Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2013

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 2 DEC, 2013
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bo Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2013.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1991-1993, P19/F19: Födda 1994-95, P17/F17: Födda 1996, P16/F16: Födda 1997, P15/F15: Födda 1998, P14/F14: Födda 1999 - plus ev 00:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.13 Lisa Warfvinge 98 Varberg Eskilstuna 9.8
12.41 Lisa Björklund 98 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
12.48 Maja Almgren 98 Gotland Eskilstuna 9.8
12.52 Hedda Ringman 98 Norrköping Eskilstuna 9.8
12.53 Fanny Ernestam 98 Örebro Eskilstuna 9.8
12.54 Kaiza Karlén 98 Arvika Arvika 27.7
12.55 Vanja Blomberg 98 Klippan Eskilstuna 9.8
12.59 Alexandra Larsson 98 IF Göta Eskilstuna 9.8
12.60 Mathilda Eriksson 98 Tumba Eskilstuna 9.8
12.64 Josefin Persson 98 Sävedalen Göteborg/S 1.6
12.64 Moa Mattisson 98 Helsingborg Göteborg/U 29.6
12.71 Tove Olsson 98 Tumba Eskilstuna 9.8
12.72 Rebecka Svedberg 98 Linköping Göteborg/U 29.6
12.80 Nikki Sjöberg 98 Bollnäs Eskilstuna 9.8
12.86 Efe Agbonkhese 98 Hammarby Täby 1.9
12.88 Pernilla Hansson 98 Hammarby Sollentuna 8.6
12.90 Emelie Rantzow 98 Ymer Eskilstuna 9.8
12.96 Ida Nilsson 98 Hovslätt Jönköping 19.6
12.97 Moa Nykvist 98 Gefle Gävle 19.6
12.97 Julia Söderberg 98 Sundsvall Gävle 20.7
12.97 Jenny Lestander 98 Linköping Eskilstuna 9.8
medvind
12.34 Vanja Blomberg 98 Klippan Helsingborg 7.7
12.35 Lisa Björklund 98 Göteborgs KIK Eskilstuna 9.8
12.47 Fanny Ernestam 98 Örebro Eskilstuna 9.8
12.67 Efe Agbonkhese 98 Hammarby Uppsala 7.7
12.84 Elin Johansson 98 Kristinehamn Kil 8.6
12.91 Hanna Aabakken 98 Västerås Eskilstuna 9.8
12.93 Evelina Olsson 98 Orient Tanumshede 16.6
12.96 Isa Andersson 98 Helsingborg Helsingborg 7.7
12.96 Sofie Borssén 98 Kalmar Karlskrona 7.9
12.97 Amanda Lindblom 98 Råby-Rekarne Uppsala 7.7

300m

40.15 Josefin Persson 98 Sävedalen Göteborg/U 30.6
40.75 Tove Olsson 98 Tumba Göteborg/U 30.6
40.77 Lisa Björklund 98 Göteborgs KIK Eskilstuna 11.8
40.81 Minna Svärd 98 IF Göta Halmstad 13.7
40.98 Moa Mattisson 98 Helsingborg Göteborg/U 30.6
41.65 Hanna Aabakken 98 Västerås Stockholm/S 24.8
41.68 Rebecka Svedberg 98 Linköping Göteborg/U 30.6
41.74 Vanja Blomberg 98 Klippan Eskilstuna 11.8
42.20 Emelie Rantzow 98 Ymer Göteborg/U 30.6
42.21 Marina Janhunen 98 Hammarby Eskilstuna 11.8
42.22 Amanda Holmberg 98 Lidköping Skara 6.6
42.28 Maja Almgren 98 Gotland Huddinge 21.9
42.33 Anna Engelin 98 Östersund Krokom 14.9
42.67 Mathilda Eriksson 98 Tumba Göteborg/U 30.6
42.76 Ida Fritzdorf Kåberg 98 Hammarby Sollentuna 9.6
42.77 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Stockholm/S 24.8
42.96 Linnea Broström 98 Linköping Eskilstuna 10.8
43.34 Sofie Borssén 98 Kalmar Huddinge 21.9
43.35 Linnea Johansson 98 Ymer Göteborg/S 2.6
43.46 Hanna Kapell 98 Hammarby Kil 4.8

