Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 18 oktober 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2013

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 24 MAR, 2013
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2012/2013.

60m

7.32 Irene Ekelund 97 Kil Stockholm/G 21-2
7.46 Pernilla Nilsson 92 Malmö Malmö 26.1
7.48 Freja Jernstig 92 IF Göta Karlstad 27.1
7.50 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Norrköping 16.2
7.53 Julia Skugge 88 Glanshammar Örebro 12.1
7.53 Erica Jarder 86 Spårvägen Köbenhavn, DEN 13.2
7.54 Elise Malmberg 95 Hässleholm Uddevalla 23.2
7.60 Emilia Kjellberg 96 Sunne Uddevalla 23.2
7.63 Linnea Alstermark 92 Hammarby Norrköping 16.2
7.66 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 23.2
7.66 Sandra Törnros 95 Gefle Norrköping 26.1
7.67 Hanna Adriansson 92 Lidingö Uddevalla 23.2
7.68 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Norrköping 16.2
7.69 Matilda Hellqvist 93 Orient Uddevalla 12.1
7.69 Lisa Linnell 91 Växjö Växjö 19.1
7.69 Karolina Nikamo 95 Upsala Uddevalla 23.2
7.71 Jenny Melin 93 Strand Norrköping 26.1
7.72 Adriana Janic 96 Malmö Malmö 9.2
7.73 Martina Salander 92 Fredrikshof Cambridge, MA 23.2
7.73 Josefin Palm 94 Gefle Uddevalla 23.2
7.73 Tove Ågren 96 Falun Uddevalla 23.2
7.73 Emmy Ahlqvist 95 Malmö Malmö 9.2
7.74 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Örebro 12.1
7.74 Johanna Gustavsson 97 Motala Örebro 13.1
7.74 Fanny Lindström 94 Malmö Malmö 26.1
7.74 Kim McCabe 90 Lund Malmö 9.2

200m

23.15 Irene Ekelund 97 Kil Norrköping 17.2
23.32 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Norrköping 17.2
23.92 Pernilla Nilsson 92 Malmö Malmö 27.1
24.63 Josefin Magnusson 89 Malmö Växjö 20.1
24.72 Elise Malmberg 95 Hässleholm Malmö 26.1
24.77 Frida Persson 89 Hammarby Huddinge 19.1
24.87 Daniella Busk 93 Malmö Malmö 10.2
24.92 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Norrköping 16.2
25.01 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 10.2
25.04 Angelica Karlsson 93 Tanum Norrköping 16.2
25.05 Lynette Morgan 91 Hammarby Sätra 27.1
25.16 Freja Jernstig 92 IF Göta Örebro 13.1
25.30 Sofia Linde 95 Täby Växjö 20.1
25.31 Linnea Killander 93 Malmö Malmö 10.2
25.31 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Norrköping 16.2
25.32 Lisa Duffy 93 Hässelby Norrköping 16.2
25.32 Emilia Kjellberg 96 Sunne Karlstad 26.1
25.39 Hanna Adriansson 92 Lidingö Växjö 20.1
25.40 Emmy Ahlqvist 95 Malmö Malmö 10.2
25.42 Johanna Gustavsson 97 Motala Örebro 13.1
25.45 Gladys Bamane 89 Spårvägen Sätra 3.2
25.46 Tove Ågren 96 Falun Bollnäs 2.2
25.47 Evelin Hindrikes 91 Växjö Örebro 13.1
25.54 Mikaela Johannesson 96 Falun Västerås 27.1
25.55 Isabelle Eriksson 86 Lidingö Norrköping 16.2
25.55 Ida Hansen 93 Arvika Göteborg 2.2

