Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P15 ute 2010

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 5 NOV, 2010
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2010.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1988-1990, P19/F19: Födda 1991-92, P17/F17: Födda 1993, P16/F16: Födda 1994, P15/F15: Födda 1995, P14/F14: Födda 1996 - plus ev 97:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.29 Erik Hagberg 95 Upsala Sollentuna 12.6
11.39 Jean Christian Zirignon 95 Piteå Kil 13.8
11.44 Johan Lilja 95 Sundsvall Bollnäs 10.7
11.44 Ali Abdulkadir 95 Eskilstuna Gävle 17.7
11.51 Douglas Mårtensson 95 Ystad Ystad 20.6
11.52 Daniel Erkas 95 Huddinge Sollentuna 12.6
11.54 Henrik Malmberg 95 Huddinge Sollentuna 12.6
11.58 Filip Sjövall 95 Lomma Göteborg/U 3.7
11.60 Eddy Meyerdierks 95 Hagen Sävedalen 5.6
11.66 Anton Eriksson 95 Järvsö Kil 13.8
11.69 Abdi Aziz Warsame 95 Eskilstuna Kil 13.8
11.69 Fabian Revilla 95 Rånäs Norrtälje 15.5
11.73 Martin Andersson 95 Ymer Sävedalen 5.6
11.79 Joakim Rosenqvist 95 Sävedalen Sävedalen 5.6
11.79 Kevin Fankl 95 Ullevi Sävedalen 5.6
11.81 Christopher Swenning 95 Eslöv Helsingborg 11.7
11.83 Christian Runge Wildner 95 Täby Sollentuna 12.6
11.86 Jacob Ewertzh 95 Hammarby Kil 13.8
11.91 Filip Schützer 95 IF Göta Sunne 10.7
11.93 Filip Wahlmark 95 Spårvägen Huddinge 17.8
medvind
11.16 Erik Hagberg 95 Upsala Sollentuna 12.6
11.19 Henrik Malmberg 95 Huddinge Sollentuna 12.6
11.35 Daniel Erkas 95 Huddinge Sollentuna 12.6
11.41 Fabian Revilla 95 Rånäs Västerås 12.9
11.52 Abdi Aziz Warsame 95 Eskilstuna Västerås 12.9
11.53 Filip Sjövall 95 Lomma Ystad 20.6
11.59 Eddy Meyerdierks 95 Hagen Sollentuna 12.6
11.66 Christian Runge Wildner 95 Täby Sollentuna 12.6
11.81 Johannes Gustafsson 95 Kalmarsund Växjö 13.6
11.82 Theodor Barrdahl 95 Kristianstad Karlskrona 19.6
11.93 Per Göransson 95 Täby Sollentuna 12.6

300m

35.94 Henrik Malmberg 95 Huddinge Kil 15.8
36.21 Abdi Aziz Warsame 95 Eskilstuna Kil 15.8
36.33 Andreas Almgren 95 Tureberg Stockholm/S 8.8
36.59 Ali Abdulkadir 95 Eskilstuna Stockholm/S 8.8
37.02 Eddy Meyerdierks 95 Hagen Kil 15.8
37.04 Erik Hagberg 95 Upsala Västerås 11.9
37.55 Christian Runge Wildner 95 Täby Sollentuna 13.6
37.76 Jacob Ewertzh 95 Hammarby Göteborg/U 4.7
37.85 Joakim Rosenqvist 95 Sävedalen Sävedalen 5.6
37.94 Johan Lilja 95 Sundsvall Stockholm/S 8.8
38.09 Anton Eriksson 95 Järvsö Kil 14.8
38.10 Dennis Forsman 95 Sävedalen Västerås 11.9
38.21 Martin Andersson 95 Ymer Göteborg/U 4.7
38.31 Adrian Almqvist 95 Hakarpspojkarna Kil 14.8
38.33 Sami Gassan 95 Eskilstuna Uppsala 11.7
38.42 Dennis Elms Jansson 95 Huddinge Västerås 11.9
38.54 Jakob Lindbom 95 KA2 Karlskrona 20.6
38.77 Filip Schützer 95 IF Göta Arvika 31.7
38.86 Johannes Gustafsson 95 Kalmarsund Stockholm/S 8.8
39.65 Jacob Vikenadler 95 Sävedalen Mölndal 29.8
Manuell tidtagning
39.1m Max Andersson 95 Tierp Gävle 17.7

