Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2014

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 22 MAJ, 2014
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2013/2014.

60m

7.41 Irene Ekelund 97 Malmö Karlstad 1.2
7.46 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Göteborg 22.2
7.46 Erica Jarder 86 Spårvägen Malmö 25.1
7.49 Emilia Kjellberg 96 Sunne Göteborg 22.2
7.51 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 22.2
7.52 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 22.2
7.54 Daniella Busk 93 Malmö Sätra 16.2
7.61 Pernilla Nilsson 92 Malmö Malmö 25.1
7.62 Caroline Lundahl 91 KA2 Baerum, NOR 8.2
7.63 Fatima Dedrickson 89 Hammarby Air F Academy, CO 25.1
7.64 Maria Gustafsson 88 Lidingö Göteborg 15.2
7.66 Karolina Nikamo 95 Upsala Sätra 16.2
7.66 Hanna Adriansson 92 Lidingö Göteborg 22.2
7.66 Tove Ågren 96 Falun Göteborg 22.2
7.66 Emma Gällstedt 96 Gefle Bollnäs 5.1
7.68 Lisa Warfvinge 98 Varberg Göteborg 15.2
7.68 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 18.1
7.69 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Göteborg 22.2
7.70 Erica Pettersson 90 IF Göta Göteborg 22.2
7.70 Sandra Törnros 95 Gefle Sätra 8.2
7.71 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Sätra 1.2
7.72 Sara Söderberg 94 Tjalve Sätra 16.2
7.72 Johanna Gustafsson 97 Motala Motala 9.2
7.73 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 25.1
7.73 Sara Kviberg 93 Hellas Eskilstuna 6.1
7.73 Jessica Östlund 93 Hässelby Stockholm/G 6.2

200m

23.48 Irene Ekelund 97 Malmö Stockholm/G 6.2
24.07 Pernilla Nilsson 92 Malmö Göteborg 23.2
24.29 Josefin Magnusson 89 Malmö Göteborg 15.2
24.34 Tove Ågren 96 Falun Göteborg 23.2
24.39 Maria Gustafsson 88 Lidingö Göteborg 23.2
24.53 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 19.1
24.53 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 22.2
24.55 Daniella Busk 93 Malmö Malmö 26.1
24.66 Frida Persson 89 Hammarby Huddinge 18.1
24.77 Linnea Killander 93 Malmö Göteborg 22.2
24.86 Johanna Gustafsson 97 Motala Göteborg 22.2
24.90 Elin Moraiti 91 Hässelby Sätra 9.2
24.91 Gladys Bamane 89 Spårvägen Göteborg 22.2
24.99 Emilia Kjellberg 96 Sunne Örebro 12.1
25.11 Malin Johansson 90 Växjö Göteborg 22.2
25.18 Fatima Dedrickson 89 Hammarby Albuquerque, NM 18.1
25.22 Helene Bourdin 80 Täby Norrköping 25.1
25.23 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 8.2
25.28 Fanny Runheim 99 Örebro Örebro 23.3
25.30 Evelin Hindrikes 91 Växjö Göteborg 15.2
25.30 Carolina Söderbom 99 Ärla Växjö 9.3
25.33 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Göteborg 22.2
25.41 Linda Frödin Glad 93 Tureberg Huddinge 18.1
25.43 Moa Mattisson 98 Helsingborg Malmö 26.1
25.50 Jessica Östlund 93 Hässelby Sätra 1.2

