Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F16 ute 2012

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 16 OKT, 2012
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2012.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1990-1992, P19/F19: Födda 1993-94, P17/F17: Födda 1995, P16/F16: Födda 1996, P15/F15: Födda 1997, P14/F14: Födda 1998 - plus ev 99:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.16 Emilia Kjellberg 96 Sunne Göteborg/U 1.9
12.35 Lisa Brorsson 96 Falköpings FIK Sävedalen 2.6
12.41 Emma Gällstedt 96 Gefle Växjö 21.9
12.44 Adriana Janic 96 Malmö Vellinge 10.6
12.51 Mikaela Johannesson 96 Falun Lillehammer, NOR 24.6
12.52 Emma Stenlöf 96 Västerås Växjö 21.9
12.54 Linnea Sandell 96 Malmö Vellinge 10.6
12.61 Izabelle Kjellberg 96 IF Göta Täby 30.6
12.65 Amber Helminski 96 Rigor Sävedalen 2.6
12.76 Ellinor Englundh 96 Säter Göteborg/U 7.7
12.77 Tove Ågren 96 Falun Mora 16.6
12.78 Sara Jacobsson 96 Malmö Vellinge 10.6
12.78 Moa Ullgren 96 Tjalve Göteborg/U 7.7
12.80 Yasmin Jelassi 96 Hammarby Göteborg/U 7.7
12.81 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Jönköping 2.6
12.81 Amanda Öberg 96 Ymer Växjö 21.9
12.83 Stina Gustafsson 96 Ärla Upplands Väsby 10.8
12.86 Frida Grindheim 96 Helsingborg Upplands Väsby 10.8
12.86 Gabrielle Wehlander 96 Göteborgs KIK Sävedalen 2.6
12.89 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Göteborg/U 7.7
medvind
12.03 Emilia Kjellberg 96 Sunne Växjö 21.9
12.32 Adriana Janic 96 Malmö Växjö 21.9
12.35 Emma Stenlöf 96 Västerås Växjö 21.9
12.35 Tove Ågren 96 Falun Växjö 21.9
12.37 Emma Gällstedt 96 Gefle Uppsala 28.7
12.56 Izabelle Kjellberg 96 IF Göta Växjö 21.9
12.63 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Halmstad 14.7
12.63 Sara Jacobsson 96 Malmö Växjö 21.9
12.66 Stina Gustafsson 96 Ärla Uppsala 1.7
12.68 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Halmstad 14.7
12.68 Sanna Oscarson 96 Ymer Växjö 21.9
12.75 Magdalena Mosell 96 Söderhamn Växjö 21.9
12.77 Amanda Öberg 96 Ymer Växjö 21.9
12.78 Klara Zetterberg 96 Upsala Växjö 21.9
12.84 Nadja Ohrsell 96 Luleå Växjö 21.9

200m

24.98 Emilia Kjellberg 96 Sunne Göteborg/U 8.7
25.21 Mikaela Johannesson 96 Falun Göteborg/U 8.7
25.40 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 15.9
25.92 Lisa Brorsson 96 Falköpings FIK Göteborg/U 8.7
25.99 Frida Grindheim 96 Helsingborg Göteborg/U 8.7
26.08 Izabelle Kjellberg 96 IF Göta Stockholm/S 18.8
26.11 Adriana Janic 96 Malmö Trelleborg 2.6
26.18 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg/U 8.7
26.23 Tove Ågren 96 Falun Stockholm/S 18.8
26.26 Sara Jacobsson 96 Malmö Hässleholm 28.7
26.28 Daniela Karlsson 96 Västerås Stockholm/S 18.8
26.30 Emma Gällstedt 96 Gefle Gävle 27.6
26.33 Yasmin Jelassi 96 Hammarby Sollentuna 10.6
26.37 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Halmstad 15.7
26.39 Sofia Andersson 96 Växjö Stockholm/S 18.8
26.48 Stina Gustafsson 96 Ärla Göteborg/U 8.7
26.49 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Villstad 26.8
26.53 Magdalena Mosell 96 Söderhamn Stockholm/S 18.8
26.56 Gabrielle Wehlander 96 Göteborgs KIK Uddevalla 29.7
26.58 Linnea Sandell 96 Malmö Trelleborg 2.6
medvind
24.95 Emilia Kjellberg 96 Sunne Stockholm/S 18.8
25.17 Mikaela Johannesson 96 Falun Stockholm/S 18.8
25.98 Izabelle Kjellberg 96 IF Göta Stockholm/S 18.8
26.04 Tove Ågren 96 Falun Stockholm/S 18.8
26.42 Magdalena Mosell 96 Söderhamn Stockholm/S 18.8
26.45 Klara Volmerdahl 96 Hovslätt Jönköping 9.9

