Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P14 ute 2017

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 31 DEC, 2017
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2017.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1995-1997, P19/F19: Födda 1998-1999, P17/F17: Födda 2000, P16/F16: Födda 2001, P15/F15: Födda 2002, P14/F14: Födda 2003 - plus ev 04:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.32 Viktor Wall 03 Tyresö Göteborg/U 1.7
9.48 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Helsingborg 9.7
9.49 Elias Wennolf 03 Lund Helsingborg 9.7
9.52 Linus Johansson 03 Wilske Göteborg/U 1.7
9.52 Alexander Nyström 03 Bollnäs Sollentuna 10.6
9.66 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Sollentuna 10.6
9.70 Sebastian Eriksson 03 Alunda Västerås 6.8
9.72 Mattias Andersson 03 Öresund Göteborg/U 1.7
9.83 Oliver Ellström 03 IF Göta Kil 19.8
9.84 Sture Källström 03 Upsala Västerås 6.8
9.89 David Ulstein 03 Mölndal Lerum 3.9
9.90 Samuel Vinberg 03 Upsala Göteborg/U 1.7
9.90 Lukas Ellström 03 IF Göta Kil 19.8
9.90 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Upplands Väsby 19.8
9.92 Vilmer Vännman 03 IFK Umeå Söderhamn 9.9
9.93 Fabian Steene 03 Kville Stenungsund 13.5
9.94 Niklas Wall 03 Tyresö Gävle 9.9
9.97 Jesper Ahlin 03 Tureberg Sollentuna 10.6
10.03 Hannes Egonsson 03 Växjö Skruv 20.5
10.03 Jhon Johansson 03 Alingsås Helsingborg 9.7
medvind
9.21 Viktor Wall 03 Tyresö Göteborg/U 1.7
9.22 Linus Johansson 03 Wilske Göteborg/U 1.7
9.48 Alexander Nyström 03 Bollnäs Gävle 15.7
9.57 Sebastian Eriksson 03 Alunda Gävle 15.7
9.67 Mattias Andersson 03 Öresund Göteborg/U 1.7
9.76 Sture Källström 03 Upsala Gävle 15.7
9.86 Fabian Steene 03 Kville Kungsbacka 27.8
9.99 Elias Lind 03 Hässelby Leksand 22.7
10.03 Adam Kraft 03 Östersund Söderhamn 9.9

300m

36.67 Viktor Wall 03 Tyresö Sollentuna 11.6
36.74 Alexander Nyström 03 Bollnäs Sollentuna 11.6
38.92 Elias Wennolf 03 Lund Göteborg/U 2.7
39.01 Sebastian Eriksson 03 Alunda Göteborg/U 2.7
39.07 Mattias Andersson 03 Öresund Hvidovre, DEN 10.6
39.54 Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby Gävle 10.9
39.68 Oliver Ellström 03 IF Göta Göteborg/U 2.7
39.98 Tadesse Johansson 03 AIK Sollentuna 11.6
40.04 Niklas Wall 03 Tyresö Göteborg/U 2.7
40.34 David Ulstein 03 Mölndal Göteborg/U 2.7
40.65 Simon Wikell 03 Mölndal Göteborg/S 11.6
40.65 Lukas Ellström 03 IF Göta Kil 20.8
40.69 Kalle Georgsson 03 Högbo GIF Göteborg/U 2.7
40.90 Viktor Hedman 03 Högbo GIF Gävle 10.9
40.92 Vidar Wingqvist 03 Hälle Uddevalla 10.9
40.98 Sture Källström 03 Upsala Göteborg/U 2.7
41.08 Elias Lind 03 Hässelby Leksand 23.7
41.15 Henrik Gullberg 03 Eslövs AI Eslöv 14.5
41.18 Hugo Wallberg 03 Östersund Söderhamn 10.9
41.33 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Söderhamn 10.9

