Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA P14 UTE 2002

Årsbästa P14 2002

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 6 NOV, 2002
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2002.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1983-84
P17/F17: Födda 1985-86
P15/F15: Födda 1987
P14/F14: Födda 1988 - plus ev 89:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

10.78 Edmund Yeboah 88 Kungsängen Sollentuna 2.6
11.68 Vuk Djekic 88 Malmö Norrköping 8.9
11.81 Marcus Uussalu 88 Mölndal Uddevalla 27.7
11.90 Simon Hellman 88 KA2 Norrköping 8.9
12.01 Emil Predan 88 Mölndal Sävedalen 1.6
12.05 Jonas Segerlind 88 Hammarby Göteborg 6.7
12.09 Robin Lundgren 89 Katrineholm Västerås 14.9
12.10 Jonas Hilmersson 88 Ullevi Sävedalen 1.6
12.12 Nekie Karaahmetovic 88 Gnesta Eskilstuna 8.6
12.14 Martin Brodelius 88 Lomma Helsingborg 14.7
12.20 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Göteborg 5.7
12.22 Jonas Mårtensson 88 Villstad Skruv 20.5
12.22 Carl Dahllöf 88 Örgryte Göteborg 5.7
12.24 Fredrik Hallinder 88 Tureberg Göteborg 6.7
12.26 Johan Jarl 88 Bålsta Uppsala 24.8
12.30 Marcus Walldov 88 Klippan Ängelholm 17.8
12.30 Fredrik Meyer 88 Strömstad Karlstad 25.8
12.35 Henrik Adolfsson 88 Nyköping Norrköping 25.8
12.36 Andres Wallin 89 Vuollerim Skellefteå 27.7
12.41 Martin Bengtsson 88 Linköping Tranås 29.9
medvind
11.78 Simon Hellman 88 KA2 Kalmar 24.7
12.10 Fredrik Hallinder 88 Tureberg Göteborg 5.7
12.11 Andres Wallin 89 Vuollerim Örnsköldsvik 20.5
12.16 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Västerås 28.7
12.23 Benjamin Plattner 89 Hässelby Västerås 28.7
12.26 Dennis Muniale Olsson 88 Västerås Västerås 28.7
12.28 Leo Silvén-Möller 88 Huddinge Kalmar 28.9
12.31 Erik Vinge 88 Hovslätt Villstad 22.9
12.32 Fredrik Jurstrand 89 Nyköping Västerås 28.7
12.40 Alexander Bengtsson 88 Hinden Kalmar 28.9

300m

37.45 Edmund Yeboah 88 Hässelby Norrtälje 1.9
37.93 Marcus Uussalu 88 Mölndal Göteborg 7.7
38.62 Jonas Segerlind 88 Hammarby Norrtälje 1.9
38.71 Fredrik Hallinder 88 Tureberg Göteborg 7.7
38.87 Martin Brodelius 88 Lomma Helsingborg 13.7
39.04 Marcus Walldov 88 Klippan Norrköping 7.9
39.07 Lars Jarnefjord 88 Lerum Norrköping 7.9
39.13 Leo Silvén-Möller 88 Huddinge Enskede 25.8
39.24 Olof Hjertman 88 Växjö Norrköping 7.9
39.29 Patrik Åkesson 88 Malmö Göteborg 7.7
39.57 Johan Lundahl 89 Heleneholm Lund 25.8
39.66 Johan Jarl 88 Bålsta Gävle 20.7
39.69 Andreas Melin 88 Lerum Göteborg 25.8
39.96 Nekie Karaahmetovic 88 Gnesta Norrtälje 1.9
39.98 Robin Andersson 88 Kristianstad Norrköping 7.9
39.98 Mattias Flander 88 Angered Norrköping 7.9
39.99 Jimmy Holmroos 89 Västerås Gävle 20.7
40.05 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Enskede 25.8
40.10 Emil Predan 88 Mölndal Göteborg 25.8
40.42 Hjalmar Hallberg 88 Vittsjö Halmstad 21.7

