Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 7 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F15 UTE 2002

Årsbästa F15 2002

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 29 OKT, 2002
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2002.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1983-84
P17/F17: Födda 1985-86
P15/F15: Födda 1987
P14/F14: Födda 1988 - plus ev 89:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.44 Anna Ek 87 Klippan Helsingborg 14.7
12.51 Linda Berntsson 87 Varberg Göteborg 5.7
12.61 Sofia Rahdevi 87 Finish Eskilstuna 8.6
12.70 Louise Aagaard 87 Linköping Norrköping 9.5
12.71 Johanna Wågström 87 Sundsvall Sundsvall 18.6
12.74 Nina Törnqvist 87 Finish Eskilstuna 8.6
12.74 Charlotte Ingebrigtsen 87 Östersund Krokom 24.8
12.76 Sofie Ström 87 Ängelholm Göteborg 5.7
12.84 Frida Olsson 87 Katrineholm Göteborg 5.7
12.87 Sara Johansson 87 Falköping Sävedalen 1.6
12.88 Emma Jungmark 87 Kville Göteborg 5.7
12.89 Marielle Nohrstedt 87 Linköping Norrköping 9.5
12.89 Caroline Bertheau 87 Eksjö Södra Värnamo 1.6
12.91 Therese Bohlin-Kinn 87 Ullevi Uddevalla 27.7
12.94 Caroline Enberg 87 Täby Sollentuna 26.8
12.97 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Olofström 26.5
12.98 Sofia Quell 87 Österhaninge Göteborg 5.7
12.99 Elin Husén 87 Hellas Sävedalen 1.6
13.00 Sara Frykedal 87 Tureberg Sollentuna 1.6
13.03 Linnea Broo 87 Växjö Värnamo 1.6
13.03 Rebecka Fahlgren 87 IF Göta Arvika 20.7
13.03 Nina Runvik 87 Lund Stockholm 15.9
medvind
12.37 Anna Ek 87 Klippan Klippan 23.6
12.50 Linda Berntsson 87 Varberg Laholm 16.6
12.57 Johanna Wågström 87 Sundsvall Västerås 28.7
12.59 Sofia Rahdevi 87 Finish Helsingborg 14.7
12.73 Caroline Bertheau 87 Eksjö Södra Kalmar 28.9
12.78 Therese Bohlin-Kinn 87 Ullevi Karlstad 1.9
12.80 Caroline Enberg 87 Täby Västerås 28.7
12.81 Frida Olsson 87 Katrineholm Norrköping 25.8
12.84 Sara Frykedal 87 Tureberg Stockholm 19.6
12.86 Sara Johansson 87 Falköping Jönköping 11.5
12.86 Maja Olofsson 87 Växjö Karlstad 1.9
12.93 Elin Husén 87 Hellas Stockholm 19.6
12.96 Mikaela Grahm 87 Täby Sollentuna 1.6
12.97 Linnéa Norrman 87 IF Göta Karlstad 1.9

300m

40.86 Sofie Ström 87 Ängelholm Göteborg 7.7
41.13 Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Göteborg 7.7
41.32 Nina Runvik 87 Lund Lund 25.8
41.56 Sara Johansson 87 Falköping Halmstad 21.7
41.81 Caroline Enberg 87 Täby Huddinge 2.8
41.89 Astrid Lönnervall 87 Täby Huddinge 2.8
42.13 Anna Ek 87 Klippan Halmstad 21.7
42.54 Charlotte Ingebrigtsen 87 Östersund Huddinge 2.8
42.59 Louise Martin 87 Hässelby Västerås 28.7
42.97 Frida Flodström 87 Tureberg Danderyd 21.5
42.97 Helena Kristiansson 87 Malmö Huddinge 2.8
43.01 Frida Torstensson 87 Laholm Halmstad 21.7
43.06 Lisa Voltaire 87 Täby Täby 8.9
43.10 Maja Paulsson 87 Östersund Huddinge 2.8
43.16 Henrietta Plymoth 87 Malmö Helsingborg 14.7
43.16 Elina Eliasson 87 Brännan Stockholm 15.9
43.27 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Klippan 9.6
43.39 Emma Jungmark 87 Kville Göteborg 7.7
43.45 Isabel Carlsson 87 Halmstad Halmstad 21.7
43.49 Mikaela Grahm 87 Täby Danderyd 21.5
Manuell tidtagning
43.0m Maja Paulsson 87 Östersund Söderhamn 14.7