800m

1:55.99 Andreas Almgren 95 Tureberg Västerås 11.9
1:58.99 Nigusu Solomon 95 Huddinge Huddinge 29.7
1:59.72 Alexander Nilsson 95 Mölndal Västerås 11.9
2:01.22 Mohamed Bile 95 Villstad Kil 14.8
2:01.81 Ken Slättengren 95 Högby Västerås 11.9
2:01.86 Joakim Rosenqvist 95 Sävedalen Nadderud, NOR 12.6
2:03.18 Kevin Hermansson 95 Trollhättans FIK Västerås 11.9
2:03.60 Carl Moskuvaara 95 Huddinge Göteborg/U 3.7
2:03.72 Henrik Malmberg 95 Huddinge Huddinge 5.9
2:03.98 Jakob Vikenadler 95 Sävedalen Göteborg/S 28.8
2:04.57 Daniel Strandberg 95 Malmö Kil 14.8
2:05.49 Robel Seleman 95 Wärnamo Nässjö 7.8
2:05.85 Abel Seleman 95 Wärnamo Göteborg/U 3.7
2:05.92 Johan Sandsten 95 Oskarshamn Nässjö 7.8
2:07.12 Christian Runge Wildner 95 Täby Uppsala 28.8
2:07.54 Viktor Götesson 95 Karlshamn 20.7
2:07.70 Abel Fistume 95 Habo Jönköping 23.6
2:08.12 Martin Hammar 95 Rånäs Uppsala 28.8
2:08.98 Fredrik Orrsveden 95 Sundbyberg Uppsala 28.8
2:10.97 Jakob Ranglin Grissler 95 Majorna Göteborg/S 28.8

2000m

5:44.47 Andreas Almgren 95 Tureberg Kil 15.8
5:45.66 Alexander Nilsson 95 Mölndal Mölndal 29.8
5:47.09 Yahan Faarax 95 Tureberg Kil 15.8
5:53.30 Nigusu Solomon 95 Huddinge Göteborg/U 4.7
5:54.82 Mohamed Bile 95 Villstad Göteborg/U 4.7
5:54.90 Daniel Strandberg 95 Malmö Göteborg/U 4.7
5:56.14 Jacob Vikenadler 95 Sävedalen Göteborg/U 4.7
6:00.51 Johan Sandsten 95 Oskarshamn Kil 15.8
6:03.88 Samuel Lundell Vakkuri 95 Enhörna Kil 15.8
6:05.85 Abel Seleman 95 Wärnamo Villstad 29.8
6:06.05 Sebastian Gren 95 Trelleborg Kil 15.8
6:06.96 Robel Seleman 95 Wärnamo Villstad 29.8
6:08.26 Ken Slättengren 95 Högby Kil 15.8
6:08.57 Fredrik Orrsveden 95 Sundbyberg Kil 15.8
6:09.82 Jakob Ranglin Grissler 95 Majorna Kungsbacka 12.9
6:12.50 Viktor Götesson 95 Karlshamn 29.6
6:16.72 Benjamin Akyol 95 Ullevi Kil 15.8
6:18.76 Hugo Lindell 95 Rånäs Kil 15.8
6:23.32 Adam Andersson 95 Villstad Halmstad 18.7
6:24.22 David Kastö 95 Stenungsund Sävedalen 5.6

1500m hinder/76.2

4:25.64 Alexander Nilsson 95 Mölndal Kil 13.8
4:26.85 Nigusu Solomon 95 Huddinge Göteborg/U 2.7
4:28.78 Jacob Vikenadler 95 Sävedalen Kil 13.8
4:47.28 Samuel Lundell Vakkuri 95 Enhörna Göteborg/U 2.7
4:47.58 Ken Slättengren 95 Högby Huddinge 18.6
4:48.11 Benjamin Akyol 95 Ullevi Kil 13.8
4:53.68 Daniel Strandberg 95 Malmö Västerås 10.9
4:56.58 Hugo Lindell 95 Rånäs Kil 13.8
4:59.11 Adam Andersson 95 Villstad Västerås 10.9
5:02.57 Tobias Karlsson 95 Sävedalen Sävedalen 12.7
5:04.62 Simon Weidersjö 95 Tureberg Kil 13.8
5:17.01 Linus Persson 95 Ängelholm Malmö/He 21.8
5:20.63 Axel James 95 Upsala Märsta 19.9
5:25.60 Staffan Åkesson 95 Hässleholm Hässleholm 30.7
5:30.88 Oskar Greilert 95 Hanviken Göteborg/U 2.7
5:40.14 Andreas Davidsson 95 Växjö Västerås 10.9

