Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2016

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 30 OKT, 2016
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2016.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1994-1996, P19/F19: Födda 1997-1998, P17/F17: Födda 1999, P16/F16: Födda 2000, P15/F15: Födda 2001, P14/F14: Födda 20012 - plus ev 03:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

10.12 Ella Sjöblom 02 Spårvägen Göteborg/U 2.7
10.21 Cajsa Augustsson 02 Ymer Högby 10.9
10.23 Nikki Anderberg 02 Öresund Halmstad 18.6
10.37 Olivia Stridh 02 Ystad Högby 10.9
10.44 Ella Hagman 02 Huddinge Stockholm/S 18.6
10.45 Maja Kronkvist 02 Klippan Högby 10.9
10.45 Ebba Wulcan 03 Säffle Lidköping 18.6
10.45 Bilge Kaya 02 Hellas Stockholm/S 18.6
10.47 Alma Svanberg 02 Kville Högby 10.9
10.51 Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjden Uppsala 12.6
10.53 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Visby 10.9
10.55 Jonna Tuomi 02 Eslöv Eslöv 22.5
10.59 Klara Frih 02 Åsbro Visby 10.9
10.59 Elise Legzdins 02 Mälarhöjden Uppsala 12.6
10.60 Selma Jönsson 02 Åhus Karlskrona 11.6
10.60 Junianna Larsen Brolin 02 Täby Göteborg/U 2.7
10.63 Cornelia Fernsten 02 Örebro Göteborg/U 2.7
10.64 Maja Pettersson 02 Gnistan Karlskrona 3.9
10.66 Sofia Boula 02 Hakarpspojkarna Jönköping 7.5
10.67 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Varberg 14.8
medvind
10.30 Draina Kintu 02 Hellas Danderyd 15.5
10.31 Olivia Stridh 02 Ystad Högby 10.9
10.39 Ella Hagman 02 Huddinge Visby 10.9
10.44 Alma Svanberg 02 Kville Högby 10.9
10.49 Klara Frih 02 Åsbro Visby 10.9
10.53 Elise Legzdins 02 Mälarhöjden Visby 10.9
10.54 Ida Danilo 02 Contact Högby 10.9
10.57 Thea Holmén 03 Villstad Eksjö 13.8
10.58 Hedda Tellow 02 Örgryte Göteborg/S 11.6
10.60 Alva Larsson 02 Mölndal Göteborg/S 11.6
10.61 Emmy Lindström 02 Kil Kil 27.8

300m

40.56 Ella Sjöblom 02 Spårvägen Göteborg/U 3.7
41.33 Alma Svanberg 02 Kville Högby 11.9
41.37 Elisabeth Hvalgren 02 Lidingö Göteborg/U 3.7
41.82 Leticia Buchli 02 Täby Göteborg/U 3.7
41.84 Maja Kronkvist 02 Klippan Högby 11.9
41.87 Klara Frih 02 Åsbro Göteborg/U 3.7
42.15 Olivia Stridh 02 Ystad Göteborg/U 3.7
42.28 Bilge Kaya 02 Hellas Sollentuna 5.6
42.46 Maja Jönsson 02 Höör Göteborg/U 3.7
43.04 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Helsingborg 9.7
43.17 Tyra Landin 02 Västerås Falun 21.5
43.23 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Uppsala 11.6
43.26 Selma Jönsson 02 Åhus Karlskrona 12.6
43.33 Chloé Elhouar 02 Spårvägen Stockholm/S 19.6
43.34 Hedda Tellow 02 Örgryte Göteborg/S 12.6
43.68 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Visby 11.9
43.74 Tilde Bengtsson 02 Växjö Högby 11.9
43.81 Lisa Fröberg 02 Lidingö Visby 11.9
44.05 Cornelia Fernsten 02 Örebro Göteborg/U 3.7
44.10 Elise Legzdins 02 Mälarhöjden Visby 11.9
Manuell tidtagning
42.1m Selma Jönsson 02 Åhus Kristianstad 8.8

