Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2016

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 30 OKT, 2016
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2016.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1994-1996, P19/F19: Födda 1997-1998, P17/F17: Födda 1999, P16/F16: Födda 2000, P15/F15: Födda 2001, P14/F14: Födda 20012 - plus ev 03:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.75 Stina Gustavsson 01 Hammarby Stockholm/S 18.6
9.88 Tilde Johansson 01 Falkenberg Halmstad 18.6
10.05 Moa Eklundh 01 Örebro Stockholm/S 18.6
10.05 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Vellinge 5.8
10.06 Filippa Sivnert 01 Öresund Vellinge 5.8
10.14 Sira Gassama 01 Hammarby Vellinge 5.8
10.14 Fanny Jansson 01 Sunne Sunne 9.7
10.19 Felicia Boqvist 01 Rydö Helsingborg 10.7
10.24 Emily Capobianco 01 Örebro Stockholm/S 18.6
10.36 Lisa Ericsson 01 Trångsviken Östersund 28.5
10.38 Wilma Rosenquist 01 Malmö Eslöv 22.5
10.39 Julia Wennersten 01 Ymer Göteborg/S 11.6
10.44 Siri Lindvall 01 Hammarby Vellinge 5.8
10.48 Fannie Pousette 01 Gefle Vellinge 5.8
10.50 Cornelia Lindberg 01 Lerum Halmstad 18.6
10.50 Jelena Bodén 01 Skellefteå Stockholm/S 18.6
10.52 Hanna Lindé 01 Hammarby Stockholm/S 18.6
10.53 Sarah Karlsson 01 Huddinge Vellinge 5.8
10.54 Samantha Oware 01 Malmö Vellinge 5.8
10.56 Lovisa Ulegård 01 Västerås Norrköping 13.8
oklar/okänd vind
10.52 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/U 2.7
10.53 Samantha Oware 01 Malmö Vellinge 5.8
medvind
10.35 Siri Lindvall 01 Hammarby Danderyd 15.5
10.47 Alva Pettersson 01 Skellefteå Östersund 28.5

300m

37.54 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/U 3.7
40.37 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Göteborg/U 3.7
40.48 Felicia Boqvist 01 Rydö Vellinge 7.8
40.54 *Gaël de Coninck 01 Sävedalen Göteborg/U 3.7
40.64 Hilda Lindberg 01 Västerås Göteborg/U 3.7
40.98 Stina Gustavsson 01 Hammarby Stockholm/S 19.6
41.30 Hanna Lindé 01 Hammarby Göteborg/U 3.7
41.38 Lovisa Skoglund 01 Höör Eslöv 22.5
41.49 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/U 3.7
41.81 Hanna Enlund 01 Spårvägen Göteborg/U 3.7
42.01 Sira Gassama 01 Hammarby Göteborg/U 3.7
42.26 Melina Mancuso 01 Västerås Huddinge 22.5
42.27 Linnea Borrman 01 Strömstad Vellinge 6.8
42.51 Amanda Ivehammar 01 Linköping Göteborg/U 3.7
42.59 Anja Olsson 01 Malmö Göteborg/S 12.6
42.64 Alexandra Gullberg 01 Sävedalen Göteborg/U 3.7
42.76 Julia Nielsen 01 Sävedalen Göteborg/U 3.7
42.77 Alice Heldt Cassel 01 Ludvika Göteborg/U 3.7
42.94 Alva Pettersson 01 Skellefteå Skellefteå 31.7
43.07 Linnéa Andersson 01 Båstad Lund 28.8

