Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P14 ute 2012

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 2 JAN, 2013
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2012.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1990-1992, P19/F19: Födda 1993-94, P17/F17: Födda 1995, P16/F16: Födda 1996, P15/F15: Födda 1997, P14/F14: Födda 1998 - plus ev 99:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.72 Yonathan Helsing 98 Sundsvall Stockholm/S 18.8
11.74 Max Hrelja 98 Linköping Göteborg/U 7.7
11.94 Daniel Persson 98 Bromma Stockholm/S 18.8
11.99 Jonatan Åsman 98 Öresund Ängelholm 8.9
12.06 Patrik Nilsson 98 IK Sisu Göteborg/U 7.7
12.08 Ludwig Olofsson 98 Boden Gävle 21.7
12.09 Gustaf Borg 98 Nyköping Falun 8.9
12.10 Gustav Eichmüller 98 Åhus Nässjö 4.8
12.21 Simon Larsson 98 Ymer Skara 25.8
12.22 Erik Larsson 98 Västerås Falun 8.9
12.23 David Bergström 98 Nyköping Falun 8.9
12.29 Lukas Nordén 98 Västerås Västerås 5.8
12.31 Marcus Magnusson 98 Orient Skara 25.8
12.34 Tobias Månsson 98 Lidingö Huddinge 16.6
12.35 Albin Lundin 98 Ymer Göteborg/U 7.7
12.37 Linus Willers 98 Norrköping Huddinge 16.6
12.45 Carlos Jonsson 98 Hässelby Falun 8.9
12.48 Gustav Eriksson 98 Kville Göteborg/U 7.7
12.51 Axel Nykvist 98 Tranås Stockholm/S 18.8
12.51 Kevin Duvert 98 Hellas Falun 8.9
medvind
11.93 Daniel Persson 98 Bromma Västerås 5.8
11.95 Jonatan Åsman 98 Öresund Vellinge 10.6
12.01 Gustav Eichmüller 98 Åhus Halmstad 14.7
12.14 Lukas Nordén 98 Västerås Västerås 5.8
12.31 Carlos Jonsson 98 Hässelby Stockholm/S 18.8
12.33 Linus Willers 98 Norrköping Västerås 5.8
12.40 James Gaudiello 98 Malmö Vellinge 10.6

300m

38.70 Gustaf Borg 98 Nyköping Falun 9.9
38.82 Simon Larsson 98 Ymer Ängelholm 9.9
39.31 Kevin Duvert 98 Hellas Stockholm/S 19.8
39.33 Erik Larsson 98 Västerås Falun 9.9
39.33 Lukas Nordén 98 Västerås Falun 9.9
39.41 Nuttakitt Tacum 98 Piteå Skellefteå 28.7
39.74 Johan Brasch 98 Wärnamo Halmstad 14.7
40.04 Timothy Olsson 98 Hammarby Falun 9.9
40.20 Gustav Eriksson 98 Kville Halmstad 14.7
40.29 Emil Thedéen 98 Bromma Göteborg/U 8.7
40.30 Jonathan Åsman 98 Öresund Göteborg/U 8.7
40.47 James Gaudiello 98 Malmö Vellinge 9.6
40.48 Daniel Persson 98 Bromma Stockholm/S 19.8
40.59 Max Hejdenberg 98 Örgryte Göteborg/U 8.7
40.72 Kasper Kadestål 99 Öresund Vellinge 9.6
40.79 Axel Nykvist 98 Tranås Ängelholm 9.9
41.14 Patrik Nilsson 98 IK Sisu Jönköping 2.6
41.16 Tobias Månsson 98 Lidingö Göteborg/U 8.7
41.21 David Svensson 98 Tumba Falun 9.9
41.23 Christoffer Ahl 98 Hammarby Västerås 5.8

