Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 26 augusti 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2019

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 6 JUN, 2019
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2018/2019.

60m

7.29 Irene Ekelund 97 Spårvägen Norrköping 16.2
7.31 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Malmö 26.1
7.36 *Fatou Sowe 93 Malmö Göteborg 2.2
7.39 Elin Östlund 91 Örebro Göteborg 2.2
7.45 Jessica Östlund 93 Hässelby Norrköping 16.2
7.50 Maja Almgren 98 Visby Gute Växjö 23.2
7.51 Julia Wennersten 01 Ymer Växjö 23.2
7.51 Erica Jarder 86 IF Göta Karlstad 9.2
7.55 Josefin Palm 94 Falun Norrköping 16.2
7.56 Emelie Rantzow 98 Ymer Växjö 23.2
7.57 Amanda Hansson 99 Hässelby Växjö 23.2
7.58 Tilde Johansson 01 Falkenberg Malmö 26.1
7.61 Emma Jansson 97 Örebro Norrköping 16.2
7.61 Emilia Kjellberg 96 Sunne Karlstad 9.2
7.63 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Växjö 19.1
7.64 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Växjö 23.2
7.65 Nikki Berglund 94 Färjestaden Växjö 2.2
7.65 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 9.2
7.66 Ida Thunberg 99 Örebro Örebro 13.1
7.66 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Sätra 19.1
7.67 Nikki Anderberg 02 Malmö Växjö 23.2
7.68 Katharina Gråman 03 Tyresö Västerås 10.3
7.68 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Göteborg 9.2
7.69 Hanna Axelsson 99 Upsala Växjö 23.2
7.70 Gladys Bamane 89 Spårvägen Norrköping 26.1

200m

23.68 Lisa Lilja 96 Ullevi Bærum, NOR 10.2
23.72 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Göteborg 2.2
23.97 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Norrköping 17.2
24.09 Daniella Busk 93 Malmö Bærum, NOR 10.2
24.61 Denise Eriksson 98 Ullevi Göteborg 9.2
24.66 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Norrköping 17.2
24.67 Pernilla Nilsson 92 Malmö Malmö 27.1
24.69 Jessica Östlund 93 Hässelby Växjö 20.1
24.72 Emelie Rantzow 98 Ymer Norrköping 17.2
25.16 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Växjö 20.1
25.18 Emma Jansson 97 Örebro Örebro 12.1
25.19 Lisa Warfvinge 98 Varberg New York, NY 17.2
25.23 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Göteborg 2.2
25.23 Nora Lindahl 04 Hässelby Växjö 20.1
25.26 Freja Andersdotter 01 Malmö Malmö 10.2
25.27 Samantha Oware 01 Malmö Malmö 10.2
25.28 Jonna Lindéen 96 Kalmar Växjö 3.2
25.30 Marie Kimumba 95 Rennes, FRA 5.1
25.31 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Göteborg 24.2
25.32 Caroline Kihlblom 94 Täby Sätra 20.1
25.35 Klara Helander 95 Upsala Uppsala 27.1
25.46 Ebba Gustafsson 02 Mölndal Växjö 20.1
25.49 Katharina Gråman 03 Tyresö Uppsala 6.1
25.51 Julia Wennersten 01 Ymer Norrköping 6.1
25.52 Carolina Söderbom 99 Ärla Norrköping 17.2
chipmellantid
25.08 Minna Svärd 98 IF Göta Lubbock, TX 17.2
överlång bana
25.40 Minna Svärd 98 IF Göta Pittsburg, KS 8.2