800m

2:11.06 *Gael de Coninck 01 Sävedalen Göteborg/S 9.6
2:11.37 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Göteborg/U 1.7
2:13.29 Hilda Lindberg 01 Västerås Göteborg/U 1.7
2:14.81 Lovisa Skoglund 01 Höör Göteborg/U 1.7
2:16.04 Elsa Wallenius 01 Västerås Göteborg/U 1.7
2:17.97 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Göteborg/S 13.8
2:19.32 Amanda Ivehammar 01 Linköping Linköping 4.6
2:19.42 Ebba Berglin 01 KA2 Vellinge 5.8
2:20.68 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Göteborg/U 1.7
2:20.79 Nadja Rugland 01 Kalmar Vellinge 5.8
2:20.88 Freja Nygren 01 Gefle Gävle 22.5
2:20.99 Alexandra Gullberg 01 Sävedalen Vellinge 6.8
2:21.56 Maja Sund 01 Tureberg Gävle 17.7
2:21.78 Hedda Meijer 01 Bromma Stockholm/S 19.6
2:22.25 Tilde Bångman 01 Trångsviken Stockholm/S 19.6
2:22.64 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Gävle 17.7
2:22.94 Linn Tapani 01 Sågmyra Gävle 17.7
2:23.09 Julia Arnhult 01 Lidingö Linköping 3.9
2:23.83 Vera Sjöberg 01 Spårvägen Vellinge 5.8
2:23.96 Wilma Björkman 01 Mora Leksand 23.7

2000m

6:25.08 *Gaël de Coninck 01 Sävedalen Göteborg/S 12.6
6:32.02 Elsa Wallenius 01 Västerås Göteborg/U 3.7
6:38.28 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Göteborg/U 3.7
6:46.4m Ellinor Aurell 01 Ängelholm Göteborg/S 30.8
6:50.82 Julia Arnhult 01 Lidingö Sollentuna 5.6
6:53.96 Amanda Ivehammar 01 Linköping Göteborg/U 3.7
6:54.35 Linn Tapani 01 Sågmyra Sollentuna 5.6
7:01.66 Tilde Bångman 01 Trångsviken Göteborg/U 3.7
7:03.65 Freja Nygren 01 Gefle Vellinge 5.8
7:03.91 Lovisa Skoglund 01 Höör Högby 17.7
7:16.11 Kajsa Sten 01 Hässelby Göteborg/U 3.7
7:17.97 Nadja Rugland 01 Kalmar Göteborg/U 3.7
7:25.90 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Göteborg/U 3.7
7:26.07 Julia Nielsen 01 Sävedalen Göteborg/U 3.7
7:30.98 Liva Gustavsson 01 Spårvägen Göteborg/U 3.7
7:34.34 Wilma Larsson 01 Eskilstuna Sollentuna 5.6
7:42.50 Melina Gustafson 01 Spårvägen Göteborg/U 3.7
7:50.81 Emma Jensen 01 Klippan Göteborg/U 3.7

1500m hinder/76.2

5:01.47 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Vellinge 7.8
5:01.49 Elsa Wallenius 01 Västerås Vellinge 7.8
5:13.77 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Vellinge 7.8
5:19.59 Amanda Ivehammar 01 Linköping Vellinge 7.8
5:22.41 Ebba Berglin 01 KA2 Vellinge 7.8
5:25.1m Tilde Bångman 01 Trångsviken Krokom 20.9
5:30.12 Julia Arnhult 01 Lidingö Helsingborg 8.7
5:47.72 Julia Nielsen 01 Sävedalen Göteborg/U 1.7
5:51.20 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Göteborg/U 1.7
5:51.96 Liva Gustavsson 01 Spårvägen Gävle 15.7
5:52.56 Elsa Larzon 01 Falkenberg Jönköping 5.6
5:57.04 Nadja Rugland 01 Kalmar Vellinge 7.8
6:14.35 Alva Hardeberg 01 Lidingö Lidingö 1.6
6:15.70 Linnea Pihl 01 Lerum Jönköping 13.8

