47 Mergime Jashari 92 Westmannia Hallsberg 1.6
15.61 Ingrid Aronsson 92 Ymer Göteborg/U 29.6
15.95 Frida Petersson 92 Lund Helsingborg 12.7
16.01 Elin Dulke 92 Lund Eslöv 24.5
16.17 Gabriella Nykvist 92 Tranås Skruv 4.10
16.35 Hanna Hultqvist 92 Motala Helsingborg 12.7
16.40 Louise Nyberg 92 Finish Göteborg/U 29.6
16.49 Fanny Robler 92 Sundbyberg Huddinge 17.8
16.50 Lovisa Bauer 92 Eksjö Södra Sollentuna 13.9
16.51 Alexandra By 92 Kil Stockholm/S 23.7
16.68 Madeleine Rodås 92 Ullevi Göteborg/U 29.6
medvind
16.31 Anna Juggas Öberg 92 Gefle Gävle 13.8

300m häck/76.2

44.39 Linnea Kullberg 92 Ullevi Göteborg/U 27.6
44.42 Freja Jernstig 92 Tanum Täby 10.8
44.81 Sofie Näslund 92 Vingarna Stockholm/S 24.7
45.08 Helena Karlsson 92 Nora Stockholm/S 24.7
45.36 Jasmin Sabir 92 Hammarby Stockholm/S 24.7
45.36 Louise Thornander 92 Upsala Stockholm/S 24.7
46.07 Evelina Nyman-Wänseth 92 Östersund Täby 10.8
46.37 Frida Petersson 92 Lund Göteborg/U 27.6
46.73 Louise Swärd 92 Finish Sollentuna 14.9
47.07 Sandra Wagner 92 Örebro Göteborg/U 27.6
47.21 Lilian Gren 92 Hammarby Huddinge 13.6
47.78 Elisabeth Danielsson 92 Sundbyberg Stockholm/S 24.7
47.79 Lisa Skagersten 92 Varberg Borås 14.6
48.20 Linnea Harrysson 92 Rigor Halmstad 18.7
48.29 Anna Jacobsson 92 Lidingö Strömstad 13.7
48.31 Alexandra By 92 Kil Göteborg/U 27.6
48.41 Clara Morberg 92 Ullevi Borås 14.6
48.51 Ingrid Aronsson 92 Ymer Borås 14.6
48.98 Isabelle Easterling 92 Ullevi Göteborg/U 27.6
49.47 Sara Eriksson 92 Dals Södra Göteborg/U 27.6

Höjd

1.77 Lisa Laursen 92 Hässleholm Helsingborg 12.7
1.77 Linn Gustavsson 92 Ymer Täby 8.8
1.73 Lina Alainentalo 92 Boden Skellefteå 14.6
1.70 Marie Wall 92 Kongahälla Sollentuna 13.9
1.66 Johanna Hellgren 92 Bålsta Västerås 5.7
1.63 Carolin Lindgren 92 Brattås Uddevalla 27.7
1.62 Amanda Klöv 92 Ullevi Borås 15.6
1.62 Erika Chytraeus 92 Huddinge Huddinge 15.6
1.61 Andrea Eriksson 92 Orient Sollentuna 13.9
1.61 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby Kalmar 23.8
1.59 Theresia Nyberg 92 Göteborgs KIK Stockholm/S 24.7
1.59 Anna Greilert 92 Ösmo Nynäshamn 9.8
1.57 Marie Claesson 92 KA2 Kristianstad 25.5
1.56 Ellinor Snickars 92 Hässelby Stockholm/S 24.7
1.56 Sofie Eklund 92 Göteborgs KIK Stockholm/S 24.7
1.55 Moa Larsson 92 Kvarnsveden Kvarnsveden 15.6
1.55 Frida Sjöström 92 Westmannia Köping 15.6
1.55 Hanna Hultqvist 92 Motala Motala 25.5
1.55 Amy Carlsson 92 Staffanstorp Lund 7.9
1.55 Sofia Karlsson 92 Råby-Rekarne Kil 8.6
1.55 Karin Strömblad 92 Göteborgs KIK Täby 8.8