800m

2:14.45 Linnea Broström 98 Linköping Eskilstuna 10.8
2:15.60 Josefin Persson 98 Sävedalen Stockholm/S 24.8
2:15.82 Cornelia Karlsson 98 Sävedalen Uppsala 16.6
2:18.04 Isabelle Haugen 98 Hellas Sollentuna 8.6
2:18.10 Sabina Forsberg 98 Glanshammar Eskilstuna 10.8
2:18.43 Marina Janhunen 98 Hammarby Huddinge 7.9
2:18.67 Anna Engelin 98 Östersund Eskilstuna 10.8
2:20.78 Frida Andersson 98 Eslöv Göteborg/U 28.6
2:21.73 Sofia Johansson 98 Tranås Borås 12.5
2:21.93 Linnea Isaksson 98 Falkenberg Eskilstuna 10.8
2:22.58 Kerstin Wadman 98 Göteborgs KIK Stockholm/S 24.8
2:23.46 Lisa Björklund 98 Göteborgs KIK Huddinge 7.9
2:24.39 Tove Olsson 98 Tumba Huddinge 7.9
2:24.44 Lovisa Martinsson 98 IF Göta Karlstad 24.8
2:24.55 Olivia Kempi 98 Helsingborg Stockholm/S 24.8
2:24.94 Gabriella Mårtensson 98 Skade Sandviken 1.6
2:25.70 Moa Carlsson 98 Sävedalen Göteborg/S 1.6
2:26.04 Malin Svärdling 98 Täby Huddinge 7.9
2:26.19 Julia Kanerva 98 Lerum Göteborg/U 28.6
2:26.43 Isabelle Melin 98 Kville Borås 8.6

2000m

6:25.36 Cornelia Karlsson 98 Sävedalen Göteborg/U 30.6
6:41.09 Isabelle Haugen 98 Hellas Sollentuna 9.6
6:52.17 Kerstin Wadman 98 Göteborgs KIK Göteborg/S 2.6
6:58.62 Moa Carlsson 98 Sävedalen Göteborg/S 2.6
6:59.29 Josefin Persson 98 Sävedalen Göteborg/S 2.6
6:59.43 Sara Overgaard 98 Kville Göteborg/S 2.6
7:02.16 Alice Greberg 98 Mölndal Göteborg/U 30.6
7:05.32 Sabina Forsberg 98 Glanshammar Eskilstuna 11.8
7:05.65 Emma Larsson 98 Kvarnsveden Eskilstuna 11.8
7:06.72 Alexandra Simonsen 98 Mölndal Eskilstuna 11.8
7:16.6m Elise Wallén 98 Skövde Skövde 10.6
7:28.63 Helena Thim 98 Upsala Stockholm/S 18.6
7:31.21 Malin Svärdling 98 Täby Huddinge 22.9
7:37.17 Isa Teglund 98 Udd Eskilstuna 11.8
7:37.79 Emma Jansson 98 Westmannia Örebro 19.6
7:38.38 Matilda Brännström 98 Umedalen Umeå 20.8
7:43.55 Emmy Näslund 98 Brännan Härnösand 1.9
7:44.85 Jessica Nylander Leslie 98 Tumba Sollentuna 9.6
7:45.34 Anna Bengtsson 98 Sävedalen Göteborg/S 2.6
7:49.37 Helena Saarela 98 Trollhättans FIK Skara 31.8

1500m hinder/76.2

5:09.16 Cornelia Karlsson 98 Sävedalen Eskilstuna 9.8
5:12.91 Kerstin Wadman 98 Göteborgs KIK Eskilstuna 9.8
5:24.53 Sara Overgaard 98 Kville Göteborg/S 30.7
5:24.76 Marina Janhunen 98 Hammarby Eskilstuna 9.8
5:34.50 Alice Greberg 98 Mölndal Eskilstuna 9.8
5:37.09 Alexandra Simonsen 98 Mölndal Eskilstuna 9.8
5:39.86 Helena Thim 98 Upsala Huddinge 14.6
5:41.09 Malin Svärdling 98 Täby Huddinge 16.6
5:53.76 Isa Teglund 98 Udd Eskilstuna 9.8
5:56.73 Erika Sandberg 98 Huddinge Malmö/S 16.6
6:03.43 Julia Arvidsson 98 Växjö Eskilstuna 9.8
6:08.79 Moa Carlsson 98 Sävedalen Eskilstuna 9.8
6:11.62 Emma Jansson 98 Westmannia Köping 8.6
6:20.38 Jessica Nylander Leslie 98 Tumba Sollentuna 18.5