400m

56.28 Mikaela Johannesson 96 Falun Stockholm/S 25.8
57.52 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Upplands Väsby 11.8
58.76 Sofia Andersson 96 Växjö Upplands Väsby 11.8
59.23 Lina Persson 96 Malmö Göteborg/U 7.7
60.11 Magdalena Mosell 96 Söderhamn Upplands Väsby 11.8
60.28 Linn Söderholm 96 Sävedalen Nadderud, NOR 17.6
60.57 Mathilda Andersson 96 Sävedalen Upplands Väsby 11.8
61.02 Madelene Stedt 96 Tväråselet Upplands Väsby 11.8
61.23 Fanny Nilsson 96 Falkenberg Varberg 19.8
61.44 Linnea Karlsson 96 Varberg Göteborg/U 7.7
61.51 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Växjö 23.9
61.78 Elvira Erixon 96 Mölndal Upplands Väsby 10.8
61.98 Klara Volmerdal 96 Hovslätt Nässjö 4.8
61.98 Hedda Hedenskog 96 Hässelby Göteborg/U 7.7
62.85 Frida Grindheim 96 Helsingborg Göteborg/U 7.7
63.04 Matilda Andersson 96 Åhus Hässleholm 29.7
Manuell tidtagning
59.7m Linn Söderholm 96 Sävedalen Sävedalen 5.9

800m

2:10.74 Linn Söderholm 96 Sävedalen Karlstad 19.7
2:13.72 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg/U 2.9
2:16.21 Isabelle Brauer 96 Hässelby Stockholm/S 18.8
2:17.04 Matilda Andersson 96 Sävedalen Mölndal 4.8
2:21.31 Anna Dahlsjö 96 Mölndal Göteborg/S 24.7
2:21.73 Malin Börjesjö 96 Sundbyberg Täby 2.9
2:23.05 Maja Hultin 96 Orient Uddevalla 9.6
2:25.31 Malin Jonson 96 Sävedalen Göteborg/U 8.7
2:25.33 Nicole Sörensen 96 Falun Leksand 4.8
2:25.86 Elvira Erixon 96 Mölndal Göteborg/S 24.7
2:26.05 Johanna Andersson 96 Mölndal Göteborg/S 24.7
2:27.11 Lina Persson 96 Malmö Göteborg/U 8.7
2:27.13 Julia Ivehammar 96 Linköping Upplands Väsby 12.8
2:27.33 Moa Rothman 96 Västerås Uppsala 1.7
2:27.77 Agnes Lundin 96 Hovslätt Upplands Väsby 12.8
2:28.88 Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Göteborg/S 24.7
2:29.55 Jill Höstman 96 Lerum Växjö 23.9
2:30.22 Emma Stenlöf 96 Västerås Lerum 27.5

1500m

4:32.10 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg/U 7.7
4:34.40 Isabelle Brauer 96 Hässelby Göteborg/U 7.7
4:52.48 Maja Hultin 96 Orient Göteborg/U 7.7
4:53.98 Moa Rothman 96 Västerås Gävle 22.7
4:56.32 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF Göteborg/U 7.7
4:57.11 Matilda Andersson 96 Sävedalen Stockholm/S 19.8
4:57.41 Malin Jonsson 96 Sävedalen Göteborg/U 7.7
4:59.65 Malin Börjesjö 96 Sundbyberg Göteborg/U 7.7
5:01.49 Johanna Andersson 96 Mölndal Göteborg/U 7.7
5:01.52 Anna Dahlsjö 96 Mölndal Göteborg/U 7.7
5:06.73 Julia Ivehammar 96 Linköping Stockholm/S 19.8
5:09.03 Carolina Johnson 96 Linköping Växjö 21.9
5:12.0m Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Halmstad 14.7
5:16.76 Nicole Sörensen 96 Falun Lillehammer, NOR 21.6
5:24.74 Jill Höstman 96 Lerum Göteborg/U 7.7
5:25.52 Ellen Westman Persson 96 Hammarby Sollentuna 10.6
5:28.63 Maja Olsson 96 Växjö 21.9
5:29.60 Emelie Ring 96 Akele Växjö 21.9

