Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F16 ute 2010

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 18 OKT, 2010
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2010.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1988-1990, P19/F19: Födda 1991-92, P17/F17: Födda 1993, P16/F16: Födda 1994, P15/F15: Födda 1995, P14/F14: Födda 1996 - plus ev 97:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.18 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Gävle 17.7
12.26 Sofia Andersson 94 Örbyhus Uppsala 11.7
12.37 Amanda Odesjö 94 Alingsås Kil 13.8
12.38 Julia Hässel 94 Tureberg Göteborg/U 3.7
12.45 Linnea Björninger 94 Ymer Göteborg/U 3.7
12.46 Josefin Palm 94 Gefle Sollentuna 12.6
12.52 Hanna Kober 94 Lund Göteborg/U 3.7
12.53 Anna Backlund 94 Lund Göteborg/U 3.7
12.61 Malin Ramnewall 94 Falkenberg Göteborg/U 3.7
12.69 Sara Söderberg 94 Norrköping Norrköping 28.8
12.69 Farydah Inoussa 94 Hässelby Göteborg/U 3.7
12.73 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Borås 12.6
12.74 Elsa Skagersten 94 Varberg Sävedalen 6.6
12.76 Kajsa Jönsson 94 Malmö Karlskrona 19.6
12.76 Alice Sjölén 94 Sundsvall Hudiksvall 3.7
12.78 Nikita Burton 94 Eskilstuna Gävle 17.7
12.79 Elin Larsson 94 Falkenberg Göteborg/U 3.7
12.91 Anna Birgersson 94 Karlskoga Gävle 17.7
12.92 Fanny Lindström 94 Athlet Ystad 11.8
12.92 Rebecka Schelander 94 Hammarby Huddinge 18.6
medvind
12.22 Linnea Björninger 94 Ymer Norrköping 19.6
12.31 Julia Hässel 94 Tureberg Sätra 22.5
12.41 Josefin Palm 94 Gefle Sollentuna 12.6
12.50 Malin Ramnewall 94 Falkenberg Sävedalen 6.6
12.67 Elsa Skagersten 94 Varberg Borås 12.6
12.68 Kajsa Jönsson 94 Malmö Karlskrona 19.6
12.74 Elin Larsson 94 Falkenberg Sävedalen 6.6
12.87 Felicia Höglund 94 Göteborgs KIK Sävedalen 6.6

200m

24.88 Julia Hässel 94 Tureberg Leppävaara, FIN 28.8
25.02 Amanda Odesjö 94 Alingsås Kil 15.8
25.11 Linnea Björninger 94 Ymer Göteborg/U 4.7
25.18 Hanna Kober 94 Lund Kil 15.8
25.43 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Gävle 17.7
25.47 Nikita Burton 94 Eskilstuna Gävle 17.7
25.57 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Skara 17.6
25.64 Anna Backlund 94 Lund Kil 15.8
26.02 Lisa Engman 94 Kil Kil 14.8
26.03 Malin Ramnewall 94 Falkenberg Göteborg/U 4.7
26.09 Farydah Inoussa 94 Hässelby Kil 14.8
26.19 Josefin Palm 94 Gefle Sollentuna 13.6
26.24 Elsa Skagersten 94 Varberg Göteborg/U 4.7
26.25 Josefin la Fleur 94 Ystad Trelleborg 5.6
26.30 Alice Sjölén 94 Sundsvall Bollnäs 10.7
26.47 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Göteborg/U 4.7
26.49 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Stockholm/S 29.6
26.50 Jonna Kowalski 94 Tjalve Motala 16.5
26.52 Emmy Olson 94 Gefle Huddinge 4.9
26.55 Olivia Axelsson 94 Tureberg Skara 28.8
medvind
25.41 Nikita Burton 94 Eskilstuna Huddinge 20.6
25.85 Josefin Palm 94 Gefle Gävle 20.6
26.08 Sara Söderberg 94 Norrköping Högby 11.7
26.45 Kajsa Jönsson 94 Malmö Karlskrona 20.6