80m häck/76.2

11.70 Tove Olsson 98 Tumba Göteborg/U 28.6
11.75 Amanda Holmberg 98 Lidköping Stockholm/S 24.8
11.83 Moa Mattisson 98 Helsingborg Huddinge 7.9
11.84 Mathilda Eriksson 98 Tumba Eskilstuna 11.8
11.91 Minna Svärd 98 IF Göta Halmstad 14.7
11.96 Pernilla Hansson 98 Hammarby Huddinge 7.9
12.03 Emelie Hammarström 98 Falun Eskilstuna 11.8
12.12 Hanna Kapell 98 Hammarby Huddinge 7.9
12.16 Julia Söderberg 98 Sundsvall Eskilstuna 11.8
12.16 Ellen Eklund 98 Piteå Huddinge 7.9
12.20 Isa Andersson 98 Helsingborg Göteborg/S 1.6
12.23 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Kalmar 14.9
12.23 Lisa Björklund 98 Göteborgs KIK Huddinge 7.9
12.25 Amanda Lindblom 98 Råby-Rekarne Sollentuna 9.6
12.27 Filippa Fernström 98 Malmö Kristianstad 10.7
12.32 Helena Kolte 98 Täby Stockholm/S 24.8
12.34 Alexandra Larsson 98 IF Göta Stockholm/S 24.8
12.49 Wilma Nordkvist 98 Helsingborg Huddinge 7.9
12.52 Bianca Salming 98 Täby Kalmar 14.9
12.53 Elienor Werner 98 Hässelby Huddinge 7.9
medvind
11.71 Moa Mattisson 98 Helsingborg Göteborg/S 1.6
11.90 Amanda Lindblom 98 Råby-Rekarne Eskilstuna 15.6

300m häck/76.2

43.48 Tove Olsson 98 Tumba Göteborg/U 28.6
43.78 Minna Svärd 98 IF Göta Malmö/S 16.6
44.79 Anna Engelin 98 Östersund Huddinge 22.9
44.93 Lisa Björklund 98 Göteborgs KIK Göteborg/U 28.6
45.39 Amanda Holmberg 98 Lidköping Göteborg/U 28.6
45.73 Pernilla Hansson 98 Hammarby Sollentuna 8.6
45.74 Hanna Kapell 98 Hammarby Eskilstuna 10.8
45.80 Lovisa Linde 98 Täby Eskilstuna 10.8
45.82 Wilma Nordkvist 98 Helsingborg Göteborg/U 28.6
45.84 Mathilda Eriksson 98 Tumba Sollentuna 8.6
45.94 Julia Söderberg 98 Sundsvall Eskilstuna 10.8
46.14 Emelie Rantzow 98 Ymer Eskilstuna 10.8
46.33 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Göteborg/U 28.6
46.40 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg/U 28.6
46.56 Helena Kolte 98 Täby Stockholm/S 25.8
46.61 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Göteborg/U 28.6
46.64 Hanna Aabakken 98 Västerås Huddinge 14.6
46.64 Bianca Salming 98 Täby Sollentuna 8.6
47.60 Maria Södergren 98 Täby Huddinge 22.9
47.60 Nora Karlsson 98 Hässelby Göteborg/U 28.6

Höjd

1.76 Linnea Lindbom 98 KA2 Hässleholm 28.7
1.70 Elin Johansson 98 Kristinehamn Sunne 6.7
1.69 Louise Estberg 98 Malmö Eskilstuna 10.8
1.68 Sofia Lindwall 98 Göteborgs KIK Göteborg/U 30.6
1.67 Bianca Salming 98 Täby Eskilstuna 10.8
1.66 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg/S 14.6
1.62 Rebecka Svedberg 98 Linköping Göteborg/U 30.6
1.61 Wilma Nordkvist 98 Helsingborg Huddinge 7.9
1.60 Pernilla Hansson 98 Hammarby Täby 31.8
1.57 Sabina Forsberg 98 Glanshammar Eskilstuna 10.8
1.57 Helena Kolte 98 Täby Kalmar 14.9
1.57 Vilma Styrman 98 Haparanda SKT Luleå 18.8
1.57 Emelie Hammarström 98 Falun Falun 25.6
1.57 Lovisa Linde 98 Täby Huddinge 7.9
1.57 Ida Bengtsson 98 Falkenberg Borås 9.6
1.57 Matilda Syversen 98 Orient Borås 9.6
1.56 Emelie Rantzow 98 Ymer Göteborg/S 1.6
1.56 Alexia Lillhav 98 Växjö Huddinge 22.9
1.56 Linnea Berg 98 Lund Ystad 9.6
1.55 Moa Nykvist 98 Gefle Sandviken 1.6
1.55 Frida Pettersson 98 Gotland Visby 21.8
provisorisk bana
1.69 Louise Estberg 98 Malmö Hyllinge 4.7
1.66 Wilma Nordkvist 98 Helsingborg Hyllinge 4.7
1.57 Linnea Berg 98 Lund Hyllinge 4.7
skoltävling
1.57 Helena Kolte 98 Täby Ekerö 30.5
1.57 Lovisa Linde 98 Täby Ekerö 30.5