3000m

9:51.04 Isabelle Brauer 96 Hässelby Göteborg/U 9.7
10:00.66 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg/U 9.7
10:29.25 Moa Rothman 96 Västerås Huddinge 17.6
10:32.24 Maja Hultin 96 Orient Göteborg/U 9.7
10:50.07 Malin Jonson 96 Sävedalen Sävedalen 3.6
10:52.76 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF Upplands Väsby 10.8
11:00.77 Lina Persson 96 Malmö Täby 30.6
11:01.56 Johanna Andersson 96 Mölndal Upplands Väsby 10.8
11:23.29 Malin Börjesjö 96 Sundbyberg Uppsala 28.7
11:34.87 Jonna Skog 96 Hässelby Upplands Väsby 10.8

1500m hinder/76.2

4:57.63 Linn Söderholm 96 Sävedalen Växjö 22.9
5:10.04 Moa Rothman 96 Västerås Gävle 20.7
5:16.00 Malin Börjesjö 96 Sundbyberg Gävle 20.7
5:23.59 Anna Dahlsjö 96 Mölndal Uddevalla 9.6
5:43.84 Nicole Sörensen 96 Falun Gävle 20.7
5:47.25 Rebecka Nylén 96 Hässelby Huddinge 15.6
6:06.46 Emma Hellstedt 96 Helsingborg Lerum 20.5

100m häck/76.2

13.75 Emma Stenlöf 96 Västerås Stockholm/S 18.8
14.06 Daniela Karlsson 96 Västerås Stockholm/S 18.8
14.26 Adriana Janic 96 Malmö Växjö 22.9
14.55 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Stockholm/S 18.8
14.68 Sofia Andersson 96 Växjö Växjö 22.9
14.74 Emilia Kjellberg 96 Sundsvall Arvika 29.7
14.77 Sara Cannmo 96 Hovslätt Växjö 22.9
14.84 Ellinor Persson 96 Täby Sollentuna 10.6
14.88 Moa Engström 96 KA2 Växjö 22.9
14.94 Matilda Andersson 96 Åhus Upplands Väsby 12.8
15.08 Ellinor Englundh 96 Säter Uppsala 1.7
15.35 Amanda Öberg 96 Ymer Uddevalla 29.7
15.39 Fanny Holgersson 96 Gnistan Stockholm/S 18.8
15.46 Stina Hedvall 96 Växjö Stockholm/S 18.8
15.46 Linnea Hård 96 Karlskoga Karlskoga 26.8
15.51 Ylva Engdahl 96 Danderyd Uppsala 1.7
15.54 Linnea Sandell 96 Malmö Göteborg/U 8.7
15.56 Moa Ullgren 96 Tjalve Stockholm/S 18.8
15.57 My Petersson Dahlbeck 96 Malmö Upplands Väsby 12.8
15.91 Malin Ekblad 96 Upsala Växjö 22.9
medvind
14.57 Sofia Andersson 96 Växjö Växjö 22.9
14.77 Ellinor Persson 96 Täby Västerås 4.8
14.88 Ellinor Englundh 96 Säter Västerås 4.8
14.90 Amber Helminski 96 Ullevi Skara 6.6
15.24 Tove Ågren 96 Falun Växjö 22.9

