Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2015

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 21 MAJ, 2015
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2014/2015.

60m

7.26 Irene Ekelund 97 Malmö Sätra 21.2
7.39 Elin Östlund 91 Örebro Praha, CZE 7.3
7.40 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Sätra 21.2
7.47 Erica Jarder 86 Spårvägen Göteborg 7.2
7.50 Caroline Larsson 93 Orient Baerum, NOR 14.2
7.56 Karolina Nikamo 95 Upsala Sätra 21.2
7.56 Daniella Busk 93 Malmö Göteborg 28.2
7.60 Gladys Bamane 89 Spårvägen Sätra 31.1
7.64 Caroline Sandsjoe 92 Malmö Malmö 24.1
7.64 Adriana Janic 96 Malmö Göteborg 28.2
7.64 Jessica Östlund 93 Hässelby Sätra 31.1
7.66 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 17.1
7.66 Hanna Hoff 97 Växjö Göteborg 28.2
7.66 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Göteborg 7.2
7.67 Claudia Payton 98 IF Göta Örebro 11.1
7.68 *Hanna Wiss 91 Örebro Örebro 11.1
7.68 Fanny Runheim 99 Örebro Växjö 17.1
7.68 Sara Söderberg 94 Tjalve Sätra 21.2
7.68 Sandra Törnros 95 Gefle Bollnäs 3.1
7.69 Sara Kviberg 93 Hässelby Norrköping 7.2
7.70 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Sätra 21.2
7.70 Pernilla Nilsson 92 Malmö Malmö 24.1
7.71 Emma Gällstedt 96 Gefle Norrköping 24.1
7.73 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö/MA 25.2
7.74 Charlotte Andersson 00 Huddinge Örebro 7.3

200m

23.45 Irene Ekelund 97 Malmö Sätra 31.1
24.02 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Norrköping 24.1
24.09 Frida Persson 89 Hammarby Steinkjer, NOR 7.2
24.44 Daniella Busk 93 Malmö Växjö 18.1
24.45 Pernilla Nilsson 92 Malmö Göteborg 31.1
24.46 Gladys Bamane 89 Spårvägen Sätra 22.2
24.49 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Göteborg 31.1
24.50 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 18.1
24.60 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Sätra 31.1
24.74 Jessica Östlund 93 Hässelby Sätra 31.1
24.80 Pernilla Tornemark 85 Malmö Baerum, NOR 14.2
24.91 Estelle Montler 91 Ullevi Göteborg 7.2
25.07 Josefin Persson 98 Sävedalen Göteborg 23.11
25.08 Malin Johansson 90 Atleticum Växjö 1.2
25.12 Linnea Killander 93 Malmö Malmö 25.1
25.13 Lisa Lilja 96 Malmö Sätra 21.2
25.14 Margot Gustafsson 88 Råby-Rekarne Eskilstuna 15.2
25.19 Jessica Bloodworth 93 Växjö Växjö 1.2
25.20 Johanna Gustafsson 97 Motala Örebro 10.1
25.23 Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad 24.1
25.36 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Örebro 8.3
25.41 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 1.2
25.44 Elin Moraiti 91 Hässelby Sätra 25.1
25.45 Caroline Sandsjoe 92 Malmö Växjö 18.1
25.49 Charlotte Andersson 00 Huddinge Stockholm/G 19.2

400m

53.81 Elise Malmberg 95 Hässleholm Praha, CZE 6.3
54.73 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Göteborg 1.3
55.25 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 22.2
55.81 Jessica Bloodworth 93 Växjö Göteborg 1.3
56.18 Anna Silvander 93 Lidingö Sätra 7.2
56.53 Elin Moraiti 91 Hässelby Sätra 31.1
56.62 Josefin Persson 98 Sävedalen Göteborg 6.12
57.11 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg 1.3
57.11 Klara Helander 95 Upsala Göteborg 1.3
57.20 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg 1.3
57.40 Anna Engelin 98 Östersund Göteborg 1.3
57.40 Sofia Andersson 96 Växjö Växjö 14.2
57.40 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Göteborg 22.2
57.52 Kim McCabe 90 Lund Malmö 7.2
57.53 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Göteborg 31.1
57.63 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Stockholm/G 19.2
57.65 Sara Bley 91 Tjalve Sätra 14.2
57.70 Caroline Kihlblom 94 Tureberg Sätra 7.2
57.87 Linda Frödin Glad 93 Tureberg Sätra 7.2
57.89 Elsa Skagersten 94 Varberg Göteborg 28.2
57.98 Linnea Ivarsson 94 Lerum Göteborg 28.2
58.00 Tove Olsson 98 Tumba Göteborg 1.3
58.08 *Stine M Tomb 86 Hammarby Sätra 31.1
58.28 Sofia Johnsson 94 Hässelby Sätra 7.2
58.36 Carolina Söderbom 99 Ärla Västerås 25.1
överlång bana
56.32 Elin Moraiti 91 Hässelby Mustasaari, FIN 4.2

