Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 11 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F17 ute 2012

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 16 OKT, 2012
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2012.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1990-1992, P19/F19: Födda 1993-94, P17/F17: Födda 1995, P16/F16: Födda 1996, P15/F15: Födda 1997, P14/F14: Födda 1998 - plus ev 99:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.10 Sandra Törnros 95 Gefle Sollentuna 10.8
12.24 Karolina Nikamo 95 Upsala Stockholm/S 19.8
12.29 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 23.5
12.33 Ida Jansson 95 Rånäs Sundsvall 17.6
12.43 Betty Strandberg 95 Gefle Gävle 25.6
12.46 Malin Citess 95 Växjö Jönköping 2.6
12.47 Susanne Schüssler 95 IF Göta Huddinge 15.6
12.54 Sofia Linde 95 Täby Täby 30.6
12.56 Fanny Panboon 95 Skellefteå Sundsvall 17.6
12.60 Frida Olofsson 95 Udd Olofström 3.6
12.62 Karin Grann 95 Alingsås Sävedalen 2.6
12.63 Klara Helander 95 Upsala Stockholm/S 11.9
12.66 Emmy Ahlqvist 95 Öresund Vellinge 10.6
12.66 Wilma Kroon 95 Malmö Vellinge 10.6
12.69 Malin Roth 95 Kongahälla Sävedalen 2.6
12.70 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Trollhättan 27.5
12.72 Hedvig Nykvist 95 Tranås Stockholm/S 19.8
12.83 Alina Lindqvist 95 Väsby Sollentuna 10.8
12.83 Elin Tornhed 95 Växjö Hässleholm 29.7
12.87 Felicia Hellberg 95 Sundbyberg Stockholm/S 11.9
medvind
12.00 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 21.9
12.03 Sandra Törnros 95 Gefle Uppsala 28.7
12.19 Karolina Nikamo 95 Upsala Uppsala 28.7
12.29 Ida Jansson 95 Rånäs Växjö 21.9
12.39 Klara Helander 95 Upsala Gävle 19.5
12.42 Susanne Schüssler 95 IF Göta Huddinge 15.6
12.44 Sofia Linde 95 Täby Växjö 21.9
12.59 Wilma Kroon 95 Malmö Växjö 21.9
12.60 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Skara 6.6
12.65 Hedvig Nykvist 95 Tranås Jönköping 5.5
12.78 Felicia Olsson 95 Tierp Uppsala 1.7
12.85 Frida Johansson 95 IF Göta Växjö 21.9

200m

24.16 Elise Malmberg 95 Hässleholm Sollentuna 12.8
24.58 Sandra Törnros 95 Gefle Sollentuna 12.8
24.97 Ida Jansson 95 Rånäs Stockholm/S 18.8
25.25 Betty Strandberg 95 Gefle Göteborg/U 8.7
25.28 Klara Helander 95 Upsala Sollentuna 11.8
25.31 Sofia Linde 95 Täby Barcelona, ESP 12.7
25.62 Elin Tornhed 95 Växjö Halmstad 15.7
25.66 Hedvig Nykvist 95 Tranås Sollentuna 12.8
25.66 Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK Göteborg/U 8.7
25.70 Fanny Panboon 95 Skellefteå Skellefteå 28.7
25.86 Wilma Kroon 95 Malmö Sollentuna 12.8
25.98 Emmy Ahlqvist 95 Öresund Vellinge 10.6
25.98 Susanne Schüssler 95 IF Göta Göteborg/U 8.7
26.01 Frida Olofsson 95 Udd Göteborg/U 8.7
26.03 Rakel Rosshagen 95 Täby Lerum 26.5
26.04 Karolina Nikamo 95 Upsala Göteborg/U 8.7
26.05 Felicia Hellberg 95 Sundbyberg Stockholm/S 4.9
26.08 Malin Roth 95 Kongahälla Sollentuna 11.8
26.27 Malin Citess 95 Växjö Halmstad 15.7
26.29 Malin Skogström 95 Hässelby Lerum 26.5
medvind
25.14 Sofia Linde 95 Täby Viljandi, EST 2.6
25.54 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Sävedalen 3.6
25.55 Hedvig Nykvist 95 Tranås Jönköping 3.6
25.74 Frida Olofsson 95 Udd Karlskrona 17.6

