Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 26 augusti 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2010

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 20 OKT, 2010
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2010.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1988-1990, P19/F19: Födda 1991-92, P17/F17: Födda 1993, P16/F16: Födda 1994, P15/F15: Födda 1995, P14/F14: Födda 1996 - plus ev 97:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.51 Mikaela Johannesson 96 Heros Göteborg/U 3.7
12.51 Emilia Kjellberg 96 Sunne Arvika 31.7
12.57 Adriana Janic 96 Malmö Ystad 20.6
12.59 Lisa Brorsson 96 Falköpings FIK Eksjö 4.9
12.64 Amanda Jansson 96 Örbyhus Sollentuna 12.6
12.70 Amber Helminski 96 Rigor Göteborg/U 3.7
12.71 Irene Ekelund 97 Kil Karlstad 5.9
12.72 Amanda Lindh 96 Huddinge Huddinge 19.6
12.74 Sanna Oscarson 96 Ymer Borås 13.6
12.76 Sara Jacobsson 96 Malmö Ystad 20.6
12.77 Linnea Hård 96 Karlskoga Gävle 17.7
12.86 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Sävedalen 5.6
12.87 Klara Skyvell 96 Helsingborg Landskrona 25.9
12.88 Yasmin Jelassi 96 Hammarby Sollentuna 12.6
12.90 Izabelle Kjellberg 96 IF Göta Karlstad 5.9
12.93 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Borås 13.6
12.96 Matilde Andersson 96 Östhammar Uppsala 10.7
12.96 Julia Strömberg 96 Sundsvall Timrå 21.8
12.99 Johanna Gustavsson 97 Motala Norrköping 28.8
12.99 Emelie Nilsson 96 Ystad Eksjö 4.9
okänd vind
12.99 Emelie Nilsson 96 Ystad Malmö/He 21.8
medvind
12.42 Amber Helminski 96 Rigor Sävedalen 5.6
12.47 Adriana Janic 96 Malmö Ystad 20.6
12.61 Amanda Jansson 96 Örbyhus Sollentuna 12.6
12.64 Sanna Oscarson 96 Ymer Borås 13.6
12.70 Sofia Eklund 97 Mölndal Borås 13.6
12.72 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Borås 13.6
12.74 Yasmin Jelassi 96 Hammarby Sollentuna 12.6
12.99 Emelie Nilsson 96 Ystad Ystad 20.6

300m

40.24 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg/U 4.7
40.99 Alexandra Everett 96 Malmö Stockholm/S 7.8
41.48 Amanda Lindh 96 Huddinge Huddinge 20.6
41.54 Mikaela Johannesson 96 Heros Stockholm/S 7.8
41.88 Sofia Eklund 97 Mölndal Borås 13.6
42.49 Sofia Wickström 96 Huddinge Huddinge 12.9
42.78 Lisa Brorsson 96 Falköpings FIK Eksjö 5.9
42.82 Sanna Oscarsson 96 Ymer Borås 13.6
42.91 Agnes Lundin 96 Hovslätt Eksjö 5.9
42.94 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Villstad 29.8
43.11 Adriana Janic 96 Malmö Malmö/He 22.8
43.20 Sara Jacobsson 96 Malmö Göteborg/U 4.7
43.30 Frida Grindheim 96 Helsingborg Helsingborg 10.7
43.53 Sofia Lindfors 96 Hellas Hässleholm 31.7
43.56 Elvira Erixon 96 Mölndal Göteborg/U 4.7
43.59 Emelie Nilsson 96 Ystad Helsingborg 10.7
43.73 Klara Volmerdal 96 Hovslätt Eksjö 5.9
43.88 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Mölndal 29.8
43.89 Linnea Hård 96 Karlskoga Kil 6.6
43.92 Amber Helminski 96 Rigor Mariehamn, FIN 10.7