800m

2:04.12 Jimmy Holmroos 89 Västerås Stockholm 6.8
2:05.09 Fredrik Hallinder 88 Tureberg Göteborg 5.7
2:06.16 Tomas Holmqvist 88 Kungsängen Eskilstuna 9.6
2:06.30 Jonas Cumselius 88 Täby Norrtälje 31.8
2:06.57 Oscar Danielsson 88 Söderköping Norrköping 25.8
2:06.95 Patrik Åkesson 88 Malmö Göteborg 5.7
2:07.19 Ted Engstrand 88 Wärnamo Göteborg 5.7
2:09.29 Eric Wretström 88 Graal Norrköping 7.9
2:09.37 Robin Leandersson 88 Kyrkhult Norrköping 7.9
2:09.41 Jonas Johansson 88 Tjalve Norrköping 7.9
2:10.84 Patrik Carlsson 88 Rånäs Uppsala 24.8
2:11.61 Marcus Gustafsson 88 Skogspojkarna Norrköping 20.5
2:12.84 Erik Ekblad 88 Tjalve Norrköping 25.8
2:14.22 Andreas Melin 88 Lerum Alingsås 1.9
2:14.49 Mattias Lennartsson 88 Södra Vi Norrköping 7.9
2:14.62 Erik Broberg 88 Granan Norrköping 7.9
2:14.69 Niklas Jonsson 88 Lidköping Alingsås 1.9
2:15.03 Andreas Ydrefors 88 IK Sisu Tranås 29.9
2:15.2m Saibo Kebbeh 88 Malmö Vellinge 21.8
2:15.36 Gustav Silén 88 Hammarby Sollentuna 2.6

2000m

6:00.53 Robin Leandersson 88 Kyrkhult Norrköping 8.9
6:03.91 Oscar Danielsson 88 Söderköping Norrköping 8.9
6:05.41 Ted Engstrand 88 Wärnamo Norrköping 8.9
6:05.45 Marcus Gustavsson 88 Skogspojkarna Högby 18.7
6:11.53 Jonas Cumselius 88 Täby Norrtälje 1.9
6:14.38 Patrik Carlsson 88 Rånäs Norrtälje 1.9
6:15.21 Erik Broberg 88 Granan Norrköping 8.9
6:18.43 Adam Wiik 88 Sommen-Bygden Halmstad 21.7
6:18.63 Jonas Johansson 88 Tjalve Norrköping 18.6
6:20.07 Tomas Holmqvist 88 Kungsängen Norrtälje 1.9
6:22.17 Gustav Silén 88 Hammarby Göteborg 7.7
6:24.05 Erik Wretström 88 Graal Norrköping 8.9
6:24.84 Linus Harrysson 88 Växjö Halmstad 21.7
6:25.62 Alexander Persson 88 Lidköping Göteborg 7.7
6:28.21 Simon Ottosson 88 Villstad Villstad 22.9
6:28.29 Martin Damm 88 Björkfors Norrköping 18.6
6:29.55 Mattias Larsson 88 Skogspojkarna Norrköping 18.6
6:31.5m Pontus Gustafsson 88 Sågmyra Mora 8.9
6:31.80 Emil Andersson 88 Ärla Norrtälje 1.9
6:33.29 Andreas Brusheim 88 Nilivaara Boden 18.8

1500m hinder/76.2

4:58.02 Gustav Silén 88 Hammarby Västerås 27.7
4:58.78 Tomas Holmqvist 88 Kungsängen Gävle 19.7
5:00.70 Ted Engstrand 88 Wärnamo Växjö 18.8
5:11.46 Linus Harrysson 88 Växjö Växjö 18.8
5:16.55 Emil Westman 88 Rånäs Västerås 27.7
5:36.85 Simon Rohde 89 Högby Högby 13.7
5:41.06 Adam Henningsson 88 Västervik Västerås 27.7
5:47.09 Joakim Johansson 88 Örgryte Göteborg 5.7
6:01.24 Martin Wikstrand 88 Högbo GIF Gävle 5.6
6:09.0m Stefan Hodell 88 Strand Söderhamn 25.6

