Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 17 juli 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2017

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 4 APR, 2017
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2016/2017.

60m

7.41 Elin Östlund 91 Örebro Växjö 25.2
7.42 Gladys Bamane 89 Spårvägen Växjö 25.2
7.47 Amanda Hansson 99 Hässelby Göteborg 18.2
7.50 Jessica Östlund 93 Hässelby Växjö 25.2
7.53 Emilia Kjellberg 96 Sunne Växjö 25.2
7.56 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Malmö 28.1
7.58 Sandra Törnros 95 Gefle Göteborg 18.2
7.59 Pernilla Nilsson 92 Malmö Malmö 11.2
7.59 Hanna Axelsson 99 Upsala Göteborg 18.2
7.60 Ida Thunberg 99 Örebro Göteborg 18.2
7.60 Hanna Adriansson Nordberg 92 Lidingö Norrköping 28.1
7.63 *Hanna Wiss 91 Örebro Örebro 15.1
7.65 Nikki Sjöberg 98 Bollnäs Bollnäs 21.2
7.67 Malin Ström 86 Bollnäs Växjö 21.1
7.68 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 25.2
7.69 Josefin Palm 94 Falun Örebro 15.1
7.72 Evelina Nilsson 94 IFK Umeå Umeå 15.1
7.72 Elin Westerlund 90 Spårvägen Florø, NOR 28.1
7.72 Sara Söderberg 94 Tjalve Norrköping 28.1
7.73 Ella Sjöblom 02 AIK Uppsala 4.3
7.73 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Uppsala 5.3
7.74 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Göteborg 18.2
7.74 Madeleine Winberg 00 Mölndal Göteborg 18.2
7.75 Yasmin Jelassi 96 Hammarby Göteborg 18.2
7.75 Sofia Andersson 94 Upsala Uppsala 28.1
7.75 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg 4.12

200m

23.52 Gladys Bamane 89 Spårvägen Växjö 26.2
24.10 Denise Eriksson 98 Ullevi Växjö 26.2
24.40 Malin Ström 86 Bollnäs Växjö 26.2
24.47 Hanna Adriansson Nordberg 92 Lidingö Växjö 26.2
24.54 Amanda Hansson 99 Hässelby Sätra 4.2
24.62 Tilde Johansson 01 Falkenberg Växjö 26.2
24.77 Linnea Killander 93 Malmö Göteborg 4.2
24.91 Pernilla Nilsson 92 Malmö Växjö 26.2
24.94 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Växjö 22.1
25.04 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Växjö 26.2
25.08 Hanna Hoff 97 Växjö Växjö 26.2
25.09 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Göteborg 4.2
25.12 Sara Söderberg 94 Tjalve Norrköping 28.1
25.15 Ella Sjöblom 02 AIK Uppsala 5.3
25.19 Moa Mattisson 98 Helsingborg Växjö 22.1
25.19 Saga Berneryd 99 Spårvägen Växjö 22.1
25.28 Klara Helander 95 Upsala Växjö 26.2
25.34 Freja Andersdotter 01 KA2 Växjö 22.1
25.44 Nikki Anderberg 02 Malmö Växjö 22.1
25.45 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Sätra 22.1
25.47 Caroline Kihlblom 94 Täby Sätra 27.1
25.51 Linnéa Tebelius 97 Lerum Växjö 22.1
25.51 Felicia Ascard 96 Lund Växjö 26.2
25.55 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Växjö 22.1
25.57 Sofia Johnsson 94 Hässelby Sätra 22.1
25.57 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Bloomington, IL 25.2
25.57 Mathilda Gustafsson 00 Tanum Göteborg 5.2

