Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 11 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA K INNE 2002

Årsbästa K 2002

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 17 MAR, 2002
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bengt Holmberg (pojkar) och Owe Fröberg (kvinnor och flickor) och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2001/2002.

OBS: För att tas med i statistiken krävs att resultaten är bekräftade av officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:
* genom att skicka komplett resultatlistefil per e-post till SFIF Statistik!
* genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88
* genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!

60m

7.43 Annika Amundin 77 Ullevi Göteborg 9.2
7.46 Jenny Kallur 81 Falun Champaign, IL 26.1
7.48 Petronella Dahlerus 83 Malmö Malmö 26.1
7.52 Susanna Kallur 81 Falun Champaign, IL 26.1
7.53 Emma Rienas 82 IF Göta Göteborg 23.2
7.53 Emmelie Barenfeld 81 Ullevi Malmö 16.2
7.55 Linda Storkull 79 Ullevi Göteborg 2.2
7.57 Malin Källgren 80 Ymer Göteborg 23.2
7.62 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Malmö 19.1
7.63 Karin Jönsson 77 Malmö Malmö 16.2
7.65 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 12.1
7.67 Emma Björkman 86 IF Göta Drammen, NOR 9.2
7.67 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 26.1
7.67 Anna Kronberg 73 Hellas Sätra 3.2
7.69 Stina Smibacker 83 Enköping Göteborg 23.2
7.69 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Göteborg 23.2
7.69 Victoria Gunnarsson 76 Täby Ames, IA 9.2
7.70 Maria Teilman 86 Hammarby Västerås 10.3
7.70 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 12.1
7.71 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.1
7.71 Carolina Klüft 83 Växjö Växjö 3.2
7.72 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Västerås 10.3
7.73 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 19.1
7.73 Lena Udd 70 Hellas Sätra 19.1
7.73 Charlotte Åberg 79 Linden Sätra 9.2

200m

23.90 Jenny Kallur 81 Falun University Park, PA 24.2
23.99 Petronella Dahlerus 83 Malmö Malmö 17.2
24.43 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 20.1
24.44 Lena Udd 70 Hellas Göteborg 9.2
24.57 Annika Amundin 77 Ullevi Malmö 27.1
24.67 Stina Smibacker 83 Enköping Malmö 16.2
24.76 Emma Hansson 86 Heleneholm Malmö 20.1
24.78 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 20.1
24.91 Emmelie Barenfeld 81 Ullevi Göteborg 19.1
25.08 Emma Björkman 86 IF Göta Karlstad 27.1
25.09 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Sätra 12.1
25.09 Elin Lundqvist 86 IF Göta Karlstad 27.1
25.11 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 13.1
25.12 Kristina Blomstrand 82 Ullevi Göteborg 19.1
25.13 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 20.1
25.15 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Västerås 20.1
25.23 Helene Nordquist 80 Täby Sätra 9.2
25.27 Paulina Orell 81 Ullevi Malmö 27.1
25.31 Erica Mårtensson 79 Växjö Malmö 16.2
25.31 Frida Näsman 78 Bollnäs Bollnäs 2.2
25.52 Maria Teilman 86 Hammarby Karlstad 27.1
25.55 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Malmö 13.1
25.55 Malin Henriksson 78 Västerås Västerås 20.1
25.58 Jenny Holmroos 86 Västerås Göteborg 2.3
25.66 Jessica Samuelsson 85 Boo Västerås 20.1
överlång bana
24.69 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Lubbock, TX 26.1

400m

53.97 Lena Udd 70 Hellas Malmö 17.2
54.21 Nadja Petersen 78 Huddinge Malmö 17.2
54.38 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 17.2
55.25 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Roxbury, MA 9.3
55.52 Kristina Blomstrand 82 Ullevi Göteborg 9.2
56.20 Sandra Pode 81 Heleneholm Göteborg 24.2
56.34 Paulina Orell 81 Ullevi Göteborg 9.2
56.36 Camilla Nyquist 79 Ymer Göteborg 3.3
56.53 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 10.3
56.65 Frida Näsman 78 Bollnäs Malmö 16.2
56.98 Stina Smibacker 83 Enköping Sätra 26.1
57.49 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Göteborg 24.2
57.60 Anna Mörstam 83 Växjö Göteborg 24.2
57.75 Linda Spetz 84 Södertälje IF Göteborg 23.2
57.75 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Västerås 10.3
57.93 Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne Västerås 10.3
57.98 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Göteborg 24.2
58.07 Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Umeå 16.1
58.22 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Sätra 13.1
58.22 Andrea Geurtsen 79 Upsala Indianapolis, IN 9.2
58.36 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 2.2
58.42 Louise Wenngren 76 Spårvägen Sätra 26.1
58.51 Caroline Huldén 81 IF Göta Houston, TX 15.2
58.70 Josefin Näsman 81 Bollnäs Göteborg 23.2
58.80 Anna Lilja 81 Nyköping Sätra 3.2

