Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F17 ute 2013

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 3 NOV, 2013
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bo Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2013.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1991-1993, P19/F19: Födda 1994-95, P17/F17: Födda 1996, P16/F16: Födda 1997, P15/F15: Födda 1998, P14/F14: Födda 1999 - plus ev 00:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.86 Emilia Kjellberg 96 Sunne Västerås 9.8
12.20 Adriana Janic 96 Malmö Västerås 9.8
12.31 Tove Ågren 96 Falun Sollentuns 8.6
12.36 Mikaela Johannesson 96 Falun Leksand 27.7
12.38 Emma Gällstedt 96 Gefle Stockholm/S 7.9
12.58 Daniela Karlsson 96 Västerås Göteborg/S 1.6
12.59 Thilda Särnevång 96 Udd Olofström 9.6
12.62 Moa Ullgren 96 Tjalve Finspång 2.6
12.63 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Oslo, NOR 16.8
12.68 Linnea Sandell 96 Malmö Göteborg/U 29.6
12.71 Emma Stenlöf 96 Västerås Göteborg/U 29.6
12.72 Nadja Ohrsell 96 Luleå Boden 16.6
12.77 Amanda Jansson 96 Örbyhus Västerås 9.8
12.79 Amanda Öberg 96 Ymer Halmstad 13.7
12.80 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg/S 1.6
12.80 Elin Nossmy 96 Malmö Västerås 9.8
12.81 Stina Gustafsson 96 Ärla Arvika 27.7
12.84 Klara Zetterberg 96 Upsala Sollentuna 8.6
12.85 Sanna Oscarson 96 Ymer Halmstad 13.7
12.90 Sara Cannmo 96 Hovslätt Borås 8.6
medvind
11.79 Emilia Kjellberg 96 Sunne Karlstad 24.8
12.22 Tove Ågren 96 Falun Sundsvall 28.7
12.33 Mikaela Johannesson 96 Falun Lillehammer, NOR 23.6
12.36 Emma Gällstedt 96 Gefle Sollentuns 8.6
12.42 Moa Ullgren 96 Tjalve Sollentuns 8.6
12.51 Linnea Sandell 96 Malmö Ystad 9.6
12.56 Thilda Särnevång 96 Udd Helsingborg 7.7
12.57 Klara Zetterberg 96 Upsala Sollentuns 8.6
12.66 Elin Nossmy 96 Malmö Vellinge 15.6

200m

24.49 Emilia Kjellberg 96 Sunne Västerås 11.8
24.81 Tove Ågren 96 Falun Stockholm/S 8.9
24.96 Mikaela Johannesson 96 Falun Västerås 11.8
25.17 Adriana Janic 96 Malmö Malmö/S 16.6
25.60 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 8.6
25.93 Sanna Oscarsson 96 Ymer Västerås 11.8
26.03 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Oslo, NOR 17.8
26.07 Daniela Karlsson 96 Västerås Göteborg/S 2.6
26.13 Emma Gällstedt 96 Gefle Uppsala 7.7
26.16 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg/S 2.6
26.20 Thilda Särnevång 96 Udd Kalmar 28.9
26.22 Frida Grindheim 96 Helsingborg Stockholm/S 24.8
26.28 Magdalena Mosell 96 Söderhamn Göteborg/U 30.6
26.40 Amanda Lindh 96 Huddinge Malmö/S 16.6
26.42 Moa Ullgren 96 Tjalve Varberg 18.5
26.47 Susanne Johansson 96 Kvarnsveden Falun 18.8
26.50 Ellinor Persson 96 Täby Sollentuns 9.6
26.52 Sofia Andersson 96 Växjö Växjö 29.5
26.60 Felicia Ascard 96 Lund Stockholm/S 24.8
26.72 Klara Zetterberg 96 Upsala Sätra 1.6
medvind
26.11 Moa Ullgren 96 Tjalve Norrköping 18.8
26.46 Alexandra Everett 96 Malmö Vellinge 15.6

400m

56.89 Mikaela Johannesson 96 Falun Västerås 10.8
57.05 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Västerås 10.8
59.18 Linn Söderholm 96 Sävedalen Quarteira, POR 18.5
59.75 Magdalena Mosell 96 Söderhamn Söderhamn 14.7
60.21 Susanne Johansson 96 Kvarnsveden Västerås 9.8
60.30 Sara Derelöv 96 Motala Västerås 9.8
60.39 Elvira Erixon 96 Mölndal Västerås 10.8
60.77 Anna Dahlsjö 96 Mölndal Oslo, NOR 18.8
61.43 Alexandra Everett 96 Malmö Ystad 9.6
61.74 Felicia Ascard 96 Lund Västerås 9.8
62.26 Linnea Karlsson 96 Varberg Varberg 4.8
62.75 Ofelia Karlsson 96 Högby Habo 1.6
62.85 Nicole Sörensen 96 Falun Leksand 28.7
63.48 Carolina Johnsson 96 Linköping Linköping 21.5
Manuell tidtagning
61.1m Thilda Särnevång 96 Udd Karlshamn 24.8

