Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 7 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P14 ute 2008

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 14 OKT, 2008
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2008.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1989-90, P17/F17: Födda 1991, P16/F16: Födda 1992, P15/F15: Födda 1993, P14/F14: Födda 1994 - plus ev 95:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.52 David Andersson 94 Skellefteå Örnsköldsvik 16.8
11.78 André Ilve 94 Pallas Stockholm/S 23.7
11.78 Mattias Backman 94 Råby-Rekarne Stockholm/S 23.7
11.80 Anton Persson 94 Högby Lidköping 6.9
12.05 Albin Ekberg 94 Istrum Lidköping 6.9
12.06 Simon Karlén 94 Arvika Torsby 31.5
12.08 Liam Pettersson 94 Halmstad Stockholm/S 23.7
12.10 Zagros Noa 94 Mölndal Borås 14.6
12.11 Jonathan Wulff 94 Hammarby Sätra 20.9
12.11 Alexander Larsson 94 Karlskoga Karlstad 6.9
12.13 Eric Bergvall 94 Hässelby Göteborg/U 28.6
12.16 Viktor Lundberg 94 Solna 06 Sätra 25.5
12.17 Olle Willsund 94 Högby Kalmar 27.9
12.20 Jacob Shatohin 94 Gotland Visby 10.9
12.22 Sebastian Hagel 94 Luleå Göteborg/U 28.6
12.23 Anton Nordback 94 Upsala Gävle 6.9
12.24 Gustaf Petersen 94 Bromma Karlskoga 13.9
12.25 Axel Lönegren 94 Upsala Habo 23.8
12.28 Adrian Hansson 94 Lomma Malmö/He 23.8
12.32 Carl Bergström 94 Örbyhus Stockholm/S 23.7
okänd vind
12.31 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Nynäshamn 9.8
medvind
11.61 André Ilve 94 Pallas Göteborg/U 28.6
12.27 Niklas Påhlsson 94 Mölndal Sävedalen 7.6
12.29 Yann Palm 94 Lund Göteborg/U 28.6
12.31 Mattias Qvarfordt 94 Hammarby Uppsala 28.6

300m

36.78 Mattias Backman 94 Råby-Rekarne Stockholm/S 24.7
37.39 David Andersson 94 Skellefteå Skellefteå 23.8
38.16 Anton Persson 94 Högby Lidköping 7.9
38.30 Adrian Hansson 94 Lomma Lidköping 7.9
38.55 Alexander Larsson 94 Karlskoga Karlskoga 14.9
38.88 Pontus Ahlstedt 94 Lerum Sävedalen 7.6
39.08 Gustav Schölin 94 Finspång Lidköping 7.9
39.08 Jesper Lundberg 94 Alvesta Lidköping 7.9
39.09 Anton E Larsson 94 Ullevi Lidköping 7.9
39.14 Jacob Shatohin 94 Gotland Karlskoga 14.9
39.31 Niklas Påhlsson 94 Mölndal Lidköping 7.9
39.34 Fredrik Finstad 94 Ekshärad Karlskoga 14.9
39.40 Eric Bergvall 94 Hässelby Stockholm/S 13.8
39.62 Oscar Johansson 94 Klippan Lidköping 7.9
39.76 Zagros Noa 94 Mölndal Halmstad 20.7
39.83 André Ilve 94 Pallas Malmö/He 24.8
39.88 Anton Nordback 94 Upsala Karlskoga 14.9
40.04 Albin Vastersson 94 Varberg Sävedalen 7.6
40.18 Edwin Råsberg 94 Bromma Uppsala 29.6
40.18 Robin Skärström 94 Tanum Lidköping 7.9

