Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2017

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 8 NOV, 2017
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2017.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1995-1997, P19/F19: Födda 1998-1999, P17/F17: Födda 2000, P16/F16: Födda 2001, P15/F15: Födda 2002, P14/F14: Födda 2003 - plus ev 04:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

10.00 Nikki Anderberg 02 Malmö Eslöv 14.5
10.08 Olivia Stridh 02 Malmö Eslöv 14.5
10.09 Ella Sjöblom 02 AIK Sollentuna 10.6
10.14 Olivia Bojang 02 Haparanda Boden 11.6
10.17 Ella Hagman 02 Huddinge Falun 11.8
10.20 Cajsa Augustsson 02 Ymer Helsingborg 9.7
10.20 Selma Jönsson 02 Åhus Helsingborg 9.7
10.33 Cindy Darrell 02 Ullevi Borås 4.6
10.34 Elise Legzdins 02 Mälarhöjden Falun 11.8
10.39 Bilge Kaya 02 Hellas Sollentuna 10.6
10.40 Ebba Gustafsson 02 Mölndal Lerum 3.9
10.43 Lina Arousell 02 Iggesund Falun 11.8
10.43 Maja Pettersson 02 Gnistan Falun 11.8
10.45 Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjden Falun 11.8
10.46 Klara Frih 02 Åsbro Glanshammar 13.5
10.51 Junianna Larsen Brolin 02 Täby Göteborg/U 1.7
10.51 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Huddinge 20.5
10.53 Clara Johansson 02 KA2 Göteborg/U 1.7
10.55 Molly Freeman 02 Hammarby Sollentuna 10.6
10.56 Ida Persson 02 Ymer Göteborg/S 10.6
medvind
9.81 Nikki Anderberg 02 Malmö Göteborg/U 1.7
9.95 Olivia Stridh 02 Malmö Göteborg/U 1.7
10.08 Olivia Bojang 02 Haparanda Luleå 27.5
10.10 Cajsa Augustsson 02 Ymer Helsingborg 9.7
10.22 Maja Pettersson 02 Gnistan Högby 16.7
10.25 Ebba Gustafsson 02 Mölndal Kungsbacka 27.8
10.27 Junianna Larsen Brolin 02 Täby Göteborg/U 1.7
10.31 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Göteborg/U 1.7
10.42 Hedda Tellow 02 Örgryte Göteborg/U 1.7
10.42 Clara Johansson 02 KA2 Högby 16.7
10.51 Alma Svanberg 02 Kville Kungsbacka 27.8

300m

40.67 Lisa Fröberg 02 Lidingö Göteborg/U 2.7
40.76 Klara Frih 02 Åsbro Göteborg/U 2.7
40.90 Olivia Bojang 02 Haparanda Kuopio, FIN 15.7
40.96 Selma Jönsson 02 Åhus Falun 13.8
41.13 Elisabeth Hvalgren 02 Lidingö Göteborg/U 2.7
41.39 Ella Sjöblom 02 AIK Huddinge 21.5
41.65 Olivia Stridh 02 Malmö Eslöv 14.5
41.68 Ebba Åhman 02 Ymer Göteborg/U 2.7
41.77 Maja Jönsson 02 Höör Lund 3.9
42.34 Lina Arousell 02 Iggesund Falun 12.8
42.60 Alma Svanberg 02 Kville Göteborg/U 2.7
42.61 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Göteborg/U 2.7
42.71 Cornelia Fernsten 02 Örebro Falun 12.8
42.84 Cindy Darrell 02 Ullevi Göteborg/S 11.6
42.92 Chloé Elhouar 02 Spårvägen Sollentuna 11.6
42.93 Tove Larsson 02 Växjö Göteborg/U 2.7
43.01 Emilia Rydensjö 02 Eskilstuna Eskilstuna 17.6
43.02 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Västerås 6.8
43.13 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Kungälv 25.6
43.17 Madeleine Aulio 02 Lidingö Göteborg/U 2.7