800m

2:03.36 Anna Silvander 93 Lidingö Sätra 22.2
2:05.85 Lovisa Lindh 91 Ullevi Baerum, NOR 14.2
2:07.16 Linn Nilsson 90 Hälle Wien, AUT 31.1
2:09.7m Meraf Bahta 89 Hälle Stockholm/G 19.2
2:09.71 Ida Holm 93 Täby Sätra 22.2
2:10.61 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Sätra 22.2
2:12.79 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Sätra 7.2
2:13.47 Vilma Jonsson 99 Danderyd Sätra 21.2
2:13.52 Astrid Rosvall 97 Hässelby Sätra 7.2
2:13.59 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg Sätra 22.2
2:13.67 Patricia Striner 97 Malmö Växjö 18.1
2:13.80 Greta Graziani 94 Täby Ancona, ITA 8.2
2:14.16 Josefin Gerdevåg 81 Örebro Örebro 10.1
2:14.27 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Malmö 25.1
2:14.33 Elin Brink 97 Mölndal Göteborg 7.2
2:14.53 Jessica Edlund 95 Umedalen Sätra 31.1
2:15.44 Hannah Nilsson 91 Malmö Birmingham, AL 23.2
2:15.44 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg 31.1
2:17.84 Erika Bergentz 73 Örebro Eskilstuna 6.1
2:19.28 Moa Rothman 96 Västerås Västerås 25.1
2:19.37 Sofia Linde 95 Täby Norrköping 8.2
2:19.49 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Sätra 21.2
2:19.97 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg 31.1
2:20.17 Malin Trollsås 93 Danderyd Birmingham, AL 13.2
2:20.19 Amélie Svensson 96 Birmingham, AL 14.2
överlång bana
2:09.04 Ida Holm 93 Täby Mustasaari, FIN 4.2
2:11.42 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Mustasaari, FIN 4.2
2:13.29 Jessica Edlund 95 Umedalen Mustasaari, FIN 4.2
2:14.75 Hanna Hermansson 89 Geneva, OH 6.3
2:16.94 Caroline Högardh 92 Halmstad Flagstaff, AZ 24.1
2:18.18 Josefine Malmborg 94 Täby Flagstaff, AZ 13.2

1500m

4:06.42 Meraf Bahta 89 Hälle Stockholm/G 19.2
4:19.17 Linn Nilsson 90 Hälle Gent, BEL 7.2
4:22.87 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Sätra 22.2
4:26.92 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Baerum, NOR 14.2
4:27.81 Anna Silvander 93 Lidingö Göteborg 1.3
4:28.70 Klara Bodinson 90 Sävedalen Göteborg 7.2
4:29.22 Ronja Fjellner 89 Örgryte Sätra 22.2
4:29.54 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Sätra 22.2
4:30.20 Lisa Öhberg 88 Hälle Göteborg 7.2
4:32.08 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Uddevalla 14.2
4:33.02 Frida Kristiansson 92 Ymer Göteborg 7.2
4:35.72 Carolina Johnson 96 Linköping Göteborg 1.3
4:36.61 Erika Bergentz 73 Örebro Toruń POL 27.3
4:37.39 Louise Nilsson 86 Malmö Malmö 24.1
4:37.45 Ida Holm 93 Täby Göteborg 1.3
4:37.58 Josefin Gerdevåg 81 Örebro Sätra 31.1
4:38.23 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Malmö 24.1
4:39.05 Vilma Jonsson 99 Danderyd Sätra 31.1
4:39.64 Thea Boström 98 Tjalve Göteborg 1.3
4:40.27 Emilia Ohlin 93 Trollhättans IF Göteborg 1.3
4:42.96 Dace Landström 83 Vallentuna Huddinge 18.1
4:43.44 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg 1.3
4:44.63 Moa Rothman 96 Västerås Göteborg 1.3
4:45.09 Elin Brink 97 Mölndal Stockholm/G 19.2
4:45.60 Maria Sandström 90 Malmö Malmö 24.1