400m

52.04 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Göteborg/Sc 3.3
54.44 Josefin Magnusson 89 Malmö Norrköping 17.2
54.50 Frida Persson 89 Hammarby Norrköping 17.2
54.98 Elin Moraiti 91 Falun Uddevalla 24.2
55.64 Pernilla Tornemark 85 Malmö Stockholm/G 21.2
55.83 Lisa Duffy 93 Hässelby Uddevalla 24.2
55.98 *Stine M Tomb 86 Hammarby Norrköping 16.2
56.31 Elin Tornhed 95 Växjö Norrköping 16.2
56.39 Lynette Morgan 91 Hammarby Sätra 26.1
56.41 Elise Malmberg 95 Hässleholm Karlskrona 12.1
56.58 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Fayetteville, AR 9.2
56.69 Klara Helander 95 Upsala Uddevalla 24.2
56.89 Sara Bley 91 Tjalve Norrköping 16.2
57.51 *Fjóla Hannesdottir 89 Falun Stockholm/G 21.2
57.65 Jessica Bloodworth 93 Tranås Norrköping 16.2
57.70 Linn Bengtsson 97 Växjö Karlskrona 12.1
57.74 Alice Svanteson 97 Sävedalen Göteborg 24.2
57.76 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Uddevalla 24.2
57.81 Frida Grindheim 96 Helsingborg Uddevalla 24.2
57.85 Hanna Hermanson 95 Kil Växjö 19.1
57.86 Isabelle Eriksson 86 Lidingö Stockholm/G 21.2
57.88 Stina M Jansson 94 Gefle Uddevalla 24.2
57.97 Lovisa Östervall 97 Tumba Huddinge 26.2
58.09 Sara Jernfält 93 Örebro Uddevalla 23.2
58.18 Malin Trollsås 93 Danderyd Norrköping 16.2

800m

2:05.91 Lovisa Lindh 91 Ullevi Växjö 9.2
2:06.25 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Norrköping 17.2
2:07.7m Abeba Aregawi 90 Hammarby Stockholm/G 21.2
2:09.45 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Norrköping 17.2
2:10.28 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby Fayetteville, AR 23.2
2:10.46 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Roxbury, MA 12.2
2:10.52 Elin Moraiti 91 Falun Sätra 26.1
2:11.26 Ida Holm 93 Täby Norrköping 17.2
2:11.60 Josefin Malmborg 94 Habo Norrköping 17.2
2:12.13 Anna Silvander 93 Danderyd Norrköping 17.2
2:12.19 Nathalie Rohlén 90 Spårvägen Växjö 20.1
2:13.75 Emmy Koskinen 89 Enhörna New York, NY 25.1
2:13.76 Astrid Rosvall 97 Hässelby Norrköping 17.2
2:14.07 Linn Bengtsson 97 Växjö Växjö 20.1
2:15.53 Isabella Andersson 97 Tureberg Huddinge 19.1
2:15.78 Lisa Nauclér 84 Hammarby Sätra 26.1
2:15.89 Samia Adan 90 Hässelby Jonesboro, AR 25.2
2:15.98 Therese Jernbeck 92 Lidingö Fayetteville, AR 25.1
2:16.58 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Örebro 13.1
2:16.98 Sara Rönnby 93 Enhörna Sätra 3.2
2:17.34 Vilma Jonsson 99 Danderyd Sätra 10.2
2:17.38 Josefin Gerdevåg 81 Örebro Örebro 13.1
2:17.43 Lisa Linnell 91 Växjö Växjö 10.2
2:17.81 Hanna Palmgren 88 Spårvägen Sätra 10.2
2:17.90 Lovisa Grönros 93 Hammarby Huddinge 19.1
överlång bana
2:10.82 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby South Bend, IN 2.2

1500m

3:58.40 Abeba Aregawi 90 Hammarby Stockholm/G 21.2
4:16.12 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Stockholm/G 21.2
4:21.46 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Norrköping 17.2
4:24.12 Linn Nilsson 90 Hälle Norrköping 17.2
4:28.34 Sarah Lahti 95 Hässelby Uddevalla 24.2
4:29.64 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Uddevalla 24.2
4:29.67 Nathalie Rohlén 90 Spårvägen Norrköping 17.2
4:30.13 Isabella Andersson 97 Tureberg Stockholm/G 21.2
4:30.99 Agnes Sjöström 94 Westmannia Norrköping 17.2
4:32.87 Lovisa Lindh 91 Ullevi Stockholm/G 21.2
4:33.56 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Sätra 27.1
4:33.72 Emilia Ohlin 93 Trollhättans IF Malmö 26.1
4:34.01 Ida Holm 93 Täby Uddevalla 24.2
4:34.08 Hanna Lindholm 79 Studenterna Sätra 3.2
4:35.34 Linn Söderholm 96 Sävedalen Uddevalla 24.2
4:36.47 Isabelle Brauer 96 Hässelby Sätra 27.1
4:39.80 Anna Silvander 93 Danderyd Uddevalla 24.2
4:41.23 Helene Malmkvist 83 Spårvägen Sätra 3.2
4:41.50 Astrid Rosvall 97 Hässelby Malmö 10.3
4:41.76 Linn Bengtsson 97 Växjö Malmö 10.3
4:42.39 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Sätra 3.2
4:43.10 Josefine Malmborg 94 Habo Uddevalla 24.2
4:43.81 Charlotte Karlsson 84 Hammarby Sätra 9.2
4:45.38 Vilma Jonsson 99 Danderyd Sätra 27.1
4:45.99§ Mary Alenbratt 90 Ullevi Birmingham, AL 24.2
överlång bana
4:43.05§ Mary Alenbratt 90 Ullevi Geneva, OH 9.2

