Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2010

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 6 MAJ, 2010
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2009/2010.

60m

7.35 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 17.1
7.37 Emma Rienas 82 IF Göta Sätra 27.2
7.52 Julia Skugge 88 Glanshammar Sätra 27.2
7.57 Elin Östlund 91 Örebro Malmö 20.2
7.58 Elin Backman 88 Helsingborg Malmö 20.2
7.59 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Göteborg 13.2
7.59 Freja Jernstig 92 Tanum Eskilstuna 6.2
7.63 Linnea Alstermark 92 Hammarby Malmö 20.2
7.63 Mathilda Hultgren 89 Ymer Malmö 20.2
7.64 Linda Berntsson 87 Mölndal Göteborg 13.2
7.64 Ellen Sääw 90 Falun Malmö 20.2
7.64 Frida Persson 89 Hammarby Malmö 20.2
7.64 Isabelle Eurenius 89 Falun Malmö 20.2
7.64 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 6.2
7.65 Elina Palmquist 91 IF Göta Malmö 20.2
7.65 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Malmö 30.1
7.69 Ulrika Nyhlén 93 Mölndal Malmö 20.2
7.70 Malin Ström 86 Bollnäs Falun 30.1
7.71 Petra Larsson 90 Gefle Falun 30.1
7.74 Elisabeth Reutercrona 87 Malmö Malmö 16.1
7.74 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Malmö 20.2
7.74 Sofia Andersson 94 Örbyhus Västerås 30.1
7.76 Melissa Stenzon 91 Göteborgs KIK Göteborg 6.2
7.77 Rebecca Nilsson 93 Ullevi Malmö 30.1
7.78 Johanna Panboon 93 Skellefteå Skellefteå 6.2

200m

24.14 Mathilda Hultgren 89 Ymer Sätra 28.2
24.39 Elin Backman 88 Helsingborg Sätra 28.2
24.44 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 13.2
24.47 Frida Persson 89 Hammarby Malmö 24.1
24.75 Elin Östlund 91 Örebro Eskilstuna 6.2
24.97 Malin Ström 86 Bollnäs Bollnäs 6.2
24.98 *Stine M Tomb 86 Hammarby Västerås 24.1
25.07 Emma Agerbjer 85 Växjö Malmö 24.1
25.13 Petra Larsson 90 Gefle Bollnäs 6.2
25.20 Daniella Busk 93 Malmö Göteborg 13.2
25.20 Isabelle Eurenius 89 Falun Sätra 28.2
25.25 Josefin Magnusson 89 Malmö Malmö 24.1
25.29 Malin Lindblom 91 Gefle Bollnäs 6.2
25.31 Emelie Svensson 89 Ullevi Göteborg 13.2
25.47 Sandra Wagner 92 Örebro Sätra 23.1
25.48 Hanna Hermansson 95 Kil Karlstad 7.2
25.51 Lotta Lindsén 90 Tureberg Sätra 13.2
25.53 Rebecca Högberg 84 Hammarby Sätra 23.1
25.55 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Malmö 24.1
25.56 Ida Carlsson 91 Oskarshamn Malmö 30.1
25.60 Freja Jernstig 92 Tanum Karlstad 30.1
25.64 Jasmine Andersson 88 Tjalve Norrköping 13.2
25.69 Elisabeth Reutercrona 87 Malmö Malmö 31.1
25.71 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Fayetteville, AR 22.1
25.72 Susanne Schüssler 95 IF Göta Karlstad 13.2
överlång bana
24.17 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Tampere, FIN 6.2
24.47 Rebecca Högberg 84 Hammarby Tampere, FIN 6.2
24.77 Josefin Magnusson 89 Malmö Tampere, FIN 6.2