800m

1:59.65 Warsame Hassan 98 Malmö Karlstad 19.7
2:04.73 Kevin Duvert 98 Hellas Göteborg/U 7.7
2:05.85 Simon Sundström 98 Lidingö Göteborg/U 7.7
2:06.1m Leo Magnusson 98 Sävedalen Sävedalen 30.8
2:06.47 Christoffer Ahl 98 Hammarby Falun 8.9
2:07.19 Stefan Stojanovic 98 Huddinge Täby 2.9
2:10.62 Timothy Olsson 98 Hammarby Stockholm/S 19.8
2:10.65 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Uddevalla 1.9
2:11.57 Lukas Mårtensson 98 Udd Ängelholm 8.9
2:11.70 Nuttakit Tacum 98 Piteå Uddevalla 1.9
2:12.01 Sackarias Wohlin 98 Stensjön Stockholm/S 19.8
2:12.46 Alexander Åkesson 98 Malmö Ängelholm 8.9
2:12.64 Ahmet Demir 98 Lidingö Enskede 26.5
2:13.04 Anton Jeppsson 98 IS Göta Ängelholm 8.9
2:15.18 Gabriel Rosshagen 98 Täby Sollentuna 9.6
2:16.21 Jacob Åkersten 98 Täby Göteborg/U 7.7
2:16.22 Frithiof Ekström 98 Mälarhöjden Stockholm/S 19.8
2:16.26 Johan Brasch 98 Wärnamo Halmstad 15.7
2:16.87 Benjamin Eklund 98 Westmannia Gävle 22.7
2:17.33 Gustav Eriksson 98 Kville Göteborg/U 7.7

2000m

5:47.01 Warsame Hassan 98 Malmö Ängelholm 9.9
5:53.43 Leo Magnusson 98 Sävedalen Ängelholm 9.9
5:53.73 Simon Sundström 98 Lidingö Göteborg/U 8.7
6:04.72 Stefan Stojanovic 98 Huddinge Falun 9.9
6:07.26 Christoffer Ahl 98 Hammarby Falun 9.9
6:14.96 Lukas Mårtensson 98 Udd Ängelholm 9.9
6:22.51 August Mollén 99 Norrköping Stockholm/S 19.8
6:23.12 Linus Lillsjö 98 Ärla Falun 9.9
6:25.13 Erik Sandsten 98 Oskarshamn Göteborg/U 8.7
6:27.33 Alexander Åkesson 98 Malmö Ängelholm 9.9
6:28.25 Benjamin Eklund 98 Westmannia Falun 9.9
6:33.36 Gustav Olsson 98 Lidköping Ängelholm 9.9
6:34.34 Sackarias Wohlin 98 Stensjön Huddinge 17.6
6:34.81 Ludvig Svenningsson 98 Ulricehamn Ängelholm 9.9
6:34.94 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Huddinge 17.6
6:37.26 Sebastian Nilsson 98 Mölndal Ängelholm 9.9
6:38.90 Axel Alness Borg 98 Lidingö Göteborg/U 8.7
6:39.81 Didrik Axén 98 Huddinge 17.6
6:40.76 Axel Svenningsson 98 Ulricehamn Ängelholm 9.9
6:41.18 Marcus Bredberg 98 Mölndal Göteborg/U 8.7

1500m hinder/76.2

4:31.8m Leo Magnusson 98 Sävedalen Göteborg/S 2.10
4:32.12 Simon Sundström 98 Lidingö Gävle 20.7
4:59.01 Lukas Mårtensson 98 Udd Ängelholm 8.9
5:00.07 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Falun 8.9
5:03.24 Ahmet Demir 98 Lidingö Enskede 27.5
5:04.03 Timothy Olsson 98 Hammarby Huddinge 15.6
5:06.31 Benjamin Eklund 98 Westmannia Gävle 20.7
5:08.84 Gustaf Olsson 98 Lidköping Ängelholm 8.9
5:09.21 Jesper Rilegård 98 Täby Enskede 27.5
5:12.33 Sebastian Nilsson 98 Mölndal Ängelholm 8.9
5:14.26 Alexander Åkesson 98 Malmö Ängelholm 8.9
5:14.86 Axel Alness Borg 98 Lidingö Göteborg/U 9.7
5:17.02 Ludvig Svenningsson 98 Ulricehamn Ängelholm 8.9
5:20.03 Axel Svenningsson 98 Ulricehamn Ängelholm 8.9
5:33.72 Rasmus Lundberg 98 Eksjö Södra Jönköping 3.6
5:34.64 Axel Djurberg 99 Upsala Hässleholm 27.7
5:36.16 Oliwer Lundberg 98 Eksjö Södra Jönköping 3.6
5:38.00 Adrian Östman 98 Malmö Ängelholm 8.9
5:43.37 Jesper Nyman 98 Hanviken Enskede 27.5
5:45.78 Elias Edvinsson 98 Viking Falun 8.9