400m

54.16 Josefin Magnusson 89 Malmö Göteborg 23.2
54.43 Elin Moraiti 91 Hässelby Göteborg 23.2
54.93 Frida Persson 89 Hammarby Göteborg 1.2
56.91 Sandra Knezevic 92 Hammarby Göteborg 22.2
57.03 Jessica Bloodworth 93 Tranås Sätra 16.2
57.08 Linda Frödin Glad 93 Tureberg Sätra 15.2
57.22 Lisa Björklund 98 Göteborgs KIK Växjö 9.3
57.45 Josefin Persson 98 Sävedalen Göteborg 7.12
57.54 Frida Grindheim 96 Malmö Göteborg 22.2
57.59 Evelin Hindrikes 91 Växjö Malmö 25.1
57.67 Ebba Svanteson 97 Sävedalen Växjö 18.1
57.70 Minna Svärd 98 IF Göta Växjö 9.3
57.79 Alice Svanteson 97 Sävedalen Göteborg 2.2
57.92 Sofia Andersson 96 Växjö Sätra 16.2
58.04 Linn Bengtsson 97 Växjö Växjö 18.1
58.25 Linnea Harrysson 92 Ullevi Sätra 15.2
58.27 Sara Rönnby 93 Enhörna Huddinge 17.1
58.33 Anna Silvander 93 Lidingö Sätra 25.1
58.36 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Göteborg 11.1
58.40 Anna Engelin 98 Östersund Växjö 9.3
58.59 Lovisa Östervall 97 Tumba Huddinge 17.1
58.78 Pernilla Nilsson 92 Malmö Sätra 15.2
58.81 Greta Graziani 94 Täby Magglingen, SUI 26.1
58.88 Daniela Karlsson 96 Västerås Stockholm/G 6.2
58.89 Alexandra Everett 96 Malmö Sätra 16.2
överlång bana
58.73 Isabelle Eriksson 86 Lidingö Mustasaari, FIN 1.2

800m

2:07.79 Linn Nilsson 90 Hälle Göteborg 23.2
2:08.3m Abeba Aregawi 90 Hammarby Stockholm/G 6.2
2:08.34 Anna Silvander 93 Lidingö Göteborg 23.2
2:10.76 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg 23.2
2:11.55 Astrid Rosvall 97 Hässelby Göteborg 23.2
2:11.57 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg New York, NY 24.2
2:11.80 Linn Bengtsson 97 Växjö Malmö 26.1
2:11.82 Nathalie Rohlén 90 Spårvägen Sätra 26.1
2:13.09 Elin Moraiti 91 Hässelby Sätra 1.2
2:13.90 Jessica Edlund 95 Umedalen Göteborg 22.2
2:13.94 Sofie Näslund 92 Vingarna Göteborg 22.2
2:14.27 Ida Holm 93 Täby Sätra 8.2
2:14.37 Sara Rönnby 93 Tjalve Göteborg 22.2
2:14.55 Hannah Nilsson 91 Malmö Birmingham, AL 24.2
2:15.36 Elin Brink 97 Mölndal Göteborg 1.2
2:15.82 Carolina Johnson 96 Linköping Norrköping 26.1
2:16.15 Josefine Malmborg 94 Täby Sätra 26.1
2:16.28 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Göteborg 1.2
2:16.53 Greta Graziani 94 Täby Magglingen, SUI 25.1
2:16.93 Sara Bley 91 Tjalve Göteborg 22.2
2:17.00 Vilma Jonsson 99 Danderyd Sätra 8.2
2:17.47 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Sätra 8.2
2:17.87 Therese Jernbeck 92 Lidingö College Station, TX 7.2
2:18.12 Malin Trollsås 93 Danderyd Clemson, SC 28.2
2:18.27 Moa Rothman 96 Västerås Västerås 19.1
överlång bana
2:07.56 Anna Silvander 93 Lidingö Tampere, FIN 8.2

