Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2013

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 3 NOV, 2013
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bo Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2013.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1991-1993, P19/F19: Födda 1994-95, P17/F17: Födda 1996, P16/F16: Födda 1997, P15/F15: Födda 1998, P14/F14: Födda 1999 - plus ev 00:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.39 Linn Bäcklin 99 IF Göta Glanshammar 14.9
12.55 Vilma Åkerman 99 Gefle Gävle 20.7
12.66 Carolina Söderbom 99 Ärla Glanshammar 14.9
12.68 Moa Seger 99 Glanshammar Glanshammar 14.9
12.68 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Sollentuna 8.6
12.70 Fanny Runheim 99 Örebro Glanshammar 6.6
12.77 Hanna Axelsson 99 Upsala Sollentuna 8.6
12.80 Lisa Dahlström 99 Orient Göteborg/U 29.6
12.82 Madeleine Söderlund 99 Lerum Eksjö 14.9
12.89 Saga Berneryd 99 Danderyd Glanshammar 14.9
12.95 Julia Olander 99 KA2 Helsingborg 7.7
12.95 Ida Thunberg 99 Stål Kvarnsveden 8.6
12.96 Alexandra Wiberg 99 Malmö Vellinge 16.6
12.98 Maja Lassen 99 Eslöv Eksjö 14.9
13.02 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Varberg 4.8
13.03 Nicole Ridegård 99 Malmö Hässleholm 1.5
13.04 Sara Hermansson 99 Enhörna Glanshammar 14.9
13.10 Emma Skotte 99 Norrköping Norrköping 17.8
13.17 Linnea Mossberg 99 Håfreström Skara 31.8
13.20 Connie Grefjord 99 Hovslätt Habo 15.6
medvind
12.57 Carolina Söderbom 99 Ärla Eskilstuna 15.6
12.76 Ida Thunberg 99 Stål Leksand 27.7
12.83 Alexandra Wiberg 99 Malmö Vellinge 16.6
12.91 Julia Olander 99 KA2 Helsingborg 7.7
12.94 Linnea Mossberg 99 Håfreström Skara 31.8
12.95 Nicole Ridegård 99 Malmö Helsingborg 7.7
13.07 Emmy Smedberg 00 KA2 Karlskrona 15.6
13.12 Josefine Lundvall 99 Täby Sollentuna 8.6
13.17 Johanna Furhoff 99 Hagen Skara 31.8
13.18 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Eksjö 14.9
13.19 Elin Bärjegård 99 Leksand Leksand 27.7

300m

41.36 Moa Seger 99 Glanshammar Göteborg/U 30.6
41.78 Carolina Söderbom 99 Ärla Glanshammar 15.9
41.80 Alexandra Wiberg 99 Malmö Vellinge 16.6
42.24 Emma Skotte 99 Norrköping Stockholm/S 24.8
42.37 Sara Hermansson 99 Enhörna Stockholm/S 24.8
42.38 Vilma Jonsson 99 Danderyd Uppsala 6.7
42.77 Ida Thunberg 99 Stål Uppsala 6.7
42.78 Madeleine Söderlund 99 Lerum Kungsbacka 7.9
42.84 Julia Olander 99 KA2 Göteborg/U 30.6
42.91 Klara Ekelund 99 KA2 Hässleholm 27.7
42.96 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Eksjö 15.9
43.30 Lina Jehander 99 Göteborgs KIK Borås 9.6
43.38 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Göteborg/S 2.6
43.50 Miranda Widdgård 99 Hälle Göteborg/S 2.6
43.60 Betty Lundmark 99 Tureberg Glanshammar 15.9
43.67 Lisa Dahlström 99 Orient Göteborg/U 30.6
43.83 Nicole Ridegård 99 Malmö Eksjö 15.9
43.93 Amanda Jacobsson 99 Trelleborg Eksjö 15.9
43.98 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Kungsbacka 7.9
44.01 Alexandra Sörensen 99 Falun Glanshammar 15.9