800m

2:06.43 Camilla Nyquist 79 Ymer Malmö 23.2
2:07.72 Lena Nilsson 80 Täby Seattle, WA 2.2
2:09.89 Malin Ewerlöf-Krepp 72 Spårvägen Sätra 27.1
2:11.08 Jenny Holmroos 86 Västerås Stockholm 6.2
2:12.01 Louise Wenngren 76 Spårvägen Sätra 27.1
2:12.86 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Stockholm 6.2
2:12.91 Lisa Nauclér 84 Järvsö Stockholm 6.2
2:13.15 Sofie Eklund 84 Tumba Stockholm 6.2
2:13.16 Petra Forsberg 80 Heby Jonesboro, AR 27.1
2:13.26 Flo Jonsson 78 Ärla Eskilstuna 19.1
2:14.39 Ulrika Johansson 75 Rånäs Sätra 27.1
2:14.40 Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Umeå 15.12
2:14.54 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Eskilstuna 19.1
2:14.73 Hanna Bremler 83 Tyresö Malmö 16.2
2:14.95 Carolina Klüft 83 Växjö Wien, AUT 1.3
2:15.56 Linda Olsson 81 Falun Göteborg 9.2
2:15.78 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 16.2
2:16.04 Petra Kindlund 85 Falun Stockholm 6.2
2:16.08 Jessica Gylfe 80 Växjö Göteborg 2.2
2:16.18 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Göteborg 2.2
2:16.21 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 2.2
2:16.36 Marie Norrman 81 Råby-Rekarne Fayetteville, AR 1.2
2:16.80 Pernilla Nyström 85 Hälle Göteborg 2.2
2:16.97 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Göteborg 9.2
2:17.09 Ann Carlsson 81 Mark Göteborg 2.2
överlång bana
2:09.19 Jenny Sjöström 78 Falun Ames, IA 9.2
2:12.17 Petra Forsberg 80 Heby Ames, IA 9.2

1500m

4:23.47 Ulrika Johansson 75 Rånäs Glasgow, GBR 9.3
4:32.72 Jessica Gylfe 80 Växjö Malmö 17.2
4:33.67 Sofie Hallkvist 83 Ärla Göteborg 24.2
4:33.84 Mia Larsson 81 Hälle Göteborg 24.2
4:37.09 Sofie Eklund 84 Tumba Göteborg 24.2
4:38.95 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 3.2
4:40.13 Flo Jonsson 78 Ärla Sätra 3.2
4:42.87 Petra Kindlund 85 Falun Västerås 10.3
4:43.09 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Västerås 10.3
4:43.20 Ellen Söderhult 86 Hammarby Västerås 10.3
4:44.68 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Sätra 3.2
4:46.57 Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Umeå 23.1
4:47.1m Malin Öhrn 69 Växjö Malmö 16.2
4:47.43 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Västerås 10.3
4:48.10 Hanna Bremler 83 Tyresö Sätra 9.2
4:49.27 Rebecca Bakszt 84 Lidingö Göteborg 24.2
4:49.66 Anna Stenbäck 82 Norrköping Göteborg 24.2
4:50.29 Lisa Nauclér 84 Järvsö Sätra 3.2
4:51.86 Charlotta Ottersten 85 Hälle Göteborg 2.3
4:52.12 Ann Carlsson 81 Mark Göteborg 2.3
4:53.3m Ulrica Orre 71 Hässelby Malmö 16.2
4:53.50 Ida Lindström 86 Täby Västerås 9.3
4:53.50 Carolina Martinez 80 Björnstorp Malmö 26.1
4:53.6m Annika Nyberger 68 Spårvägen Malmö 16.2
4:54.04 Erika Wallengren 75 Mölndal Göteborg 2.3

1 mile

4:38.88 Lena Nilsson 80 Täby Fayetteville, AR 9.3
4:53.28 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Lincoln, NE 23.2
4:53.58 Ida Nilsson 81 Högby Pocatello, ID 23.2
5:03.78 Jenny Sjöström 78 Falun Jonesboro, AR 8.12
5:07.53 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Norman, OK 2.2
5:09.05 Rebecca Johansson 81 IF Göta Norman, OK 2.2