400m

57.23 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Västerås 12.9
57.80 Nikita Burton 94 Eskilstuna Gävle 18.7
58.27 Josefin la Fleur 94 Ystad Göteborg/U 3.7
59.10 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Västerås 1.8
59.35 Erica Johansson 94 Tanum Göteborg/U 3.7
59.45 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Varberg 22.8
59.48 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Kil 14.8
59.63 Hanna Kober 94 Lund Växjö 16.5
59.73 Elsa Skagersten 94 Varberg Göteborg/U 3.7
60.02 Agnes Sjöström 94 Westmannia Västerås 1.8
60.32 Sofia Johnsson 94 Hässelby Gävle 19.9
60.50 Sofia Granander 94 Kil Västerås 1.8
60.64 Josefin Palm 94 Gefle Västerås 12.9
60.71 Linnea Ivarsson 94 Lerum Göteborg/U 3.7
60.76 Lovisa Gidehag 94 Bromma Sollentuna 13.6
60.82 Mathilda Boethius 94 Östersund Göteborg/U 3.7
61.21 Felicia Höglund 94 Göteborgs KIK Motala 16.5
61.61 Lisa Grönlund 94 Norrköping Linköping 16.5
61.63 Maja Dahlqvist 94 Kvarnsveden Göteborg/U 3.7
62.25 Greta Graziani 94 Täby Ponta Delgada, POR 27.5
Manuell tidtagning
61.4m Greta Graziani 94 Täby Ragusa, ITA 13.4

800m

2:12.76 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Göteborg/U 4.7
2:14.11 Agnes Sjöström 94 Westmannia Göteborg/U 4.7
2:14.93 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Västerås 12.9
2:19.95 Maria Larsson 94 Ullevi Sävedalen 6.6
2:20.22 Alice Kristiansen 94 Tanum Västerås 12.9
2:20.92 Greta Graziani 94 Täby Rieti, ITA 3.10
2:22.91 Linnea Ivarsson 94 Lerum Göteborg/U 4.7
2:23.28 Linda Gillström 94 Kvarnsveden Stockholm/S 7.8
2:24.64 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Huddinge 20.6
2:25.77 Anna Jonsson Sundberg 94 Bromma Huddinge 20.6
2:26.42 Alice Andersson 94 Sävedalen Kungälv 27.6
2:26.58 Hanna Engholm 94 Kvarnsveden Falun 22.5
2:27.49 Evelina Beramand 94 Mölndal Växjö 16.5
2:28.24 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Falun 22.5
2:30.07 Emma Bivstedt 94 Hässelby Göteborg/U 4.7
2:30.18 Fanny Sundqvist 94 Åhus Karlshamn 20.7
2:30.64 Emma Löf Hagström 94 Spårvägen Göteborg/U 4.7
2:30.67 Sofia Johnsson 94 Hässelby Huddinge 5.9
2:30.90 Malin Carlsson 94 Lund Vellinge 13.6

1500m

4:34.83 Agnes Sjöström 94 Westmannia Leppävaara, FIN 28.8
4:42.20 Amanda Lönnquist 94 Ystad Kil 14.8
4:50.47 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Västerås 10.9
5:01.48 Isabelle Carlsson Pallin 94 Mosjö Eskilstuna 8.6
5:05.30 Maria Larsson 94 Ullevi Kil 14.8
5:07.66 Linda Gillström 94 Kvarnsveden Västerås 10.9
5:10.06 Alice Andersson 94 Sävedalen Kil 14.8
5:11.72 Greta Graziani 94 Täby Stockholm/S 8.8
5:16.62 Josefine Malmborg 94 Habo Habo 20.6
5:18.15 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Göteborg/U 3.7
5:18.54 Emma Bivstedt 94 Hässelby Göteborg/U 3.7
5:19.23 Filippa Afzelius 94 Mosjö Göteborg/U 3.7
5:22.45 Julia Blomberg 94 Mosjö Huddinge 19.6
5:23.74 Louise Sundström 94 Örebro Göteborg/U 3.7
5:29.58 Fanny Sundqvist 94 Åhus Växjö 16.5
5:31.23 Stina M Jansson 94 Gefle Stockholm/S 31.8
5:31.31 Maria Carlzén 94 Nordanstig Gävle 17.7
5:34.08 Sanna Alanenpää 94 Gränsen Göteborg/U 3.7
5:36.71 Daniella Sonehag 94 Sävedalen Norrköping 19.6

