Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 21 augusti 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2012

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 26 MAR, 2012
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2011/2012.

60m

7.41 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 12.2
7.44 Irene Ekelund 97 Kil Göteborg 25.2
7.46 Julia Skugge 88 Glanshammar Eskilstuna 6.1
7.47 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Örebro 18.2
7.50 Elin Östlund 91 Örebro Örebro 18.2
7.52 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Malmö 28.1
7.54 Carolina Klüft 83 Växjö Norrköping 28.1
7.55 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 14.1
7.59 Elise Malmberg 95 Hässleholm Bollnäs 25.2
7.59 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Malmö 28.1
7.60 Erica Jarder 86 Spårvägen Skive, DEN 26.2
7.61 Elin Backman 88 Helsingborg Malmö 28.1
7.63 Hanna Adriansson 92 Lidingö Bollnäs 25.2
7.65 Jenny Melin 93 Strand Bollnäs 25.2
7.65 Emilia Kjellberg 96 Sunne Göteborg 26.2
7.65 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Malmö 28.1
7.67 Elina Palmquist 91 IF Göta Bollnäs 25.2
7.67 Matilda Hellqvist 93 Orient Bollnäs 25.2
7.67 Caroline Lundahl 91 KA2 Stange, NOR 4.2
7.68 Freja Jernstig 92 IF Göta Bollnäs 25.2
7.68 Erica Pettersson 90 IF Göta Göteborg 4.2
7.70 Amber Helminski 96 Ullevi Göteborg 26.2
7.71 Angelica Karlsson 93 Tanum Bollnäs 25.2
7.71 Sandra Törnros 95 Gefle Bollnäs 25.2
7.72 Gladys Bamane 89 Spårvägen Sätra 11.2
7.72 MaryAnn Andréasson 92 IF Göta Karlstad 22.1

200m

23.78 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Malmö 29.1
24.10 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Steinkjer, NOR 11.2
24.14 Irene Ekelund 97 Kil Karlstad 11.2
24.31 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Steinkjer, NOR 11.2
24.57 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Örebro 19.2
24.63 Elin Östlund 91 Örebro Örebro 19.2
24.78 Elin Backman 88 Helsingborg Malmö 29.1
24.78 Elise Malmberg 95 Hässleholm Malmö 29.1
24.84 Gladys Bamane 89 Spårvägen Örebro 19.2
24.96 Angelica Karlsson 93 Tanum Örebro 18.2
24.99 Josefin Magnusson 89 Malmö Malmö 29.1
25.10 Matilda Hellqvist 93 Orient Uddevalla 21.1
25.11 Erica Pettersson 90 IF Göta Örebro 18.2
25.13 Ida Hansen 93 Arvika Karlstad 21.1
25.27 Linnea Killander 93 Malmö Malmö 5.2
25.28 Isabelle Eriksson 86 Lidingö Umeå 15.1
25.38 Daniella Busk 93 Malmö Malmö 5.2
25.39 Maria Gustafsson 88 Lidingö Örebro 15.1
25.42 Nina Runvik 87 Malmö Malmö 29.1
25.47 Alice Svantesson 97 Istrum Göteborg 26.2
25.52 Fatima Dedrickson 89 Hammarby Albuquerque, NM 20.1
25.52 Marie Sönnerfors 93 Spårvägen Sätra 5.2
25.54 Hanna Adriansson 92 Lidingö Örebro 15.1
25.55 Linnea Rosman 97 Istrum Göteborg 26.2
25.66 Evelin Hindrikes 91 Kvarnsveden Örebro 18.2
överlång bana
25.25 Fatima Dedrickson 89 Hammarby Air Force Academy, CO 11.2

