Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2012

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 26 NOV, 2012
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2012.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1990-1992, P19/F19: Födda 1993-94, P17/F17: Födda 1995, P16/F16: Födda 1996, P15/F15: Födda 1997, P14/F14: Födda 1998 - plus ev 99:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.73 Irene Ekelund 97 Kil Göteborg/U 7.7
12.20 Johanna Gustafsson 97 Motala Stockholm/S 19.8
12.40 Alice Svantesson 97 Sävedalen Skara 6.6
12.42 Clara Bogfors 97 Hallen Upplands Väsby 10.8
12.45 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg/U 7.7
12.52 Sandra Hentschel 97 Hammarby Huddinge 16.6
12.57 Linnea Rosman 97 Istrum Skara 6.6
12.66 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Jönköping 9.9
12.71 Ebba Svantesson 97 Sävedalen Sävedalen 2.6
12.74 Malin Andersson 97 Gefle Uppsala 1.7
12.78 Hanna Agrell Gustafsson 97 Contact Halmstad 14.7
12.79 Nicole Berner 97 Huddinge Västerås 5.8
12.83 Ella Frödin 97 Västerås Västerås 5.8
12.86 Louise Liljeblad 97 Varberg Halmstad 14.7
12.89 Anna Westher 97 Örebro Göteborg/U 7.7
12.90 Maria Valenzuela 97 Ullevi Göteborg/U 7.7
12.92 Linnea Agefjäll 97 Linköping Norrköping 2.6
12.92 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg/U 7.7
12.93 Maria Svedberg 97 Hakarpspojkarna Jönköping 14.8
12.98 Amanda Sundstedt 97 Västerås Stockholm/S 19.8
okänd vind
12.49 Lovisa Östervall 97 Tumba Växjö 21.9
12.53 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Växjö 21.9
12.54 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 21.9
medvind
11.71 Irene Ekelund 97 Kil Växjö 21.9
12.34 Lovisa Östervall 97 Tumba Växjö 21.9
12.35 Alice Svantesson 97 Sävedalen Sävedalen 2.6
12.42 Sandra Hentschel 97 Hammarby Uppsala 28.7
12.49 Linnea Rosman 97 Istrum Växjö 21.9
12.52 Malin Andersson 97 Gefle Uppsala 1.7
12.53 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Jönköping 25.8
12.63 Ebba Svantesson 97 Sävedalen Sävedalen 2.6
12.68 Hanna Agrell Gustafsson 97 Contact Halmstad 14.7
12.73 Linnea Agefjäll 97 Linköping Linköping 9.6
12.74 Maria Valenzuela 97 Ullevi Sävedalen 2.6
12.76 Louise Liljeblad 97 Varberg Halmstad 14.7
12.76 Ella Frödin 97 Västerås Enskede 20.5
12.84 Rebecka Sellberg 97 Mölndal Sävedalen 2.6
12.84 Maria Svedberg 97 Hakarpspojkarna Jönköping 29.9
12.93 Emmie Johansson 97 Kongahälla Sävedalen 2.6

300m

38.26 Irene Ekelund 97 Kil Göteborg/U 8.7
39.75 Linnea Rosman 97 Istrum Upplands Väsby 12.8
39.92 Alice Svantesson 97 Sävedalen Upplands Väsby 12.8
40.73 Ebba Svantesson 97 Sävedalen Stockholm/S 18.8
40.92 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg/U 8.7
41.16 Johanna Gustavsson 97 Motala Halmstad 14.7
41.35 Lovisa Östervall 97 Tumba Stockholm/S 18.8
41.44 Hanna Hoff 97 Växjö Göteborg/U 8.7
41.74 Rebecka Sellberg 97 Mölndal Halmstad 14.7
41.84 Louise Ekman 97 Gefle Stockholm/S 18.8
41.87 Mikaela Waernulf 97 Västerås Göteborg/U 8.7
41.94 Anna Westher 97 Örebro Göteborg/U 8.7
42.34 Hanna Andersson 97 Trelleborg Göteborg/U 8.7
42.42 Linnea Agefjäll 97 Linköping Göteborg/U 8.7
42.54 Maria Svedberg 97 Hakarpspojkarna Växjö 22.9
42.62 Dellie Carlson 97 Mölndal Göteborg/U 8.7
42.64 Astrid Rosvall 97 Hässelby Gävle 21.7
42.71 Jenny Wingqvist 97 Hässelby Göteborg/U 8.7
42.83 Tove Öhlander 97 Söderhamn Göteborg/U 8.7
42.87 Louise Åkerlund 97 Tureberg Sollentuna 10.6

