Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F14 UTE 2002

Årsbästa F14 2002

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 13 NOV, 2002
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2002.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1983-84
P17/F17: Födda 1985-86
P15/F15: Födda 1987
P14/F14: Födda 1988 - plus ev 89:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.72 Julia Skugge 88 Glanshammar Eskilstuna 8.6
12.73 Viktoria Waldemarsson 88 Klippan Norrköping 8.9
12.73 Emilie Andersson 89 Kungsängen Stockholm 19.6
12.78 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Uppsala 29.6
12.78 Anette Broselid 88 Färjestaden Växjö 17.8
12.79 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Norrköping 8.9
12.83 Linda Gustavsson 88 Mölndal Lerum 20.6
12.85 Malin Olsson 88 Kil Göteborg 5.7
12.90 Anna Wemmert 88 Helsingborg Ängelholm 17.8
12.90 Ronja Gartsjö 88 Malmö Hässleholm 28.7
12.91 Sanna Ekedahl 88 Österhaninge Västerås 28.7
12.96 Lisa Nilsson 88 Tureberg Sollentuna 1.6
12.96 Marie Claesson 88 Wärnamo Värnamo 1.6
13.02 Camilla Eriksson 88 Västerås Sollentuna 1.6
13.05 Lina Cedmer 88 Västerås Göteborg 5.7
13.07 Frida Svensson 88 Växjö Värnamo 1.6
13.12 Elina Assenova-Wahlström 88 Västerås Västerås 28.7
13.12 Josefin Johansson 88 Ed Norrköping 8.9
13.17 Anna Strand 88 Finish Göteborg 5.7
13.17 Mariama Sambou 88 Huddinge Tranås 29.9
okänd vind
12.95 Elina Assenova-Wahlström 88 Västerås Norrköping 25.8
medvind
12.69 Anette Broselid 88 Färjestaden Villstad 22.9
12.71 Viktoria Waldemarsson 88 Klippan Klippan 23.6
12.74 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Kalmar 24.7
12.78 Elina Assenova-Wahlström 88 Västerås Norrköping 25.8
12.83 Anna Wemmert 88 Helsingborg Klippan 23.6
13.04 Mariama Sambou 88 Huddinge Kalmar 28.9
13.09 Olivia Karlesand 88 Färjestaden Skruv 20.5
13.12 Linn Byström 88 Linköping Norrköping 25.8
13.15 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Jönköping 11.5
13.16 Anna Berg 88 Täby Göteborg 5.7

300m

41.30 Malin Olsson 88 Kil Göteborg 7.7
41.57 Linnea Collin 89 Helsingborg Helsingborg 14.7
41.61 Anna Berg 88 Täby Norrtälje 1.9
41.85 Linda Gustavsson 88 Mölndal Norrköping 7.9
42.02 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Uppsala 30.6
42.13 Anette Broselid 88 Färjestaden Norrköping 7.9
42.33 Linnea Halvarsson 88 Tureberg Norrtälje 1.9
42.44 Camilla Eriksson 88 Västerås Göteborg 7.7
42.64 Elin Elmqvist 88 Lund Ängelholm 18.8
42.91 Frida Svensson 88 Växjö Göteborg 7.7
43.06 Sofie Jansson 88 Valbo Gävle 20.7
43.30 Lina Cedmer 88 Västerås Göteborg 7.7
43.36 Malin Bjergestam 88 Kil Karlstad 24.8
43.68 Olivia Karlesand 88 Färjestaden Helsingborg 14.7
43.68 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Växjö 18.8
43.70 Elina Assenova-Wahlström 88 Västerås Västerås 28.7
43.75 Sanna Ekedahl 88 Österhaninge Enskede 25.8
43.79 Elin Sundeqvist 88 Upsala Uppsala 30.6
43.88 Anna Ryhed 88 Filipstad Norrtälje 1.9
43.90 Anna Wemmert 88 Helsingborg Helsingborg 14.7
Manuell tidtagning