800m

2:10.42 Linn Söderholm 96 Sävedalen Sollentuns 8.6
2:13.26 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg Uppsala 16.6
2:14.23 Anna Dahlsjö 96 Mölndal Västerås 11.8
2:14.35 Isabelle Brauer 96 Hässelby Stockholm/S 22.8
2:18.53 Carolina Johnson 96 Linköping Stockholm/S 24.8
2:21.37 Malin Jonson 96 Sävedalen Göteborg/U 30.6
2:21.86 Nicole Sörensen 96 Falun Sollentuns 8.6
2:23.32 Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Göteborg/S 30.7
2:24.06 Moa Rothman 96 Västerås Gävle 21.7
2:24.50 Johanna Andersson 96 Mölndal Göteborg/S 14.6
2:25.28 Elvira Erixon 96 Mölndal Jönköping 4.5
2:25.45 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Kalmar 15.9
2:25.77 Agnes Granberg 96 Mölndal Göteborg/S 14.6
2:26.33 Jill Höstman 96 Lerum Kungälv 23.6
2:27.08 Maja Hultin 96 Orient Tanumshede 16.6
2:27.73 My Sänneskog 96 Helsingborg Västerås 11.8
2:28.20 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 16.6
2:28.79 Julia Ivehammar 96 Linköping Jönköping 4.5
2:28.97 Jonna Lindéen 96 Kalmar Kalmar 15.9
2:29.59 Julia Markström 96 Skellefteå Gävle 21.7

1500m

4:33.61 Linn Söderholm 96 Sävedalen Stockholm/S 25.8
4:38.07 Isabelle Brauer 96 Hässelby Västerås 10.8
4:40.26 Carolina Johnson 96 Linköping Västerås 10.8
4:45.87 Anna Dahlsjö 96 Mölndal Göteborg/S 14.6
4:51.24 Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Västerås 10.8
4:53.24 Moa Rothman 96 Västerås Stockholm/S 25.8
4:54.45 Malin Jonsson 96 Sävedalen Göteborg/U 29.6
4:54.73 Johanna Andersson 96 Mölndal Göteborg/U 29.6
4:54.78 Maja Hultin 96 Orient Västerås 10.8
5:02.05 Nicole Sörensen 96 Falun Lillehammer, NOR 20.6
5:06.31 Julia Ivehammar 96 Linköping Motala 1.6
5:06.81 My Sänneskog 96 Helsingborg Helsingborg 7.7
5:16.93 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF Göteborg/U 29.6
5:20.71 Jill Höstman 96 Lerum Lerum 24.8
5:23.61 Kajsa Nykvist 96 IF Göta Halmstad 6.7
5:37.93 Ellen Westman Persson 96 Hammarby Enskede 12.5

3000m

9:43.24 Isabelle Brauer 96 Hässelby Huddinge 16.6
10:18.82 Carolina Johnson 96 Linköping Västerås 11.8
10:23.47 Malin Jonson 96 Sävedalen Göteborg/S 2.6
10:35.60 Moa Rothman 96 Västerås Västerås 11.8
10:46.74 Maja Hultin 96 Orient Göteborg/U 28.6
10:59.96 Johanna Andersson 96 Mölndal Västerås 11.8
11:01.87 Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Huddinge 22.9
11:32.65 Malin Börjesjö 96 Sundbyberg Mora 7.9
11:38.32 Lovisa Keterlins 96 Granan Lidköping 24.8
12:08.78 Kajsa Nyqvist 96 IF Göta Karlstad 4.6

1500m hinder/76.2

4:55.77 Carolina Johnson 96 Linköping Stockholm/S 7.9
5:12.56 Moa Rothman 96 Västerås Gävle 19.7
5:33.26 Nicole Sörensen 96 Falun Göteborg/U 28.6
5:34.46 Agnes Granberg 96 Mölndal Borås 9.6
5:40.79 Julia Ivehammar 96 Linköping Helsingborg 24.8
5:47.48 My Sänneskog 96 Helsingborg Hässleholm 26.7