100m häck/84.0

14.13 Vuk Djekic 88 Malmö Norrköping 7.9
14.26 Niklas Åkerström 88 Ymer Norrköping 7.9
14.30 Marcus Uussalu 88 Mölndal Göteborg 6.7
14.99 Erik Lundmark 88 Bålsta Norrtälje 1.9
15.02 Simon Hellman 88 KA2 Norrköping 7.9
15.18 Henrik Adolfsson 88 Nyköping Göteborg 6.7
15.23 Jonathan Eklund 88 Hammarby Norrtälje 1.9
15.27 Jonas Segerlind 88 Hammarby Norrtälje 1.9
15.28 Hans Lämås 88 IF Göta Karlstad 24.8
15.30 Mikael Zäll 88 Ullevi Lerum 22.9
15.45 Fredrik Jansson 88 Kristinehamn Norrtälje 1.9
15.73 Olof Hjertman 88 Växjö Växjö 18.8
15.90 Torbjörn Carlsson 88 IFK Göteborg Norrköping 7.9
15.97 Jonas Mårtensson 88 Villstad Växjö 18.8
15.99 Niklas Pettersson 88 Stocksäter Arvika 21.7
16.04 Marcus Walldov 88 Klippan Ängelholm 18.8
16.11 Emil Predan 88 Mölndal Lerum 19.5
16.12 Josua Gustafsson 88 Ullevi Norrköping 7.9
16.13 Daniel Falk 88 Lerum Lerum 22.9
16.25 Fredrik Meyer 88 Strömstad Uddevalla 11.8
okänd vind
15.01 Simon Hellman 88 KA2 Kalmar 24.7
medvind

300m häck/76.2

41.74§ Jonas Segerlind 88 Hammarby Sollentuna 1.6
41.75 Marcus Uussalu 88 Mölndal Norrköping 8.9
43.07 Emil Predan 88 Mölndal Norrköping 8.9
43.22 Marcus Walldov 88 Klippan Norrköping 8.9
43.56 Niklas Åkerström 88 Ymer Halmstad 20.7
44.67 Olof Hjertman 88 Växjö Växjö 17.8
45.37 Staffan Svensson 88 Tureberg Enskede 24.8
45.53 Johan Edvinsson 88 Upsala Uppsala 24.8
45.63 Erik Lundmark 88 Bålsta Uppsala 24.8
45.91 Patrik Waldenström 88 Österhaninge Enskede 24.8
46.25 Andreas Magnusson 88 Tibro Norrköping 8.9
46.43 Ted Engstrand 88 Wärnamo Karlskrona 29.6
46.91 Jonas Wiberg 88 Ullevi Göteborg 5.7
47.10 Filip Enander 88 Brännan Skellefteå 7.9
47.71 Viktor Malm 88 Trelleborg Norrköping 8.9
48.02 Erik Jakobsson 88 Gefle Gävle 31.8
48.44 Daniel L Persson 88 Gefle Skellefteå 7.9
Manuell tidtagning
45.5m Patrik Waldenström 88 Österhaninge Danderyd 12.5

Höjd

1.78 Emil Predan 88 Mölndal Göteborg 7.7
1.76 Hans Lämås 88 IF Göta Arvika 21.7
1.75 Simon Hellman 88 KA2 Olofström 24.8
1.75 Oskar Åhberg 89 Solna Västerås 28.7
1.74 Erik Lundmark 88 Bålsta Norrtälje 31.8
1.73 Viktor Ohlsson 89 Gillberga-Lista Nyköping 7.9
1.73 Oscar Adolfsson 88 Kungshamn Norrköping 7.9
1.73 Mattias Green 88 Trelleborg Norrköping 7.9
1.72 Jakob Thorwaldsson 88 Heby Eskilstuna 8.6
1.71 Magnus Brandén 88 IF Göta Karlstad 25.8
1.70 Johan Roth 88 Ullevi Norrköping 7.9
1.69 Emanuel Nilsson 88 Kvarnsveden Västerås 27.7
1.68 Mattias Lennartsson 88 Södra Vi Eksjö 10.8
1.68 Conrad Öster 88 Södra Sandby Lund 25.8
1.68 Johan Jarl 88 Bålsta Norrtälje 31.8
1.68 Tobias Thor 88 Hagunda Norrtälje 31.8
1.67 Niclas Liedberg 88 Hammarby Täby 8.9
1.67 Johan Andersson 89 Väsby Täby 8.9
1.66 Linus Karlsson 88 Stål Bollnäs 13.7
1.66 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsveden Sollentuna 2.6
1.66 Simon Davidsson 89 IFK Umeå Skellefteå 7.9
1.66 Niklas Åkerström 88 Ymer Göteborg 7.7
1.66 Martin Bengtsson 88 Linköping Tranås 29.9

