Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa M inne 2014

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 24 SEP, 2014
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2013/2014.

60m

6.64 Odain Rose 92 IFK Umeå Göteborg 22.2
6.65 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Göteborg 22.2
6.73 Austin Hamilton 97 Malmö Göteborg 22.2
6.74 David Sennung 91 Ullevi Göteborg 22.2
6.82 Alexander Brorsson 90 Växjö Göteborg 22.2
6.83 Björn Skoglund 91 Bollnäs Göteborg 22.2
6.83 Emmanuel Amoh 92 Malmö Göteborg 22.2
6.83 Tony Darkwah 86 Hammarby Göteborg 22.2
6.84 *Sulayman Bah 86 Ullevi Växjö 18.1
6.87 Patrik Andersson 91 Ullevi Göteborg 15.2
6.87 Nasser Sebabi 82 Kville Göteborg 22.2
6.88 Adam Denguir 94 Lund Göteborg 1.2
6.90 Maximus Fröjd 90 Ullevi Göteborg 11.1
6.90 Emil von Barth 96 Ullevi Göteborg 22.2
6.92 Joel Groth 91 Bollnäs Bollnäs 5.1
6.95 André Drummond 90 Spårvägen Göteborg 22.2
6.96 Jean Christian Zirignon 95 Piteå Bollnäs 1.3
6.96 Michel Tornéus 86 Hammarby Sätra 25.1
6.98 David Andersson 94 Skellefteå Haparanda 25.1
7.00 Alexander Andersson 94 Hakarpspojkarna Göteborg 22.2
7.00 Thobias Nilsson Montler 96 Malmö Malmö 25.1
7.01 Tobias Karlsson 91 Ullevi Göteborg 11.1
7.01 Sunday Ojuri 93 Hammarby Sätra 25.1
7.01 Oskar Lindberg 94 Östersund Ås 25.1
7.01 Oskar Åberg 89 Huddinge Växjö 8.2

200m

21.18 Nil de Oliveira 86 Spårvägen Göteborg 23.2
21.28 Alexander Brorsson 90 Växjö Växjö 19.1
21.42 ^Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö Växjö 19.1
21.53 Joel Groth 91 Bollnäs Göteborg 23.2
21.75 Dennis Forsman 95 Ullevi Malmö 26.1
22.03 Dennis Karanda 89 Öresund Göteborg 22.2
22.19 Jakob Masth-Larsson 97 IF Göta Göteborg 23.2
22.26 Jakob Lindbom 95 KA2 Malmö 25.1
22.27 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Budapest, HUN 28.3
22.31 Sunday Ojuri 93 Hammarby Göteborg 22.2
22.39 Erik Annerfalk 94 Mariestad Göteborg 22.2
22.39 Erik Martinsson 96 Gefle Bollnäs 6.1
22.43 Emmanuel Amoh 92 Malmö Malmö 26.1
22.46 Carl Sjöstedt 94 IF Göta Karlstad 1.2
22.50 Felix Francois 90 Örgryte Göteborg 1.2
22.51 Isak Andersson 96 Upsala Huddinge 17.1
22.51 Viktor Elvung-Nilsson 94 Gnistan Växjö 8.2
22.52 Jacob Ewertzh 95 Hammarby Göteborg 22.2
22.56 Alexander Lesser 93 Ullevi Malmö 26.1
22.60 Victor Fingal 96 Ullevi Göteborg 22.2
22.62 Oskar Lindberg 94 Östersund Ås 22.2
22.63 Emil Lyrberg 93 Ullevi Göteborg 22.2
22.64 Fredrik Åström 93 Täby Sätra 1.2
22.68 Fabian Revilla 95 Rånäs Västerås 25.1
22.73 Johan Lilja 95 Sundsvall Bollnäs 6.1
Manuell tidtagning
22.6m Oskar Lindberg 94 Östersund Ås 12.1