800m

2:03.93 Benjamin Ahlbäck 94 IF Göta Stockholm/S 24.7
2:04.72 Oscar Johansson 94 Klippan Lidköping 6.9
2:04.82 Adrian Hansson 94 Lomma Lidköping 6.9
2:07.30 Andreas Almgren 95 Tureberg Stockholm/S 13.8
2:07.58 Jens Petrusson 94 Kongahälla Lidköping 6.9
2:07.80 David Roos 94 Eslöv Hässleholm 26.7
2:08.15 Pontus Ahlstedt 94 Lerum Lerum 17.8
2:08.52 Erik Laggren 94 Alingsås Lidköping 6.9
2:09.69 Nigusu Solomon 95 Huddinge Växjö 30.8
2:09.88 Bilal Cadimi 94 Hässelby Stockholm/S 24.7
2:10.33 Joel Durén 94 Hässelby Växjö 30.8
2:10.98 Pontus Johansson 94 Växjö Växjö 30.8
2:11.30 Carl Andersson 94 Växjö Växjö 30.8
2:11.31 Simon Spencer 94 Strömstad LK Uddevalla 26.7
2:12.27 Eddie Strand 94 Hammarby Stockholm/S 24.7
2:12.77 Emanuel Örtengren 94 Lidingö Stockholm/S 24.7
2:13.49 Fredrik Finstad 94 Ekshärad Lillehammer, NOR 22.6
2:13.53 Felix Jensen 94 Ärla Karlskoga 13.9
2:13.70 Alexander Bernhardsson 94 Kongahälla Göteborg/U 28.6
2:15.19 Jesper Bokefors 94 Upsala Karlskoga 13.9
2:15.19 Petter Kroon 94 Örebro Göteborg/U 28.6

2000m

5:55.10 Jens Petrusson 94 Kongahälla Göteborg/U 29.6
5:55.73 Benjamin Ahlbäck 94 IF Göta Göteborg/U 29.6
6:16.57 Andreas Almgren 95 Tureberg Stockholm/S 24.7
6:18.03 Simon Spencer 94 Strömstad LK Lidköping 7.9
6:18.44 Alexander Abrahamsson 94 Akele Lidköping 7.9
6:19.81 Pontus Johansson 94 Växjö Halmstad 18.7
6:19.92 David Roos 94 Eslöv Lidköping 7.9
6:20.91 Gustav Sandström 94 Udd Lidköping 7.9
6:21.10 Emanuel Örtengren 94 Lidingö Karlskoga 14.9
6:22.24 Erik Tholén 94 Ununge Karlskoga 14.9
6:24.40 Alexander Nilsson 95 Mölndal Varberg 24.8
6:24.40 David Sjöblom 95 Rånäs Västerås 6.7
6:24.44 Matz Larsson 94 Mölndal Lidköping 7.9
6:24.79 Nigusu Solomon 95 Huddinge Stockholm/S 24.7
6:26.19 Jonathan Weichbrodt 94 Mölndal Lidköping 7.9
6:28.25 Erik Wåhlin 95 Hellas Stockholm/S 24.7
6:31.74 Jacob Hjalmarsson 94 Hovslätt Värnamo 21.9
6:32.92 Jesper Bokefors 94 Upsala Karlskoga 14.9
6:34.27 Pontus Ahlstedt 94 Lerum Sävedalen 8.6
6:36.32 Carl Andersson 94 Växjö Växjö 22.8

1500m hinder/76.2

4:51.79 Benjamin Ahlbäck 94 IF Göta Göteborg/U 27.6
5:00.43 Gustav Sandström 94 Udd Lidköping 6.9
5:03.75 Petter Kroon 94 Örebro Göteborg/U 27.6
5:06.69 Carl Andersson 94 Växjö Villstad 16.8
5:10.31 Jacob Hjalmarsson 94 Hovslätt Lidköping 6.9
5:14.31 Eddie Strand 94 Hammarby Gävle 18.7
5:17.69 Philip Örnborg 94 Danderyd Sätra 20.9
5:20.02 Johan Christiansson 95 Örgryte Sävedalen 23.8
5:21.39 Felix Jeske-Magnusson 94 Sävedalen Sävedalen 7.6
5:34.1m Ludvig Torell 95 Mölndal Göteborg/S 29.7
5:35.23 David Fridell 94 Stensjön Västervik 9.8
5:39.46 Olof Simann 95 Majorna Sävedalen 23.8
5:41.45 Zef Kolaj 94 Högby Lidköping 6.9
5:42.42 Tobias Karlsson 95 Sävedalen Sävedalen 23.8
ett hinder för litet
4:59.37 Emanuel Örtengren 94 Lidingö Huddinge 14.6