800m

2:16.59 Klara Magnusson 00 Hagen Skara 31.8
2:16.61 Vilma Jonsson 99 Danderyd Danderyd 12.5
2:18.00 Mika Söderström 99 Vallentuna Göteborg/U 28.6
2:21.97 Emma Magnusson 99 Mölndal Eksjö 14.9
2:22.37 Elsa Nilsson 99 Trollhättans FIK Göteborg/S 1.6
2:22.52 Beatrice Brink 99 Kville Eksjö 14.9
2:24.43 Hannah Hellbom 00 Falun Sandviken 1.6
2:25.09 Esther Sandén Alin 00 Stocksäter Örebro 31.7
2:26.31 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Kungälv 23.6
2:27.26 Hanna Westhoff 99 Växjö Eksjö 14.9
2:27.48 Carolina Söderbom 99 Ärla Glanshammar 14.9
2:29.30 Betty Lundmark 99 Tureberg Huddinge 7.9
2:29.40 Hedda Jahrl 99 Hammarby Täby 31.8
2:29.65 Stina Johansson 99 Tranås Stockholm/S 24.8
2:29.74 Tilda Pettersson 00 Björnstorp Lund 7.9
2:30.00 Tilda Lundström 99 Eskilstuna Stockholm/S 24.8
2:30.03 Linnea Dennerporth 99 Väsby Täby 31.8
2:30.05 Frida Ahlund 99 Upsala Sollentuna 8.6
2:30.44 Julia Dyrke 99 Hammarby Stockholm/S 24.8
2:30.94 Elin Marcusson 99 Trångsviken Härnösand 31.8

2000m

6:25.10 Vilma Jonsson 99 Danderyd Göteborg/U 30.6
6:44.60 Emma Magnusson 99 Mölndal Eksjö 15.9
6:49.04 Beatrice Brink 99 Kville Eksjö 15.9
6:53.79 Mika Söderström 99 Vallentuna Göteborg/U 30.6
6:53.97 Klara Magnusson 00 Hagen Stockholm/S 24.8
7:00.31 Chanell Cranning Hillgren 00 Hulån Stockholm/S 24.8
7:02.77 Hanna Westhoff 99 Växjö Eksjö 15.9
7:05.83 Anna Hallmén 99 Örebro Glanshammar 15.9
7:09.97 Linnea Dennerporth 99 Väsby Stockholm/S 14.8
7:12.50 Marie Ebbestad 00 Gottsunda Stockholm/S 24.8
7:16.23 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Kungsbacka 7.9
7:19.06 Cornelia Storm Karlén 99 Lidköping Göteborg/U 30.6
7:20.21 Lovisa Bardh 99 Graal Eksjö 15.9
7:20.22 Stina Johansson 99 Tranås Eksjö 15.9
7:24.72 Hanna Näslund 00 Trångsviken Östersund 1.6
7:26.48 Victoria Richardson 00 Hammarby Stockholm/S 24.8
7:26.91 Linn Alness Borg 00 Lidingö Stockholm/S 24.8
7:28.31 Isa Ek 99 Björnstorp Eksjö 15.9
7:29.21 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Stockholm/S 24.8
7:31.55 Nina Gunnarsson 99 Ljungby Eksjö 15.9

1500m hinder/76.2

4:55.83 Vilma Jonsson 99 Danderyd Göteborg/U 28.6
5:12.90 Mika Söderström 99 Vallentuna Glanshammar 14.9
5:21.02 Emma Magnusson 99 Mölndal Göteborg/S 30.7
5:26.96 Anna Hallmén 99 Örebro Glanshammar 14.9
5:28.92 Linnéa Dennerporth 99 Väsby Enskede 3.9
5:37.01 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Varberg 4.8
5:43.49 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Eksjö 14.9
5:48.89 Cornelia Storm Karlén 99 Lidköping Varberg 4.8
5:58.76 Hedda Jahrl 99 Hammarby Enskede 3.9
6:02.27 Frida Wistfors 99 Linköping Motala 1.6
6:03.4m Marie Ebbestad 00 Gottsunda Uppsala 3.9
6:06.86 Tyra Löthman 99 Tureberg Enskede 3.9
6:09.73 Julia Larsson 99 Motala Motala 1.6
6:11.27 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Enskede 3.9
6:18.20 Lovisa Jonassen 99 Täby Sollentuna 18.5