800m

2:01.69 Alexander Nyström 03 Bollnäs Västerås 5.8
2:05.06 Victor Björk 03 Lidingö Gävle 9.9
2:05.52 Viktor Frisk 03 Huddinge Täby 2.9
2:09.16 Tadesse Johansson 03 AIK Gävle 9.9
2:10.41 Simon Wikell 03 Mölndal Uddevalla 9.9
2:10.54 Albert Henriksson 03 Hässelby Gävle 9.9
2:11.69 Viktor Sjökvist 03 Stocksäter Gävle 9.9
2:11.75 Fabian Haeffler 03 Mölndal Halmstad 18.6
2:12.28 Albin Öberg 04 Björnstorp Tårnby, DEN 6.5
2:12.51 Ilyas Rage 03 Gefle Täby 2.9
2:12.84 Henrik Franzén 03 Thorengruppen Gävle 9.9
2:13.36 Albin Wallenius 03 Västerås Gävle 16.7
2:14.19 Carl Erixon 03 Mölndal Uddevalla 9.9
2:14.27 Albin Lago 03 Genarp Trelleborg 10.6
2:15.21 Oskar Sigurdsson 03 Tranås Tranås 24.9
2:15.37 Hannes Egonsson 03 Växjö Täby 2.9
2:15.61 Jacob Helgesson 03 Örgryte Uddevalla 9.9
2:15.70 Philip Frick 04 Ale Varberg 2.9
2:15.80 Alexander Hedar 03 IFK Göteborg Uddevalla 9.9
2:15.87 Oliver Ellström 03 IF Göta Täby 2.9

2000m

6:16.65 Viktor Frisk 03 Huddinge Huddinge 21.5
6:19.29 Victor Björk 03 Lidingö Huddinge 21.5
6:20.95 Alexander Nyström 03 Bollnäs Järvsö 17.9
6:21.08 Simon Wikell 03 Mölndal Uddevalla 10.9
6:22.07 Albert Henriksson 03 Hässelby Västerås 6.8
6:23.39 Fabian Haeffler 03 Mölndal Göteborg/S 11.6
6:26.45 Viktor Sjökvist 03 Stocksäter Glanshammar 17.8
6:29.62 Rasmus Haak 03 Stenungsund Uddevalla 10.9
6:31.90 Arvid Fredriksson 03 Sävedalen Uddevalla 10.9
6:32.45 Åke Fredriksson 03 Sävedalen Uddevalla 10.9
6:35.24 Axel Evebring 03 Apladalen Högby 16.7
6:38.7m Albin Lago 03 Genarp Lund 25.5
6:39.13 Linus Jansson 04 Oxelösund Gävle 15.7
6:41.01 Casper Skepp 03 Sävedalen Göteborg/S 11.6
6:42.06 Nils Ekroth 03 Upsala Gävle 15.7
6:42.80 Evert Jonsson 03 Eskilstuna Gävle 15.7
6:43.77 Love Söderpalm 03 Örgryte Göteborg/S 11.6
6:49.7m Erik Weineisen 03 Björnstorp Lund 25.5
6:50.89 Benjamin Edman 04 Umedalen Gävle 15.7
6:50.97 Emil Tärnvik 03 Hammarby Gävle 10.9

1500m hinder/76.2

4:42.00 Viktor Frisk 03 Huddinge Göteborg/U 30.6
5:07.35 Simon Wikell 03 Mölndal Uddevalla 9.9
5:08.49 Albin Wallenius 03 Västerås Göteborg/U 30.6
5:08.61 Evert Jonsson 03 Eskilstuna Gävle 9.9
5:09.84 Rasmus Haak 03 Stenungsund Uddevalla 9.9
5:13.99 Arvid Klingberg 03 Kvarnsveden Gävle 9.9
5:17.53 Nils Ekroth 03 Upsala Gävle 9.9
5:21.16 Markus Pihl 03 Täby Danderyd 14.5
5:22.53 Gustaf Svensson 03 Strängnäs Gävle 9.9
5:28.47 Måns Backman 03 Danderyd Gävle 9.9
5:28.51 Carl Erixon 03 Mölndal Uddevalla 9.9
5:35.40 Leo Nilsson 03 Högby Högby 7.7
5:38.74 Vilhelm Werner 03 Hässelby Gävle 9.9
5:38.75 Sebastian Ljungberg 03 Lidingö Upplands Väsby 20.8
5:47.89 Otto Balck 03 Vallentuna Upplands Väsby 20.8
5:49.75 Pelle Nilsson 03 Upsala Märsta 20.8
6:00.19 Alexander Ebbestad 03 Upsala Märsta 20.8