400m

53.92 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Stockholm/G 10.2
54.24 Sandra Wagner 92 Örebro Sätra 31.1
54.87 *Stine M Tomb 86 Hammarby Stockholm/G 10.2
55.03 Josefin Magnusson 89 Malmö Sätra 31.1
55.41 Elin Moraiti 91 Falun Sätra 31.1
55.67 Emilia Granqvist 90 Östersund Malmö 21.2
55.74 Lotta Lindsén 90 Tureberg Stockholm/G 10.2
55.76 Sofie Persson 87 Helsingborg Jonesboro, AR 5.12
55.81 Emma Agerbjer 85 Växjö Göteborg 13.2
55.88 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby College Station, TX 13.2
56.01 Rebecca Högberg 84 Hammarby Sätra 23.1
56.53 Sofia Thorin 89 Örebro Stockholm/G 10.2
57.11 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Malmö 21.2
57.18 Nuulu Ndiwabene 84 Spårvägen Sätra 14.2
57.21 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Norrköping 28.2
57.68 Åsa Söderlund 93 Västerås Malmö 21.2
57.99 Nikita Burton 94 Eskilstuna Norrköping 28.2
58.04 Caroline Enberg 87 Täby Sätra 14.2
58.08 Lovisa Grönros 93 Hammarby Malmö 21.2
58.15 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Norrköping 28.2
58.22 Maria Sylwan 91 Lidingö Malmö 20.2
58.25 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Stockholm/G 10.2
58.31 Lovisa Gidehag 94 Bromma Norrköping 28.2
58.33 Jasmin Sabir 92 Hammarby Stockholm/G 10.2
58.35 Malin Lindblom 91 Gefle Malmö 20.2
överlång bana
55.31 Emma Agerbjer 85 Växjö Tampere, FIN 6.2

800m

2:04.64 Sofie Persson 87 Helsingborg Fayetteville, AR 28.2
2:07.65 Rebecca Högberg 84 Hammarby Glasgow, GBR 30.1
2:09.83 Sofia Öberg 90 Lidingö Albuquerque, NM 23.1
2:10.12 Elin Moraiti 91 Falun Sätra 28.2
2:10.94 Lovisa Lindh 91 Ullevi Sätra 28.2
2:11.92 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Stockholm/G 10.2
2:12.41 Josefine Koskinen 89 Enhörna Albuquerque, NM 27.2
2:12.70 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Sätra 28.2
2:13.27 Samia Adan 90 Hässelby Newport News, VA 6.2
2:13.75 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Göteborg 6.3
2:13.87 Maria Jangsten 89 Sävedalen New York, NY 6.2
2:14.04 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 7.3
2:14.05 Petra Kindlund 85 Huddinge Sätra 13.2
2:14.45 Helena Karlsson 92 Örebro Stockholm/G 10.2
2:14.59 Sanna Mustonen 91 Enhörna Sätra 31.1
2:15.2m Ulrika Johansson 75 Rånäs Stockholm/G 10.2
2:15.62 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Sätra 28.2
2:15.77 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Sätra 7.2
2:16.01 Emmy Koskinen 89 Enhörna New York, NY 16.1
2:16.02 Jenny Håland 93 Tumba Sätra 31.1
2:16.43 Elin Andersson 90 Lund Göteborg 13.2
2:16.90 Johanna Busk 93 Enhörna Stockholm/G 10.2
2:17.14 Nathalie Tolvers 90 Hammarby Sätra 27.2
2:17.37 Ida Holm 93 Lerum Sätra 23.1
2:18.12 Agnes Sjöström 94 Westmannia Karlstad 13.2
överlång bana
2:06.40 Sofia Öberg 90 Lidingö Seattle, WA 27.2
2:13.28 Lisa Forsberg 89 Falun Lubbock, TX 6.2