Stav

4.01 Elienor Werner 98 Hässelby Göteborg/U 30.6
3.45 Josefin Herstedt 98 Hammarby Enskede 11.9
3.35 Minna Svärd 98 IF Göta Borås 9.6
3.30 Emma Kuutti 98 Örgryte Stenungsund 23.6
3.25 Elin Domberg 98 Örebro Göteborg/U 30.6
3.10 Alexia Lillhav 98 Växjö Huddinge 21.9
2.99 Hanna Kapell 98 Hammarby Eskilstuna 9.8
2.87 Ida Fritzdorf Kåberg 98 Hammarby Eskilstuna 9.8
2.86 Linnea Palmerstedt 98 Hammarby Enskede 6.8
2.81 Rebecca Pettersson 98 Ullevi Kungsbacka 7.9
2.75 Matilda Blomstrand 98 Wärnamo Falköping 8.9
2.70 Frida Jonsson 98 Östersund Krokom 15.9
2.61 Emelie Hammarström 98 Falun Falun 20.6
2.53 Anna Engelin 98 Östersund Härnösand 31.8
2.47 Mikaela Arousell 98 Iggesund Järvsö 21.9
2.43 Vilma Styrman 98 Haparanda SKT Härnösand 31.8
2.40 Linn Lindelöf 98 Halmstad Varberg 24.8
2.33 Matilda Trense 98 Östersund Härnösand 31.8
2.27 Felicia Engberg 98 Leksand Järvsö 21.9
2.25 Frida Deltin 98 Wärnamo Falköping 8.9
2.25 Sara Svensson 98 Hagen Falköping 8.9

Längd

6.03 Kaiza Karlén 98 Arvika Arvika 27.7
5.77 Fanny Ernestam 98 Örebro Göteborg/U 28.6
5.61 Pernilla Hansson 98 Hammarby Huddinge 8.9
5.53 Sofia Lindh 98 Upsala Göteborg/U 28.6
5.51 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Eskilstuna 10.8
5.50 Efe Agbonkhese 98 Hammarby Eskilstuna 9.8
5.48 Mathilda Eriksson 98 Tumba Göteborg/U 28.6
5.45 Jenny Lestander 98 Linköping Huddinge 8.9
5.44 Alexandra Larsson 98 IF Göta Halmstad 6.7
5.44 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 8.9
5.43 Ida Bengtsson 98 Falkenberg Eskilstuna 10.8
5.43 Anna Karlsson 98 Motala Glanshammar 6.6
5.42 Isa Andersson 98 Helsingborg Borås 12.5
5.32 Emelie Hammarström 98 Falun Kalmar 15.9
5.31 Sara Sjögren 98 Stenungsund Göteborg/S 1.6
5.29 Marion Sackey Mensah 98 Huddinge Huddinge 16.6
5.29 Sophia Hofer 98 Trelleborg Ängelholm 17.8
5.28 Moa Nykvist 98 Gefle Göteborg/U 28.6
5.28 Lisa Warfvinge 98 Varberg Kungsbacka 7.9
5.27 Bianca Salming 98 Täby Eskilstuna 9.8
medvind
5.54 Sofia Lindh 98 Upsala Göteborg/U 28.6
5.29 Wilma Nordkvist 98 Helsingborg Göteborg/S 1.6