100m häck/84.0

13.91 Max Hrelja 98 Linköping Göteborg/U 8.7
14.66 Kevin Duvert 98 Hellas Göteborg/U 8.7
14.78 Elias Engström 98 Färjestaden Kalmar 11.7
14.91 Gustav Eichmüller 98 Åhus Hässleholm 28.7
14.98 William Frobe 98 Täby Göteborg/U 8.7
15.05 Gabriel Rosshagen 98 Täby Uddevalla 1.9
15.13 Filip Björklund 98 Upsala Falun 9.9
15.27 Gustav Eriksson 98 Kville Ängelholm 9.9
15.28 David Bergström 98 Nyköping Uddevalla 1.9
15.30 Viktor Nylander 98 Malmö Göteborg/U 8.7
15.33 Victor Kjellsson 98 Växjö Göteborg/U 8.7
15.35 Robin Gustafsson 99 Brattås Uddevalla 1.9
15.45 Samuel Wiik 98 Rigor Uddevalla 1.9
15.64 Johan Bengtsson 98 Täby Stockholm/S 19.8
15.67 Jonatan Hirsh 98 Habo Ängelholm 9.9
15.68 Filip Schwartz 98 Mölndal Lerum 19.8
15.85 Johan Brasch 98 Wärnamo Halmstad 15.7
15.96 Simon Larsson 98 Ymer Lerum 26.5
16.01 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Uddevalla 1.9
16.05 Albin Lundin 98 Ymer Sävedalen 2.6
medvind
13.68 Max Hrelja 98 Linköping Nyköping 17.5
15.30 Samuel Wiik 98 Rigor Sävedalen 2.6
15.37 Simon Larsson 98 Ymer Uddevalla 1.9
15.40 Viktor Bondesson 98 Malmö Uddevalla 1.9

300m häck/76.2

41.10 Max Hrelja 98 Linköping Göteborg/U 9.7
42.18 Kevin Duvert 98 Hellas Stockholm/S 18.8
43.28 Johan Brasch 98 Wärnamo Stockholm/S 18.8
43.35 Gabriel Rosshagen 98 Täby Stockholm/S 18.8
43.46 Elias Engström 98 Färjestaden Stockholm/S 18.8
43.59 William Frobe 98 Täby Sollentuna 9.6
44.38 Viktor Nylander 98 Malmö Ängelholm 8.9
45.04 Gustav Eriksson 98 Kville Ängelholm 8.9
45.27 Sebastian Hargeström 98 Hammarby Sollentuna 9.6
45.38 David Svensson 98 Tumba Falun 8.9
45.60 Filip Schwartz 98 Mölndal Kungsbacka 2.9
45.64 Filip Björklund 98 Upsala Falun 8.9
45.70 Samuel Wiik 98 Rigor Ängelholm 8.9
46.22 Johan Bengtsson 98 Täby Falun 8.9
46.23 Gustav Svedberg 98 Karlskoga Falun 8.9
46.42 Marcus Tornée 98 Helsingborg Stockholm/S 18.8
49.17 Sackarias Wohlin 98 Stensjön Jönköping 3.6
49.29 Filip Nurmela 98 Haparanda SKT Piteå 19.8

Höjd

1.85 Simon Larsson 98 Ymer Ängelholm 8.9
1.78 Kevin Duvert 98 Hellas Västerås 4.8
1.75 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Falun 9.9
1.73 Filip Björklund 98 Upsala Uddevalla 31.8
1.73 Niklas Bergman Larsson 98 Linköping Uddevalla 31.8
1.73 Yonathan Helsing 98 Sundsvall Uddevalla 31.8
1.72 David Forsberg 98 Villstad Villstad 26.8
1.72 Linus Willers 98 Norrköping Västerås 4.8
1.70 Markus Asplund 98 Bore Arvika 29.7
1.69 Robin Jacobsson 98 Ullevi Ängelholm 8.9
1.68 Simon Wiklund 99 Wilske Falköping 18.8
1.67 Joel Mattsson 98 Tierp Sandviken 15.9
1.67 William Frobe 98 Täby Göteborg/U 8.7
1.65 Simon Martinsson 99 Lomma Lund 1.9
1.65 Julius Larsen Brolin 98 Täby Uddevalla 31.8
1.64 Max Nero 98 IF Göta Nyköping 17.5
1.64 David Appelgren 98 Tyresö Stockholm/S 18.8
1.64 Gabriel Rosshagen 98 Täby Trollbäcken 6.6
1.64 Max Hejdenberg 98 Örgryte Göteborg/U 8.7
1.63 Nuttakit Tacum 98 Piteå Skellefteå 29.7
1.63 Filip Skoog 99 Västerås Falun 8.9