1 mile

4:55.35 Emma Dahl 91 Örgryte Birmingham, AL 14.2
4:57.04 Hannah Nilsson 91 Malmö Birmingham, AL 24.2
5:04.80 Agnes Sjöström 94 Hässelby Houston, TX 31.1
5:05.95 Tilda Helgesson 92 Åhus Birmingham, AL 14.2
5:13.27 Amélie Svensson 96 Chapel Hill, NC 17.1
överlång bana
4:51.43 Caroline Högardh 92 Halmstad Ames, IA 14.2
5:09.77 Amélie Svensson 96 Akron, OH 7.2

3000m

9:01.33 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Praha, CZE 6.3
9:29.08 Klara Bodinson 90 Sävedalen Baerum, NOR 14.2
9:38.43 Sarah Lahti 95 Hässelby Sätra 21.2
9:41.76 Emma Dahl 91 Örgryte Birmingham, AL 23.2
9:45.58 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Sätra 21.2
9:46.8m Louise Nilsson 86 Malmö Malmö 31.1
9:53.76 Agnes Sjöström 94 Hässelby New York, NY 28.2
10:01.12 Lisa Öhberg 88 Hälle Göteborg 31.1
10:01.27 Thea Boström 98 Tjalve Norrköping 24.1
10:01.70 Tilda Helgesson 92 Åhus Birmingham, AL 23.2
10:04.96 Amélie Svensson 96 Birmingham, AL 26.2
10:05.27 *Nora Falaki 86 Malmö Sätra 21.2
10:06.65 Carolina Johnson 96 Linköping Sätra 21.2
10:07.08 Frida Kristiansson 92 Ymer Sätra 21.2
10:12.27 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Göteborg 7.2
10:15.42 Dace Landström 83 Vallentuna Huddinge 16.1
10:16.1m Maria Sandström 90 Malmö Malmö 31.1
10:18.80 Josefin Gerdevåg 81 Örebro Sätra 7.2
10:32.2m Malin Skoog 88 IFK Umeå Umeå 23.3
10:42.78 Ida Svensson 94 Trångsviken Ås 31.1
10:48.15 Ida Tryggveson 97 Bålsta Västerås 31.1
10:49.63 Linda Take 73 IF Göta Borås 6.3
10:55.78 Malin Strand 93 Sävedalen Göteborg 7.2
10:55.8m Martina Stolz 76 Heleneholm Malmö 31.1
10:58.37 Gabriella Eliason 75 Örebro Örebro 10.1
överlång bana
9:37.08 Sanna Mustonen 91 Hässelby Seattle, WA 14.2
10:47.66 Caroline Högardh 92 Halmstad Flagstaff, AZ 16.1

5000m

16:48.94 Emma Dahl 91 Örgryte Birmingham, AL 24.2
16:56.85 Agnes Sjöström 94 Hässelby New York, NY 27.2
17:17.70 Dace Landström 83 Vallentuna Huddinge 17.3
17:20.71 Tilda Helgesson 92 Åhus Birmingham, AL 24.2
18:43.08 Amélie Svensson 96 Birmingham, AL 26.2
överlång bana
17:02.33 Sanna Mustonen 91 Hässelby Seattle, WA 27.2
17:39.05 Amélie Svensson 96 Akron, OH 6.2

