Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA K INNE 2003

Årsbästa K 2003

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 25 APR, 2003
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2002/2003.

60m

7.46 Emma Rienas 82 IF Göta Västerås 22.2
7.46 Annika Amundin 77 Ullevi Göteborg 8.2
7.47 Carolina Klüft 83 Växjö Västerås 22.2
7.51 Emmelie Barenfeld 81 Ullevi Göteborg 8.2
7.52 Linda Storkull 79 Ullevi Sätra 1.3
7.55 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Sätra 1.3
7.59 Maria Teilman 86 Hammarby Malmö 16.3
7.59 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 18.1
7.60 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Göteborg 8.2
7.62 Annika Andersson 85 Trelleborg Malmö 18.1
7.62 Mfon Etim 85 Angered Göteborg 8.2
7.62 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 8.2
7.63 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Malmö 15.2
7.67 Malin Källgren 80 Ymer Göteborg 26.1
7.68 Emma Björkman 86 IF Göta Malmö 16.3
7.69 Frida Claesson 84 Alingsås Västerås 22.2
7.69 Camilla Johansson 76 Växjö Malmö 18.1
7.70 Karin Jönsson 77 Malmö Malmö 15.2
7.73 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Eskilstuna 6.1
7.73 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Västerås 22.2
7.73 Charlotta Vöcks 74 Helsingborg Göteborg 8.2
7.77 Therese Edholm 76 Tureberg Sätra 1.3
7.77 Evelina Lunner 86 Västerås Sätra 16.2
7.77 Therese Hammarlund 77 Falun Sätra 8.2
7.79 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 18.1
7.79 Jennie Nilsson 84 Brännan Umeå 25.1
skoltävling

200m

24.12 Carolina Klüft 83 Växjö Sätra 2.3
24.19 Frida Claesson 84 Alingsås Sätra 2.3
24.20 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Göteborg 8.2
24.55 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Sätra 2.3
24.64 Lena Udd 70 Hellas Sätra 15.2
24.68 Tove Åkerblom 85 Malmö Sätra 2.3
24.98 Elin Lundqvist 86 IF Göta Karlstad 25.1
24.99 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 8.2
25.00 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 26.1
25.02 Emmelie Barenfeld 81 Ullevi Göteborg 1.2
25.05 Annika Andersson 85 Trelleborg Malmö 19.1
25.09 Anneli Melin 78 Helsingborg Malmö 22.2
25.16 Emma Björkman 86 IF Göta Sätra 2.3
25.19 Frida Näsman 78 Bollnäs Bollnäs 1.2
25.19 Therese Edholm 76 Tureberg Sätra 2.3
25.20 Hanna Peterson 80 Hässelby Sätra 11.1
25.20 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 19.1
25.22 Stina Smibacker 83 Enköping Västerås 19.1
25.23 Lena Melin 72 Ullevi Sätra 1.3
25.25 Maria Teilman 86 Hammarby Sätra 2.2
25.27 Malin Källgren 80 Ymer Göteborg 26.1
25.29 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Bollnäs 1.2
25.38 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 25.1
25.41 Michelle Railsback 82 klubb? Pocatello, ID 1.2
25.42 Helene Nordquist 80 Täby Sätra 11.1
överlång bana
24.95 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Lubbock, TX 7.2
25.39 Michelle Railsback 82 klubb? Flagstaff, AZ 1.3