400m

53.93 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Glasgow, GBR 1.3
54.42 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Norrköping 17.2
54.87 Elise Malmberg 95 Växjö Växjö 2.2
54.88 Minna Svärd 98 IF Göta Lubbock, TX 17.2
55.89 Sandra Knezevic 92 Hammarby Norrköping 17.2
56.12 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Växjö 24.2
56.23 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Växjö 24.2
56.30 Lovisa Linde 98 Täby Växjö 24.2
56.43 Lisa Lilja 96 Ullevi Växjö 19.1
56.64 Josephine Risberg Thoor 95 Helsingborg Norrköping 17.2
56.76 Klara Helander 95 Upsala Norrköping 17.2
56.76 Linnea Killander 93 Malmö Enfield, GBR 20.1
56.81 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Göteborg 9.2
56.97 Carolina Söderbom 99 Ärla Växjö 24.2
57.10 Marie Kimumba 95 Nantes, FRA 10.2
57.55 Moa Granat 04 Vallentuna Sollentuna 19.12
57.60 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Växjö 24.2
57.64 Ebba Åhman 02 Ymer Växjö 24.2
57.68 Lova Perman 03 IF Göta Västerås 10.3
57.70 Victoria Joäng 89 24Seven Växjö 19.1
57.82 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Växjö 23.2
57.88 Emilia Rydensjö 02 Eskilstuna Växjö 24.2
57.88 Lisa Fröberg 02 Lidingö Växjö 24.2
58.04 Julia Wennersten 01 Ymer Göteborg 16.12
58.16 Hanna Karlsson 03 IF Göta Västerås 10.3

800m

2:02.70 Lovisa Lindh 91 Ullevi Metz, FRA 10.2
2:04.08 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Clemson, SC 19.1
2:04.73 Hanna Hermansson 89 Tureberg Bærum, NOR 10.2
2:09.04 Senna Ohlsson 00 Sävedalen Allston, MA 2.3
2:09.87 Gaël De Coninck 01 Sävedalen Göteborg 28.1
2:11.14 Sofia Öberg 90 Lidingö Norrköping 16.2
2:11.51 Anna Silvander 93 Lidingö Norrköping 17.2
2:12.13 *Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC Norrköping 16.2
2:12.13 Elin Brink 97 Mölndal Norrköping 16.2
2:12.20 Greta Graziani 94 Täby Norrköping 16.2
2:12.47 Sara Liljegren 81 IS Göta Malmö 27.1
2:12.86 Julia Svennblad 03 Bohus Växjö 20.1
2:13.96 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Sätra 4.2
2:14.08 Andrea Claeson 98 Tureberg Allston, MA 8.2
2:14.16 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Växjö 20.1
2:14.65 Maria Freij 98 Öresund Norrköping 16.2
2:14.66 Ebba Berglin 01 KA2 Karlskrona 2.3
2:15.73 Nadja Rugland 01 Höör Karlskrona 2.3
2:15.93 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Ås 20.1
2:16.24 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Norrköping 16.2
2:16.44 Hanna Lindholm 79 Huddinge Huddinge 26.1
2:16.87 Alicia Nilsson 98 Stenungsund Malmö 27.1
2:17.02 Juni Rugland 03 Höör Karlskrona 2.3
2:17.23 Maja Sund 01 Tureberg Huddinge 26.1
2:17.24 Alice Magnell Millán 05 Tjalve Nyköping 23.3
obekräftat
2:17.24 Amélie Svensson 96 Sävedalen Karlsruhe, GER 23.1
överlång bana
2:10.66 Astrid Rosvall 97 Hässelby Seattle, WA 8.2

1500m

4:10.13 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Roxbury, MA 26.1
4:11.01 Anna Silvander 93 Lidingö Glasgow, GBR 1.3
4:14.47 Hanna Hermansson 89 Tureberg Madrid, ESP 8.2
4:15.69 Lisa Havell 88 Spårvägen Bærum, NOR 10.2
4:24.65 Linn Söderholm 96 Sävedalen Bærum, NOR 10.2
4:27.32 *Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC Norrköping 17.2
4:27.63 Samrawit Mengsteab 90 Hälle Sätra 4.2
4:31.62 Elin Brink 97 Mölndal Växjö 24.2
4:31.70 Olivia Weslien 97 IF Göta Norrköping 17.2
4:33.05 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Norrköping 17.2
4:33.23 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Norrköping 17.2
4:33.42 Hanna Lindholm 79 Huddinge Huddinge 27.1
4:33.57 Vera Sjöberg 01 AIK Växjö 24.2
4:34.63 Frida Kristiansson 92 Örgryte Norrköping 17.2
4:34.82 Julia Svennblad 03 Bohus Västerås 10.3
4:35.45 Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 Växjö Västerås 10.3
4:35.92 Elsa Wallenius 01 Västerås Växjö 24.2
4:36.29 Sanna Mustonen 91 Hässelby Sätra 4.2
4:37.41 Emilia Lillemo 00 Täby Växjö 24.2
4:37.95 Ebba Berglin 01 KA2 Växjö 24.2
4:40.33 Sara Dädeby 99 Hovslätt Växjö 24.2
4:40.62 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Växjö 24.2
4:41.60 Johanna Larsson 93 Örgryte Norrköping 17.2
4:42.21 Nadja Rugland 01 Höör Växjö 19.1
4:43.63 *Louise Laursen 88 Mantra Sport Uppsala 26.1