1500m

3:57.91 Abeba Aregawi 90 Hammarby Stockholm/G 6.2
4:18.59 Linn Nilsson 90 Hälle Wien, AUT 28.1
4:29.00 Sarah Lahti 95 Hässelby Sätra 16.2
4:32.39 Carolina Johnson 96 Linköping Sätra 16.2
4:32.86 Linn Söderholm 96 Sävedalen Stockholm/G 6.2
4:34.77 Nathalie Rohlén 90 Spårvägen Sätra 1.2
4:34.79 Astrid Rosvall 97 Hässelby Stockholm/G 6.2
4:35.78 Anna Silvander 93 Lidingö Sätra 16.2
4:37.10 Cecilia Kleist 82 Akele Linköping 27.2
4:37.41 Linn Bengtsson 97 Växjö Malmö 25.1
4:38.40 Frida Kristiansson 92 Knallen Borås 9.2
4:38.5m Charlotta Fougberg 85 Ullevi Göteborg 22.2
4:38.61 Moa Rothman 96 Västerås Sätra 16.2
4:39.0m Meraf Bahta 89 Hälle Göteborg 22.2
4:40.13 Ronja Fjellner 89 Örgryte Göteborg 15.2
4:40.42 Cornelia Karlsson 98 Sävedalen Stockholm/G 6.2
4:41.86 Frida Aspnäs 87 Spårvägen Sätra 1.2
4:42.86 Elin Brink 97 Mölndal Stockholm/G 6.2
4:42.95 Hanna Lindholm 79 Hammarby Sätra 1.2
4:43.03 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Baerum, NOR 11.1
4:43.14 Vilma Jonsson 99 Danderyd Stockholm/G 6.2
4:43.15 Amanda Trense 95 Östersund Stockholm/G 6.2
4:43.4m Maria Sandström 90 Malmö Malmö 8.2
4:43.7m Isabell Norstedt 95 Helsingborg Malmö 8.2
4:44.44 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Malmö 25.1
överlång bana
4:23.49 Meraf Bahta 89 Hälle Tampere, FIN 8.2
4:26.12 Sarah Lahti 95 Hässelby Tampere, FIN 8.2

1 mile

4:46.72 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Allston, MA 1.3
4:51.96 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK College Station, TX 18.1
4:54.33 Hannah Nilsson 91 Malmö Birmingham, AL 25.2
5:07.30 Tilda Helgesson 92 Åhus Bloomington, IN 31.1
5:09.14 Caroline Högardh 92 Halmstad Pocatello, ID 1.3
överlång bana
4:58.27 Agnes Sjöström 94 Hässelby Nashville, TN 25.1

3000m

9:09.24 Meraf Bahta 89 Hälle Göteborg 22.2
9:12.37 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Göteborg 22.2
9:16.36 Sarah Lahti 95 Hässelby Göteborg 22.2
9:35.93 Hanna Bartholomew 83 Hässelby Göteborg 22.2
9:37.07 Cecilia Kleist 82 Akele Norrköping 25.1
9:40.51 Agnes Sjöström 94 Hässelby New York, NY 1.3
9:46.07 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK New York, NY 1.3
9:48.40 Ronja Fjellner 89 Örgryte Göteborg 22.2
9:48.94 Helene Malmkvist 83 Spårvägen Sätra 24.1
9:49.13 Emma Dahl 91 Örgryte Birmingham, AL 24.2
9:50.70 Hanna Lindholm 79 Hammarby Stockholm/G 6.2
9:52.54 Nathalie Rohlén 90 Spårvägen Sätra 24.1
9:53.71 Frida Lundén 84 Studenterna Stockholm/G 6.2
10:04.80 Frida Aspnäs 87 Spårvägen Stockholm/G 6.2
10:06.46 Maria Sandström 90 Malmö Göteborg 22.2
10:09.86 Alva Olsson 89 Akele Linköping 6.2
10:10.72 *Johanna Bäcklund 85 Rånäs Göteborg 22.2
10:10.83 Tilda Helgesson 92 Åhus Lincoln, NE 8.2
10:11.49 Emilia Ohlin 93 Trollhättans IF Göteborg 22.2
10:13.84 Annelie Johansson 78 Knallen Huddinge 7.2
10:15.12 Elina Johansson 89 Spårvägen Sätra 8.2
10:15.31 Kajsa Petersson 81 Hässelby Örebro 12.1
10:16.4m Johanna Adolfsson 89 Mölndal Umeå 16.12
10:16.5m Caroline Erlingson 86 Ängelholm Malmö 2.2
10:18.26 *Inga Kazlauskaite 77 Rånäs Västerås 25.1
överlång bana
9:15.64 Maria Larsson 94 Örgryte Seattle, WA 1.3
9:26.92 Linn Nilsson 90 Hälle Tampere, FIN 8.2
9:33.86 Agnes Sjöström 94 Hässelby Ames, IA 15.2
9:43.94 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Nashville, TN 25.1
9:46.49 Sanna Mustonen 91 Hässelby Seattle, WA 18.1