80m häck/76.2

11.10 Stina Gustavsson 01 Hammarby Göteborg/U 1.7
11.50 Tilde Johansson 01 Falkenberg Falkenberg 17.5
11.70 Julia Wennersten 01 Ymer Helsingborg 9.7
11.75 Jelena Bodén 01 Skellefteå Göteborg/U 1.7
11.98 Hanna Wallmark 01 Bromma Huddinge 22.5
12.01 Emily Capobianco 01 Örebro Stockholm/S 19.6
12.03 Klara Rådbo 01 Hammarby Linköping 3.9
12.20 Freja Andersdotter 01 KA2 Göteborg/U 1.7
12.20 My Lindberg 01 Hammarby Vellinge 7.8
12.33 Alva Wolvan 01 Upsala Falun 10.9
12.34 Nina Jacobson 01 Sundsvall Göteborg/U 1.7
12.36 Maja Maunsbach 01 Lund Göteborg/U 1.7
12.37 Lovisa Lindholm 01 Linköping Falun 10.9
12.38 Anja Olsson 01 Malmö Göteborg/S 11.6
12.39 Elise Karlsson Torstensson 01 Sundsvall Göteborg/U 1.7
12.45 Sandra Jonsson 01 Örgryte Falun 10.9
12.45 Sofia Overgaard 01 Kville Göteborg/S 11.6
12.55 Nellie Erlandsson 01 Malmö Ystad 24.7
12.61 Amanda Ivehammar 01 Linköping Falun 10.9
12.71 Hanna Kovacevic 01 Klippan Helsingborg 9.7
medvind
11.06 Stina Gustavsson 01 Hammarby Vellinge 7.8
11.25 Tilde Johansson 01 Falkenberg Vellinge 7.8
11.63 Julia Wennersten 01 Ymer Vellinge 7.8
11.98 Emily Capobianco 01 Örebro Göteborg/S 11.6
12.25 Elise Karlsson Torstensson 01 Sundsvall Sundsvall 18.6
12.27 Nina Jacobson 01 Sundsvall Vellinge 7.8
12.38 Hanna Kovacevic 01 Klippan Helsingborg 9.7
12.53 Nellie Erlandsson 01 Malmö Ystad 24.7
12.56 Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK Göteborg/S 11.6
12.68 Isabel Lindgren 01 Hässelby Enskede 11.6

300m häck/76.2

41.50 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/U 1.7
44.41 Stina Gustavsson 01 Hammarby Sollentuna 4.6
45.74 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Vellinge 6.8
46.25 Caroline Larsson 01 Vallentuna Vellinge 6.8
46.38 Cornelia Böhnke 01 Huddinge Stockholm/S 18.6
47.07 Wilma Björkman 01 Mora Vellinge 5.8
47.36 Ebba Berglin 01 KA2 Göteborg/U 1.7
47.57 Ella Darrell 01 Lerum Göteborg/U 1.7
47.61 Isa Hausmann 01 Hammarby Göteborg/U 1.7
47.75 Alva Wolvan 01 Upsala Stockholm/S 18.6
48.22 Jelena Bodén 01 Skellefteå Skellefteå 31.7
48.31 Lovisa Lindholm 01 Linköping Stockholm/S 18.6
48.32 Melina Gustafson 01 Spårvägen Stockholm/S 18.6
48.44 Hanna Wallmark 01 Bromma Gävle 17.7
48.46 Sofia Overgaard 01 Kville Vellinge 5.8
48.51 Amanda Ivehammar 01 Linköping Norrköping 11.6
48.66 Maja Sund 01 Tureberg Västerås 30.7
48.75 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Sollentuna 4.6
48.79 Kajsa Thorselius 01 Bromma Göteborg/U 1.7
49.15 Linnea Pihl 01 Lerum Vellinge 5.8

Höjd

1.67 Klara Rådbo 01 Hammarby Huddinge 20.8
1.65 Ellen White 01 Lund Huddinge 20.8
1.65 Lovisa Lindholm 01 Linköping Göteborg/U 3.7
1.64 Klara Nolemo 01 Gefle Vellinge 6.8
1.62 Helena Cronstedt 01 Malmö Vellinge 6.8
1.61 Elina Bergman 01 Brattås Lidköping 18.6
1.60 Emmy Pettersson 01 Katrineholm Norrköping 14.8
1.60 Amanda Nilsson 01 Arvika Kil 4.6
1.59 Feben Tewelde 01 Järvsö Sätra 14.5
1.59 Alva Pettersson 01 Skellefteå Skellefteå 30.7
1.59 Jeanne Lindestam 01 Danderyd Vellinge 6.8
1.58 Isa Hausmann 01 Hammarby Stockholm/S 19.6
1.58 Emmie Schöneberger Persson 01 IFK Göteborg Huddinge 20.8
1.58 Alexandra Klasson 01 Habo Mölndal 23.7
1.58 Fanny Jansson 01 Sunne Sunne 9.7
1.57 Sandra Jonsson 01 Örgryte Falun 10.9
1.57 Hanna Wallmark 01 Bromma Gävle 17.7
1.57 Linnea Borrman 01 Strömstad Kil 27.8
1.56 Kajsa Engblom 01 Huddinge Danderyd 15.5
1.56 Nellie Malmros 01 Båstad Göteborg/U 3.7
1.56 Irmelin Olsson 01 Österhaninge Mora 3.9
1.56 Amanda Ivehammar 01 Linköping Norrköping 6.6