800m

2:10.29 Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Gävle 16.8
2:15.39 Frida Flodström 87 Tureberg Göteborg 5.7
2:17.00 Henrietta Plymoth 87 Malmö Hässleholm 27.7
2:18.34 Johanna Ahlm 87 Sävedalen Huddinge 4.8
2:19.53 Isabel Carlsson 87 Halmstad Huddinge 4.8
2:19.64 Hanna Jansson 87 Hagen Göteborg 5.7
2:20.13 Sofia Grafström 87 Tureberg Täby 7.9
2:20.51 Jessica Wiking 87 Hammarby Stockholm 14.9
2:20.58 Michelle Nyström 87 Hammarby Göteborg 5.7
2:20.70 Lisa Voltaire 87 Täby Huddinge 4.8
2:21.1m Maja Olofsson 87 Växjö Nässjö 8.9
2:22.68 Linda Johansson 87 Trångsviken Straumsnes, NOR 7.7
2:22.83 Nina Runvik 87 Lund Helsingborg 13.7
2:22.93 Erika Fyrvall 87 Tureberg Sollentuna 2.6
2:23.20 Märta Mollén 87 Söderköping Göteborg 5.7
2:23.25 Henny Bodén 87 Skellefteå Skellefteå 27.7
2:24.59 Johanna Strömberg 87 Hälle Trollhättan 15.6
2:24.97 Marie Persson 87 Wärnamo Stockholm 13.9
2:25.13 Anna Örneving 87 Tureberg Sollentuna 2.6
2:25.13 Sandra Petersson 87 Malmö Hässleholm 27.7

2000m

6:39.58 Frida Flodström 87 Tureberg Täby 8.9
6:44.56 Johanna Strömberg 87 Hälle Huddinge 2.8
6:44.77 Henrietta Plymoth 87 Malmö Ängelholm 18.8
6:44.92 Hanna Jansson 87 Hagen Göteborg 7.7
6:44.93 Anna Örneving 87 Tureberg Göteborg 7.7
6:49.71 Linda Johansson 87 Trångsviken Huddinge 2.8
6:54.02 Märta Mollén 87 Söderköping Huddinge 2.8
6:54.36 Anna Lundh 87 Mora Huddinge 2.8
6:56.90 Henny Bodén 87 Skellefteå Huddinge 2.8
6:59.62 Carina Persson 87 Sävedalen Halmstad 21.7
6:59.74 Sara Ivarsson 87 Malmö Halmstad 21.7
7:00.16 Isabel Carlsson 87 Halmstad Göteborg 7.7
7:02.36 Anna Simberg 87 Bore Huddinge 2.8
7:08.29 Erika Fyrvall 87 Tureberg Täby 8.9
7:08.40 Sandra Petersson 87 Malmö Ängelholm 18.8
7:15.35 Marie Persson 87 Wärnamo Stockholm 15.9
7:27.00 Carolina Lönnegren 87 Enköping Uppsala 25.8
7:27.88 Sofia Forsberg 87 Högby Stockholm 15.9
7:31.68 Caroline Theorell 87 Fredrikshof Stockholm 15.9
7:32.54 Maja Olofsson 87 Växjö Villstad 22.9