800m

2:13.39 Patricia Striner 97 Malmö Karlstad 19.7
2:13.77 Astrid Rosvall 97 Hässelby Upplands Väsby 11.8
2:16.07 Linn Bengtsson 97 Växjö Stockholm/S 18.8
2:16.50 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Lerum 12.6
2:17.00 Isabella Andersson 97 Tureberg Stockholm/S 11.9
2:17.98 Alice Svantesson 97 Sävedalen Sävedalen 2.6
2:18.47 Elin Svensson 97 Ullevi Upplands Väsby 11.8
2:18.49 Mathilda Rydin 97 Sävedalen Upplands Väsby 11.8
2:19.06 Julia Ringdahl 97 Tjalve Norrköping 19.6
2:20.73 Ella Sjödin 97 IF Göta Göteborg/U 9.7
2:20.88 Hilda Hardell 97 Hässelby Göteborg/U 9.7
2:21.94 Elin Brink 97 Markaryd Göteborg/S 24.7
2:22.35 Klara Mellqvist 97 Sävedalen Lerum 12.6
2:22.37 Louise Åkerlund 97 Tureberg Sollentuna 9.6
2:23.87 Jenny Wingqvist 97 Hässelby Uddevalla 1.9
2:23.88 Alicia Kerrolf 97 Växjö Uddevalla 1.9
2:24.05 Lovisa Östervall 97 Tumba Uddevalla 1.9
2:24.66 Lisa Svensson 97 Linköping Linköping 20.5
2:25.42 Emma Gustafsson 97 Hässelby Stockholm/S 18.8
2:25.62 Melinda Hedstig 97 Luleå Uddevalla 1.9

2000m

6:33.99 Linn Bengtsson 97 Växjö Göteborg/U 8.7
6:35.82 Ebba Andersson 97 Sollefteå Upplands Väsby 12.8
6:38.14 Astrid Rosvall 97 Hässelby Huddinge 17.6
6:39.26 Patricia Striner 97 Malmö Upplands Väsby 12.8
6:40.46 Julia Ringdahl 97 Tjalve Göteborg/U 8.7
6:42.03 Elin Svensson 97 Ullevi Upplands Väsby 12.8
6:43.99 Hilda Hardell 97 Hässelby Göteborg/U 8.7
6:47.32 Isabella Andersson 97 Tureberg Upplands Väsby 12.8
6:48.65 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Växjö 23.9
6:50.37 Klara Mellqvist 97 Sävedalen Nadderud, NOR 15.6
6:50.47 Anna Nilsson 97 Öresund Göteborg/U 8.7
6:58.31 Mathilda Rydin 97 Sävedalen Upplands Väsby 12.8
6:58.72 Klara Henriksson 97 Hässelby Upplands Väsby 12.8
7:03.23 Emma Gustafsson 97 Hässelby Göteborg/U 8.7
7:04.19 Alexandra Brackman 97 Rigor Göteborg/U 8.7
7:07.12 Hanna Södergren 97 Gnistan Upplands Väsby 12.8
7:08.43 Mathilda Abrahamsson 97 Tjalve Upplands Väsby 12.8
7:08.81 Elin Brink 97 Markaryd Högby 13.7
7:10.22 Alicia Kerrolf 97 Växjö Upplands Väsby 12.8
7:10.33 Maja Sjöblom 97 Upsala Göteborg/U 8.7