Tresteg

12.23 Fanny Ernestam 98 Örebro Eskilstuna 11.8
11.84 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 21.9
11.76 Pernilla Hansson 98 Hammarby Eskilstuna 11.8
11.42 Wilma Nordkvist 98 Helsingborg Eskilstuna 11.8
11.40 Elienor Werner 98 Hässelby Eskilstuna 11.8
11.37 Moa Nykvist 98 Gefle Eskilstuna 11.8
11.08 Efe Agbonkhese 98 Hammarby Eskilstuna 11.8
11.07 Mathilda Eriksson 98 Tumba Eskilstuna 11.8
10.94 Judith Wagersten 98 Falkenberg Eskilstuna 11.8
10.89 Sara Sjögren 98 Stenungsund Eskilstuna 11.8
10.67 Jenni Sandgren 98 Sundsvall Härnösand 31.8
10.56 Louise Estberg 98 Malmö Köbenhavn, DEN 24.8
10.56 Kaiza Karlén 98 Arvika Arvika 28.7
10.43 Sabina Forsberg 98 Glanshammar Eskilstuna 11.8
10.27 Prescilia Bakuba 98 Ullevi Angered 16.6
10.15 Sandra Höglund 98 Högbo GIF Gävle 21.7
10.13 Stina Westin 98 Östersund Huddinge 21.9
10.08 Ellinor Sperling 98 Ängelholm Halmstad 14.7
10.07 Sofia Lindwall 98 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
10.05 Anna Engelin 98 Östersund Krokom 15.9
medvind
11.48 Efe Agbonkhese 98 Hammarby Eskilstuna 11.8
10.48 Prescilia Bakuba 98 Ullevi Borås 8.6
10.38 Amanda Seger 98 Gefle Sandviken 10.9
10.29 Sandra Höglund 98 Högbo GIF Sandviken 10.9

Kula/3.0

14.09 Anna Karlsson 98 Motala Eskilstuna 11.8
13.67 Amanda Malmehed 98 Linköping Göteborg/U 28.6
13.56 Bianca Salming 98 Täby Eskilstuna 11.8
12.97 Amanda Holmberg 98 Lidköping Eskilstuna 11.8
12.60 Nina Björkman 98 Västerås Eskilstuna 11.8
12.46 Sofia Troell 98 Klippan Eskilstuna 11.8
12.31 Lovisa Linde 98 Täby Sätra 1.6
12.22 Jessica Mattsson 98 Tierp Eskilstuna 11.8
12.09 Grete Ahlberg 98 Hammarby Uppsala 14.9
12.06 Helena Kolte 98 Täby Huddinge 7.9
11.90 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Krokom 24.8
11.83 Mathilda Eriksson 98 Tumba Huddinge 16.6
11.70 Ebba Gustavsson 98 Motala Gävle 21.7
11.47 Maja Gustavsson 98 Västerås Stockholm/S 25.8
11.43 Sara Sjögren 98 Stenungsund Lidköping 24.8
11.43 Linnea Frobe 98 Täby Huddinge 7.9
11.12 Gabriella Mårtensson 98 Gefle Sandviken 1.6
11.06 Linnéa Carpenter 98 Östersund Sollentuna 8.6
11.04 Emily Berghäll 98 Hammarby Märsta 21.9
11.04 Annika Svensson 98 Hagen Falköping 8.9

Diskus/0.6

54.26 Anna Karlsson 98 Motala Linköping 16.6
48.21 Mathilda Eriksson 98 Tumba Göteborg/U 30.6
48.18 Amanda Holmberg 98 Lidköping Helsingborg 6.7
41.63 Sofia Troell 98 Klippan Göteborg/U 30.6
40.26 Grete Ahlberg 98 Hammarby Enskede 28.9
38.77 Jessica Mattsson 98 Tierp Bålsta 19.5
37.01 Emily Berghäll 98 Hammarby Sollentuna 8.6
36.18 Emma Jonasson 98 Wärnamo Eskilstuna 10.8
35.89 Nina Björkman 98 Västerås Västerås/Ap 29.6
35.47 Emelie Hammarström 98 Falun Eskilstuna 10.8
34.34 Mikaela Linnér 98 Växjö Växjö/V-K 7.8
34.06 Emilia Andersson 98 Varberg Halmstad 14.7
33.57 Agnes Ulfwinger 98 Ängelholm Ängelholm 17.8
33.44 Moa Nääs 98 Söderhamn Huddinge 20.9
32.61 Erica Karlström 98 Åhus Karlskrona 15.6
32.07 Rebecca Edberg 98 Westmannia Bålsta 19.5
31.92 Amanda Malmehed 98 Linköping Oskarshamn 3.7
31.86 Gabriella Mårtensson 98 Gefle Gävle 7.5
31.69 Annika Svensson 98 Hagen Skövde 18.8
31.63 Johanna Edgren 98 Bore Arvika 27.7