400m

52.29 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Istanbul, TUR 9.3
53.30 Josefin Magnusson 89 Malmö Örebro 19.2
55.64 Emilia Granqvist 90 Östersund Örebro 19.2
55.75 Elin Moraiti 91 Falun Stockholm/G 23.2
56.27 Frida Persson 89 Hammarby Örebro 18.2
56.39 Elin Backman 88 Helsingborg Malmö 5.2
56.48 Pernilla Tornemark 85 Malmö Örebro 18.2
56.72 Elise Malmberg 95 Hässleholm Karlskrona 14.1
56.93 Therese Jernbeck 92 Lidingö Bollnäs 26.2
57.07 Lynette Morgan 91 Hammarby Stockholm/G 23.2
57.07 Betty Strandberg 95 Gefle Bollnäs 26.2
57.16 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Örebro 18.2
57.21 *Fjóla Hannesdottir 89 Falun Stockholm/G 23.2
57.25 Malin Lindblom 91 Gefle Bollnäs 25.2
57.38 *Jonna Tilgner 84 Tjalve Sätra 11.2
57.40 Lovisa Lindh 91 Ullevi Bollnäs 25.2
57.50 Sara Bley 91 Tjalve Bollnäs 25.2
57.53 Sara Rönnby 93 Enhörna Bollnäs 25.2
57.58 Evelin Hindrikes 91 Kvarnsveden Bollnäs 25.2
57.60 Linda Frödin Glad 93 Gefle Bollnäs 26.2
57.74 Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK Göteborg 4.2
57.82 Sofia Linde 95 Täby Sätra 28.1
57.83 Jessica Bloodworth 93 Tranås Bollnäs 26.2
57.92 Isabelle Eriksson 86 Lidingö Umeå 28.1
57.93 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Göteborg 4.2

800m

2:07.10 Sofia Öberg 90 Lidingö Nampa, ID 9.3
2:08.06 Viktoria Tegenfeldt 87 IFK Umeå Örebro 19.2
2:08.36 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Allston, MA 18.2
2:08.38 Lisa Forsberg 89 Spårvägen Örebro 19.2
2:08.42 Lovisa Lindh 91 Ullevi Örebro 19.2
2:10.30 Nathalie Rohlén 90 Spårvägen Stockholm/G 23.2
2:11.02 Elin Moraiti 91 Falun Steinkjer, NOR 11.2
2:11.17 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby Fayetteville, AR 11.2
2:12.66 Josefine Koskinen 89 Enhörna Albuquerque, NM 24.2
2:12.72 Hanna Bartholomew 83 Hässelby Stockholm/G 23.2
2:13.19 Betty Strandberg 95 Gefle Sätra 5.2
2:13.62 Sara Rönnby 93 Enhörna Örebro 19.2
2:13.83 Astrid Rosvall 97 Hässelby Sätra 12.2
2:13.95 Jenny Håland 93 Tumba Örebro 19.2
2:15.58 Elin Andersson 90 Lund Wichita, KS 4.2
2:16.11 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Göteborg 4.2
2:16.36 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Örebro 18.2
2:16.62 Sarah Lahti 95 Klippan Karlskrona 15.1
2:16.64 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Fayetteville, AR 28.1
2:17.41 Anna Silvander 93 Danderyd Sätra 12.2
2:18.30 Maria Jangsten 89 Sävedalen New York, NY 17.2
2:18.76 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Örebro 15.1
2:18.78 Lova Wåhlin 92 Hammarby Sätra 5.2
2:18.81 Emelie Gabrielsson 88 Oskarshamn Karlskrona 15.1
2:19.16 Emmy Koskinen 89 Enhörna New York, NY 17.2
överlång bana
2:05.32 Sofia Öberg 90 Lidingö Seattle, WA 25.2
2:08.16 Lisa Forsberg 89 Spårvägen Mustasaari, FIN 7.2
2:10.07 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby Lexington, KY 25.2
2:13.18 Caroline Högardh 92 Halmstad Flagstaff, AZ 24.2
2:18.17 Samia Adan 90 Hässelby Murfreesboro, TN 25.2

1500m

4:24.44 Viktoria Tegenfeldt 87 IFK Umeå Steinkjer, NOR 11.2
4:24.55 *Meraf Bahta 89 Hälle Stockholm/G 23.2
4:26.15 Lovisa Lindh 91 Ullevi Bollnäs 26.2
4:27.26 Linn Nilsson 90 Hälle Steinkjer, NOR 11.2
4:28.18 Hanna Bartholomew 83 Hässelby Sätra 11.2
4:31.44 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Örebro 19.2
4:32.99 Lisa Forsberg 89 Spårvägen Sätra 5.2
4:33.63 Sarah Lahti 95 Klippan Malmö 5.2
4:38.30 Cecilia Kleist 82 Akele Linköping 10.2
4:39.28 Maria Larsson 94 Ullevi Bollnäs 26.2
4:39.56 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Sätra 5.2
4:40.80 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg 26.2
4:41.69 Emma Dahl 91 Örgryte Malmö 28.1
4:41.81 Emilia Ohlin 93 Contact Karlskrona 14.1
4:42.85 *Alem Tesfaye 95 Sundbyberg Sätra 11.2
4:43.88 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Karlskrona 14.1
4:44.36 Nina Persson 91 Örgryte Göteborg 12.2
4:44.48 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Göteborg 12.2
4:45.06 Isabelle Brauer 96 Hässelby Göteborg 26.2
4:45.57 Jenny Håland 93 Tumba Bollnäs 26.2
4:46.86 Sandra Nilsson 88 Åhus Malmö 28.1
4:48.29 Ida Holm 93 Lerum Sätra 29.1
4:48.49 Erika Fyrvall 87 Hässelby Sätra 5.2
4:48.80 Julia Ivehammar 96 Linköping Göteborg 26.2
4:48.89§ Mary Alenbratt 90 Ullevi Birmingham, AL 26.2
överlång bana
4:41.57§ Sofia Öberg 90 Lidingö Seattle, WA 28.1