80m häck/84.0

11.35 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Gävle 10.9
11.75 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Helsingborg 8.7
11.80 Elias Lind 03 Hässelby Gävle 10.9
11.87 Mattias Andersson 03 Öresund Göteborg/U 2.7
11.96 Oskari Peura 03 Upsala Gävle 10.9
12.10 Malte Edberg 03 Bromma Järvsö 16.9
12.11 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Uddevalla 10.9
12.16 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Gävle 10.9
12.21 Oliver Ellström 03 IF Göta Täby 2.9
12.23 David Thid 03 Tyresö Göteborg/U 2.7
12.24 Victor Hering 03 Ullevi Uddevalla 10.9
12.25 Karl Östholm 03 Linköping Täby 2.9
12.35 Elliot Duvert 03 Tureberg Göteborg/U 2.7
12.35 Hugo Liljegren 03 Tureberg Täby 2.9
12.38 Hannes Egonsson 03 Växjö Täby 2.9
12.46 Svante Leijon 03 Växjö Högby 16.7
12.67 Sten Hagström 03 Örgryte Göteborg/U 2.7
12.71 Samuel Vinberg 03 Upsala Gävle 10.9
12.91 Isak Helgesson 03 Örgryte Göteborg/U 2.7
12.92 Hugo Wallberg 03 Östersund Krokom 17.9
medvind
11.33 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Västerås 5.8
11.74 Oskari Peura 03 Upsala Gävle 10.9
12.50 Teodor Borgius 03 Hammarby Sollentuna 11.6
12.61 Samuel Vinberg 03 Upsala Gävle 10.9

300m häck/76.2

41.86 Viktor Wall 03 Tyresö Västerås 5.8
43.07 Niklas Wall 03 Tyresö Gävle 9.9
44.41 David Thid 03 Tyresö Gävle 9.9
44.48 Sebastian Eriksson 03 Alunda Gävle 9.9
44.57 Oskari Peura 03 Upsala Gävle 9.9
44.63 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Uddevalla 9.9
44.82 Mattias Andersson 03 Öresund Halmstad 18.6
44.85 Ludvig Reinsson 03 Ununge Gävle 9.9
44.96 Alexander Nyström 03 Bollnäs Söderhamn 9.9
45.80 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Uddevalla 9.9
46.09 Hugo Liljegren 03 Tureberg Västerås 5.8
46.11 Lukas Holm 03 Gefle Gävle 9.9
47.08 Filip Svahn 03 Sundsvall Söderhamn 9.9
47.29 Hugo Wallberg 03 Östersund Söderhamn 9.9
47.49 Erik Wrede 03 Råby-Rekarne Gävle 9.9
48.29 Oliver Glans 03 Ullevi Göteborg/U 30.6

Höjd

1.91 Elliot Duvert 03 Tureberg Täby 3.9
1.89 Melwin Lycke Holm 04 Kil Gävle 9.9
1.88 Fabian Steene 03 Kville Uddevalla 9.9
1.84 Viktor Wall 03 Tyresö Gävle 10.9
1.81 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Gävle 10.9
1.76 Ludvig Jaasund 04 Västerås Göteborg/U 30.6
1.72 Rikard Throgen Hedin 03 Bore Gävle 10.9
1.72 David Ulstein 03 Mölndal Uddevalla 9.9
1.69 Olle Hübert 03 Heros Gävle 10.9
1.68 Calle Frank 04 Kville Göteborg/S 10.6
1.68 Alexander Ludwigs 04 Danderyd Upplands Väsby 19.8
1.68 Agustin Hilmersson 03 Orient Trollhättan 28.5
1.68 William Asker 04 Kville Göteborg/S 6.6
1.67 Hannes Egonsson 03 Växjö Täby 3.9
1.64 Jacob Thelander 03 Ljungby Göteborg/U 2.7
1.64 David Thid 03 Tyresö Huddinge 20.5
1.63 Albin Eriksson 03 Tyresö Sollentuna 11.6
1.63 Anton Säll 03 Huddinge Täby 3.9
1.63 Elias Lind 03 Hässelby Täby 3.9
1.63 Karl Östholm 03 Linköping Täby 3.9
1.63 Oliver Ellström 03 IF Göta Täby 3.9