1500m hinder/76.2

5:08.30 Linn Bengtsson 97 Växjö Växjö 22.9
5:10.14 Astrid Rosvall 97 Hässelby Göteborg/S 20.6
5:17.21 Elin Svensson 97 Ullevi Upplands Väsby 10.8
5:29.83 Emma Gustafsson 97 Hässelby Gävle 20.7
5:32.68 Alicia Kerrolf 97 Växjö Upplands Väsby 10.8
5:47.26 Rebecka Jeppsson 97 Kronan Hässleholm 27.7
5:47.96 Salina Kifleyesus 97 Hässelby Huddinge 15.6
6:07.73 Moa Ellmarker 97 Orient Jönköping 20.5

80m häck/76.2

11.58 Johanna Dyremark 97 Tumba Sollentuna 10.6
11.63 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Upplands Väsby 12.8
11.69 Linn Bengtsson 97 Växjö Uddevalla 1.9
11.85 Sandra Östby 97 Tumba Göteborg/U 9.7
11.87 Lovisa Östervall 97 Tumba Uddevalla 1.9
11.91 Linnea Rosman 97 Istrum Växjö 22.9
11.95 Nicole Berner 97 Huddinge Uddevalla 1.9
12.08 Irene Ekelund 97 Kil Kil 29.5
12.12 Emilia Karlsson 97 Nyköping Upplands Väsby 12.8
12.28 Hanna Hoff 97 Växjö Uddevalla 1.9
12.29 Lisa Piscator 97 Kristinehamn Göteborg/U 9.7
12.32 Isabelle Nilsson 97 Piteå Uddevalla 1.9
12.38 Therese Bjureby 97 Linköping Uddevalla 1.9
12.38 Karin Ytterberg 97 Ymer Göteborg/U 9.7
12.47 Sofia Renbjörk 97 Tjalve Sollentuna 10.6
12.52 Viktoria Kemborn 97 Stenungsund Stockholm/S 18.8
12.52 Anna Hermann 97 Växjö Växjö 22.9
12.54 Kajsa Östman 97 Sundsvall Gävle 22.7
12.63 Madelene Dalberg 97 Piteå Uddevalla 1.9
12.64 Julia Sjökvist 97 Växjö Uddevalla 1.9
12.64 Johanna Gustavsson 97 Motala Halmstad 15.7
medvind
11.45 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Jönköping 29.9
11.79 Linnea Rosman 97 Istrum Växjö 22.9
11.90 Nicole Berner 97 Huddinge Västerås 4.8
12.26 Lisa Piscator 97 Kristinehamn Karlstad 4.8
12.34 Johanna Gustavsson 97 Motala Karlstad 4.8

300m häck/76.2

43.08 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg/U 9.7
43.95 Linnea Rosman 97 Istrum Växjö 23.9
44.12 Linn Bengtsson 97 Växjö Göteborg/U 9.7
44.25 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg/U 9.7
44.43 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 23.9
45.58 Jenny Wingqvist 97 Hässelby Göteborg/U 9.7
45.93 Dellie Carlson 97 Mölndal Upplands Väsby 11.8
46.00 Anna Hermann 97 Växjö Växjö 23.9
46.60 Karin Ytterberg 97 Ymer Upplands Väsby 11.8
46.79 Kajsa Östman 97 Sundsvall Gävle 22.7
47.07 Sofia Renbjörk 97 Tjalve Göteborg/U 9.7
47.41 Beatrice Lantz 97 Växjö Göteborg/U 9.7
47.79 Tove Öhlander 97 Söderhamn Upplands Väsby 10.8
47.84 Nicole Berner 97 Huddinge Stockholm/S 19.8
47.94 Emelie Öberg 97 Linköping Göteborg/U 9.7
48.07 Lisa Piscator 97 Kristinehamn Stockholm/S 19.8
48.19 Agnes Bengtsson 97 Sävedalen Göteborg/U 9.7
48.43 Maria Svedberg 97 Hakarpspojkarna Jönköping 3.6
48.46 Hanna Andersson 97 Trelleborg Göteborg/U 9.7
48.49 Nikolina Nordkvist 97 Helsingborg Hässleholm 27.7

