Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 7 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2016

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 1 MAJ, 2016
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2015/2016.

60m

7.34 Susanna Kallur 81 Falun Malmö 27.2
7.46 Caroline Larsson 93 Hässelby Göteborg 6.2
7.46 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 6.2
7.48 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Sätra 6.2
7.49 Elin Östlund 91 Örebro Falun 30.1
7.50 Irene Ekelund 97 Malmö Växjö 20.2
7.51 Erica Jarder 86 Spårvägen Malmö 30.1
7.53 Karolina Nikamo 95 Upsala Malmö 27.2
7.61 Lisa Warfvinge 98 Varberg Växjö 20.2
7.61 Gladys Bamane 89 Spårvägen Malmö 27.2
7.61 Emilia Kjellberg 96 Sunne Sätra 6.2
7.62 Frida Persson 89 Hammarby Växjö 23.1
7.62 Claudia Payton 98 IF Göta Malmö 27.2
7.62 Hanna Axelsson 99 Upsala Malmö 27.2
7.63 Emelie Rantzow 98 Ymer Växjö 20.2
7.64 Sara Söderberg 94 Tjalve Norrköping 30.1
7.64 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.1
7.65 Amanda Hansson 99 Hässelby Sätra 13.2
7.66 Josefin Palm 94 Gefle Växjö 20.2
7.67 Hanna Adriansson Nordberg 92 Lidingö Lidingö/B 7.2
7.68 Jessica Östlund 93 Hässelby Göteborg 14.2
7.69 Pernilla Nilsson 92 Malmö Lund 16.1
7.69 Hanna Hoff 97 Växjö Malmö 30.1
7.70 Fanny Jansson 01 Sunne Uddevalla 5.3
7.70 Josefin Persson 98 Sävedalen Göteborg 6.2

200m

23.64 Irene Ekelund 97 Malmö Växjö 13.2
24.02 Frida Persson 89 Hammarby Växjö 24.1
24.08 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 6.2
24.19 Pernilla Nilsson 92 Malmö Göteborg 6.2
24.45 Linnea Killander 93 Malmö Göteborg 6.2
24.46 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Göteborg 6.2
24.56 Gladys Bamane 89 Spårvägen Växjö 24.1
24.60 Lynette Morgan 91 Hammarby Malmö 31.1
24.61 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Göteborg 6.2
24.68 Josefin Persson 98 Sävedalen Växjö 24.1
24.69 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Växjö 24.1
24.77 Jessica Östlund 93 Hässelby Göteborg 14.2
24.78 Emelie Rantzow 98 Ymer Malmö 27.2
24.78 Elin Westerlund 90 Spårvägen Malmö 31.1
24.85 Sara Söderberg 94 Tjalve Norrköping 30.1
24.94 Ida Hansen 93 IF Göta Bærum, NOR 13.2
24.95 Tilde Johansson 01 Falkenberg Uddevalla 6.3
24.97 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 24.1
24.97 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 27.2
24.99 Josefin Magnusson 89 Malmö Växjö 24.1
25.14 Rebecca Larsson 94 Hässelby Växjö 24.1
25.19 Elin Moraiti 91 Hässelby Sätra 24.1
25.23 Malin Ström 86 Bollnäs Bollnäs 6.2
25.27 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Naperville, IL 12.2
25.27 Lisa Dahlström 99 Orient Göteborg 7.2