800m

2:15.47 Klara Frih 02 Åsbro Motala 22.5
2:18.26 Maja Jönsson 02 Höör Göteborg/U 1.7
2:21.30 Alice Berg 02 Tureberg Stockholm/S 19.6
2:21.72 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Uppsala 12.6
2:21.91 Alma Freij 02 IK Sisu Skruv 21.5
2:23.84 Molly Freeman 02 Hammarby Linköping 3.9
2:24.36 Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 13.8
2:24.95 Tyra Morell 02 Upsala Uppsala 12.6
2:25.04 Emilia Rydensjö 02 Ärla Göteborg/U 1.7
2:25.08 Johanna Mickels 02 Ärla Eskilstuna 20.8
2:25.54 Elisabeth Hvalgren 02 Lidingö Stockholm/S 19.6
2:26.12 Paulina Wikemar 02 Mölndal Göteborg/U 1.7
2:26.25 Alva Strandberg 02 IFK Göteborg Högby 10.9
2:27.03 Elsa Preber 02 Lidingö Stockholm/S 19.6
2:27.19 Klara Ygeby 02 Upsala Märsta 20.8
2:27.36 Johanna Bülow 02 Hovslätt Habo 19.6
2:27.82 Ebba Åhman 02 Ymer Högby 10.9
2:27.84 Pernilla Norgren 02 Umedalen Stockholm/S 19.6
2:27.86 Malin Jonsson 02 Mölndal Göteborg/U 1.7
2:27.92 Alma Holmberg 02 Lidingö Täby 3.9

2000m

6:41.25 Malin Jonsson 02 Mölndal Högby 11.9
6:47.19 Alva Strandberg 02 IFK Göteborg Högby 11.9
6:49.72 Alma Freij 02 IK Sisu Högby 11.9
6:51.33 Alice Berg 02 Tureberg Sollentuna 5.6
6:51.36 Maja Jönsson 02 Höör Högby 11.9
6:54.30 Emilia Rydensjö 02 Ärla Västerås 31.7
6:56.38 Tyra Morell 02 Upsala Uppsala 11.6
6:57.41 Klara Ygeby 02 Upsala Uppsala 11.6
7:01.52 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Visby 11.9
7:02.82 Klara Frih 02 Åsbro Visby 11.9
7:11.86 Carolina Larson 02 Danderyd Göteborg/U 3.7
7:13.23 Alma Holmberg 02 Lidingö Visby 11.9
7:14.1m Stina Pettersson 02 Lerum Göteborg/S 30.8
7:14.57 Ulrika Bredin 02 Sävedalen Göteborg/S 12.6
7:16.80 Johanna Bülow 02 Hovslätt Högby 11.9
7:18.95 Lykke Sjöbeck 03 Ystad Varberg 13.8
7:19.39 Johanna Mickels 02 Ärla Eskilstuna 21.8
7:21.46 Linnea Svensson 03 Norrköping Sollentuna 5.6
7:24.68 Lisa Ekberg 02 Hammarby Visby 11.9
7:33.31 Ella Kullman 02 Hässleholm Högby 11.9

1500m hinder/76.2

5:09.47 Malin Jonson 02 Mölndal Högby 10.9
5:21.06 Alma Freij 02 IK Sisu Högby 10.9
5:26.99 Alice Berg 02 Tureberg Upplands Väsby 21.8
5:33.10 Emilia Rydensjö 02 Ärla Gävle 15.7
5:34.21 Alma Holmberg 02 Lidingö Visby 10.9
5:37.28 Lisa Ekberg 02 Hammarby Visby 10.9
5:50.18 Tyra Morell 02 Upsala Gävle 2.5
6:04.65 Tilda Strömqvist 02 Högby Nässjö 12.6
6:07.03 Nora Axelsson 02 Upsala Visby 10.9
6:12.01 Ida Genitz 03 Istrum Lidköping 18.6
6:12.25 Felicia Storm Karlén 03 Lidköping Lidköping 18.6
6:13.04 Alina Vuokila 02 Haparanda Tornio, FIN 13.8