1 mile

4:48.89 Mary Alenbratt 90 Ullevi Birmingham, AL 26.2
5:00.74 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Birmingham, AL 26.2
5:01.06 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Hanover, NH 14.1
5:12.30 Erica Wesström 92 Upsala Bloomington, IN 10.2
5:15.22 Maria Sandström 90 Malmö Norman, OK 21.1
5:16.53 Hannah Nilsson 91 Malmö Norman, OK 24.2
5:16.60 Maria Jangsten 89 Sävedalen New York, NY 13.1
5:19.55 Tilda Helgesson 92 Åhus Jonesboro, AR 2.12
överlång bana
4:41.57 Sofia Öberg 90 Lidingö Seattle, WA 28.1
4:52.79 Caroline Högardh 92 Halmstad Seattle, WA 11.2
4:56.44 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Ames, IA 10.2
5:10.09 Frida Kristiansson 92 Ymer Lubbock, TX 4.2

3000m

9:36.59 *Meraf Bahta 89 Hälle Örebro 18.2
9:36.89 Linn Nilsson 90 Hälle Örebro 18.2
9:39.59 Hanna Bartholomew 83 Hässelby Örebro 18.2
9:40.89 Louise Wiker 79 Hässelby Örebro 18.2
9:41.47 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Steinkjer, NOR 11.2
9:45.09 Cecilia Kleist 82 Akele Linköping 3.2
9:45.31 Malin Liljestedt 80 Spårvägen Örebro 18.2
9:47.08 *Jeri Emeru 89 Sundbyberg Huddinge 20.1
9:52.36 Nina Persson 91 Örgryte Örebro 18.2
9:54.58 Klara Bodinson 90 Lidingö Örebro 18.2
9:56.77 Helene Malmkvist 83 Spårvägen Örebro 18.2
9:57.43 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Örebro 18.2
9:57.78 Charlotte Karlsson 84 Hammarby Örebro 18.2
10:04.74 Maria Sandström 90 Malmö Wichita, KS 4.2
10:05.21 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Karlskrona 15.1
10:06.44 Frida Lundén 84 Studenterna Sätra 28.1
10:09.99 Emilia Ohlin 93 Contact Karlskrona 15.1
10:17.32 Elisabet Clausén 91 Tväråselet Haparanda 22.1
10:19.28 Jenny Jansson 76 IFK Umeå Umeå 15.1
10:23.39 Hanna Lindholm 79 Studenterna Sätra 28.1
10:24.41 Kajsa Berg 79 Huddinge Huddinge 20.1
10:26.78 Ann Björklund 71 Spårvägen Sätra 28.1
10:28.02 Rebecka Törner 86 Studenterna Sätra 28.1
10:32.72 Josefin Gerdevåg 81 Örebro Örebro 4.2
10:34.91 Lotta Lennartsson 69 Start Örebro 4.2
överlång bana
9:24.52 *Meraf Bahta 89 Hälle Mustasaari, FIN 7.2
9:53.94 Frida Kristiansson 92 Ymer Ames, IA 10.2
9:54.46 Rebecka Öberg 92 Lidingö Seattle, WA 11.2
10:13.70 Mary Alenbratt 90 Kongahälla Lubbock, TX 4.2
10:30.23 Sanna Mustonen 91 Enhörna Murfreesboro, TN 4.2

5000m

17:34.85 Maria Sandström 90 Malmö Norman, OK 24.2
19:07.91 Tilda Helgesson 92 Åhus Jonesboro, AR 28.1
överlång bana
17:37.81 Sanna Mustonen 91 Enhörna Murfreesboro, TN 26.2