1500m

4:11.52 Ulrika Johansson 75 Rånäs Stockholm/G 10.2
4:29.47 *Meraf Bahta 89 Hälle Göteborg 13.2
4:29.68 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Göteborg 13.2
4:36.38 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Stockholm/G 10.2
4:38.72 Gabriella Samuelsson 87 Gotland Stockholm/G 10.2
4:39.02 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Sätra 28.2
4:39.03 Susanne Grimfors 77 Studenterna Sätra 28.2
4:40.63 Frida Aspnäs 87 Norrköping Linköping 12.2
4:42.1m Caroline Högardh 92 Halmstad Karlskrona 16.1
4:42.74 Petra Kindlund 85 Huddinge Stockholm/G 10.2
4:43.27 Lovisa Lindh 91 Ullevi Malmö 21.2
4:43.62 Agnes Sjöström 94 Westmannia Eskilstuna 6.2
4:43.71 Louise Bichler 91 Sävedalen Göteborg 17.1
4:44.07 Jenny Håland 93 Tumba Malmö 21.2
4:44.23 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Sätra 6.2
4:44.51 Johanna Busk 93 Enhörna Malmö 21.2
4:44.57 Hanna Keiser 89 Enhörna Malmö 21.2
4:44.79 Tove Berg 77 Spårvägen Huddinge 16.1
4:45.10 Magdalena Ottersten 85 Hässelby Sätra 31.1
4:45.73 Julia Forsmark 93 Stål Stockholm/G 10.2
4:45.90 Maria Sandström 90 Malmö Malmö 30.1
4:46.35 Maria Borglund 91 Sävedalen Göteborg 17.1
4:46.88 Sandra Södergren 89 Gnistan Malmö 21.2
4:47.04 Anna Ställberg 82 Tumba Sätra 6.2
4:47.2m Lena Örn 88 Spårvägen Sätra 31.1

1 mile

4:53.14 Lisa Voltaire 87 Täby Allston, MA 20.2
4:55.90 Linn Nilsson 90 Hälle Mankato, MN 27.2
4:56.07 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Norman, OK 27.2
4:58.28 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Fayetteville, AR 23.1
5:00.54 Maria Jangsten 89 Sävedalen New Haven, CT 30.1
5:05.68 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Norman, OK 27.2
överlång bana
4:56.78 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Ames, IA 13.2
5:00.76 Sara Sjökvist 89 Täby Ames, IA 13.2

3000m

9:05.2m Ulrika Johansson 75 Rånäs Birmingham, GBR 20.2
9:33.82 Lisa Blommé 78 Hässelby Sätra 27.2
9:40.72 Malin Liljestedt 80 Spårvägen Sätra 31.1
9:43.47 Susanne Grimfors 77 Studenterna Sätra 27.2
9:44.88 Gabriella Samuelsson 87 Gotland Sätra 27.2
9:47.98 Beata Falk 89 Norrköping Sätra 27.2
9:48.70 *Meraf Bahta 89 Hälle Göteborg 6.2
9:53.74 Frida Aspnäs 87 Norrköping Sätra 27.2
9:55.61 Linnea Gustafsson 86 Norrköping Linköping 5.2
9:57.21 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Göteborg 6.2
9:58.20 Anna Ställberg 82 Tumba Sätra 13.2
10:00.23 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Norman, OK 27.2
10:01.46 Klara Bodinson 90 Lidingö Fayetteville, AR 23.1
10:01.63 Louise Wiker 79 Hässelby Sätra 23.1
10:01.80 Tove Berg 77 Spårvägen Sätra 13.2
10:01.89 Sara Sjökvist 89 Täby Fayetteville, AR 23.1
10:04.04 Lisa Voltaire 87 Täby New York, NY 15.1
10:13.11 Louise Bichler 91 Sävedalen Göteborg 13.2
10:20.35 Maria Sandström 90 Malmö Sätra 27.2
10:20.44 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Wichita, KS 6.2
10:21.84 Annika Billstam 76 Rånäs Sätra 27.2
10:26.38 Sandra Södergren 89 Gnistan Göteborg 6.2
10:30.39 *Inga Kazlauskaite 77 Rånäs Västerås 30.1
10:34.49 Felicia Hellberg Berglund 95 Sundbyberg Sätra 23.1
10:38.19 Karin Svensson 90 Örgryte Norman, OK 27.2
överlång bana
9:55.33 Klara Bodinson 90 Lidingö Ames, IA 13.2
10:33.00 Malin Wikström 93 Gränsen Luleå 16.1