Stav

3.63 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Mölndal 23.7
3.56 Alva Sundin 01 Täby Eskilstuna 12.6
3.54 Maria Lindholm 01 Linköping Vellinge 7.8
3.39 Sandra Alvero 01 Habo Vellinge 7.8
3.30 Anja Olsson 01 Malmö Ystad 24.7
3.22 Ebba Hager 01 Lerum Göteborg/U 3.7
3.13 Freja Andersdotter 01 KA2 Västerås 30.7
3.10 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Enskede 3.8
3.08 Tilda Kapell 01 Hammarby Enskede 17.8
3.08 Klara Rådbo 01 Hammarby Enskede 6.7
3.01 Isa Hausmann 01 Hammarby Stockholm/S 18.6
3.00 Ella Darrell 01 Lerum Göteborg/S 12.6
3.00 Alma Eriksson 01 Ymer Lerum 28.8
2.91 Stina Östklint 01 Hovslätt Habo 21.8
2.90 Ronja Bökmark 01 Lerum Jönköping 13.8
2.80 Linnea Pihl 01 Lerum Göteborg/S 12.6
2.72 Ina Edström 01 IFK Umeå Skellefteå 31.7
2.70 Sanna Häggström 01 Skellefteå Boden 11.6
2.68 Ella Raud 01 Hammarby Enskede 6.7
2.63 Sofie Viklund 01 Skellefteå Skellefteå 17.8

Längd

6.50 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/U 1.7
5.72 Alva Pettersson 01 Skellefteå Vellinge 6.8
5.63 Fanny Jansson 01 Sunne Göteborg/U 1.7
5.62 Freja Andersdotter 01 KA2 Vellinge 6.8
5.60 Klara Rådbo 01 Hammarby Stockholm/S 19.6
5.49 Sira Gassama 01 Hammarby Stockholm/S 19.6
5.43 Emily Capobianco 01 Örebro Stockholm/S 19.6
5.39 Mikaela Ekman 01 Täby Stockholm/S 19.6
5.35 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Eslöv 22.6
5.32 Agnes Ekman 01 Spårvägen Stockholm/S 19.6
5.31 My Lindberg 01 Hammarby Vellinge 6.8
5.28 Alice Bevegård 01 Bromma Göteborg/U 1.7
5.25 Anja Olsson 01 Malmö Vellinge 6.8
5.19 Cornelia Lindberg 01 Lerum Göteborg/U-U 1.7
5.19 Siri Lindvall 01 Hammarby Enskede 11.6
5.19 Linnea Andersson 01 Båstad Vellinge 5.8
5.18 Hanna Stenbeck 01 Täby Eskilstuna 12.6
5.18 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/S 13.8
5.18 Ebba Hager 01 Lerum Lerum 28.8
5.17 Feben Tewelde 01 Järvsö Vellinge 5.8
medvind
5.73 Fanny Jansson 01 Sunne Göteborg/U 1.7
5.61 Klara Rådbo 01 Hammarby Göteborg/U 1.7
5.32 Lovisa Ulegård 01 Västerås Västerås 31.7
5.26 Anja Olsson 01 Malmö Göteborg/S 11.6
5.25 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/U 1.7
5.23 Hilda Gyldén 01 Kville Högby 13.8
5.17 Freja Nygren 01 Gefle Uppsala 12.6