800m

2:13.66 Klara Frih 02 Åsbro Stockholm/S 18.6
2:18.02 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Gävle 21.6
2:19.69 Lisa Fröberg 02 Lidingö Sollentuna 10.6
2:20.38 Molly Freeman 02 Hammarby Sätra 25.5
2:20.57 Maja Jönsson 02 Höör Falun 12.8
2:20.57 Alice Berg 02 Tureberg Täby 2.9
2:20.60 Alma Freij 02 IK Sisu Skruv 20.5
2:21.13 Johanna Mickels 02 Eskilstuna Nyköping 19.8
2:21.52 Emilia Rydensjö 02 Eskilstuna Södertälje 6.6
2:22.15 Alma Holmberg 02 Lidingö Täby 2.9
2:23.08 Paulina Wikemar 02 Mölndal Helsingborg 9.7
2:23.70 Johanna Bülow 02 Hovslätt Habo 4.6
2:24.57 Elin Ekengren 02 Eskilstuna Nyköping 19.8
2:25.40 Carolina Larson 02 Lidingö Eskilstuna 17.6
2:25.47 Klara Ygeby 02 Upsala Uppsala 18.6
2:25.62 Ebba Wahlberg 02 Ymer Kungsbacka 27.8
2:25.86 Pernilla Norgren 02 Umedalen Falun 11.8
2:26.08 Elsa Björk 02 Sävedalen Lerum 21.6
2:26.2m Tyra Morell 02 Upsala Västerås 5.8
2:26.27 Stina Pettersson 02 Lerum Falun 11.8
intern klubbtävling
2:25.16 Carolina Larson 02 Lidingö Lidingö 13.5

2000m

6:37.42 Malin Jonson 02 Mölndal Hässleholm 29.7
6:47.87 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Gävle 15.7
6:49.58 Johanna Mickels 02 Eskilstuna Falun 11.8
6:53.12 Klara Ygeby 02 Upsala Huddinge 21.5
6:55.39 Alma Holmberg 02 Lidingö Falun 11.8
7:05.21 Alice Berg 02 Tureberg Falun 11.8
7:06.82 Maja Jönsson 02 Höör Göteborg/U 2.7
7:08.50 Emilia Rydensjö 02 Eskilstuna Västerås 6.8
7:08.62 Ida Blom 02 Oxelösund Katrineholm 20.8
7:09.11 Alva Strandberg 02 IFK Göteborg Göteborg/U 2.7
7:11.85 Ulrika Bredin 02 Sävedalen Göteborg/S 11.6
7:15.71 Carolina Larson 02 Lidingö Västerås 6.8
7:17.83 Tyra Morell 02 Upsala Hässleholm 29.7
7:24.27 Josefine Johnsson 02 Eskilstuna Falun 11.8
7:27.51 Tilda Strömqvist 02 Högby Högby 16.7
7:28.53 Anja Jagesten 02 Björnstorp Göteborg/U 2.7
7:38.00 Signe Lindqvist 02 Tjalve Västerås 6.8
7:38.11 Lina Karlsson 02 Lidköping Falun 11.8
7:38.53 Alina Vuokila 02 Haparanda-Tornio Falun 11.8
7:39.61 Johanna Bülow 02 Hovslätt Jönköping 17.9

1500m hinder/76.2

5:06.24 Malin Jonson 02 Mölndal Falun 13.8
5:20.69 Alice Berg 02 Tureberg Tanumshede 19.8
5:25.49 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Falun 13.8
5:29.16 Klara Ygeby 02 Upsala Märsta 20.8
5:29.23 Alma Holmberg 02 Lidingö Falun 13.8
5:36.61 Johanna Bülow 02 Hovslätt Jönköping 25.5
5:39.96 Alva Strandberg 02 IFK Göteborg Tanumshede 19.8
5:44.08 Ulrika Bredin 02 Sävedalen Falun 13.8
5:47.97 Lisa Ekberg 02 Hammarby Danderyd 14.5
5:51.11 Carolina Larson 02 Lidingö Danderyd 14.5
5:52.35 Molly Freeman 02 Hammarby Tanumshede 19.8
5:52.44 Tyra Morell 02 Upsala Huddinge 19.5
5:57.89 Alina Vuokila 02 Haparanda-Tornio Falun 13.8
6:01.15 Stina Pettersson 02 Lerum Falun 13.8
6:11.65 Nora Axelsson 02 Upsala Hässleholm 28.7
6:12.96 Elin Dejke 02 Ullevi Varberg 3.9