60m häck/84.0

8.45 Ellen Sääw 90 Falun Sätra 28.2
8.49 Elin Westerlund 90 KA2 Malmö 21.2
8.55 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 28.2
8.62 Moa Larsson 85 Ullevi Göteborg 13.2
8.64 Ellinore Hallin 87 Växjö Sätra 31.1
8.67 Fatima Makakala 89 Hammarby Albuquerque, NM 26.2
8.70 Marica Merkel-Johansson 91 KA2 Malmö 21.2
8.71 Elina Palmquist 91 IF Göta Sätra 28.2
8.72 Martina Salander 92 Fredrikshof Malmö 21.2
8.74 Frida Persson 89 Hammarby Malmö 21.2
8.74 Emma Magnusson 85 Växjö Sätra 28.2
8.77 Siri Fagerlund 86 Helsingborg New York, NY 8.1
8.78 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 17.1
8.79 Lisa Linnell 90 Ljungby Malmö 21.2
8.80 Josephine Rohr 91 Bålsta Malmö 21.2
8.81 Zehra Jusupovic 92 Åhus Malmö 21.2
8.83 Isabell Englund 91 Malmö Malmö 21.2
8.86 Nadja Casadei 83 Lidingö Tallinn, EST 13.2
8.86 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby Malmö 21.2
8.86 Maja Rogemyr 91 IF Göta Malmö 21.2
8.88 Emma Fredriksson 91 Hammarby Sätra 28.2
8.89 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby Sätra 28.2
8.91 *Mari Klaup 90 Örgryte Borås 24.1
8.95 Frida Linde 90 Täby Sätra 7.3
8.97 Josefin Svensson 89 Växjö Sätra 7.3

Höjd

1.94 Emma Green 84 Örgryte Sätra 28.2
1.89 Ebba Jungmark 87 Mölndal Göteborg 13.2
1.84 Ellen Björklund 90 Lund Sätra 28.2
1.83 Victoria Dronsfield 91 IF Göta Karlstad 13.2
1.80 Anna Alexson 87 Spårvägen Örebro 10.1
1.78 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg 5.12
1.75 Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad 23.1
1.74 Moa Thorstensson 90 Spårvägen Malmö 20.2
1.74 Linn Gustavsson 92 Ymer Malmö 30.1
1.74 Matilda Ribaeus 94 IF Göta Karlstad 7.2
1.74 Ellinor Rosenquist 89 Tjalve Sätra 7.3
1.74 Ellinore Hallin 87 Växjö Sätra 7.3
1.73 Kristina Eriksson 89 Rånäs Falun 13.2
1.73 Emmy Olson 94 Gefle Norrköping 27.2
1.73 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Norrköping 27.2
1.73 Ida Virdebrant 94 Växjö Norrköping 27.2
1.73 My Nordström 90 Norrköping Sätra 31.1
1.72 Erika Eskilsson 93 Malmö Malmö 17.1
1.72 Sofie Björklund 93 Båstad Malmö 17.1
1.72 Alexandra Hjorth 93 Upsala Västerås 24.1
1.72 Daniella Eriksson 87 Västerås Västerås 24.1
1.72 Linda Pewik 91 Mölndal Göteborg 6.2
1.71 Lisa Thelander 93 Halmstad Malmö 20.2
1.71 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Sätra 6.3
1.71 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 7.3

Stav

4.30 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Sätra 27.2
4.25 Michaela Meijer 93 Örgryte Potsdam, GER 12.2
4.25 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK Sätra 27.2
4.22 Petra Olsen 90 Malmö Malmö 30.1
4.21 Hanna-Mia Persson 78 Växjö Göteborg/N 23.1
4.12 Alissa Söderberg 94 Malmö Malmö 30.1
4.00 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Malmö 21.2
3.95 Lisa Wälitalo 82 KA2 Karlskrona 12.12
3.84 Nathalie Busk 91 Malmö Malmö 21.2
3.78 Theresia Nyberg 92 Göteborgs KIK Malmö 21.2
3.77 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Falun 13.2
3.75 Victoria Bengtsson 90 KA2 Karlskrona 12.12
3.62 Hedvig Samuelsson 91 Kalmarsund Malmö 30.1
3.52 Sara Eriksson 91 Ullevi Malmö 21.2
3.52 Terese Dimblad Gonzalez 95 Malmö Norrköping 27.2
3.45 Emma Nilsson 95 Malmö Malmö 31.1
3.42 Linnéa Neldemo 91 Kvarnsveden Malmö 21.2
3.42 Madeleine Rodås 92 Ullevi Malmö 21.2
3.40 Lisa Lantz 92 Växjö Växjö 17.1
3.35 Sophie Jensen 92 Malmö Karlskrona 12.12
3.31 Sara Skogman 95 Örgryte Göteborg 7.2
3.22 Lisa Torell 91 Mölndal Malmö 30.1
3.20 Elin Iwarson 91 Kalmarsund Fork Union, VA 16.12
3.20 Malin Gillman 94 Stocksäter Örebro 28.3
3.18 Hanna Engholm 94 Kvarnsveden Falun 14.3