400m

53.25 Carolina Klüft 83 Växjö Stockholm 18.2
53.72 Lena Udd 70 Hellas Glasgow, GBR 2.2
54.15 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 16.2
55.21 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Västerås 23.2
55.26 Erica Mårtensson 79 Växjö Sätra 2.3
55.43 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Roxbury, MA 15.3
55.57 Frida Näsman 78 Bollnäs Sätra 2.3
55.98 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Västerås 23.2
56.01 Nadja Petersen 78 Huddinge Sätra 12.1
56.08 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Västerås 23.2
56.28 Sandra Pode 81 Heleneholm Sätra 2.2
56.53 Anneli Melin 76 Helsingborg Sätra 2.3
56.58 Jenny Holmroos 86 Västerås Malmö 15.3
56.79 Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Malmö 16.3
56.94 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Västerås 23.2
56.96 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 2.2
57.24 Louise Fredriksson 80 IF Göta Sätra 1.3
57.37 Sara Strömberg 86 Heleneholm Malmö 15.3
57.42 Stina Smibacker 83 Enköping Sätra 12.1
57.58 Therese Ahlepil 76 Rånäs Umeå 26.1
57.74 Elin Andersson 86 Kungsängen Malmö 15.3
57.75 Sofie Persson 87 Helsingborg Malmö 15.3
57.81 Anna Lilja 81 Nyköping Västerås 23.2
57.82 Andrea Geurtsen 79 Upsala New York, NY 14.2
57.91 Josefin Näsman 81 Bollnäs Västerås 23.2
överlång bana
57.35 Louise Åkesson 80 KA2 Moscow, ID 8.3
57.70 Andrea Geurtsen 79 Upsala Seattle, WA 1.2
Manuell tidtagning

800m

2:05.08 Nadja Petersen 78 Huddinge Glasgow, GBR 2.2
2:05.13 Lena Nilsson 80 Täby Fayetteville, AR 15.3
2:07.52 Jenny Holmroos 86 Västerås Stockholm 18.2
2:08.16 Therese Ahlepil 76 Rånäs Sätra 2.3
2:08.89 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Stockholm 18.2
2:09.11 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Stockholm 18.2
2:09.14 Flo Jonsson 78 Ärla Umeå 25.1
2:09.24 Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Umeå 25.1
2:09.37 Hanna Karlsson 79 Malmö Göteborg 8.2
2:10.69 Louise Sandberg 76 Spårvägen Stockholm 18.2
2:10.93 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Sätra 2.3
2:12.76 Petra Forsberg 80 Heby Jonesboro, AR 25.1
2:12.83 Ulrika Johansson 75 Rånäs Västerås 1.2
2:13.24 Jenny Sjöström 78 Falun Göteborg 8.2
2:14.11 Petra Kindlund 85 Falun Falun 18.1
2:15.10 Ann Carlsson 81 Mark Göteborg 8.2
2:15.40 Linda Olsson 81 Falun Falun 18.1
2:15.58 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 14.3
2:15.75 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 26.1
2:16.17 Anna Berg 88 Täby Sätra 15.2
2:16.87 Sofie Hallkvist 83 Ärla Eskilstuna 12.2
2:16.93 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Falun 7.12
2:17.47 Charlotta Fougberg 85 Göteborgs KIK Göteborg 9.3
2:17.49 Signe Carlsson 83 Skellefteå Umeå 18.1
2:17.72 Ida Lindström 86 Täby Stockholm 18.2
överlång bana
2:04.67 Lena Nilsson 80 Täby Seattle, WA 8.3
2:11.13 Johanna Nilsson 83 Högby Flagstaff, AZ 1.2

1500m

4:19.92 Ulrika Johansson 75 Rånäs Stockholm 18.2
4:22.04 Hanna Karlsson 79 Malmö Stockholm 18.2
4:22.98 Flo Jonsson 78 Spårvägen Sätra 2.3
4:30.42 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Sätra 2.3
4:32.49§ Johanna Nilsson 83 Högby Fayetteville, AR 15.3
4:40.73 Ann Johansson 85 Söderhamn Västerås 23.2
4:41.14 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Göteborg 8.2
4:41.92 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Malmö 18.1
4:42.31 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 1.2
4:42.81 Signe Carlsson 83 Skellefteå Västerås 23.2
4:43.16 Ann Carlsson 81 Mark Västerås 23.2
4:43.76 Carola Eriksson 81 Täby Sätra 2.3
4:45.77 Petra Kindlund 85 Falun Västerås 23.2
4:49.79§ Kajsa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 22.2
4:50.26 Frida Flodström 87 Tureberg Malmö 16.3
4:50.78 Ida Lindström 86 Täby Västerås 1.2
4:50.85 Henrietta Plymoth 87 Malmö Malmö 25.1
4:52.18 Helena Sundh 80 Hässelby Sätra 16.2
4:52.45 Sandra Fransson 88 Växjö Malmö 25.1
4:52.56 Isabell Ahlström 81 Rånäs Västerås 23.2
4:52.71 Johanna Strömberg 87 Hälle Göteborg 19.1
4:52.79 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Malmö 16.3
4:53.04 Frida Karlsson 84 Mark Göteborg 8.12
4:53.36 Moa Westman 86 Rånäs Västerås 1.2
4:53.39 Nina Andersson 85 Helsingborg Göteborg 8.2
överlång bana
4:33.41§ Lena Nilsson 80 Täby Seattle, WA 8.3
4:44.34§ Kajsa Haglund 81 Heleneholm Ames, IA 8.3
4:49.72 Hanna Holst 85 Växjö Växjö 11.1
4:51.79 Linda Damgren 79 Hakarpspojkarna Växjö 11.1