Stav

3.65 Sophie Jensen 92 Malmö Lerum 19.6
3.55 Lisa Lantz 92 Växjö Villstad 16.8
3.50 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Sollentuna 12.9
3.43 Sofie Hallström 92 Örebro Täby 8.8
3.42 Theresia Nyberg 92 Göteborgs KIK Göteborg/U 28.6
3.30 Linnea Björling 92 Kalmarsund Karlshamn 2.8
3.25 Sara Eriksson 92 Dals Södra Falun 16.8
3.20 Anna Jacobsson 92 Lidingö Sollentuna 12.9
2.80 Katja Axelsson 92 Eslöv Helsingborg 18.5
2.75 Malin Mulder 92 Hanviken Trollbäcken 1.6
2.74 Madeleine Rodås 92 Ullevi Halmstad 20.7
2.67 Julia Ling 92 Rigor Kungsbacka 7.9
2.65 Anna Ogenvall 92 IF Göta Göteborg/U 28.6
2.50 Suzanna Strandh 92 Ymer Borås 14.6
2.46 Hanna Lilja 92 Danderyd Huddinge 14.6
2.40 Hanna Hultqvist 92 Motala Motala 4.9
2.06 Joanna Håkansson 92 Ystad Ystad 11.5
2.06 Sana Rehman 92 Tumba Huddinge 14.6
2.01 Kristin Wahman 92 Orient Uddevalla 18.5

Längd

5.80 Louise Thornander 92 Upsala Stockholm/S 23.7
5.68 Elin Sångberg 92 Strand Järvsö 20.9
5.59 Tova Thuresson 92 Bålsta Täby 9.8
5.55 Ekanem Etim 92 Ullevi Villstad 31.5
5.50 Frida Petersson 92 Lund Hässleholm 27.7
5.49 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Sollentuna 14.9
5.48 Fanny Robler 92 Sundbyberg Stockholm/S 23.7
5.43 Mergime Jashari 92 Westmannia Hallsberg 1.6
5.40 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby Stockholm/S 23.7
5.39 Rebecca Ilehag 92 Hässelby Sollentuna 7.6
5.32 Nicole Möllerberg 92 Malmö Helsingborg 13.7
5.29 Evelina Nyman-Wänseth 92 Östersund Sollentuna 14.9
5.29 Olivia Klüft 92 Växjö Göteborg/U 27.6
5.28 Marie Wall 92 Kongahälla Göteborg/U 27.6
5.24 Moa Larsson 92 Kvarnsveden Kvarnsveden 15.6
5.24 Sophie Jensen 92 Malmö Täby 9.8
5.22 Anna Jacobsson 92 Lidingö Sollentuna 14.9
5.21 Emma Aronson 92 Täby Täby 9.8
5.19 Lina Alainentalo 92 Boden Boden 18.6
5.19 Josefin Sahlström 92 Malmö Vellinge 31.8
okänd vind
5.31 Frida Retsloff 92 Hammarby Ludvika 6.6
5.19 Frida Retsloff 92 Hammarby Stockholm/S 21.8
medvind
5.60 Tova Thuresson 92 Bålsta Sollentuna 14.9
5.50 Mergime Jashari 92 Westmannia Hallsberg 1.6
5.42 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby Täby 9.8
5.35 Marie Wall 92 Kongahälla Göteborg/U 28.6
5.32 Josefin Sahlström 92 Malmö Vellinge 31.8
5.28 Louise Nyberg 92 Finish Vellinge 31.8
5.25 Josefin Thompson 92 Göteborgs KIK Sävedalen 7.6
5.24 Josefin Olsson 92 Malmö Hässleholm 27.7
5.23 Lilian Gren 92 Hammarby Enskede 3.8
5.19 Matilda Lindholm 92 Täby Sätra 24.6