800m

2:14.85 Anna Berg 88 Täby Täby 8.9
2:16.20 Sandra Fransson 88 Växjö Växjö 21.9
2:18.22 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Klippan 9.6
2:20.39 Sofia Lilja 88 Kville Norrköping 7.9
2:20.73 Malin Bjergestam 88 Kil Karlstad 25.8
2:21.16 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Norrköping 24.8
2:21.87 Elin Elmqvist 88 Lund Klippan 9.6
2:22.31 Sara Sjöqvist 89 Täby Västerås 26.7
2:22.39 Emma Mellgren 88 Wedevåg Norrköping 20.5
2:22.90 Sofia Kaneberg 88 Tyresö Enskede 24.8
2:24.23 Pernilla Ahlm 89 Sävedalen Lerum 11.8
2:24.71 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Oslo, NOR 23.6
2:25.41 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Sollentuna 2.6
2:25.70 Maria Söderström 88 Täby Sollentuna 2.6
2:26.60 Cecilie Isern 88 Finish Helsingborg 13.7
2:26.77 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Ängelholm 17.8
2:27.47 Cathrine Berglund 88 Salsåker-Ullånger Sollefteå 1.6
2:27.59 Lova Bergenholz 88 Hälle Oslo, NOR 23.6
2:28.04 Olivia Karlesand 88 Färjestaden Villstad 22.9
2:28.26 Joanna Frisk 88 Gillberga-Lista Västerås 26.7

2000m

6:24.77 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Göteborg 7.7
6:43.25 Sandra Fransson 88 Växjö Norrköping 8.9
6:53.46 Sofia Kaneberg 88 Tyresö Norrtälje 1.9
6:56.81 Anna Berg 88 Täby Norrtälje 1.9
6:58.90 Sara Sjöqvist 89 Täby Västerås 28.7
6:59.30 Sofia Lilja 88 Kville Halmstad 21.7
7:00.45 Maria Söderström 88 Täby Norrtälje 1.9
7:02.3m Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Oskarshamn 18.9
7:03.01 Linda Johannsen 88 Danderyd Athl Göteborg 7.7
7:06.39 Lova Bergenholtz 88 Hälle Norrköping 8.9
7:06.51 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Norrtälje 1.9
7:07.97 Catrine Berglund 88 Salsåker-Ullånger Gävle 19.7
7:11.52 Ida Andreasson 88 Eksjö Södra Norrköping 8.9
7:11.80 Linda Johansson 88 Ängelholm Norrköping 8.9
7:17.34 Emma Lundin 88 Lidingö Täby 8.9
7:19.68 Ann-Sofie Gimdalen 88 Täby Norrtälje 1.9
7:24.69 Kristine Lindblom 88 Hässelby Enskede 25.8
7:26.49 Josefine Eriksson 88 Linköping Norrköping 8.9
7:28.63 Sara Axelsson 88 Högby Högby 18.7
7:29.21 Jennifer Larsson 88 Kil Norrtälje 1.9

1500m hinder/76.2

5:30.11 Sandra Fransson 88 Växjö Växjö 18.8
5:45.19 Linda Johansson 88 Ängelholm Ängelholm 17.8
5:49.77 Alexandra Rehn 88 Ullevi Göteborg 5.7
5:56.92 Pernilla Ahlm 89 Sävedalen Sävedalen 1.6
6:09.1m Malin Johansson 88 Udd Karlshamn 27.8
6:09.62 Disa Wallander 88 Hellas Sävedalen 1.6
6:14.85 Sara Axelsson 88 Högby Växjö 18.8

80m häck/76.2

11.79 Malin Olsson 88 Kil Kil 11.8
11.99 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Halmstad 21.7
12.05 Erika Persson 88 IF Göta Norrtälje 1.9
12.27 Sophie Uveby 88 Österhaninge Sollentuna 2.6
12.29 Sofia Larsson 88 Säffle Uddevalla 29.6
12.30 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Sollentuna 2.6
12.38 Rebecka Jönsson 88 Klippan Trelleborg 11.8
12.54 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Lerum 19.5
12.59 Elise Råman-Delin 88 Upsala Sollentuna 2.6
12.61 Jennifer Lundbäck 88 Haparanda SKT Skellefteå 8.9
12.64 Emelie Haaparanta 88 Täby Stockholm 22.9
12.64 Elin Martinsson 88 Skade Skellefteå 8.9
12.65 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Enköping 6.7
12.65 Emma Nilsson 88 Ängelholm Trelleborg 11.8
12.73 Anette Broselid 88 Färjestaden Kalmar 12.5
12.77 Martina Skrlec 88 Heleneholm Lerum 19.5
12.77 Camilla Sandström 88 Boden Boden 18.8
12.94 Lovisa Andersson 88 Halmstad Norrköping 7.9
12.98 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 8.9
12.98 Sanna Ekedahl 88 Österhaninge Enskede 25.8
medvind
11.89 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Kalmar 28.9