800m

2:15.08 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg Sävedalen 12.7
2:17.35 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg/U 2.7
2:20.31 Sofia Wickström 96 Huddinge Huddinge 11.9
2:20.63 Julia Ivehammar 96 Linköping Eksjö 4.9
2:22.12 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Borås 12.6
2:22.30 Isabelle Brauer 96 Åkersberga Huddinge 11.9
2:23.60 Elvira Erixon 96 Mölndal Göteborg/S 28.8
2:24.43 Lisa Svensson 97 Linköping Norrköping 28.8
2:24.71 Julia Wide 96 Bromma Huddinge 19.6
2:24.96 Hanna Mir 97 Tureberg Täby 22.8
2:25.39 Jacqueline Larsson 96 IF Göta Glanshammar 13.5
2:25.41 Julia Ringdahl 97 Tjalve Tranås 26.9
2:25.78 Linn Bengtsson 97 Växjö Uppsala 28.8
2:26.16 Alice Andersson 96 Lidköping Eksjö 4.9
2:27.47 Klara Eklund 96 Westmannia Huddinge 11.9
2:27.70 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF Gävle 18.7
2:28.19 Matilda Andersson 96 Sävedalen Varberg 22.8
2:28.28 Linnea Karlsson 96 Varberg Varberg 22.8
2:28.53 Johanna Högardh 96 Halmstad Göteborg/U 2.7
2:28.77 Patricia Striner 97 Malmö Hässleholm 1.8

2000m

6:41.77 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg/U 4.7
6:53.91 Julia Ivehammar 96 Linköping Göteborg/U 4.7
6:54.64 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg/U 4.7
7:00.72 Isabelle Brauer 96 Åkersberga Huddinge 12.9
7:04.85 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Stockholm/S 7.8
7:05.34 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF Sundsvall 12.9
7:07.09 Klara Eklund 96 Westmannia Huddinge 12.9
7:07.48 Moa Rothman 96 Västerås Huddinge 12.9
7:07.48 Julia Wide 96 Bromma Gävle 16.7
7:08.78 Felicia Svensson 96 Mölndal Kungsbacka 12.9
7:09.88 Sofia Frohm 96 Hellas Stockholm/S 25.8
7:10.06 Lisa Svensson 97 Linköping Stockholm/S 7.8
7:10.45 Emma Gustafsson 97 Upsala Gävle 16.7
7:11.04 Alice Andersson 96 Lidköping Eksjö 5.9
7:11.26 Ella Sjödin 97 IF Göta Stockholm/S 7.8
7:12.85 Matilda Andersson 96 Sävedalen Kungsbacka 12.9
7:15.75 Emilia Jacobsson 96 Märsta Huddinge 20.6
7:16.12 Jessica Backman 96 Piteå Gävle 16.7
7:17.95 Astrid Rosvall 97 Hässelby Stockholm/S 7.8
7:18.79 Hanna Skytt 97 Västerås Västerås 1.8

1500m hinder/76.2

5:10.42 Linn Söderholm 96 Sävedalen Lerum 9.9
5:25.75 Sofia Frohm 96 Hellas Huddinge 11.9
5:34.36 Alice Andersson 96 Lidköping Eksjö 4.9
5:35.87 Moa Rothman 96 Västerås Huddinge 11.9
5:37.56 Julia Wide 96 Bromma Enskede 5.9
5:37.99 Matilda Andersson 96 Sävedalen Eksjö 4.9
5:41.14 Johanna Högardh 96 Halmstad Göteborg/S 27.7
5:49.24 Nicole Sörensen 96 Falun Huddinge 11.9
5:50.27 Sofia Wickström 96 Huddinge Enskede 5.9
6:03.55 Frida Hansson 97 Högsäter Lidköping 19.6
6:05.95 Emilia Jacobsson 96 Märsta Huddinge 11.9
6:11.24 Hanna Grinneby 96 Westmannia Huddinge 11.9