100m häck/84.0

13.56 Gustav Magnusson 95 Bokenäs Kil 15.8
13.59 Andreas Almlöf 95 Hammarby Uppsala 11.7
13.96 Niclas Svärdling 95 Täby Stockholm/S 8.8
14.00 Linus Boyer 95 Nyköping Kil 15.8
14.02 Noak Ringman 95 Norrköping Stockholm/S 8.8
14.16 Henrik Malmberg 95 Huddinge Huddinge 4.9
14.16 Johan Lilja 95 Sundsvall Huddinge 4.9
14.23 Fabian Revilla 95 Rånäs Kil 15.8
14.32 Karl Persson 95 Wärnamo Kil 15.8
14.35 Felix Norén 95 Katrineholm Göteborg/U 4.7
14.36 Jacob Ewertzh 95 Hammarby Uppsala 29.8
14.48 Philip Ngwe 95 Mölndal Mölndal 29.8
14.55 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Huddinge 4.9
14.64 Gustav Carlstein 95 Täby Uppsala 29.8
14.65 Kevin Fankl 95 Ullevi Huddinge 4.9
14.67 Eskil Grahn 95 Tranås Kil 15.8
14.78 Markus Winnanson 95 Tureberg Uppsala 29.8
15.00 Ludvig Edén 95 Huddinge Uppsala 29.8
15.10 Marcus Lövgren 95 Luleå Stockholm/S 8.8
15.13 Andreas Almgren 95 Tureberg Uppsala 29.8
okänd vind
15.00 Wilhelm Wegendal 95 Täby Uppsala 23.5
medvind
13.57 Andreas Almlöf 95 Hammarby Uppsala 29.8
13.86 Niclas Svärdling 95 Täby Uppsala 29.8
14.14 Fabian Revilla 95 Rånäs Uppsala 29.8
14.32 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Kil 15.8
14.98 Gustav Liberg 95 Ullevi Sävedalen 6.6
oreglementsenliga häckar
13.95 Johan Lilja 95 Sundsvall Järvsö 18.9

300m häck/76.2

40.38 Gustav Magnusson 95 Bokenäs Stockholm/S 7.8
40.47 Andreas Almgren 95 Tureberg Stockholm/S 7.8
40.59 Andreas Almlöf 95 Hammarby Stockholm/S 7.8
40.76 Joakim Rosenqvist 95 Sävedalen Västerås 12.9
41.00 Eskil Grahn 95 Tranås Västerås 12.9
41.59 Linus Boyer 95 Nyköping Kil 13.8
41.82 Noak Ringman 95 Norrköping Norrköping 28.8
42.08 Sami Gassan 95 Eskilstuna Kil 13.8
42.27 Niclas Svärdling 95 Täby Sollentuna 12.6
42.73 Per Göransson 95 Täby Västerås 12.9
43.32 Patrik Malmquist 95 Helsingborg Kil 13.8
43.69 Philip Ingvason 95 Ullevi Kil 13.8
43.92 Felix Norén 95 Katrineholm Stockholm/S 7.8
44.21 Henrik Sandberg 95 Lund Kil 13.8
44.22 Gustav Carlstein 95 Täby Sollentuna 12.6
45.00 Niklas Alsing 95 Östersund Sollentuna 12.6
45.31 Philip Ngwe 95 Mölndal Mölndal 29.8
45.79 Christoffer Hagren 95 Tureberg Sollentuna 12.6
45.88 Martin Selin 95 Ullevi Villstad 13.5
46.15 Elias Odell 95 Trelleborg Vellinge 7.8

Höjd

1.92 Philip Andersson 95 Träff Göteborg/U 3.7
1.91 Isak Persson 95 Hellas Kil 14.8
1.91 Johan Lilja 95 Sundsvall Sundsvall 29.5
1.90 Max Andersson 95 Tierp Gävle 4.9
1.89 Andreas Carlsson 95 Ymer Kil 14.8
1.89 Jonathan Kruse 95 Upsala Kil 14.8
1.85 Gustav Liberg 95 Ullevi Göteborg/U 3.7
1.81 Marcus Löfgren 95 Luleå Kil 14.8
1.80 Filip Danielsson 95 Växjö Uppsala 28.8
1.77 Karl Persson 95 Wärnamo Växjö 13.6
1.77 Staffan Åkesson 95 Hässleholm Kil 14.8
1.76 Axel Johansson 95 Trollhättans FIK Helsingborg 10.7
1.76 Andreas Almlöf 95 Hammarby Uppsala 28.8
1.76 Ludvig Edén 95 Huddinge Uppsala 28.8
1.75 Marcus Juhlin 95 Kalmarsund Villstad 28.8
1.73 Harry Pihl 95 Piteå Kil 14.8
1.73 Gabriel Heen 95 Huddinge Täby 21.8
1.73 Adrian Almquist 95 Hakarpspojkarna Jönköping 23.6
1.72 Fredrik Dahlman 95 Gefle Gävle 20.6
1.72 Patrick Malmquist 95 Helsingborg Kristianstad 23.5
skoltävling
1.72 Petter Thelin 95 Kramfors Sollefteå 4.6