Längd

6.23 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 28.2
6.23 Nadja Casadei 83 Lidingö Sätra 28.2
6.08 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg/Sc 2.2
6.08 Malin Olsson 90 Malmö Malmö 21.2
6.04 Malin Marmbrandt 85 Västerås Riverdale, NY 11.2
6.02 Andrea Nybäck 90 IF Göta Riverdale, NY 11.2
6.00 Jasmine Andersson 88 Tjalve Malmö 21.2
5.97 Ellinor Rosenquist 89 Tjalve Sätra 28.2
5.88 Kristin Franke Björkman 91 IF Göta Malmö 21.2
5.84 Linda Bergh 89 Hässelby Sätra 28.2
5.82 Martina Salander 92 Fredrikshof Stockholm/G 10.2
5.82 Josefin Svensson 89 Växjö Karlskrona 16.1
5.80 Lynn Johnson 94 Ullevi Göteborg 22.11
5.77 Johanna Nilsson 90 Kristianstad Vellinge 6.2
5.74 Linda Berntsson 87 Mölndal Göteborg 13.2
5.74 Melissa Stenzon 91 Göteborgs KIK Göteborg/Sc 2.2
5.74 Alissa Söderberg 94 Malmö Sätra 6.3
5.73 Sandra Törnros 95 Gefle Norrköping 28.2
5.73 Sofia Lund 86 Hässelby Norrköping 30.1
5.72 Sofia Andersson 94 Örbyhus Västerås 30.1
5.71 Elise Malmberg 95 Hässleholm Norrköping 28.2
5.71 Sofie Sandberg 85 Gefle Falun 30.1
5.70 Fatima Makakala 89 Hammarby Nampa, ID 30.1
5.69 Angelica Engberg 89 Hässelby Sätra 28.2
5.68 Johanna Panboon 93 Skellefteå Skellefteå 28.12

Tresteg

13.29 Kristin Franke-Björkman 91 IF Göta Malmö 20.2
13.06 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 5.12
12.97 Sara Brankell 81 Mölndal Sätra 27.2
12.85 Izehi Ileso 89 Ullevi Storm Lake, IA 19.2
12.72 Erica Jarder 86 Spårvägen Sätra 31.1
12.46 Ekanem Etim 92 Ullevi Göteborg 13.2
12.43 Malin Marmbrandt 85 Västerås Riverdale, NY 13.12
12.41 Maria Augutis 90 Ullevi Fayetteville, AR 28.2
12.32 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Malmö 20.2
12.23 Martina Wahnström 87 Ullevi Göteborg 13.2
12.13 Erika Wiklund 88 Trångsviken Sätra 27.2
12.11 Elina Rapp 93 IK Sisu Malmö 20.2
12.11 Sofie Lindesten 88 Hellas Malmö 20.2
12.10 Malin Andersson 90 Hakarpspojkarna Malmö 20.2
12.08 Mikaela Lindqvist 91 Upsala Malmö 20.2
12.03 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Malmö 20.2
11.96 Jennifer Czerapowicz 93 Ullevi Malmö 20.2
11.90 Josephine Rohr 91 Bålsta Malmö 20.2
11.84 Jasmine Andersson 88 Tjalve Malmö 20.2
11.81 Kajsa Levin 83 Mölndal Göteborg 6.2
11.80 Daniella Eriksson 87 Västerås Umeå 11.1
11.75 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 27.2
11.65 Fanny Lindström 94 Athlet Malmö 24.1
11.63 Olivia Klüft 92 Växjö Växjö 16.1
11.61 Alexandra Svensson 91 Åhus Malmö 20.2