1 mile

4:28.30 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Roxbury, MA 26.1
4:58.58 Andrea Claeson 98 Tureberg Annapolis, MD 17.2
överlång bana
4:53.71 Astrid Rosvall 97 Hässelby Seattle, WA 26.1

3000m

8:53.97 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Allston, MA 8.2
9:02.04 Lisa Havell 88 Spårvägen Eaubonne, FRA 12.2
9:22.42 Samrawit Mengsteab 90 Hälle Bærum, NOR 10.2
9:32.77 Sanna Mustonen 91 Hässelby Norrköping 16.2
9:33.04 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Norrköping 16.2
9:38.68 Hanna Lindholm 79 Huddinge Norrköping 16.2
9:40.71 Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 Växjö Norrköping 16.2
9:41.20 Olivia Weslien 97 IF Göta Norrköping 16.2
9:43.05 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Norrköping 16.2
9:43.32 Charlotte Andersson 85 IFK Umeå Norrköping 16.2
9:47.85 Frida Kristiansson 92 Örgryte Norrköping 16.2
9:54.78 Carolina Wikström 93 Roslagen Uppsala 27.1
9:54.81 Johanna Larsson 93 Örgryte Göteborg 28.1
9:55.43 *Louise Laursen 88 Mantra Sport Uppsala 27.1
9:55.61 Emilia Lillemo 00 Täby Norrköping 16.2
9:57.74 Elin Brink 97 Mölndal Göteborg 28.1
9:58.44 Julia Samuelsson 99 Högby Norrköping 16.2
10:03.16 Evelina Henriksson 99 IFK Umeå Norrköping 16.2
10:04.67 Alva Olsson 89 Akele Norrköping 16.2
10:07.40 Louise Ringström 89 Spårvägen Norrköping 16.2
10:09.50 Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Umeå 13.12
10:15.40 Josefin Tjernlund 92 Tisaren Göteborg 28.1
10:19.3m Emelie Eriksson 00 Stora Skedvi Linköping 7.3
10:19.36 Elsa Wallenius 01 Västerås Örebro 13.3
10:24.98 Sara Dädeby 99 Hovslätt Växjö 3.2
med manlig farthållare i loppet
9:50.14 Mikaela Larsson 85 Spårvägen Huddinge 25.1

5000m

16:45.8m Ida Nilsson 81 Högby Uppsala 21.12
18:22.9m *Jonna Tilgner 84 NocOut Linköping 21.2

60m häck/84.0

8.14 Tilde Johansson 01 Falkenberg Växjö 20.1
8.17 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 13.1
8.30 Emma Tuvesson 91 Spårvägen Norrköping 17.2
8.37 Lovisa Karlsson 00 Högby Norrköping 17.2
8.42 Amanda Hansson 99 Hässelby Sätra 4.2
8.45 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Norrköping 17.2
8.48 Adriana Janic 96 Malmö Birmingham, AL 8.2
8.50 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Växjö 20.1
8.58 Julia Wennersten 01 Ymer Växjö 24.2
8.60 Ida Thunberg 99 Örebro Sätra 10.2
8.60 Malin Skogström 95 Hässelby Norrköping 17.2
8.60 Jonna Lindéen 96 Kalmar Växjö 20.1
8.62 Sofia Johnsson 94 Hässelby Sätra 4.2
8.66 Estelle Montler 91 Ullevi Växjö 20.1
8.74 Freja Andersdotter 01 Malmö Växjö 24.2
8.77 Josefine Sandelius 94 Hammarby Sätra 4.2
8.81 Therese Bjureby 97 Linköping Växjö 20.1
8.81 Lovisa Östervall 97 Upsala Uppsala 3.2
8.82 Amanda Holmberg 98 Lidköping Göteborg 16.12
8.83 Klara Rådbo 01 Hässelby Växjö 24.2
8.83 Malin Eriksson 91 Lidingö Sätra 4.2
8.89 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Uppsala 3.2
8.92 Daniela Karlsson 96 Täby Sätra 4.2
8.93 Clara Wågefjell 97 Örgryte Göteborg 9.2
8.98 Alva Wolwan 01 Upsala Växjö 24.2