80m häck/76.2

11.72 Ida Thunberg 99 Stål Glanshammar 15.9
12.05 Fanny Runheim 99 Örebro Glanshammar 6.6
12.07 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Norrköping 18.8
12.13 Emma Skotte 99 Norrköping Huddinge 7.9
12.27 Elin Bärjegård 99 Leksand Glanshammar 15.9
12.29 Amanda Hansson 99 Hässelby Glanshammar 15.9
12.29 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Varberg 21.9
12.32 Moa Kjellander 99 Åhus Kristianstad 10.7
12.38 Madeleine Söderlund 99 Lerum Eksjö 15.9
12.42 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Eksjö 15.9
12.62 Tova Göransson 99 Hinden Stockholm/S 24.8
12.64 Anina Stens 99 Spårvägen Stockholm/S 24.8
12.73 Cani Mahmoud 99 Marieby Sundsvall 15.6
12.79 Ella Moberg 99 Västerås Glanshammar 15.9
12.80 Lisa Gunnarsson 99 La Roche sur Yon, FRA 7.7
12.86 Alexandra Wiberg 99 Malmö Ystad 9.6
12.88 Mathilda Fogelberg 99 Örgryte Huddinge 7.9
13.09 Saga Backeström 99 Umedalen Stockholm/S 24.8
13.13 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Stockholm/S 24.8
13.18 Astrid Lees 99 Brattås Tanumshede 16.6
medvind
12.03 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Eskilstuna 15.6
13.07 Jennifer Karlsson 99 Österhaninge Huddinge 16.6

300m häck/76.2

44.20 Vilma Jonsson 99 Danderyd Sollentuna 8.6
45.55 Emma Skotte 99 Norrköping Eksjö 14.9
46.19 Ida Thunberg 99 Stål Glanshammar 14.9
46.34 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Glanshammar 14.9
47.40 Madeleine Söderlund 99 Lerum Kungsbacka 8.9
47.72 Martina Winberg 99 Mölndal Kungsbacka 8.9
48.45 Alexandra Wiberg 99 Malmö Ängelholm 17.8
48.51 Alexandra Sörensen 99 Falun Glanshammar 14.9
48.71 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Eksjö 14.9
49.01 Ida Leinvall 99 Udd Eksjö 14.9
49.49 Linn Kalderén 99 Tureberg Stockholm/S 25.8
49.63 Hanna Axelsson 99 Upsala Glanshammar 14.9
49.64 Isabella Engström 99 Hammarby Glanshammar 14.9
49.79 Linnea Nordlund 99 Nora Stockholm/S 25.8
49.98 Emelina Wirebro 99 Motala Motala 19.5
50.13 Saga Backeström 99 Umedalen Härnösand 31.8
50.31 Erika Alkstrand 99 Ymer Eksjö 14.9
50.44 Cani Mahmoud 99 Marieby Östersund 18.6
50.55 Astrid Lees 99 Brattås Eksjö 14.9
50.85 Beatrice Persson 99 Lund Eksjö 14.9

Höjd

1.70 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Eksjö 14.9
1.70 Erika Wärff 00 Öresund Tårnby, DEN 5.5
1.65 Maja Nilsson 99 Motala Eksjö 14.9
1.63 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Halmstad 13.7
1.61 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Varberg 21.9
1.61 Frida Bergvall 99 Växjö Huddinge 7.9
1.61 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Sollentuna 9.6
1.60 Sanna Pettersson 99 Östersund Härnösand 31.8
1.59 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Eksjö 14.9
1.59 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Göteborg/U 28.6
1.58 Fanny Jansson 99 Hammarby Stockholm/S 25.8
1.57 Rosa Vallgårda 99 Luleå Härnösand 31.8
1.57 Jennifer Dalberg 99 Piteå Huddinge 7.9
1.56 Saga Sjöberg 99 Öresund Eksjö 14.9
1.56 Lovisa Karlsson 00 Högby Kalmar 28.9
1.56 Ebba Carlsson 99 Hinden Högby 7.7
1.56 Hanna Rynler 99 Västerås Uppsala 7.7
1.56 Martina Börjesson 00 Lerum Borås 8.6
1.55 Julia Samuelsson 99 Högby Nybro 1.9
1.55 Clara Bergström 99 Sunne Glanshammar 14.9
1.55 Julia Hjertén 99 Istrum Skara 31.8
skoltävling
1.61 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Ekerö 30.5