100m häck/76.2

13.33 Adriana Janic 96 Malmö Donetsk, UKR 11.7
13.82 Emma Stenlöf 96 Västerås Västerås 10.8
13.96 Daniela Karlsson 96 Västerås Stockholm/S 8.9
14.39 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Västerås 10.8
14.49 Moa Engström 96 KA2 Perth, AUS 12.3
14.54 Emilia Kjellberg 96 Sundsvall Kil 8.6
14.57 Amanda Öberg 96 Ymer Göteborg/U 30.6
14.72 Ellinor Persson 96 Täby Västerås 10.8
14.79 Stina Hedvall 96 Växjö Västerås 10.8
14.81 Sofia Andersson 96 Växjö Växjö 29.5
14.87 Sara Cannmo 96 Hovslätt Västerås 10.8
14.95 Moa Ullgren 96 Tjalve Sollentuns 9.6
15.45 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Sollentuna 9.6
15.50 Jonna Lindéen 96 Kalmar Kalmar 28.9
15.82 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Göteborg/S 1.6
16.09 Klara Zetterberg 96 Upsala Finspång 2.6
16.36 Felicia Ascard 96 Lund Ängelholm 18.8
16.49§ Matilda Andersson 96 Åhus Motala 1.6
16.80 Felicia Asplund 96 Hammarby Huddinge 16.6
medvind
14.53 Sara Cannmo 96 Hovslätt Helsingborg 6.7
16.39 Fanny Holgersson 96 Gnistan Karlshamn 25.6

300m häck/76.2

44.06 Sofia Andersson 96 Växjö Malmö/S 16.6
44.39 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Västerås 11.8
44.82 Daniela Karlsson 96 Västerås Västerås 11.8
45.03 Linnea Sandell 96 Malmö Malmö/S 16.6
45.75 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Västerås 11.8
47.82 Hanna Johnsson 96 Lidingö Sollentuns 8.6
47.83 Felicia Ascard 96 Lund Västerås 11.8
48.17 Sara Derelöv 96 Motala Göteborg/U 28.6
48.27 Emily Garney 96 Kalmar Västerås 10.8
48.31 Linnea Karlsson 96 Varberg Stockholm/S 25.8
49.06 Elvira Erixon 96 Mölndal Oslo, NOR 18.8
49.48 Ida Ekroth 96 Upsala Sollentuna 8.6
50.02 Fanny Holgersson 96 Gnistan Hässleholm 26.7
50.97 Emma Bouw 96 Upsala Göteborg/U 28.6
Manuell tidtagning
43.7m Hanna Palmqvist 96 Mölndal Stockholm/S 7.9

Höjd

1.81 Emma Stenlöf 96 Västerås Kalmar 14.9
1.71 Emilia Kjellberg 96 Sunne Karlstad 24.8
1.68 Ylva Engdahl 96 Danderyd Huddinge 16.6
1.67 Ellen Ekholm 96 Ullevi Göteborg/U 30.6
1.65 Jonna Lindéen 96 Kalmar Högby 7.7
1.63 Filippa Karlsson 96 Varberg Halmstad 14.7
1.61 Anna Stickler 96 Sundsvall Sundsvall 15.6
1.60 Nadja Ohrsell 96 Luleå Skellefteå 14.7
1.60 Thilda Särnevång 96 Udd Karlshamn 24.8
1.60 Isabel Alexandrie 96 Strängnäs Västerås 9.8
1.59 Agnes Lundin 96 Hovslätt Kalmar 25.5
1.58 Adriana Janic 96 Malmö Habo 1.6
1.57 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Sundsvall 15.6
1.52 Vendela Wikström 96 Brännan Huddinge 22.9
1.50 Joline Jansson 96 Östhammar Östhammar 12.9
1.50 Julia Billehag 96 Linköping Helsingborg 24.8

Stav

3.90 Annika Jönsson 96 Helsingborg Ängelholm 17.8
3.75 Sara Cannmo 96 Hovslätt Jönköping 8.9
3.62 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Göteborg/U 29.6
3.42 Emma Häggström 96 Kvarnsveden Kvarnsveden 29.7
3.40 Agnes Moberg 96 Tyresö Uppsala 6.7
3.10 Malin Smetana 96 Ullevi Borås 9.6
2.80 Josefine Lohman 96 Skellefteå Skellefteå 13.7
2.70 Fanny Fransson Bergetoft 96 Örebro Huddinge 21.9
2.65 Sigrid Forsberg 96 Ullevi Göteborg/U 29.6
2.55 Ellen Sjöstrand 96 Lerum Lerum 24.8
2.45 Alida Sterner 96 Tureberg Sollentuns 18.5
2.23 Therese Lind 96 Bollnäs Härnösand 31.8
2.03 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Malmö/S 16.6