400m

46.31 ^Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö Stockholm/G 6.2
47.53 Dennis Forsman 95 Ullevi Göteborg 1.2
47.83 Felix Francois 90 Örgryte Göteborg 15.2
48.27 Erik Martinsson 96 Gefle Stockholm/G 6.2
48.85 Adam Danielsson 93 Ullevi Göteborg 22.2
48.96 Jonathan Carbe 90 Örgryte Göteborg 1.2
48.99 Mattias Claesson 86 Hässelby Göteborg 22.2
49.06 Johan Eriksson 88 Tureberg Västerås 19.1
49.24 Alexander Lesser 93 Ullevi Sätra 16.2
49.27 Axel Bergrahm 92 Spårvägen Sätra 16.2
49.55 *Sakaria Hussien 93 Falkenberg Göteborg 22.2
49.57 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Budapest, HUN 30.3
49.78 Oliwer Åstrand 92 Örgryte Sätra 16.2
49.82 Dennis Karanda 89 Öresund Göteborg 1.2
49.82 David Kallebäck 89 Varberg Växjö 18.1
50.00 Tobias Åberg 89 Hälle Uddevalla 18.1
50.00 Johan Svensson 89 Spårvägen Norrköping 25.1
50.12 Elias Amado 86 Hässelby Sätra 1.2
50.18 Jakob Masth Larsson 97 IF Göta Sätra 16.2
50.23 Martin Selin 95 Ullevi Göteborg 22.2
50.32 Anton Nilsson 92 Huddinge Norrköping 25.1
50.35 Patrik Sjöö 92 Hässelby Sätra 15.2
50.48 Andreas Kramer 97 Sävedalen Sätra 16.2
50.65 Andreas Almlöf 95 Hammarby Sätra 16.2
50.66 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge Sätra 16.2
50.66 Martin Cameron 85 Spårvägen Stockholm/G 6.2
överlång bana
47.74 Felix Francois 90 Örgryte Tampere, FIN 8.2

800m

1:48.49 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Stockholm/G 6.2
1:49.78 Rickard Gunnarsson 91 Hässelby Stockholm/G 6.2
1:51.17 Johan Svensson 89 Spårvägen Göteborg 23.2
1:51.83 Johan Eriksson 88 Tureberg Göteborg 23.2
1:52.42 Karim Mohammadi 89 Spårvägen Sätra 1.2
1:52.65 Anton Asplund 90 Tureberg Sätra 1.2
1:53.00 Henrik Hansson 89 Strömstad LK Mankato, MN 8.2
1:53.39 Jonas Wahl-Sjöman 93 Bromma Göteborg 22.2
1:53.41 Andreas Kramer 97 Sävedalen Baerum, NOR 8.3
1:54.13 Mattias Ohlsson 94 Öresund Malmö 9.2
1:54.40 Warsame Hassan 98 Malmö Göteborg 15.2
1:54.96 Tobias Åberg 89 Hälle Göteborg 15.2
1:55.37 Felix Francois 90 Örgryte Göteborg 1.3
1:55.6m Bienvenue Musore 90 Tyresö Sätra 8.2
1:55.82 Robin Lindgren 90 Örgryte Göteborg 15.2
1:55.94 Alex Torgersson 94 Hammarby Stockholm/G 6.2
1:55.98 Christopher Nilsson 94 Ullevi Göteborg 22.2
1:56.08 Mikael Röjerås 90 Västerås New York, NY 8.2
1:56.2m Joel Durén 94 Hässelby Sätra 8.2
1:56.72 Alexander Lundskog 96 Ullevi Göteborg 1.3
1:56.83 Albert Mollén 85 Sävedalen Göteborg 1.3
1:56.89 Alexander Nilsson 95 Mölndal Göteborg 1.3
1:57.02 Kevin Hermansson 95 Trollhättans FIK Göteborg 1.3
1:57.03 Arvid Berglund 91 Tranås Norrköping 26.1
1:57.1m Gustav Lidfeldt 95 Hammarby Sätra 8.2
överlång bana
1:50.95 Johan Svensson 89 Spårvägen Tampere, FIN 8.2
1:55.86 Elmar Engholm 92 Hässelby Air F Academy, CO 28.2