Stav

4.05 Magnus Jomyr 95 Örgryte Göteborg/U 4.7
3.87 David Kappelin 95 Örgryte Kil 13.8
3.82 Patric Rodås 95 Ullevi Kil 13.8
3.56 Kim Wiik Olsson 95 Treby Halmstad 18.7
3.52 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Uppsala 10.7
3.50 Anton Evertsson 95 Habo Villstad 13.5
3.50 Andreas Carlsson 95 Ymer Varberg 18.9
3.50 Christian Lundström 95 Tureberg Huddinge 20.6
3.50 Philip Erixon 95 Ullevi Göteborg/S 28.8
3.43 Arvid Björemark 95 Rigor Västerås 31.7
3.34 Harry Pihl 95 Piteå Kil 13.8
3.30 Johan Knutsson 95 Malmö Eslöv 18.9
3.25 Gustav Magnusson 95 Bokenäs Uddevalla 5.9
3.13 Philip Corrado 95 Ullevi Sävedalen 5.6
3.12 Kevin Fankl 95 Ullevi Lerum 29.5
3.02 Johan Lilja 95 Sundsvall Huddinge 4.9
2.92 Fabian Revilla 95 Rånäs Gävle 19.9
2.90 Gustav Liberg 95 Ullevi Varberg 18.9
2.82 Linus Boyer 95 Nyköping Huddinge 4.9
2.80 Emil Quick 95 Kalmarsund Karlskrona 4.9

Längd

6.40 Johan Lilja 95 Sundsvall Huddinge 5.9
6.35 Douglas Mårtensson 95 Ystad Kil 14.8
6.33 Karl Persson 95 Wärnamo Västerås 10.9
6.33 Fabian Revilla 95 Rånäs Gävle 19.9
6.24 Christopher Swenning 95 Eslöv Göteborg/U 2.7
6.23 Noak Ringman 95 Norrköping Kil 14.8
6.20 Kevin Fankl 95 Ullevi Göteborg/S 28.8
6.15 Max Andersson 95 Tierp Göteborg/U 2.7
6.14 Andreas Almlöf 95 Hammarby Huddinge 5.9
6.11 Anton Eriksson 95 Järvsö Bollnäs 3.8
6.10 Theodor Barrdahl 95 Kristianstad Kil 14.8
6.08 Henrik Malmberg 95 Huddinge Huddinge 5.9
6.07 Andreas Almgren 95 Tureberg Västerås 10.9
6.00 Linus Boyer 95 Nyköping Kil 14.8
5.96 Maximillian d'Alessandro 95 Málaga, ESP 23.5
5.95 Erik Hagberg 95 Upsala Uppsala 29.8
5.94 Andreas Carlsson 95 Ymer Göteborg/U 2.7
5.93 André Andersson 95 Brattås Västerås 10.9
5.93 Gustav Carlstein 95 Täby Sollentuna 13.6
5.87 Filip Schützer 95 IF Göta Uppsala 29.8
medvind
6.21 Max Andersson 95 Tierp Märsta 19.9
6.03 Mattias Hjelm 95 Båstad Göteborg/U 2.7
5.99 Marcus Juhlin 95 Kalmarsund Högby 11.7