400m

56.19 Betty Strandberg 95 Gefle Göteborg/U 1.9
56.66 Elin Tornhed 95 Växjö Sollentuna 11.8
56.77 Elise Malmberg 95 Hässleholm Karlshamn 25.7
57.24 Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK Göteborg/U 7.7
57.31 Klara Helander 95 Upsala Stockholm/S 4.9
58.63 Rakel Rosshagen 95 Täby Täby 30.6
58.78 Sofia Linde 95 Täby Stockholm/S 17.8
58.99 Felicia Hellberg 95 Sundbyberg Stockholm/S 4.9
59.55 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Göteborg/U 7.7
60.42 Evelina Landstedt 95 Falun Göteborg/U 7.7
60.53 Emma Gustavsson 95 Ymer Göteborg/U 7.7
60.70 Charlotta Swenson Bäckelin 95 Alingsås Helsingborg 1.7
60.76 Hanna Hermanson 95 Kil Göteborg/U 7.7
60.89 Josephine Risberg Thoor 95 Lund Växjö 23.9
60.97 Minda Langmoen 95 Ullevi Göteborg/U 7.7
61.24 Erika Lövqvist 95 Upsala Uppsala 28.7
61.55 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Lerum 21.6
61.68 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Västerås 5.8
61.74 Felicia Engman 95 Upsala Västerås 5.8
62.20 Alice Petersson 95 Kalmarsund Jönköping 2.6

800m

2:14.26 Betty Strandberg 95 Gefle Lerum 20.5
2:15.6m Sarah Lahti 95 Klippan Lund 26.5
2:15.91 Isabelle Norstedt 95 Helsingborg Karlstad 19.7
2:16.85 *Alem Tesfaye 95 Sundbyberg Sollentuna 9.6
2:18.36 Sofia Linde 95 Täby Barcelona, ESP 12.7
2:18.38 Amanda Trense 95 Östersund Stockholm/S 18.8
2:19.08 Emelie Svensson 95 Mora Sollentuna 12.8
2:19.68 Felicia Hellberg 95 Sundbyberg Sollentuna 9.6
2:20.13 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Sollentuna 12.8
2:20.61 Elise Malmberg 95 Hässleholm Sandnes, NOR 17.6
2:21.14 Evelina Landstedt 95 Falun Lillehammer, NOR 24.6
2:21.46 Jessica Edlund 95 Umedalen Stockholm/S 18.8
2:23.70 Erika Lövqvist 95 Upsala Uppsala 1.7
2:23.80 Klara Helander 95 Upsala Huddinge 16.9
2:24.25 Rakel Rosshagen 95 Täby Huddinge 16.9
2:24.77 Jenny Biesèrt 95 Graal Ängelholm 13.5
2:24.96 Emma Fogelqvist 95 Spårvägen Stockholm/S 18.8
2:24.97 Sophia Persson 95 Huddinge Stockholm/S 18.8
2:29.19 Malin Skogström 95 Hässelby Lerum 27.5
2:29.30 Kristina Sundström 95 Sävedalen Växjö 23.9

1500m

4:32.05 Sarah Lahti 95 Klippan Jönköping 29.5
4:34.80 *Alem Tesfaye 95 Sundbyberg Sollentuna 10.6
4:41.49 Amanda Trense 95 Östersund Göteborg/U 1.9
4:46.04 Hedda Bångman 95 Trångsviken Sollentuna 10.8
4:52.90 Emma Fogelqvist 95 Spårvägen Gävle 21.7
4:54.68 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Gävle 22.7
4:58.15 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Lerum 20.5
5:05.91 Jenny Biesèrt 95 Graal Alvesta 10.6
5:06.47 Sophia Persson 95 Huddinge Sollentuna 10.6
5:08.22 Jessica Edlund 95 Umedalen Oulu, FIN 21.7
5:09.28 Emilia Elofsson 95 Sävedalen Sollentuna 10.6
5:16.79 Felicia Hellberg 95 Sundbyberg Hässleholm 6.6
5:20.39 Evelina Landstedt 95 Falun Enskede 20.5
5:26.34 Betty Strandberg 95 Gefle Lerum 20.5
5:29.1m Emma Löfqvist 95 Akele Linköping 1.8
5:33.58 Emma Nilsson Tengstrand 95 Lidingö Stockholm/S 26.7
5:34.30 Kristina Sundström 95 Sävedalen Växjö 21.9
5:36.45 Hanna Karlsson 95 Rånäs Stockholm/S 26.7