1 mile

4:32.49 Johanna Nilsson 83 Högby Fayetteville, AR 15.3
4:49.79 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 22.2
5:00.30 Marie Nilsson 81 IF Göta Lincoln, NE 28.2
5:06.28 Petra Forsberg 80 Heby Jonesboro, AR 1.12
5:10.54 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Jonesboro, AR 25.1
5:17.23 Therese Forsberg 82 Heby Jonesboro, AR 25.1
5:19.23 Lisa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 1.2
överlång bana
4:33.41 Lena Nilsson 80 Täby Seattle, WA 8.3
4:44.34 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Ames, IA 8.3
4:59.57 Marie Nilsson 81 IF Göta Ames, IA 15.2

3000m

9:30.73 Lena Nilsson 80 Täby Fayetteville, AR 15.3
9:31.13 Malin Öhrn 69 Växjö Sätra 1.3
9:32.79 Hanna Karlsson 79 Malmö Sätra 1.3
9:40.86 Ulrika Johansson 75 Rånäs Sätra 1.3
9:54.27 Ulrika Mähler 75 Brännan Sätra 1.3
9:57.61 Linda Ström 77 Hässelby Sätra 1.3
9:57.85 Anna Rahm 81 Rånäs Sätra 1.3
9:57.94 Marie Nilsson 81 IF Göta Lincoln, NE 1.3
9:58.15 Anna Lindh 74 Rånäs Sätra 1.3
9:59.13 Lisa Blommé 78 Flemingsberg Chadron, NE 1.3
10:02.91 Catarina Asph 77 Mora Falun 18.1
10:06.67 Helena Olofsson 78 Jamtrennarna Sätra 15.2
10:11.63 Anna Stavlind 70 Kisa Sätra 8.2
10:15.42 Åsa Höög 71 Kumla Västerås 25.1
10:16.50 Louise Wiker 79 Hällefors LK Sätra 1.3
10:21.45 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 22.2
10:21.46 Karin Elf 80 Start Västerås 1.2
10:24.03 Anneli Fransson 78 Rånäs Västerås 1.2
10:24.42 Therese Forsberg 82 Heby Jonesboro, AR 1.3
10:43.19 Linda Ek 79 Enhörna Sätra 19.1
10:50.69 Eva Holgersson 64 Kisa Eskilstuna 16.2
10:59.72 Rebecca Johansson 81 IF Göta Norman, OK 18.1
11:07.76 Sara Ivarsson 84 Tingberg Göteborg 26.1
11:15.28 Helena Jonsson 64 Glasriket Eskilstuna 16.2
11:33.47 Evy Öberg 53 Akele Eskilstuna 16.2
överlång bana
9:13.55 Lena Nilsson 80 Täby Seattle, WA 1.2
10:14.56 Therese Forsberg 82 Heby Ames, IA 15.2
11:05.24 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Växjö 1.2
11:23.65 Katarina Nilsson 56 Högby Växjö 1.2