60m häck/84.0

8.37 Caroline Lundahl 91 KA2 Bollnäs 26.2
8.38 Emma Tuvesson 91 Helsingborg Bollnäs 26.2
8.46 Ellinore Hallin 87 Växjö Örebro 19.2
8.56 Malin Eriksson 91 Örebro Örebro 19.2
8.58 Sofia Linde 95 Täby Växjö 12.2
8.60 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Malmö 29.1
8.64 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg 11.3
8.66 MaryAnn Andréasson 92 IF Göta Karlstad 21.1
8.66 Fatima Dedrickson 89 Hammarby Air Force Academy, CO 28.1
8.71 Ellen Sääw 90 Falun Karlstad 21.1
8.75 Emma Fredriksson 91 Hammarby Bollnäs 26.2
8.75 Ida Hansen 93 Arvika Lilleström, NOR 28.1
8.75 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg 3.12
8.86 Elina Palmquist 91 IF Göta Örebro 19.2
8.87 Farydah Inoussa 94 Hässelby Göteborg 11.3
8.87 Charlotte Skogström 93 Hässelby Bollnäs 26.2
8.90 Andrea Nybäck 90 IF Göta New York, NY 17.2
8.92 Angelica Engberg 89 Hässelby Sätra 12.2
8.92 Lisa Linnell 90 Växjö Örebro 19.2
8.95 Caroline Tegel 90 IF Göta Karlstad 21.1
8.96 Madeleine Eriksson 93 Gefle Bollnäs 4.2
9.00 Therese Lindhe 91 IF Göta Karlstad 21.1
9.02 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Bollnäs 26.2
9.05 Michaela Meijer 93 Örgryte Göteborg 3.12
9.10 Sofia Johnsson 94 Hässelby Göteborg 11.3
9.10 Sara Svensson 91 Åhus Kristianstad 8.1

Höjd

1.95 Ebba Jungmark 87 Mölndal Örebro 19.2
1.95 Emma Green Tregaro 84 Örgryte Örebro 19.2
1.85 Victoria Dronsfield 91 IF Göta Karlstad 21.1
1.84 Ida Virdebrant 94 Växjö Växjö 21.1
1.82 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg 3.12
1.80 My Nordström 90 Norrköping Örebro 19.2
1.78 Caroline Gyllenbern 93 Tureberg Västerås 15.1
1.78 Molly Bergvall 95 Växjö Bollnäs 26.2
1.76 Johanna Gustafsson 97 Motala Göteborg 25.2
1.74 Caroline Andersson 93 Gefle Sätra 12.2
1.74 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg 25.2
1.73 Emma Stenlöf 96 Västerås Göteborg 10.3
1.73 Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad 11.2
1.73 Sofia Linde 95 Täby Växjö 12.2
1.73 Erika Chytraeus 92 Huddinge Huddinge 22.1
1.72 Ellinore Hallin 87 Växjö Norrköping 28.1
1.71 Johanna Hellgren 92 Bålsta Sätra 12.2
1.71 Kristina Eriksson 89 Rånäs Sätra 12.2
1.71 Felicia Berglind 93 Spårvägen Örebro 15.1
1.71 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Sätra 28.1
1.70 Adriana Janic 96 Malmö Göteborg 10.3
1.70 Emilia Kjellberg 96 Sunne Göteborg 10.3
1.70 Lisa Engman 94 Kil Karlstad 11.2
1.70 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 12.2
1.70 Andrea Nybäck 90 IF Göta New York, NY 17.2
1.70 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg 4.3