Stav

3.91 Mattias Sundqvist 88 Malmö Vellinge 15.9
3.50 Milos Drazic 88 Malmö Hässleholm 27.7
3.45 Jonas Almqvist 88 Skellefteå Skellefteå 27.7
3.40 Andreas Dahlberg 89 Kvarnsveden Gävle 21.7
3.30 John Gustafsson 88 Skellefteå Skellefteå 27.7
3.30 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsveden Falun 28.8
3.10 Olof Fellnäs 88 Malmö Norrköping 8.9
3.01 Björn Johansson 88 Västerås Norrköping 25.8
3.00 Jovan Drazic 88 Malmö Malmö 10.7
2.92 Erik Thorstensson 89 Hammarby Enskede 10.9
2.90 Jonathan Eklund 88 Hammarby Enskede 25.8
2.90 Markus Hammarsten 88 Finish Vellinge 15.9
2.80 Daniel Falk 88 Lerum Norrköping 8.9
2.80 Niklas Pettersson 88 Stocksäter Arvika 20.7
2.80 Robin Roos 88 Trelleborg Norrköping 8.9
2.70 Daniel Eklund 88 Finish Norrköping 8.9
2.70 Jesper Madsen 88 Finish Trelleborg 11.8
2.65 Marcus Walldov 88 Klippan Klippan 17.7
2.60 Wilhelm Haglund 88 Norrköping Enskede 18.8
2.60 Christoffer Persson 89 Malmö Malmö 10.7

Längd

6.13 Vuk Djekic 88 Malmö Vellinge 14.9
6.04 Edmund Yeboah 88 Hässelby Norrtälje 1.9
5.92 Henrik Adolfsson 88 Nyköping Göteborg 5.7
5.72 Martin Bengtsson 88 Linköping Helsingborg 12.7
5.70 Niklas Åkerström 88 Ymer Göteborg 5.7
5.61 Jonas Segerlind 88 Hammarby Västerås 27.7
5.58 Marcus Uussalu 88 Mölndal Sävedalen 1.6
5.57 Jonas Mårtensson 88 Villstad Halmstad 21.7
5.57 Jean-Didie Balawo 88 Hellas Norrtälje 1.9
5.49 Jonas Hilmersson 88 Ullevi Norrköping 8.9
5.48 Lars Jarnefjord 88 Lerum Lerum 11.8
5.48 Mikael Zäll 88 Ullevi Göteborg 5.7
5.48 Erik Jakobsson 88 Gefle Skellefteå 8.9
5.47 Hans Lämås 88 IF Göta Göteborg 5.7
5.46 Mattias Brunström 88 IF Göta Göteborg 5.7
5.46 Erik Lundmark 88 Bålsta Uppsala 25.8
5.46 Tommy Nordin 88 Trångsviken Söderhamn 14.7
5.46 Emanuel Nilsson 88 Kvarnsveden Västerås 27.7
5.43 Martin Brodelius 88 Lomma Hässleholm 28.7
5.42 Daniel J Persson 88 Gefle Skellefteå 8.9
okänd vind
5.57 Oskar Åhberg 89 Solna Nynäshamn 10.8
5.52 Emanuel Nilsson 88 Kvarnsveden Kvarnsveden 11.8
5.48 Dennis Muniale Olsson 88 Västerås Västerås 14.9
medvind
6.12 Edmund Yeboah 88 Hässelby Norrtälje 1.9
5.80 Martin Bengtsson 88 Linköping Göteborg 5.7
5.51 Carl Dahllöf 88 Örgryte Göteborg 5.7
5.44 Jesper Otterstedt 89 Ullevi Angered 31.8
5.42 Emil Predan 88 Mölndal Göteborg 5.7