5000m

16:54.75 Agnes Sjöström 94 Hässelby New York, NY 28.2
17:22.81 Emma Dahl 91 Örgryte Birmingham, AL 25.2
17:46.46 Alva Olsson 89 Akele Linköping 9.1
17:53.4m Emilia Ohlin 93 Trollhättans IF Göteborg 28.4
17:54.0m Malin Strand 93 Sävedalen Göteborg 28.4
17:58.9m Dace Landström 83 Vallentuna Huddinge 4.3
18:00.01 Tilda Helgesson 92 Åhus Birmingham, AL 25.2
18:19.8m Cornelia Karlsson 98 Sävedalen Göteborg 28.4
18:31.03 Karin Elf 80 Akele Linköping 9.1
överlång bana
16:31.05 Agnes Sjöström 94 Hässelby Ames, IA 14.2
16:40.85 Sanna Mustonen 91 Hässelby Seattle, WA 14.2

60m häck/84.0

8.27 Ellinore Hallin 87 Växjö Tampere, FIN 8.2
8.31 Maja Rogemyr 91 IF Göta Göteborg 15.2
8.47 Elin Westerlund 90 Spårvägen Göteborg 23.2
8.47 Fatima Dedrickson 89 Hammarby Göteborg 23.2
8.48 Elise Malmberg 95 Hässleholm Sätra 15.2
8.48 Emma Tuvesson 91 Helsingborg Malmö 26.1
8.49 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Göteborg 23.2
8.50 Sofia Mossberg 95 Falun Sätra 15.2
8.50 Daniela Karlsson 96 Västerås Göteborg 23.2
8.51 Adriana Janic 96 Malmö Göteborg 23.2
8.55 MaryAnn Andréasson 92 IF Göta Göteborg 23.2
8.61 *Stine M Tomb 86 Hammarby Göteborg 23.2
8.62 Caroline Lundahl 91 KA2 Stange, NOR 2.2
8.64 Sofia Linde 95 Täby Sätra 15.2
8.70 Sofia Johnsson 94 Hässelby Birmingham, AL 26.2
8.71 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Göteborg 23.2
8.71 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 26.1
8.74 Victoria Joäng 89 Lund Lund 18.1
8.85 Fanny Lindström 94 Malmö Sätra 15.2
8.86 Josefin Palm 94 Gefle Sätra 26.1
8.88 Malin Skogström 95 Hässelby Växjö 9.2
8.89 Farydah Inoussa 94 Hässelby Baton Rouge, LA 21.2
8.92 Caroline Tegel 90 IF Göta Göteborg 1.2
8.92 Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad 25.1
8.93 *Mari Klaup 90 Ullevi Borås 9.2