Stav

4.23 Malin Dahlström 89 Ullevi Örebro 18.2
4.14 Michaela Meijer 93 Örgryte Bollnäs 25.2
4.08 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Örebro 18.2
4.06 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Bollnäs 25.2
4.04 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Bollnäs 25.2
4.00 Petra Olsen 90 Malmö New York, NY 3.2
3.86 Linda Carlsson 90 Ymer Bollnäs 25.2
3.80 Terese Dimblad Gonzalez 95 Malmö Malmö 28.1
3.77 Sara Eriksson 91 Ullevi Örebro 18.2
3.73 Klara Vegerfors 80 Spårvägen Sätra 29.1
3.71 Lisa Wälitalo 82 KA2 Örebro 18.2
3.70 Lisa Lantz 92 Växjö Flagstaff, AZ 11.2
3.68 Hanna Jansson 95 Falun Huddinge 21.1
3.60 Nathalie Busk 91 Malmö Albuquerque, NM 28.1
3.50 *Kristina Ulitina 88 Hammarby Sätra 12.2
3.45 Elienor Werner 98 Hässelby Sätra 25.3
3.44 Emma Norss 94 Hammarby Bollnäs 25.2
3.44 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Bollnäs 25.2
3.40 Olivia Axell 94 Lerum Lerum 19.12
3.35 Sara Skogman 95 Örgryte Göteborg/N 20.1
3.30 Andrietta Grentzmann 97 Malmö Göteborg 26.2
3.29 Sara Cannmo 96 Hovslätt Göteborg 25.2
3.25 Emmy Bärjegård 93 Kvarnsveden Falun 19.2
3.24 Moa Thorstensson 90 Spårvägen Bollnäs 25.2
3.24 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Göteborg 25.2
3.24 Annika Jönsson 96 Helsingborg Göteborg 25.2

Längd

6.38 Erica Jarder 86 Spårvägen Sätra 5.2
6.14 Elise Malmberg 95 Hässleholm Bollnäs 25.2
6.12 Carolina Klüft 83 Växjö Steinkjer, NOR 11.2
6.10 Malin Olsson 90 Malmö Örebro 19.2
6.03 Linda Bergh 89 Hässelby Örebro 19.2
6.00 Malin Marmbrandt 85 Västerås Örebro 19.2
5.95 Sofia Linde 95 Täby Växjö 12.2
5.94 Sandra Törnros 95 Gefle Sätra 29.1
5.92 Angelica Ström 81 Gefle Sätra 29.1
5.90 Nadja Casadei 83 Lidingö Örebro 14.1
5.88 Sofia Lund 86 Hässelby Sätra 29.1
5.87 Linda Berntsson 87 Mölndal Örebro 18.2
5.81 Ellinore Hallin 87 Växjö Reykjavik, ISL 21.1
5.80 Johanna Nilsson 90 Mölndal Bollnäs 25.2
5.80 Kim McCabe 90 Lund Bollnäs 25.2
5.79 Lynn Johnson 94 Ullevi Bollnäs 25.2
5.78 Elin Larsson 94 Falkenberg Bollnäs 25.2
5.78 Emilia Kjellberg 96 Sunne Göteborg 25.2
5.77 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg 11.3
5.74 Andrea Nybäck 90 IF Göta Riverdale, NY 26.1
5.73 Melissa Stenzon 91 Göteborgs KIK Göteborg 14.1
5.70 *Hanna Wiss 91 Örebro Norrköping 28.1
5.69 Caroline Taxén 94 Eskilstuna Sätra 12.2
5.69 Ida Hansen 93 Arvika Bollnäs 25.2
5.68 Fanny Anonsen 95 Gefle Sätra 29.1

Tresteg

13.57 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Steinkjer, NOR 11.2
13.54 Lynn Johnson 94 Ullevi Steinkjer, NOR 11.2
12.93 Angelica Ström 81 Gefle Sätra 5.2
12.45 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Bollnäs 26.2
12.40 Maria Augutis 90 Ullevi Lexington, KY 26.2
12.29 Sofia Nilsson 95 Gefle Örebro 18.2
12.21 Emma Ehrlin 93 Ärla Örebro 18.2
12.20 Fanny Anonsen 95 Gefle Örebro 18.2
12.14 Frida Lindström 90 Huddinge Bollnäs 26.2
12.02 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Bollnäs 26.2
11.92 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 11.2
11.90 Aina Griksaite 94 Spårvägen Bollnäs 26.2
11.88 Frida Johansson 95 IF Göta Bollnäs 26.2
11.79 Emilia Kjellberg 96 Sunne Göteborg 26.2
11.77 Diana Nilsson 91 Varberg Bollnäs 26.2
11.72 Isabelle Eurenius 89 Falun Örebro 18.2
11.72 Sofie Lindesten 88 Hellas Örebro 18.2
11.63 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Göteborg 3.12
11.55 Angelica Engberg 89 Hässelby Huddinge 21.1
11.55 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg 25.2
11.52 Josefin Enoksson 95 Klippan Malmö 28.1
11.49 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Bollnäs 26.2
11.49 Linnea Ahlstedt 96 Lerum Göteborg 4.2
11.47 Madeleine Nilsson 91 Gefle Bollnäs 26.2
11.44 Hanna Hoff 97 Växjö Göteborg 25.2