Stav

3.29 Magnus Herstedt 98 Öresund Stockholm/S 18.8
3.25 Viktor Kjellsson 98 Växjö Hässleholm 29.7
3.22 Sebastian Hargeström 98 Hammarby Huddinge 15.9
3.08 Filip Skoog 99 Västerås Västerås 4.8
3.05 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Stockholm/S 18.8
3.02 Gabriel Rosshagen 98 Täby Huddinge 15.9
3.01 Mauro Karlsfred 98 Ullevi Villstad 26.8
2.89 Kevin Duvert 98 Märsta Märsta 14.8
2.87 Frank Förnestig 98 Hammarby Falun 8.9
2.82 Robin Jacobsson 98 Ullevi Lerum 18.8
2.80 Jonas Renz 99 Norrköping Ängelholm 8.9
2.79 Filip Nurmela 98 Haparanda SKT Tornio, FIN 7.7
2.75 Örn Östenberg 98 Växjö Ängelholm 9.9
2.70 Lukas Johansson 98 Rigor Varberg 19.8
2.64 Erik Axlid 98 Ullevi Göteborg/U 7.7
2.64 William Frobe 98 Täby Göteborg/U 7.7
2.60 Jacob Olvik 98 Ullevi Ängelholm 9.9
2.57 Henrik Nordlander 98 IF Göta Falun 8.9
2.53 Timothy Olsson 98 Hammarby Västerås 4.8
2.52 Hugo Wande 98 Piteå Piteå 25.8
2.52 Simon Westerberg 99 Vingarna Piteå 25.8

Längd

5.93 Ludwig Olofsson 98 Boden Skellefteå 28.7
5.81 Gustav Eichmüller 98 Åhus Vellinge 10.6
5.81 Jonathan Åsman 98 Öresund Lyngby, DEN 16.6
5.81 Erik Larsson 98 Västerås Falun 8.9
5.81 Kevin Duvert 98 Hellas Göteborg/U 9.7
5.79 Nuttakit Tacum 98 Piteå Skellefteå 28.7
5.73 Oskar Sjödin 98 Riviera Gävle 21.7
5.67 Yonathan Helsing 98 Sundsvall Stockholm/S 19.8
5.64 Max Hejdenberg 98 Örgryte Göteborg/S 30.6
5.61 Simon Larsson 98 Ymer Ängelholm 8.9
5.60 Anton Cigéhn 98 Täby Falun 8.9
5.57 Gabriel Rosshagen 98 Täby Huddinge 16.9
5.56 Daniel Persson 98 Bromma Falun 8.9
5.54 Jonathan Hirsh 98 Habo Jönköping 25.8
5.49 Max Hrelja 98 Linköping Nyköping 17.5
5.47 Patrik Nilsson 98 IK Sisu Jönköping 2.6
5.46 Niklas Bergman Larsson 98 Linköping Nyköping 17.5
5.43 Viktor Nylander 98 Malmö Ängelholm 8.9
5.39 Marcus Tornée 98 Helsingborg Ängelholm 13.5
5.37 Frank Förnestig 98 Hammarby Sollentuna 10.6
medvind
5.88 Kevin Duvert 98 Hellas Göteborg/U 9.7
5.70 Simon Larsson 98 Ymer Helsingborg 1.7
5.66 Anton Cigéhn 98 Täby Stockholm/S 19.8
5.58 Jonathan Hirsh 98 Habo Högby 13.7
5.49 Marcus Tornée 98 Helsingborg Göteborg/U 9.7
5.47 Viktor Nylander 98 Malmö Ängelholm 8.9
5.38 Gustav Eriksson 98 Kville Göteborg/U 9.7