Tresteg

12.10 Jonas Mårtensson 88 Villstad Norrköping 7.9
12.07 Niklas Åkerström 88 Ymer Halmstad 31.8
11.78 Mikael Zäll 88 Ullevi Göteborg 25.8
11.61 Jonas Segerlind 88 Hammarby Norrtälje 31.8
11.53 Fredrik Meyer 88 Strömstad Norrköping 7.9
11.47 Karl Boustedt 88 IFK Göteborg Helsingborg 13.7
11.34 Daniel J Persson 88 Gefle Skellefteå 7.9
11.34 Tobias Thor 88 Hagunda Norrtälje 31.8
11.32 Markus Larsson 88 Kalmar Kalmar 24.7
11.27 Torbjörn Carlsson 88 IFK Göteborg Lerum 11.8
11.19 Jakob Thorwaldsson 88 Heby Uppsala 30.6
11.19 Hans Lämås 88 IF Göta Karlstad 25.8
11.19 Fredrik Jurstrand 89 Nyköping Norrköping 24.8
11.18 Alexander Bengtsson 88 Hinden Växjö 18.8
11.18 Dennis Muniale Olsson 88 Västerås Köping 17.8
11.16 Conrad Öster 88 Södra Sandby Trelleborg 10.8
11.15 Erik Jakobsson 88 Gefle Gävle 20.8
11.07 Axel Grahnström 88 Växjö Villstad 22.9
11.03 Sebastian Haglund 88 Södra Vi Växjö 18.8
10.92 Adam Jonsson 88 Hakarpspojkarna Helsingborg 13.7
okänd vind
11.70 Jonas Segerlind 88 Hammarby Enskede 24.8
11.49 Daniel J Persson 88 Gefle Kvarnsveden 11.8
11.46 Mattias Flander 88 Angered Göteborg 25.8
medvind
12.51 Niklas Åkerström 88 Ymer Västerås 26.7
11.42 Dennis Muniale Olsson 88 Västerås Norrtälje 31.8
11.36 Tobias Thor 88 Hagunda Västerås 26.7
11.25 Hans Lämås 88 IF Göta Karlstad 25.8
11.25 Erik Jakobsson 88 Gefle Gävle 31.8
11.19 Alexander Bengtsson 88 Hinden Kalmar 24.7
11.13 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsveden Västerås 26.7

Kula/4.0

14.29 Anders Lundell 88 Arvika Karlstad 10.9
13.76 Henrik Adolfsson 88 Nyköping Nyköping 19.10
13.36 Martin Brodelius 88 Lomma Norrköping 7.9
12.96 Richard Johansson 88 Mariestad Norrköping 7.9
12.77 Erik Lundmark 88 Bålsta Gävle 21.7
12.77 Axel Håkansson 88 Ystad Vellinge 15.9
12.62 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsveden Säter 8.6
12.59 Oskar Åhberg 89 Solna Täby 8.9
12.45 Robin Wiksten 88 Kovland Timrå 18.8
12.43 Fredrik Meyer 88 Strömstad Strömstad 14.7
12.38 John Kankaanpää 88 Fjugesta Fjugesta 17.8
12.38 Mikael Sundler 88 Bore Västerås 28.7
12.35 Jean-Didier Balawo 88 Hellas Norrtälje 31.8
12.33 Ulf Ankarling 88 IF Göta Karlstad 25.8
12.33 Robert Staaf 88 Vingarna Skellefteå 28.7
12.23 Mattias Sundqvist 88 Malmö Vellinge 21.8
12.01 Christoffer Pedersen 88 Kristinehamn Arvika 20.7
11.92 Simon Enocson 88 Villstad Göteborg 7.7
11.88 Niklas Pettersson 88 Stocksäter Odensbacken 2.6
11.81 Lars Jarnefjord 88 Lerum Lerum 20.5

Diskus/1.0

46.14 Anders Lundell 88 Arvika Karlstad 10.9
45.17 Henrik Adolfsson 88 Nyköping Nyköping 19.10
42.01 Mikael Sundler 88 Bore Göteborg 7.7
41.22 Tommy Nordin 88 Trångsviken Skellefteå 7.9
41.18 Ulf Ankarling 88 IF Göta Arvika 20.7
40.61 Mikael Zäll 88 Ullevi Norrköping 7.9
39.24 John Kankaanpää 88 Fjugesta Fjugesta 17.8
37.25 Richard Johansson 88 Mariestad Mariestad 4.9
36.85 David Olsson 88 Hammarby Norrtälje 1.9
36.64 David Hällgren 88 Eksjö Södra Villstad 22.9
35.82 Erik Lundmark 88 Bålsta Sollentuna 1.6
35.03 Robert Staaf 88 Vingarna Umeå 2.6
34.19 Andreas Östlund 88 Bore Torsby 15.9
33.98 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsveden Mora 8.9
33.40 Niklas Pettersson 88 Stocksäter Arvika 20.7
33.16 Ted Engstrand 88 Wärnamo Tranås 29.9
33.15 Simon Enocson 88 Villstad Kalmar 5.10
33.10 Robin Wiksten 88 Kovland Krokom 15.6
32.17 Björn Johansson 88 Västerås Sollentuna 1.6
31.71 Daniel L Persson 88 Gefle Gävle 1.9