1500m

3:44.01 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Sätra 1.2
3:45.75 Jonas Leandersson 91 Malmö Stockholm/G 6.2
3:50.41 Daniel Lundgren 85 Tureberg Stockholm/G 6.2
3:52.36 Staffan Ek 91 Björnstorp Göteborg 23.2
3:52.96 Johan Hydén 89 Hammarby Göteborg 23.2
3:53.57 Adil Bouafif 78 Hässelby Göteborg 23.2
3:53.64 Kalle Berglund 96 Spårvägen Sätra 1.2
3:54.38 John Foitzik 91 Spårvägen Stockholm/G 6.2
3:54.46 Andreas Kramer 97 Sävedalen Stockholm/G 6.2
3:55.02 Joel Durén 94 Hässelby Göteborg 23.2
3:55.79 Andreas Åhwall 89 Hässelby Linköping 27.2
3:58.30 Johan Lindgren 96 Mölndal Stockholm/G 6.2
3:58.46 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma Sätra 16.2
3:58.53 Napoleon Solomon 94 Fredrikshof Sätra 1.2
3:58.63 *Jonathan Cleghorn 90 Spårvägen Stockholm/G 6.2
3:58.67 Daniel Gleimar 92 Tureberg Stockholm/G 6.2
3:58.68 Tim Sundström 89 Örebro Stockholm/G 6.2
3:58.82 Joel Zackrisson 94 Ullevi Sätra 16.2
3:58.85 Johan Svensson 89 Spårvägen Karlskrona 14.12
3:59.63 Alexander Nilsson 95 Mölndal Stockholm/G 6.2
3:59.86 Mattias Ohlsson 94 Öresund Sätra 16.2
4:00.03 Albert Mollén 85 Sävedalen Göteborg 23.2
4:00.34 Gustaf Lidfeldt 95 Hammarby Huddinge 19.1
4:01.19 Henrik Petersson 93 Malmö Göteborg 23.2
4:01.32 Leo Magnusson 98 Sävedalen Göteborg 2.3

1 mile

4:04.22 Elmar Engholm 92 Hässelby Albuquerque, NM 15.2
4:12.65 Mikael Röjerås 90 Västerås New York, NY 21.2
4:15.34 Henrik Hansson 89 Strömstad LK Minneapolis, MN 25.1
4:16.02 Emil Blomberg 92 Hässelby Birmingham, AL 25.2
4:31.28 Alexander Söderberg 88 Spårvägen Flagstaff, AZ 25.1

3000m

8:08.56 Adil Bouafif 78 Hässelby Göteborg 22.2
8:08.58 Olle Walleräng 85 Spårvägen Göteborg 22.2
8:11.88 Daniel Lundgren 85 Tureberg Sätra 1.2
8:12.31 Emil Blomberg 92 Hässelby Birmingham, AL 24.2
8:13.08 Johan Hydén 89 Hammarby Göteborg 22.2
8:14.77 Jerker Lysell 89 Rehn Göteborg 22.2
8:15.89 Staffan Ek 91 Björnstorp Göteborg 22.2
8:18.41 Andreas Åhwall 89 Hässelby Linköping 6.2
8:21.97 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Budapest, HUN 27.3
8:22.94 Anton Danielson 90 Tjalve Linköping 6.2
8:25.32 Olle Kalered 90 Tjalve Norrköping 25.1
8:25.95 John Foitzik 91 Spårvägen Sätra 1.2
8:27.48 Jonas Leandersson 90 Enhörna Sätra 1.2
8:27.80 *Haben Idris 87 Hässelby Göteborg 22.2
8:27.81 Andreas Jansson 96 Hässelby Norrköping 25.1
8:28.01 *Napoleon Solomon 94 Fredrikshof Göteborg 22.2
8:28.19 Fredrik Johansson 86 Växjö Göteborg 22.2
8:28.22 Anders Grahl 87 Enhörna Göteborg 22.2
8:35.52 *Ebba Tulu Chala 96 Spårvägen Stockholm/G 6.2
8:36.62 Robin Lindgren 90 Örgryte Göteborg 22.2
8:36.90 Patrik Sällstedt 81 Enhörna Stockholm/G 6.2
8:39.50 *Jonathan Cleghorn 90 Spårvägen Sätra 1.2
8:48.37 Robin Leandersson 88 Spårvägen Göteborg 22.2
8:49.38 Ali Pirgholizadeh 94 Ärla Göteborg 22.2
8:50.62 Erik Norrbom 93 Tureberg Stockholm/G 6.2
överlång bana
8:21.51 Jonas Legernes 91 Ullevi Seattle, WA 15.2
8:36.29 Alexander Söderberg 88 Spårvägen Seattle, WA 1.2