300m häck/76.2

44.99 Malin Olsson 88 Kil Göteborg 5.7
47.30 Johanna Riex 89 Eslöv Trelleborg 10.8
47.71 Emmy Westerdahl 88 Malmö Norrköping 8.9
47.76 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Trelleborg 10.8
47.85 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Västerås 27.7
47.95 Sophie Uveby 88 Österhaninge Enskede 24.8
48.07 Erika Persson 88 IF Göta Karlstad 21.5
48.41 Emelie Haaparanta 88 Täby Enskede 24.8
48.68 Jessica Hermansson 88 Eslöv Norrköping 8.9
48.89 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Göteborg 5.7
49.02 Ronja Gartsjö 88 Malmö Karlshamn 16.6
49.05 Jennifer Lundbäck 88 Haparanda SKT Skellefteå 7.9
49.45 Emma Mellgren 88 Wedevåg Norrköping 20.5
49.63 Elin Martinsson 88 Skade Skellefteå 7.9
49.70 Sandra Pettersson 88 Nordanstig Skellefteå 7.9
49.78 Thali Rodriguez 88 Danderyds SK Sollentuna 1.6
50.11 Nadja Trygg 88 Hammarby Göteborg 5.7
50.53 Frida Persson 89 Helsingborg Trelleborg 10.8
50.66 Annika Warnquist 88 KA2 Karlshamn 16.6
51.09 Anna-Karin Barchéus 89 Boden Boden 17.8
Manuell tidtagning
50.1m Nadja Trygg 88 Hammarby Danderyd 12.5

Höjd

1.68 Caroline Gull 88 IF Göta Kil 10.8
1.67 Anna Silén 88 Enköping Uppsala 24.8
1.63 Elise Råman Delin 88 Upsala Uppsala 14.5
1.61 Louisa Brandt 88 Danderyds SK Gävle 21.7
1.60 Josefin Svensson 89 Hjorten Skruv 25.8
1.60 Daphne Miglis 88 Tyresö Norrtälje 1.9
1.60 Jenny Ström 88 Hagen Mariestad 11.8
1.60 Malin Weinstock 88 IF Göta Göteborg 7.7
1.59 Johanna Berg 88 Orient Strömstad 14.7
1.59 Therese Rosén 88 Väsby Västerås 28.7
1.58 Jasmine Andersson 88 Kalmar Högby 18.7
1.58 Diana Gren 88 Fredrikshof Stockholm 5.5
1.58 Amila Kubat 88 Västerås Gävle 21.7
1.58 Anna-Karin Sörling 89 Ärla Norrtälje 1.9
1.58 Erika Wiklund 88 Trångsviken Krokom 24.8
1.57 Jonna Olsson 88 Vittsjö Klippan 9.6
1.57 Johanna Falk 88 Lund Klippan 9.6
1.56 Maria Ljung 89 Västerås Stockholm 5.5
1.56 Ann-Britt Andersson 89 Varberg Norrköping 8.9
1.56 Anna Flodin 88 Ängebo Söderhamn 14.7
1.56 Sofia Kask 89 Lund Vellinge 15.9
1.56 Lena Jensen 88 Heleneholm Vellinge 14.9