3000m

9:53.91 Amanda Lönnquist 94 Ystad Tårnby, DEN 2.5
11:09.38 Isabelle Carlsson-Pallin 94 Mosjö Kil 13.8
11:16.51 Moa Enmark 94 Gefle Gävle 19.9
11:33.40 Lina Rissvik 94 Mölndal Kil 13.8
11:35.13 Stina Åberg 94 Hammarby Gävle 19.9
11:46.58 Josefine Malmborg 94 Habo Västerås 12.9
11:51.95 Sofie Tornström 94 Lerum Västerås 12.9
11:55.87 Julia Blomberg 94 Mosjö Huddinge 20.6
11:58.04 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Kvarnsveden 12.6
12:05.70 Maria Carlsén 94 Nordanstig Hudiksvall 17.8
12:19.63 Filippa Afzelius 94 Mosjö Kil 13.8

1500m hinder/76.2

4:58.38 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Leppävaara, FIN 28.8
5:12.44 Maria Larsson 94 Ullevi Göteborg/S 27.7
5:41.70 Emma Bivstedt 94 Hässelby Göteborg/U 2.7
5:44.41 Filippa Afzelius 94 Mosjö Göteborg/U 2.7
5:45.58 Moa Enmark 94 Gefle Kil 15.8
5:53.52 Stina Åberg 94 Hammarby Huddinge 18.6
6:08.54 Sofia Linjo 94 Hammarby Huddinge 18.6

100m häck/76.2

14.16 Sofia Andersson 94 Örbyhus Leppävaara, FIN 28.8
14.21 Alice Sjölén 94 Sundsvall Västerås 30.7
14.22 Alissa Söderberg 94 Malmö Göteborg/U 4.7
14.40§ Khaddi Sagnia 94 Ullevi Stockholm/S 31.8
14.73 Pauline Munters 94 Falun Kil 15.8
14.78 Farydah Inoussa 94 Hässelby Kil 15.8
14.78 Josefin Palm 94 Gefle Göteborg/U 4.7
14.83 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Västerås 11.9
14.91 Emmy Olson 94 Gefle Kil 15.8
15.02 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Lerum 29.5
15.14 Anna Birgersson 94 Karlskoga Karlstad 5.9
15.16 Sofia Johnsson 94 Hässelby Göteborg/U 4.7
15.39 Sara Söderberg 94 Norrköping Norrköping 29.8
15.40 Elin Wesslund 94 Växjö Växjö 13.6
15.50 Rebecca Abrahamsson 94 Udd Västerås 11.9
15.50 Josefine Myrén 94 Udd Göteborg/U 4.7
15.53 Martina Borgler 94 Bore Västerås 11.9
15.60 Lisa Engman 94 Kil Karlstad 5.9
15.70§ Tea Svensson 94 Lund Växjö 16.5
15.75 Amanda Odesjö 94 Alingsås Göteborg/U 4.7
medvind
14.97 Anna Birgersson 94 Karlskoga Kil 15.8

300m häck/76.2

44.08 Alice Sjölén 94 Sundsvall Stockholm/S 8.8
44.38 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Västerås 12.9
44.69 Maja Dahlqvist 94 Kvarnsveden Kil 15.8
44.78 Sofia Johnsson 94 Hässelby Kil 15.8
45.43 Sofia Granander 94 Kil Stockholm/S 8.8
45.44 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Västerås 31.7
45.96 Rebecca Abrahamsson 94 Udd Göteborg/U 2.7
46.17 Matilda Lago 94 Göteborgs KIK Västerås 12.9
46.91 Erica Johansson 94 Tanum Lerum 24.6
47.19 Tea Svensson 94 Lund Helsingborg 9.7
47.37 Erica Lantz 94 Växjö Kil 15.8
47.44 Emma Larson 94 Västerås Västerås 12.9
47.85 Stina M Jansson 94 Gefle Västerås 31.7
48.47 Linnea Ivarsson 94 Lerum Göteborg/U 2.7
48.86 Emma Forss 94 Hammarby Sollentuna 12.6
50.02 Lovisa Hammarlund 94 Göteborgs KIK Mölndal 29.8
50.54 Ida Bergman 94 Gefle Gävle 18.7
50.68 Linnea Styrman 94 Haparanda SKT Skellefteå 19.6
51.05 Lovisa Engstrand 94 Växjö Villstad 28.8
51.10 Sara Jonasson 94 Laholm Göteborg/U 2.7
Manuell tidtagning
50.7m Hanna Malm 94 Helsingborg Malmö/He 21.8