400m

55.22 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Norrköping 29.1
55.26 Ebba Svantesson 97 Ullevi Göteborg 19.2
55.43 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Göteborg 19.2
56.26 Lisa Linnell 91 24Seven Växjö 26.2
56.64 Sara Rönnby 93 Tjalve Växjö 26.2
56.98 Josephine Risberg Thoor 95 Helsingborg Göteborg 19.2
56.99 Lovisa Linde 98 Täby Göteborg 19.2
57.00 Klara Helander 95 Upsala Göteborg 19.2
57.14 Moa Mattisson 98 Helsingborg Växjö 25.2
57.46 Bianca Salming 98 Tureberg Göteborg 19.2
57.58 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Uppsala 4.3
57.91 Saga Berneryd 99 Spårvägen Göteborg 19.2
57.92 Erika Wärff 00 Malmö Växjö 21.1
57.97 Virva Rylander 00 Västerås Göteborg 19.2
57.98 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg 3.12
58.02 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg 18.2
58.09 Hanna Bergqvist 91 Örgryte Malmö 28.1
58.20 Emma Larson 94 Västerås Västerås 29.1
58.21 Lovisa Skoglund 01 Höör Växjö 25.2
58.43 Felicia Boqvist 01 Rydö Göteborg 4.2
58.48 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Göteborg 4.2
58.51 Celina Reichardt 99 Spårvägen Göteborg 19.2
58.73 Ide Ileso 00 Ullevi Göteborg 19.2
58.77 Elin Tornhed 95 Växjö Växjö 4.2
58.82 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Göteborg 19.2

800m

2:01.37 Lovisa Lindh 91 Ullevi Beograd, SRB 5.3
2:02.54 Anna Silvander 93 Lidingö Allston, MA 27.1
2:09.15 Gael de Coninck 01 Sävedalen Växjö 26.2
2:09.26 Linn Söderholm 96 Sävedalen Växjö 26.2
2:10.3m Meraf Bahta 89 Hälle Toruń POL 10.2
2:10.59 Astrid Rosvall 97 Hässelby Birmingham, AL 21.2
2:11.44 Bianca Salming 98 Tureberg Beograd, SRB 3.3
2:11.76 Isabella Andersson 97 Tureberg Göteborg 2.2
2:12.14 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Växjö 26.2
2:13.11 Greta Graziani 94 Täby Padova, ITA 21.1
2:13.88 Sara Christiansson 97 Sävedalen Göteborg 2.2
2:13.94 Elin Brink 97 Mölndal Växjö 25.2
2:14.14 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Sollentuna 29.1
2:14.49 Patricia Striner 97 Malmö Göteborg 2.2
2:14.59 Beatrice Brink 99 Kville Växjö 22.1
2:15.13 Elina Johansson 89 Spårvägen Växjö 25.2
2:15.43 Maria Freij 98 Öresund Malmö 29.1
2:15.94 Sara Ericsson 95 Heleneholm Malmö 12.2
2:15.94 Lovisa Linde 98 Täby Uddevalla 12.2
2:16.45 Ida Ekroth 96 Upsala Växjö 25.2
2:16.52 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Göteborg 25.2
2:16.64 Amanda Ivehammar 01 Linköping Norrköping 28.1
2:17.13 *Fanny Dusabimana 93 IFK Umeå Umeå 15.1
2:17.14 Maja Jönsson 02 Höör Växjö 25.2
2:17.33 Elin Axelsson 94 Trollhättan FIK Växjö 25.2
överlång bana
2:16.06 Josefine Malmborg 94 Täby Johnson City, TN 4.3

1500m

4:06.40 Meraf Bahta 89 Hälle Toruń POL 10.2
4:11.77 Linn Nilsson 90 Hälle Athlone, IRL 15.2
4:14.19 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Växjö 26.2
4:25.62 Sofia Öberg 90 Lidingö Sätra 4.2
4:25.80 Sara Christiansson 97 Sävedalen Sätra 4.2
4:31.10 Isabella Andersson 97 Tureberg Sätra 4.2
4:31.38 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg 19.2
4:31.58 Lisa Öhberg 88 Spårvägen Växjö 26.2
4:31.94 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Sätra 4.2
4:34.39 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Sätra 4.2
4:34.57 Sara Holmgren 90 Sävedalen Växjö 26.2
4:36.69 Olivia Weslien 97 IF Göta Göteborg 19.2
4:37.70 Patricia Striner 97 Malmö Göteborg 19.2
4:37.70 Frida Kristiansson 92 Örgryte Växjö 26.2
4:37.93 Vilma Jonsson 99 Lidingö Göteborg 19.2
4:38.39 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Uppsala 5.3
4:38.46 Elin Brink 97 Mölndal Växjö 26.2
4:38.83 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Uppsala 5.3
4:38.99 Elsa Wallenius 01 Västerås Uppsala 5.3
4:39.80 Beatrice Brink 99 Kville Växjö 21.1
4:39.88 Amélie Svensson 96 Sävedalen Göteborg 19.2
4:40.44 Frida Aspnäs 87 Spårvägen Sätra 4.2
4:40.85 Ellen Persson 97 Högby Göteborg 19.2
4:43.04 Malin Strand 93 Sävedalen Växjö 26.2
4:43.13 Sara Ericsson 95 Heleneholm Göteborg 18.2
överlång bana
4:21.06 Sofia Öberg 90 Lidingö Tampere, FIN 11.2