Kula/4.0

17.24 Helena Engman 76 Riviera Sätra 27.2
15.32 Catarina Andersson 77 Hässelby Växjö 27.3
14.77 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 7.3
14.44 Frida Åkerström 90 Huddinge Malmö 20.2
14.42 Ellinore Hallin 87 Växjö Karlskrona 17.1
13.52 Martina Salander 92 Fredrikshof Malmö 20.2
13.37 Anna Wikström 87 Tumba Sätra 27.2
13.26 Nadja Casadei 83 Lidingö Sätra 6.2
13.12 Jennie Söderholm 93 Västerås Örebro 28.3
13.06 Josephine Rohr 91 Bålsta Malmö 20.2
12.92 Victoria Joäng 89 Malmö Malmö 20.2
12.90 Hanna Bengtson 92 Heleneholm Malmö 10.2
12.74 Victoria Johansson 92 Tranås Malmö 20.2
12.61 Camilla Norr-Ericson 91 Tjalve Malmö 20.2
12.53 Frida Linde 90 Täby Sätra 7.3
12.50 Rebecka Holmqvist 89 Mölndal Göteborg 6.2
12.41 Gabriella Sundin 92 Hovslätt Malmö 20.2
12.39 Julia Wiberg 92 Contact Karlskrona 17.1
12.01 Josefin Svensson 89 Växjö Malmö 20.2
11.93 *Mari Kogstad 89 Örebro Örebro 6.3
11.77 Ellinor Rosenquist 89 Tjalve Sätra 7.3
11.76 Emilia Amb 92 Bålsta Sätra 13.2
11.42 Emilia Eklund 91 Upsala Malmö 20.2
11.38 Johanna Höglund 84 Upsala Örebro 10.1
11.34 Jasmine Andersson 88 Tjalve Nybro 6.1

Vikt/10

18.08 Tracey Andersson 84 Trelleborg Sätra 28.2
17.79 Anna Söderberg 73 Ullevi Göteborg/Sh 6.2
16.80 Marie Hilmersson 81 Falun Sätra 31.1
14.78 Madelen Fahlstedt 83 Gefle Sätra 28.2
14.60 Catarina Andersson 77 Hässelby Sätra 28.2
14.05 Eleni Larsson 93 Huddinge Sätra 28.2
13.93 Camilla Norr-Ericson 91 Tjalve Sätra 28.2
13.79 Linn Jonsson 92 Strömsund Sätra 28.2
13.76 Malin Johansson 92 Strömsund Sätra 28.2
13.74 Elina Almström 91 Hammarby Västerås 24.1
13.51 Liv Andersson 92 Ume FI Umeå/D 23.2
12.63 Saga Thornberg 92 Bollnäs Bollnäs 6.2
12.03 Charlotta Hyvönen 92 IFK Umeå Umeå/D 26.1
11.70 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Falköping 6.3
11.54 Anneli Schöldström 67 Huddinge Huddinge 16.1
11.37 Karolina Wäli Arvidsson 93 Ullevi Göteborg/Sh 7.2

Femkamp/K

4.476 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 7.3
4.028 Ellinor Rosenquist 89 Tjalve Sätra 7.3
3.931 Frida Linde 90 Täby Sätra 7.3
3.799 Lisa Linnell 91 Ljungby Sätra 7.3
3.751 Josefin Svensson 89 Växjö Sätra 7.3
3.614 Johanna Höglund 84 Upsala Sätra 7.3
3.602 Ellinore Hallin 87 Växjö Sätra 7.3
3.462 Jasmine Andersson 88 Tjalve Sätra 7.3
3.311 Nadja Casadei 83 Lidingö Tallinn, EST 13.2
3.246 Angelica Engberg 89 Hässelby Sätra 7.3
3.176 Mergime Jashari 92 Westmannia Västerås 10.1
3.164 Therése Lindhe 91 Kristinehamn Sätra 7.3
3.123 Jessica Robson 89 Järvsö Hanover, NH 27.2
2.971 Emilia Eklund 91 Upsala Falun 9.1
2.895 Frida Nordenberg 92 Mora Falun 9.1
2.665 Gabriella Nykvist 92 Tranås Sätra 7.3
överlång bana
3.946 Ellinore Hallin 87 Växjö Växjö 7.2
3.776 Josefin Svensson 89 Växjö Växjö 7.2

>