Stav

3.40 Alisa Dimante 88 Malmö Trelleborg 11.8
3.20 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Halmstad 20.7
3.10 Emelie Gustavsson 88 Malmö Lund 24.8
2.92 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK Göteborg 6.7
2.92 Tora Bjartmarz 88 Malmö Göteborg 6.7
2.90 Nathalie Kogut-Rosberg 89 Malmö Norrköping 7.9
2.82 Erika Drageryd 89 Örebro Örebro 21.9
2.80 Victoria Waldemarsson 88 Klippan Halmstad 20.7
2.60 Amanda Frid 88 Trelleborg Malmö 10.7
2.60 Emma Cocke 89 Spårvägen Norrtälje 31.8
2.60 Martina Vivlund 88 Heleneholm Norrköping 7.9
2.55 Anneli Eklund 89 Stocksäter Helsingborg 14.7
2.50 Linda Wilén 88 Kville Lübeck, GER 20.5
2.50 Sanna Lindberg 88 Spårvägen Norrtälje 31.8
2.50 Sophie Lewin 89 Malmö Vellinge 15.9
2.42 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Göteborg 6.7
2.41 Kristin Hallberg 89 Östersund Gävle 21.7
2.40 Nadja Trygg 88 Hammarby Sollentuna 1.6
2.40 Victoria Westling 88 Motala Karlskrona 22.9
2.40 Ida Siverståhl 88 Klippan Norrköping 7.9
2.40 Linn Gustafsson 88 IF Göta Norrtälje 31.8
2.40 Anna Stålberg 88 Kvarnsveden Kvarnsveden 11.8
2.40 Emma Mellgren 88 Wedevåg Norrtälje 31.8
2.40 Frida Viklund 89 Bromma Norrtälje 31.8

Längd

5.29 Camilla Eriksson 88 Västerås Västerås 27.7
5.29 Emilie Andersson 89 Kungsängen Täby 8.9
5.29 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 4.7
5.29 Malin Olsson 88 Kil Västerås 27.7
5.26 Erika Persson 88 IF Göta Karlstad 25.8
5.18 Lina Cedmer 88 Västerås Västerås 27.7
5.15 Sanna Ekedahl 88 Österhaninge Norrtälje 31.8
5.15 Jasmine Andersson 88 Kalmar Kalmar 24.7
5.10 Lena Rudin 88 Kalmar Halmstad 20.7
5.10 Ronja Gartsjö 88 Malmö Trelleborg 10.8
5.08 Emelie Haaparanta 88 Täby Enskede 9.6
5.07 Erika Wiklund 88 Trångsviken Krokom 24.8
5.05 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Norrtälje 31.8
5.02 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Kalmar 28.9
5.01 Ida Söderfjord 88 Linköping Motala 1.6
5.01 Sophie Uveby 88 Österhaninge Enköping 7.7
5.00 Rebecka Jönsson 88 Klippan Klippan 9.6
5.00 Madeleine Rydin 88 Tingberg Alingsås 1.9
4.99 Annika Warnqvist 88 KA2 Göteborg 5.7
4.99 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Västerås 27.7
okänd vind
5.12 Ronja Gartsjö 88 Malmö Hässleholm 28.7
5.02 Frida Svensson 88 Växjö Växjö 21.9
5.01 Daphne Miglis 88 Tyresö Trollbäcken 14.9
medvind
5.41 Camilla Eriksson 88 Västerås Norrtälje 31.8
5.40 Malin Olsson 88 Kil Norrtälje 31.8
5.31 Therese Öhman 88 Skellefteå Örnsköldsvik 20.5
5.24 Lina Cedmer 88 Västerås Norrtälje 31.8
5.17 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Norrtälje 31.8
5.07 Rebecka Jönsson 88 Klippan Klippan 23.6
5.00 Sanna Jansson 89 Örebro Örebro 24.8
5.00 Joanna Frisk 88 Gillberga-Lista Norrtälje 31.8