Höjd

1.93 Erika Kinsey 88 Trångsviken Glasgow, GBR 1.3
1.90 Bianca Salming 98 Tureberg Norrköping 17.2
1.90 Maja Nilsson 99 Örgryte Neskollen, NOR 26.1
1.90 Sofie Skoog 90 IF Göta Banská Bystrica, SVK 9.2
1.84 Louise Ekman 97 Gefle Växjö 23.2
1.83 Ebba Jungmark 87 Mölndal Norrköping 17.2
1.83 Ellen Ekholm 96 Ullevi Fayetteville, AR 25.1
1.83 Lovisa Östervall 97 Upsala Uppsala 3.2
1.81 Lovisa Karlsson 00 Högby Norrköping 26.1
1.79 Klara Frykholm 03 Glanshammar Västerås 20.1
1.77 Ellen Huldén 90 Lund Malmö 26.1
1.77 Linda Skantze 95 Lidingö Sätra 4.2
1.76 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Norrköping 17.2
1.76 Evelina Erlandsson 94 IF Göta Norrköping 17.2
1.74 Elvira Jonsson 03 Västerås Västerås 20.1
1.74 Adriana Janic 96 Malmö Birmingham, AL 22.2
1.73 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 27.1
1.72 My Nordström 90 Tjalve Norrköping 17.2
1.72 Klara Rådbo 01 Hässelby Växjö 23.2
1.71 Elvira Carlén 01 Lerum Uppsala 3.2
1.71 Lina Löfqvist 93 Ullevi Göteborg 9.2
1.70 Lovisa Lindholm 01 Linköping Örebro 13.1
1.70 *Mari Klaup-McColl 90 Ullevi Göteborg 2.2
1.70 Carolin Kobel 92 Brattås Göteborg 2.2
1.69 Madeleine Serenhov 91 Lidingö Sätra 13.1

Stav

4.81 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Clermont-Ferrand, FRA 24.2
4.75 Michaela Meijer 93 Örgryte Bærum, NOR 10.2
4.51 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Fayetteville, AR 25.1
4.20 Hanna Jansson 95 Ullevi Göteborg 2.2
4.20 Annika Jönsson 96 Helsingborg Madrid, ESP 23.2
4.15 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Norrköping 16.2
4.10 Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägen Uxbridge, GBR 3.2
4.01 Alva Sundin 01 Täby Växjö 24.2
4.00 Sandra Alvero 01 Habo New York, NY 9.2
3.98 Malin Dahlström 89 Örgryte Norrköping 16.2
3.97 Fanny Berglund 88 Örgryte Växjö 20.1
3.93 Minna Svärd 98 IF Göta Pittsburg, KS 9.3
3.91 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Växjö 24.2
3.88 Isabella Calabrese 97 Bozeman, MT 22.2
3.87 Filippa Miller 99 Hovslätt Växjö 20.1
3.80 Greta Erlandsson 05 Rånäs Göteborg 23.2
3.71 Sara Winberg 04 Täby Västerås 10.3
3.70 Hilma Hindsberg 02 Kvarnsveden Norrköping 16.2
3.70 Rebecka Krüeger 03 Malmö Västerås 9.3
3.65 Johanna Duplantis 02 Upsala Reno, NV 19.1
3.65 Ebba Blomstrand 00 Örebro Örebro 9.2
3.63 Tilda Kapell 01 Hammarby Växjö 24.2
3.61 Alvah Lind 05 Tyresö Sätra 19.1
3.52 Sophie Olsson 99 Växjö Sätra 26.1
3.50 Elin Olsson 93 Kvarnsveden Falun 23.4
3.50 Linnea Pihl 01 Lerum Lerum 6.3
3.50 Celina Johannsen 02 Malmö Malmö 9.2