Stav

3.50 Karl Östholm 03 Linköping Uddevalla 10.9
3.50 Sten Hagström 03 Örgryte Kungsbacka 26.8
3.31 Elliot Duvert 03 Tureberg Upplands Väsby 20.8
3.21 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Göteborg/U 1.7
3.13 Joel Bergquist 03 Stocksäter Hallsberg 19.7
3.10 Malte Edberg 03 Bromma Järvsö 17.9
3.05 Oliver Ellström 03 IF Göta Arvika 29.7
3.00 Teodor Borgius 03 Hammarby Sollentuna 10.6
3.00 Oliver Nilsson 03 Linköping Uddevalla 10.9
3.00 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Varberg 16.9
2.96 Casper Elliot 03 Huddinge Gävle 9.9
2.90 Kristoffer Andersson 04 Falun Gävle 10.9
2.90 Svante Leijon 03 Växjö Hässleholm 30.7
2.85 Hugo Winther 04 Tureberg Upplands Väsby 20.8
2.81 William Asker 04 Kville Kungsbacka 26.8
2.80 Felix Nyberg 03 Bromma Järvsö 17.9
2.80 Kalle Eriksson 03 Lerum Lerum 3.9
2.80 Elias Lind 03 Hässelby Sätra 6.6
2.77 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Kvarnsveden 27.7
2.76 Johan Sundgren 03 Huddinge Gävle 9.9

Längd

6.28 Viktor Wall 03 Tyresö Göteborg/U 30.6
6.25 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Gävle 9.9
5.86 Mattias Andersson 03 Öresund Göteborg/U 30.6
5.83 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Västerås 5.8
5.78 Alexander Nyström 03 Bollnäs Västerås 5.8
5.77 Victor Hering 03 Ullevi Varberg 3.9
5.75 Elias Lind 03 Hässelby Upplands Väsby 20.8
5.72 Fabian Steene 03 Kville Uddevalla 9.9
5.69 Niklas Wall 03 Tyresö Göteborg/U 30.6
5.67 David Ulstein 03 Mölndal Kungsbacka 27.8
5.65 Karl Östholm 03 Linköping Täby 2.9
5.63 Oliver Ellström 03 IF Göta Arvika 29.7
5.59 Isak Helgesson 03 Örgryte Täby 2.9
5.53 Teodor Borgius 03 Hammarby Göteborg/U 30.6
5.49 Sebastian Eriksson 03 Alunda Leksand 23.7
5.48 Elliot Duvert 03 Tureberg Täby 2.9
5.44 Liam Wiklander 03 Tjalve Norrköping 19.8
5.37 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Täby 2.9
5.37 Viktor Frisk 03 Huddinge Nyköping 3.6
5.33 Olle Hübert 03 Heros Falun 20.5
5.33 David Thid 03 Tyresö Helsingborg 9.7
medvind
5.91 Alexander Nyström 03 Bollnäs Söderhamn 10.9
5.66 Teodor Borgius 03 Hammarby Högby 16.7
5.38 Ville Makslahti 03 Luleå Söderhamn 10.9
5.36 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Söderhamn 10.9