Tresteg

13.44 Maximillian D'Alessandro 95 Sierra Nevada, ESP 4.7
13.16 Jakob Flisak 95 Ullevi Sävedalen 5.6
12.72 Noak Ringman 95 Norrköping Kil 15.8
12.68 Christopher Swenning 95 Eslöv Kil 15.8
12.68 Max Andersson 95 Tierp Norrtälje 18.9
12.56 Martin Selin 95 Ullevi Kil 15.8
12.42 Niklas Alsing 95 Östersund Västerås 12.9
12.32 Kevin Fankl 95 Ullevi Mölndal 29.8
12.29 Karl Persson 95 Wärnamo Villstad 28.8
12.24 Fabian Revilla 95 Rånäs Kil 15.8
12.24 Anton Eriksson 95 Järvsö Söderhamn 29.6
11.92 Andreas Carlsson 95 Ymer Kil 15.8
11.90 Jesper Hellström 95 Hässelby Göteborg/U-U 3.7
11.89 Eskil Grahn 95 Tranås Oskarshamn 9.5
11.88 Henrik Edström-Larsson 95 Östersund Västerås 12.9
11.84 Oscar Holst 95 Halmstad Varberg 21.8
11.80 Isak Sundström 95 Bromma Huddinge 19.6
11.75 Filip Sjövall 95 Lomma Malmö/He 22.8
11.74 Gustav Carlstein 95 Täby Sätra 16.5
11.56 Jesper Norén 95 Gefle Gävle 25.5
medvind
13.35 Jakob Flisak 95 Ullevi Sävedalen 5.6
13.01 Noak Ringman 95 Norrköping Kil 15.8
12.78 Niklas Alsing 95 Östersund Västerås 12.9
12.58 Fabian Revilla 95 Rånäs Västerås 12.9
12.44 Andreas Carlsson 95 Ymer Göteborg/U-U 3.7
12.42 Karl Persson 95 Wärnamo Kil 15.8
12.07 Henrik Edström-Larsson 95 Östersund Västerås 12.9

Kula/4.0

19.56 Viktor Gardenkrans 95 Heleneholm Stockholm/Ktg 5.8
16.36 Gabriel Heen 95 Huddinge Stockholm/Ktg 5.8
15.87 Emil Widén 95 Österfärnebo Sandviken 5.6
15.11 Johan Lilja 95 Sundsvall Örnsköldsvik 5.6
14.93 Tim Söderqvist 95 Dals Södra Kungsbacka 12.9
14.53 Alexander Persson 95 Tyresö Kil 15.8
14.16 Ludvig Edén 95 Huddinge Kil 15.8
14.11 Erik Hagberg 95 Upsala Västerås 1.8
14.11 Henrik Malmberg 95 Huddinge Huddinge 5.9
13.79 Marcus Juhlin 95 Kalmarsund Oskarshamn 7.7
13.69 Jimmy Wikström 95 Örbyhus Västerås 12.9
13.35 Gustav Liberg 95 Ullevi Varberg 23.5
13.25 Jean Christian Zirignon 95 Piteå Uppsala 28.8
13.23 Martin Löfblom 95 Hanviken Stockholm/S 7.8
13.22 Michael Shirafkan Nejad 95 IF Göta Kil 6.6
13.06 Filip Wahlmark 95 Spårvägen Sollentuna 12.6
13.05 Jakob Flisak 95 Ullevi Göteborg/S 13.5
12.99 Fabian Revilla 95 Rånäs Norrtälje 18.9
12.88 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Huddinge 5.9
12.55 André Nyman 95 Svenljunga Helsingborg 10.7

Diskus/1.0

64.86 Viktor Gardenkrans 95 Heleneholm Helsingborg 5.9
56.48 Gustav Liberg 95 Ullevi Kil 14.8
50.86 Emil Widén 95 Österfärnebo Sollentuna 12.6
49.15 Johan Lilja 95 Sundsvall Bollnäs 10.7
45.46 André Nyman 95 Svenljunga Göteborg/U 4.7
45.23 Quincy Andersson 95 Eslöv Eslöv 11.10
44.69 Michael Shirafkan Nejad 95 IF Göta Karlstad/M 5.9
43.66 Martin Löfblom 95 Hanviken Trollbäcken 25.9
43.50 Tim Söderqvist 95 Dals Södra Göteborg/U 4.7
43.10 Alexander Persson 95 Tyresö Västerås 10.9
41.12 Jean Christian Zirignon 95 Piteå Kil 14.8
39.72 Viktor Hagren 95 Tureberg Sollentuna 12.6
39.63 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Hässelby 23.6
38.96 Carl Moskuvaara 95 Huddinge Huddinge 18.6
38.43 Marcus Samuelsson 95 Hakarpspojkarna Villstad 29.8
38.42 Anton Eriksson 95 Järvsö Bollnäs 10.7
36.94 Eskil Grahn 95 Tranås Tranås 26.9
36.59 Jakob Flisak 95 Ullevi Göteborg/S 13.5
34.91 Daniel E Larsson 95 Athlet Ystad 20.6
34.54 Hannes Hultberg 95 Norrköping Norrköping 29.8