1 mile

4:45.99 Mary Alenbratt 90 Ullevi Birmingham, AL 24.2
4:48.47 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Allston, MA 23.2
4:49.61 Lisa Öhberg 88 Hälle Birmingham, AL 9.3
5:00.87 Hannah Nilsson 91 Malmö Norman, OK 16.2
5:10.79 Emma Dahl 91 Örgryte Jonesboro, AR 25.1
5:11.36 Erica Wesström 92 Upsala Charleston, IL 23.2
5:15.11 Tilda Helgesson 92 Åhus Bloomington, IN 8.2
överlång bana
4:43.05 Mary Alenbratt 90 Ullevi Geneva, OH 9.2
5:10.62 Erica Wesström 92 Upsala Murfreesboro, TN 2.2

3000m

9:07.94 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Stockholm/G 21.2
9:26.53 Sarah Lahti 95 Hässelby Norrköping 16.2
9:28.14 Maria Larsson 94 Örgryte Göteborg 2.2
9:28.90 Mary Alenbratt 90 Ullevi Birmingham, AL 24.2
9:30.61 Linn Nilsson 90 Hälle Göteborg 2.2
9:31.18 Agnes Sjöström 94 Westmannia Norrköping 16.2
9:33.71 *Jeri Emeru 89 Sundbyberg Sätra 3.2
9:42.92 Nina Persson 91 Örgryte Norrköping 16.2
9:44.34 Hanna Lindholm 79 Studenterna Norrköping 16.2
9:46.22 Lena Eliasson 81 Hässelby Norrköping 16.2
9:48.05 Charlotte Karlsson 84 Hammarby Norrköping 16.2
9:55.79 Josefin Gerdevåg 81 Örebro Örebro 12.1
10:01.19 Emilia Ohlin 93 Trollhättans IF Göteborg 2.2
10:02.02 Elina Johansson 89 Spårvägen Norrköping 16.2
10:03.04 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Norrköping 16.2
10:05.05 Gabriella Samuelsson 87 Hässelby Örebro 17.11
10:09.07 Isabelle Brauer 96 Hässelby Norrköping 16.2
10:09.61 Lina Alainentalo 92 Hässelby Huddinge 18.1
10:10.52 Helene Malmkvist 83 Spårvägen Växjö 20.1
10:11.13 Kajsa Berg 79 Huddinge Huddinge 18.1
10:13.17 *Catherine Taylor 89 Upsala Västerås 2.2
10:15.51 Dace Landström 83 Vallentuna Sätra 3.2
10:21.92 Emma Dahl 91 Örgryte Jonesboro, AR 2.12
10:23.26 Hannah Nilsson 91 Malmö Albuquerque, NM 23.2
10:24.7m Johanna Adolfsson 89 Solvikingarna Umeå 11.3
överlång bana
10:13.76 Hannah Nilsson 91 Malmö Ames, IA 26.1

5000m


60m häck/84.0

8.36 Sofia Linde 95 Täby Göteborg/Sc 1.3
8.43 Ellinore Hallin 87 Växjö Göteborg/Sc 1.3
8.44 Maja Rogemyr 91 IF Göta Norrköping 17.2
8.51 Elise Malmberg 95 Hässleholm Uddevalla 24.2
8.54 Malin Eriksson 91 Örebro Norrköping 17.2
8.56 Caroline Lundahl 91 KA2 Göteborg 10.2
8.56 Adriana Janic 96 Malmö Norrköping 17.2
8.57 Martina Salander 92 Fredrikshof Cambridge, MA 24.2
8.60 Sofia Mossberg 95 Falun Uddevalla 24.2
8.67 Lisa Linnell 91 Växjö Örebro 13.1
8.70 Sara Svensson 91 Åhus Göteborg 2.2
8.73 Farydah Inoussa 94 Hässelby Norrköping 17.2
8.73 Frida Johansson 95 IF Göta Karlstad 26.1
8.76 Sofia Johnsson 94 Hässelby Norrköping 17.2
8.77 *Mari Klaup 90 Ullevi Göteborg 10.2
8.77 *Stine M Tomb 86 Hammarby Norrköping 26.1
8.78 Ida Hansen 93 Arvika Göteborg 2.2
8.78 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Uddevalla 24.2
8.79 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Göteborg 2.2
8.86 Andrea Nybäck 90 IF Göta New York, NY 15.2
8.89 Malin Skogström 95 Hässelby Uddevalla 24.2
8.90 Frida Linde 90 Mölndal Borås 13.1
8.94 Caroline Tegel 90 IF Göta Karlstad 26.1
8.95 Therése Lindhe 91 Hässelby Norrköping 17.2
8.96 Fanny Lindström 94 Malmö Vellinge 2.2