100m häck/84.0

14.48 Jesper Lundberg 94 Alvesta Alvesta 1.6
14.54 Eric Bergvall 94 Hässelby Enskede 24.8
14.75 Malcolm Frithiof-Sterky 94 Lidingö Enskede 24.8
14.82 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Växjö 31.8
14.84 Wiktor Åstrand 94 Ymer Eslöv 20.9
14.93 Albin Vastersson 94 Varberg Göteborg/U 29.6
15.01 Melker Svärd-Jacobsson 94 Malmö Stockholm/S 24.7
15.09 Richard Willman 94 Västerås Karlskoga 14.9
15.17 Anton Nordback 94 Upsala Uppsala 28.6
15.26 Victor Ivarsson 94 Växjö Växjö 31.8
15.36 Jonathan Wulff 94 Hammarby Sollentuna 8.6
15.39 Jacob Shatohin 94 Gotland Karlskoga 14.9
15.44 Olle Willsund 94 Högby Skruv 4.10
15.46 Carl Sjöstedt 94 IF Göta Karlskoga 14.9
15.49 Ayad Shaker 94 Eskilstuna Stockholm/S 24.7
15.59 Anton E Larsson 94 Ullevi Växjö 31.8
15.60 Ali Tepe 94 Skade Gävle 23.8
15.68 Max Lexert 94 Växjö Växjö 31.8
15.82 Samuel Grip 94 Brattås Uddevalla 1.6
15.94 Gustav Schölin 94 Finspång Nässjö 2.8

300m häck/76.2

41.84 Jesper Lundberg 94 Alvesta Lidköping 6.9
42.71 Jacob Shatohin 94 Gotland Stockholm/S 23.7
42.74 Eric Bergvall 94 Hässelby Sätra 21.9
43.25 Albin Vastersson 94 Varberg Lidköping 6.9
43.58 Edwin Råsberg 94 Bromma Sätra 21.9
43.68 Gustav Schölin 94 Finspång Lidköping 6.9
43.73 Niklas Påhlsson 94 Mölndal Lidköping 6.9
43.81 Malcolm Frithiof Sterky 94 Lidingö Stockholm/S 23.7
44.20 Anton Nordback 94 Upsala Norrtälje 15.6
44.96 Carl Sjöstedt 94 IF Göta Stockholm/S 23.7
45.63 Ali Tepe 94 Skade Hudiksvall 5.7
47.17 Petter Gustafsson 94 Hakarpspojkarna Stockholm/S 23.7
47.79 Hampus Corneliusson 94 Lerum Göteborg/U 27.6
48.14 Jacob Stenström 94 Upsala Sollentuna 7.6
48.82 Emil Larsson 94 Lund Halmstad 18.7
49.71 William Oberg 94 Danderyd Sätra 21.9
Manuell tidtagning
47.3m Viktor Elvung-Nilsson 94 Gnistan Hässleholm 26.7

Höjd

1.93 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Växjö 30.8
1.85 Wiktor Åstrand 94 Ymer Uddevalla 27.7
1.77 Johan Taléus 94 Råby-Rekarne Karlskoga 14.9
1.77 Fredrik Konradsson 94 IFK Umeå Sundsvall 24.5
1.76 Ali Tepe 94 Skade Gävle 21.9
1.76 Jesper Lindstam 94 Mälarö Stockholm/S 23.7
1.75 Sebastian Hagel 94 Luleå Örnsköldsvik 16.8
1.75 Max Lexert 94 Växjö Växjö 22.8
1.75 Isak Persson 95 Hellas Sätra 24.5
1.75 Olle Willsund 94 Högby Västervik 9.8
1.73 Anton E Larsson 94 Ullevi Växjö 30.8
1.71 Jacob Hjalmarsson 94 Hovslätt Jönköping 13.9
1.71 Isac Persson 94 Enköping Enköping 27.7
1.70 Micael Fagö 94 Kalmar Karlskrona 14.6
1.70 Samuel Grip 94 Brattås Stenungsund 15.6
1.70 Jonas Nilsson 94 Habo Habo 22.9
1.70 Johannes Hilding 94 Motala Norrköping 24.8
1.70 Fredrik Löfgren 94 Lund Göteborg/U 29.6
1.69 Erik Stenemo 94 Säffle Torsby 31.5
1.68 Mattias de Graaf 94 Färjestaden Västervik 9.8
skoltävling
1.78 Olle Willsund 94 Högby Kalmar 19.9
1.70 Mathias Arnesson 94 Kalmar Kalmar 18.9
1.70 Mattias de Graaf 94 Färjestaden Kalmar 18.9