Höjd

1.97 Emma Green Tregaro 84 Örgryte Vendryné, CZE 29.1
1.88 Erika Wiklund 88 Trångsviken Joplin, MO 1.2
1.88 Sofie Skoog 90 IF Göta Stockholm/G 6.2
1.83 Victoria Dronsfield 91 IF Göta Karlstad 1.2
1.82 Lisa Engman 94 Kil Sätra 15.2
1.82 Sofia Linde 95 Täby Växjö 9.2
1.80 Ida Virdebrant 94 Växjö Riverdale, NY 15.2
1.80 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Sätra 15.2
1.78 Lovisa Östervall 97 Tumba Sätra 12.1
1.78 Vendela von Corswant 93 Örgryte Sätra 15.2
1.78 Caroline Gyllenbern 93 Tureberg Flagstaff, AZ 25.1
1.77 My Nordström 90 Norrköping Göteborg 22.2
1.76 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 24.1
1.74 Ellen Björklund 90 Lund Göteborg 22.2
1.74 Madeleine Serenhov 91 Lidingö Göteborg 22.2
1.73 Ellen Ekholm 96 Ullevi Sätra 15.2
1.73 Louise Österberg 95 Söderhamn Sätra 15.2
1.73 Johanna Dyremark 97 Tumba Växjö 8.2
1.72 Emilia Kjellberg 96 Sunne Örebro 12.1
1.72 Bianca Salming 98 Täby Sätra 26.1
1.72 Rebecka Svedberg 98 Linköping Växjö 9.3
1.71 Victoria Joäng 89 Lund Kristianstad 12.1
1.71 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg 2.3
1.71 Svea Hagrydh 97 Trollhättans FIK Göteborg 2.3
1.71 Elin Tornhed 95 Växjö Malmö 25.1

Stav

4.62 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Nice, FRA 8.2
4.52 Malin Dahlström 89 Ullevi Dresden, GER 31.1
4.23 Petra Olsen 90 Malmö Blacksburg, VA 22.2
4.20 Michaela Meijer 93 Örgryte Malmö 8.2
4.01 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Falun 25.1
3.95 Elienor Werner 98 Hässelby Sätra 1.2
3.90 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Malmö 8.2
3.90 Sara Eriksson 91 Ullevi Malmö 8.2
3.86 Hanna Jansson 95 Falun Sätra 16.2
3.85 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Göteborg 1.2
3.83 Annika Jönsson 96 Helsingborg Göteborg 23.2
3.83 Klara Mattsson 97 Orient Göteborg 23.2
3.82 Nathalie Busk 91 Malmö Albuquerque, NM 8.2
3.77 Josefin Herstedt 98 Hammarby Växjö 8.3
3.76 Sara Cannmo 96 Hovslätt Sätra 16.2
3.75 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Göteborg 1.2
3.70 Emma Andersson 91 Spårvägen Sheffield, GBR 23.2
3.69 Elin Olsson 93 Kvarnsveden Göteborg 23.2
3.66 Theresia Nyberg 92 Örgryte Sätra 16.2
3.66 Denise Eriksson 95 Gefle Sätra 9.2
3.65 Emma Häggström 96 Kvarnsveden Falun 25.1
3.61 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Nantes, FRA 23.2
3.56 *Kristina Ulitina 88 Hammarby Sätra 9.2
3.50 Ellen Olsson 97 Wärnamo Malmö 26.1
3.50 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Malmö 26.1