Höjd

1.96 Ebba Jungmark 87 Mölndal Göteborg/Sc 3.3
1.96 Emma Green Tregaro 84 Örgryte Göteborg/Sc 3.3
1.92 My Nordström 90 Norrköping Norrköping 17.2
1.88 Sofie Skoog 90 IF Göta Norrköping 17.2
1.87 Victoria Dronsfield 91 IF Göta Karlstad 26.1
1.86 Lisa Engman 94 Kil Norrköping 17.2
1.84 Molly Bergvall 95 Växjö Örebro 13.1
1.80 Ellen Björklund 90 Lund Norrköping 17.2
1.80 *Mari Klaup 90 Ullevi Göteborg 8.12
1.79 Caroline Gyllenbern 93 Tureberg Sätra 3.2
1.78 Sofia Linde 95 Täby Göteborg/Sc 1.3
1.78 Caroline Andersson 93 Gefle Bollnäs 2.2
1.78 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Karlstad 26.1
1.77 Emma Stenlöf 96 Västerås Uddevalla 24.2
1.77 Elin Tornhed 95 Växjö Malmö 26.1
1.75 Lovisa Östervall 97 Tumba Sätra 13.1
1.75 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Nampa, ID 22.2
1.74 Louise Ekman 97 Gefle Bollnäs 2.2
1.74 Vendela von Corswant 93 Örgryte Malmö 26.1
1.73 Ellinore Hallin 87 Växjö Växjö 10.2
1.73 Malin Skogström 95 Hässelby Växjö 10.2
1.73 Adriana Janic 96 Malmö Uddevalla 24.2
1.71 Louise Österberg 95 Söderhamn Uddevalla 24.2
1.71 Louise Persson 91 Växjö Norrköping 3.3
1.71 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg 8.12

Stav

4.46 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Göteborg/Sc 1.3
4.35 Malin Dahlström 89 Ullevi Växjö 9.2
4.24 Petra Olsen 90 Malmö Blacksburg, VA 2.3
4.20 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Bad Oeynhausen, GER 8.3
4.13 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Uddevalla 23.2
4.10 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Norrköping 16.2
3.93 Linda Carlsson 90 Ymer Göteborg/N 19.1
3.91 Elienor Werner 98 Hässelby Malmö 10.3
3.90 Sara Eriksson 91 Ullevi Göteborg 2.2
3.85 Nathalie Busk 91 Malmö Albuquerque, NM 2.2
3.70 Denise Eriksson 95 Gefle Bollnäs 2.2
3.70 Terese Dimblad Gonzalez 95 Malmö Malmö 9.2
3.60 Annika Jönsson 96 Helsingborg Malmö 27.1
3.60 Theresia Nyberg 92 Örgryte Wien, AUT 9.2
3.58 Sara Cannmo 96 Hovslätt Norrköping 16.2
3.55 Anna Juggas-Öberg 92 Hellas Uddevalla 23.2
3.55 *Kristina Ulitina 88 Hammarby Sätra 3.2
3.50 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Malmö 9.2
3.50 Klara Mattsson 97 Orient Malmö 9.3
3.49 Emma Andersson 91 Spårvägen Uddevalla 23.2
3.41 Emma Häggström 96 Kvarnsveden Uddevalla 23.2
3.40 Frida Bergvall 99 Växjö Göteborg/N 18.1
3.40 Minna Svärd 98 IF Göta Göteborg/N 18.1
3.36 Agnes Moberg 96 Tyresö Sätra 10.2
3.35 Andrietta Grentzmann 97 Malmö Göteborg/N 18.1