Längd

6.07 Emilia Kjellberg 96 Sunne Karlstad 23.7
5.90 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 9.6
5.87 Moa Ullgren 96 Tjalve Norrköping 15.6
5.79 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Västerås 11.8
5.76 Thilda Särnevång 96 Udd Göteborg/U 29.6
5.64 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Göteborg/U 29.6
5.60 Jonna Lindéen 96 Kalmar Västerås 11.8
5.46 Nadja Ohrsell 96 Luleå Skellefteå 13.7
5.44 Ellinor Persson 96 Täby Sollentuns 8.6
5.35 Klara Zetterberg 96 Upsala Sollentuns 8.6
5.33 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Göteborg/S 2.6
5.29 Amanda Öberg 96 Ymer Göteborg/U 28.6
5.29 Joline Jansson 96 Östhammar Uppsala 6.7
5.29 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Sollentuns 8.6
5.27 Tove Ågren 96 Falun Enskede 12.5
5.15 Agnes Lundin 96 Hovslätt Jönköping 4.5
5.09 Fanny Holgersson 96 Gnistan Göteborg/U 28.6
4.99 Annika Jönsson 96 Helsingborg Hässleholm 28.7
medvind
5.98 Emma Stenlöf 96 Västerås Göteborg/U 28.6
5.82 Thilda Särnevång 96 Udd Helsingborg 7.7
5.50 Ellinor Persson 96 Täby Sollentuns 8.6
5.07 Emelie Mårtensson 96 Wilske Jönköping 4.5

Tresteg

12.43 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Stockholm/S 7.9
12.28 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Stockholm/S 7.9
11.89 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 22.9
11.65 Hanna Bengtsson 96 Sävedalen Göteborg/U 30.6
11.07 Matilde Andersson 96 Östhammar Uppsala 31.5
10.78 Thilda Särnevång 96 Udd Karlskrona 15.6
10.75 Martina Appel 96 IF Göta Göteborg/U 30.6
10.60 Sara Pernbrink 96 Hammarby Huddinge 14.6
10.60 Joline Jansson 96 Östhammar Huddinge 22.9
10.46 Isabelle Nilsson 96 Skellefteå Gävle 21.7
10.34 Jonna Lindeen 96 Kalmar Kalmar 25.5
10.15 Fanny Holgersson 96 Gnistan Kalmar 1.6
10.07 Emeliy Garney 96 Kalmar Lerum 24.8
10.07 Alice Hindersson 96 Spårvägen Göteborg/U 30.6
okänd vind
10.19 Fanny Holgersson 96 Gnistan Karlshamn 25.6
medvind
12.31 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Västerås 9.8
10.77 Sara Pernbrink 96 Hammarby Huddinge 14.6
10.69 Jonna Lindeen 96 Kalmar Kalmar 25.5
10.51 Isabelle Nilsson 96 Skellefteå Gävle 21.7

Kula/3.0

15.49 Julia Svärd Axelsson 96 Helsingborg Stockholm/S 8.9
15.30 Sara Lennman 96 Katrineholm Västerås 11.8
14.92 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 22.9
14.35 Linn Bergstrand 96 Ullevi Västerås 11.8
14.28 Lisa Einarsson 96 Bore Torsby 25.5
13.24 Elin Helgesson 96 Huddinge Sätra 4.5
13.17 Hanna Gustavsson 96 Motala Västerås 11.8
12.62 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Danderyd 12.5
12.62 Lilly Andersson 96 Malmö Malmö/S 16.6
12.50 Sigrid Karlsson 96 Malmö Nyköping 1.6
12.35 Moa Ullgren 96 Tjalve Varberg 18.5
11.66 Olivia Jurcola 96 Hässelby Göteborg/U 30.6
11.53 Annika Jönsson 96 Helsingborg Hässleholm 28.7
11.49 Rebecka Hallerth 96 Hellas Västerås 11.8
11.26 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Sundsvall 15.6
11.12 Julia Marklund 96 Bore Sunne 6.7
11.02 Lisa Johansson 96 Kalmar Oskarshamn 12.5
10.84 Madeleine Borg 96 Contact Karlshamn 24.6
10.70 Emma Wernung 96 Sävedalen Kungsbacka 8.9
10.48 Catarina Larsson 96 Ängebo Bollnäs 6.7