1500m hinder/76.2

5:12.61 Henrietta Plymoth 87 Malmö Huddinge 3.8
5:19.97 Sandra Petersson 87 Malmö Huddinge 3.8
5:23.97 Linda Johansson 87 Trångsviken Huddinge 3.8
5:25.91 Anna Simberg 87 Bore Huddinge 3.8
5:26.05 Märta Mollén 87 Söderköping Stockholm 14.9
5:35.20 Isabel Carlsson 87 Halmstad Ängelholm 17.8
5:39.84 Carina Persson 87 Sävedalen Huddinge 3.8
5:39.91 Carolina Lönnegren 87 Enköping Huddinge 3.8
5:47.50 Petra Axenram 87 Malmö Huddinge 3.8
5:54.63 Sofia Forsberg 87 Högby Stockholm 14.9
6:07.27 Cecilia Johnsen 87 Lidköping Huddinge 3.8

80m häck/76.2

11.93 Frida Olsson 87 Katrineholm Göteborg 6.7
12.16 Caroline Bertheau 87 Eksjö Södra Huddinge 3.8
12.18 Sofia Rahdevi 87 Finish Eskilstuna 9.6
12.19 Johanna Wågström 87 Sundsvall Härnösand 8.6
12.24 Charlotta Markos 87 Västerås Eskilstuna 9.6
12.42 Sofie Ström 87 Ängelholm Helsingborg 13.7
12.45 Frida Blomqvist 87 Hökensås Göteborg 6.7
12.50 Helena Eriksson 87 Österhaninge Täby 8.9
12.51 Anna Alexson 87 Kyrkhult Göteborg 6.7
12.53 Louise Carlsson 87 Färjestaden Sollentuna 2.6
12.57 Josefine Magnusson 87 Falköping Sävedalen 2.6
12.60 Madelene Wadelius-Larsson 87 Valbo Stockholm 13.9
12.65 Martina Wahnström 87 Ullevi Stockholm 13.9
12.68 Ida Tengvall 87 Ängelholm Trelleborg 11.8
12.69 Sofie Johansson 87 Wärnamo Borås 18.5
12.74 Sanna Hagelin 87 Ullevi Sävedalen 2.6
12.74 Mikaela Samuelson 87 Norrköping Huddinge 3.8
12.78 Ellinore Hallin 87 Enköping Gävle 21.9
12.81 Linda Berntsson 87 Varberg Stockholm 13.9
12.88 Maria Nyholm 87 Hanviken Sollentuna 2.6
okänd vind
medvind
11.92 Caroline Bertheau 87 Eksjö Södra Kalmar 28.9
12.30 Sofie Ström 87 Ängelholm Karlskrona 6.9
12.59 Ida Tengvall 87 Ängelholm Ängelholm 18.8
12.62 Johanna Elmersson 87 Växjö Värnamo 1.6
12.63 Emmelie Ågren 87 Frösön Karlskrona 6.9
12.83 Caroline Melander 87 Mölndal Sävedalen 2.6
12.87 Viktoria Svensson 87 Tjalve Västerås 26.7

300m häck/76.2

45.55 Astrid Lönnervall 87 Täby Huddinge 4.8
46.26 Louise Martin 87 Hässelby Huddinge 4.8
47.24 Åsa Johnsson 87 Kongahälla Huddinge 4.8
47.35 Sofie Ström 87 Ängelholm Trelleborg 10.8
47.36 Ellinore Hallin 87 Enköping Huddinge 4.8
47.52 Sofia Grahm 87 Täby Huddinge 4.8
47.70 Elina Nylander 87 Hammarby Huddinge 4.8
47.76 Mikaela Samuelson 87 Norrköping Stockholm 14.9
47.79 Lina Pohl 87 Fellingsbro Stockholm 15.9
48.07 Mikaela Grahm 87 Täby Stockholm 15.9
48.21 Karin Dahlöf 87 Mölndal Huddinge 4.8
48.79 Jessica Wiking 87 Hammarby Sollentuna 1.6
48.86 Sofie Johansson 87 Wärnamo Växjö 17.8
49.10 Lisa Voltaire 87 Täby Enskede 18.8
49.25 Michelle Nyström 87 Hammarby Sollentuna 1.6
49.37 Emma Jungmark 87 Kville Göteborg 5.7
49.45 Julia Håkansson 87 Kville Göteborg 8.6
49.50 Sara Persson 87 Wärnamo Värnamo 7.9
49.57 Petra Axenram 87 Malmö Stockholm 14.9
49.59 Helena Kristiansson 87 Malmö Göteborg 5.7
Manuell tidtagning
47.9m Mikaela Grahm 87 Täby Västerås 27.7