60m häck/84.0

8.14 Susanna Kallur 81 Falun Karlsruhe, GER 31.1
8.40 Adriana Janic 96 Malmö Sätra 22.2
8.42 Sofia Mossberg 95 Falun Ithaca, NY 24.1
8.55 Malin Eriksson 91 Örebro Sätra 31.1
8.56 Caroline Tegel 90 IF Göta Göteborg 7.2
8.61 Fanny Lindström 94 Malmö Sätra 22.2
8.61 Amanda Holmberg 98 Lidköping Göteborg 7.2
8.63 Malin Skogström 95 Hässelby Sätra 22.2
8.64 Amanda Öberg 96 Ymer Göteborg 1.3
8.65 Sofia Johnsson 94 Hässelby Göteborg 1.3
8.67 MaryAnn Andréasson 92 IF Göta Norrköping 24.1
8.68 Sofia Linde 95 Täby Norrköping 8.2
8.70 *Mari Klaup 90 Ullevi Malmö 25.1
8.70 Emma Tuvesson 91 Hammarby Sätra 31.1
8.71 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 22.2
8.72 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg 1.3
8.77 Farydah Inoussa 94 Hässelby Birmingham, AL 24.1
8.79 Ida Hansen 93 IF Göta Sätra 31.1
8.80 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Göteborg 1.3
8.80 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 31.1
8.85 Andrea Nybäck 90 IF Göta Sätra 22.2
8.87 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Göteborg 31.1
8.90 Emilia Karlsson 97 Nyköping Sätra 7.2
8.91 Ellinor Persson 96 Täby Sätra 7.2
8.99 Johanna Dyremark 97 Tumba Huddinge 17.1

Höjd

1.90 Erika Kinsey 88 Trångsviken Warrensburg, MO 30.1
1.87 Sofie Skoog 90 IF Göta Sätra 22.2
1.85 My Nordström 90 Tjalve Sätra 22.2
1.83 Vendela von Corswant 93 Örgryte Göteborg 27.12
1.83 Victoria Dronsfield 91 IF Göta Birmingham, GBR 28.3
1.79 Emma Stenlöf 96 Västerås Göteborg 28.2
1.78 Ellen Björklund 90 Lund Växjö 14.2
1.78 Evelina Erlandsson 94 IF Göta Göteborg 7.2
1.77 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg 28.2
1.77 *Mari Klaup 90 Ullevi Göteborg 31.1
1.77 Louise Ekman 97 Gefle Göteborg 31.1
1.76 Matilda Nilsson 93 Hakarpspojkarna Jönköping 20.1
1.75 Maja Nilsson 99 Motala Örebro 11.1
1.75 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Albuquerque, NM 27.2
1.75 Ellen Ekholm 96 Ullevi Göteborg 28.2
1.75 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Norrköping 7.2
1.75 Sofia Linde 95 Täby Norrköping 8.2
1.74 Bianca Salming 98 Täby Sätra 31.1
1.73 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg 6.12
1.72 Erika Wärff 00 Malmö Malmö 6.12
1.72 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Norrköping 8.2
1.72 Malin Skogström 95 Hässelby Norrköping 8.2
1.70 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Sätra 14.2
1.70 Rebecka Svedberg 98 Linköping Huddinge 16.1
1.70 Elin Johansson 98 Kristinehamn Karlstad 17.1
1.70 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Göteborg 31.1

Stav

4.70 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Praha, CZE 8.3
4.55 Michaela Meijer 93 Örgryte Praha, CZE 6.3
4.45 Malin Dahlström 89 Ullevi Praha, CZE 6.3
4.15 Elienor Werner 98 Hässelby Stockholm/G 19.2
4.08 Klara Mattsson 97 Orient Göteborg 7.2
4.05 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Nantes, FRA 24.1
4.05 Hanna Jansson 95 Ullevi Malmö/MA 25.2
4.02 Josefin Herstedt 98 Hammarby Göteborg 1.3
4.00 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Göteborg 7.2
3.96 Theresia Wängborg Nyberg 92 Örgryte Göteborg 27.2
3.94 Sara Cannmo 96 Hovslätt Göteborg 1.3
3.87 Elin Olsson 93 Kvarnsveden Göteborg 1.3
3.86 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Göteborg 27.2
3.81 Sara Eriksson 91 Ullevi Sätra 21.2
3.80 Annika Jönsson 96 Helsingborg Malmö 31.1
3.70 Minna Svärd 98 IF Göta Göteborg 1.2
3.64 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Göteborg 7.2
3.63 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Örebro 7.3
3.62 Megan Berg Nobeus 00 Malmö Örebro 8.3
3.61 Emma Häggström 96 Kvarnsveden Falun 24.2
3.60 Johanna Greger 94 Örgryte Göteborg 7.3
3.58 Frida Bergvall 99 Växjö Örebro 7.3
3.57 Ebba Blomstrand 00 Örebro Örebro 8.3
3.56 Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägen Sätra 31.1
3.50 Elin Domberg 98 Örebro Göteborg/N 16.1
3.50 Lisa Piscator 97 Kristinehamn Göteborg/N 18.1
3.50 Anna Larsson 97 Varberg Toronto, CAN 8.3