Tresteg

12.88 Erik Larsson 98 Västerås Falun 9.9
12.33 Timothy Olsson 98 Hammarby Falun 9.9
12.00 Jonathan Åsman 98 Öresund Vellinge 9.6
11.88 Max Nero 98 IF Göta Falun 9.9
11.81 Johan Brasch 98 Wärnamo Jönköping 2.6
11.67 David Svensson 98 Tumba Falun 9.9
11.53 Max Hejdenberg 98 Örgryte Göteborg/U-U 7.7
11.35 Gabriel Rosshagen 98 Täby Enskede 26.5
11.04 Marcus Tornée 98 Helsingborg Göteborg/U-U 7.7
10.77 Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägen Huddinge 16.6
10.77 Samuel Wiik 98 Rigor Varberg 18.8
10.70 Filip Schwartz 98 Mölndal Kungälv 24.6
10.56 Villiam Olsson 98 Ljungby Ängelholm 9.9
10.51 Frank Förnestig 98 Hammarby Falun 9.9
10.41 Axel Abrahamsson 98 Bromma Falun 9.9
10.31 Gustav Wessberg 98 Gotland Falun 9.9
10.19 Patrik Nilsson 98 IK Sisu Jönköping 2.6
10.18 Axel Nykvist 98 Tranås Jönköping 29.9
10.17 Richard Heikkilä 98 Mölndal Ängelholm 9.9
10.07 Benjamin Eklund 98 Westmannia Köping 9.6
okänd vind
10.83 Henrik Nilsson 98 Eskilstuna Järvsö 22.9
10.56 Daniel Persson 98 Bromma Järvsö 22.9
10.10 Simon Sigurd 98 Sundsvall Järvsö 22.9
10.08 Edvin Larsson 98 Eskilstuna Järvsö 22.9
medvind
10.79 Samuel Wiik 98 Rigor Varberg 18.8

Kula/4.0

20.34 Wictor Petersson 98 Hässleholm Malmö/S-K 22.8
15.87 Jonathan Amneskog 98 Klippan Klippan 30.9
14.87 Gustav Eichmüller 98 Åhus Halmstad 14.7
12.65 Edvin Larsson 98 Eskilstuna Eskilstuna 5.9
12.60 Örn Östenberg 98 Växjö Växjö/V-K 22.8
12.46 Jakob Eriksson 98 IF Göta Arvika 28.7
12.24 Theodor Ahlström 98 Växjö Växjö/V-K 5.9
12.21 Simon Larsson 98 Ymer Halmstad 14.7
12.00 Gabriel Rosshagen 98 Täby Uddevalla 31.8
11.70 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Hässelby 25.7
11.68 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Hässelby 25.7
11.40 Anton Vuontisvaara 98 Östhammar Östhammar 22.7
11.30 Gustaf Borg 98 Nyköping Uddevalla 31.8
11.23 Joel Mattsson 98 Tierp Mora 2.9
11.00 Oskar Sjödin 98 Riviera Gävle 22.7
10.96 Patrik Nilsson 98 IK Sisu Nässjö 4.8
10.93 Gustav Brolin 98 Habo Habo 18.7
10.88 Tobiasz Starega 98 Hammarby Falun 8.9
10.82 Ludwig Olofsson 98 Boden Piteå 25.8
10.80 Carl Krusell Berg 98 Hammarby Falun 8.9

Diskus/1.0

64.54 Wictor Petersson 98 Hässleholm Malmö/S-K 22.8
51.10 Jonathan Amneskog 98 Klippan Helsingborg 17.6
49.80 Örn Östenberg 98 Växjö Växjö/V-K 20.9
40.38 Gabriel Rosshagen 98 Täby Gävle 21.7
38.97 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Hässelby 16.7
38.82 Jakob Eriksson 98 IF Göta Falun 8.9
36.99 Jonathan Johansson 98 Tranås Ängelholm 8.9
36.25 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Hässelby 22.8
36.10 Theodor Ahlström 98 Växjö Växjö/V-K 5.9
36.07 Elias Arkenstedt 98 Öresund Malmö/S-K 8.8
35.80 Edvin Larsson 98 Eskilstuna Falun 8.9
35.38 Victor Krieg 98 Stensjön Jönköping 3.6
34.00 Joel Mattsson 98 Tierp Märsta 28.8
33.36 Jesper Lindén 98 Norrköping Linköping 1.9
33.10 Kevin Shephard 99 Habo Tranås 30.9
32.82 Filip Nurmela 98 Haparanda SKT Piteå 19.8
32.15 Henrik Lindström 98 Luleå Piteå 25.8
31.92 Viktor Karvonen 99 Vingarna Umeå 15.9
31.00 Ludwig Olofsson 98 Boden Piteå 25.8
30.55 Mauro Karlsfred 98 Ullevi Ängelholm 8.9