Höjd

1.74 Anna Alexson 87 Kyrkhult Kalmar 28.9
1.73 Ebba Jungmark 87 Mölndal Göteborg 5.7
1.70 Sofie Johansson 87 Wärnamo Halmstad 21.7
1.69 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Klippan 9.6
1.67 Daniella Eriksson 87 Enköping Eskilstuna 8.6
1.64 Karin Lidegran 87 Huddinge Västerås 27.7
1.63 Anna Ek 87 Klippan Laholm 16.6
1.61 Martina Wahnström 87 Ullevi Halmstad 21.7
1.61 Frida Blomqvist 87 Hökensås Göteborg 6.7
1.61 Jessica Nilsson 87 Klippan Klippan 21.9
1.60 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Karlskrona 6.9
1.60 Johanna Bengtsson 87 Varberg Varberg 25.8
1.60 Siri Pettersson 87 Tyresö Trollbäcken 15.6
1.59 Jenny Olsson 87 Eslöv Karlskrona 25.5
1.58 Zina Celhasic 87 Viking Karlstad 24.8
1.58 Petra Axenram 87 Malmö Huddinge 3.8
1.57 Anja Friedvall 87 Helsingborg Klippan 9.6
1.57 Emelie Olofsson 87 Gnistan Karlskrona 26.6
1.56 Jenny Andersson 87 Ununge Östhammar 6.8
1.55 Josefine Magnusson 87 Falköping Jönköping 11.5
1.55 Andrea Carlsson 87 Ulricehamn Kristiansand, NOR 21.9
1.55 Emmelie Ågren 87 Frösön Krokom 24.8
skoltävling
1.57 Jenny Andersson 87 Ununge Norrtälje 18.9

Stav

3.55 Louise Lundin 87 Göteborgs KIK Karlskrona 29.6
3.28 Isabell Lilja 87 Malmö Stockholm 13.9
3.00 Louise Carlsson 87 Färjestaden Växjö 13.8
2.97 Hanna Hedström 87 Enköping Huddinge 4.8
2.83 Jessica Gustavsson 87 Gefle Stockholm 13.9
2.73 Lina Nygren 87 Söderhamn Stockholm 13.9
2.73 Hanna Hirvelä 87 Kvarnsveden Stockholm 13.9
2.70 Sanna Hagelin 87 Ullevi Sävedalen 1.6
2.65 Linnéa Wahlman 87 Valbo Göteborg 7.7
2.53 Annika Norr-Ericson 87 Tjalve Västerås 27.7
2.52 Elina Baheram 87 Hellas Stockholm 11.9
2.50 Elin Hynning 87 Hammarby Enskede 18.8
2.50 Petra Lindh 87 Söderhamn Söderhamn 2.7
2.50 Anna Hassmund 87 Trångsviken Krokom 25.8
2.45 Linda Nyrén 87 Arvika Arvika 24.9
2.40 Hanna Skoglund 87 Arvika Arvika 26.9
2.33 Malin Larsson 87 Malmö Stockholm 13.9
2.32 Rebecka Fahlgren 87 IF Göta Arvika 21.7
2.20 Lina Winter 87 Sundsvall Härnösand 8.6
2.20 Elin Jonsson 87 Strömsund Strömsund 21.8
2.20 Sofia Quell 87 Österhaninge Täby 8.9
2.20 Caroline Hultgren 87 Boo Täby 8.9