Höjd

1.73 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Gävle 19.9
1.72 Lisa Engman 94 Kil Kil 25.6
1.71 Ida Virdebrant 94 Växjö Kil 5.6
1.70 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Huddinge 4.9
1.68 Emmy Olson 94 Gefle Kil 13.8
1.68 Tova Österberg 94 Kalmarsund Kalmar 14.7
1.68 Amanda Bills 94 Hässelby Göteborg/U 3.7
1.67 Esmeralda Hansson 94 Ystad Sjöbo 18.9
1.65 Alicia Ekström 94 Ymer Borås 13.6
1.65 Vera Persson Holm 94 Athlet Göteborg/U 3.7
1.64 Matilda Ribaeus 94 IF Göta Kil 5.6
1.62 Martina Borgler 94 Bore Kil 13.8
1.61 Nina Lundell 94 Mölndal Lerum 24.6
1.58 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Huddinge 4.9
1.58 Aina Griksaite 94 Österhaninge Sätra 6.6
1.57 Jennifer Genborg 94 Östhammar Uppsala 11.7
1.56 Josefin Möller 94 Luleå Luleå 22.5
1.56 Sofia Eskilstorp 94 Mölndal Lerum 8.8
1.55 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Bergen, GER 3.7
1.55 Emma Gunnarsson 94 KA2 Karlskrona 4.9
1.55 Ellen Stenryd 94 Falkenberg Sävedalen 5.6

Stav

4.01 Alissa Söderberg 94 Malmö Göteborg/U 3.7
3.30 Emma Norss 94 Hammarby Huddinge 19.6
3.25 Olivia Axell 94 Lerum Göteborg/S 28.8
3.24 Hanna Engholm 94 Kvarnsveden Kil 15.8
3.10 Malin Gillman 94 Stocksäter Västerås 10.9
2.92 Malin Linder 94 Filipstad Örebro 29.5
2.86 Emma Bengtsson 94 Örebro Sollentuna 13.6
2.50 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Hallsberg 22.9
2.45 Anna Hermansson 94 Hovslätt Västerås 10.9
2.43 Linnea Styrman 94 Haparanda SKT Örnsköldsvik 1.8
2.43 Jennifer Genborg 94 Östhammar Bålsta 29.5
2.32 Sofie Nyman 94 Upsala Uppsala 10.7
2.21 Lisa Anstey 94 Upsala Märsta 19.9
2.20 Liv Thorén 94 Göteborgs KIK Karlshamn 19.6
2.10 Nilla Hansson 94 Hässleholm Hässleholm 19.6
2.10 Angelica Löfbom 94 Piteå Luleå 22.5

Längd

6.26 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg/U 3.7
5.85 Elin Larsson 94 Falkenberg Västerås 12.9
5.82 Sofia Andersson 94 Örbyhus Västerås 12.9
5.72 Alissa Söderberg 94 Malmö Västerås 12.9
5.72 Lynn Johnson 94 Ullevi Västerås 12.9
5.71 Hanna Kober 94 Lund Kil 14.8
5.49 Caroline Taxén 94 Enköping Kil 14.8
5.49 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Skellefteå 20.6
5.44 Lisa Engman 94 Kil Västerås 12.9
5.42 Farydah Inoussa 94 Hässelby Huddinge 5.9
5.42 Emmy Olson 94 Gefle Stockholm/S 7.8
5.39 Sara Söderberg 94 Norrköping Kil 14.8
5.36 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Växjö 13.6
5.32 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Ängelholm 5.6
5.26 Jonna Kowalski 94 Tjalve Norrköping 22.5
5.25 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Västerås 12.9
5.24 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Jönköping 18.9
5.23 Rebecca Abrahamsson 94 Udd Kalmar 25.9
5.20 Sofia Johnsson 94 Hässelby Stockholm/S 7.8
5.19 Rebecka Schelander 94 Hammarby Uppsala 11.7
5.19 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Kil 14.8
medvind
5.42 Matilda Ribaeus 94 IF Göta Västerås 12.9
5.39 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Marsa, MLT 10.4
5.39 Sara Söderberg 94 Norrköping Högby 11.7