Tresteg

12.03 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/U-U 2.7
11.54 Klara Rådbo 01 Hammarby Vellinge 7.8
11.37 Ebba Hager 01 Lerum Göteborg/S 16.8
11.14 Emily Capobianco 01 Örebro Örebro 31.8
11.03 Stina Gustavsson 01 Hammarby Huddinge 21.5
10.99 Ellen Blomgren 01 KA2 Göteborg/U-U 2.7
10.87 Linnea Borrman 01 Strömstad Oslo, NOR 13.8
10.82 Stina Östklint 01 Hovslätt Jönköping 10.9
10.82 Feben Tewelde 01 Järvsö Vellinge 7.8
10.78 Nike Thanner 01 Örgryte Göteborg/U-U 2.7
10.77 Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK Göteborg/U-U 2.7
10.70 Sira Gassama 01 Hammarby Göteborg/U-U 2.7
10.55 Hanna Wallmark 01 Bromma Huddinge 20.8
10.53 Hannah Stenbeck 01 Täby Enskede 14.5
10.50 Nora Swartz 01 Östersund Östersund 25.8
10.44 Moa Lindkvist 01 Mölndal Göteborg/U-U 2.7
10.31 Olivia Ek 01 Sävedalen Göteborg/S 12.6
10.30 Mea Gedin 01 Malmö Göteborg/U-U 2.7
10.26 Tindra Honnér 01 Örgryte Göteborg/S 12.6
10.23 Cornelia Westling 01 Bollnäs Gävle 17.7
medvind
11.86 Klara Rådbo 01 Hammarby Göteborg/U-U 2.7
11.62 Ebba Hager 01 Lerum Göteborg/U-U 2.7
10.98 Stina Östklint 01 Hovslätt Värnamo 3.9
10.79 Hanna Wallmark 01 Bromma Huddinge 20.8
10.36 Olivia Ek 01 Sävedalen Göteborg/S 12.6
10.29 Tindra Honnér 01 Örgryte Göteborg/S 12.6

Kula/3.0

13.02 Corinne Wessman 01 Ymer Vellinge 7.8
12.96 Stina Gustavsson 01 Hammarby Vellinge 7.8
12.34 Fanny Östman 01 Säter Mora 3.9
12.24 Emilia Malmehed 01 Linköping Vellinge 7.8
12.22 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Bollnäs 9.7
11.90 Anna Götberg 01 Västerås Sollentuna 4.6
11.88 Fanny Schmützer 01 Nyköping Kungsbacka 3.9
11.49 Tilde Johansson 01 Falkenberg Kungsbacka 29.5
11.42 Klara Rådbo 01 Hammarby Sätra 14.5
11.41 Fanny Lundberg 01 Åhus Vellinge 7.8
11.39 Emma Ekberg 01 Klippan Hvidovre, DEN 11.6
11.38 Jennifer Andersson 01 Västerås Västerås 31.7
11.33 Lina Hagberg 01 Tureberg Sollentuna/E 12.5
11.21 Feben Tewelde 01 Järvsö Falun 21.5
11.14 Molly Broback 01 Sävedalen Helsingborg 9.7
10.92 Mikaela Ekman 01 Täby Sätra 14.5
10.91 Sandra Alvero 01 Habo Tranås 25.9
10.88 Moa Laurila 01 Arvika Karlstad 13.8
10.84 Ebba Hager 01 Lerum Falun 10.9
10.79 Isabella Willén 01 Mölndal Lerum 28.8
10.79 Sandra Berglund 01 Trångsviken Strömsund 6.7

Diskus/0.75

39.24 Enny Björk 01 Växjö Göteborg/U 3.7
39.19 Emma Palmgren 01 Nyköping Trosa 23.8
38.64 Elina Karvonen 01 Vingarna Vellinge 6.8
37.69 Anna Götberg 01 Västerås Västerås/Ap 24.4
36.86 Lina Hagberg 01 Tureberg Vellinge 6.8
35.44 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Gävle 16.7
35.32 Sandra Alvero 01 Habo Habo 26.7
34.75 Corinne Wessman 01 Ymer Varberg 13.8
34.63 Maja Persson 01 Bore Gävle 16.7
34.53 Julia Jonsson 01 Bollnäs Hudiksvall 21.6
33.82 Fanny Östman 01 Säter Falun 21.5
33.82 Amanda Myhrman 01 Hakarpspojkarna Värnamo 3.9
33.59 Elina Kilpeläinen 01 Ljungby Göteborg/U 3.7
33.49 Liliana Bugay 01 Eslöv Eslöv 21.5
32.86 Jennifer Andersson 01 Västerås Vellinge 6.8
32.75 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Halmstad 19.6
32.70 Alicia Almberg 01 Habo Jönköping 10.9
32.24 Stina Gustavsson 01 Hammarby Sollentuna/E 4.6
31.99 Jennifer Ahlstedt 01 Tjalve Norrköping 14.8
31.65 Lisa Ericsson 01 Trångsviken Östersund 25.9