Längd

6.71 Erica Jarder 86 Spårvägen Göteborg/Sc 2.3
6.25 Lynn Johnson 94 Ullevi Norrköping 17.2
6.18 Lisa Linnell 91 Växjö Norrköping 17.2
6.16 Nadja Casadei 83 Lidingö Norrköping 17.2
6.15 Elise Malmberg 95 Hässleholm Uddevalla 23.2
6.12 Sofia Linde 95 Täby Göteborg/Sc 1.3
6.11 Matilda Hellqvist 93 Orient Uddevalla 23.2
6.02 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Norrköping 26.1
6.01 Kim McCabe 90 Lund Malmö 27.1
6.00 Malin Olsson 90 Malmö Växjö 19.1
5.97 Ellinore Hallin 87 Växjö Göteborg/Sc 1.3
5.96 Sofia Lund 86 Hässelby Sätra 3.2
5.93 Sandra Törnros 95 Gefle Huddinge 18.1
5.89 Emilia Kjellberg 96 Sunne Växjö 8.2
5.88 Emma Stenlöf 96 Västerås Norrköping 16.2
5.85 Martina Salander 92 Fredrikshof Fayetteville, AR 9.3
5.83 Lovisa Östervall 97 Tumba Stockholm/G 21.2
5.82 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Uddevalla 23.2
5.80 Jasmine Andersson 88 Tjalve Norrköping 16.2
5.80 Linda Bergh 89 Hässelby Norrköping 16.2
5.78 Angelica Ström 81 Spårvägen Norrköping 16.2
5.78 Ida Hansen 93 Arvika Uddevalla 23.2
5.77 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Uddevalla 23.2
5.74 Andrea Nybäck 90 IF Göta New York, NY 15.2
5.73 Sara Söderberg 94 Norrköping Sätra 8.2

Tresteg

13.38 Angelica Ström 81 Spårvägen Norrköping 16.2
12.75 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 3.2
12.69 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Norrköping 16.2
12.61 Hanna Tjernell 89 Mölndal Norrköping 16.2
12.54 Madeleine Nilsson 91 Gefle Norrköping 16.2
12.49 Sofie Lindesten 88 Djurgården Sätra 3.2
12.33 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Blacksburg, VA 23.2
12.30 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Uddevalla 24.2
12.29 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Uddevalla 24.2
12.28 Frida Lindström 90 Huddinge Huddinge 19.1
12.18 Malin Citess 95 Växjö Malmö 26.1
12.18 Emma Ehrlin 93 Ärla Eskilstuna 27.2
12.14 Fanny Anonsen 95 Gefle Uddevalla 24.2
12.10 Sofia Nilsson 95 Gefle Bollnäs 6.1
12.03 Sara Skogman 95 Örgryte Norrköping 16.2
11.90 Angelica Engberg 89 Hässelby Norrköping 16.2
11.86 Hanna Hoff 97 Växjö Malmö 9.3
11.84 Fanny Ernestam 98 Örebro Malmö 9.3
11.73 Ellinor Bill 95 Hammarby Stockholm/G 21.2
11.73 Emilia Kjellberg 96 Sunne Uddevalla 24.2
11.68 Izehi Ileso 89 Ullevi Fayetteville, AR 9.2
11.67 Sandra Törnros 95 Gefle Uddevalla 24.2
11.63 Johanna Dyremark 97 Tumba Malmö 9.3
11.61 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 20.1
11.59 Klara Helander 95 Upsala Västerås 3.2

Kula/4.0

17.34 Helena Engman 76 Riviera Göteborg/Mä 2.3
16.54 Catarina Andersson 77 Hässelby Växjö 9.2
15.43 Frida Åkerström 90 Huddinge Geneva, OH 17.2
15.32 Fanny Roos 95 Ljungby Köbenhavn, DEN 13.2
14.73 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Norrköping 26.1
14.33 Anna Wikström 87 Tumba Norrköping 16.2
14.30 Ellinore Hallin 87 Växjö Norrköping 16.2
14.23 Martina Salander 92 Fredrikshof Fayetteville, AR 9.3
14.14 Sofia Linde 95 Täby Göteborg/Sc 1.3
14.13 Heidi Schmidt 93 Täby Norrköping 16.2
14.11 Jennie Söderholm 93 Västerås Uddevalla 24.2
13.80 Johanna Larsson 92 Filipstad Karlstad 26.1
13.67 Lina Bengtson 94 Öresund Norrköping 16.2
13.24 Lisa Carlsson 94 Falun Uddevalla 24.2
12.91 Frida Linde 90 Mölndal Borås 13.1
12.68 Emma Ljungberg 94 Nyköping Uddevalla 24.2
12.61 Victoria Joäng 89 Lund Malmö 27.1
12.58 Erica Lantz 94 Växjö Karlskrona 13.1
12.35 Rebecka Holmqvist 89 Mölndal Göteborg 2.2
12.35 Kajsa Bank 91 Air Force Academy,CO 26.1
12.34 Lisa Linnell 91 Växjö Växjö 10.2
12.25 Therese Jernbeck 92 Lidingö Fayetteville, AR 22.2
12.14 Maria Nilsson 95 Orient Växjö 20.1
11.96 Gabriella Sundin 92 Hovslätt Jönköping 5.2
11.82 Fanny Öhrn Selahn 95 Sundbyberg Sätra 27.1

