Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 20 oktober 2018

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2014

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 1 JAN, 2015
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2014.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1992-94, P19/F19: Födda 1995-96, P17/F17: Födda 1997, P16/F16: Födda 1998, P15/F15: Födda 1999, P14/F14: Födda 2000 - plus ev 01:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

10.00 Hanna Axelsson 99 Upsala Sollentuna 7.6
10.08 Fanny Runheim 99 Örebro Göteborg/U 28.6
10.11 Linn Bäcklin 99 IF Göta Stockholm/S 24.8
10.21 Ida Thunberg 99 Stål Leksand 26.7
10.22 Carolina Söderbom 99 Ärla Eskilstuna 20.9
10.24 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Gävle 19.7
10.27 Madeleine Söderlund 99 Lerum Stockholm/S 24.8
10.32 Saga Berneryd 99 Danderyd Danderyd 18.5
10.37 Lisa Dahlström 99 Orient Varberg 3.8
10.42 Moa Seger 99 Glanshammar Göteborg/U 28.6
10.43 Amanda Hansson 99 Hässelby Sollentuna 7.6
10.44 Sara Hermansson 99 Huddinge Skara 6.6
10.46 Julia Frisk 99 Växjö Göteborg/U 28.6
10.49 Vilma Åkerman 99 Gefle Sollentuna 7.6
10.52 Mina Karlsson 99 Upsala Stockholm/S 24.8
10.52 Louise Svensson 99 Eskilstuna Sollentuna 7.6
10.53 Rebecca Strand 99 Örgryte Borås 14.6
10.54 Frida Johansson 99 Mölndal Göteborg/U 28.6
10.59 Lizzie Hager 99 Lerum Stockholm/S 24.8
10.60 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Klippan 1.6
10.60 Felicia Sjöblom 99 Bergaström Halmstad 12.7
medvind
10.04 Fanny Runheim 99 Örebro Örebro 20.5
10.39 Felicia Sjöblom 99 Bergaström Skara 23.8
10.39 Lizzie Hager 99 Lerum Stockholm/S 24.8
10.44 Rebecca Strand 99 Örgryte Stockholm/S 24.8
10.60 Elin Backlund 99 Marieby Sollentuna 7.6

300m

40.71 Carolina Söderbom 99 Ärla Stockholm/S 23.8
41.25 Moa Seger 99 Glanshammar Uppsala 5.7
41.44 Julia Frisk 99 Växjö Halmstad 12.7
41.74 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Halmstad 12.7
41.77 Saga Berneryd 99 Danderyd Sollentuna 8.6
41.84 Sara Hermansson 99 Huddinge Sollentuna 8.6
41.93 Frida Johansson 99 Mölndal Söderhamn 10.8
42.21 Vilma Jonsson 99 Danderyd Uppsala 5.7
42.27 Alexandra Wiberg 99 Malmö Trelleborg 31.5
42.46 Madeleine Söderlund 99 Lerum Halmstad 12.7
42.84 Rebecca Strand 99 Örgryte Huddinge 20.9
42.91 Mika Söderström 99 Vallentuna Sollentuna 8.6
43.05 Emma Skotte 99 Norrköping Göteborg/U 29.6
43.06 Agnes Johansson 99 Högbo GIF Sollentuna 8.6
43.07 Ella Arvidsson 99 Östersund Krokom 30.8
43.13 Elin Backlund 99 Marieby Östersund 13.9
43.25 Ebba Kuylenstierna 99 Mälarhöjden Sollentuna 8.6
43.41 Amanda Jacobsson 99 Trelleborg Söderhamn 9.8
43.45 Martina Winberg 99 Mölndal Göteborg/U 29.6
43.50 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Göteborg/U 29.6