80m häck/76.2

11.80 Amber Helminski 96 Rigor Sävedalen 6.6
11.97 Jill Höstman 96 Lerum Lerum 29.5
12.11 Julia Strömberg 96 Sundsvall Stockholm/S 7.8
12.13 Alexandra Jensen 96 Huddinge Uppsala 29.8
12.20 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 12.9
12.27 Mathilda Andersson 96 Åhus Eksjö 5.9
12.28 Sara Cannmo 96 Hovslätt Stockholm/S 7.8
12.30 Linnea Hård 96 Karlskoga Huddinge 12.9
12.35 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Värnamo 19.9
12.37 Jennifer Karlsson 96 Tanum Eksjö 5.9
12.47 Amanda Jansson 96 Örbyhus Uppsala 23.5
12.47 Ellinor Persson 96 Täby Enskede 5.9
12.52 Klara Zetterberg 96 Upsala Märsta 19.9
12.59 Ellinor Englundh 96 Säter Enköping 24.7
12.59 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Mölndal 29.8
12.61 Ylva Engdahl 96 Danderyd Enköping 24.7
12.63 Daniela Karlsson 96 Västerås Stockholm/S 7.8
12.65 Karolina Martinsson 96 IK Sisu Eksjö 5.9
12.68 Fanny Holgersson 96 Gnistan Göteborg/U 2.7
12.74 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Kungsbacka 12.9
medvind
11.61 Amber Helminski 96 Rigor Sävedalen 6.6
11.93 Julia Strömberg 96 Sundsvall Gävle 18.7
12.02 Alexandra Jensen 96 Huddinge Huddinge 12.9
12.18 Linnea Hård 96 Karlskoga Gävle 18.7
12.30 Daniela Karlsson 96 Västerås Norrköping 29.8
12.40 Ellinor Persson 96 Täby Huddinge 12.9
12.57 Ylva Engdahl 96 Danderyd Huddinge 12.9
12.60 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Sävedalen 6.6

300m häck/76.2

44.88 Julia Strömberg 96 Sundsvall Sundsvall 11.9
44.97 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Kungsbacka 12.9
46.48 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Eksjö 4.9
47.09 Linnea Hård 96 Karlskoga Huddinge 11.9
47.10 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Kungsbacka 12.9
47.40 Linnea Sandell 96 Kronan Ängelholm 6.6
47.62 Daniela Karlsson 96 Västerås Stockholm/S 25.8
47.65 Agnes Ritzer 96 Norrköping Norrköping 28.8
47.71 Julia Wide 96 Bromma Huddinge 11.9
47.74 Sofia Andersson 96 Växjö Eksjö 4.9
47.85 Sofia Lindfors 96 Hellas Huddinge 11.9
48.07 Patricia Striner 97 Malmö Vellinge 7.8
48.62 Jill Höstman 96 Lerum Mölndal 29.8
48.63 Sara Cannmo 96 Hovslätt Falköping 21.8
48.69 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Borås 12.6
48.97 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Gävle 18.7
49.16 Mathilda Andersson 96 Åhus Eksjö 4.9
49.27 Klara Zetterberg 96 Upsala Stockholm/S 8.8
49.48 Johanna Dyremark 97 Tumba Stockholm/S 25.8
49.67 Linn Bengtsson 97 Växjö Ängelholm 5.6

Höjd

1.71 Signe Svensén 96 Kristianstad Ängelholm 5.6
1.70 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Villstad 29.8
1.68 Adriana Janic 96 Malmö Malmö/He 21.8
1.67 Ylva Engdahl 96 Danderyd Stockholm/S 25.8
1.67 Fanny Holgersson 96 Gnistan Olofström 6.6
1.66 Emilia Kjellberg 96 Sunne Karlskoga 20.6
1.66 Emma Stenlöf 96 Västerås Täby 21.8
1.64 Fanny Källgren 96 Norrköping Norrköping 22.5
1.64 Jill Höstman 96 Lerum Lerum 29.5
1.63 Ellinor Persson 96 Täby Täby 21.8
1.63 Isabel Alexandrie 96 Strängnäs Örebro 5.9
1.62 Izabelle Kjellberg 96 IF Göta Karlstad 5.9
1.61 Amanda Hjalmarsson 97 Hovslätt Eksjö 5.9
1.61 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Eksjö 5.9
1.60 Nadja Ohrsell 96 Luleå Gävle 18.7
1.60 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Gävle 18.7
1.60 Julia Strömberg 96 Sundsvall Timrå 21.8
1.60 Elin Bohman 97 Tureberg Enskede 4.9
1.59 Johanna Gustafsson 97 Motala Göteborg/U 2.7
1.58 Jonna Lindéen 96 Kalmar Högby 11.7
1.58 Anna Stickler 96 Sundsvall Sundsvall 11.9
1.58 Elin Karlsson 96 Örbyhus Sollentuna 13.6
1.58 Amanda Mattsson 96 Orient Trollhättan 29.5