1 mile

4:53.48 Astrid Rosvall 97 Hässelby Birmingham, AL 21.2
5:19.45 Josefine Malmborg 94 Täby Birmingham, AL 22.1
5:20.37 Agnes Sjöström 94 Hässelby Norman, OK 28.1
överlång bana
4:44.85 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Nashville, TN 11.2
4:49.91 Carolina Johnson 96 Linköping Seattle, WA 11.2

3000m

8:43.00 Meraf Bahta 89 Hälle Birmingham, GBR 18.2
8:55.21 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Beograd, SRB 3.3
9:09.74 Linn Nilsson 90 Hälle Mondeville, FRA 4.2
9:41.14 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Växjö 25.2
9:41.28 Lisa Öhberg 88 Spårvägen Sollentuna 18.2
9:42.81 Sara Christiansson 97 Sävedalen Växjö 25.2
9:51.33 Frida Kristiansson 92 Örgryte Göteborg 4.2
9:54.35 Lena Örn 88 Spårvägen Sollentuna 18.2
9:54.39 Malin Strand 93 Sävedalen Växjö 25.2
9:58.26 Sara Holmgren 90 Sävedalen Växjö 25.2
9:58.77 Agnes Sjöström 94 Hässelby Birmingham, AL 25.2
9:59.42 Louise Ringström 89 Spårvägen Sollentuna 18.2
10:04.18 Frida Aspnäs 87 Spårvägen Norrköping 28.1
10:05.08 Ellen Persson 97 Högby Växjö 25.2
10:05.5m Linnea Palm 99 Falun Falun 5.2
10:11.66 Alva Olsson 89 Akele Växjö 25.2
10:12.97 Karolin Ohlsson 91 Järla Huddinge 13.1
10:17.2m Sofie Näslund 92 Vingarna Umeå 15.12
10:17.59 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Göteborg 21.1
10:18.22 Mikaela Kemppi 73 Örebro AIK Örebro 26.3
10:19.09 Maria Sandström 90 Malmö Malmö 21.1
10:22.29 Veronika Nordal 80 Uppsala LK Uppsala 29.1
10:23.32 Frida Michold 95 Set Sail Norrköping 7.2
10:24.35 Mikaela Larsson 85 Spårvägen Växjö 25.2
10:24.37 Kerstin Axelsson 96 Hässelby Göteborg 21.1
överlång bana
9:32.40 Sara Christiansson 97 Sävedalen Tampere, FIN 11.2
9:45.38 Frida Kristiansson 92 Örgryte Tampere, FIN 11.2
9:47.39 Isabelle Brauer 96 Hässelby Seattle, WA 28.1

5000m

17:46.80 Agnes Sjöström 94 Hässelby Birmingham, AL 24.2
överlång bana
16:44.91 Isabelle Brauer 96 Hässelby Seattle, WA 10.2
17:40.18 Agnes Sjöström 94 Hässelby Nashville, TN 10.2

60m häck/84.0

8.06 Susanna Kallur 81 Falun Tampere, FIN 11.2
8.18 Maja Rogemyr 91 IF Göta Beograd, SRB 3.3
8.20 Elin Westerlund 90 Spårvägen Athlone, IRL 15.2
8.34 Amanda Hansson 99 Hässelby Växjö 26.2
8.35 Sofia Mossberg 95 Falun Göteborg 19.2
8.42 Adriana Janic 96 Malmö Pittsburg, KS 3.3
8.45 Madeleine Eriksson 93 Lidingö Örebro 14.1
8.51 Ida Thunberg 99 Örebro Göteborg 19.2
8.52 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Växjö 26.2
8.52 Sofia Johnsson 94 Hässelby Växjö 26.2
8.53 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Växjö 26.2
8.55 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Göteborg 19.2
8.60 Emilia Karlsson 97 Nyköping Karlstad 21.1
8.60 Malin Skogström 95 Hässelby Sätra 4.2
8.62 MaryAnn Andréasson 92 IF Göta Karlstad 21.1
8.63 Emma Tuvesson 91 Hammarby Sätra 4.2
8.69 Farydah Inoussa 94 Hässelby Frisco, TX 10.2
8.71 Lovisa Östervall 97 Upsala Göteborg 19.2
8.74 *Mari Klaup 90 Ullevi Malmö 29.1
8.78 Linnea Frobe 98 Täby Sätra 4.2
8.82 Caroline Tegel 90 IF Göta Örebro 14.1
8.83 Jonna Lindéen 96 Kalmar Göteborg 19.2
8.84 Elin Lindeblad 95 Kalmar Växjö 4.2
8.85 Estelle Montler 91 Ullevi Växjö 22.1
8.86 Bianca Salming 98 Tureberg Sätra 29.1