800m

2:12.41 Vilma Jonsson 99 Danderyd Sollentuna 6.6
2:15.19 Mika Söderström 99 Vallentuna Söderhamn 9.8
2:17.32 Emma Magnusson 99 Mölndal Söderhamn 9.8
2:18.53 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg/S 31.5
2:21.23 Hanna Westhoff 99 Växjö Högby 12.7
2:21.50 Linnea Dennerporth 99 Väsby Sollentuna 7.6
2:21.79 Tilda Lundström 99 Eskilstuna Stockholm/S 24.8
2:22.44 Carolina Söderbom 99 Ärla Stockholm/S 24.8
2:23.08 Julia Samuelsson 99 Högby Nässjö 2.8
2:26.55 Frida Wistfors 99 Linköping Motala 18.5
2:27.18 Sara Dädeby 99 Hovslätt Motala 18.5
2:27.41 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Östersund 1.6
2:27.45 Elin Marcusson 99 Trångsviken Östersund 1.6
2:27.64 Stina Johansson 99 Tranås Motala 18.5
2:27.94 Anna Hallmén 99 Örebro Falköping 7.6
2:28.13 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Linköping 30.8
2:28.87 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Linköping 30.8
2:29.87 Klara Ask 99 Ymer Borås 14.6
2:29.91 Isa Ek 99 Björnstorp Ystad 8.6
2:29.98 Ebba Kuylenstierna 99 Mälarhöjden Sätra 24.5

2000m

6:18.80 Vilma Jonsson 99 Danderyd Göteborg/U 29.6
6:35.23 Mika Söderström 99 Vallentuna Göteborg/U 29.6
6:37.21 Emma Magnusson 99 Mölndal Göteborg/U 29.6
6:45.06 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg/S 1.6
7:01.01 Linnea Dennerporth 99 Väsby Uppsala 5.7
7:06.85 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg/U 29.6
7:13.10 Lovisa Henning 99 Öbacka Söderhamn 10.8
7:18.35 Stina Johansson 99 Tranås Huddinge 21.9
7:20.55 Eleonora Olsmats 99 Danderyd Huddinge 21.9
7:29.22 Isa Ek 99 Björnstorp Göteborg/U 29.6
7:41.41 Lisa Brorson 99 Örebro Göteborg/U 29.6
7:45.46 Cornelia Storm Karlén 99 Hagen Göteborg/U 29.6
7:47.51 Cornelia Kagg 99 Halmstad Varberg 2.8
7:50.8m Maja Nilsson 99 Lidköping Skara 24.6
7:59.30 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Söderhamn 10.8

1500m hinder/76.2

4:55.10 Vilma Jonsson 99 Danderyd Huddinge 13.6
5:01.18 Mika Söderström 99 Vallentuna Söderhamn 8.8
5:03.04 Emma Magnusson 99 Mölndal Söderhamn 8.8
5:20.53 Linnéa Dennerporth 99 Väsby Huddinge 13.6
5:28.39 Anna Hallmén 99 Örebro Söderhamn 8.8
5:31.59 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg/U 27.6
5:35.78 Julia Samuelsson 99 Högby Högby 4.7
5:39.08 Stina Johansson 99 Tranås Jönköping 15.6
5:58.70 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Söderhamn 8.8
6:02.97 Cornelia Storm Karlén 99 Hagen Söderhamn 8.8
6:11.02 Julia Larsson 99 Motala Jönköping 15.6
6:13.28 Cornelia Kagg 99 Halmstad Söderhamn 8.8
6:15.52 Jennie Eriksson 99 Hagen Lidköping 17.8