Stav

3.25 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Kalmar 25.9
3.16 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 12.9
3.07 Sandra Bergenulf 96 Falun Göteborg/U 3.7
2.93 Frida Werner 96 Hässelby Huddinge 12.9
2.90 Andrietta Grentzmann 97 Malmö Malmö/He 22.8
2.90 Ida Björklund 96 Växjö Värnamo 23.5
2.85 Sara Cannmo 96 Hovslätt Göteborg/U 3.7
2.80 Nadja Ohrsell 96 Luleå Gävle 18.7
2.78 Emma Häggström 96 Kvarnsveden Kvarnsveden 26.7
2.74 Malin Antonsson 96 Örgryte Göteborg/U 3.7
2.74 Ylva Engdahl 96 Danderyd Göteborg/U 3.7
2.60 Alida Sterner 96 Tureberg Huddinge 20.6
2.53 Agnes Moberg 96 Tyresö Huddinge 12.9
2.50 Ellen Sjöstrand 96 Lerum Eksjö 5.9
2.50 Malin Smetana 96 Lerum Lerum 8.8
2.50 Nellie Fransson 97 Lerum Lerum 8.8
2.48 Linn Forevärn 96 Rånäs Uppsala 10.7
2.40 Beatrice Lantz 97 Växjö Villstad 28.8
2.35 Johanna Dyremark 97 Tumba Täby 22.8
2.35 Patricia Striner 97 Malmö Göteborg/U 3.7

Längd

5.74 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Göteborg/U 2.7
5.52 Julia Strömberg 96 Sundsvall Gävle 17.7
5.48 Adriana Janic 96 Malmö Göteborg/U 2.7
5.46 Amber Helminski 96 Rigor Göteborg/U 2.7
5.35 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Kungsbacka 12.9
5.32 Izabelle Kjellberg 96 IF Göta Huddinge 12.9
5.27 Emilia Kjellberg 96 Sunne Kil 6.6
5.25 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 5.6
5.21 Matilde Andersson 96 Östhammar Märsta 19.9
5.20 Jennifer Karlsson 96 Tanum Halmstad 17.7
5.17 Agnes Lundin 96 Hovslätt Habo 5.6
5.15 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Sävedalen 6.6
5.14 Joline Jansson 96 Östhammar Täby 22.8
5.13 Klara Zetterberg 96 Upsala Västerås 19.6
5.13 Ellinor Persson 96 Täby Enskede 5.9
5.12 Frida Grindheim 96 Helsingborg Eksjö 4.9
5.10 Amanda Lindh 96 Huddinge Huddinge 12.9
5.10 Lilly Andersson 96 Eslöv Lerum 30.5
5.10 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Eksjö 4.9
5.10 Lisa Brorsson 96 Falköpings FIK Eksjö 4.9
medvind
5.30 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 5.6
5.22 Ellinor Persson 96 Täby Täby 22.8
5.17 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Sävedalen 6.6
5.16 Signe Svensén 96 Kristianstad Kristianstad 23.5