5000m

14:45.80 Emil Blomberg 92 Hässelby Birmingham, AL 25.2

60m häck/106.7

7.75 Philip Nossmy 82 Malmö Göteborg 15.2
7.82 Marvin Tay 90 Spårvägen Göteborg 23.2
7.92 Alexander Brorsson 90 Växjö Göteborg 23.2
7.95 ^Amir Shaker 89 Råby-Rekarne Sätra 26.1
7.98 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Göteborg 23.2
8.07 Anton Levin 92 Malmö Göteborg 1.2
8.08 Martin Kallur 91 Falun Allston, MA 1.3
8.08 Jonathan Holm 94 Strand Göteborg 23.2
8.22 Anders Leifsson 92 Orient Göteborg 1.2
8.24 Rafael Askros 81 Lidingö Göteborg 23.2
8.25 Petter Olson 91 Hässelby Norrköping 25.1
8.31 Marcus Nilsson 91 Högby Albuquerque, NM 15.3
8.32 Petter Gustafsson 94 Hakarpspojkarna Göteborg 23.2
8.33 Jonathan Eklund 88 Hammarby Sätra 1.2
8.34 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Norrköping 25.1
8.42 Victor Ivarsson 94 Växjö Malmö 26.1
8.45 Linus Otto Boyer 95 Nyköping Göteborg 23.2
8.50 Björn Johansson 88 Västerås Akron, OH 21.2
8.64 Dennis Eriksson 93 Falun New York, NY 21.2
8.69 Tobias Nilsson 92 Alvesta Sätra 16.2
8.73 Rasmus Nim 89 IF Göta Göteborg 23.2
8.76 Simon Gyllensten 92 Kville New York, NY 8.3
8.78 Eric Bergvall 94 Hässelby Sätra 1.2
8.87 Viktor Warg 93 IF Göta Karlstad 26.1
8.87 Rasmus Carlsson 88 Örebro Växjö 9.2

Höjd

2.18 Emil Svensson 89 Örgryte Mustasaari, FIN 1.2
2.13 Andreas Carlsson 95 Ymer Göteborg 23.2
2.13 Jakob Thorvaldsson 88 Lidingö Göteborg 23.2
2.13 Philip Frifelt Lundqvist 89 IF Göta Göteborg 23.2
2.12 Mehdi Alkhatib 87 Hammarby Mustasaari, FIN 1.2
2.12 Jesper Borg 93 Ullevi Borås 9.2
2.11 Carl Rönnow 90 Athletique Sätra 9.2
2.10 Fabian Delryd 96 Täby Sätra 1.2
2.09 Arlind Shaluni 92 Norrköping Huddinge 18.1
2.06 Erik Liberg 93 Ullevi Sätra 16.2
2.06 Nils Carlsson 93 Riviera Sätra 16.2
2.06 Henrik Thoms 96 Hanviken Karlstad 26.1
2.06 Isak Persson 95 Spårvägen Karlstad 26.1
2.06 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Växjö 8.2
2.05 Fredrik Konradsson 94 IFK Umeå Umeå 12.1
2.05 David Kallebäck 89 Varberg Göteborg 15.2
2.05 Marcus Lundquist 91 Upsala Västerås 25.1
2.05 Yuan-Zhong Wu 91 Växjö Malmö 26.1
2.03 Ola Carlsson 75 Örgryte Antequera, ESP 15.2
2.02 Fredrik Sangberg 90 Kville Göteborg 15.2
2.02 Simon Gyllensten 92 Kville New York, NY 7.3
2.01 Viktor Husmark 92 Ullevi Göteborg 1.2
2.00 Otto Brinkman 97 Spårvägen Sätra 16.2
2.00 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Växjö 8.2
2.00 Petter Olson 91 Hässelby Växjö 8.2

Stav

5.71 Alhaji Jeng 81 Örgryte Dessau, GER 27.2
5.65 Melker Svärd Jacobsson 94 Malmö Potsdam, GER 15.2
5.25 Carl Sténson 93 Hellas Stockholm/G 6.2
5.23 Andreas Duplantis 93 Stål Baton Rouge, LA 21.2
5.15 Rasmus Carlsson 88 Örebro Sätra 1.2
5.15 Simon Gyllensten 92 Kville Crawfordsville, IN 18.1
5.13 Erik Thorstensson 89 Spårvägen Göteborg 22.2
5.12 Simon Assarsson 91 Växjö Göteborg 15.2
5.03 Petter Olson 91 Hässelby Växjö 9.2
5.00 Dennis Fransson Bergetoft 92 Örebro Göteborg/N 18.1
5.00 Elias Palo 81 Haparanda Haparanda 26.1
4.95 Björn Johansson 88 Västerås Kent, OH 1.3
4.95 Marcus Nilsson 91 Högby Seattle, WA 1.3
4.93 Per Drageryd 91 Örebro Norrköping 25.1
4.90 Magnus Jomyr 95 Örgryte Malmö 25.1
4.85 Martin Kallur 91 Falun Roxbury, MA 24.1
4.85 David Kappelin 95 Örgryte Malmö 8.2
4.81 Filip Gyllensten 92 Kville Göteborg 22.2
4.75 Carl Ivarsson 96 Lerum Göteborg 1.2
4.74 Jonathan Eklund 88 Hammarby Huddinge 19.1
4.72 Andreas Carlsson 95 Ymer Sätra 15.2
4.70 Jonas Asplund 73 Märsta Huddinge 8.2
4.65 Hannes Burman 96 Skellefteå Skellefteå 26.2
4.64 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Huddinge 19.1
4.60 Stefan Jeppsson 75 Vittsjö Budapest, HUN 29.3