Tresteg

12.27 Louise Thornander 92 Upsala Helsinki, FIN 30.8
11.99 Ekanem Etim 92 Ullevi Göteborg/U 29.6
11.85 Rebecca Ilehag 92 Hässelby Sollentuna 6.6
11.71 Nathalie Nagy 92 Mölndal Göteborg/U 29.6
11.61 Josefin Thompson 92 Göteborgs KIK Täby 10.8
11.60 Louise Nyberg 92 Finish Göteborg/U 29.6
11.31 Jasmin Sabir 92 Hammarby Göteborg/U 29.6
11.28 Sandra Wagner 92 Örebro Örebro 1.6
11.05 Anna Höög 92 Udd Olofström 6.6
10.99 Olivia Klüft 92 Växjö Alvesta 1.6
10.98 Sofie Hallström 92 Örebro Göteborg/U 29.6
10.97 Sophie Jensen 92 Malmö Täby 10.8
10.80 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg Huddinge 17.8
10.78 Sabina Hedhag 92 Ullevi Halmstad 20.7
10.65 Gabriella Nykvist 92 Tranås Alvesta 1.6
10.65 Sofie Eklund 92 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
10.64 Rebecka Johansson 92 Karlskoga Arvika 27.7
10.59 Frida Petersson 92 Lund Hässleholm 26.7
10.57 Amanda Klöv 92 Ullevi Uddevalla 27.7
10.54 Evelina Nyman-Wänseth 92 Östersund Krokom 7.9
medvind
12.35 Louise Thornander 92 Upsala Helsinki, FIN 30.8
10.94 Josefin Holmberg 92 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
10.77 Sofie Hallman 92 Sävedalen Sävedalen 8.6
10.69 Gabriella Nykvist 92 Tranås Täby 10.8
10.68 Miriam Hammarström 92 Växjö Växjö 8.6
10.63 Theresia Nyberg 92 Göteborgs KIK Lerum 21.9

Kula/3.0

13.82 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Täby 9.8
13.56 Matilda Berglund 92 Växjö Villstad 31.5
13.50 Hanna Bengtson 92 Heleneholm Malmö/S-K 24.9
13.50 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge Huddinge/J 28.8
13.37 Emilia Amb 92 Bålsta Täby 9.8
13.21 Johanna Larsson 92 Filipstad Sollentuna 12.9
13.15 Julia Wiberg 92 Contact Hässleholm 26.7
12.68 Anna Juggas-Öberg 92 Gefle Gävle 23.8
12.65 Olivia Jacobsson 92 Ystad Ystad 14.9
12.58 Victoria Johansson 92 Tranås Nässjö 2.8
12.46 Natalie Johansson 92 Lomma Hässleholm 22.6
12.45 Cajsa Olsson 92 Helsingborg Täby 9.8
12.29 Martina Elfgaard 92 Habo Tranås 28.9
12.20 Mergime Jashari 92 Westmannia Katrineholm 8.6
12.06 Linda Nilsson 92 Glemmingebro Ystad 11.5
11.94 Gabriella Sundin 92 Hovslätt Skruv 17.5
11.66 Patricia Himaj 92 Göteborgs KIK Sollentuna 12.9
11.56 Lisa Haag 92 Ullevi Angered 14.6
11.51 Rebecka Johansson 92 Karlskoga Karlskoga 15.6
11.33 Susannah Rohr 92 Bålsta Enskede 31.5

Diskus/1.0

41.52 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Täby 10.8
40.25 Matilda Berglund 92 Växjö Sollentuna 14.9
39.13 Julia Wiberg 92 Contact Ängelholm 16.8
36.17 Lisa Haag 92 Ullevi Huddinge 17.8
35.98 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge Sätra 27.5
34.94 Katja Axelsson 92 Eslöv Vellinge 14.6
33.77 Malin Kvist 92 Järvsö Hudiksvall 12.8
33.47 Linn Jonsson 92 Strömsund Skellefteå 15.6
32.70 Hanna Bengtson 92 Heleneholm Malmö/S-K 20.8
31.64 Karolina Andersén 92 Alingsås Sävedalen 7.6
31.59 Rebecka Johansson 92 Karlskoga Täby 10.8
30.81 Johanna Larsson 92 Filipstad Karlstad/M 13.8
30.50 Amanda Björklund 92 IF Göta Karlstad/M 25.9
30.50 Felicia Thomsson 92 Kungsängen Kungsängen 9.9
30.36 Alexandra Engström 92 Katrineholm Norrköping 31.5
30.19 Malin Johansson 92 Strömsund Strömsund 5.7
29.81 Saga Thornberg 92 Bollnäs Bollnäs 10.5
29.74 Emma Arnsten 92 Trångsviken Krokom 23.8
29.73 Gabriella Nykvist 92 Tranås Villstad 31.5
28.79 Bina Merzaai 92 Ullevi Lerum 17.8