3000m

9:44.65 Sarah Lahti 95 Klippan Växjö 23.9
10:00.10 Hedda Bångman 95 Trångsviken Göteborg/U 2.9
10:08.07 *Alem Tesfaye 95 Sundbyberg Uppsala 28.7
10:43.53 Emma Fogelqvist 95 Spårvägen Sollentuna 11.8
10:54.34 Sandra Olsson 95 Bore Torsby 2.6
10:55.28 Amanda Trense 95 Östersund Växjö 23.9
10:56.22 Malin Nyström 95 Mora Växjö 23.9
11:10.35 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalen Växjö 23.9
11:15.37 Sophia Persson 95 Huddinge Huddinge 17.6
12:04.75 Sara Nilsson Tengstrand 95 Lidingö Gävle 19.5
12:06.66 Felicia Hellberg 95 Sundbyberg Uppsala 28.7

1500m hinder/76.2

4:52.94 Sarah Lahti 95 Klippan Växjö 22.9
5:08.69 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Göteborg/U 1.9
5:17.97 Amanda Trense 95 Östersund Sollentuna 12.8
5:22.02 Sophia Persson 95 Huddinge Enskede 2.8
5:33.28 Emilia Elofsson 95 Sävedalen Göteborg/U 9.7
5:51.53 Emma Nilsson Tengstrand 95 Lidingö Sollentuna 12.8
6:02.78 Sara Nilsson Tengstrand 95 Lidingö Sollentuna 12.8

100m häck/76.2

13.54 Sofia Linde 95 Täby Huddinge 15.9
14.10 Sofia Mossberg 95 Falun Göteborg/U 2.9
14.35 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 28.7
14.35 Frida Johansson 95 IF Göta Göteborg/U 8.7
14.35 Malin Skogström 95 Hässelby Göteborg/U 8.7
14.47 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Sollentuna 11.8
14.58 Rakel Rosshagen 95 Täby Sandnes, NOR 16.6
14.65 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 29.9
14.73 Isabella Pauksens 95 Rånäs Stockholm/S 18.8
14.77 Erika Löke 95 Falun Sollentuna 10.6
14.84 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Göteborg/U 8.7
14.86 Fanny Anonsen 95 Gefle Gävle 29.9
15.18 Klara Helander 95 Upsala Huddinge 15.9
15.69 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby Göteborg/U 8.7
15.70 Elin Lindell 95 Hammarby Täby 30.6
16.21 Sarah Larsson 95 IF Göta Sollentuna 11.8
16.51 Hannah Rossland 95 Tumba Täby 1.9
16.88 Hannah Svensson 95 Huddinge Täby 30.6
medvind
13.90 Sofia Mossberg 95 Falun Växjö 22.9
14.24 Frida Johansson 95 IF Göta Växjö 22.9
14.34 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 22.9
14.63 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Växjö 22.9
16.06 Hannah Rossland 95 Tumba Växjö 22.9

300m häck/76.2

42.30 Sofia Linde 95 Täby Växjö 23.9
43.27 Rakel Rosshagen 95 Täby Göteborg/U 1.9
43.41 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 27.7
43.89 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Göteborg/U 9.7
44.54 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Växjö 23.9
45.86 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Växjö 23.9
45.93 Emma Gustafsson 95 Ymer Göteborg/U 9.7
46.54 Hanna Hermansson 95 Kil Sollentuna 12.8
46.95 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Hässleholm 27.7
47.35 Elin Lindeblad 95 Kalmarsund Sollentuna 12.8
47.36 Elin Löke 95 Falun Sollentuna 12.8
47.90 Frida Johansson 95 IF Göta Göteborg/U 9.7
48.21 Jennie Walfridsson 95 Athlet Göteborg/U 9.7
48.65 Josefine Havdelin 95 Lidingö Huddinge 15.6
48.86 Felicia Hellberg 95 Sundbyberg Stockholm/S 11.9
49.51 Isabella Rosenqvist 95 IF Göta Göteborg/U 9.7
50.04 Hannah Rossland 95 Tumba Sollentuna 12.8
50.19 Nike Alfredsson 95 Rånäs Stockholm/S 19.8