Slägga/3.0

59.20 Elina Karvonen 01 Vingarna Vellinge 5.8
58.81 Anna Götberg 01 Västerås Västerås/Ap 23.7
53.26 Lina Hagberg 01 Tureberg Vellinge 5.8
52.00 Jennifer Andersson 01 Västerås Västerås/Ap 3.9
45.92 Emma Palmgren 01 Nyköping Trosa 14.5
43.56 Sarah Karlsson 01 Huddinge Eskilstuna 15.10
43.46 Maja Persson 01 Bore Karlstad/M 13.8
41.75 Fanny Lundberg 01 Åhus Vellinge 5.8
40.20 Isabella Andersson 01 Vallentuna Sollentuna/E 5.6
39.69 Moa Jansson 01 Örebro Göteborg/S-K 2.7
38.85 Josefin Andersson 01 Kristinehamn Karlstad/M 13.8
38.62 Jennifer Ahlstedt 01 Tjalve Vellinge 5.8
38.12 Linnea Westerberg 01 Bålsta Enköping 25.9
37.72 Amanda Myhrman 01 Hakarpspojkarna Bottnaryd 1.10
37.66 Isabel Wiberg Eriksson 01 Strömsund Krokom 3.9
37.63 Jessica Billa 01 Bore Karlstad/M 13.8
37.17 Moa Backlund 01 Marieby Krokom 3.9
36.66 Linnéa Molander 01 Tumba Tumba 25.9
35.85 Meja Stridsberg 01 Ljungby Växjö/A 20.7
33.80 Olivia Fritz 01 IK Sisu Tranås 25.9

Spjut/500

43.62 Elina Karvonen 01 Vingarna Halle, GER 22.5
40.37 Feben Tewelde 01 Järvsö Krokom 4.9
40.00 Filippa Norberg 01 Linköping Linköping 4.9
38.29 Klara Rådbo 01 Hammarby Sätra 7.5
37.85 Lina Hagberg 01 Tureberg Sollentuna/E 30.8
36.92 Nellie Malmros 01 Båstad Laholm 21.5
36.63§ Tilde Johansson 01 Falkenberg Jönköping 5.6
36.32 Nina Jacobson 01 Sundsvall Vellinge 7.8
35.38 Fanny Lundberg 01 Åhus Vellinge 7.8
35.36 Mikaela Ekman 01 Täby Sätra 15.5
34.72 Nicolina Eriksson 01 Djurmo-Sifferbo Mora 3.9
34.68 Corinne Wessman 01 Ymer Vellinge 7.8
33.72 Helena Cronstedt 01 Malmö Linköping 4.9
33.62 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Leksand 23.7
32.44 Linnea Westerberg 01 Bålsta Bålsta 10.9
32.43 Enny Björk 01 Växjö Skruv 21.5
31.90 Fanny Östman 01 Säter Leksand 23.7
31.81 Lynn Thimstrand 01 Sundsvall Järvsö 17.9
31.77 Emma Olsson 01 Tyresö Sätra 7.5
31.68 Liliana Bugay 01 Eslöv Helsingborg 8.7

Sexkamp/F15

4.156 Klara Rådbo 01 Hammarby Falun 11.9
3.597 Helena Cronstedt 01 Malmö Falun 11.9
3.575 Feben Tewelde 01 Järvsö Falun 11.9
3.531 Ebba Hager 01 Lerum Falun 11.9
3.524 Amanda Ivehammar 01 Linköping Falun 11.9
3.502 Sandra Jonsson 01 Örgryte Falun 11.9
3.464 Mikaela Ekman 01 Täby Falun 11.9
3.320 Nora Swartz 01 Östersund Falun 11.9
3.280 Lovisa Lindholm 01 Linköping Falun 11.9
3.219 Nellie Erlandsson 01 Malmö Högby 10.7
3.208 Ella Darrell 01 Lerum Falun 11.9
3.204 Elvira Carlén 01 Lerum Falun 11.9
3.178 Nicolina Eriksson 01 Djurmo-Sifferbo Falun 11.9
3.137 Alva Wolvan 01 Upsala Falun 11.9
2.744 Linnea Pihl 01 Lerum Falun 11.9

>