80m häck/76.2

11.87 Olivia Stridh 02 Ystad Helsingborg 9.7
12.22 Nikki Anderberg 02 Öresund Göteborg/U 1.7
12.31 Tove Larsson 02 Växjö Skruv 21.5
12.35 Leticia Buchli 02 Täby Göteborg/U 1.7
12.41 Cindy Darrell 02 Ullevi Göteborg/U 1.7
12.42 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Halmstad 19.6
12.48 Anna Back Nilsson 02 Leksand Falun 21.8
12.51 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Göteborg/U 1.7
12.56 Olivia Bojang 02 Haparanda Tornio, FIN 14.8
12.57 Chanelle Lindvall 03 Malmö Linköping 3.9
12.61 Ebba Åhman 02 Ymer Högby 11.9
12.65 Ella Enander 02 Täby Upplands Väsby 21.8
12.66 Hanna Zackrisson 02 Finspång Högby 10.9
12.68 Tyra Landin 02 Västerås Köping 19.6
12.69 Gabriella Lindström 02 Falun Falun 21.5
12.76 Sofia Ejlertsson 02 Björkfors Högby 11.9
12.76 Clara Bernhult 02 Örebro Visby 11.9
12.82 Evelina Ottosson 02 Täby Enskede 11.6
12.85 Emelie Biarner 02 Klippan Hässleholm 28.5
12.85 Maja Pettersson 02 Gnistan Karlskrona 3.9
medvind
12.20 Cindy Darrell 02 Ullevi Högby 11.9
12.27 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Högby 11.9
12.46 Ebba Åhman 02 Ymer Högby 11.9
12.49 Sofia Ejlertsson 02 Björkfors Högby 11.9
12.55 Hanna Zackrisson 02 Finspång Högby 11.9
12.57 Maja Fernström 02 Malmö Högby 11.9
12.60 Josefin Stridh 02 Mölndal Högby 11.9
12.70 Lina Arousell 02 Iggesund Gävle 17.7
12.74 Bilge Kaya 02 Hellas Enskede 11.6
12.81 Emelie Biarner 02 Klippan Högby 11.9
12.84 Clara Bernhult 02 Örebro Karlstad 13.8
oreglementsenliga häckar
12.75 Lina Arousell 02 Iggesund Järvsö 17.9

300m häck/76.2

45.15 Olivia Stridh 02 Ystad Högby 10.9
46.90 Clara Bernhult 02 Örebro Visby 10.9
47.01 Tyra Landin 02 Västerås Göteborg/U 1.7
47.27 Leticia Buchli 02 Täby Stockholm/S 18.6
47.86 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Högby 10.9
47.92 Emelie Biarner 02 Klippan Stockholm/S 18.6
48.03 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Norrköping 11.6
48.20 Elisabeth Hvalgren 02 Lidingö Sollentuna 4.6
48.50 Towa Korsell 02 Eksjö Södra Högby 10.9
48.54 Johanna Stübner 02 Göteborgs KIK Högby 10.9
48.58 Lisa Fröberg 02 Lidingö Visby 10.9
48.71 Elwira Ripsweden 02 Tumba Sollentuna 4.6
48.93 Anna Back Nilsson 02 Leksand Västerås 30.7
48.97 Nike Wäljegård 02 Ullevi Högby 10.9
49.03 Johanna Wirebro 02 Motala Norrköping 11.6
49.18 Lisa Holmberg 02 Lidköping Högby 10.9
49.28 Tove Larsson 02 Växjö Högby 10.9
49.31 Alma Eriksson 02 Ljungby Nässjö 12.6
49.42 Kajsa Karila 02 IFK Göteborg Högby 10.9
50.07 Vendela Wahlberg 02 Lidingö Stockholm/S 18.6

Höjd

1.68 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Mölndal 23.7
1.67 Sofia Wingård 02 Orient Göteborg/U 3.7
1.62 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Högby 10.9
1.62 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Högby 10.9
1.60 Vendela Einberg 02 Huddinge Visby 10.9
1.60 Klara Frykholm 03 Glanshammar Uppsala 12.6
1.59 Jenny Jonsson 02 Lidköping Högby 10.9
1.59 Sophie Reid 02 Ymer Högby 10.9
1.59 Alma Uhlin 03 Falun Visby 11.9
1.59 Ebba Lindblom 02 Alunda Alunda 27.8
1.58 Moa Erenbrand 03 Strand Stockholm/S 19.6
1.57 Sunny Björkén 02 Piteå Boden 12.6
1.56 Ebba Engdahl 02 Trollhättan FIK Högby 10.9
1.56 Emelie Biarner 02 Klippan Högby 10.9
1.56 Agnes Dahlberg 02 Lerum Göteborg/S 11.6
1.56 Ebba Åhman 02 Ymer Göteborg/S 11.6
1.56 Tova Gisslén 03 Wilske Varberg 14.8
1.55 Emilia Neuhaus 03 Eksjö Södra Jönköping 28.5
1.54 Pernilla Norgren 02 Umedalen Umeå 21.5
1.54 Matilda Strand 02 Filipstad Arvika 30.7
1.54 Emilia Werner 03 Östersund Sollentuna 4.6
1.54 Elsa Eriksson 03 Upsala Märsta 6.6