Tresteg

12.36 Elias Lind 03 Hässelby Västerås 6.8
12.25 Oliver Ellström 03 IF Göta Gävle 10.9
12.20 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Bollnäs 24.9
12.08 Viktor Hering 03 Ullevi Uddevalla 10.9
12.06 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Källström 6.8
11.52 Jimmy Hellström 03 Ullevi Uddevalla 10.9
11.50 Niklas Wall 03 Tyresö Gävle 10.9
11.47 Elliot Hamrå 03 Rigor Uddevalla 10.9
11.44 Sture Källström 03 Upsala Västerås 6.8
11.20 Mattias Carman 03 Örgryte Uddevalla 10.9
11.06 Samuel Vinberg 03 Upsala Gävle 10.9
11.04 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Gävle 10.9
11.00 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Västerås 6.8
10.96 Markus Westh 03 Lidköping Uddevalla 10.9
10.92 Ludvig Molinder 03 Örebro Gävle 10.9
10.89 Oliver Glans 03 Ullevi Göteborg/U-U 1.7
10.79 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Gävle 10.9
10.63 Jonathan Janzén 03 Hässleholm Halmstad 17.6
10.63 Nils Thorin 03 Örgryte Kungsbacka 26.8
10.49 Frits Moström 03 IF Göta Gävle 10.9
oklar/okänd vind
12.25 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Järvsö 16.9
11.25 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Järvsö 16.9
11.06 Malte Edberg 03 Bromma Järvsö 16.9
10.56 Petter Lundberg 03 Bromma Järvsö 16.9
10.49 Victor Hedman 03 Högbo GIF Sandviken 24.8
medvind
12.41 Elias Lind 03 Hässelby Gävle 10.9
12.30 Oliver Ellström 03 IF Göta Gävle 10.9
11.55 Niklas Wall 03 Tyresö Gävle 10.9
11.30 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Gävle 10.9
11.21 Samuel Vinberg 03 Upsala Gävle 10.9
10.96 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Gävle 10.9
10.60 Felix Nyberg 03 Bromma Gävle 10.9
10.57 Frits Moström 03 IF Göta Gävle 10.9

Kula/4.0

17.24 Jesper Ahlin 03 Tureberg Göteborg/U 2.7
13.77 Elias Lind 03 Hässelby Sätra 14.5
13.12 Max Andersson 03 Eslövs AI Göteborg/U 2.7
12.67 Fabian Steene 03 Kville Uddevalla 9.9
12.37 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Upplands Väsby 19.8
12.14 Viktor Wall 03 Tyresö Täby 27.8
12.02 Viktor Rydåker 03 Örbyhus Sätra 6.5
11.94 Leo Bystedt 03 Västerås Mora 2.9
11.72 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Karlskrona 2.9
11.70 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Söderhamn 10.9
11.68 Victor Rothausen 03 Rigor Uddevalla 9.9
11.64 Sebastian Eriksson 03 Alunda Gävle 9.9
11.64 Filip Aasa 03 Habo Uddevalla 9.9
11.62 Elliot Duvert 03 Tureberg Täby 3.9
11.50 Adam Kraft 03 Östersund Sollentuna 10.6
11.48 Teo Paganus 03 Tureberg Täby 27.8
11.27 Rikard Throgen Hedin 03 Bore Sunne 8.7
11.26 Felix Jordebrandt 03 Kongahälla Lerum 3.9
11.24 Martin Sundberg 03 Hammarby Täby 27.8
11.12 Karl Östholm 03 Linköping Tranås 24.9
skoltävling
12.42 Viktor Wall 03 Tyresö Stockholm/S 14.9

Diskus/1.0

47.95 Max Andersson 03 Eslövs AI Uddevalla 9.9
45.88 Fredrik Frunck 03 Tureberg Sollentuna/E 13.9
40.90 Elias Lind 03 Hässelby Göteborg/U 2.7
40.85 Albin Silén 03 Strand Söderhamn 10.9
39.96 Rickard Throgen Hedin 03 Bore Kil 20.8
39.69 Melker Albertsson 03 Brännan Söderhamn 10.9
39.54 Elliot Duvert 03 Tureberg Gävle 9.9
38.83 Filip Aasa 03 Habo Jönköping 17.9
38.19 Martin Sundberg 03 Hammarby Göteborg/U 2.7
37.85 Teo Paganus 03 Tureberg Sollentuna/E 6.9
37.51 Viktor Rydåker 03 Örbyhus Gävle 9.9
36.18 Hugo Åkers 03 Falun Falun 5.9
36.07 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Bollnäs 15.8
33.72 Patrik Bergstrand 03 Halmstad Uddevalla 9.9
33.27 Sander Bergkvist 03 Bore Gävle 15.7
33.16 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Uddevalla 9.9
32.95 Leo Bystedt 03 Västerås Västerås/Ap 27.5
32.61 Hugo Karsamo 04 Skruv Kalmar 12.7
32.16 Fabian Steene 03 Kville Göteborg/S 10.6
31.82 André Bergenhem 03 Halmstad Värnamo 20.8