Höjd

1.92 Sofie Skoog 90 IF Göta Tampere, FIN 11.2
1.89 Emma Green 84 Örgryte Ulvsunda 28.1
1.86 Bianca Salming 98 Tureberg Tallinn, EST 4.2
1.85 Maja Nilsson 99 Motala Göteborg 4.2
1.81 Erika Wärff 00 Malmö Lund 14.1
1.81 Erika Kinsey 88 Trångsviken Akron, OH 4.2
1.80 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Malmö 28.1
1.80 Vendela von Corswant 93 Örgryte Göteborg 4.2
1.79 Matilda Nilsson 93 Hakarpspojkarna Växjö 26.2
1.76 Evelina Erlandsson 94 IF Göta Motala 12.2
1.76 Adriana Janic 96 Malmö Pittsburg, KS 4.3
1.76 Lovisa Lindholm 01 Linköping Uppsala 5.3
1.76 Ellen Ekholm 96 Ullevi Bloomington, IN 9.12
1.73 *Mari Klaup 90 Ullevi Uddevalla 12.2
1.73 Rebecka Svedberg 98 Linköping Norrköping 28.1
1.72 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Göteborg 18.2
1.72 Louise Ekman 97 Gefle Sätra 22.1
1.72 Klara Nolemo 01 Gefle Uppsala 5.3
1.72 Lovisa Karlsson 00 Högby Sätra 8.1
1.71 Malin Skogström 95 Hässelby Sätra 27.1
1.71 Klara Rådbo 01 Hammarby Sätra 4.2
1.71 Madeleine Serenhov 91 Lidingö Sätra 4.2
1.70 Sofia Wingård 02 Orient Växjö 21.1
1.70 Linda Skantze 95 Lidingö Sätra 22.1
1.69 Frida Bergvall 99 Växjö Göteborg 18.2
1.69 Sofia Calabrese 97 Staten Island, NY 24.2

Stav

4.60 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Växjö 25.2
4.55 Michaela Meijer 93 Örgryte Växjö 25.2
4.55 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Beograd, SRB 4.3
4.12 Elin Olsson 93 Kvarnsveden Växjö 25.2
4.12 Malin Dahlström 89 Ullevi Växjö 25.2
4.00 Hanna Jansson 95 Ullevi Växjö 25.2
3.88 Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägen Växjö 25.2
3.81 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Uppsala 4.3
3.80 Isabella Calabrese 97 Bozeman, MT 4.2
3.78 Sara Cannmo 96 Örgryte Göteborg 19.2
3.76 Klara Mattsson 97 Orient College Station, TX 10.12
3.75 Megan Berg Nobeus 00 Malmö Göteborg 19.2
3.70 Alva Sundin 01 Täby Sätra 10.3
3.70 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Göteborg 19.2
3.70 Sara Eriksson 91 Ullevi Växjö 25.2
3.70 Ellen Olsson 97 Wärnamo Malmö 28.1
3.70 Hanna Viklund 99 Umedalen Umeå 8.2
3.60 Amanda Järnvall 99 Tjalve Sätra 4.2
3.56 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Montpellier, FRA 28.1
3.52 Filippa Miller 99 Hovslätt Växjö 25.2
3.50 Tilda Kapell 01 Hammarby Sätra 10.3
3.50 Maria Lindholm 01 Linköping Linköping 2.4
3.50 Ebba Blomstrand 00 Örebro Örebro 25.3
3.46 Sophie Ohlsson 99 Luleå Göteborg 19.2
3.45 Ella Darrell 01 Lerum Uppsala 4.3