Stav

3.42 Lisa Gunnarsson 99 Arnage, FRA 16.6
3.35 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Eksjö 15.9
3.31 Frida Bergvall 99 Växjö Stockholm/S 24.8
3.16 Hanna Viklund 99 Umedalen Härnösand 31.8
3.10 Ebba Blomstrand 00 Åsbro Uppsala 6.7
2.95 Matilda Ekenberg 00 Sävedalen Eksjö 14.9
2.93 Hanna Bielke 99 Täby Glanshammar 15.9
2.90 Ebba Carlsson 99 Hinden Hässleholm 27.7
2.80 Megan Berg Nobeus 00 Malmö Eksjö 14.9
2.80 Eir Persson 00 Eslöv Köbenhavn, DEN 24.8
2.75 Maja Lundmark 99 Hammarby Enskede 11.9
2.75 Mea Natvig 99 Växjö Växjö 29.5
2.70 Stella Johannsen 00 Malmö Eksjö 14.9
2.70 Christina Pool Wiklund 99 Falköpings FIK Eksjö 15.9
2.70 Erika Alkstrand 99 Ymer Eksjö 15.9
2.63 Lydia Hemmingsson 99 Upsala Glanshammar 15.9
2.60 Ida Thunberg 99 Stål Hedemora 10.8
2.60 Axelina Johansson 00 Hovslätt Habo 15.6
2.60 Amanda Backlund 99 Orient Eksjö 15.9
2.60 Nicole Ridegård 99 Malmö Eksjö 15.9

Längd

5.51 Alexandra Wiberg 99 Malmö Huddinge 8.9
5.43 Fanny Runheim 99 Örebro Glanshammar 6.6
5.38 Klara Ekelund 99 KA2 Eksjö 14.9
5.38 Julia Olander 99 KA2 Göteborg/U 28.6
5.32 Ida Thunberg 99 Stål Göteborg/U 28.6
5.30 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Göteborg/U 28.6
5.21 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Göteborg/U 28.6
5.13 Fatima Koné 99 Ullevi Göteborg/U 28.6
5.13 Nicole Ridegård 99 Malmö Huddinge 8.9
5.12 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Huddinge 8.9
5.10 Louise Svensson 99 Eskilstuna Göteborg/U 28.6
5.09 Judith Sjöman 99 Katrineholm Göteborg/U 28.6
5.08 Carolina Eriksson 99 Huddinge Danderyd 12.5
5.07 Madelen Bergman 99 Falkenberg Göteborg/S 1.6
5.06 Ella Moberg 99 Västerås Stockholm/S 24.8
5.06 Emma Karlsson 99 Eksjö Södra Jönköping 8.9
5.05 Moa Kjellander 99 Åhus Ängelholm 18.8
5.05 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Göteborg/U 28.6
5.05 Emma Erlandsson 99 Malmö Göteborg/U 28.6
5.05 Linn Bäcklin 99 IF Göta Huddinge 8.9
okänd vind
5.13 Johanna Andersson 99 Lerum Angered 16.6
medvind
5.39 Julia Olander 99 KA2 Göteborg/U 28.6
5.24 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Varberg 3.8
5.18 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Eskilstuna 16.6
5.14 Lizzie Hager 99 Lerum Trollhättan 19.5
5.14 Johanna Andersson 99 Lerum Kungälv 23.6