Höjd

1.74 Lovisa Östervall 97 Tumba Sollentuna 10.6
1.70 Johanna Gustafsson 97 Motala Jönköping 20.5
1.68 Elina Lydén 97 Öresund Upplands Väsby 11.8
1.66 Louise Ekman 97 Gefle Upplands Väsby 11.8
1.65 Johanna Dyremark 97 Tumba Sollentuna 10.6
1.62 Melinda Hedstig 97 Luleå Göteborg/U 8.7
1.61 Malin Olsson 97 Malmö Uddevalla 1.9
1.61 Sanna Lundqvist 97 Ymer Uddevalla 1.9
1.61 Therese Bjureby 97 Linköping Uddevalla 1.9
1.61 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Boden 3.6
1.61 Elin Bohman 97 Tureberg Västerås 4.8
1.60 Amanda Engman 97 Upsala Gävle 22.7
1.60 Amanda Hjalmarsson 97 Hovslätt Jönköping 25.8
1.60 Sofie Waara Sandin 97 Haparanda SKT Skellefteå 28.7
1.60 Elina Lanndalen 97 Ymer Hässleholm 29.7
1.59 Hanne Karlsson 97 Kristinehamn Huddinge 15.6
1.59 Emilia Stenström 97 Huddinge Enskede 17.5
1.59 Agnes Bengtsson 97 Sävedalen Göteborg/U 8.7
1.58 Beatrice Lantz 97 Växjö Huddinge 15.9
1.57 Matilda Fästh 97 Upsala Uddevalla 1.9
1.57 Emelie Fasth 97 KA2 Kalmar 11.7
1.57 Nikolina Nordkvist 97 Helsingborg Eslöv 20.5
1.57 Frida Hansson 97 Stenungsund Sunne 22.7

Stav

3.31 Andrietta Grentzmann 97 Malmö Upplands Väsby 10.8
3.31 Klara Mattsson 97 Orient Upplands Väsby 10.8
3.20 Ellen Olsson 97 Wärnamo Växjö 22.9
3.14 Anna Larsson 97 Varberg Göteborg/U 8.7
3.06 Beatrice Lantz 97 Växjö Upplands Väsby 10.8
3.05 Nellie Fransson 97 Lerum Lerum 19.6
3.03 Lisa Piscator 97 Kristinehamn Kil 10.6
2.86 Lina Larsson 97 Ymer Upplands Väsby 10.8
2.85 Isa Diamant 97 Hammarby Enskede 8.5
2.69 Emma Thor 97 Märsta Märsta 14.8
2.64 Sharon Lopez 97 Västerås Västerås 20.6
2.59 Fanny Eriksson 97 Djurmo-Sifferbo Stockholm/S 19.8
2.55 Emily Engelholm 97 Kalmarsund Karlshamn 25.7
2.55 Erica Edström 97 Kristinehamn Arvika 28.7
2.54 Sofie From 97 Järvsö Upplands Väsby 10.8
2.51 Stina Bäcklin 97 Gefle Gävle 2.9
2.46 Hanna Johansson 97 IF Göta Stockholm/S 19.8
2.45 Hanna Schiefer 97 Kalmar Kalmar 11.7
2.43 Ellinore Eriksson 97 Lerum Göteborg/U 8.7
2.27 Andrea Welin 97 Djurmo-Sifferbo Järvsö 23.9
2.27 Linnea Näs 97 Djurmo-Sifferbo Järvsö 23.9