Tresteg

11.22 Ronja Gartsjö 88 Malmö Helsingborg 12.7
10.73 Rebecka Jönsson 88 Klippan Uddevalla 25.5
10.68 Camilla Eriksson 88 Västerås Västerås 26.7
10.67 Frida Svensson 88 Växjö Villstad 22.9
10.66 Sarah Nodbrant 88 Hovslätt Villstad 22.9
10.60 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Västerås 26.7
10.60 Daphne Miglis 88 Tyresö Enskede 24.8
10.56 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 7.9
10.56 Jasmine Andersson 88 Kalmar Kalmar 12.5
10.55 Anna Stålberg 88 Kvarnsveden Norrtälje 1.9
10.51 Elise Råman-Delin 88 Upsala Norrtälje 1.9
10.43 Maja Larsson 88 Hakarpspojkarna Jönköping 14.9
10.36 Adelina Karlsson 88 Kongahälla Ängelholm 18.8
10.36 Mariama Sambou 88 Huddinge Kalmar 28.9
10.35 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Kalmar 24.7
10.35 Camilla Sandblom 88 Hovslätt Tranås 29.9
10.32 Anna Flodin 88 Ängebo Söderhamn 25.6
10.27 Sarah Vickman 89 Wedevåg Norrköping 24.8
10.25 Jonna Olsson 88 Vittsjö Ängelholm 18.8
10.23 Emelie Brorsson 88 Frösön Krokom 25.8
okänd vind
10.55 Anna Flodin 88 Ängebo Kvarnsveden 11.8
10.25 Annika Warnquist 88 KA2 Karlskrona 22.9
medvind
10.70 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Västerås 26.7
10.67 Elise Råman-Delin 88 Upsala Uppsala 29.5
10.62 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 28.7
10.62 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Norrköping 31.8
10.57 Desirée Edén 88 Kvarnsveden Västerås 26.7
10.50 Johanna Riex 89 Eslöv Vellinge 15.9
10.46 Rialda Saljunovic 88 Tiwaz Västerås 26.7
10.32 Malin Swanström 88 Falköping Göteborg 7.7
10.25 Emelie Haaparanta 88 Täby Västerås 26.7

Kula/3.0

12.54 Maria Bengtsson 88 Växjö Norrköping 8.9
12.34 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Vellinge 15.9
12.14 Jenny Johansson 88 Västerås Västerås 14.9
11.62 Medina Tenic 88 Tiwaz Norrköping 19.6
11.41 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 22.8
11.18 Rialda Saljunovic 88 Tiwaz Karlskrona 22.9
11.17 Jonna Olsson 88 Vittsjö Norrköping 8.9
11.09 Malin Wiberg 89 Färjestaden Villstad 22.9
10.97 Kristin Sörman 88 Wedevåg Nyköping 10.8
10.64 Åsa Larsson 88 Gotland Gävle 21.7
10.58 Elisabeth Brånsgård 89 Fjugesta Fjugesta 17.8
10.53 Emma Mellgren 88 Wedevåg Vretstorp 8.9
10.53 Louisa Skärvstrand 89 Vittsjö Vellinge 21.8
10.52 Jennie Johansen 88 Strömstad Uddevalla 11.9
10.45 Moa Lindholm 88 Kvarnsveden Mora 8.9
10.41 Lena Jensen 88 Heleneholm Klippan 9.6
10.29 Erica Birgersson 89 Ängelholm Trelleborg 10.8
10.22 Agnes Karlsson 88 Strömsund Strömsund 11.7
10.17 Kajsa Larsson 88 Finish Vellinge 15.9
10.13 Adelina Karlsson 88 Kongahälla Lerum 20.6

Diskus/0.6

44.38 Medina Tenic 88 Tiwaz Norrköping 25.8
44.20 Angelica Persson 88 Västerås Västerås 14.9
40.59 Sarah Lindberg 89 Bore Norrtälje 31.8
40.46 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Ängelholm 18.8
38.93 Maria Bengtsson 88 Växjö Växjö 13.8
38.15 Elisabeth Brånsgård 89 Fjugesta Norrtälje 31.8
36.95 Jenny Johansson 88 Västerås Västerås 14.9
36.14 Elinor Forssander 88 Mariestad Mariestad 4.9
35.67 Kristine Stålhandske 88 Nynäshamn Sollentuna 1.6
35.65 Åsa Larsson 88 Gotland Visby 14.8
33.56 Simona Geries 89 Skade Gävle 27.8
33.53 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås 17.9
33.49 Linn Wennbom 89 Valö Uppsala 14.9
33.09 Malin Wiberg 89 Färjestaden Högby 31.8
32.90 Josefine Bark 88 Tyresö Enskede 25.8
32.62 Mersiha Tenic 89 Tiwaz Norrköping 8.9
31.87 Sanna Jansson 89 Örebro Vretstorp 7.9
31.60 Ezmira Nuhanovic 88 Tiwaz Norrköping 8.9
30.99 Therese Gäwert 88 Hammarby Norrtälje 31.8
30.65 Johanna Hedberg 88 Tingberg Stenungsund 20.5