3000m

9:10.48 Ida Nilsson 81 Högby Fayetteville, AR 9.3
9:28.45 Malin Öhrn 69 Växjö Malmö 16.2
9:33.57 Ulrika Johansson 75 Rånäs Malmö 16.2
9:45.54 Mia Larsson 81 Hälle Malmö 16.2
9:54.11 Ulrica Orre 71 Hässelby Malmö 16.2
9:58.46 Annika Nyberger 68 Spårvägen Sätra 9.2
9:59.72 Anna Lindh 74 Rånäs Sätra 19.1
9:59.8m Karin Schön 62 Kville Göteborg 2.2
10:04.76 Catarina Asph 77 Mora Sätra 9.2
10:14.61 Rebecca Johansson 81 IF Göta Norman, OK 2.2
10:15.75 Flo Jonsson 78 Ärla Malmö 16.2
10:18.04 Eva-Britt Karlsson 65 Sundsvall Sätra 9.2
10:25.74 Carolina Martinez 80 Björnstorp Malmö 16.2
10:28.62 Jenny Sjöström 78 Falun Jonesboro, AR 27.1
10:38.38 Anneli Fransson 78 Rånäs Sätra 27.1
10:38.70 Emma Lundgren 85 Malmberget Umeå 15.12
10:39.80 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Findlay, OH 8.2
10:40.48 Johanna Bjermkvist 83 Huddinge Sätra 9.2
10:43.56 Anna Hansson 73 Studenterna Sätra 27.1
10:47.08 Carin Jaxell 73 Enhörna Sätra 27.1
10:48.84 Linda Ek 79 Enhörna Sätra 19.1
10:56.58 Yodit Wolday 72 Hässelby Sätra 27.1
11:02.4m Lotta Olofsson 70 Majorna Göteborg 2.2
11:03.3m Eleonor Öström 59 Kville Göteborg 2.2
11:09.83 Gunnel Schütz-Rundström 73 Hässelby Sätra 19.1
överlång bana
10:32.50 Stina Thunman 70 Sundsvall Sundsvall 26.1
10:47.37 Ida Nilsson 84 Sundsvall Sundsvall 26.1

5000m

17:33.06 Rebecca Johansson 81 IF Göta Houston, TX 19.1

60m häck/84.0

8.00 Susanna Kallur 81 Falun Fayetteville, AR 8.3
8.23 Jenny Kallur 81 Falun Champaign, IL 26.1
8.28 Anna Pettersson 77 Ymer Glasgow, GBR 9.3
8.48 Karin Jönsson 77 Malmö Malmö 23.2
8.49 Carolina Klüft 83 Växjö Wien, AUT 1.3
8.66 Maria Richtnér 73 Spårvägen Sätra 3.3
8.68 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Göteborg 9.2
8.69 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Göteborg 24.2
8.69 Lina Quick 80 Gefle Malmö 17.2
8.76 Paula Preisner 83 Ullevi Göteborg 2.2
8.79 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 20.1
8.85 Erica Mårtensson 79 Växjö Göteborg 9.2
8.86 Victoria Gunnarsson 76 Täby Cedar Falls, IA 1.2
8.93 Lena Berntsson 78 Ullevi Malmö 27.1
8.94 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Sätra 3.3
8.96 Jana Cagin 79 Hässelby Roxbury, MA 2.3
8.99 Linda Persson 81 Växjö Göteborg 24.2
9.03 Lisa Norlin 83 Riviera Skellefteå 2.2
9.04 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 27.1
9.09 Lisa Helmersson 83 KA2 Göteborg 24.2
9.15 Emma Hansson 86 Heleneholm Malmö 17.2
9.17 Amanda Nilsson 83 Skellefteå Göteborg 24.2
9.18 Ulrika Nilsson 84 Orient Göteborg 24.2
9.22 Ida Sjöling 81 Lidingö Sätra 3.3
9.22 Roseline Olomina 78 Göteborgs KIK Göteborg 2.2