Längd

8.21 Michel Tornéus 86 Hammarby Sopot, POL 8.3
7.48 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Växjö 8.2
7.39 Johan Taléus 94 Eskilstuna Sätra 1.2
7.34 Thobias Nilsson Montler 96 Malmö Malmö 26.1
7.33 Alexander Wittlock 91 Spårvägen Örebro 12.1
7.20 Adam Denguir 94 Lund Göteborg 22.2
7.19 Adam Chiguer 91 Spårvägen Göteborg 23.2
7.17 Adam Stålberg 91 Upsala Örebro 12.1
7.16 Ritchie Moba 90 Tumba Göteborg 22.2
7.11 Simon Gyllensten 92 Kville Indianapolis, IN 25.1
7.06 Patric Hjort 93 Västerås Sätra 16.2
7.05 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Huddinge 17.1
7.02 Per Jonsson 88 Bollnäs Sätra 8.2
7.00 Petter Olson 91 Hässelby Växjö 8.2
6.98 Rickard Willman 94 Västerås Sätra 24.1
6.97 Viktor Warg 93 IF Göta Karlstad 1.2
6.95 Kevin Fankl 95 Ullevi Göteborg 2.2
6.93 Jesper Hellström 95 Hässelby Sätra 1.2
6.93 Patrik Holmberg 90 Huddinge Norrköping 25.1
6.92 Vuk Djekic 88 Hässelby Göteborg 1.2
6.92 Daniel Örevik 97 Gotland Sätra 16.2
6.91 Victor Ivarsson 94 Växjö Växjö 8.2
6.90 Johan Meckbach 95 Täby Sätra 16.2
6.89 Erik Ehrlin 90 Hammarby Göteborg 22.2
6.89 Adam Björling 90 Tjalve Växjö 8.2

Tresteg

16.27 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Göteborg 22.2
16.14 Mathias Ström 87 Örgryte Tampere, FIN 8.2
15.48 Moteba Mohamed 90 Hässelby Göteborg 22.2
15.40 Erik Ehrlin 90 Hammarby Göteborg 15.2
15.32 Simon Karlén 94 IF Göta Göteborg 22.2
14.53 Jesper Hellström 95 Hässelby Göteborg 22.2
14.39 Christofer Pool Wiklund 97 Falköpings FIK Sätra 15.2
14.39 Erik Olsson 89 Örgryte Göteborg 22.2
14.35 Antonis Dinopoulos 95 Upsala Sätra 15.2
14.02 Jonas Arbinge 93 Hellas Sätra 15.2
13.86 Dennis Eriksson 93 Falun New York, NY 24.1
13.85 Marcus Nyberg 97 Malmö Sätra 15.2
13.79 Jonathan Åsman 98 Öresund Växjö 8.3
13.55 Gustav Norén 96 Upsala Sätra 15.2
13.47 Erik Grundberg 94 Hammarby Sätra 1.2
13.44 Jonathan Persgården 96 Kongahälla Göteborg 1.2
13.39 Max Hejdenberg 98 Örgryte Växjö 8.3
13.33 Sebastian Ruthström 97 Spårvägen Eskilstuna 6.1
13.22 Jesper Frykholm 96 Glanshammar Sätra 15.2
13.21 Elias Högström 97 Sundsvall Bollnäs 1.3
13.14 Nils Eickhoff 97 Ymer Sätra 15.2
13.08 Albin Boestad 97 Lidingö Sätra 15.2
13.07 Daniel Bohlin 97 Ullevi Göteborg 1.2
13.04 Timothy Olsson 98 Hammarby Sätra 2.3
13.02 Björn Bamane 93 Spårvägen Sätra 15.2
13.02 Arvid Sylvan 95 Norrköping Norrköping 25.1