Slägga/4.0

52.76 Malin Johansson 92 Strömsund Täby 8.8
49.89 Linn Jonsson 92 Strömsund Täby 8.8
48.06 Lisa Haag 92 Ullevi Täby 8.8
47.04 Emelie Larsson 92 Huddinge Huddinge/J 20.8
46.86 Liv Andersson 92 Ume FI Umeå/V 30.8
43.85 Johanna Larsson 92 Filipstad Karlstad/M 25.9
42.82 Charlotta Hyvönen 92 Vännäs Umeå/V 7.9
42.68 Mette Hermans 92 Huddinge Huddinge 15.6
42.22 Hanna Bengtson 92 Heleneholm Malmö/S-K 6.8
40.96 Marion Axelsson 92 Eslöv Eslöv 24.5
40.50 Rebecka Johansson 92 Karlskoga Täby 8.8
36.34 Linnea Brickman 92 Kongahälla Borås 30.3
35.33 Malin Femzén 92 Växjö Alvesta 1.6
33.43 Sofia Lundgren 92 Rigor Täby 9.8
32.20 Sofia Jakobsson 92 Bore Torsby 22.9
32.03 Saga Thornberg 92 Bollnäs Söderhamn 26.8
32.02 Matilda Berglund 92 Växjö Växjö 24.9
31.50 Emma Bengtsson 92 Ängelholm Halmstad 19.7
30.92 Caroline Hjalmarsson 92 Mariestad Borås 23.8
30.82 Johanna Mathisson 92 Gnistan Kallinge 28.9

Spjut/600

40.53 Matilda Elfgaard 92 Habo Helsinki, FIN 30.8
39.78 Emilia Amb 92 Bålsta Stockholm/S 23.7
39.26 Bina Merzaai 92 Ullevi Kungsbacka 7.9
38.98 Malin Dahlberg 92 Kvarnsveden Gävle 20.7
38.39 Marion Axelsson 92 Eslöv Klippan 1.6
37.22 Victoria Johansson 92 Tranås Täby 9.8
36.29 Yuselin Greek 92 Filipstad Arvika 27.7
36.12 Lina Alainentalo 92 Boden Sollentuna 8.6
36.07 Katja Axelsson 92 Eslöv Hässleholm 22.6
36.02 Emma Aronson 92 Täby Täby 11.5
35.60 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Jönköping 27.5
35.59 Gabriella Sundin 92 Hovslätt Jönköping 10.5
33.60 Sophie Jensen 92 Malmö Sollentuna 13.9
33.57 Malin Emilsson 92 Rånäs Täby 9.8
33.17 Emma Arnsten 92 Trångsviken Täby 9.8
32.97 Anna Bergström 92 Bromma Arvika 27.7
32.79 Carolina Sjöberg 92 Mariestad Hässleholm 16.8
32.54 Fanny Halvarsson 92 Falun Kvarnsveden 14.6
32.42 Sofie Hallström 92 Örebro Sollentuna 13.9
32.01 Alison Anderberg 92 Malmö Lund 7.9

Sjukamp/F17

4.826 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby Kalmar 24.8
4.490 Emma Aronson 92 Täby Täby 11.5
4.191 Gabriella Nykvist 92 Tranås Skruv 5.10
4.134 Louise Nyberg 92 Finish Eslöv 21.9
4.058 Hanna Hultqvist 92 Motala Motala 9.9
3.907 Felicia Hedström 92 Sävedalen Uddevalla 6.7
3.469 Sofie Hallman 92 Sävedalen Lerum 1.6
3.418 Emmy Jardén 92 Eksjö Södra Skruv 5.10
3.352 Amanda Fredlund 92 Sävedalen Uddevalla 6.7
3.349 Matilda Elfgaard 92 Habo Habo 23.9
3.252 Rebecca Arnesson 92 Skruv Skruv 5.10
3.211 Matilda Lindholm 92 Täby Täby 11.5

>