Längd

6.29 Malin Marmbrandt 85 Västerås Uppsala 28.1
6.23 Kaiza Karlén 98 Arvika Tampere, FIN 11.2
6.21 Amanda Hansson 99 Hässelby Göteborg 19.2
6.17 Emilia Kjellberg 96 Sunne Växjö 25.2
6.16 Tilde Johansson 01 Falkenberg Växjö 21.1
6.15 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Växjö 25.2
6.14 Lovisa Karlsson 00 Högby Uddevalla 11.2
5.98 Emelie Nilsson 88 Spårvägen Sätra 21.1
5.97 Sandra Törnros 95 Gefle Göteborg 19.2
5.95 Farydah Inoussa 94 Hässelby Birmingham, AL 22.2
5.94 Moa Ullgren 96 Tjalve Norrköping 28.1
5.93 Linda Bergh 89 Hässelby Sätra 4.2
5.92 Jenny Lestander 98 Linköping Växjö 21.1
5.91 Malin Olsson 90 Lidingö Malmö 12.2
5.89 Lovisa Östervall 97 Upsala Sätra 27.1
5.88 Ellinor Persson 96 Täby New York, NY 18.2
5.86 Sara Kviberg 93 Hässelby Sätra 21.1
5.83 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Växjö 25.2
5.82 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Malmö 12.2
5.82 Jonna Lindéen 96 Kalmar Göteborg 19.2
5.81 Bianca Salming 98 Tureberg Tallinn, EST 4.2
5.78 Freja Andersdotter 01 KA2 Uppsala 4.3
5.75 Lisa Warfvinge 98 Varberg Göteborg 19.2
5.73 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Sätra 4.2
5.72 Thilda Särnevång 96 Udd Birmingham, AL 20.2

Tresteg

13.15 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Växjö 26.2
13.05 *Aina Griksaite 94 Spårvägen Växjö 26.2
12.99 Erika Kinsey 88 Trångsviken Roxbury, MA 28.1
12.83 Madeleine Nilsson 91 Gefle Växjö 26.2
12.71 Malin Marmbrandt 85 Västerås Växjö 26.2
12.51 Fatima Koné 99 Ullevi Växjö 22.1
12.39 Lovisa Karlsson 00 Högby Göteborg 18.2
12.38 Angelica Ström 81 Spårvägen Uppsala 28.1
12.35 Nellie Mårtensson 95 Malmö Göteborg 4.2
12.22 Sara Skogman 95 Örgryte Göteborg 18.2
12.18 Izehi Ileso 89 Mölndal Växjö 22.1
12.16 Amanda Hjalmarsson 97 Växjö Göteborg 18.2
12.14 Klara Ekelund 99 KA2 Malmö 11.2
12.13 Jenny Lestander 98 Linköping Örebro 15.1
11.86 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås Sätra 4.2
11.85 Sara Sjögren 98 Stenungsund Göteborg 18.2
11.82 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Göteborg 18.2
11.81 Johanna Konséleus 95 Ullevi Göteborg 18.2
11.81 Hanna Gille 96 Sävedalen Göteborg 4.2
11.76 Elvira Richardsson 96 Upsala Göteborg 18.2
11.75 Beatrice Lantz 97 Växjö Göteborg 18.2
11.75 Thilda Särnevång 96 Udd Frisco, TX 9.2
11.71 Elina Rapp 93 Växjö Växjö 22.1
11.67 Julia Olander 99 KA2 Göteborg 18.2
11.67 Katharina Gråman 03 Tyresö Göteborg 3.12