Slägga/4.0

58.05 Wictor Petersson 98 Hässleholm Ängelholm 9.9
48.96 Jonathan Amneskog 98 Klippan Växjö/V-K 5.9
45.31 Anton Vuontisvaara 98 Östhammar Valö 2.9
43.23 Edvin Larsson 98 Eskilstuna Eskilstuna 5.9
40.88 Gustav Brolin 98 Habo Lekeryd 7.10
38.18 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Uppsala 1.7
35.48 Örn Östenberg 98 Växjö Växjö/V-K 5.9
35.20 Linus Baeckström 98 Ullevi Mölndal 6.5
34.46 Gabriel Rosshagen 98 Täby Sollentuna 10.6
34.22 Joel Mattsson 98 Tierp Märsta 28.8
33.52 Jakob Eriksson 98 IF Göta Falun 9.9
33.23 Pontus Jansson 98 Wedevåg Torsby 2.6
32.88 Theodor Ahlström 98 Växjö Växjö/V-K 5.9
31.58 Carl Krüsell Berg 98 Hammarby Märsta 22.9
31.00 Johannes Nilsson 98 Västerås Märsta 22.9
28.74 August Bergstrand 99 Ullevi Lerum 18.8
27.97 Tobiasz Starega 98 Hammarby Falun 9.9
27.65 Pelle Mälman 98 Glanshammar Falun 9.9
27.04 Victor Krieg 98 Stensjön Jönköping 3.6
26.75 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Falun 9.9

Spjut/600

61.38 Jonathan Amneskog 98 Klippan Ängelholm 9.9
58.40 Gustav Eichmüller 98 Åhus Vellinge 9.6
49.54 Rasmus Eriksson 98 IF Göta Karlstad 4.8
48.26 Gabriel Rosshagen 98 Täby Sollentuna 10.6
47.33 Theodor Ahlström 98 Växjö Ängelholm 9.9
45.34 Jakob Eriksson 98 IF Göta Falun 9.9
45.28 Anton Cigéhn 98 Täby Stockholm/S 19.8
40.98 Ludwig Olofsson 98 Boden Piteå 26.8
40.76 Niklas Bergman Larsson 98 Linköping Uddevalla 1.9
40.22 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Enskede 27.5
39.63 Jonathan Hirsh 98 Habo Ängelholm 9.9
39.42 Simon Larsson 98 Ymer Uddevalla 1.9
39.31 Örn Östenberg 98 Växjö Växjö/V-K 20.9
37.80 Malte Barlinger 98 Linköping Norrköping 25.8
37.38 Andreas Djuvfeldt 99 IF Göta Sätra 3.6
37.35 Edvin Larsson 98 Eskilstuna Falun 9.9
37.27 Axel Pihl 99 Piteå Uddevalla 1.9
36.95 Jesper Lindén 98 Norrköping Ängelholm 9.9
36.78 Tobias Djuvfeldt 98 IF Göta Falun 9.9
36.50 David Forsberg 98 Villstad Villstad 26.8

Åttakamp/P15

4.317 Gabriel Rosshagen 98 Täby Huddinge 16.9
4.085 Kevin Duvert 98 Hellas Huddinge 16.9
3.629 Simon Larsson 98 Ymer Lerum 27.5
3.555 William Frobe 98 Täby Huddinge 16.9
3.388 Sebastian Hargeström 98 Hammarby Huddinge 16.9
3.365 David Forsberg 98 Villstad Alvesta 2.9
3.357 David Svensson 98 Tumba Huddinge 16.9
2.997 Gustav Eriksson 98 Kville Lerum 27.5

>