Stav

3.30 Rebecka Krüeger 03 Malmö Högby 10.9
3.27 Emma Johansson 02 Stocksäter Göteborg/U 2.7
3.17 Sofia Wingård 02 Orient Göteborg/U 2.7
3.03 Hilma Hindsberg 02 Kvarnsveden Visby 11.9
2.87 Frida Thornander 02 Upsala Märsta 21.8
2.85 Vanna Darrell 03 Lerum Högby 10.9
2.77 Tilda Fischer 02 Habo Jönköping 10.8
2.70 Sunny Björkén 02 Piteå Boden 11.6
2.70 Celina Johannsen 02 Malmö Högby 11.9
2.70 Matilda Honeth 02 Växjö Växjö 23.8
2.70 Towa Korsell 02 Eksjö Södra Tranås 25.9
2.60 Alina Vuokila 02 Haparanda Tornio, FIN 14.8
2.60 Amina Fältmars 03 IK Sisu Högby 17.7
2.60 Nova Brideau 02 Kalmar Nybro 28.5
2.58 Linn Jansson 02 Falun Gävle 17.7
2.53 Olivia Bojang 02 Haparanda Krokom 4.9
2.50 Alicia Hallner 03 Lerum Göteborg/S 12.6
2.50 Linda Aiff 03 Lerum Borås 5.6
2.47 Hanna Askling 02 Bromma Järvsö 18.9
2.43 Ellinor Hannerfors 03 Haparanda Luleå 28.5

Längd

5.45 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Högby 10.9
5.41 Bilge Kaya 02 Hellas Stockholm/S 19.6
5.38 Ella Enander 02 Täby Stockholm/S 19.6
5.33 Ida Persson 02 Ymer Göteborg/U 1.7
5.33 Nikki Anderberg 02 Öresund Klippan 5.6
5.31 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Högby 10.9
5.23 Cajsa Augustsson 02 Ymer Göteborg/U 1.7
5.20 Clara Bernhult 02 Örebro Hallsberg 4.6
5.19 Madeleine Aulio 02 Lidingö Sollentuna 4.6
5.18 Klara Frih 02 Åsbro Göteborg/U-U 1.7
5.18 Alva Larsson 02 Mölndal Göteborg/S 11.6
5.18 Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjden Visby 11.9
5.18 Ella Hagman 02 Huddinge Stockholm/S 19.6
5.17 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Stockholm/S 19.6
5.16 Maja Pettersson 02 Gnistan Karlshamn 20.8
5.16 Emilia Sjöstrand 02 Tyresö Trollbäcken 6.6
5.10 Cindy Darrell 02 Ullevi Högby 10.9
5.10 Sofia Wingård 02 Orient Uddevalla 25.9
5.09 Hedda Tellow 02 Örgryte Göteborg/U 1.7
5.09 Felicia Norell 02 Habo Jönköping 7.5
medvind
5.33 Hedda Tellow 02 Örgryte Göteborg/U 1.7
5.28 Cindy Darrell 02 Ullevi Göteborg/U 1.7
5.28 Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjden Visby 11.9
5.27 Maja Pettersson 02 Gnistan Högby 10.9
5.15 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Göteborg/U 1.7