80m häck/76.2

11.37 Olivia Stridh 02 Malmö Hvidovre, DEN 10.6
11.72 Cindy Darrell 02 Ullevi Göteborg/U 30.6
11.89 Ebba Åhman 02 Ymer Linköping 9.9
11.90 Nikki Anderberg 02 Malmö Ljungby 18.6
11.92 Ella Hagman 02 Huddinge Falun 13.8
12.05 Tove Larsson 02 Växjö Göteborg/U 30.6
12.10 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Varberg 2.9
12.20 Leticia Buchli 02 Täby Falun 13.8
12.23 Maja Pettersson 02 Gnistan Linköping 9.9
12.24 Kajsa Karila 02 IFK Göteborg Falun 13.8
12.24 Lisa Fröberg 02 Lidingö Göteborg/U 30.6
12.30 Maja Fernström 02 Malmö Ystad 23.7
12.30 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Linköping 9.9
12.36 Sophie Reid 02 Ymer Linköping 9.9
12.49 Tyra Landin 02 Västerås Falun 13.8
12.50 Lina Arousell 02 Iggesund Falun 13.8
12.53 Anna Back Nilsson 02 Leksand Helsingborg 8.7
12.56 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Nässjö 5.8
12.63 Bilge Kaya 02 Hellas Falun 13.8
12.65 Josefin Stridh 02 Mölndal Göteborg/S 10.6
12.65 Tova Wickell 02 KA2 Hässleholm 29.7
medvind
11.80 Ebba Åhman 02 Ymer Göteborg/U 30.6
12.01 Leticia Buchli 02 Täby Sollentuna 11.6
12.13 Maja Pettersson 02 Gnistan Högby 16.7
12.29 Clara Bernhult 02 Thorengruppen Västerås 5.8
12.31 Lina Arousell 02 Iggesund Västerås 5.8
12.35 Madeleine Aulio 02 Lidingö Linköping 9.9
12.36 Anna Back Nilsson 02 Leksand Helsingborg 8.7
12.47 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Linköping 9.9
12.51 Sofia Ejlertsson 02 Linköping Linköping 9.9
12.60 Josefin Stridh 02 Mölndal Göteborg/U 30.6
12.62 Clara Billing 02 Tureberg Sollentuna 11.6

300m häck/76.2

43.98 Olivia Stridh 02 Malmö Klippan 4.6
44.45 Lisa Fröberg 02 Lidingö Huddinge 19.5
44.53 Ebba Åhman 02 Ymer Falun 12.8
45.03 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Falun 12.8
45.36 Clara Bernhult 02 Thorengruppen Falun 12.8
46.01 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Falun 11.8
46.21 Tove Larsson 02 Växjö Falun 11.8
46.29 Tyra Landin 02 Västerås Falun 11.8
46.35 Bilge Kaya 02 Hellas Huddinge 19.5
46.74 Leticia Buchli 02 Täby Göteborg/U 30.6
47.01 Maja Jönsson 02 Höör Eslöv 13.5
47.14 Kajsa Karila 02 IFK Göteborg Tanumshede 19.8
47.40 Elwira Ripsweden 02 Tumba Huddinge 19.5
47.73 Towa Korsell 02 Eksjö Södra Falun 11.8
47.76 Selma Jönsson 02 Åhus Klippan 4.6
48.03 Johanna Stübner 02 Göteborgs KIK Halmstad 18.6
48.11 Lina Arousell 02 Iggesund Söderhamn 27.6
48.28 Clara Billing 02 Tureberg Helsingborg 7.7
48.54 Nikki Anderberg 02 Malmö Västerås 5.8
48.61 Tilde Bengtsson 02 Växjö Göteborg/U 30.6