Längd

5.67 Hanna Hoff 97 Växjö Upplands Väsby 11.8
5.65 Clara Bogfors 97 Hallen Stockholm/S 18.8
5.58 Irene Ekelund 97 Kil Växjö 21.9
5.52 Lovisa Östervall 97 Tumba Upplands Väsby 11.8
5.33 Hanna Agrell Gustafsson 97 Contact Upplands Väsby 11.8
5.32 Johanna Dyremark 97 Tumba Sollentuna 10.6
5.31 Moa Ugglin 97 Öresund Vellinge 10.6
5.29 Linnea Rosman 97 Istrum Göteborg/U-U 9.7
5.27 Louise Ekman 97 Gefle Göteborg/U-U 9.7
5.23 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Huddinge 16.9
5.22 Malin Olsson 97 Malmö Vellinge 10.6
5.21 Louise Liljeblad 97 Varberg Hässleholm 29.7
5.20 Olivia Fors 97 Åkersberga Upplands Väsby 11.8
5.20 Isabelle Nilsson 97 Piteå Piteå 19.8
5.18 Beatrice Lantz 97 Växjö Huddinge 16.9
5.18 Nikolina Nordkvist 97 Helsingborg Uddevalla 31.8
5.15 Paulina Toresäter 97 Enköping Gävle 21.7
5.14 Linn Bengtsson 97 Växjö Växjö 21.9
5.14 Frida Drakes 97 Säter Falun 28.7
5.13 Alva Gustafsson 97 Ullevi Angered 17.6
medvind
5.39 Linnea Rosman 97 Istrum Göteborg/U-U 9.7
5.36 Johanna Dyremark 97 Tumba Uddevalla 31.8
5.35 Paulina Toresäter 97 Enköping Uppsala 15.5
5.34 Hanna Agrell Gustafsson 97 Contact Olofström 3.6
5.30 Louise Ekman 97 Gefle Gävle 13.5
5.24 Alva Gustafsson 97 Ullevi Angered 17.6
5.18 Madeleine Dalberg 97 Piteå Piteå 19.8
5.16 Malin Andersson 97 Gefle Gävle 13.5

Tresteg

11.66 Hanna Hoff 97 Växjö Upplands Väsby 12.8
11.36 Viktoria Kemborn 97 Stenungsund Angered 17.6
11.20 Amanda Hjalmarsson 97 Hovslätt Jönköping 9.9
11.14 Johanna Dyremark 97 Tumba Gävle 19.5
11.13 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg/U-U 7.7
11.12 Beatrice Lantz 97 Växjö Växjö 22.9
11.10 Malin Andersson 97 Gefle Gävle 7.6
11.07 Hanna Agrell-Gustafsson 97 Contact Olofström 3.6
10.98 Louise Ekman 97 Gefle Gävle 7.6
10.92 Kristin Olofsson Hoffman 97 Lerum Upplands Väsby 12.8
10.85 Anna Larsson 97 Varberg Göteborg/U-U 7.7
10.80 Sara Ezra 97 Arvika Sunne 22.7
10.63 Hanne Karlsson 97 Kristinehamn Arvika 29.7
10.63 Alva Gustafsson 97 Ullevi Täby 30.6
10.56 Elsa Herlitz 97 Upsala Västerås 4.8
10.52 Dagny Olofsson Hoffman 97 Lerum Uddevalla 29.7
10.49 Linn Bengtsson 97 Växjö Göteborg/U-U 7.7
10.47 Matilda Grundström 97 Huddinge Mariehamn, FIN 25.7
10.46 Mikaela Waernulf 97 Västerås Upplands Väsby 12.8
10.40 Emma Persson 97 Ystad Ystad 9.6
medvind
11.18 Beatrice Lantz 97 Växjö Växjö 22.9
10.87 Elsa Herlitz 97 Upsala Uppsala 1.7
10.81 Sara Ezra 97 Arvika Sunne 22.7
10.81 Alva Gustafsson 97 Ullevi Täby 30.6
10.56 Matilda Andersson 97 Varberg Sävedalen 3.6
10.52 Dagny Olofsson Hoffman 97 Lerum Sävedalen 3.6