Höjd

1.80 Molly Bergvall 95 Växjö Sollentuna 11.8
1.77 Sofia Linde 95 Täby Täby 30.6
1.72 Louise Österberg 95 Söderhamn Gävle 22.7
1.70 Elin Tornhed 95 Växjö Stockholm/S 19.8
1.70 Malin Skogström 95 Hässelby Lerum 26.5
1.66 Sara Skogman 95 Örgryte Uddevalla 29.7
1.65 Linda Skantze 95 Lidingö Täby 1.9
1.65 Hanna Ringdahl 95 Eslöv Halmstad 15.7
1.64 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 29.9
1.62 Sofia Mossberg 95 Falun Växjö 23.9
1.62 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Västerås 4.8
1.62 Elise Malmberg 95 Hässleholm Karlskrona 8.9
1.62 Erika Löke 95 Falun Sollentuna 9.6
1.60 Alina Lindqvist 95 Väsby Göteborg/U 8.7
1.59 Elin Lindeblad 95 Kalmarsund Karlskrona 4.8
1.58 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby Huddinge 15.9
1.58 Frida Johansson 95 IF Göta Lerum 26.5
1.58 Marie Fransson 95 Falköpings AIK Trollhättan 27.5
1.57 Klara Helander 95 Upsala Sollentuna 9.6
1.56 Felicia Engman 95 Upsala Västerås 4.8
1.56 Frida Jansson 95 Växjö Göteborg/U 8.7

Stav

3.73 Terese Dimblad Gonzalez 95 Malmö Sollentuna 12.8
3.63 Hanna Jansson 95 Falun Sollentuna 12.8
3.47 Denise Eriksson 95 Gefle Växjö 22.9
3.20 Sofia Johansson 95 Tranås Jönköping 3.6
3.16 Sara Skogman 95 Örgryte Göteborg/U 7.7
3.15 Nellie Becke 95 Malmö Vellinge 10.6
3.10 Madeleine Rossi 95 Hammarby Enskede 20.9
3.00 Frida Andersson 95 Hovslätt Jönköping 3.6
2.80 Alexandra Bartee 95 Gefle Gävle 19.5
2.70 Ina Westin 95 Haparanda SKT Oulu, FIN 21.7
2.55 Jennifer Brown 95 Hammarby Enskede 8.5
2.20 Linnea Rilegård 95 Spårvägen Sollentuna 10.6
2.20 Klara Lindström 95 Lidingö Gävle 19.5
2.10 Ida Westfält 95 Vemhån Krokom 19.8
2.10 Sofia Andersson 95 Vittsjö Linköping 20.5

Längd

6.15 Elise Malmberg 95 Hässleholm Barcelona. ESP 12.7
6.13 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 21.7
6.12 Sofia Linde 95 Täby Barcelona, ESP 13.7
5.67 Alina Lindqvist 95 Väsby Danderyd 13.5
5.57 Fanny Anonsen 95 Gefle Gävle 27.6
5.50 Malin Citess 95 Växjö Hässleholm 29.7
5.48 Klara Helander 95 Upsala Huddinge 16.9
5.44 Felicia Olsson 95 Tierp Uppsala 1.7
5.43 Frida Johansson 95 IF Göta Stockholm/S 18.8
5.42 Malin Skogström 95 Hässelby Stockholm/S 18.8
5.39 Sofia Nilsson 95 Gefle Växjö 22.9
5.37 Ellinor Bill 95 Hammarby Göteborg/S 20.6
5.35 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby Göteborg/U 9.7
5.29 Molly Bergvall 95 Växjö Halmstad 15.7
5.29 Fanny Panboon 95 Skellefteå Luleå 27.5
5.27 Rakel Rosshagen 95 Täby Huddinge 16.9
5.22 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Täby 2.9
5.18 Lisa Sandström 95 Sunne Göteborg/U 9.7
5.11 Josefin Enoksson 95 Klippan Stockholm/S 18.8
5.10 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Helsingborg 1.7
medvind
6.14 Sandra Törnros 95 Gefle Göteborg/U 2.9
5.58 Malin Citess 95 Växjö Göteborg/U 9.7
5.56 Klara Helander 95 Upsala Gävle 19.5
5.22 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Sävedalen 3.6