Höjd

1.69 Sofia Wingård 02 Örgryte Täby 2.9
1.65 Sophie Reid 02 Ymer Falun 12.8
1.65 Ebba Åhman 02 Ymer Täby 2.9
1.65 Pernilla Norgren 02 Umedalen Täby 2.9
1.64 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Linköping 28.5
1.64 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Göteborg/S 6.6
1.63 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Falun 12.8
1.61 Lisa Fröberg 02 Lidingö Sollentuna 11.6
1.59 Clara Johansson 02 KA2 Göteborg/U 2.7
1.59 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Mölndal 29.7
1.59 Sunny Björkén 02 Tväråselet Piteå 29.8
1.59 Vendela Öst 02 Bollnäs Bollnäs 8.7
1.59 Tiffanie Magnusson 02 Upsala Bålsta 9.9
1.58 Matilda Strand 02 Filipstad Kil 3.6
1.57 Emilia Lönnqvist 02 Kville Falun 12.8
1.57 Ebba Melin 02 Katrineholm Köping 17.6
1.57 Anna Klingberg 02 Kvarnsveden Täby 2.9
1.57 Ida Persson 02 Ymer Täby 2.9
1.57 Vendela Einberg 02 Huddinge Täby 27.8
1.57 Lisa Holmberg 02 Lidköping Skara 3.9

Stav

3.35 Emma Johansson 02 Stocksäter Västerås 5.8
3.34 Hilma Hindsberg 02 Kvarnsveden Göteborg/U 2.7
3.25 Frida Thornander 02 Upsala Märsta 20.8
3.25 Tilda Fischer 02 Habo Jönköping 9.9
2.97 Matilda Honeth 02 Växjö Falun 13.8
2.90 Celina Johannsen 02 Malmö Ystad 23.7
2.70 Hanna Askling 02 Bromma Huddinge 21.5
2.67 Towa Korsell 02 Eksjö Södra Gävle 16.7
2.60 Linn Jansson 02 Falun Göteborg/U 2.7
2.54 Clara Billing 02 Tureberg Sätra 20.8
2.35 Eveline Wanhainen 02 IFK Göteborg Göteborg/S 11.6
2.35 Agnes Brunnsgård 02 Kristinehamn Arvika 29.7
2.30 Wilhelmina Holmertz 02 Sävedalen Falun 13.8
2.30 Maja Pettersson 02 Gnistan Lerum 19.8
2.24 Inga Willner 02 Mälarhöjden Sätra 20.8
2.20 Alma Eriksson 02 Ljungby Linköping 19.8
2.20 Nova Brideau 02 Kalmar Kalmar 23.9
2.15 Elsa Lappalainen 02 Orient Uddevalla 13.6
2.12 Ylva Björnsjö 02 Södertälje Eskilstuna 17.6
2.05 Matilda Strand 02 Filipstad Arvika 29.7

Längd

5.93 Nikki Anderberg 02 Malmö Göteborg/U 30.6
5.62 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Falun 12.8
5.58 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Falun 12.8
5.58 Hedda Tellow 02 Örgryte Göteborg/U 30.6
5.57 Ida Persson 02 Ymer Göteborg/U 30.6
5.46 Ebba Lindblom 02 Alunda Falun 11.8
5.46 Bilge Kaya 02 Hellas Falun 12.8
5.45 Madeleine Aulio 02 Lidingö Falun 11.8
5.40 Cindy Darrell 02 Ullevi Göteborg/U 30.6
5.39 Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjden Falun 11.8
5.36 Olivia Bojang 02 Haparanda Ranua, FIN 1.7
5.28 Tova Wickell 02 KA2 Helsingborg 8.7
5.27 Ella Hagman 02 Huddinge Eskilstuna 17.6
5.25 Nike Wäljegård 02 Mölndal Göteborg/U 30.6
5.22 Maja Pettersson 02 Gnistan Falun 11.8
5.21 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Habo 4.6
5.20 Cajsa Augustsson 02 Ymer Helsingborg 8.7
5.19 Emilia Sjöstrand 02 AIK Falun 11.8
5.19 Felicia Norell 02 Habo Göteborg/U-U 30.6
5.18 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Göteborg/S 10.6
medvind
5.57 Ida Persson 02 Ymer Göteborg/S 10.6
5.42 Olivia Bojang 02 Haparanda Ranua, FIN 1.7
5.22 Ida Pettersson 02 Örebro Karlstad 23.7