Längd

5.78 Linda Berntsson 87 Varberg Göteborg 5.7
5.49 Frida Olsson 87 Katrineholm Göteborg 5.7
5.44 Helena Kristiansson 87 Malmö Göteborg 5.7
5.36 Sofia Rahdevi 87 Finish Göteborg 5.7
5.34 Sofia Quell 87 Österhaninge Huddinge 4.8
5.34 Frida Karlsson 87 Växjö Stockholm 13.9
5.30 Stephanie Linder 87 Villstad Värnamo 7.9
5.25 Lina Pohl 87 Fellingsbro Gävle 20.7
5.21 Sofie Ström 87 Ängelholm Ängelholm 17.8
5.17 Sara Frykedal 87 Tureberg Göteborg 5.7
5.15 Emelie Staaf 87 Linköping Motala 1.6
5.15 Ida Tengvall 87 Ängelholm Aalborg, DEN 28.7
5.15 Johanna Wikström 87 Huddinge Gävle 20.7
5.15 Louise Carlsson 87 Färjestaden Växjö 17.8
5.12 Elin Grahn 87 Luleå Boden 18.8
5.11 Johanna Wågström 87 Sundsvall Västerås 28.7
5.11 Sara Persson 87 Wärnamo Växjö 17.8
5.10 Rebecka Fahlgren 87 IF Göta Göteborg 5.7
5.09 Caroline Melander 87 Mölndal Göteborg 5.7
5.08 Jenny Olsson 87 Eslöv Aalborg, DEN 28.7
okänd vind
5.51 Helena Kristiansson 87 Malmö Vellinge 21.8
5.27 Elin Grahn 87 Luleå Luleå 25.5
5.23 Elin Husén 87 Hellas Hallunda 7.5
medvind
5.35 Sofia Quell 87 Österhaninge Västerås 28.7
5.12 Maja Paulsson 87 Östersund Krokom 24.8

Tresteg

11.49 Daniella Eriksson 87 Enköping Göteborg 7.7
11.38 Anna Alexson 87 Kyrkhult Skruv 20.5
11.36 Linda Berntsson 87 Varberg Göteborg 7.7
11.24 Ebba Jungmark 87 Mölndal Huddinge 2.8
11.22 Lina Pohl 87 Fellingsbro Stockholm 14.9
11.20 Elin Husén 87 Hellas Uppsala 29.6
11.17 Stephanie Linder 87 Villstad Göteborg 7.7
11.17 Sandra Sääw 87 Stocksäter Arvika 20.7
11.16 Jenny Olsson 87 Eslöv Karlskrona 25.5
11.12 Martina Wahnström 87 Ullevi Stockholm 14.9
11.04 Frida Blomqvist 87 Hökensås Huddinge 2.8
10.92 Anna Ek 87 Klippan Huddinge 2.8
10.87 Sanna Hagelin 87 Ullevi Halmstad 21.7
10.85 Sofia Rahdevi 87 Finish Göteborg 7.7
10.85 Frida Karlsson 87 Växjö Växjö 18.8
10.73 Emmelie Ågren 87 Frösön Krokom 25.8
10.70 Sofie Ström 87 Ängelholm Halmstad 21.7
10.67 Fanny Hagström 87 Huddinge Tranås 29.9
10.63 Charlotta Brishammar 87 Lidingö Täby 7.9
10.59 Elina Eliasson 87 Brännan Stockholm 14.9
okänd vind
10.95 Sofie Ström 87 Ängelholm Trelleborg 11.8
10.86 Sofie Ström 87 Ängelholm Klippan 21.9
10.62 Elina Eliasson 87 Brännan Sollefteå ??.8
medvind
11.48 Elin Husén 87 Hellas Sävedalen 2.6
11.39 Anna Alexson 87 Kyrkhult Skruv 20.5
11.32 Ebba Jungmark 87 Mölndal Mölndal 16.6
10.73 Charlotta Brishammar 87 Lidingö Stockholm 14.9
10.71 Elina Eliasson 87 Brännan Örebro 31.8