Kula/3.0

14.62 Agnes Larsson 97 IF Göta Arvika 28.7
13.55 Lovisa Sjöstrand 97 Castor Skellefteå 28.7
12.72 Simone Himmerlid 97 Sundsvall Köbenhavn, DEN 18.8
12.41 Ebba Olsson 97 Brattås Göteborg/U 9.7
12.23 Emma Harrysson 97 Brattås Upplands Väsby 12.8
12.13 Emma Thor 97 Märsta Stockholm/S 19.8
12.11 Beatrice Lantz 97 Växjö Stockholm/S 19.8
12.08 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Boden 3.6
11.96 Anna Olsson 97 Kil Stockholm/S 19.8
11.84 Sandra Skogström 97 Hässelby Upplands Väsby 12.8
11.68 Anna Hermann 97 Växjö Växjö/V-K 22.8
11.47 Linn Forssell 97 Motala Uppsala 1.7
11.28 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Uddevalla 1.9
11.17 Johanna Dyremark 97 Tumba Sollentuna 9.6
11.06 Emilia Stenström 97 Huddinge Uddevalla 1.9
11.02 Johanna Gustavsson 97 Motala Finspång 26.5
10.96 Elin Edgren 97 Bore Arvika 28.7
10.91 Klara Pettersson 97 Västerås Nyköping 17.5
10.84 Amanda Engbe 97 Öresund Malmö/He 26.8
10.79 Charlott Danko 97 Hanviken Huddinge 15.6

Diskus/0.6

52.28 Lovisa Sjöstrand 97 Castor Högby 13.7
45.02 Marika Kiviniemi 97 Södertälje IF Sollentuna 9.6
43.97 Clara Holmqvist 97 Hakarpspojkarna Upplands Väsby 11.8
42.38 Beatrice Lantz 97 Växjö Växjö/V-K 18.7
40.88 Emma Harrysson 97 Brattås Göteborg/U 8.7
40.19 Amanda Landegren 97 Växjö Växjö/V-K 5.9
40.17 Michaela Norrbelius 97 Gefle Sandviken 15.9
38.90 Anna Karlsson Tufuga 97 Bore Upplands Väsby 11.8
38.72 Ellen Pettersson 97 Örbyhus Östhammar 13.9
38.64 Elin Edgren 97 Bore Torsby 17.5
37.97 Sabine Steen 97 Kristinehamn Karlskoga 1.7
37.96 Emma Landegren 97 Ymer Hässleholm 28.7
36.73 Helena Åhlén 97 Bore Torsby 17.5
35.77 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Märsta 28.8
35.64 Elvira Nilsson 97 Varberg Sävedalen 2.6
35.62 Frida Bååth 97 Timrå Järvsö 22.9
34.92 Emma Thor 97 Märsta Märsta 28.8
34.32 Simone Himmerlid 97 Sundsvall Upplands Väsby 11.8
33.60 Ebba Olsson 97 Brattås Upplands Väsby 11.8
33.53 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg/U 8.7