Slägga/3.0

52.90 Grete Ahlberg 98 Hammarby Sätra/K 5.10
49.40 Anna Karlsson 98 Motala Eskilstuna 9.8
46.87 Emily Berghäll 98 Hammarby Märsta 21.9
44.65 Jessica Mattsson 98 Tierp Sandviken 10.9
42.97 Johanna Edgren 98 Bore Eskilstuna 9.8
40.65 Mathilda Eriksson 98 Tumba Trosa 4.8
40.58 Hanna Larsson 98 Trelleborg Malmö/S-K 14.8
38.80 Johanna Hansen 98 Ullevi Borås/R 30.11
38.45 Nicole Fankl 98 Ullevi Göteborg/S-K 2.6
38.25 Rebecka Samuelsson 98 Iggesund Järvsö 22.9
37.53 Ida Abrahamsson 98 Ymer Borås 9.6
37.00 Linnea Alm 98 Ljungby Växjö/V-K 3.9
36.80 Agnes Jansdotter 98 Åhus Åhus 28.4
36.54 Linnéa Carpenter 98 Östersund Sollentuna 8.6
34.73 Elin Hägglund 98 Österhaninge Märsta 21.9
34.19 Agnes Ulfwinger 98 Ängelholm Ängelholm 6.6
33.71 Annika Johansson 98 Strömsund Krokom 25.8
32.83 Josefine Larsson 98 Glanshammar Eskilstuna 9.8
29.87 Helena Thim 98 Upsala Uppsala 18.9
29.07 Noomi Westling Öhman 98 Luleå Luleå 18.8

Spjut/400

50.47 Anna Karlsson 98 Motala Eskilstuna 11.8
48.63 Carolin Näslund 98 Bore Göteborg/U 29.6
47.16 Sofia Troell 98 Klippan Växjö 29.5
44.15 Isabella Kvist 98 Helsingborg Eskilstuna 11.8
43.96 Maja Gustavsson 98 Västerås Köping 9.6
41.19 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 21.9
41.10 Jessica Mattsson 98 Tierp Eskilstuna 11.8
39.78 Bianca Salming 98 Täby Stockholm/S 24.8
39.03 Amanda Holmberg 98 Lidköping Kalmar 15.9
38.16 Mathilda Eriksson 98 Tumba Enskede 19.5
37.40 Lovisa Linde 98 Täby Sollentuna 9.6
37.33 Lina Mickelat 98 Udd Eskilstuna 11.8
37.30 Ida Fritzdorf Kåberg 98 Hammarby Eskilstuna 11.8
37.10 Emelie Hammarström 98 Falun Stockholm/S 24.8
36.57 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Eskilstuna 11.8
35.07 Elin Vertetics 98 Högby Högby 7.7
34.21 Jenni Sandgren 98 Sundsvall Gävle 21.7
32.97 Josefin Persson 98 Sävedalen Lerum 1.9
32.64 Helena Kolte 98 Täby Stockholm/S 24.8
32.02 Sara Sjögren 98 Stenungsund Stenungsund 14.7

Sexkamp/F15

4.264 Bianca Salming 98 Täby Kalmar 15.9
4.095 Amanda Holmberg 98 Lidköping Kalmar 15.9
4.006 Helena Kolte 98 Täby Kalmar 15.9
3.967 Lovisa Linde 98 Täby Kalmar 15.9
3.959 Pernilla Hansson 98 Hammarby Kalmar 15.9
3.784 Sabina Forsberg 98 Glanshammar Kalmar 15.9
3.773 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Kalmar 15.9
3.654 Emelie Hammarström 98 Falun Kalmar 15.9
3.591 Emelie Rantzow 98 Ymer Varberg 22.9
3.471 Elin Vertetics 98 Högby Kalmar 29.9
3.415 Sara Sjögren 98 Stenungsund Stenungsund 14.7
3.304 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Kalmar 15.9
3.115 Ida Fritzdorf Kåberg 98 Hammarby Kalmar 15.9
2.871 Sandra Ottosson 98 Falkenberg Varberg 22.9
2.666 Alma Sköldqvist 98 Udd Kalmar 29.9
Manuellt
3.865 Anna Karlsson 98 Motala Motala 17.9

>