Tresteg

13.56 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Singapore, SIN 23.8
12.78 Lynn Johnson 94 Ullevi Gävle 19.9
11.87 Rebecka Abrahamsson 94 Udd Västerås 10.9
11.36 Liv Thorén 94 Göteborgs KIK Göteborg/U 4.7
11.30 Caroline Taxén 94 Enköping Kil 15.8
11.26 Tea Svensson 94 Lund Göteborg/U 4.7
11.22 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Västerås 10.9
10.96 Fanny Lindström 94 Athlet Vejen, DEN 22.8
10.94 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Västerås 10.9
10.93 Linnéa Samuelsson 94 Hakarpspojkarna Habo 5.6
10.88 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Kil 15.8
10.85 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Kil 15.8
10.78 Emma Norss 94 Hammarby Huddinge 18.6
10.76 Rima Beyed 94 Lund Kil 15.8
10.71 Amanda Fransson 94 Kongahälla Göteborg/U 4.7
10.70 Elin Larsson 94 Falkenberg Varberg 21.8
10.55 Julia Gustavsson 94 Frövi Göteborg/U 4.7
10.53 Jonna Nilsson 94 Contact Hässleholm 31.7
10.51 Moa Karlin Josefsson 94 Sävedalen Sävedalen 6.6
10.16 Rebecca Ekvall 94 Tranås Vejen, DEN 22.8
medvind
11.40 Tea Svensson 94 Lund Helsingborg 10.7
11.13 Fanny Lindström 94 Athlet Vejen, DEN 22.8
10.61 Jonna Nilsson 94 Contact Hässleholm 31.7
10.55 Josefin Myrén 94 Udd Karlshamn 19.6
10.41 Sara Söderberg 94 Norrköping Västerås 30.7
10.22 Rebecca Ekvall 94 Tranås Vejen, DEN 22.8
10.16 Jennifer Genborg 94 Östhammar Uppsala 11.7

Kula/3.0

14.44 Erica Lantz 94 Växjö Stockholm/Ktg 5.8
13.67 Lina Bengtson 94 Heleneholm Göteborg/U 4.7
13.52 Malin Stenmark 94 Sundsvall Gävle 18.7
13.22 Stina Petersson 94 Ljungby Kil 15.8
12.84 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Västerås 10.9
12.79 Frida Olsson 94 Bore Sunne 10.7
12.61 Emma Ljungberg 94 Nyköping Kil 15.8
12.29 Lynn Johnson 94 Ullevi Angered 19.6
12.28 Mia Border 94 Hanviken Täby 21.8
12.09 Rebecca Ekvall 94 Tranås Kil 15.8
12.03 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Bergen, GER 3.7
12.01 Lisa Carlsson 94 Falun Falun 22.5
11.69 Martina Borgler 94 Bore Huddinge 4.9
11.35 Johanna Ivarson 94 Ymer Borås 13.6
11.33 Sara Sandström 94 Luleå Luleå 29.8
11.27 Jonna Nilsson 94 Contact Hässleholm 1.8
11.18 Emma Palm 94 Sävedalen Kungsbacka 12.9
11.17 Sara Söderberg 94 Norrköping Finspång 6.6
11.02 Sofia Andersson 94 Örbyhus Örbyhus 5.6
10.96 Ida Sundkvist 94 Westmannia Köping 13.6

Diskus/1.0

42.77 Emma Ljungberg 94 Nyköping Trosa 9.8
40.65 Lina Bengtson 94 Heleneholm Helsingborg 10.7
39.41 Lydia Sundin 94 Mora Kil 6.6
39.18 Frida Olsson 94 Bore Kil 13.8
38.67 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Trosa 9.8
38.07 Erica Lantz 94 Växjö Västerås 12.9
35.25 Emelie Pettersson 94 Gefle Kil 13.8
34.22 Stina Petersson 94 Ljungby Västerås 12.9
33.67 Madelene Östblom 94 Gefle Gävle 4.9
33.66 Jonna Nilsson 94 Contact Kalmar 14.7
32.34 Maria Lundgren 94 Finish Kil 13.8
29.76 Malin Linder 94 Filipstad Västerås 12.9
29.58 Rebecka Karlsson 94 Motala Motala 14.7
29.23 Mia Border 94 Hanviken Kil 13.8
28.59 Freja Liljedahl 94 Gefle Gävle 4.9
28.07 Sara Grönlund 94 Norrköping Norrköping 29.8
27.98 Malin Stenmark 94 Sundsvall Gävle 17.7
27.75 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Visby 2.10
27.58 Rebecca Ekvall 94 Tranås Kil 13.8
27.04 Emelie Edholm 94 Brännan Bollnäs 10.7