400m

54.23 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 6.2
54.97 Frida Persson 89 Hammarby Stockholm/G 17.2
55.00 Josefin Magnusson 89 Malmö Växjö 13.2
55.45 Elin Moraiti 91 Hässelby Malmö 30.1
55.59 Lovisa Lindh 91 Ullevi Malmö 27.2
55.95 Josefin Persson 98 Sävedalen Växjö 21.2
56.38 Ebba Svantesson 97 Ullevi Göteborg 6.2
56.40 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Växjö 21.2
56.65 Alexandra Everett 96 Malmö Växjö 21.2
57.02 Klara Helander 95 Upsala Växjö 21.2
57.05 Ida Jansson 95 Upsala Växjö 21.2
57.62 Rebecka Svedberg 98 Linköping Växjö 20.2
57.77 Anna Engelin 98 Östersund Växjö 21.2
57.86 Virva Rylander 00 Västerås Uddevalla 6.3
58.17 Saga Berneryd 99 Spårvägen Växjö 21.2
58.19 Sara Bley 91 Tjalve Sätra 13.2
58.26 Julia Frisk 99 Växjö Växjö 21.2
58.37 Celina Reichardt 99 Spårvägen Växjö 21.2
58.39 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Växjö 21.2
58.51 Klara Magnusson 00 Hagen Göteborg 6.2
58.65 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Sätra 14.2
58.69 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Växjö 21.2
58.70 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Malmö 30.1
58.74 Åsa Söderlund 93 Ullevi Göteborg 6.2
58.75 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Göteborg 28.2

800m

2:02.33 Lovisa Lindh 91 Ullevi Växjö 13.2
2:05.06 Anna Silvander 93 Lidingö Växjö 13.2
2:10.77 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Malmö 28.2
2:12.02 Elin Moraiti 91 Hässelby Malmö 28.2
2:12.10 Lina Alainentalo 92 Hässelby Umeå 20.1
2:12.14 Gael de Coninck 01 Sävedalen Göteborg 30.1
2:12.20 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg 30.1
2:12.95 Lisa Linnell 91 Atleticum Sandnes, NOR 21.2
2:13.11 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Malmö 28.2
2:13.49 Jill Höstman 96 Ullevi Göteborg 6.2
2:13.53 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Birmingham, AL 4.12
2:14.36 Linn Söderholm 96 Sävedalen Malmö 27.2
2:15.43 Olivia Weslien 97 IF Göta Göteborg 6.2
2:15.60 Vilma Jonsson 99 Lidingö Växjö 24.1
2:15.81 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg 30.1
2:15.81 Greta Graziani 94 Täby Magglingen, SUI 30.1
2:15.99 Patricia Striner 97 Malmö Malmö 27.2
2:16.02 Elina Johansson 89 Spårvägen Sätra 14.2
2:16.69 Lovisa Linde 98 Täby Göteborg 13.3
2:16.79 Josefine Malmborg 94 Täby Birmingham, AL 13.2
2:17.19 Linn Bengtsson 97 Växjö Växjö 24.1
2:17.34 Isabella Andersson 97 Tureberg Sätra 14.2
2:17.38 Frida Wallström 95 IFK Umeå Umeå 20.1
2:17.59 Sara Christiansson 97 Trollhättan FIK Göteborg 30.1
2:17.62 Alice Petersson 95 Kalmar Malmö 27.2
överlång bana
2:09.19 Hanna Hermansson 89 Seattle, WA 14.2
2:15.64 Josefine Malmborg 94 Täby Johnson City, TN 4.3

1500m

4:11.68 Sarah Lahti 95 Hässelby Portland, OR 18.3
4:13.80 Linn Nilsson 90 Hälle Stockholm/G 17.2
4:21.33 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Växjö 13.2
4:26.23 Lina Alainentalo 92 Hässelby Umeå 10.2
4:28.85 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Malmö 28.2
4:35.24 Linn Söderholm 96 Sävedalen Växjö 21.2
4:36.06 Amélie Svensson 96 Sävedalen Karlsruhe, GER 6.2
4:36.17 Lisa Öhberg 88 Hälle Malmö 28.2
4:36.17 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg 7.2
4:36.90 Jill Höstman 96 Ullevi Växjö 21.2
4:36.93 Sara Christiansson 97 Trollhättan FIK Malmö 28.2
4:37.09 Thea Boström 98 Tjalve Örebro 10.1
4:37.96 Elina Johansson 89 Spårvägen Stockholm/G 17.2
4:38.08 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg 7.2
4:38.79 Vilma Jonsson 99 Lidingö Växjö 23.1
4:38.96 Mika Söderström 99 Lidingö Växjö 21.2
4:40.20 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Göteborg 14.2
4:41.21 Linn Bengtsson 97 Växjö Växjö 21.2
4:43.24 Alice Petersson 95 Kalmar Växjö 21.2
4:44.21 Isabella Andersson 97 Tureberg Växjö 21.2
4:44.37 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Malmö 28.2
4:44.51 Emma Jansson 91 Hässelby Stockholm/G 17.2
4:44.63 *Nora Falaki 86 Malmö Malmö 13.2
4:45.31 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Malmö 13.2
4:46.40 Frida Kristiansson 92 Örgryte Göteborg 14.2