Tresteg

11.45 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Värnamo 19.9
10.95 Emilia Kjellberg 96 Sunne Arvika 1.8
10.93 Jennifer Karlsson 96 Tanum Eksjö 5.9
10.91 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Göteborg/U-U 3.7
10.84 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Mölndal 29.8
10.81 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 11.9
10.81 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg Eksjö 5.9
10.68 Emma Westerlund 96 Ullevi Mölndal 29.8
10.52 Elin Karlsson 96 Örbyhus Norrtälje 18.9
10.47 Sofia Lindfors 96 Hellas Hässleholm 31.7
10.45 Linnea Ahlstedt 96 Lerum Sävedalen 5.6
10.42 Julia Nygård 96 Nora Huddinge 11.9
10.40 Emma Gällstedt 96 Gefle Gävle 16.7
10.38 Frida Grindheim 96 Helsingborg Helsingborg 9.7
10.37 Ellinor Persson 96 Täby Huddinge 11.9
10.34 Daniela Karlsson 96 Västerås Huddinge 11.9
10.33 Emelie Mårtensson 96 Wilske Eksjö 5.9
10.26 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Villstad 29.8
10.25 Amanda Hjalmarsson 97 Hovslätt Jönköping 23.6
10.21 Matilde Andersson 96 Östhammar Huddinge 11.9
medvind
10.85 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Sävedalen 5.6
10.56 Sofia Lindfors 96 Hellas Hässleholm 31.7
10.23 Hedda Hanner 96 Lidingö Enskede 4.9

Kula/3.0

12.67 Julia Axelsson Svärd 96 Ängelholm Stockholm/Ktg 5.8
12.66 Lisa Einarsson 96 Ed Kungsbacka 12.9
12.49 Alma Sundin 96 Mora Karlstad 5.9
11.61 Amanda Karlsson 96 Huddinge Huddinge 11.9
11.53 Karolina Martinsson 96 IK Sisu Nässjö 25.8
11.49 Linnea Hård 96 Karlskoga Huddinge 11.9
11.33 Anna Wetterlin 96 Heleneholm Hässleholm 1.8
11.30 Lilly Andersson 96 Eslöv Malmö/He 22.8
11.23 Agnes Larsson 97 IF Göta Arvika 31.7
11.16 Sara Lennman 96 Katrineholm Huddinge 11.9
11.10 Lisa Nilsson 96 Tjalve Eksjö 4.9
10.96 Hanna Gustavsson 96 Motala Linköping 18.8
10.67 Emma Wernung 96 Sävedalen Göteborg/S 28.8
10.65 Alexandra Jensen 96 Huddinge Huddinge 11.9
10.65 Elin Helgesson 96 Tumba Södertälje 6.6
10.62 Julia Marklund 96 Bore Huddinge 11.9
10.62 Lovisa Sjöstrand 97 Östersund Krokom 17.8
10.61 Michaela Nitz 96 Märsta Märsta 25.9
10.54 Ebba Olsson 97 Brattås Uddevalla 24.7
10.52 Maria Olsson 96 Järvsö Mora 3.7

Diskus/0.6

43.29 Alma Sundin 96 Mora Bollnäs 10.7
41.79 Julia Marklund 96 Bore Huddinge 11.9
41.66 Jessika Lowe 96 Helsingborg Malmö/S-K 18.9
40.42 Lovisa Sjöstrand 97 Östersund Gävle 17.7
38.63 Sara Rosén Andersson 96 Ljungby Nässjö 7.8
38.29 Helena Åhlén 97 Bore Torsby 21.7
37.87 Agnes Jansson 96 Upsala Sollentuna 12.6
36.23 Anna Karlsson Tufuga 97 Bore Kil 6.6
35.67 Linn Hessler 96 Majorna Mölndal 29.7
34.69 Hanna Gustavsson 96 Motala Linköping 18.8
34.60 Marika Kiviniemi 97 Södertälje IF Huddinge 11.9
34.60 Felicia Johansson 97 Bore Karlstad/M 5.9
34.38 Lina Riddarström 96 Motala Linköping 18.8
34.26 Lisa Nilsson 96 Tjalve Norrköping 29.8
32.89 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Villstad 29.8
32.60 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Huddinge 11.9
32.27 Erica Berntsson 96 Udd Eksjö 4.9
32.24 Ellen Pettersson 97 Örbyhus Huddinge 11.9
32.04 Linnéa Holmstedt 96 Nyköping Västerås/Ap 31.7
32.02 Michaela Nitz 96 Märsta Märsta 25.9
32.02 Ebba Olsson 97 Brattås Eksjö 5.9