80m häck/76.2

11.55 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Uppsala 6.7
11.57 Amanda Hansson 99 Hässelby Stockholm/S 23.8
11.64 Ida Thunberg 99 Stål Göteborg/U 27.6
11.98 Emma Skotte 99 Norrköping Linköping 30.8
12.09 Madeleine Söderlund 99 Lerum Kungsbacka 30.8
12.20 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Linköping 30.8
12.20 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Upplands Väsby 6.9
12.26 Mathilda Fogelberg 99 Örgryte Borås 15.6
12.33 Elin Bärjegård 99 Leksand Stockholm/S 23.8
12.45 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Stockholm/S 23.8
12.48 Tova Göransson 99 Hinden Stockholm/S 23.8
12.50 Moa Kjellander 99 Åhus Upplands Väsby 6.9
12.64 Annina Stens 99 Spårvägen Uppsala 6.7
12.64 Hanna Axelsson 99 Upsala Sollentuna 8.6
12.65 Cani Mahmoud 99 Marieby Östersund 14.9
12.67 Mea Natvig 99 Växjö Linköping 30.8
12.71 Saga Backeström 99 Umedalen Linköping 30.8
12.71 Jennifer Karlsson 99 Hammarby Upplands Väsby 6.9
12.74 Frida Bergvall 99 Växjö Linköping 30.8
12.77 Astrid Lees 99 Brattås Oslo, NOR 15.8
medvind
11.50 Amanda Hansson 99 Hässelby Stockholm/S 23.8
11.50 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Stockholm/S 23.8
11.53 Ida Thunberg 99 Stål Stockholm/S 23.8
12.09 Madeleine Söderlund 99 Lerum Stockholm/S 23.8
12.14 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Stockholm/S 23.8
12.27 Elin Bärjegård 99 Leksand Stockholm/S 23.8

300m häck/76.2

44.36 Emma Skotte 99 Norrköping Göteborg/U 27.6
44.56 Vilma Jonsson 99 Danderyd Stockholm/S 24.8
44.57 Julia Frisk 99 Växjö Göteborg/U 27.6
45.62 Alexandra Wiberg 99 Malmö Vellinge 6.6
46.34 Martina Winberg 99 Mölndal Söderhamn 9.8
47.56 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Söderhamn 9.8
48.38 Hanna Axelsson 99 Upsala Stockholm/S 24.8
48.97 Elin Bärjegård 99 Leksand Mora 10.6
49.10 Madeleine Söderlund 99 Lerum Stockholm/S 24.8
49.26 Beatrice Persson 99 Lund Göteborg/U 27.6
49.26 Linn Kalderén 99 Tureberg Söderhamn 9.8
49.46 Moa Kjellander 99 Åhus Ängelholm 24.8
49.55 Sanna Pettersson 99 Östersund Sollentuna 7.6
49.61 Astrid Lees 99 Brattås Oslo, NOR 16.8
49.75 Linnea Nordlund 99 Nora Huddinge 21.9
49.84 Hedda Jahrl 99 Hammarby Sollentuna 7.6
49.89 Lotta Laurin 99 Hammarby Hässleholm 25.7
49.93 Saga Backeström 99 Umedalen Tornio, FIN 16.8
50.22 Ebba Gällhagen 99 Tureberg Sollentuna 7.6
50.42 Mathilda Fogelberg 99 Örgryte Göteborg/S 31.5

Höjd

1.71 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Stockholm/S 24.8
1.69 Maja Nilsson 99 Motala Linköping 30.8
1.66 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Varberg 2.8
1.66 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Söderhamn 9.8
1.65 Alexandra Wiberg 99 Malmö Linköping 30.8
1.64 Rosa Vallgårda 99 Luleå Piteå 7.9
1.61 Frida Bergvall 99 Växjö Söderhamn 9.8
1.61 Julia Samuelsson 99 Högby Söderhamn 9.8
1.60 Clara Bergström 99 Sunne Kil 7.6
1.59 Sanna Pettersson 99 Östersund Östersund 17.6
1.59 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Göteborg/U 29.6
1.59 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Göteborg/S 6.6
1.58 Amanda Lindblom 99 Hinden Kalmar 9.7
1.58 Jennifer Dalberg 99 Piteå Söderhamn 9.8
1.57 Judith Sjöman 99 Örgryte Upplands Väsby 6.9
1.56 Linn Östling 99 Träff Göteborg/U 29.6
1.55 Saga Sjöberg 99 Öresund Jönköping 24.8
1.55 Annina Stens 99 Spårvägen Uppsala 6.7
1.55 Moa Kjellander 99 Åhus Ystad 8.6
1.55 Mea Natvig 99 Växjö Kalmar 9.7