Längd

6.64 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Sätra 4.2
6.43 Tilde Johansson 01 Falkenberg Norrköping 16.2
6.35 Erika Kinsey 88 Trångsviken Youngstown, OH 18.1
6.29 Kaiza Karlén 98 IF Göta Växjö 24.2
6.27 Emilia Kjellberg 96 Sunne Karlstad 27.1
6.23 Malin Marmbrandt 85 Västerås Sätra 19.1
6.23 Erica Jarder 86 IF Göta Sätra 4.2
6.22 Lovisa Karlsson 00 Högby Norrköping 16.2
6.06 Elin Larsson 94 Halmstad Göteborg 2.2
6.06 Amanda Hansson 99 Hässelby Sätra 4.2
6.02 Sandra Törnros 95 Gefle Norrköping 26.1
6.00 Jenny Lestander 98 Linköping Växjö 24.2
5.97 Ida Nilsson 98 Hovslätt Växjö 19.1
5.89 Olivia Bojang 02 Örgryte Joensuu, FIN 24.2
5.87 Moa Ullgren 96 24Seven Norrköping 16.2
5.86 Emelie Eklund 00 Täby Sätra 19.1
5.85 Lisa Warfvinge 98 Varberg Staten Island, NY 1.2
5.85 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Växjö 24.2
5.85 Thilda Särnevång 96 Växjö Sätra 4.2
5.83 Irene Ekelund 97 Spårvägen Uppsala 5.1
5.80 Judith Wagersten 98 Örgryte Växjö 24.2
5.78 Nikki Anderberg 02 Malmö Växjö 19.1
5.76 Katharina Gråman 03 Tyresö Västerås 10.3
5.75 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Växjö 24.2
5.74 Samantha Oware 01 Malmö Växjö 24.2

Tresteg

13.25 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Norrköping 17.2
13.16 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Norrköping 17.2
13.13 Malin Marmbrandt 85 Västerås Norrköping 17.2
12.98 Fatima Koné 99 Mölndal Växjö 23.2
12.96 *Aina Griksaite 94 Spårvägen Göteborg 2.2
12.77 Jasmin Sabir 92 Hammarby Norrköping 17.2
12.72 Jenny Lestander 98 Linköping Norrköping 17.2
12.51 Frida Johansson 95 Tjalve Karlstad 26.1
12.45 Olivia Bojang 02 Örgryte Joensuu, FIN 23.2
12.44 Katharina Gråman 03 Tyresö Sätra 17.2
12.39 Madeleine Nilsson 91 Gefle Sätra 9.2
12.36 Lovisa Karlsson 00 Högby Växjö 23.2
12.31 Emma Ehrlin 93 Ärla Sätra 9.2
12.23 Emilia Sjöstrand 02 AIK Växjö 23.2
12.20 Ebba Jungmark 87 Mölndal Göteborg 2.2
12.12 Klara Ekelund 99 KA2 Malmö 10.2
11.99 Sara Sjögren 98 Stenungsund Örebro 13.1
11.97 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Norrköping 17.2
11.92 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Växjö 2.2
11.92 Linn Egerfält 00 Gefle Växjö 23.2
11.84 Thilda Särnevång 96 Växjö Växjö 20.1
11.84 Judith Wagersten 98 Örgryte Växjö 23.2
11.82 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Haparanda 10.2
11.80 Amanda Hjalmarsson 97 Växjö Norrköping 17.2
11.79 Aicha Koné 04 Ullevi Göteborg 2.2