Längd

6.69 Erica Jarder 86 Spårvägen Karlsruhe, GER 31.1
6.66 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Malmö 25.1
6.29 Malin Olsson 90 Lidingö Göteborg 7.2
6.26 Malin Marmbrandt 85 Västerås Stockholm/G 19.2
6.14 Erika Kinsey 88 Trångsviken Joplin, MO 6.2
6.12 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 17.1
6.11 Ida Hansen 93 IF Göta Sätra 22.2
6.11 Sara Kviberg 93 Hässelby Sätra 22.2
6.06 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 22.2
5.99 Johanna Dyremark 97 Tumba Sätra 22.2
5.94 Farydah Inoussa 94 Hässelby Houston, TX 16.1
5.89 Linda Bergh 89 Hässelby Sätra 22.2
5.88 Malin Skogström 95 Hässelby Sätra 31.1
5.87 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 31.1
5.86 Lovisa Östervall 97 Tumba Sätra 11.1
5.86 Kaiza Karlén 98 Arvika Falun 7.3
5.85 *Hanna Wiss 91 Örebro Örebro 10.1
5.84 Sandra Törnros 95 Gefle Sätra 13.2
5.82 Charlotte Skogström 93 Hässelby Sätra 22.2
5.79 Claudia Belgrave 00 Ymer Växjö 17.1
5.79 Sofia Linde 95 Täby Norrköping 8.2
5.76 Moa Ullgren 96 Tjalve Göteborg 1.3
5.75 Thilda Särnevång 96 Udd Sätra 22.2
5.74 Lisa Warfvinge 98 Varberg Växjö 17.1
5.73 Fanny Ernestam 98 Örebro Göteborg 1.3
5.73 Hanna Hoff 97 Växjö Malmö 25.1
5.73 Lovisa Karlsson 00 Högby Norrköping 7.2

Tresteg

13.13 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 21.2
12.93 Erika Kinsey 88 Trångsviken Joplin, MO 7.2
12.87 Fanny Ernestam 98 Örebro Sätra 21.2
12.69 Malin Marmbrandt 85 Västerås Göteborg 7.2
12.67 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Göteborg 28.2
12.65 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan New York, NY 28.2
12.56 Angelica Ström 81 Spårvägen Sätra 21.2
12.47 Thilda Särnevång 96 Udd Göteborg 28.2
12.44 Emma Ehrlin 93 Ärla Sätra 21.2
12.30 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Sätra 21.2
12.26 Fatima Koné 99 Ullevi Växjö 18.1
12.17 Frida Lindström 90 Huddinge Sätra 31.1
12.16 Madeleine Nilsson 91 Gefle Göteborg 7.2
12.15 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 14.2
12.08 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Göteborg 28.2
11.99 Elina Rapp 93 Växjö Sätra 21.2
11.99 *Aina Griksaite 94 Spårvägen Göteborg 28.2
11.95 Sandra Törnros 95 Gefle Göteborg 28.2
11.93 Elvira Richardsson 96 Kristinehamn Örebro 11.1
11.92 Hanna Gille 96 Sävedalen Göteborg 7.2
11.83 Beatrice Lantz 97 Växjö Göteborg 28.2
11.79 Lizzie Hager 99 Lerum Göteborg 22.2
11.70 Lovisa Karlsson 00 Högby Örebro 7.3
11.66 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Göteborg 28.2
11.65 Matilde Andersson 96 Upsala Sätra 21.2