Slägga/4.0

58.60 Leo Bystedt 03 Västerås Västerås/Ap 31.12
50.88 Jesper Ahlin 03 Tureberg Västerås/Ap 5.8
46.13 Fredrik Frunck 03 Tureberg Västerås/Ap 4.11
40.92 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Uddevalla 10.9
39.40 Viktor Rydåker 03 Örbyhus Gävle 10.9
38.44 Albin Silén 03 Strand Järvsö 17.9
37.12 Sander Bergqvist 03 Bore Kil 3.6
36.69 Filip Aasa 03 Habo Uddevalla 10.9
35.04 Alexander Lindefalk 03 Hammarby Enskede 19.7
34.95 Sebastian Eriksson 03 Alunda Alunda 8.8
32.86 Viktor Sandström 03 Tureberg Sollentuna/E 31.8
32.52 Martin Sundberg 03 Hammarby Gävle 10.9
31.58 Teodor Borgius 03 Hammarby Sätra/K 6.5
31.23 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Järvsö 17.9
30.68 Max Andersson 03 Eslövs AI Uddevalla 10.9
30.28 Gustav Wiberg 03 Råby-Rekarne Eskilstuna 16.9
30.05 Viktor Gustafsson 03 Wärnamo Habo 3.6
29.52 Elias Lind 03 Hässelby Sätra/K 6.5
29.41 Hugo Kajsjö 03 Lerum Uddevalla 10.9
29.01 Eemeli Peura 03 Upsala Gävle 10.9

Spjut/600

52.15 Max Andersson 03 Eslövs AI Uddevalla 10.9
45.29 Fabian Steene 03 Kville Täby 2.9
44.00 Olle Hübert 03 Heros Västerås 6.8
42.90 Karl Östholm 03 Linköping Uddevalla 10.9
42.39 Fredrik Frunck 03 Tureberg Gävle 10.9
42.21 Elliot Duvert 03 Tureberg Göteborg/U 1.7
42.07 Theodor Lundvall 03 Bollnäs Bollnäs 8.7
40.57 Teodor Borgius 03 Hammarby Göteborg/U 1.7
39.10 Noah Idofsson 03 Ljungby Uddevalla 10.9
38.68 Adam Kraft 03 Östersund Sollentuna 11.6
38.60 Teo Paganus 03 Tureberg Täby 26.8
38.26 Patrik Bergstrand 03 Halmstad Uddevalla 10.9
38.26 Rikard Throgen Hedin 03 Bore Arvika 30.7
37.82 Martin Sundberg 03 Hammarby Sollentuna 11.6
36.97 Leo Bystedt 03 Västerås Norrköping 19.8
36.54 Jacob Thelander 03 Ljungby Ljungby 7.9
36.29 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Glanshammar 18.6
36.07 Viktor Rydåker 03 Örbyhus Märsta 17.9
35.99 Noah Melin 03 IK Sisu Nässjö 1.10
35.76 Emil Johansson 03 Lekeryd-Svarttorp Villstad 19.8

Åttakamp/P15

3.965 Elias Lind 03 Hässelby Varberg 17.9
3.378 Rikard Throgen Hedin 03 Bore Varberg 17.9
3.223 Teodor Borgius 03 Hammarby Sätra 14.5
3.059 Jacob Thelander 03 Ljungby Ljungby 28.5

>