Tresteg

11.60 Julia Olander 99 KA2 Karlskrona 7.9
11.37 Fatima Koné 99 Ullevi Eksjö 15.9
11.29 Lizzie Hager 99 Lerum Lerum 19.6
10.89 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Varberg 4.8
10.76 Klara Ekelund 99 KA2 Eksjö 15.9
10.68 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Göteborg/S 2.6
10.59 Emma Erlandsson 99 Malmö Helsingborg 5.7
10.57 Lovisa Karlsson 00 Högby habo 1.6
10.49 Frida Bergvall 99 Växjö Halmstad 14.7
10.45 Lisa Stenlund 99 KA2 Göteborg/U 29.6
10.40 Elin Bärjegård 99 Leksand Glanshammar 14.9
10.33 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Gävle 21.7
10.32 Sara Grahn 00 KA2 Helsingborg 5.7
10.23 Judith Sjöman 99 Katrineholm Glanshammar 14.9
10.22 Ella Moberg 99 Västerås Glanshammar 14.9
10.19 Tünde Bálint Palmgren 99 Udd Eksjö 15.9
10.18 Rebecca Strand 99 Örgryte Eksjö 15.9
10.15 Della Månsson 99 Örgryte Göteborg/S 28.7
10.12 Nora Hedin 99 Halmstad Halmstad 14.7
10.09 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Habo 1.6
medvind
11.01 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Borås 8.6
10.71 Emma Erlandsson 99 Malmö Helsingborg 5.7
10.61 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Habo 1.6

Kula/3.0

13.17 Ida Stenbäck 99 Bore Torsby 25.5
12.26 Ida Olsson 99 Hagen Eksjö 14.9
11.97 Sandra Vestlund 99 Kil Glanshammar 14.9
11.71 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Glanshammar 14.9
11.68 Hanna Bielke 99 Täby Täby 1.9
11.52 Hanna Borgemyr 99 Trollhättans FIK Kungsbacka 7.9
11.49 Ida Jansson Andersson 99 Håfreström Eksjö 14.9
11.45 My Aggefors 99 Tumba Eskilstuna 15.6
11.44 Louise Svensson 99 Eskilstuna Glanshammar 14.9
11.34 Frida Bergvall 99 Växjö Stockholm/S 25.8
11.27 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Eksjö 14.9
10.89 Tilde All 99 Täby Täby 1.9
10.85 Ida Thunberg 99 Stål Järvsö 22.9
10.80 Alma Folke 99 Tranås Eksjö 14.9
10.76 Elin Karlsson 99 Ljungby Växjö/V-K 3.9
10.46 Amanda Lejros 99 Leksand Glanshammar 14.9
10.45 Amanda Nilsson 99 Laholm Eksjö 14.9
10.44 Wilma Eriksson 99 Ymer Huddinge 7.9
10.34 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Varberg 21.9
10.32 Julia Johansson Elvin 99 Motala Norrköping 18.8

Diskus/0.6

41.83 Ida Stenbäck 99 Bore Torsby 25.5
41.31 Eleonora Olsmats 99 Danderyd Glanshammar 14.9
41.03 Ida Olsson 99 Hagen Göteborg/U 30.6
40.01 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Halmstad 14.7
39.67 Johanna Edvall 00 Skade Glanshammar 14.9
39.24 Evelina Eklund 99 Hinden Växjö/V-K 7.8
38.85 Julia Johansson Elvin 99 Motala Uppsala 6.7
37.36 Hanna Wahlström 99 Åsbro Askersund 5.9
37.19 Cecilia Larsson 99 Växjö Växjö/V-K 7.8
36.02 Amanda Aasa 99 Habo Villstad 31.8
35.49 Cajsa Jönsson 99 Öresund Malmö/S-K 31.7
34.99 Malin Eriksson 00 Tumba Sollentuna 8.6
34.63 Amanda Lejros 99 Leksand Glanshammar 14.9
34.23 Mia Lindberg 00 Öresund Malmö/S-K 28.9
34.19 Tilde All 99 Täby Uppsala 6.7
33.98 My Aggefors 99 Tumba Kil 4.8
33.14 Emelie Gerdsdorff 99 Sundsvall Sundsvall 16.6
33.05 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Villstad 31.8
32.43 Elin Karlsson 99 Ljungby Eksjö/S 14.9
32.05 Lisa Bonander 99 Bore Glanshammar 14.9