Höjd

1.97 Kajsa Bergqvist 76 Tureberg Arnstadt, GER 26.1
1.81 Carolina Klüft 83 Växjö Malmö 27.1
1.80 Lena Johansson 79 Hässelby Malmö 16.2
1.80 Emma Green 84 Ullevi Göteborg 2.2
1.78 Angelica Johansson 83 Hälle Malmö 27.1
1.75 Stina Bohgard 82 Tureberg Malmö 16.2
1.73 Marie Norrman 81 Råby-Rekarne Reno, NV 22.2
1.73 Linda Persson 81 Växjö Göteborg 23.2
1.72 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Göteborg 15.12
1.72 Cecilia Axelsson 84 Helsingborg Malmö 16.2
1.72 Lisa Hannula 83 Gefle Göteborg 24.2
1.70 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne Malmö 27.1
1.70 Susanna Kallur 81 Falun University Park, PA 23.2
1.70 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Sätra 3.3
1.69 Helena Redborg 83 Tureberg Göteborg 24.2
1.67 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Sätra 2.3
1.67 Jenny Gunnarsson 85 Finish Västerås 20.1
1.67 Sofia Klüft 85 Växjö Sätra 2.3
1.67 Frida Brolin 85 Ärla Örebro 27.1
1.66 Sofie Johansson 87 Villstad Malmö 26.1
1.66 Ebba Jungmark 87 Mölndal Västerås 10.3
1.66 Anna Alexson 87 Kyrkhult Malmö 26.1
1.66 Andrea Åhlin 86 Strömstad Karlstad 27.1
1.66 Sofie Lundström 83 Västerås Eskilstuna 19.1
1.66 Madelen Olsson 85 IF Göta Karlstad 27.1
1.66 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 19.1
skoltävling

Stav

4.35 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Wien, AUT 1.3
4.30 *Vala Flosadottir 78 Örgryte Malmö 24.2
4.20 Hanna-Mia Persson 78 Kalmar Malmö 24.2
3.95 Linda Persson 81 Växjö Malmö 13.1
3.85 Malin Ericsson 80 Enköping Falun 19.1
3.73 Maria Rendin 82 Malmö Malmö 17.2
3.73 Alissa White 74 Hässelby Malmö 17.2
3.65 Helena Gissle 76 Spårvägen Malmö 20.1
3.63 Ida Glemne 84 Växjö Malmö 17.2
3.63 Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK Malmö 17.2
3.63 Klara Persson 80 Spårvägen Malmö 17.2
3.55 Michelle Railsback 82 klubb? Pocatello, ID 22.2
3.55 Louise Lundin 87 Göteborgs KIK Västerås 9.3
3.53 Christina Garametsos 86 Malmö Malmö 17.2
3.50 Annica White 80 Hässelby Blacksburg, VA 9.2
3.47 Veronika Fridén 83 Mölndal Göteborg 23.2
3.40 Sophie Larup 86 Malmö Malmö 2.2
3.40 Helena Ahxner 81 Mölndal Malmö 26.1
3.35 Katja Gustafsson 84 Skellefteå Umeå 15.12
3.32 Lisa Wälitalo 82 Umedalen Göteborg 24.2
3.29 Ewa Warnqvist 85 KA2 Västerås 10.3
3.27 Anna Lindqvist 83 Skellefteå Göteborg 23.2
3.25 Sara Josefsson 84 Kville Göteborg 2.3
3.25 Louise Carlred 85 Ullevi Göteborg 17.2
3.22 Sofie Lissäng 80 Hammarby Sätra 26.1
obekräftat
3.55 Michelle Railsback 82 klubb? Bozeman, MT 25.1

Längd

6.35 Carolina Klüft 83 Växjö Mustasaari, FIN 9.2
6.15 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Malmö 16.2
6.05 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Västerås 20.1
6.00 Emma Hansson 86 Heleneholm Västerås 9.3
5.95 Sara Brankell 79 Mölndal Malmö 16.2
5.93 Lina Quick 80 Gefle Göteborg 9.2
5.92 Mfon Etim 85 Angered Västerås 9.3
5.92 Helena Rönner 80 Ullevi Ithaca, NY 23.2
5.89 Erika Persson 79 Råby-Rekarne Västerås 20.1
5.84 Sofie Andersson 81 Kville Malmö 16.2
5.83 Susanna Kallur 81 Falun University Park, PA 23.2
5.82 Catarina Östling 78 Valbo Malmö 16.2
5.81 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Sätra 3.3
5.80 Emma Björkman 86 IF Göta Västerås 9.3
5.78 Malin Marmbrandt 85 Enköping Västerås 9.3
5.77 Maria Richtnér 73 Spårvägen Sätra 3.3
5.73 Sofia Klüft 85 Växjö Västerås 9.3
5.73 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 13.1
5.73 Anna Seleznova 83 Huddinge Göteborg 23.2
5.72 Ida Glemne 84 Växjö Växjö 6.1
5.70 Karin Funke-Melin 71 Gefle Västerås 20.1
5.57 Anna Mörstam 83 Växjö Sätra 3.3
5.57 Gabriella Lundwall 85 Westmannia Västerås 9.3
5.57 Anna Wiberger 82 Mölndal Göteborg 24.2
5.54 Ida Sjöling 81 Lidingö Sätra 3.3
skoltävling