Kula/3.0

13.25 Anna Wikström 87 Tumba Huddinge 2.8
12.68 Johanna Wikström 87 Huddinge Huddinge 2.8
12.28 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Vellinge 1.6
12.05 Jenny Olsson 87 Eslöv Helsingborg 13.7
11.66 Frida Karlsson 87 Växjö Huddinge 2.8
11.47 Sara Johansson 87 Falköping Falköping 26.5
11.38 Jonna Löfgren 87 Boden Gävle 21.7
11.33 Linnéa Wahlman 87 Valbo Gävle 21.5
11.22 Caroline Nilsson 87 Orient Uddevalla 11.9
11.17 Hanna Lie 87 Vännäs Stockholm 15.9
11.15 Johanna Ahlm 87 Sävedalen Uddevalla 29.6
10.63 Fanny Hagström 87 Huddinge Karlskrona 6.9
10.57 Karin Höglund 87 Mölndal Göteborg 25.8
10.57 Hanna Skoglund 87 Arvika Arvika 20.7
10.54 Joanna Nilsson 87 Nynäshamn Nynäshamn 10.8
10.54 Gullan Andersson 87 Arvika Arvika 20.7
10.51 Cecilia Dumbuya 87 Lerum Lerum 11.8
10.46 Mikaela Samuelson 87 Norrköping Helsingborg 13.7
10.43 Karin Kristoffersson 87 Heros Bollnäs 13.7
10.41 Sara Persson 87 Wärnamo Jönköping 14.5

Diskus/0.6

46.68 Johanna Wikström 87 Huddinge Stockholm 13.9
45.91 Frida Karlsson 87 Växjö Villstad 22.9
42.05 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Stockholm 13.9
40.94 Gullan Andersson 87 Arvika Torsby 13.5
40.52 Karolina Pedersen 87 Göteborgs KIK Huddinge 4.8
38.87 Joanna Nilsson 87 Nynäshamn Huddinge 4.8
38.05 Anna Carlsson 87 Sävedalen Sävedalen 1.6
37.21 Karin Höglund 87 Mölndal Sävedalen 1.6
36.35 Linda Nyrén 87 Arvika Arvika 24.9
35.89 Karin Kristoffersson 87 Heros Huddinge 4.8
35.47 Sabina Börjesson 87 Fjugesta Göteborg 7.7
35.39 Hanna Lie 87 Vännäs Gävle 20.7
34.88 Sara Nielsen 87 Vittsjö Hässleholm 28.7
34.78 Maria Pettersson 87 Kristinehamn Garphyttan 15.6
34.16 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Göteborg 7.7
33.87 Jessica Nilsson 87 Klippan Klippan 21.9
32.16 Anna Wikström 87 Tumba Huddinge 4.8
31.67 Angelica Boman 87 Enköping Västerås 27.7
31.30 Hanna Skoglund 87 Arvika Stockholm 13.9
31.20 Emelie Persson 87 Tingberg Mariestad ??.8