Slägga/3.0

43.29 Julia Marklund 96 Bore Huddinge/J 12.9
42.04 Elin Rosén 96 Gefle Sandviken 7.9
39.29 Jessika Lowe 96 Helsingborg Malmö/He 21.8
39.00 Erica Berntsson 96 Udd Karlshamn 2.6
38.75 Sara Rosén Andersson 96 Ljungby Kalmar 24.7
37.88 Agnes Jansson 96 Upsala Västerås 5.6
37.71 Helena Åhlén 97 Bore Karlstad/M 5.9
35.98 Amanda Karlsson 96 Huddinge Huddinge/J 12.9
34.89 Lisa Einarsson 96 Ed Kungsbacka 12.9
34.62 Lovisa Sjöstrand 97 Östersund Östersund 6.6
34.51 Michaela Norrbelius 97 Gefle Gävle 4.9
32.83 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Torsby 22.5
32.76 Lina Hallberger 97 Svenljunga Malmö/He 21.8
32.56 Jennie Olofsson 96 Vingarna Sundsvall 12.9
32.53 Hanna Gustavsson 96 Motala Motala 17.9
32.50 Maria Johansson 96 Åhus Malmö/He 21.8
32.47 Michaela Nitz 96 Märsta Norrtälje 18.9
32.29 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Huddinge/J 12.9
31.21 Linn Hessler 96 Majorna Kungsbacka 12.9
29.73 Elin Helgesson 96 Tumba Huddinge/J 12.9

Spjut/400

42.94 Lilly Andersson 96 Eslöv Göteborg/U 3.7
40.77 Julia Marklund 96 Bore Sunne 10.7
40.70 Ellinor Englundh 96 Säter Göteborg/U 3.7
40.61 Lovisa Sjöstrand 97 Östersund Göteborg/U 2.7
40.01 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Stockholm/S 7.8
37.98 Anna Karlsson Tufuga 97 Bore Arvika 1.8
37.35 Felicia Johansson 97 Bore Karlstad 5.9
36.71 Karolina Martinsson 96 IK Sisu Villstad 28.8
35.81 Emma Harrysson 97 Brattås Stockholm/S 7.8
35.40 Vanille Cousyn Johansson 96 Ängelholm Helsingborg 30.9
35.21 Olivia Hultman 96 Tibro Eksjö 5.9
34.85 Linn Riddarström 96 Motala Motala 14.7
34.66 Linn Hessler 96 Majorna Varberg 22.8
34.49 Frida Carlsson 96 Hanviken Täby 21.8
34.46 Maria Olsson 96 Järvsö Gävle 18.7
34.14 Ebba Olsson 97 Brattås Göteborg/U 2.7
33.68 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Stockholm/S 7.8
33.63 Ebba Andersson 96 Söderhamn Sundsvall 11.9
33.12 Louise Liljeblad 97 Varberg Varberg 22.8
33.02 Sara Thor 96 Huddinge Stockholm/S 7.8

Sexkamp/F15

4.753 Lilly Andersson 96 Eslöv Lerum 30.5
4.391 Jill Höstman 96 Lerum Lerum 30.5
4.379 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Alvesta 3.10
4.249 Emma Stenlöf 96 Västerås Uddevalla 11.7
4.151 Ellinor Englundh 96 Säter Enköping 25.7
4.143 Adriana Janic 96 Malmö Eslöv 19.9
4.134 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Lerum 30.5
4.125 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Varberg 19.9
4.095 Karolina Martinsson 96 IK Sisu Alvesta 3.10
3.814 Ylva Engdahl 96 Danderyd Enköping 25.7
3.610 Emilia Stenström 97 Huddinge Enköping 25.7
3.604 Frida Wikenstedt 96 Strömstad Uddevalla 11.7
3.492 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Varberg 19.9
3.374 Moa Ullgren 96 Tjalve Varberg 19.9
3.232 Julia Marklund 96 Bore Täby 16.5
3.210 Olivia Jurcola 96 Huddinge Täby 16.5
2.985 Filippa Karlsson 96 Varberg Varberg 19.9
2.973 Matilda Tamm 96 Huddinge Täby 16.5
2.949 Frida Carlsson 96 Hanviken Täby 16.5
2.914 Anna Botermans 96 Eslöv Eslöv 19.9

>