Längd

6.57 Erica Jarder 86 Spårvägen Stockholm/G 6.2
6.24 Elise Malmberg 95 Hässleholm Tampere, FIN 8.2
6.15 Ida Hansen 93 IF Göta Göteborg 23.2
6.02 Malin Olsson 90 Lidingö Sätra 1.2
5.99 Sofia Linde 95 Täby Växjö 9.2
5.97 Emilia Kjellberg 96 Sunne Karlstad 26.1
5.96 Johanna Dyremark 97 Tumba Sätra 15.2
5.91 Sara Kviberg 93 Hellas Sätra 4.1
5.89 Fanny Runheim 99 Örebro Karlstad 1.2
5.88 Lovisa Östervall 97 Tumba Sätra 12.1
5.87 Frida Lindström 90 Huddinge Sätra 4.1
5.84 Thilda Särnevång 96 Udd Sätra 15.2
5.83 Jasmin Sabir 92 Hammarby Göteborg 22.2
5.83 Linda Bergh 89 Hässelby Göteborg 23.2
5.82 Jonna Kowalski 94 Tjalve Norrköping 25.1
5.82 Victoria Joäng 89 Lund Malmö 26.1
5.81 Moa Ullgren 96 Tjalve Göteborg 23.2
5.80 Irene Ekelund 97 Malmö Sätra 15.2
5.80 Kaiza Karlén 98 Arvika Växjö 9.3
5.78 Emma Stenlöf 96 Västerås Västerås 19.1
5.76 Hanna Hoff 97 Växjö Sätra 15.2
5.72 Johanna Aalto 89 Kville Göteborg 22.2
5.72 Erika Wiklund 88 Trångsviken Warrensburg, MO 7.2
5.71 Rebecca Abrahamsson 94 Gnistan Karlskrona 11.1
5.71 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Växjö 18.1
5.71 Sofia Lund 86 Hässelby Göteborg 22.2

Tresteg

12.92 Angelica Ström 81 Spårvägen Tampere, FIN 8.2
12.89 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 25.1
12.79 Frida Lindström 90 Huddinge Sätra 1.2
12.79 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Växjö 19.1
12.74 Izehi Ileso 89 Ullevi Albuquerque, NM 25.1
12.54 Hanna Tjernell 89 Mölndal Göteborg 22.2
12.49 Emma Ehrlin 93 Ärla Göteborg 22.2
12.36 Erika Wiklund 88 Trångsviken Warrensburg, MO 7.2
12.31 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Växjö 19.1
12.29 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Sätra 16.2
12.29 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 16.2
12.18 Hanna Hoff 97 Växjö Malmö 25.1
12.04 Madeleine Nilsson 91 Gefle Huddinge 18.1
12.03 Thilda Särnevång 96 Udd Karlskrona 2.2
12.02 Fanny Ernestam 98 Örebro Örebro 12.1
11.94 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjden Sätra 16.2
11.92 Aina Griksaite 94 Spårvägen Sätra 16.2
11.92 Elina Rapp 93 Växjö Sätra 16.2
11.92 Johanna Dyremark 97 Tumba Sätra 16.2
11.83 Beatrice Lantz 97 Växjö Sätra 16.2
11.82 Jonna Kowalski 94 Tjalve Sätra 16.2
11.82 Pernilla Hansson 98 Hammarby Växjö 8.3
11.74 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Växjö 8.3
11.70 Malin Citess 95 Växjö Malmö 25.1
11.68 Angelica Engberg 89 Hässelby Göteborg 22.2
11.68 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Ås 22.2

Kula/4.0

15.87 Fanny Roos 95 Ljungby Sätra 15.2
15.19 Ellinore Hallin 87 Växjö Tampere, FIN 8.2
14.37 Sofia Linde 95 Täby Växjö 9.2
14.31 Anna Wikström 87 Tumba Göteborg 23.2
14.23 Sara Lennman 96 Katrineholm Sätra 15.2
14.23 Lina Bengtson 94 Öresund New York, NY 7.2
13.94 Erica Lantz 94 Växjö Sätra 15.2
13.58 Agnes Larsson 97 IF Göta Karlstad 26.1
13.54 Jennie Söderholm 93 Västerås Sätra 15.2
13.36 Johanna Larsson 92 Hässelby Sätra 15.2
13.35 Linn Bergstrand 96 Ullevi Göteborg 8.12
13.16 Julia Svärd Axelsson 96 Helsingborg Malmö 26.1
13.00 Therese Jernbeck 92 Lidingö Albuquerque, NM 1.2
12.92 Julia Wiberg 92 Spårvägen Flagstaff, AZ 24.1
12.87 Victoria Joäng 89 Lund Göteborg 23.2
12.82 *Mari Klaup 90 Ullevi Borås 9.2
12.76 Moa Eskilsson 93 Villstad Växjö/Ti 22.3
12.58 Maria Nilsson 95 Orient Uddevalla 12.4
12.36 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 15.2
12.14 Linnea Jönsson 95 Upsala Sätra 15.2
12.12 Hanna Gustavsson 96 Motala Sätra 15.2
12.04 Sophie Kling 91 Hammarby Sätra 1.2
12.03 Kajsa Bank 91 Boulder, CO 18.1
12.01 Victoria Johansson 92 Tranås Sätra 15.2
11.93 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbyberg Sätra 15.2
11.93 Elisabet Wållgren 73 Lerum Lerum 16.12