Slägga/4.0

47.21 Henrik Adolfsson 88 Nyköping Nyköping 19.10
45.41 Anders Lundell 88 Arvika Torsby 22.9
45.36 Tommy Nordin 88 Trångsviken Krokom 24.8
43.02 Mikael Sundler 88 Bore Torsby 29.9
39.51 Anders Alkrot-Eriksson 88 Skruv Norrköping 8.9
38.53 Ulf Ankarling 88 IF Göta Karlstad 10.9
35.92 Erik Lundmark 88 Bålsta Västerås 26.7
34.43 Christian Turunen 88 Skruv Norrköping 8.9
33.18 Johnny Karlsson 89 Strömsund Strömsund 21.9
30.05 Sebastian Lindell 88 Lerum Lerum 11.8
29.59 Sebastian Mattsson 89 Eslöv Karlskrona 22.9
28.96 Anders Eriksson 89 Udd Karlskrona 22.9
28.07 David Hällgren 88 Eksjö Södra Norrköping 8.9
27.39 Simon Enocson 88 Villstad Villstad ??.10
27.33 Christoffer Pedersen 88 Kristinehamn Norrtälje 31.8
26.66 David Olsson 88 Hammarby Enskede 24.8
26.55 Magnus Ögren 88 Östersund Krokom 30.6
26.54 Erik Jakobsson 88 Brattås Norrköping 8.9
26.50 Daniel J Persson 88 Gefle Gävle 20.8
26.47 Jens Jönsson 88 Ärla Norrtälje 31.8

Spjut/600

48.54 Robin Wiksten 88 Kovland Västerås 28.7
46.70 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsveden Norrtälje 1.9
46.01 Mikael Sundler 88 Bore Lillehammer, NOR 28.6
46.00 Robert Staaf 88 Vingarna Örnsköldsvik 14.9
45.22 Olof Hjertman 88 Växjö Norrköping 8.9
45.19 Richard Johansson 88 Mariestad Norrköping 8.9
44.85 Ulf Ankarling 88 IF Göta Karlstad 21.5
44.56 Joni Kaartinen 89 Bergsjön Tranås 29.9
42.72 Jakob Thorwaldsson 88 Heby Täby 8.9
42.39 Daniel Eizyk 89 Ängelholm Helsingborg 14.7
41.63 Axel Håkansson 88 Ystad Trelleborg 11.8
41.48 Daniel Haarala 88 Ekshärad Hagfors 20.5
41.36 Ted Engstrand 88 Wärnamo Norrköping 8.9
40.77 Axel Grahnström 88 Växjö Växjö 5.10
40.17 Tommy Nordin 88 Trångsviken Gävle 21.7
39.60 Tomas Holmqvist 88 Kungsängen Enskede 25.8
39.53 Björn Johansson 88 Västerås Köping 17.8
39.42 Niklas Pettersson 88 Stocksäter Uppsala 30.6
38.98 Markus Uussalu 88 Mölndal Sävedalen 2.6
38.64 Erik Lundmark 88 Bålsta Enköping 6.7

Åttakamp/P15

5.141 Mikael Zäll 88 Ullevi Uddevalla 30.6
5.071 Niklas Åkerström 88 Ymer Uddevalla 30.6
5.041 Erik Lundmark 88 Bålsta Enköping 7.7
4.996 Niklas Pettersson 88 Stocksäter Enköping 7.7
4.678 Lars Jarnefjord 88 Lerum Lerum 20.5
4.615 Emil Predan 88 Mölndal Lerum 20.5
4.200 Jonas Mårtensson 88 Villstad Kalmar 6.10
3.933 Björn Johansson 88 Västerås Lerum 20.5
3.884 Jean-Didie Balawo 88 Hellas Enköping 7.7
3.864 Daniel Falk 88 Lerum Uddevalla 30.6
3.607 Tobias Thor 88 Hagunda Enköping 7.7
3.579 Daniel L Persson 88 Gefle Gävle 22.9

>