Diskus/1.0

43.22 Jessika Lowe 96 Helsingborg Helsingborg 21.8
42.86 Linn Bergstrand 96 Ullevi Västerås 9.8
41.04 Alma Sundin 96 Mora Göteborg/U 30.6
35.09 Hanna Gustavsson 96 Motala Gävle 20.7
34.40 Julia Marklund 96 Bore Torsby 15.9
32.60 Sara Lennman 96 Katrineholm Falun 25.9
32.00 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Västerås 9.8
30.66 Maria Olsson 96 Järvsö Söderhamn 14.7
30.48 Frida Grindheim 96 Helsingborg Helsingborg 6.7
30.29 Maria Johansson 96 Åhus Lund 7.9
30.17 Annika Jönsson 96 Helsingborg Hässleholm 27.7
29.92 Klara Bladin 96 Brännan Timrå 26.5
29.67 Linn Riddarström 96 Motala Kil 4.8
29.39 Linnea Holmstedt 96 Eskilstuna Västerås 9.8
29.35 Lisa-Marie Lööt 96 Timrå Timrå 26.5
28.47 Sara Rosén Andersson 96 Ljungby Växjö/V-K 3.9
28.12 Lisa Einarsson 96 Bore Torsby 25.5
27.21 Madeleine Borg 96 Contact Karlskrona 15.6
26.75 Lisa Karlsson 96 Oskarshamn Kalmar 25.5
26.63 Lisa Johansson 96 Kalmar Oskarshamn 12.5

Slägga/4.0

51.90 Amanda Karlsson 96 Huddinge Stockholm/S 8.9
46.93 Lisa Einarsson 96 Bore Torsby 25.8
46.62 Annika Larsson 96 Upsala Trosa 4.8
45.56 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Västerås 11.8
44.23 Julia Marklund 96 Bore Torsby 15.9
43.82 Erika Berntsson 96 Gnistan Hässleholm 26.7
41.84 Sara Lennman 96 Katrineholm Falun 12.6
40.44 Maria Johansson 96 Åhus Hässleholm 26.7
40.25 Linn Bergstrand 96 Ullevi Göteborg/S-K 24.9
39.91 Sara Rosén Andersson 96 Ljungby Växjö/V-K 3.9
39.12 Jessika Lowe 96 Helsingborg Malmö/S 16.6
36.35 Lisa Arvidsson 96 Norrköping Norrköping 15.6
34.26 Lisa Bevemyr 96 Tureberg Bålsta 19.5
33.78 Rebecka Hallerth 96 Hellas Huddinge/J 17.9
28.20 Alice Hindersson 96 Spårvägen Malmö/S 16.6
27.19 Hanna Gustavsson 96 Motala Motala 1.9
25.46 Olivia Jurcola 96 Hässelby Malmö/S 16.6

Spjut/600

47.11 Karolina Ander 96 Hässelby Stockholm/S 24.8
44.79 Julia Marklund 96 Bore Västerås 10.8
40.85 Linn Riddarström 96 Motala Kil 3.8
40.32 Emma Stenlöf 96 Västerås Västerås 10.8
40.32 Maria Olsson 96 Järvsö Gävle 21.7
38.86 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Helsingborg 5.7
38.47 Karolina Martinsson 96 IK Sisu Olofström 9.6
37.03 Olivia Hultman 96 Tibro Tibro 29.5
36.46 Ellinor Englundh 96 Säter Västerås 10.8
35.92 Lilly Andersson 96 Malmö Västerås 10.8
33.72 Annika Jönsson 96 Helsingborg Hässleholm 28.7
33.29 Felicia Festin 96 Östersund Sollentuns 9.6
33.25 Lotta Stenmark 96 Sundsvall Sundsvall 15.6
33.01 Linn Bergstrand 96 Ullevi Göteborg/S-K 11.9
32.39 Ebba Andersson 96 Söderhamn Gävle 21.7
31.72 Frida Carlsson 96 Hanviken Sätra 4.5
31.40 Sara Kuutti 96 Tingberg Angered 16.6
29.33 Moa Ullgren 96 Tjalve Kalmar 15.9
29.20 Hanna Gustavsson 96 Motala Motala 1.9
28.80 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Sundsvall 15.6

Sjukamp/F17

5.649 Emma Stenlöf 96 Västerås Kalmar 15.9
4.357 Moa Ullgren 96 Tjalve Kalmar 15.9
4.327 Jonna Lindéen 96 Kalmar Kalmar 15.9
4.285 Moa Fanqvist 96 Sundsvall Kalmar 15.9

>