1 mile

4:30.42 Sarah Lahti 95 Hässelby Stockholm/G 17.2
4:33.07 Linn Nilsson 90 Hälle Stockholm/G 17.2
4:47.97 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Birmingham, AL 19.12

3000m

9:01.16 Sarah Lahti 95 Hässelby Växjö 13.2
9:06.78 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Växjö 13.2
9:09.99 Linn Nilsson 90 Hälle Göteborg 6.2
9:33.22 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Malmö 27.2
9:45.65 Sara Holmgren 90 Sävedalen Malmö 27.2
9:47.19 Lisa Öhberg 88 Hälle Malmö 27.2
9:49.54 Elin Borglund 91 Sävedalen Malmö 27.2
9:52.40 Sara Holmgren 90 Sävedalen Göteborg 6.2
9:52.85 Sara Svensk 89 Sävedalen Malmö 27.2
9:57.63 Mikaela Kemppi 73 Örebro AIK Örebro 16.2
9:58.12 Malin Strand 93 Sävedalen Malmö 27.2
10:00.77 Tilda Helgesson 92 Åhus Carbondale, IL 6.2
10:00.95 Agnes Sjöström 94 Hässelby Birmingham, AL 29.2
10:03.96 *Nora Falaki 86 Malmö Göteborg 6.2
10:04.53 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Göteborg 6.2
10:04.57 Louise Ringström 89 Spårvägen Malmö 27.2
10:07.59 Louise Wiker 79 Hässelby Sätra 30.1
10:12.97 Karolin Ohlsson 91 Järla Sätra 12.2
10:13.57 Frida Kristiansson 92 Örgryte Malmö 27.2
10:14.35 Mikaela Larsson 85 Spårvägen Sätra 30.1
10:20.24 Ulrika Flodin 75 Rånäs Bollnäs 4.3
10:21.56 Maria Sandström 90 Malmö Malmö 27.2
10:22.25 Jessica Österberg 81 Fredrikshof Huddinge 15.1
10:24.35 Annika Faager 76 Björnstorp Bollnäs 4.3
10:26.84 *Winta Mekonen 97 Hammarby Sätra 12.2
överlång bana
9:44.22 Caroline Högardh 92 Halmstad Ames, IA 12.2
10:02.42 Moa Rothman 96 Västerås Ames, IA 12.2

5000m

17:20.90 Agnes Sjöström 94 Hässelby Birmingham, AL 28.2
18:45.74 Dace Landström 83 Vallentuna Huddinge 22.3
överlång bana
17:15.63 Isabelle Brauer 96 Hässelby Seattle, WA 12.2
18:23.91 Evelina Niemi 98 Tväråselet Luleå 30.1

60m häck/84.0

8.27 Elin Westerlund 90 Spårvägen Malmö 28.2
8.31 Maja Rogemyr 91 IF Göta Norrköping 30.1
8.48 Adriana Janic 96 Malmö Malmö 28.2
8.49 Estelle Montler 91 Ullevi Göteborg 14.2
8.51 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Sätra 6.2
8.53 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Göteborg 14.2
8.56 Caroline Tegel 90 IF Göta Norrköping 30.1
8.57 Malin Skogström 95 Hässelby Malmö 28.2
8.57 Malin Eriksson 91 Örebro Sätra 6.2
8.60 Sofia Mossberg 95 Falun Växjö 24.1
8.61 Viktoria Almerén Hansson 99 Hammarby Malmö 28.2
8.63 Lovisa Östervall 97 Tumba Växjö 21.2
8.63 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Malmö 28.2
8.64 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Växjö 21.2
8.64 Sofia Johnsson 94 Hässelby Växjö 21.2
8.66 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Växjö 21.2
8.67 Lisa Linnell 91 Atleticum Sandnes, NOR 21.2
8.69 Amanda Holmberg 98 Lidköping Göteborg 5.12
8.71 *Mari Klaup 90 Ullevi Göteborg 14.2
8.76 Sofia Linde 95 Täby Sätra 30.1
8.76 Linnea Frobe 98 Täby Sätra 6.2
8.79 Ellinore Hallin 87 Växjö Växjö 24.1
8.83 Emma Stenlöf 96 Västerås Växjö 24.1
8.85 Emma Tuvesson 91 Hammarby Sätra 14.2
8.85 Elin Lindeblad 95 Kalmar Växjö 24.1
8.85 Amanda Öberg 96 Ymer Malmö 28.2