Slägga/3.0

45.56 Ida Stenbäck 99 Bore Torsby 25.5
42.24 Amanda Lejros 99 Leksand Järvsö 22.9
40.80 Ida Olsson 99 Hagen Eksjö/S 15.9
38.88 Cecilia Larsson 99 Växjö Växjö/V-K 3.9
38.33 Linnea Nilsson 99 Malmö Malmö/S-K 31.7
37.98 Sara Forssell 00 Motala Motala 21.7
37.95 Victoria Lagerberg 00 Huddinge Huddinge/J 16.6
37.90 Cajsa Jönsson 99 Öresund Trelleborg 1.6
37.37 Emelie Gerdsdorff 99 Sundsvall Järvsö 22.9
36.87 Johanna Edvall 00 Skade Sollentuna 8.6
36.08 Evelina Eklund 99 Hinden Växjö/V-K 7.8
34.29 Amanda Aasa 99 Habo Nybro 1.9
34.15 Frida Lundberg 99 Åhus Åhus 30.7
33.84 Lisa Bonander 99 Bore Torsby 25.8
33.46 Eleonora Olsmats 99 Danderyd Uppsala 7.7
33.26 Elin Karlsson 99 Ljungby Eksjö/S 15.9
32.26 Ellen Mårtensson 99 Linköping Tranås 29.9
32.14 Julia Nilsson 00 Varberg Borås 9.6
31.84 Vilma Engbe 00 Öresund Malmö/S-K 7.8
31.25 Maria Granrud Aune 99 Marieby Järvsö 22.9

Spjut/400

44.82 Ida Thunberg 99 Stål Hedemora 2.6
40.18 Sandra Vestlund 99 Kil Göteborg/U 29.6
38.54 Louise Svensson 99 Eskilstuna Stockholm/S 24.8
37.90 My Aggefors 99 Tumba Uppsala 7.7
36.64 Clara Bergström 99 Sunne Sunne 6.7
35.94 Tilda Oldberg 99 Sävedalen Kungsbacka 8.9
35.12 Hanna Bielke 99 Täby Huddinge 8.9
34.96 Erika Wärff 00 Öresund Malmö/S-K 14.8
33.63 Alma Folke 99 Tranås Halmstad 13.7
33.47 Anna Nogolova 99 Umedalen Umeå 20.6
33.42 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Huddinge 8.9
32.91 Julia Arlestrand 99 Sunne Glanshammar 15.9
32.76 Hanna Borgemyr 99 Trollhättans FIK Trollhättan 19.5
32.38 Amanda Nilsson 99 Laholm Eksjö 15.9
32.30 Rebecca Nishiura 00 Wärnamo Tranås 29.9
31.36 Linn Kalderén 99 Tureberg Glanshammar 15.9
31.35 Elin Bärjegård 99 Leksand Glanshammar 15.9
31.30 Lina Larsson 00 Säter Falun 18.8
30.93 Daniella Ekström 99 Örbyhus Bålsta 25.8
30.92 Maria Runneberger 99 Sävedalen Kungsbacka 8.9

Sexkamp/F15

3.657 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Varberg 22.9
3.369 Frida Bergvall 99 Växjö Kalmar 29.9
3.339 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Eskilstuna 16.6
3.260 Moa Kjellander 99 Åhus Varberg 22.9
3.138 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Varberg 22.9
3.037 My Aggefors 99 Tumba Eskilstuna 16.6
2.890 Isabella Engström 99 Hammarby Eskilstuna 16.6
2.792 Julia Olander 99 KA2 Varberg 22.9
2.768 Saga Backeström 99 Umedalen Stenungsund 14.7
2.702 Klara Ekelund 99 KA2 Varberg 22.9
2.691 Alva Cederholm 99 Stål Eskilstuna 16.6
2.676 Julia Samuelsson 99 Högby Kalmar 29.9
2.627 Astrid Lees 99 Brattås Stenungsund 14.7

>