Kula/4.0

16.69 Fanny Roos 95 Atleticum Göteborg 28.2
16.00 Frida Åkerström 90 Huddinge New York, NY 28.2
15.39 Agnes Larsson 97 IF Göta Göteborg 28.2
14.79 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 21.2
14.48 Sofia Linde 95 Täby Sätra 21.2
13.90 Maria Nilsson 95 Orient Göteborg 28.2
13.74 Jennie Söderholm 93 Västerås Göteborg 28.2
13.39 Emma Stenlöf 96 Västerås Göteborg 28.2
13.27 Lisa Carlsson 94 Falun Göteborg 28.2
13.01 *Mari Klaup 90 Ullevi Göteborg 11.1
12.92 Emma Harrysson 97 Brattås Göteborg 28.2
12.90 Linn Bergstrand 96 Ullevi Göteborg 7.12
12.57 Julia Svärd Axelsson 96 Helsingborg Växjö/Ti 31.1
12.47 Andrea Nybäck 90 IF Göta Örebro 11.1
12.40 Beatrice Lantz 97 Växjö Norrköping 8.2
12.24 Sara Lennman 96 Katrineholm Karlstad 25.1
12.22 Hanna Bengtson 92 Öresund Malmö 4.2
12.17 Ida Stenbäck 99 Bore Karlstad 7.2
12.16 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Piteå 22.11
12.13 Frida Johansson 95 IF Göta Göteborg 31.1
12.05 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Göteborg 28.2
11.96 Linnea Jönsson 95 Upsala Västerås 1.2
11.71 Linda Kryander 75 Ullevi Borås 7.3
11.44 Sandra Höckerstrand 90 Tjalve Norrköping 24.1
11.43 Fanny Öhrn Selahn 95 Södertälje Sätra 14.2

Vikt/9.08

22.56 Ida Storm 91 Hässelby Fayetteville, AR 13.3
21.08 Eleni Larsson 93 Huddinge Huddinge 17.1
18.27 Frida Åkerström 90 Huddinge Akron, OH 9.1
18.19 Linnea Jönsson 95 Upsala Göteborg 28.2
18.13 Marinda Petersson 95 Malmö Sätra 22.2
17.94 Alessandra Wall 95 Ullevi Sätra 22.2
17.75 Amanda Eriksson 90 IFK Umeå Sätra 22.2
17.21 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Sätra 22.2
16.70 Felicia Hast 93 Lund Sätra 22.2
16.56 Grete Ahlberg 98 Hammarby Norrköping 24.1
15.96 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Göteborg 28.2
15.87 Elinor Forssander 88 Ullevi Sätra 13.2
15.85 Emma Thor 97 Tureberg Göteborg 28.2
15.69 Kajsa Wennberg 96 Upsala Göteborg 28.2
15.68 Sara Lennman 96 Katrineholm Karlstad 24.1
15.55 Mathilda Björklund 97 Bålsta Falun 13.12
15.52 Linnea Larsson Huusko 97 Tureberg Huddinge 7.2
15.50 Amanda Karlsson 96 Huddinge Göteborg 28.2
15.46 Maria Söderqvist 93 Öresund Malmö 4.2
15.29 Lina Hallberger 97 Ymer Göteborg 28.2
15.28 Frida Bååth 97 Timrå Piteå 15.2
14.84 Stephanie Ericson 93 Ullevi Göteborg 31.1
14.77 Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne Norrköping 24.1
14.47 Lovisa Sjöstrand 97 Castor Göteborg 28.2
14.43 Malin Jönsson 95 Lund Göteborg 28.2

Femkamp/K

4.274 Sofia Linde 95 Täby Norrköping 8.2
3.923 Malin Skogström 95 Hässelby Norrköping 8.2
3.885 Lovisa Östervall 97 Tumba Sätra 11.1
3.863 Johanna Dyremark 97 Tumba Norrköping 8.2
3.857 Erika Kinsey 88 Trångsviken Crete, NE 13.12
3.715 Farydah Inoussa 94 Hässelby Birmingham, AL 16.2
3.527 Beatrice Lantz 97 Växjö Norrköping 8.2
3.500 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Albuquerque, NM 26.2
3.364 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Norrköping 8.2
3.211 Emilia Stenström 97 Huddinge Norrköping 8.2
överlång bana
3.500 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Air F Academy, CO 22.1

>