Höjd

1.94 Sofie Skoog 90 IF Göta Växjö 13.2
1.93 Erika Kinsey 88 Trångsviken Portland, OR 20.3
1.87 Emma Green 84 Örgryte Toruń, POL 12.2
1.85 Lisa Engman 94 Kil Växjö 23.1
1.84 Sofia Linde 95 Täby Växjö 6.2
1.82 Erika Wärff 00 Malmö Uddevalla 6.3
1.81 Ellen Ekholm 96 Ullevi Göteborg 6.2
1.80 Lovisa Östervall 97 Tumba Växjö 20.2
1.79 Maja Nilsson 99 Motala Växjö 23.1
1.79 Matilda Nilsson 93 Hakarpspojkarna Malmö 28.2
1.79 Ellen Björklund 90 Lund Göteborg 6.2
1.78 Bianca Salming 98 Täby Växjö 20.2
1.76 Lisa Linnell 91 Atleticum Växjö 16.2
1.76 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Växjö 20.2
1.76 Louise Ekman 97 Gefle Växjö 20.2
1.75 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Air F Academy, CO 22.1
1.75 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Malmö 28.2
1.75 Vendela von Corswant 93 Örgryte Malmö 28.2
1.74 *Mari Klaup 90 Ullevi Göteborg 6.2
1.72 Caroline Andersson 93 Gefle Bollnäs 2.1
1.72 Frida Bergvall 99 Växjö Växjö 20.2
1.72 Sanna Pettersson 99 Östersund Växjö 20.2
1.71 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Malmö 28.2
1.71 Louise Estberg 98 Mölndal Malmö 30.1
1.71 Madeleine Serenhov 91 Lidingö Malmö 30.1

Stav

4.66 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Växjö 13.2
4.60 Michaela Meijer 93 Örgryte Bærum, NOR 5.3
4.49 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Stockholm/G 17.2
4.35 Elienor Werner 98 Hässelby Norrköping 30.1
4.15 Klara Mattsson 97 Orient Göteborg 6.2
3.91 Annika Jönsson 96 Helsingborg Växjö 21.2
3.90 Hanna Jansson 95 Ullevi Malmö 30.1
3.88 Sara Cannmo 96 Örgryte Malmö 27.2
3.85 Fanny Berglund 88 Örgryte Göteborg 6.2
3.83 Minna Svärd 98 IF Göta Växjö 21.2
3.75 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Helsingborg 27.12
3.75 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Albuquerque, NM 6.2
3.73 Elin Olsson 93 Kvarnsveden Falun 16.2
3.73 Ellen Olsson 97 Wärnamo Växjö 21.2
3.70 Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägen Enfield, GBR 3.2
3.70 Sara Eriksson 91 Ullevi Malmö 30.1
3.60 Megan Berg Nobeus 00 Malmö Malmö 13.2
3.60 Amanda Gabrielsson 96 Örgryte Malmö 30.1
3.56 Erica Edström 97 Kristinehamn Karlstad 30.1
3.55 Frida Jonsson 98 Östersund Ås 30.1
3.53 Frida Bergvall 99 Växjö Växjö 21.2
3.52 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Uddevalla 6.3
3.51 Maria Lindholm 01 Linköping Göteborg 6.12
3.45 Alva Sundin 01 Täby Sätra 23.1
3.44 Filippa Miller 99 Hovslätt Växjö 24.1