Tresteg

11.99 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Helsingborg 25.8
11.50 Clara Johansson 02 KA2 Göteborg/U-U 1.7
11.49 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Linköping 25.5
11.39 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Falun 13.8
11.27 Clara Bernhult 02 Thorengruppen Glanshammar 24.8
11.16 Emilia Sjöstrand 02 AIK Falun 13.8
11.07 Felicia Norell 02 Habo Göteborg/U-U 1.7
10.98 Emily Ha 02 Hässleholm Hässleholm 29.7
10.91 Madeleine Aulio 02 Lidingö Falun 13.8
10.89 Maja Pettersson 02 Gnistan Hässleholm 29.7
10.87 Molly Johansson 02 Falkenberg Málaga, ESP 17.6
10.63 Pernilla Norgren 02 Umedalen Skellefteå 30.7
10.62 Elwira Ripsweden 02 Tumba Huddinge 20.5
10.61 Adama Diop 02 Linnéa Falun 13.8
10.60 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Borås 3.6
10.47 Ida Pettersson 02 Örebro Eskilstuna 25.5
10.47 Nike Wäljegård 02 Mölndal Kungsbacka 27.8
10.45 Thea Terho 02 Falkenberg Halmstad 17.6
10.43 Sofia Bertilsson 02 Eskilstuna Nyköping 19.8
10.33 Lisa Fröberg 02 Lidingö Eskilstuna 25.5
medvind
12.00 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Helsingborg 25.8
11.66 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Linköping 25.5
11.12 Emily Ha 02 Hässleholm Kungsbacka 25.5
11.03 Molly Johansson 02 Falkenberg Linköping 25.5

Kula/3.0

14.04 Hillevi Carlsson 02 Falun Falun 13.8
13.68 Victoria Quainoo 02 Malmö Göteborg/U 30.6
13.34 Sophie Reid 02 Ymer Kungälv/S 13.5
12.98 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Norrköping 20.8
12.60 Amanda Fridberg 02 IF Göta Göteborg/U 30.6
12.56 Hannah Hilding 02 Tyresö Täby 27.8
12.50 Lina Arousell 02 Iggesund Sollentuna 10.6
12.45 Amanda Rask 02 Vingarna Härnösand 28.6
12.31 Jenny Jonsson 02 Lidköping Linköping 9.9
11.87 Alva Sundström 02 Ljungby Jönköping 17.9
11.74 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Hässleholm 30.7
11.19 Nova Brideau 02 Kalmar Habo 3.6
11.18 Cindy Darrell 02 Ullevi Varberg 2.9
11.07 Maja Fernström 02 Malmö Ljungby 18.6
10.98 Petra Bäckström 02 Säffle Kil 19.8
10.93 Emma Holmgren Löf 02 Örbyhus Örbyhus 31.6
10.85 Jennifer Nilsson 02 Luleå Västerås 6.8
10.84 Elin Ekelund 02 Eslövs AI Eslöv 21.6
10.70 Embla Wihk 02 Hammarby Enskede 22.7
10.64 Maja Pettersson 02 Gnistan Ronneby 24.9

Diskus/0.75

46.72 Hillevi Carlsson 02 Falun Falun 20.8
45.10 Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad/M 17.8
37.09 Emilia Münchmeyer 02 Helsingborg Lund 3.9
36.73 Freja Olofsson 02 Contact Kalmar 23.9
36.09 Hannah Hilding 02 Tyresö Falun 12.8
35.92 Emma Holmgren Löf 02 Örbyhus Uppsala/G 13.9
35.58 Emilina Ring 02 Växjö Oskarshamn 6.5
35.51 Lina Arousell 02 Iggesund Bollnäs 15.8
35.03 Helena Sund 02 Mölndal Göteborg/S 10.6
34.58 Jenny Jonsson 02 Lidköping Karlstad/M 22.7
32.41 Katharina Ott 02 Habo Habo 3.6
32.29 Sophie Reid 02 Ymer Göteborg/U 2.7
30.82 Felicia Wiberg Eriksson 02 Strömsund Strömsund 22.7
30.60 Lydia Bolmenäs 02 Tibro Borås 4.6
30.24 Alva Sundström 02 Ljungby Jönköping 17.9
29.92 Ida Valentinsson 02 Athlet Halmstad 18.6
28.96 Jennifer Nilsson 02 Luleå Söderhamn 10.9
28.94 Ida Bäckman 02 Varberg Varberg 2.9
28.56 Elin Granlöf 02 Timrå Söderhamn 10.9
28.47 Amanda Rask 02 Vingarna Söderhamn 10.9