Slägga/3.0

47.54 Jill Persson 87 Bore Torsby 13.5
43.54 Anna Hassmund 87 Trångsviken Huddinge 3.8
43.03 Maria Pettersson 87 Kristinehamn Karlstad 24.8
42.53 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Herrljunga 5.6
40.38 Linda Eriksson 87 Nyköping Nyköping 31.7
37.97 Karolina Pedersen 87 Göteborgs KIK Lerum 28.9
37.63 Elin Forslund 87 Kovland Sundsvall 26.5
36.00 Malin Palm 87 Malmö Huddinge 3.8
35.16 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Kalmar 28.9
34.09 Gullan Andersson 87 Arvika Huddinge 3.8
33.85 Emelie Persson 87 Tingberg Huddinge 3.8
33.55 Maria Zeijlon 87 Ärla Nyköping 8.9
33.25 Sandra Bengtsson 87 Trångsviken Strömsund 11.7
32.01 Jenny Abrahamsson 87 Udd Karlshamn 27.8
31.81 Karin Höglund 87 Mölndal Mölndal 9.9
31.52 Karin Kristoffersson 87 Heros Västerås 26.7
31.28 Joanna Nilsson 87 Nynäshamn Visby 26.6
30.28 Sara Persson 87 Wärnamo Kalmar 28.9
30.25 Jonna Bergström 87 Brännan Härnösand 26.6
30.00 Anna Wikström 87 Tumba Nyköping 16.6

Spjut/400

44.34§ Anna Carlsson 87 Sävedalen Bottnaryd 29.6
40.97 Anna Boberg 87 Tibro Stockholm 14.9
40.08 Emma Gunnarsson 87 Westmannia Stockholm 14.9
38.58 Victoria Österberg 87 IF Göta Kil 11.8
37.88 Ida Tengvall 87 Ängelholm Trelleborg 11.8
36.06 Johanna Ahlm 87 Sävedalen Uddevalla 30.6
35.34 Fanny Hagström 87 Huddinge Karlskrona 7.9
35.23 Johanna Wikström 87 Huddinge Tranås 29.9
34.70 Frida Karlsson 87 Växjö Växjö 18.8
34.16 Anna Wikström 87 Tumba Helsingborg 12.7
33.74 Caroline Nilsson 87 Orient Trollhättan 15.6
33.01 Jonna Löfgren 87 Boden Boden 18.8
32.56 Sara Persson 87 Wärnamo Växjö 18.8
32.37 Lina Nygren 87 Söderhamn Gävle 21.7
32.33 Linnéa Wahlman 87 Valbo Göteborg 6.7
31.90 Emelie Persson 87 Tingberg Huddinge 4.8
31.70 Anna Hassmund 87 Trångsviken Strömsund 11.7
31.55 Stephanie Linder 87 Villstad Värnamo 1.6
30.55 Caroline Bertheau 87 Eksjö Södra Värnamo 1.6
30.45 Karin Höglund 87 Mölndal Sävedalen 2.6

Sexkamp/F15

4.621 Sofie Ström 87 Ängelholm Karlskrona 7.9
4.462 Johanna Wikström 87 Huddinge Karlskrona 7.9
4.445 Jenny Olsson 87 Eslöv Lerum 20.5
4.428 Lina Pohl 87 Fellingsbro Karlskrona 7.9
4.407 Anna Alexson 87 Kyrkhult Karlskrona 7.9
4.361 Ida Tengvall 87 Ängelholm Uddevalla 30.6
4.327 Johanna Ahlm 87 Sävedalen Uddevalla 30.6
4.267 Fanny Hagström 87 Huddinge Karlskrona 7.9
4.185 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Karlskrona 7.9
3.880 Caroline Nilsson 87 Orient Karlskrona 7.9
3.837 Mikaela Samuelson 87 Norrköping Karlskrona 7.9
3.745 Maria Nyholm 87 Hanviken Lerum 20.5
3.688 Ellinore Hallin 87 Enköping Gävle 22.9
3.687 Frida Blomqvist 87 Hökensås Lerum 20.5
3.579 Jenny Andersson 87 Ununge Enköping 7.7
3.472 Charlotta Brishammar 87 Lidingö Lerum 20.5
3.447 Sandra Lindén 87 Hanviken Lerum 20.5
3.288 Linnea Wahlman 87 Valbo Gävle 22.9
3.180 Anna Wikström 87 Tumba Gävle 22.9
3.166 Stina Nilsson 87 Brattås Uddevalla 30.6

>