Längd

6.61 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Malmö 31.1
6.53 Erica Jarder 86 Spårvägen Stockholm/G 17.2
6.33 Malin Marmbrandt 85 Västerås Växjö 13.2
6.18 Kaiza Karlén 98 Arvika Karlstad 6.2
6.14 Lisa Linnell 91 Atleticum Malmö 28.2
6.11 Sandra Törnros 95 Gefle Malmö 28.2
6.02 Linda Bergh 89 Hässelby Sätra 6.2
6.01 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Birmingham, AL 28.2
5.97 Lovisa Östervall 97 Tumba Sätra 12.2
5.95 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 16.1
5.95 Ida Hansen 93 IF Göta Malmö 28.2
5.91 Elin Westerlund 90 Spårvägen Göteborg 13.3
5.89 Jasmin Sabir 92 Hammarby Malmö 28.2
5.87 Ida Thunberg 99 Stål Örebro 9.1
5.86 Thilda Särnevång 96 Udd Malmö 28.2
5.85 Emilia Kjellberg 96 Sunne Stockholm/G 17.2
5.85 Jonna Lindéen 96 Kalmar Växjö 21.2
5.85 Sara Kviberg 93 Hässelby Sätra 23.1
5.84 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 23.1
5.82 Moa Ullgren 96 Tjalve Norrköping 30.1
5.79 Lovisa Karlsson 00 Högby Växjö 23.1
5.78 Bianca Salming 98 Täby Tallinn, EST 14.2
5.78 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Växjö 21.2
5.78 Emma Stenlöf 96 Västerås Växjö 23.1
5.78 Tilde Johansson 01 Falkenberg Uddevalla 6.3

Tresteg

13.19 Fanny Ernestam 98 Örebro Sätra 6.2
13.15 Malin Marmbrandt 85 Västerås Malmö 27.2
13.07 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Fayetteville, AR 13.2
12.85 Madeleine Nilsson 91 Gefle Malmö 27.2
12.85 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 6.2
12.63 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Malmö 27.2
12.57 Sofia Nilsson 95 Gefle Växjö 20.2
12.33 Nellie Mårtensson 95 Malmö Växjö 20.2
12.25 Thilda Särnevång 96 Udd Växjö 6.2
12.17 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Ås 30.1
12.16 Julia Olander 99 KA2 Växjö 20.2
12.12 Sara Sjögren 98 Stenungsund Växjö 20.2
12.10 Klara Ekelund 99 KA2 Växjö 20.2
12.01 Lizzie Hager 99 Ullevi Växjö 20.2
11.99 Elina Rapp 93 Växjö Växjö 24.1
11.91 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Göteborg 5.12
11.89 Lovisa Karlsson 00 Högby Uddevalla 5.3
11.86 Fatima Koné 99 Ullevi Växjö 20.2
11.86 Klara Rådbo 01 Hammarby Uddevalla 6.3
11.82 Johanna Dyremark 97 Tumba Växjö 20.2
11.80 Klara Pedersen 97 Upsala Västerås 31.1
11.77 Hanna Gille 96 Sävedalen Göteborg 6.2
11.76 Amanda Hjalmarsson 97 Hovslätt Växjö 20.2
11.76 Jenny Lestander 98 Linköping Växjö 20.2
11.69 Adiam Thedros Rasmussen 82 Örgryte Göteborg 14.2