300m häck/76.2

44.19 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Stockholm/S 19.8
44.26 Sofia Andersson 96 Växjö Upplands Väsby 11.8
45.02 Daniela Karlsson 96 Västerås Upplands Väsby 11.8
45.45 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Gävle 22.7
45.56 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg/U 9.7
45.80 Gabrielle Wehlander 96 Göteborgs KIK Upplands Väsby 11.8
46.81 Hedda Hedenskog 96 Hässelby Stockholm/S 19.8
47.39 Sara Derelöv 96 Motala Göteborg/U 9.7
47.45 Malin Ekblad 96 Upsala Växjö 23.9
47.64 Linnea Karlsson 96 Varberg Upplands Väsby 12.8
48.15 Hanna Johnsson 96 Sundbyberg Huddinge 15.6
48.15 Nicole Sörensen 96 Falun Göteborg/U 9.7
48.16 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Växjö 23.9
48.87 Felicia Ascard 96 Lund Upplands Väsby 11.8
48.88 Fanny Holgersson 96 Gnistan Karlskrona 16.6
49.75 Alice Eriksson 96 Lidingö Falun 28.7
50.05 Mathilda Andersson 96 Åhus Helsingborg 29.6
50.76 Elvira Erixon 96 Mölndal Kungsbacka 2.9
50.81 Emma Bouw 96 Upsala Göteborg/U 9.7
51.11 Jill Höstman 96 Lerum Växjö 23.9

Höjd

1.78 Emma Stenlöf 96 Västerås Upplands Väsby 10.8
1.68 Emilia Kjellberg 96 Sunne Arvika 28.7
1.68 Adriana Janic 96 Malmö Göteborg/U 7.7
1.68 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Göteborg/U 7.7
1.66 Ellen Ekholm 96 Ullevi Upplands Väsby 10.8
1.65 Ylva Engdahl 96 Danderyd Göteborg/U 7.7
1.63 Jonna Lindéen 96 Kalmarsund Högby 13.7
1.63 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Norrtälje 22.8
1.61 Filippa Karlsson 96 Varberg Varberg 18.8
1.60 Isabel Alexandrie 96 Strängnäs Upplands Väsby 10.8
1.58 Anna Stickler 96 Sundsvall Skellefteå 29.7
1.57 Nadja Ohrsell 96 Luleå Luleå 11.6
1.56 Gabrielle Wehlander 96 Göteborgs KIK Upplands Väsby 10.8
1.56 Thilda Särnevång 96 Udd Karlshamn 6.5
1.56 Agnes Lundin 96 Hovslätt Jönköping 9.9
1.55 Amanda Carlsson 96 Orient Jönköping 20.5
1.55 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Hudiksvall 30.6
1.53 Joline Jansson 96 Östhammar Stockholm/S 11.9
1.53 Veronika Lindahl 96 Växjö 22.9
1.52 Nicole Sörensen 96 Falun Söderhamn 19.5
1.52 Alice Hindersson 96 Spårvägen Sollentuna 9.6
1.52 Frida Werner 96 Hässelby Sollentuna 9.6

Stav

3.50 Annika Jönsson 96 Helsingborg Upplands Väsby 12.8
3.42 Agnes Moberg 96 Tyresö Stockholm/S 19.8
3.42 Sara Cannmo 96 Hovslätt Stockholm/S 19.8
3.35 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Halmstad 14.7
3.26 Emma Häggström 96 Kvarnsveden Kvarnsveden 9.6
3.10 Amanda Mattsson 96 Orient Uddevalla 9.6
2.90 Josefine Lohman 96 Skellefteå Oulu, FIN 21.7
2.84 Malin Smetana 96 Lerum Göteborg/U 7.7
2.80 Malin Antonsson 96 Örgryte Lübeck, GER 26.5
2.70 Ellen Sjöstrand 96 Lerum Ystad 9.6
2.63 Sigrid Forsberg 96 Lerum Helsingborg 1.7
2.60 Alida Sterner 96 Tureberg Sollentuna 10.6
2.25 Elin Gustavsson 96 Kalmarsund Kalmar 29.9
2.20 Fanny Holgersson 96 Gnistan Karlshamn 9.6