Stav

4.26 Melker Svärd-Jacobsson 94 Malmö Malmö/He 23.8
3.80 Trolle Olson 94 Malmö Malmö/He 23.8
3.71 Anders Andreasson 94 Örgryte Göteborg/S 30.7
3.50 Jonathan Wulff 94 Hammarby Uppsala 28.6
3.32 Rickard Willman 94 Västerås Hallsberg 1.6
3.31 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Lerum 31.5
3.20 Micael Fagö 94 Kalmar Västervik 10.8
3.05 Magnus Jomyr 95 Örgryte Lerum 21.9
3.03 Oliver Karlsson 94 Västerås Västerås 5.7
2.95 Simon Pettersson 94 Örbyhus Örbyhus 24.9
2.91 Rasmus Elfgaard 94 Habo Helsingborg 13.7
2.80 Zef Kolaj 94 Högby Västervik 10.8
2.79 Jacob Bolander 94 Falun Göteborg/U 28.6
2.76 Teodor Aleksejev 94 Hanviken Enskede 23.8
2.75 David Kappelin 95 Örgryte Lerum 21.9
2.74 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Hässelby 10.10
2.70 Wiktor Åstrand 94 Ymer Eslöv 20.9
2.64 Anton Evertsson 95 Habo Göteborg/U 28.6
2.64 Kim Fransson 94 Halmstad Göteborg/U 28.6
2.63 Simon Söderlund 94 Upsala Gävle 6.9

Längd

6.34 Simon Karlén 94 Arvika Göteborg/U 27.6
6.12 Liam Pettersson 94 Halmstad Lidköping 6.9
6.11 André Ilve 94 Pallas Göteborg/U 27.6
5.89 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Växjö 31.8
5.81 Johan Taléus 94 Råby-Rekarne Karlskoga 13.9
5.71 Ali Tepe 94 Skade Gävle 21.9
5.69 Robin Forsell 94 Örebro Örebro 6.9
5.66 Anton E Larsson 94 Ullevi Växjö 31.8
5.65 Tim Wunger 94 Enköping Falun 16.8
5.63 Samuel Grip 94 Brattås Göteborg/U 27.6
5.62 Carl Bergström 94 Örbyhus Stockholm/S 24.7
5.62 Albin Vastersson 94 Varberg Sävedalen 8.6
5.61 Viktor Ivarsson 94 Växjö Jönköping 10.5
5.61 Fredrik Konradsson 94 IFK Umeå Skellefteå 23.8
5.60 Fabian Revilla 95 Rånäs Norrtälje 3.9
5.59 Isac Persson 94 Enköping Enköping 27.7
5.55 Eric Bergvall 94 Hässelby Växjö 31.8
5.55 Max Lexert 94 Växjö Växjö 31.8
5.53 Anton Nordback 94 Upsala Norrtälje 15.6
5.50 Malcolm Frithiof-Sterky 94 Lidingö Karlskoga 13.9
okänd vind
5.90 Fredrick Svensbergh 94 Kalmar Kalmar 24.5
medvind
5.81 Max Lexert 94 Växjö Växjö 31.8
5.61 Isac Persson 94 Enköping Uppsala 28.6
5.52 Alexander Nilsson 94 Ymer Borås 11.5
5.50 Richard Willman 94 Västerås Växjö 31.8