Tresteg

13.01 Annika Amundin 77 Ullevi Malmö 17.2
12.88 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 23.2
12.59 Anna Wiberger 82 Mölndal Göteborg 23.2
12.48 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Malmö 17.2
12.46 Helena Rönner 80 Ullevi Ithaca, NY 24.2
12.43 Elizabeth Franklin 79 Växjö Malmö 17.2
12.42 Desirée Carlberg 76 Ullevi Göteborg 2.2
12.40 Mfon Etim 85 Angered Göteborg 2.12
12.39 Moa Bergsten 83 Hammarby Sätra 13.1
12.21 Malin Larsson 77 Falun Malmö 17.2
12.20 Kajsa Levin 83 Tranås Göteborg 24.2
12.20 Maria Berggren 82 Ullevi Lincoln, NE 23.2
12.18 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Sätra 13.1
12.16 Angelica Ström 81 Gefle Göteborg 23.2
12.10 Anna Seleznova 83 Huddinge Göteborg 24.2
12.08 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg 2.2
12.01 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Malmö 17.2
12.00 Malin Svensson 78 Helsingborg Tampere, FIN 4.2
11.92 Madelen Nylander 84 Örbyhus Göteborg 24.2
11.92 Anna Berg 83 Ystad Malmö 19.1
11.78 Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK Västerås 10.3
11.77 Amanda Nilsson 83 Skellefteå Umeå 12.1
11.76 Paulina Orell 81 Ullevi Malmö 17.2
11.69 Linda Aguzey 85 Sundsvall Västerås 10.3
11.67 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Göteborg 2.12

Kula/4.0

16.59 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Malmö 16.2
16.58 Linda Nestorsson 75 Ullevi Göteborg 2.2
16.27 Helena Engman 76 Riviera Cardiff, GBR 2.2
16.11 Catarina Andersson 77 Heleneholm Malmö 19.1
13.91 Sofie Lundström 83 Västerås Västerås 20.1
13.79 Linda Wijkander 83 Klippan Malmö 16.2
13.74 Sara Wikström 84 Hässelby Göteborg 24.2
13.53 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Göteborg 9.2
13.49 Carolina Hjelt 86 Huddinge Malmö 16.2
13.26 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg 24.2
13.14 Karin Larsson 81 Garphyttan Riverdale, NY 16.2
13.05 Kristina Helander 84 Kvarnsveden Göteborg 24.2
12.96 Josefin Sundh 77 Södertälje IF Sätra 13.1
12.92 Maria Richtnér 73 Spårvägen Malmö 16.2
12.75 Kajsa Fällström 82 Istrum Göteborg 2.12
12.67 Mikaela Johansson 84 Ärla Nyköping 2.2
12.34 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Sätra 3.3
12.23 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Norman, OK 17.2
12.09 Anneli Johansson 69 Ume FI Umeå 12.1
12.03 Tracey Andersson 84 Trelleborg Göteborg 24.2
11.71 Barbro Bengtson 63 Pallas Malmö 9.2
11.61 Anna Mörstam 83 Växjö Malmö 27.1
11.59 Caroline Höglund 85 Mölndal Göteborg 2.2
11.55 Malin Renman 86 Östersund Bollnäs 2.2
11.37 Karin Åkerstedt 79 Östersund Östersund 20.1

Femkamp/K

4.535 Carolina Klüft 83 Växjö Wien, AUT 1.3
4.021 Maria Richtnér 73 Spårvägen Sätra 3.3
3.917 Susanna Kallur 81 Falun University Park, PA 23.2
3.725 Anna Mörstam 83 Växjö Sätra 3.3
3.636 Ida Sjöling 81 Lidingö Sätra 3.3
3.629 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Sätra 3.3
3.318 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Sätra 3.3
3.239 Jeanette Hansson 79 Lidingö Sätra 3.3
2.978 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Sätra 3.3
2.787 Johanna Höglund 84 Upsala Sätra 3.3

>