Kula/4.0

18.61 Fanny Roos 95 24Seven Norrköping 17.2
16.63 Frida Åkerström 90 Hässelby Norrköping 17.2
15.86 *Ásdís Hjálmsdóttir 85 Spårvägen Sätra 4.2
15.44 Axelina Johansson 00 Hässelby Växjö/Ti 2.2
15.10 Sara Lennman 96 Spårvägen Norrköping 17.2
14.19 Daniella Persson 00 Hälle Uddevalla 12.1
14.17 Maria Nilsson 95 Orient Göteborg 3.3
14.13 Vanessa Kamga 98 Upsala Växjö 24.2
13.87 Victoria Quainoo 02 Malmö Malmö 27.1
13.83 Bianca Salming 98 Tureberg Växjö 24.2
13.64 Amanda Lejros 99 Hässelby Växjö/Ti 2.2
13.28 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Norrköping 17.2
13.20 Linnea Jönsson 95 Upsala Air Force Academy, CO 18.1
13.13 Nina Björkman 98 Västerås New York, NY 17.2
13.08 Elin Backlund 99 Marieby Ås 16.3
13.05 Mathilda Eriksson 98 Malmö Växjö 24.2
13.00 Emilia Malmehed 01 Linköping Växjö 24.2
12.97 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Norrköping 17.2
12.96 Beatrice Lantz 97 Växjö Växjö 24.2
12.94 Catarina Andersson 77 Malmö Malmö 3.3
12.66 Wilma Lundberg 00 Växjö Växjö 19.1
12.66 Ella Andersson 00 Eslövs AI Växjö 24.2
12.49 Frida Bergvall 99 Växjö Växjö 24.2
12.43 Emilia Stenström 97 Huddinge Uppsala 3.2
12.37 Julia Axtelius 00 Enköping Uppsala 26.1

Vikt/9.08

23.53 Ida Storm 91 Malmö Norrköping 16.2
20.42 Vanessa Kamga 98 Upsala Växjö/Ti 23.2
20.25 Tracey Andersson 84 Ullevi Norrköping 16.2
19.72 Grete Ahlberg 98 Hammarby Växjö/Ti 23.2
19.19 Linnea Jönsson 95 Upsala Albuquerque, NM 22.2
18.85 Emma Thor 97 Tureberg Blacksburg, VA 15.2
18.17 Annika Larsson 96 Upsala Nashville, TN 18.1
17.75 Anna Götberg 01 Västerås Växjö/Ti 23.2
17.39 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Norrköping 16.2
17.12 Mathilda Björklund 97 Bålsta Växjö/Ti 23.2
17.09 Kajsa Wennberg 96 Upsala Blacksburg, VA 22.2
16.72 Jessica Mattsson 98 Spårvägen Nashville, TN 1.12
16.62 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Norrköping 16.2
16.56 Nina Björkman 98 Västerås Allston, MA 2.3
16.44 Rebecka Hallerth 96 Spårvägen Uppsala 27.1
16.31 Michaela Norrbelius 97 Gefle Växjö/Ti 23.2
16.21 Axelina Johansson 00 Hässelby Växjö/Ti 23.2
15.79 Molly Broback 01 Sävedalen Växjö/Ti 23.2
15.62 Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK Göteborg 10.2
15.42 Sara Forssell 00 Motala Sätra 10.2
15.34 Hanna Mårtensson 96 Tureberg Sollentuna 16.1
14.99 Hillevi Carlsson 02 Falun Växjö/Ti 2.2
14.97 Ida Stenbäck 99 Bore Växjö/Ti 2.2
14.67 Matilda Ekenberg 00 Sävedalen Växjö/Ti 23.2
14.59 Catarina Andersson 77 Malmö Malmö 2.3

Femkamp/K

4.201 Tilde Johansson 01 Falkenberg Uppsala 3.2
4.081 Lovisa Östervall 97 Upsala Uppsala 3.2
4.048 Bianca Salming 98 Tureberg Sätra 13.1
4.005 Lovisa Karlsson 00 Högby Uppsala 3.2
3.844 Adriana Janic 96 Malmö Houston, TX 25.1
3.810 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uppsala 3.2
3.736 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Uppsala 3.2
3.661 Klara Rådbo 01 Hässelby Uppsala 3.2
3.527 Elvira Carlén 01 Lerum Uppsala 3.2
3.524 Emilia Stenström 97 Huddinge Uppsala 3.2
3.499 Angel Richmore 01 Malmö Uppsala 3.2
3.323 Sofia Calabrese 97 New York, NY 24.1
3.300 Helena Cronstedt 01 Malmö Uppsala 3.2
3.042 Linda Holmström 79 Nyköping Toruń, POL 29.3
3.016 Madeleine Serenhov 91 Lidingö Sätra 13.1
2.990 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Sätra 13.1
överlång bana
3.408 Sofia Calabrese 97 Geneva, OH 22.2

>