Tresteg

11.51 Emilia Sjöstrand 02 Tyresö Visby 10.9
11.33 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Göteborg/U-U 2.7
11.30 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Visby 10.9
11.04 Madeleine Aulio 02 Lidingö Visby 10.9
10.96 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Högby 11.9
10.74 Nikki Anderberg 02 Öresund Högby 11.9
10.72 Lisa Holmberg 02 Lidköping Helsingborg 8.7
10.64 Maja Pettersson 02 Gnistan Högby 11.9
10.63 Ella Enander 02 Täby Visby 10.9
10.63 Clara Bernhult 02 Örebro Örebro 31.8
10.59 Olivia Bojang 02 Haparanda Tornio, FIN 13.8
10.55 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Tranås 25.9
10.51 Emily Ha 02 Hässleholm Högby 11.9
10.46 Clara Johansson 02 KA2 Karlskrona 3.9
10.45 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Sandviken 5.6
10.41 Maria Radenkrantz 02 Öresund Högby 11.9
10.30 Laura Iversen 02 Växjö Högby 11.9
10.21 Tyra Landin 02 Västerås Visby 10.9
10.20 Leticia Buchli 02 Täby Upplands Väsby 20.8
10.18 Selma Lundin 02 Högby Nässjö 11.6
medvind
11.73 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Göteborg/U-U 2.7
11.23 Nikki Anderberg 02 Öresund Högby 11.9
10.98 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Högby 11.9
10.79 Clara Bernhult 02 Örebro Örebro 31.8
10.77 Maja Pettersson 02 Gnistan Högby 11.9
10.63 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Högby 11.9
10.49 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Sandviken 5.6
10.43 Maria Radenkrantz 02 Öresund Högby 11.9
10.41 Laura Iversen 02 Växjö Högby 11.9
10.28 Maja Högberg 02 Mölndal Varberg 14.8

Kula/3.0

13.14 Hillevi Carlsson 02 Falun Sollentuna 4.6
12.68 Amanda Rask 02 Vingarna Strömsund 24.7
12.59 Sophie Reid 02 Ymer Göteborg/U 3.7
11.89 Victoria Quainoo 02 Malmö Högby 10.9
11.45 Alva Sundström 02 Ljungby Skruv 21.5
11.38 Amanda Fridberg 02 IF Göta Visby 10.9
11.05 Lina Arousell 02 Iggesund Timrå 13.8
10.98 Hannah Hilding 02 Tyresö Upplands Väsby 20.8
10.90 Helena Sund 02 Mölndal Kungälv/S 14.5
10.82 Jenny Jonsson 02 Lidköping Borås 4.6
10.77 Ella Hagman 02 Huddinge Huddinge 21.5
10.71 Nova Brideau 02 Kalmar Högby 10.9
10.59 Irma Karamehmedovic 02 Gefle Märsta 6.6
10.55 Nina Pyrell 02 Växjö Villstad 20.8
10.49 Cajsa Augustsson 02 Ymer Borås 4.6
10.44 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Norrköping 14.8
10.40 Elin Ekelund 02 Eslöv Hässleholm 29.5
10.40 Lova Stenberg 02 IFK Umeå Krokom 4.9
10.35 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Tranås 25.9
10.12 Ella Enander 02 Täby Linköping 3.9

Diskus/0.75

41.32 Hillevi Carlsson 02 Falun Sundsvall 19.6
39.14 Amanda Fridberg 02 IF Göta Visby 11.9
34.42 Amanda Rask 02 Vingarna Örnsköldsvik 17.9
34.03 Emma Holmgren Löf 02 Örbyhus Uppsala 10.10
32.82 Emilia Münchmeyer 02 Helsingborg Tårnby, DEN 7.5
32.70 Agnes Claesson 03 Hovslätt Värnamo 3.9
32.21 Katharina Ott 02 Habo Nässjö 11.6
32.12 Jenny Jonsson 02 Lidköping Högby 17.7
32.06 Freja Olofsson 02 Contact Högby 10.9
31.99 Lina Arousell 02 Iggesund Hudiksvall 21.6
31.67 Leonora Einarsson 03 Brännan Härnösand 24.8
30.66 Helena Sund 02 Mölndal Mölndal 28.7
29.93 Thea Björk 03 Växjö Högby 17.7
29.54 Towa Korsell 02 Eksjö Södra Nässjö 11.6
29.33 Emilia Qvicklund 03 Strömstad Tanumshede 7.7
29.07 Olivia Hugosson Svensson 02 Ystad Ystad 31.8
29.04 Nina Pyrell 02 Växjö Villstad 20.8
27.81 Maria Eidhagen Harrouch 02 Högbo GIF Gävle 16.7
27.78 Alva Sundström 02 Ljungby Växjö/A 23.8
27.62 Emilia Sjöstrand 02 Tyresö Upplands Väsby 21.8