Längd

5.97 Emma Stenlöf 96 Västerås Stockholm/S 18.8
5.84 Emilia Kjellberg 96 Sunne Stockholm/S 18.8
5.80 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Göteborg/U-U 9.7
5.66 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Växjö 23.9
5.53 Moa Ullgren 96 Tjalve Stockholm/S 18.8
5.47 Jonna Lindéen 96 Kalmarsund Karlskrona 8.9
5.42 Amanda Öberg 96 Ymer Växjö 23.9
5.38 Amber Helminski 96 Ullevi Göteborg/S 20.6
5.34 Ellinor Persson 96 Täby Göteborg/U-U 9.7
5.31 Joline Jansson 96 Östhammar Västerås 5.8
5.30 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Upplands Väsby 11.8
5.27 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Upplands Väsby 11.8
5.27 Agnes Lundin 96 Hovslätt Jönköping 14.8
5.25 Fanny Holgersson 96 Gnistan Karlskrona 17.6
5.18 Thilda Särnevång 96 Udd Upplands Väsby 10.8
5.18 Linnea Ahlstedt 96 Lerum Lerum 18.8
5.18 Izabelle Kjellberg 96 IF Göta Karlstad 4.8
5.15 Klara Skyvell 96 Helsingborg Vellinge 10.6
5.15 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Sävedalen 3.6
5.12 Anna Stickler 96 Sundsvall Stockholm/S 18.8
medvind
5.95 Emilia Kjellberg 96 Sunne Växjö 23.9
5.81 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Göteborg/U 2.9
5.68 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Växjö 23.9
5.47 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Sävedalen 3.6
5.35 Joline Jansson 96 Östhammar Växjö 23.9
5.27 Annika Jönsson 96 Helsingborg Klippan 3.6
5.19 Thilda Särnevång 96 Udd Olofström 3.6
5.16 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Högby 13.7
5.13 Tove Ågren 96 Falun Enskede 20.5

Tresteg

12.24 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Upplands Väsby 12.8
12.20 Emilia Kjellberg 96 Sunne Göteborg/U 8.7
12.12 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Göteborg/U 8.7
11.36 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Trollhättan 5.8
11.32 Linnea Ahlstedt 96 Lerum Göteborg/U 8.7
11.08 Jonna Lindeen 96 Kalmarsund Karlskrona 16.6
10.85 Matilde Andersson 96 Östhammar Upplands Väsby 12.8
10.83 Thilda Särnevång 96 Udd Kalmar 11.7
10.74 Ellinor Persson 96 Täby Täby 30.6
10.72 Sara Pernbrink 96 Hammarby Huddinge 15.6
10.68 Filippa Karlsson 96 Varberg Halmstad 14.7
10.61 Alice Eriksson 96 Lidingö Gävle 19.5
10.56 Martina Appel 96 IF Göta Täby 30.6
10.39 Hedda Hanner 96 Lidingö Huddinge 15.6
10.29 Emeliy Garney 96 Kalmarsund Karlskrona 8.9
10.28 Madeleine Borg 96 Contact Olofström 3.6
10.00 Isabelle Nilsson 96 Skellefteå Oulu, FIN 22.7
9.92 Clara Pethö 96 Gefle Gävle 4.7
medvind
11.32 Thilda Särnevång 96 Udd Växjö 21.9
10.71 Martina Appel 96 IF Göta Täby 30.6

Kula/3.0

14.64 Julia Svärd Axelsson 96 Helsingborg Upplands Väsby 12.8
14.45 Lisa Einarsson 96 Ed Växjö 21.9
13.28 Sara Lennman 96 Katrineholm Växjö 21.9
13.27 Emma Stenlöf 96 Västerås Stockholm/S 19.8
12.76 Hanna Gustavsson 96 Motala Karlstad/M 4.8
12.33 Linn Bergstrand 96 Ullevi Kungälv 24.6
12.24 Emma Wernung 96 Sävedalen Göteborg/U 8.7
12.23 Alma Sundin 96 Mora Upplands Väsby 12.8
12.07 Linnea Hård 96 Karlskoga Växjö 21.9
12.06 Amanda Karlsson 96 Huddinge Gävle 22.7
12.04 Jessika Lowe 96 Helsingborg Helsingborg 1.7
11.96 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Täby 2.9
11.87 Moa Ullgren 96 Tjalve Göteborg/U 8.7
11.62 Elin Helgesson 96 Tumba Växjö 21.9
11.52 Sigrid Karlsson 96 Malmö Göteborg/U 8.7
11.38 Julia Marklund 96 Bore Torsby 17.5
11.34 Annika Jönsson 96 Helsingborg Helsingborg 1.7
11.25 Emilia Kjellberg 96 Sunne Växjö 21.9
11.21 Helene Ask Uggla 96 Växjö Karlskrona 16.6
11.10 Anna Wetterlin 96 Öresund Göteborg/U 8.7