Stav

3.91 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Beaupreau, FRA 7.6
3.60 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Hässleholm 27.7
3.40 Frida Bergvall 99 Växjö Göteborg/S 1.6
3.11 Maja Lundmark 99 Hammarby Söderhamn 10.8
3.10 Ebba Carlsson 99 Hinden Karlskrona 14.6
3.07 Hanna Viklund 99 Umedalen Tornio, FIN 16.8
3.02 Mea Natvig 99 Växjö Söderhamn 10.8
2.90 Lydia Hemmingsson 99 Upsala Uppsala 29.5
2.90 Gabriella Bengtsson 99 Skruv Nybro 30.8
2.88 Christina Pool Wiklund 99 Falköpings FIK Göteborg/U 29.6
2.80 Erika Alkstrand 99 Ymer Göteborg/S 22.5
2.73 Sophie Ohlsson 99 Luleå Tornio, FIN 16.8
2.65 Amanda Backlund 99 Orient Örebro 1.6
2.60 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Kalmar 15.6
2.51 Louise Blomberg 99 Djurmo-Sifferbo Kvarnsveden 7.6
2.40 Sonia Li 99 Järvsö Järvsö 1.7
2.30 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Norrköping 29.5
2.30 Johanna Hellman 99 Lidingö Uppsala 29.5
2.24 Astrid Lees 99 Brattås Uddevalla 29.5
2.20 Frida Lundberg 99 Åhus Jönköping 15.6

Längd

5.84 Fanny Runheim 99 Örebro Göteborg/U 27.6
5.52 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 15.6
5.52 Lizzie Hager 99 Lerum Jönköping 15.6
5.45 Maja Nilsson 99 Motala Linköping 31.8
5.44 Alexandra Wiberg 99 Malmö Göteborg/U 27.6
5.43 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Söderhamn 9.8
5.42 Johanna Andersson 99 Lerum Lerum 7.9
5.39 Judith Sjöman 99 Örgryte Söderhamn 9.8
5.38 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Söderhamn 9.8
5.37 Johanna Andersson 99 Lerum Uddevalla 26.7
5.34 Ida Thunberg 99 Stål Söderhamn 9.8
5.32 Madelen G Bergman 99 Falkenberg Söderhamn 9.8
5.30 Mika Söderström 99 Vallentuna Täby 6.9
5.29 Linn Bäcklin 99 IF Göta Göteborg/U 27.6
5.28 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Göteborg/S 31.5
5.26 Hanna Axelsson 99 Upsala Märsta 16.8
5.17 Karolina Svensson 99 Marieby Gävle 19.7
5.17 Matilda Sönnergaard 99 Spårvägen Huddinge 19.9
5.14 Saga Berneryd 99 Danderyd Täby 6.9
5.13 Vilma Snygg 99 Ymer Borås 15.6
medvind
5.37 Ida Thunberg 99 Stål Uppsala 5.7
5.33 Mika Söderström 99 Vallentuna Täby 6.9
5.18 Saga Berneryd 99 Danderyd Täby 6.9
5.17 Vilma Snygg 99 Ymer Borås 15.6
5.17 Julia Frisk 99 Växjö Göteborg/S 31.5
5.17 Elin Backlund 99 Marieby Östersund 31.5
5.14 Alva Lindberg 99 Trollhättans FIK Trollhättan 25.5

Tresteg

12.04 Fatima Koné 99 Ullevi Göteborg/U-U 28.6
11.82 Lizzie Hager 99 Lerum Jönköping 15.6
11.28 Julia Olander 99 KA2 Karlskrona 6.9
11.02 Melina Holse 99 Linköping Göteborg/U-U 28.6
11.00 Judith Sjöman 99 Örgryte Mölndal 9.7
10.98 Emma Erlandsson 99 Malmö Vellinge 7.6
10.93 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Göteborg/U-U 28.6
10.75 Lisa Stenlund 99 KA2 Hässleholm 26.7
10.73 Rebecca Strand 99 Örgryte Kungälv 22.6
10.68 Karolina Svensson 99 Marieby Söderhamn 10.8
10.61 Saga Sjöberg 99 Öresund Jönköping 24.8
10.52 Della Månsson 99 Örgryte Lerum 7.9
10.41 Alva Lindberg 99 Trollhättans FIK Habo 29.5
10.25 Thilda Lim 99 Växjö Göteborg/U-U 28.6
10.21 Nora Hedin 99 Halmstad Vellinge 7.6
10.19 Emelina Wirebro 99 Motala Motala 29.5
10.18 Rosa Vallgårda 99 Luleå Göteborg/U-U 28.6
10.18 Maja Nilsson 99 Motala Motala 9.9
10.12 Lisa Strandberg 99 KA2 Söderhamn 10.8
10.10 Elin Bärjegård 99 Leksand Söderhamn 10.8
oklar/okänd vind
10.18 Elin Bärjegård 99 Leksand Mora 10.6
medvind
12.08 Fatima Koné 99 Ullevi Söderhamn 10.8
11.48 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Göteborg/S 13.6
10.90 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Tanumshede 16.8
10.77 Lisa Stenlund 99 KA2 Göteborg/U-U 28.6
10.48 Emelina Wirebro 99 Motala Helsingborg 4.7
10.31 Lisa Strandberg 99 KA2 Hässleholm 26.7