Kula/4.0

18.13 Fanny Roos 95 24Seven Beograd, SRB 3.3
15.83 Sara Lennman 96 Katrineholm Birmingham, AL 21.2
15.37 Frida Åkerström 90 Huddinge Växjö 25.2
14.79 Axelina Johansson 00 Hovslätt Växjö/Ti 4.3
14.73 Maria Nilsson 95 Orient Sätra 4.2
14.17 Emma Harrysson 97 Hälle Malmö 29.1
14.10 Bianca Salming 98 Tureberg Göteborg 18.2
14.04 Beatrice Lantz 97 Växjö Göteborg 18.2
13.02 Amanda Lejros 99 Thorengruppen Växjö 25.2
12.79 Julia Svärd Axelsson 96 Malmö Malmö 29.1
12.78 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Ås 29.1
12.77 Ida Stenbäck 99 Bore Karlstad 22.1
12.74 Mathilda Eriksson 98 Huddinge Göteborg 18.2
12.65 Linnea Jönsson 95 Upsala Laramie, WY 9.12
12.61 Nina Björkman 98 Västerås Göteborg 18.2
12.57 Frida Bergvall 99 Växjö Malmö 29.1
12.45 Linn Bergstrand 96 Ullevi Göteborg 18.2
12.41 Marinda Petersson 95 Malmö Göteborg 18.2
12.34 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Uddevalla 12.2
12.28 Vanessa Kamga 98 Upsala Uppsala 28.1
12.10 Hanna Mårtensson 96 Tureberg Göteborg 18.2
12.05 Lisa Linnell 91 24Seven Växjö 21.1
11.90 Farydah Inoussa 94 Hässelby Frisco, TX 10.2
11.86 Lovisa Linde 98 Täby Sätra 22.1
11.82 Anna Karlsson 98 Motala Motala 12.2

Vikt/9.08

23.73 Ida Storm 91 Malmö Malmö 15.2
20.60 Eleni Larsson 93 Huddinge Sätra 4.2
19.53 Marinda Petersson 95 Malmö Växjö/Ti 26.2
18.64 Grete Ahlberg 98 Hammarby Växjö/Ti 26.2
18.41 Sara Lennman 96 Katrineholm Norman, OK 28.1
18.21 Linnea Jönsson 95 Upsala Albuquerque, NM 10.2
17.97 Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne Eskilstuna 4.2
17.95 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Växjö/Ti 26.2
17.31 Mathilda Björklund 97 Bålsta Växjö/Ti 26.2
17.16 Vanessa Kamga 98 Upsala Göteborg 18.2
17.05 Annika Larsson 96 Upsala Albuquerque, NM 3.2
16.98 Nina Björkman 98 Västerås Göteborg 18.2
16.72 Fanny Roos 95 24Seven Göteborg 18.2
16.16 Hanna Mårtensson 96 Tureberg Göteborg 18.2
16.06 Rebecka Samuelsson 98 Iggesund Falun 29.1
16.03 Linnea Larsson Huusko 97 Tureberg Frisco, TX 10.2
15.92 Marie Nordahl 81 Lidingö Sätra 11.3
15.85 Rebecka Hallerth 96 Hellas Växjö/Ti 26.2
15.76 Anna Götberg 01 Västerås Västerås 29.1
15.62 Emily Berghäll 98 Hammarby Göteborg 18.2
15.45 Ida Olsson 99 Hagen Göteborg 4.2
15.19 Johanna Edvall 00 Gefle Bollnäs 7.1
14.95 Amanda Lejros 99 Thorengruppen Göteborg 18.2
14.90 Frida Norlund 95 Skellefteå Göteborg 18.2
14.90 Josefin Nordgren 95 Hälle Uddevalla 4.3

Femkamp/K

4.389 Bianca Salming 98 Tureberg Beograd, SRB 3.3
3.877 Lovisa Linde 98 Täby Uddevalla 12.2
3.809 Malin Skogström 95 Hässelby Uddevalla 12.2
3.780 Farydah Inoussa 94 Hässelby Birmingham, AL 22.2
3.650 Beatrice Lantz 97 Växjö Uddevalla 12.2
3.559 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Uddevalla 12.2
3.507 Frida Bergvall 99 Växjö Uddevalla 12.2
3.464 Helena Kolte 98 Täby Uddevalla 12.2
3.301 Anna Larsson 97 Varberg Birmingham, AL 24.2
3.257 Emilia Stenström 97 Huddinge Uddevalla 12.2
3.195 Sofia Calabrese 97 Staten Island, NY 24.2
3.154 *Mari Klaup 90 Ullevi Uddevalla 12.2
3.012 Isabella Calabrese 97 Bozeman, MT 3.2
2.975 Frida Wistfors 99 Linköping Sätra 8.1
2.892 Linda Holmström 79 Nyköping Nyköping 12.2
överlång bana
3.734 Adriana Janic 96 Malmö Pittsburg, KS 17.2

>