Vikt/9.08

21.90 Ida Storm 91 Hässelby Albuquerque, NM 14.3
20.70 Tracey Andersson 84 Ullevi Göteborg 22.2
19.95 Eleni Larsson 93 Huddinge Huddinge 18.1
17.95 Marinda Petersson 95 Malmö Göteborg 22.2
17.84 Elinor Forssander 88 Ullevi Göteborg 22.2
17.69 Linnea Jönsson 95 Upsala Sätra 16.2
17.42 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Sätra 1.2
17.18 Amanda Eriksson 90 Falun Göteborg 22.2
16.97 Sara Lennman 96 Katrineholm Sätra 16.2
16.25 Amanda Karlsson 96 Huddinge Huddinge 18.1
15.99 Maria Söderqvist 93 Öresund Göteborg 22.2
15.89 Lovisa Sjöstrand 97 Castor Sätra 16.2
15.85 Emma Thor 97 Tureberg Sätra 16.2
15.75 Grete Ahlberg 98 Hammarby Växjö/Ti 8.3
15.40 Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne Västerås 19.1
15.36 Mathilda Björklund 97 Bålsta Sätra 16.2
15.14 Ida Borg 90 Göteborgs KIK Norrköping 25.1
14.59 Ebba Olsson 97 Brattås Göteborg 1.2
14.47 Johanna Larsson 92 Hässelby Sätra 16.2
14.42 Linn Forssell 97 Motala Sätra 16.2
14.35 Emily Berghäll 98 Hammarby Sätra 8.2
14.16 Madelene Östblom 94 Gefle Gävle 22.12
14.15 Fanny Roos 95 Ljungby Sätra 16.2
14.13 Annika Larsson 96 Upsala Sätra 16.2
14.05 Stephanie Ericson 93 Ullevi Göteborg 1.2
14.05 Frida Engström 92 Lidingö Sätra 8.2

Femkamp/K

4.444 Sofia Linde 95 Täby Växjö 9.2
4.098 Elise Malmberg 95 Hässleholm Sätra 12.1
3.858 Therese Jernbeck 92 Lidingö College Station, TX 7.2
3.814 Erika Wiklund 88 Trångsviken Warrensburg, MO 7.2
3.692 Malin Skogström 95 Hässelby Växjö 9.2
3.678 Sofia Johnsson 94 Hässelby Birmingham, AL 26.2
3.618 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbyberg Växjö 9.2
3.601 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Växjö 9.2
3.593 Farydah Inoussa 94 Hässelby Birmingham, AL 26.2
3.453 *Stine Tomb 86 Hammarby Växjö 9.2
3.345 Johanna Höglund 84 Upsala Växjö 9.2
3.331 Sara Söderberg 94 Tjalve Växjö 9.2
3.275 Emma Stenlöf 96 Västerås Växjö 9.2
3.209 Jennifer Czerapowicz 93 Ullevi Kingston, RI 22.2
3.166 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Karlskrona 1.3
3.147 Jonna Lindéen 96 Kalmar Växjö 9.2
3.103 Victoria Johansson 92 Tranås Växjö 9.2
3.077 Fanny Holgersson 96 Gnistan Karlskrona 1.3
3.010 Thilda Särnevång 96 Udd Karlskrona 1.3

>