Kula/4.0

17.20 Fanny Roos 95 Atleticum Växjö 20.2
15.34 Frida Åkerström 90 Huddinge Bloomington, IN 23.1
14.85 Sara Lennman 96 Katrineholm Malmö 27.2
14.54 Agnes Larsson 97 IF Göta Karlstad 31.1
14.35 Julia Svärd Axelsson 96 Malmö Växjö 20.2
14.31 Maria Nilsson 95 Orient Malmö 27.2
13.85 Emma Harrysson 97 Brattås Malmö 27.2
13.52 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Malmö 27.2
13.50 Bianca Salming 98 Täby Sätra 24.1
13.49 Sofia Linde 95 Täby Växjö 6.2
13.39 Beatrice Lantz 97 Växjö Växjö 23.1
13.26 Amanda Malmehed 98 Linköping Växjö 20.2
12.89 Emma Stenlöf 96 Västerås Växjö 23.1
12.74 Mathilda Eriksson 98 Tumba Huddinge 16.1
12.68 Linn Bergstrand 96 Ullevi Växjö 20.2
12.64 Ida Storm 91 Hässelby Malmö 27.2
12.62 Lisa Linnell 91 Atleticum Sandnes, NOR 21.2
12.46 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Sätra 13.2
12.45 Victoria Johansson 92 Tranås Växjö 6.2
12.42 *Mari Klaup 90 Ullevi Göteborg 6.12
12.20 Lovisa Linde 98 Täby Växjö 20.2
12.12 Axelina Johansson 00 Hovslätt Växjö 6.2
12.08 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Göteborg 13.3
12.08 Johanna Edvall 00 Gefle Gävle 23.4
12.05 Nadja Casadei 83 Atleticum Växjö 6.2

Vikt/9.08

22.29 Ida Storm 91 Hässelby Malmö 27.2
20.12 Tracey Andersson 84 Ullevi Malmö 27.2
19.82 Marinda Petersson 95 Malmö Växjö/Ti 20.2
17.96 Linnea Jönsson 95 Upsala Boulder, CO 16.1
17.63 Sara Lennman 96 Katrineholm Växjö/Ti 20.2
17.14 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Sätra 6.2
17.07 Mathilda Björklund 97 Bålsta Växjö/Ti 20.2
16.91 Annika Larsson 96 Upsala Lexington, KY 15.1
16.40 Frida Bååth 97 Timrå Umeå 12.2
16.19 Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne Nyköping 13.3
16.12 Nina Björkman 98 Västerås Västerås 24.1
16.06 Felicia Hast 93 Lund Malmö 27.2
15.80 Rebecka Samuelsson 98 Iggesund Falun 23.2
15.50 Kajsa Wennberg 96 Upsala Sätra 6.2
15.47 Hanna Mårtensson 96 Hässelby Manhattan, KS 19.2
15.31 Vanessa Kamga 98 Upsala Malmö 27.2
15.08 Johanna Edvall 00 Gefle Bollnäs 2.1
14.91 Linnea Larsson Huusko 97 Tureberg Växjö/Ti 20.2
14.80 Frida Norlund 95 Skellefteå Umeå 12.2
14.76 Emily Berghäll 98 Hammarby Växjö/Ti 20.2
14.43 Mathilda Eriksson 98 Tumba Sätra 6.2
14.31 Freja Liljedahl 94 Gefle Flagstaff, AZ 16.1
14.27 Linn Bergstrand 96 Ullevi Göteborg/Sh 6.2
14.09 Daniela Gherman 97 Åhus Kristianstad 28.12
13.99 Jessica Preiman 98 Haparanda Haparanda 24.1

Femkamp/K

4.320 Lisa Linnell 91 Atleticum Sandnes, NOR 21.2
4.143 Bianca Salming 98 Täby Göteborg 13.3
3.879 Elin Westerlund 90 Spårvägen Göteborg 13.3
3.750 Malin Skogström 95 Hässelby Göteborg 13.3
3.681 Lovisa Linde 98 Täby Göteborg 13.3
3.574 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Sätra 10.1
3.560 Emelie Rantzow 98 Ymer Göteborg 13.3
3.451 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbyberg Göteborg 13.3
3.201 Rakel Rosshagen 95 Hässelby Nampa, ID 15.1
3.167 Amanda Öberg 96 Ymer Göteborg 13.3
3.155 Lisa Piscator 97 IF Göta Göteborg 13.3
3.142 Emilia Stenström 97 Huddinge Göteborg 13.3
2.929 Wilma Nordkvist 98 Helsingborg Göteborg 13.3
2.915 Eunice Nilsson 98 Örebro Göteborg 13.3
2.861 Linda Holmström 79 Nyköping Ancona, ITA 30.3
2.839 Julia Kanerva 98 Lerum Göteborg 13.3
2.752 Felicia Lindberg 97 Hammarby Sätra 10.1

>