Kula/3.0

13.22 Ida Stenbäck 99 Bore Mora 6.9
13.12 Sandra Vestlund 99 Kil Huddinge 21.9
12.78 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Linköping 30.8
12.60 Ida Olsson 99 Hagen Stockholm/S 24.8
12.42 Ida Jansson Andersson 99 Håfreström Söderhamn 10.8
12.42 Louise Svensson 99 Eskilstuna Göteborg/U 27.6
12.37 Frida Bergvall 99 Växjö Göteborg/U 27.6
12.20 Ida Thunberg 99 Stål Kvarnsveden 17.6
12.06 Elin Backlund 99 Marieby Timrå 6.9
11.96 Amanda Lejros 99 Djurmo-Sifferbo Kvarnsveden 17.6
11.86 Nicole Ridegård 99 Malmö Klippan 1.6
11.66 Hanna Borgemyr 99 Trollhättans FIK Uddevalla 26.7
11.62 Alma Folke 99 Tranås Tranås 28.9
11.60 Amanda Nilsson 99 Laholm Borås 15.6
11.50 Hanna Bielke 99 Täby Stockholm/S 24.8
11.35 Hanna Wahlström 99 Åsbro Garphyttan 23.8
11.25 Annina Stens 99 Spårvägen Uppsala 6.7
11.22 My Aggefors 99 Tumba Varberg 2.8
11.13 Julia Johansson Elvin 99 Motala Kil 3.8
11.13 Isabella Engström 99 Hammarby Upplands Väsby 6.9

Diskus/0.75

43.61 Ida Stenbäck 99 Bore Söderhamn 9.8
40.97 Ida Olsson 99 Hagen Habo 14.6
39.68 Emelie Gerdsdorff 99 Timrå Söderhamn 9.8
38.53 Julia Johansson Elvin 99 Motala Helsingborg 5.7
37.76 Eleonora Olsmats 99 Danderyd Huddinge 19.9
37.68 Cecilia Larsson 99 Växjö Tranås 27.9
37.16 Amanda Aasa 99 Habo Söderhamn 9.8
37.06 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Helsingborg 10.7
36.30 Amanda Lejros 99 Djurmo-Sifferbo Falun 3.6
35.14 Lina Bonander 99 Bore Torsby 17.5
35.12 Evelina Eklund 99 Hinden Växjö 19.8
35.01 Hanna Grönwall 99 Öresund Malmö/S-K 27.9
34.42 My Aggefors 99 Tumba Sollentuna/E 6.6
33.88 Maria Granrud Aune 99 Marieby Söderhamn 9.8
33.07 Tilde All 99 Täby Sollentuna/E 6.6
32.28 Agnes Johansson 99 Högbo GIF Högby 12.7
30.90 Emma Yngve 99 Motala Göteborg/U 29.6
30.77 Hanna Borgemyr 99 Trollhättans FIK Kungsbacka 31.8
30.26 Linn Kalderén 99 Tureberg Sollentuna/E 14.9
29.51 Karolina Svensson 99 Marieby Krokom 30.8