Slägga/3.0

63.14 Hillevi Carlsson 02 Falun Falun 11.8
56.09 Amanda Fridberg 02 IF Göta Brest, BLR 8.7
50.53 Victoria Quainoo 02 Malmö Göteborg/S-K 1.7
47.16 Cajsa Augustsson 02 Ymer Borås 5.8
46.62 Petra Bäckström 02 Säffle Falun 11.8
45.82 Sofia Boman 02 Hässelby Märsta 17.9
45.42 Lina Arousell 02 Iggesund Sundsvall 18.6
45.30 Selma Löfman 02 Lund Göteborg/S-K 1.7
44.88 Alva Nilsson 02 Ängelholm Helsingborg 7.7
44.66 Hannah Luxemburg 02 Täby Falun 11.8
42.75 Tilde Jönsson 02 Linköping Norrköping 19.8
42.58 Alexandra Nilsson 02 Götlunda Norrköping 19.8
41.97 Emma Holmgren Löf 02 Örbyhus Falun 11.8
40.41 Maja Åkerblom 02 Västerås Göteborg/S-K 1.7
40.34 Helena Sund 02 Mölndal Karlstad/M 22.7
40.07 Felicia Öster 02 Täby Sollentuna/E 11.6
39.95 Hannah Hilding 02 Tyresö Sätra/K 6.5
39.28 Monia Kristiansson 02 Tingberg Falun 11.8
38.90 Leah Wahlström 02 Motala Varberg 3.9
38.84 Maj Yngveson 02 Västerås Västerås/Ap 4.11

Spjut/500

42.39 Amanda Rask 02 Vingarna Härnösand 28.6
41.50 Tilda Bergström 02 Sunne Gävle 16.7
40.47 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Linköping 10.9
37.83 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Norrköping 19.8
37.80 Sophie Reid 02 Ymer Täby 3.9
36.49 Helena Sund 02 Mölndal Varberg 2.9
36.04 Hannah Hilding 02 Tyresö Bålsta 13.5
35.39 Johanna Wirebro 02 Motala Varberg 2.9
35.37 Sarah Olsson 02 Tureberg Sollentuna/E 20.5
34.75 Filippa Oderbrant 02 Strömstad Falun 13.8
34.36 Emelie Edlund 02 Timrå Timrå 4.6
34.29 Pernilla Norgren 02 Umedalen Umeå 22.8
33.80 Kajsa Andersson 02 Åhus Falun 13.8
33.71 Emilia Sjöstrand 02 Tyresö Sätra 6.5
31.82 Katharina Ott 02 Habo Habo 4.6
31.60 Sunny Björkén 02 Tväråselet Boden 26.8
31.47 Ella Enander 02 Täby Sollentuna/E 10.6
31.47 Maja Pettersson 02 Gnistan Linköping 10.9
31.28 Hillevi Carlsson 02 Falun Järvsö 16.9
30.39 Amanda Fridberg 02 IF Göta Torsby 13.5

Sexkamp/F15

4.303 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Linköping 10.9
4.100 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Linköping 10.9
3.734 Ebba Åhman 02 Ymer Linköping 10.9
3.716 Ella Hagman 02 Huddinge Linköping 10.9
3.659 Pernilla Norgren 02 Umedalen Linköping 10.9
3.592 Lina Arousell 02 Iggesund Linköping 10.9
3.549 Lisa Fröberg 02 Lidingö Sätra 14.5
3.437 Madeleine Aulio 02 Lidingö Linköping 10.9
3.389 Maja Pettersson 02 Gnistan Linköping 10.9
3.334 Wendela Yhlén Graf 02 Ullevi Varberg 17.9
3.264 Lisa Holmberg 02 Lidköping Linköping 10.9
3.210 Jenny Jonsson 02 Lidköping Linköping 10.9
3.144 Anna Klingberg 02 Kvarnsveden Linköping 10.9
3.076 Sofia Ejlertsson 02 Linköping Linköping 10.9
3.062 Sophie Reid 02 Ymer Linköping 10.9
2.777 Vendela Wahlberg 02 Lidingö Sätra 14.5
2.683 Hilma Hindsberg 02 Kvarnsveden Linköping 10.9

>