Vikt/9.08

21.14 Tracey Andersson 84 Ullevi Norrköping 15.2
19.52 Eleni Larsson 93 Huddinge Uddevalla 23.2
18.95 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Sätra 29.12
17.86 Alessandra Wall 95 Ullevi Uddevalla 23.2
17.85 Karolina Pedersen 87 Ullevi Göteborg 2.2
16.88 Frida Åkerström 90 Huddinge Geneva, OH 16.2
16.52 Marinda Petersson 95 Hässleholm Norrköping 15.2
16.32 Elinor Forssander 88 Ullevi Norrköping 15.2
16.29 Linnea Jönsson 95 Upsala Norrköping 15.2
16.20 Camilla Norr-Ericson 91 Tjalve Uddevalla 23.2
16.07 Amanda Karlsson 96 Huddinge Uddevalla 23.2
15.89 Maria Söderqvist 93 Öresund Uddevalla 23.2
14.83 Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne Norrköping 15.2
14.72 Fanny Roos 95 Ljungby Uddevalla 23.2
14.53 Jessika Lowe 96 Helsingborg Uddevalla 23.2
14.51 Lovisa Sjöstrand 97 Castor Malmö 9.3
14.10 Kajsa Bank 91 Air Force Academy,CO 12.1
13.92 Linn Forssell 97 Motala Malmö 9.3
13.71 Emma Ljungberg 94 Nyköping Uddevalla 23.2
13.60 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Växjö/Ti 16.3
13.38 Stephanie Ericson 93 Ullevi Göteborg 2.2
13.28 Lina Hallberger 97 Ymer Malmö 9.3
13.19 Frida Engström 92 Lidingö Uddevalla 23.2
12.83 Lisa Einarsson 96 Bore Uddevalla 23.2
12.81 Maria Nilsson 95 Orient Göteborg 2.2

Femkamp/K

4.531 Sofia Linde 95 Täby Göteborg/Sc 1.3
4.372 Ellinore Hallin 87 Växjö Göteborg/Sc 1.3
4.209 Martina Salander 92 Fredrikshof Fayetteville, AR 9.3
4.151 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 10.2
4.057 Lisa Linnell 91 Växjö Växjö 10.2
3.864 Therese Jernbeck 92 Lidingö Fayetteville, AR 22.2
3.831 Elin Tornhed 95 Växjö Växjö 10.2
3.773 Andrea Nybäck 90 IF Göta Allston, MA 1.3
3.702 Malin Skogström 95 Hässelby Växjö 10.2
3.603 Frida Johansson 95 IF Göta Växjö 10.2
3.560 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbyberg Växjö 10.2
3.407 Jennifer Czerapowicz 93 Ullevi Kingston, RI 7.12
3.405 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Blacksburg, VA 21.2
3.390 Sofia Johnsson 94 Hässelby Växjö 10.2
3.361 Sara Skogman 95 Örgryte Växjö 10.2
3.358 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Nampa, ID 21.2
3.348 Klara Helander 95 Upsala Växjö 10.2
3.330 Rakel Rosshagen 95 Täby Växjö 10.2
3.142 Kristina Eriksson 89 Rånäs Växjö 10.2
3.125 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Växjö 10.2
3.081 Johanna Hellgren 92 Bålsta Falun 13.1
3.011 Erica Lantz 94 Växjö Växjö 10.2
2.950 Linnea Styrman 94 Haparanda SKT Piteå 26.1
2.765 Saga Kullenbäck 91 Ullevi Växjö 10.2

>