Tresteg

13.63 Simon Karlén 94 Arvika Karlskoga 14.9
13.37 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Karlskoga 14.9
12.23 Simon Pettersson 94 Örbyhus Gävle 6.9
12.12 Malcolm Frithiof-Sterky 94 Lidingö Enskede 24.8
11.93 André Ilve 94 Pallas Göteborg/U 28.6
11.84 Jack Johansson 94 Laholm Varberg 24.8
11.84 Olle Willsund 94 Högby Lidköping 7.9
11.81 Isac Persson 94 Enköping Karlskoga 14.9
11.76 Patrik Birgersson 94 Laholm Varberg 24.8
11.75 Edwin Råsberg 94 Bromma Sätra 20.9
11.61 Frederick Svensbergh 94 Kalmar Karlskrona 14.6
11.57 Samuel Grip 94 Brattås Lerum 17.8
11.56 Ali Tepe 94 Skade Gävle 18.7
11.29 Gustaf Petersson 94 Växjö Lidköping 7.9
11.20 Tim Wunger 94 Enköping Norrtälje 14.6
11.15 Anton Nordback 94 Upsala Bålsta 31.5
11.14 Fabian Kuhnlein 94 Valbo Gävle 18.7
11.11 Mathias Arnesson 94 Kalmar Växjö 22.8
10.97 Rickard Willman 94 Västerås Karlskoga 14.9
10.89 Felix Jeske Magnusson 94 Sävedalen Sävedalen 23.8
okänd vind
11.37 Fredrik Konradsson 94 IFK Umeå Mora 7.9
medvind
12.12 Ali Tepe 94 Skade Gävle 18.7
11.95 André Ilve 94 Pallas Vellinge 15.6
11.72 Tim Wunger 94 Enköping Leksand 10.8
11.02 Felix Jeske Magnusson 94 Sävedalen Sävedalen 23.8

Kula/4.0

15.21 Viktor Gardenkrans 95 Heleneholm Malmö/S-K 22.8
14.39 Simon Karlén 94 Arvika Karlskoga 14.9
14.05 Wiktor Åstrand 94 Ymer Uddevalla 26.7
13.33 Jonas Hansson-Bergén 94 Huddinge Växjö 30.8
13.18 Emil Sjödin 94 Kovland Gävle 20.7
13.07 Simon Pettersson 94 Örbyhus Gävle 23.8
12.95 Tim Wunger 94 Enköping Karlskoga 14.9
12.89 Albin Vastersson 94 Varberg Lidköping 6.9
12.38 Axel Lönegren 94 Upsala Uppsala 29.6
12.37 Frederick Svensbergh 94 Kalmar Kalmar 24.5
12.25 Jonatan Jardelid 94 Bore Karlstad 6.9
12.23 Emil Thessén 94 Västerås Karlskoga 14.9
12.22 Anton Persson 94 Högby Högby 7.8
12.13 Olle Willsund 94 Högby Högby 9.7
12.06 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Växjö 30.8
11.93 Robin Forsell 94 Örebro Stockholm/S 23.7
11.78 Johan Lilja 95 Sundsvall Växjö 30.8
11.76 Victor Håkansson 94 Täby Täby 6.9
11.64 Isac Persson 94 Enköping Gävle 20.7
11.56 Alfred Rahm 94 Habo Lidköping 6.9
skoltävling
14.53 Robert Nilsson 94 Oskarshamn Kalmar 18.9
12.59 Frederick Svensbergh 94 Kalmar Kalmar 18.9

Diskus/1.0

49.54 Viktor Gardenkrans 95 Heleneholm Malmö/S-K 22.8
43.94 Simon Pettersson 94 Örbyhus Karlskoga 13.9
43.28 Jonas Hansson-Bergén 94 Huddinge Sollentuna 7.6
40.34 Lowe Litzell 94 Östersund Örnsköldsvik 16.8
39.42 Albin Vastersson 94 Varberg Ängelholm 16.8
38.92 Tim Wunger 94 Enköping Gävle 19.7
38.56 Axel Lönegren 94 Upsala Märsta 27.9
38.28 Victor Ivarsson 94 Växjö Växjö 22.8
38.23 Alfred Rahm 94 Habo Lidköping 6.9
38.05 Isac Persson 94 Enköping Enköping 26.7
36.25 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Karlskoga 13.9
35.16 Albin Johansson 94 Halmstad Halmstad 20.7
35.01 Emil Bryngelsson 94 Ängebo Järvsö 20.9
34.66 Filip Löfvenholm 94 Bore Karlskoga 13.9
34.43 Jonatan Jardelid 94 Bore Arvika 26.7
34.13 Micael Fagö 94 Kalmar Västervik 9.8
33.32 André Nyman 95 Svenljunga Tranås 28.9
33.01 Emil Thessén 94 Västerås Gävle 6.9
32.86 Olle Willsund 94 Högby Högby 12.10
32.38 Wiktor Åstrand 94 Ymer Eslöv 20.9