Slägga/3.0

49.92 Lina Hallberger 97 Ymer Herrljunga 7.10
48.01 Linn Forssell 97 Motala Herrljunga 9.9
47.98 Simone Himmerlid 97 Sundsvall Köbenhavn, DEN 18.8
47.88 Michaela Norrbelius 97 Gefle Gävle 16.9
46.16 Helena Åhlén 97 Bore Torsby 28.6
44.95 Elin Edgren 97 Bore Växjö/V-K 21.9
43.37 Emma Thor 97 Märsta Växjö/V-K 21.9
43.32 Sabine Steen 97 Kristinehamn Arvika 29.7
42.34 Amanda Landegren 97 Växjö Alvesta 10.6
42.26 Lovisa Sjöstrand 97 Castor Östersund 7.5
41.60 Frida Bååth 97 Timrå Timrå 18.8
41.13 Julia Gannedahl 97 Tureberg Huddinge/J 19.6
39.47 Ebba Karlsson 97 Huddinge Upplands Väsby 10.8
39.34 Amanda Sandin 97 Herrljunga Herrljunga 17.8
37.99 Mathilda Björklund 97 Bålsta Västerås/Ap 4.8
37.74 Ebba Olsson 97 Brattås Upplands Väsby 10.8
37.73 Ida Klüft 97 Växjö Växjö/V-K 5.9
34.47 Linn Karlsson 97 Kil Göteborg/U-U 7.7
34.23 Ida Lindberg 97 Öresund Malmö/S-K 1.8
32.71 Amanda Melby 97 Varberg Kungsbacka 1.9

Spjut/400

44.77 Anna Karlsson Tufuga 97 Bore Torsby 17.5
42.58 Linn Peura 97 Flen Stockholm/S 18.8
41.14 Beatrice Lantz 97 Växjö Huddinge 16.9
40.51 Emma Harrysson 97 Brattås Upplands Väsby 12.8
40.32 Lovisa Sjöstrand 97 Castor Göteborg/U 7.7
40.17 Lovisa Östervall 97 Tumba Huddinge 16.9
38.96 Ebba Olsson 97 Brattås Upplands Väsby 12.8
37.74 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Huddinge 16.9
37.64 Elin Svensson 97 Ullevi Göteborg/U 7.7
37.32 Mathilda Rydin 97 Sävedalen Göteborg/U 7.7
36.97 Melinda Hedstig 97 Luleå Piteå 9.6
36.90 Linn Bengtsson 97 Växjö Uddevalla 31.8
36.75 Felicia Lindberg 97 Hammarby Enskede 29.9
36.58 Alina Ödman 97 Ullevi Kungälv/S 9.6
36.56 Amanda Engman 97 Upsala Uppsala 14.5
36.01 Johanna Dyremark 97 Tumba Huddinge 16.9
35.96 Emilia Stenström 97 Huddinge Uddevalla 31.8
35.74 Maja Olsson 97 Leksand Falun 28.7
35.64 Frida Drakes 97 Säter Huddinge 16.9
35.44 Louise Liljeblad 97 Varberg Växjö 22.9

Sexkamp/F15

4.442 Lovisa Östervall 97 Tumba Huddinge 16.9
4.239 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Huddinge 16.9
4.173 Johanna Dyremark 97 Tumba Huddinge 16.9
4.054 Beatrice Lantz 97 Växjö Huddinge 16.9
3.947 Melinda Hedstig 97 Luleå Huddinge 16.9
3.891 Hanna Hoff 97 Växjö Huddinge 16.9
3.573 Kajsa Östman 97 Sundsvall Huddinge 16.9
3.461 Frida Drakes 97 Säter Huddinge 16.9
3.421 Karin Ytterberg 97 Ymer Lerum 27.5
3.416 Emma Harrysson 97 Brattås Uddevalla 1.7
3.365 Lisa Piscator 97 Kristinehamn Huddinge 16.9
3.319 Emilia Stenström 97 Huddinge Huddinge 16.9
3.118 Louise Berghem 97 Istrum Lerum 27.5
3.103 Sandra Skogström 97 Hässelby Huddinge 16.9
3.098 Jenny Wingqvist 97 Hässelby Huddinge 16.9
3.058 Sabine Steen 97 Kristinehamn Lerum 27.5
2.912 Sofia Renbjörk 97 Tjalve Huddinge 16.9
2.862 Ebba Olsson 97 Brattås Uddevalla 1.7
2.764 Amanda Engbe 97 Öresund Varberg 16.9
2.637 Kristin Olofsson Hoffman 97 Lerum Lerum 27.5

>