Kula/7.26

19.51 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Göteborg 15.2
19.24 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Göteborg 22.2
18.08 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Jablonec, CZE 25.1
17.97 Jonas Meyer 90 Orient Göteborg 22.2
17.81 Arwid Koskinen 92 Huddinge Sätra 8.2
17.52 Mats Olsson 86 Hässelby Göteborg 22.2
16.99 Ulf Ankarling 88 IF Göta Karlstad 26.1
16.61 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Karlstad 26.1
15.97 Marcus Nilsson 91 Högby Albuquerque, NM 14.3
15.56 Martin Gren 89 Ullevi Göteborg 15.2
15.39 Micael Ljungberg 92 Nyköping Flagstaff, AZ 17.1
15.39 Simon Pettersson 94 Upsala Västerås 26.1
15.36 Björn Johansson 88 Västerås Kent, OH 17.1
15.21 David Kallebäck 89 Varberg Göteborg 15.2
15.20 Tim Wunger 94 Falun Sätra 15.2
14.86 Jeffrey Ige 83 Huddinge Reims, FRA 1.3
14.82 Bengt Pettersson 61 Huddinge Huddinge 11.3
14.65 Thomas Hammarsten 66 IFK Umeå Budapest, HUN 30.3
14.43 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Göteborg 22.2
14.19 Philip Åman 77 Kville Huddinge 8.2
14.19 Petter Olson 91 Hässelby Växjö 8.2
14.17 Alexander Persson 95 Huddinge Huddinge 18.2
13.83 Fredrik Hallinder 88 Tureberg Sätra 8.2
13.78 Magnus Håkansson 70 Valbo Huddinge 8.2
13.69 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Huddinge 21.1

Vikt/15.88

22.14 Markus Johansson 90 IF Göta Göteborg 23.2
21.54 Elias Håkansson 92 Spårvägen Albuquerque, NM 14.3
19.74 Robert Alneroth 84 Gefle Göteborg 23.2
19.63 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Göteborg 23.2
19.39 Daniel Nyman 87 Växjö Göteborg 23.2
19.14 Hans Eriksson 86 Västerås Västerås 19.1
18.46 Alexander Larsson 94 Upsala Blacksburg, VA 7.2
17.93 David Johansson 91 Åhus South Bend, IN 7.2
17.38 Jonas Birgersson 83 Nyköping Nyköping 16.12
17.08 Chris Arnoldsson 96 Huddinge Göteborg 23.2
16.81 Johan Bark 85 Örgryte Göteborg 1.2
16.58 Mikael Leindahl 65 Tjalve Norrköping 25.1
16.56 Tim Söderqvist 95 Dals Södra Göteborg 1.2
16.54 Mats Olsson 86 Hässelby Göteborg 23.2
16.47 Lowe Litzell 94 Östersund New York, NY 21.2
16.45 Joakim Axelsson 86 Nyköping Nyköping 1.12
16.29 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Sätra 16.2
16.00 Micael Ljungberg 92 Nyköping Albuquerque, NM 14.2
15.49 Jörgen Viksell 79 Västerås Västerås 19.1
15.47 Lennie Helander 75 Ullevi Göteborg 11.1
15.42 Alexander Persson 95 Huddinge Sätra 16.2
15.37 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Huddinge 25.2
15.27 Mattias Grundström 93 Ängelholm Växjö/Ti 22.3
15.20 Fredrik Gerdsdorff 96 Timrå Bollnäs 1.2
15.19 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Sätra 16.2

Sjukamp/M

5.904 Petter Olson 91 Hässelby Växjö 9.2
5.760 Marcus Nilsson 91 Högby Albuquerque, NM 15.3
5.665 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Växjö 9.2
5.404 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Växjö 9.2
5.380 Rasmus Carlsson 88 Örebro Växjö 9.2
5.366 Simon Gyllensten 92 Kville New York, NY 8.3
5.039 Victor Ivarsson 94 Växjö Växjö 9.2
4.851 Adam Björling 90 Tjalve Växjö 9.2
4.675 Filip Gyllensten 92 Kville Sätra 12.1
4.530 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Sätra 12.1
överlång bana
5.140 Björn Johansson 88 Västerås Kent, OH 1.3

>