Slägga/4.0

58.24 Jonas Hansson-Bergén 94 Huddinge Nyköping 23.8
46.72 Jonatan Jardelid 94 Bore Torsby 31.5
43.04 Albin Johansson 94 Halmstad Ängelholm 17.8
42.26 Lowe Litzell 94 Östersund Örnsköldsvik 17.8
40.58 Tim Wunger 94 Enköping Gävle 6.9
38.29 Anders Eriksson 94 Hovslätt Lidköping 7.9
37.29 Emil Sjödin 94 Kovland Timrå 23.8
36.69 Alfred Rahm 94 Habo Lidköping 7.9
34.78 Emil Bryngelsson 94 Ängebo Krokom 24.8
33.57 Micael Fagö 94 Kalmar Västervik 10.8
32.54 Simon Persson 95 Västerås Västerås/Ap 7.6
32.36 Simon Pettersson 94 Örbyhus Örbyhus 27.9
30.15 Albin Vastersson 94 Varberg Ängelholm 17.8
30.15 Tobias Westman 94 Rånäs Gävle 6.9
29.65 Oskar Mellquist 94 Fjugesta Fjugesta 16.6
28.91 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Enskede 24.8
28.74 Anton Persson 94 Högby Högby 12.10
27.44 Casper Varis Algård 94 Huddinge Nynäshamn 9.8
27.18 Felix Jeske Magnusson 94 Sävedalen Lidköping 7.9
27.15 Andreas Eriksson 94 Heros Falun 16.8

Spjut/600

52.26 Emil Sjödin 94 Kovland Gävle 20.7
48.18 Axel Lönegren 94 Upsala Karlskoga 13.9
45.13 Lowe Litzell 94 Östersund Krokom 6.9
44.30 Wiktor Åstrand 94 Ymer Borås 15.6
44.16 Jonas Hansson Bergén 94 Huddinge Växjö 31.8
44.12 Gustav Wik 94 Rånäs Norrtälje 15.6
42.76 Martin Paulsson 94 Ängelholm Ängelholm 16.8
42.63 Lukas Kvist 94 Helsingborg Ängelholm 219
42.62 Markus Vaarala 94 Ullevi Göteborg/U 28.6
42.50 Jonatan Elfviksson 94 Märsta Trollbäcken 14.9
42.33 Filip Löfvenholm 94 Bore Karlskoga 13.9
42.03 Olle Willsund 94 Högby Kalmar 27.9
41.39 Christian Hämäläinen 94 Råby-Rekarne Örebro 7.9
41.35 Kim Fransson 94 Halmstad Varberg 24.8
41.01 Emil Widén 95 Österfärnebo Gävle 11.5
40.89 Alfred Rahm 94 Habo Habo 23.9
40.68 Mathias Arnesson 94 Kalmar Lidköping 7.9
40.66 Johan Lilja 95 Sundsvall Växjö 31.8
40.41 Viktor Ivarsson 94 Växjö Växjö 22.8
40.38 Pontus Johansson 94 Växjö Växjö 7.6

Åttakamp/P15

5.587 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Täby 11.5
5.119 Simon Pettersson 94 Örbyhus Enköping 27.7
5.082 Isac Persson 94 Enköping Enköping 27.7
5.054 Albin Vastersson 94 Varberg Lerum 1.6
4.956 Tim Wunger 94 Enköping Enköping 27.7
4.825 Samuel Grip 94 Brattås Uddevalla 6.7
4.813 Jacob Shatohin 94 Gotland Täby 11.5
4.730 Ali Tepe 94 Skade Gävle 21.9
4.671 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Enköping 27.7
4.633 Olle Willsund 94 Högby Skruv 5.10
4.590 Kim Fransson 94 Halmstad Uddevalla 6.7
4.193 Jacob Hjalmarsson 94 Hovslätt Skruv 5.10
4.087 Zef Kolaj 94 Högby Skruv 5.10
4.051 Felix Jeske-Magnusson 94 Sävedalen Lerum 1.6
4.009 Anders Eriksson 94 Hovslätt Skruv 5.10
3.849 Pontus Ahlstedt 94 Lerum Lerum 1.6
3.505 Teodor Aleksejev 94 Hanviken Täby 11.5

>