Slägga/4.0

61.89 Viktor Gardenkrans 95 Heleneholm Helsingborg 13.7
55.55 Simon Persson 95 Västerås Kil 13.8
50.68 Johan Green Pettersson 95 Bokenäs Kil 13.8
49.47 Jakob Flisak 95 Ullevi Västerås/Ap 11.9
47.51 André Nyman 95 Svenljunga Västerås/Ap 11.9
46.93 Tim Söderqvist 95 Dals Södra Henån 25.9
46.34 Marcus Juhlin 95 Kalmarsund Kalmar 25.9
44.90 Quincy Andersson 95 Eslöv Kil 13.8
43.85 Christoffer Hagren 95 Tureberg Huddinge/J 20.6
40.14 Johan Lilja 95 Sundsvall Järvsö 19.9
39.49 Jacob Sjödin 95 Stensjön Göteborg/U-U 3.7
38.71 Michael Shirafkan Nejad 95 IF Göta Karlstad/M 22.7
37.62 Andreas Ringstam 95 Skade Järvsö 19.9
36.07 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Hässelby 22.9
34.47 Gustav Liberg 95 Ullevi Göteborg/S 13.5
34.05 Henrik Sandberg 95 Lund Malmö/S-K 2.10
33.28 Eskil Grahn 95 Tranås Tranås 2.10
33.20 Viktor Hagren 95 Tureberg Västerås/Ap 11.9
32.59 Anton Eriksson 95 Järvsö Söderhamn 29.6
32.26 Alexander Persson 95 Tyresö Huddinge/J 5.6

Spjut/600

56.89 Quincy Andersson 95 Eslöv Kil 15.8
52.98 Tim Söderqvist 95 Dals Södra Stockholm/S 8.8
52.90 Jacob Larsson 95 Vittsjö Kristianstad 23.5
52.16 Adam Maschel 95 Bore Kil 5.6
51.13 Jacob Sjödin 95 Stensjön Göteborg/U 3.7
49.23 Max Andersson 95 Tierp Märsta 19.9
49.05 Viktor Hagren 95 Tureberg Täby 21.8
48.99 Gabriel Heen 95 Huddinge Uppsala 29.8
46.93 Mikael Jokiniva 95 Ymer Kil 15.8
46.07 Martin Löfblom 95 Hanviken Sätra 6.6
45.86 Kevin Fankl 95 Ullevi Mölndal 29.8
45.74 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Huddinge 4.9
45.18 Johan Lilja 95 Sundsvall Hudiksvall 3.7
45.13 Christoffer Hagren 95 Tureberg Uppsala 29.8
44.79 Staffan Åkesson 95 Hässleholm Huddinge 4.9
44.76 Henrik Oscarsson Liebel 95 Kristianstad Helsingborg 11.7
44.70 Christoffer Bengtsson 95 Oskarshamn Kalmar 25.9
44.45 Benjamin Akyol 95 Ullevi Halmstad 18.7
44.28 Johan Bjuremo 95 Bore Torsby 22.5
44.12 Andreas Almlöf 95 Hammarby Huddinge 4.9

Åttakamp/P15

6.993 Johan Lilja 95 Sundsvall Huddinge 5.9
6.567 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Huddinge 5.9
6.271 Kevin Fankl 95 Ullevi Huddinge 5.9
6.147 Henrik Malmberg 95 Huddinge Huddinge 5.9
5.762 Andreas Almlöf 95 Hammarby Huddinge 5.9
5.731 Linus Boyer 95 Nyköping Huddinge 5.9
5.314 Martin Löfblom 95 Hanviken Huddinge 5.9
5.307 Gustav Magnusson 95 Bokenäs Uddevalla 11.7
5.264 Andreas Carlsson 95 Ymer Varberg 19.9
5.229 Gustav Liberg 95 Ullevi Varberg 19.9
5.205 Staffan Åkesson 95 Hässleholm Huddinge 5.9
4.792 Arvid Björemark 95 Rigor Varberg 19.9
4.599 Ken Slättengren 95 Högby Alvesta 3.10
4.574 Johan Knutsson 95 Malmö Eslöv 19.9
4.517 Philip Erixon 95 Ullevi Varberg 19.9
4.402 Henrik Sandberg 95 Lund Eslöv 19.9
4.205 Dennis Elms Jansson 95 Huddinge Huddinge 5.9

>