Slägga/3.0

43.54 Angelica Persson 88 Västerås Västerås 17.9
39.70 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Norrköping 7.9
37.77 Maria Bengtsson 88 Växjö Norrköping 7.9
37.59 Kristine Stålhandske 88 Nynäshamn Nyköping 8.9
37.25 Kristine Hermansson 88 Kristinehamn Norrtälje 1.9
36.17 Jenny Svensson 88 Timrå Hudiksvall 1.9
35.64 Pauline Lundberg 88 Huddinge Kalmar 28.9
34.95 Emma Mellgren 88 Wedevåg Norrtälje 1.9
34.83 Sandra Pettersson 88 Nordanstig Hudiksvall 1.9
33.68 Agnes Karlsson 88 Strömsund Strömsund 4.9
33.46 Sara Ståhlberg 88 Kilafors Hudiksvall 1.9
33.15 Kristin Sörman 88 Wedevåg Norrtälje 1.9
32.99 Petra Öberg 89 Nyköping Västerås 1.6
32.57 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås 9.11
31.40 Malin Lundstedt 88 Gefle Skellefteå 8.9
31.18 Medina Tenic 88 Tiwaz Norrköping 7.9
30.78 Lena Jensen 88 Heleneholm Norrköping 7.9
29.78 Therese Gäwert 88 Hammarby Enskede 24.8
29.65 Elinor Forssander 88 Mariestad Norrköping 7.9
29.18 Cecilia Magyar 88 Örgryte Norrköping 7.9

Spjut/400

41.09 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Lund 25.8
40.69 Jenny Johansson 88 Västerås Norrköping 24.8
39.19 Cecilia Holmgren 88 Boden Skellefteå 7.9
38.49 Agnes Karlsson 88 Strömsund Strömsund 4.9
38.48 Pernilla Ahlm 89 Sävedalen Ängelholm 17.8
37.46 Suzann Geries 88 Skade Gävle 22.9
36.77 Isabell Gradin 88 Sundsvall Gävle 21.7
35.59 Josefin Nilsson 88 Nynäshamn Enskede 25.8
35.22 Caroline Gull 88 IF Göta Karlstad 21.5
35.03 Linnea Nordin 88 Märsta Uppsala 24.8
34.68 Lisa Boholm 88 Fjugesta Göteborg 5.7
34.56 Emma Mellgren 88 Wedevåg Garphyttan 16.6
34.41 Hanna Jönsson 88 Eslöv Ängelholm 18.8
34.37 Amanda Högström 89 Sundsvall Gävle 21.7
33.70 Nadja Trygg 88 Hammarby Stockholm 22.9
33.35 Lena Jensen 88 Heleneholm Vellinge 14.9
33.31 Sara Davidsson 88 Vittsjö Hässleholm 27.7
32.95 Sofia Larsson 88 Säffle Lerum 20.5
32.95 Sarah Lindberg 89 Bore Hagfors 20.5
32.91 Angelica Roos 89 Rigor Norrköping 7.9

Sexkamp/F15

4.334 Sofia Larsson 88 Säffle Uddevalla 30.6
4.247 Jenny Johansson 88 Västerås Lerum 20.5
4.184 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Lerum 20.5
4.098 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Enköping 7.7
3.973 Sophie Uveby 88 Österhaninge Enköping 7.7
3.757 Martina Skrlec 88 Heleneholm Lerum 20.5
3.732 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Lerum 20.5
3.637 Emelie Haaparanta 88 Täby Enskede 9.6
3.441 Emilia Rundquist 88 Kalmar Kalmar 6.10
3.428 Elise Råman-Delin 88 Upsala Enköping 7.7
3.422 Johanna Anderberg 88 Ängelholm Lerum 20.5
3.391 Sandra Pettersson 88 Nordanstig Gävle 22.9
3.194 Simona Geries 89 Skade Gävle 22.9
3.183 Sofie Erenlöf 89 Gefle Gävle 22.9
3.141 Lena Jensen 88 Heleneholm Lerum 20.5
3.104 Amanda Ulfsdotter 88 Fredrikshof Enskede 9.6
2.979 Sara André 88 Sävedalen Lerum 20.5
2.916 Suzann Geries 88 Skade Gävle 22.9

>