Tresteg

12.31 Fanny Anonsen 95 Gefle Göteborg/U 1.9
12.09 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Växjö 23.9
12.00 Frida Johansson 95 IF Göta Göteborg/U 8.7
11.92 Sofia Nilsson 95 Gefle Göteborg/U 8.7
11.88 Sandra Törnros 95 Gefle Växjö 23.9
11.79 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 28.7
11.77 Josefin Enoksson 95 Klippan Göteborg/U 8.7
11.72 Malin Citess 95 Växjö Täby 30.6
11.42 Klara Helander 95 Upsala Kalmar 11.7
11.24 Ellinor Bill 95 Hammarby Täby 30.6
11.15 Sara Skogman 95 Örgryte Växjö 23.9
11.13 Alexia Holse 95 Linköping Ystad 9.6
11.12 Alexandra Bartee 95 Gefle Växjö 23.9
11.10 Anna Holmin 95 Upsala Göteborg/U 8.7
10.76 Hannah Svensson 95 Huddinge Huddinge 15.6
10.53 Johanna Konseléus 95 Ullevi Kungälv 24.6
10.50 Elin Lindeblad 95 Kalmarsund Högby 29.7
10.31 Linnéa Carlsson 95 Ärla Uppsala 1.7
10.23 Lovisa Frykholm 95 Glanshammar Växjö 23.9
10.23 Sofi Flinck 95 Västerås Växjö 23.9
medvind
11.77 Malin Citess 95 Växjö Göteborg/U 8.7
11.65 Klara Helander 95 Upsala Västerås 4.8
11.36 Anna Holmin 95 Upsala Uppsala 28.7
11.35 Sara Skogman 95 Örgryte Växjö 23.9
11.31 Ellinor Bill 95 Hammarby Täby 30.6
10.90 Hannah Svensson 95 Huddinge Täby 30.6
10.54 Linnéa Carlsson 95 Ärla Uppsala 1.7
10.33 Sofi Flinck 95 Västerås Växjö 23.9

Kula/3.0

17.01 Fanny Roos 95 Ljungby Sollentuna 10.8
16.24 Sofia Linde 95 Täby Sollentuna 10.8
13.69 Sandra Törnros 95 Gefle Växjö 23.9
13.54 Maria Nilsson 95 Orient Helsingborg 1.7
13.44 Fanny Öhrn-Selahn 95 Sundbyberg Sollentuna 10.6
13.18 Molly Bergvall 95 Växjö Värnamo 17.6
13.15 Marinda Petersson 95 Hässleholm Sollentuna 10.8
12.89 Elise Malmberg 95 Hässleholm Karlshamn 25.7
12.58 Julia Ljung 95 Hovslätt Habo 16.6
12.58 Sofi Flinck 95 Västerås Växjö 23.9
12.39 Hanna Orre 95 Säter Gävle 22.7
12.39 Jennifer Hemström 95 Märsta Västerås 5.8
12.36 Malin Skogström 95 Hässelby Huddinge 15.9
12.36 Linnéa Jönsson 95 Upsala Växjö 23.9
12.30 Emma Sjöberg 95 Istrum Skara 25.8
11.92 Frida Jansson 95 Växjö Göteborg/U 8.7
11.86 Nadia Shirafkan Nejad 95 IF Göta Torsby 17.5
11.77 Frida Johansson 95 IF Göta Torsby 17.5
11.77 Rakel Rosshagen 95 Täby Lerum 26.5
11.73 Emma Kullin 95 Huddinge Huddinge 15.6

Diskus/1.0

46.96 Fanny Roos 95 Ljungby Halle, GER 20.5
46.65 Nadja Shirafkan Nejad 95 IF Göta Bottnaryd 16.6
44.05 Matilda Åström 95 Gefle Högby 13.7
38.52 Marinda Petersson 95 Hässleholm Malmö/S-K 8.8
38.40 Fanny Andler 95 Habo Jönköping 2.6
37.91 Elin Rubin 95 Hovslätt Jönköping 2.6
36.52 Fanny Öhrn Selahn 95 Sundbyberg Västerås 4.8
32.24 Frida Nilsson 95 Södertälje IF Södertälje 24.6
32.18 Sofia Linde 95 Täby Täby 19.9
31.49 Linda Vilpula 95 Timrå Timrå 27.5
30.88 Fanny Hjorth 95 Säter Göteborg/U 8.7
30.49 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö/V-K 22.9
30.39 Moa Wikner 95 Strand Västerås 4.8
30.35 Linnea Jönsson 95 Upsala Uppsala 15.9
29.92 Ida Elm 95 Linköping Linköping 20.5
28.35 Maria Nilsson 95 Orient Växjö/V-K 22.9
28.32 Elisabeth Arvidsson 95 Upsala Köping 10.6
28.02 Hedvig Nykvist 95 Tranås Tranås 6.10
27.44 Emmie Olsson Eriksson 95 Åhus Hässleholm 28.7
27.41 Evelyn Einebrant 95 Kalmarsund Kalmar 11.7