Kula/4.0

17.01 Catarina Andersson 77 Hässelby Malmö 29.1
16.79 Helena Engman 76 Riviera Örebro 18.2
15.07 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Steinkjer, NOR 11.2
14.96 Frida Åkerström 90 Huddinge New York, NY 3.2
14.47 Ellinore Hallin 87 Växjö Örebro 18.2
13.99 Fanny Roos 95 Ljungby Malmö 29.1
13.91 Jennie Söderholm 93 Västerås Bollnäs 26.2
13.71 Johanna Larsson 92 Filipstad Karlstad 11.2
13.70 Anna Wikström 87 Tumba Växjö 10.3
13.70 Moa Eskilsson 93 Villstad Växjö 10.3
13.68 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg 11.3
13.53 Lina Bengtson 94 Öresund Bollnäs 26.2
13.51 Heidi Schmidt 93 Täby Huddinge 21.1
13.35 Sofia Linde 95 Täby Växjö 12.2
12.91 Frida Linde 90 Mölndal Göteborg 12.2
12.86 Erica Lantz 94 Växjö Växjö 21.1
12.78 Rebecka Holmqvist 89 Mölndal Göteborg 12.2
12.71 Julia Wiberg 92 Spårvägen Sätra 5.2
12.58 Hanna Bengtson 92 Öresund Malmö 15.2
12.50 Maria Bengtsson 88 Gnistan Karlskrona 15.1
12.21 Lisa Carlsson 94 Falun Falun 3.12
12.17 Lisa Linnell 91 Växjö Växjö 12.2
12.07 Emma Ljungberg 94 Nyköping Växjö 10.3
11.81 *Mari Klaup 90 Örgryte Borås 22.1
11.71 Marinda Petersson 95 Hässleholm Malmö 5.2

Vikt/9.08

21.48 Ida Storm 91 Hässelby Nampa, ID 9.3
20.03 Eleni Larsson 93 Huddinge Huddinge 21.1
18.66 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Ogden, UT 16.2
18.42 Karolina Pedersen 87 Ullevi Örebro 19.2
18.39 Elinor Forssander 88 Ullevi Örebro 19.2
18.27 Josefin Berg 85 IF Göta Örebro 14.1
17.91 Marie Nordahl 81 Falun Örebro 19.2
17.27 Catarina Andersson 77 Hässelby Örebro 19.2
16.47 Marinda Petersson 95 Hässleholm Bollnäs 25.2
16.17 Frida Åkerström 90 Huddinge Akron, OH 13.1
15.92 Maria Söderqvist 93 Öresund Bollnäs 25.2
15.54 Hanna Bengtson 92 Öresund Bollnäs 25.2
15.44 Johanna Larsson 92 Filipstad Bollnäs 25.2
15.29 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Bollnäs 25.2
15.08 Alessandra Wall 95 Ullevi Växjö 10.3
15.05 Fanny Roos 95 Ljungby Bollnäs 25.2
14.89 Amanda Rydberg 93 Västerås Västerås 5.2
14.83 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Borås 22.1
14.77 Jessika Lowe 96 Helsingborg Göteborg 25.2
14.72 Linnea Jönsson 95 Upsala Växjö 10.3
14.67 Amanda Karlsson 96 Huddinge Göteborg 25.2
14.49 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås 5.2
13.78 Julia Marklund 96 Bore Göteborg 25.2
13.43 Cornelia Hansson 95 Gotland Bollnäs 25.2
13.24 Julia Karlsson 95 IF Göta Örebro 14.1

Femkamp/K

4.138 Martina Salander 92 Fredrikshof Göteborg 11.3
3.709 Andrea Nybäck 90 IF Göta Riverdale, NY 26.1
3.545 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Göteborg 11.3
3.531 Farydah Inoussa 94 Hässelby Göteborg 11.3
3.352 Sofia Johnsson 94 Hässelby Göteborg 11.3
3.257 Felicia Berglind 93 Spårvägen Göteborg 11.3
3.071 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Göteborg 11.3
2.702 Nikki Berglund 94 Färjestaden Växjö 12.2
överlång bana
4.147 Sofia Linde 95 Täby Växjö 12.2
3.862 Lisa Linnell 91 Växjö Växjö 12.2

>