Slägga/4.0

46.52 Astrid Molander 94 Tumba Nyköping/T 30.5
45.22 Madelen Östblom 94 Gefle Västerås/Ap 11.9
45.05 Freja Liljedahl 94 Gefle Gävle 20.6
44.75 Lina Bengtson 94 Heleneholm Kil 15.8
41.77 Anna-Clara Rydberg 94 Bore Karlstad/M 5.9
39.89 Rebecca Ekvall 94 Tranås Vejen, DEN 22.8
39.75 Frida Olsson 94 Bore Torsby 15.9
38.26 Angelica Wäli Arvidsson 94 Ullevi Kil 15.8
37.59 Maja Eklund 94 Hinden Nybro 5.7
37.20 Sara Grönlund 94 Norrköping Norrköping 28.8
36.12 Sandra Friberg 94 Tureberg Märsta 25.9
35.78 Sandra Larsson 94 Ludvika Kil 15.8
35.03 Jonna Nilsson 94 Contact Hässleholm 30.7
34.77 Sofia Sandin 94 Herrljunga Lerum 8.8
32.59 Malin Linder 94 Filipstad Torsby 15.9
32.49 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Nyköping/T 18.9
31.63 Julia Gustafsson 94 Frövi Vedevåg 13.6
29.45 Michaela Tens 94 Västerås Västerås/ap 30.7
28.61 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Visby 9.10
28.10 Mathilda Nordén 94 Ullevi Lerum 8.8

Spjut/600

48.22 Julia Eriksson 94 Ullevi Angered 19.6
44.39 Lisa Carlsson 94 Falun Västerås 11.9
43.38 Frida Olsson 94 Bore Kil 14.8
37.83 Martina Borgler 94 Bore Västerås 11.9
37.58 Malin Stenmark 94 Sundsvall Gävle 18.7
37.42 Sara Westerberg 94 Lekeryd-Svarttorp Habo 20.6
37.36 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Gävle 19.9
37.34 Sofie Davoust 94 Tumba Södertälje 6.6
37.06 Sandra Fjällrud 94 Bollnäs Uppsala 11.7
37.03 Sara Sandström 94 Luleå Gävle 18.7
36.96 Stina Petersson 94 Ljungby Kil 14.8
36.53 Alexandra Johansson 94 Örebro Västerås 11.9
34.45 Johanna Lötjönen 94 Västerås Uppsala 11.7
34.42 Sofia Andersson 94 Örbyhus Gävle 18.7
34.00 Evelina Johansson 94 Norrköping Kil 14.8
33.54 Fanny Strömberg 94 Dals Södra Helsingborg 9.7
33.02 Sara Söderberg 94 Norrköping Norrköping 22.5
32.68 Josefine Tempsch 94 Lerum Lerum 7.9
32.38 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Huddinge 5.9
32.02 Rebecka Ekvall 94 Tranås Jönköping 16.5
skoltävling
32.62 Ida Eriksson 94 Kramfors Sollefteå 4.6

Sjukamp/F17

4.507 Farydah Inoussa 94 Hässelby Huddinge 5.9
4.502 Emmy Olson 94 Gefle Huddinge 5.9
4.471 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Huddinge 5.9
4.388 Martina Borgler 94 Bore Huddinge 5.9
4.275 Sara Söderberg 94 Norrköping Enköping 25.7
4.149 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Huddinge 5.9
4.123 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Huddinge 5.9
4.041 Sofia Johnsson 94 Hässelby Huddinge 5.9
3.854 Lisa Carlsson 94 Falun Huddinge 5.9
3.843 Matilda Ribaeus 94 IF Göta Huddinge 5.9
3.734 Esmeralda Hansson 94 Ystad Ystad 26.9
3.225 Mikaela Frankestål 94 Rigor Varberg 19.9
3.028 Sara Jonasson 94 Laholm Varberg 19.9

>