Slägga/3.0

55.47 Ida Stenbäck 99 Bore Gävle 18.7
51.96 Cecilia Larsson 99 Växjö Tranås 27.9
48.96 Ida Olsson 99 Hagen Arvika 27.7
46.09 Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK Borås/Rk 5.10
45.52 Emelie Gerdsdorff 99 Timrå Bollnäs 5.7
45.04 Amanda Aasa 99 Habo Söderhamn 8.8
44.14 Amanda Lejros 99 Djurmo-Sifferbo Söderhamn 8.8
40.54 Isabella Engström 99 Hammarby Huddinge/J 21.9
40.51 Maria Granrud Aune 99 Marieby Timrå 6.9
39.97 Ellen Mårtensson 99 Linköping Tranås 27.9
39.60 Linnea Nilsson 99 Malmö Malmö/S-K 13.8
39.06 Emma Johansson 99 Göteborgs KIK Uddevalla 6.9
37.44 Eleonora Olsmats 99 Danderyd Huddinge/J 15.6
37.41 Frida Lundberg 99 Åhus Hässleholm 25.7
37.30 Lisa Bonander 99 Bore Bålsta 24.5
35.96 Isabella Chee Awai 99 Luleå Luleå 23.8
35.69 Lina Jernberg 99 Kristinehamn Karlstad/M 29.12
35.20 Wilma Eriksson 99 Ymer Borås/Rk 5.10
34.01 Emma Yngve 99 Motala Korsör, DEN 9.7
32.77 My Aggefors 99 Tumba Sätra/K 3.5

Spjut/500

42.81 Ida Thunberg 99 Stål Söderhamn 10.8
39.79 Louise Svensson 99 Eskilstuna Eskilstuna 14.6
37.31 Amanda Nilsson 99 Laholm Söderhamn 10.8
36.05 Sandra Vestlund 99 Kil Huddinge 20.9
35.32 Clara Bergström 99 Sunne Söderhamn 10.8
34.86 Hanna Wahlström 99 Åsbro Garphyttan 23.8
34.82 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Gävle 20.7
34.60 Anna Nogolova 99 Umedalen Umeå 13.9
34.49 Moa Kjellander 99 Åhus Åhus 11.9
34.30 Alma Folke 99 Tranås Nässjö 2.8
34.23 My Aggefors 99 Tumba Linköping 31.8
34.16 Hanna Bielke 99 Täby Sollentuna 7.6
33.25 Lina Bonander 99 Bore Söderhamn 10.8
33.25 Tilda Oldberg 99 Sävedalen Lerum 7.9
32.80 Linn Kalderén 99 Tureberg Täby 6.9
32.78 Judith Sjöman 99 Örgryte Upplands Väsby 7.9
32.76 Hanna Borgemyr 99 Trollhättans FIK Kungsbacka 31.8
32.52 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Högby 6.7
32.46 Frida Bergvall 99 Växjö Uddevalla 20.7
31.87 Paulina Lennartson 99 Hässelby Huddinge 15.6

Sexkamp/F15

3.928 Ida Thunberg 99 Stål Sätra 18.5
3.656 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Högby 6.7
3.655 Frida Bergvall 99 Växjö Uddevalla 20.7
3.634 Judith Sjöman 99 Örgryte Upplands Väsby 7.9
3.621 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Upplands Väsby 7.9
3.354 Moa Kjellander 99 Åhus Upplands Väsby 7.9
3.283 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Upplands Väsby 7.9
3.260 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Upplands Väsby 7.9
3.038 Madeleine Söderlund 99 Lerum Upplands Väsby 7.9
3.009 Saga Backeström 99 Umedalen Upplands Väsby 7.9
3.002 Camilla Appel 99 IF Göta Upplands Väsby 7.9
2.963 Frida Wistfors 99 Linköping Upplands Väsby 7.9
2.940 Jennifer Karlsson 99 Hammarby Upplands Väsby 7.9
2.910 Sara Engman 99 Boden Täby 11.5
2.884 Linn Kalderén 99 Tureberg Täby 11.5
2.848 Isabella Engström 99 Hammarby Sätra 18.5
2.742 Beatrice Persson 99 Lund Högby 6.7
2.608 Hanna Jansson 99 Hanviken Sätra 18.5

>