Slägga/4.0

57.89 Marinda Petersson 95 Hässleholm Halle, GER 19.5
55.28 Matilda Åström 95 Gefle Sollentuna 10.8
54.70 Alessandra Wall 95 Ullevi Halmstad 14.7
50.98 Linnea Jönsson 95 Upsala Uppsala 8.9
46.50 Fanny Roos 95 Ljungby Sollentuna 10.8
46.12 Frida Norlund 95 Skellefteå Sollentuna 10.8
44.42 Malin Jönsson 95 Lund Lund 29.5
44.25 Josefina Frenander 95 Lund Lund 29.5
43.93 Julia Karlsson 95 IF Göta Karlstad/M 4.8
42.34 Linnea Frisk 95 Åhus Jönköping 20.5
42.23 Josefin Krieg 95 Huddinge Sätra/K 5.5
39.99 Maria Nilsson 95 Orient Jönköping 20.5
37.01 Fanny Hjorth 95 Säter Västerås/Ap 4.8
36.73 Anna Olsson 95 Helsingborg Lund 31.8
35.77 Fanny Öhrn Selahn 95 Sundbyberg Södertälje 23.9
35.54 Cornelia Hansson 95 Gotland Gävle 19.5
34.82 Moa Adolfsson 95 Sundsvall Gävle 20.7
33.59 Gabriella Nykvist 95 Tranås Tranås 6.10
33.12 Lovisa Helmius 95 Lund Lund 29.5
31.50 Molly Bergvall 95 Växjö Jönköping 2.6

Spjut/600

61.40 Sofi Flinck 95 Västerås Barcelona, ESP 11.7
43.11 Jennifer Björklund 95 Enköping Södertälje 6.6
41.62 Sofia Linde 95 Täby Viljandi, EST 3.6
41.22 Sofie Hammar 95 Rigor Helsingborg 29.6
41.05 Fanny Roos 95 Ljungby Växjö 21.9
39.26 Linnea Sieker 95 Falkenberg Sävedalen 3.6
37.47 Molly Bergvall 95 Växjö Täby 30.6
36.78 Nadia Shirafkan Nejad 95 IF Göta Täby 30.6
36.29 Emma Sjöberg 95 Istrum Skövde 8.5
35.95 *Satu Tossavainen 95 Södertälje IF Finspång 26.5
33.98 Malin Skogström 95 Hässelby Täby 12.5
33.89 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 23.5
33.46 Klara Helander 95 Upsala Sollentuna 10.6
32.98 Rakel Rosshagen 95 Täby Västerås 5.8
32.67 Jennie Walfridsson 95 Athlet Göteborg/U 9.7
32.61 Julia Ljung 95 Hovslätt Jönköping 29.5
32.50 Evelyn Einebrant 95 Kalmarsund Jönköping 20.5
32.32 Antonia Tengbom 95 Eksjö Södra Växjö 26.6
32.26 Ronja Olsson 95 Ullevi Växjö 21.9
32.19 Hanna Orre 95 Säter Uppsala 1.7

Sjukamp/F17

5.894 Sofia Linde 95 Täby Huddinge 16.9
5.189§ Elise Malmberg 95 Hässleholm Sandnes, NOR 17.6
5.138 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 30.9
5.007 Malin Skogström 95 Hässelby Lerum 27.5
4.883 Klara Helander 95 Upsala Huddinge 16.9
4.860 Rakel Rosshagen 95 Täby Sandnes, NOR 17.6
4.475 Frida Johansson 95 IF Göta Lerum 27.5
4.315 Fanny Anonsen 95 Gefle Gävle 30.9
4.297 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby Huddinge 16.9
3.573 Denise Eriksson 95 Gefle Gävle 30.9
3.287 Alexandra Bartee 95 Gefle Gävle 30.9

>