Slägga/3.0

54.81 Hillevi Carlsson 02 Falun Falun 15.5
47.79 Amanda Fridberg 02 IF Göta Arvika 31.7
41.30 Petra Bäckström 02 Säffle Arvika 31.7
39.92 Lina Arousell 02 Iggesund Gävle 15.7
39.73 Alva Nilsson 02 Ängelholm Åhus 19.7
39.71 Cajsa Augustsson 02 Ymer Högby 11.9
37.56 Monia Kristiansson 02 Tingberg Varberg 14.8
37.19 Maria Eidhagen Harrouch 02 Högbo GIF Gävle 8.9
36.33 Tilde Jönsson 02 Linköping Högby 11.9
35.08 Felicia Öster 02 Täby Sollentuna/E 13.9
34.99 Selma Löfman 02 Lund Malmö/S-K 22.6
34.80 Alexandra Nilsson 02 Götlunda Visby 10.9
34.79 Helena Sund 02 Mölndal Kungälv/S 14.5
33.83 Leah Wahlström 02 Motala Helsingborg 8.7
33.07 Olivia Asp 02 Mölndal Mölndal 6.10
32.40 Ida Eriksson 02 Oxelösund Visby 10.9
32.36 Hannah Hilding 02 Tyresö Märsta 18.9
32.25 Freja Olofsson 02 Contact Olofström 28.8
31.91 Evelina Sjöström 02 Tumba Tumba 25.9
30.58 Ebba Hultqvist 03 Eksjö Södra Kalmar 18.9

Spjut/500

41.80 Tilda Bergström 02 Sunne Arvika 31.7
38.93 Amanda Rask 02 Vingarna Skellefteå 31.7
38.48 Annie Grönroos 02 Vittsjö Högby 11.9
35.66 Sophie Reid 02 Ymer Borås 4.6
35.10 Katharina Ott 02 Habo Jönköping 17.9
34.96 Sunny Björkén 02 Piteå Krokom 3.9
34.41 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Villstad 20.8
34.19 Hannah Hilding 02 Tyresö Björknäs 27.8
32.67 Chanelle Lindvall 03 Malmö Linköping 4.9
32.26 Hillevi Carlsson 02 Falun Järvsö 17.9
31.88 Emelie Edlund 02 Timrå Timrå 23.10
31.69 Selma Jönsson 02 Åhus Ystad 24.7
31.52 Johanna Wirebro 02 Motala Helsingborg 8.7
31.33 Amanda Fridberg 02 IF Göta Arvika 31.7
31.07 Helena Sund 02 Mölndal Göteborg/S 12.6
30.88 Matilda Strand 02 Filipstad Kil 27.8
30.79 Emilia Sjöstrand 02 Tyresö Västerås 31.7
30.79 Tilde Svemark 02 Trelleborg Trelleborg 4.6
30.76 Anna Andersson 02 Hörnefors Umeå 21.5
30.60 Sarah Olsson 02 Tureberg Upplands Väsby 20.8

Sexkamp/F15

3.544 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Varberg 18.9
3.380 Sophie Reid 02 Ymer Varberg 18.9
3.237 Jenny Jonsson 02 Lidköping Varberg 18.9
3.120 Sofia Wingård 02 Orient Varberg 18.9
3.060 Ella Hagman 02 Huddinge Sätra 15.5
3.052 Towa Korsell 02 Eksjö Södra Högby 10.7
3.000 Maja Pettersson 02 Gnistan Högby 10.7
2.899 Madeleine Aulio 02 Lidingö Sätra 15.5
2.878 Ella Enander 02 Täby Sätra 15.5
2.815 Leticia Buchli 02 Täby Sätra 15.5
2.779 Matilda Strand 02 Filipstad Sätra 15.5
2.718 Vendela Wahlberg 02 Lidingö Sätra 15.5
2.713 Stella Vetro 02 Katrineholm Sätra 15.5

>