Diskus/1.0

42.29 Linn Bergstrand 96 Ullevi Täby 30.6
42.25 Jessika Lowe 96 Helsingborg Helsingborg 5.9
41.50 Alma Sundin 96 Mora Karlskoga 26.8
35.40 Hanna Gustavsson 96 Motala Karlstad/M 4.8
34.37 Linnea Hård 96 Karlskoga Karlskoga 1.7
32.18 Julia Marklund 96 Bore Växjö 23.9
32.12 Emma Wernung 96 Sävedalen Uddevalla 28.7
30.93 Helene Ask Uggla 96 Växjö Växjö 23.9
29.83 Linnea Holmstedt 96 Nyköping Norrköping 26.8
29.79 Annika Jönsson 96 Helsingborg Hässleholm 28.7
29.73 Amanda Karlsson 96 Huddinge Täby 30.6
29.68 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Huddinge 16.6
28.01 Sara Lennman 96 Katrineholm Falun 27.9
27.63 Maria Johansson 96 Åhus Upplands Väsby 11.8
27.63 Lisa Karlsson 96 Oskarshamn Oskarshamn 4.7
27.40 Lisa-Marie Lööt 96 Timrå Härnösand 6.9
26.88 Lisa Johansson 96 Kalmarsund Kalmar 11.7
26.88 Lisa Einarsson 96 Bore Torsby 3.10
25.66 Maria Olsson 96 Järvsö Hudiksvall 12.6
25.50 Sigrid Karlsson 96 Malmö Täby 30.6

Slägga/4.0

46.64 Lisa Einarsson 96 Ed Upplands Väsby 10.8
45.12 Jessika Lowe 96 Helsingborg Upplands Väsby 10.8
43.54 Amanda Karlsson 96 Huddinge Upplands Väsby 10.8
42.80 Julia Marklund 96 Bore Torsby 2.6
42.72 Erika Berntsson 96 Gnistan Hässleholm 27.7
41.66 Agnes Jansson 96 Upsala Uppsala 30.9
39.31 Annika Larsson 96 Upsala Gävle 20.7
38.09 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Växjö/V-K 22.9
37.62 Maria Johansson 96 Åhus Upplands Väsby 10.8
36.72 Linn Bergstrand 96 Ullevi Uddevalla 29.7
31.27 Maria Olsson 96 Järvsö Järvsö 24.7
31.11 Lisa Arvidsson 96 Norrköping Norrköping 2.6
31.05 Lisa Bevemyr 96 Tureberg Sollentuna 10.6
28.27 Linnea Holmstedt 96 Nyköping Västerås/Ap 4.8
26.60 Linnea Hård 96 Karlskoga Falun 27.9

Spjut/600

40.77 Karolina Martinsson 96 IK Sisu Eksjö 8.9
39.89 Ellinor Englundh 96 Säter Upplands Väsby 12.8
36.92 Sara Thor 96 Huddinge Huddinge/J 14.8
36.44 Olivia Hultman 96 Tibro Upplands Väsby 12.8
35.54 Linn Riddarström 96 Motala Motala 1.8
35.33 Lotta Stenmark 96 Sundsvall Stockholm/S 18.8
35.20 Kim Ander 96 Hässelby Stockholm/S 18.8
35.17 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Upplands Väsby 12.8
35.02 Annika Jönsson 96 Helsingborg Upplands Väsby 12.8
34.98 Maria Olsson 96 Järvsö Ljusdal 31.7
34.71 Julia Marklund 96 Bore Torsby 17.5
33.93 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 16.9
32.82 Sara Kuutti 96 Tingberg Kil 9.6
32.74 Ebba Andersson 96 Söderhamn Gävle 22.7
32.19 Felicia Festin 96 Östersund Östersund 9.9
31.91 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Stockholm/S 18.8
30.94 Frida Carlsson 96 Hanviken Stockholm/S 11.9
30.32 Hanna Gustavsson 96 Motala Halmstad 14.7
30.31 Linn Bergstrand 96 Ullevi Täby 30.6
30.09 Linda Mårtensson 96 Tumba Södertälje 6.6

Sjukamp/F17

5.338 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 16.9
4.174 Moa Ullgren 96 Tjalve Huddinge 16.9
3.976 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Huddinge 16.9

>