5000m

17:09.82 Lisa Blommé 78 Flemingsberg Lincoln, NE 24.1

60m häck/84.0

7.90 Susanna Kallur 81 Falun Glasgow, GBR 2.2
8.19 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 14.3
8.31 Anna Pettersson 77 Ymer Malmö 26.1
8.56 Lina Quick 80 Gefle Sätra 2.3
8.58 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Sätra 22.2
8.59 Paula Preisner 83 Ullevi Göteborg 1.2
8.66 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Malmö 26.1
8.67 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Västerås 23.2
8.68 Jennie Nilsson 84 Brännan Västerås 23.2
8.78 Malin Ericsson 80 Enköping Göteborg 8.2
8.86 Sara Gelin 80 Enköping Baton Rouge, LA 31.1
8.88 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 9.3
8.88 Lena Melin 72 Ullevi Malmö 22.2
8.91 Emma Hansson 86 Heleneholm Malmö 22.2
8.94 Therese Gustafsson 85 Kil Västerås 23.2
8.94 Johanna Sjöström 86 Västerås Sätra 15.2
8.96 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Västerås 23.2
9.02 Marie Barenfeld 85 Örebro Göteborg 9.3
9.02 Lena Berntsson 78 Ullevi Malmö 26.1
9.05 Louise Åkesson 80 KA2 Moscow, ID 8.3
9.08 Malin Marmbrandt 85 Enköping Västerås 2.2
9.08 Malin Svensson 78 Helsingborg Göteborg 9.3
9.10 Linda Fredriksson 71 Halmstad Malmö 19.1
9.10 Michelle Railsback 82 klubb? Nampa, ID 25.1
9.10 Erica Mårtensson 79 Växjö Växjö 1.2

Höjd

2.03 Kajsa Bergqvist 76 Tureberg Stockholm 18.2
1.89 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 14.3
1.87 Cecilia Axelsson 84 Helsingborg Västerås 23.2
1.85 Emma Green 84 Ullevi Västerås 23.2
1.78 Lena Johansson 79 Hässelby Kuortane, FIN 23.2
1.76 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Västerås 2.2
1.75 Angelica Johansson 83 Hälle Göteborg 8.2
1.74 Anna Alexson 87 Kyrkhult Malmö 18.1
1.74 Ebba Jungmark 87 Mölndal Malmö 25.1
1.73 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Malmö 15.2
1.73 Jenny Gunnarsson 85 Finish Västerås 23.2
1.71 Sofie Johansson 87 Wärnamo Malmö 18.1
1.71 Madelen Olsson 85 Kil Västerås 23.2
1.71 Daniella Eriksson 87 Enköping Västerås 26.1
1.71 Andrea Åhlin 86 Strömstad Malmö 15.3
1.71 Sofie Lundström 83 Västerås Västerås 26.1
1.69 Frida Brolin 85 Ärla Västerås 23.2
1.69 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne Västerås 19.1
1.69 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Lubbock, TX 7.2
1.69 Marie Norrman 81 Råby-Rekarne Nampa, ID 1.3
1.68 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Malmö 25.1
1.67 Linda Hagberg 83 Örebro Västerås 22.2
1.67 Anna Silén 88 Enköping Malmö 16.3
1.67 Emma Allvin 81 Gefle Jonesboro, AR 1.3
1.67 *Vala Flosadottir 78 Örgryte Göteborg 9.3
skoltävling

Stav

4.37 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Sätra 2.3
4.20 Hanna-Mia Persson 78 Kalmar Park Ridge, IL 2.2
4.15 Linda Persson 81 Växjö Malmö 25.1
4.06 *Vala Flosadottir 78 Örgryte Göteborg 8.2
3.95 Maria Rendin 82 Örgryte Malmö 16.2
3.84 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 16.2
3.83 Klara Persson 80 Spårvägen Sätra 2.2
3.81 Michelle Railsback 82 klubb? Pocatello, ID 1.2
3.65 Nadja Casadei 83 KA2 Karlskrona 9.3
3.65 Isabell Lilja 87 Malmö Malmö 16.2
3.65 Sophie Larup 86 Malmö Malmö 16.2
3.65 Ida Glemne 84 Växjö Malmö 16.2
3.64 Alissa White 74 Hässelby Sätra 2.3
3.61 Alisa Dimante 88 Malmö Malmö 15.3
3.56 Lotta Hultin 85 Hässelby Sätra 16.2
3.55 Louise Lundin 87 Göteborgs KIK Malmö 16.2
3.53 Ewa Warnquist 85 KA2 Sätra 2.3
3.51 Christina Garametsos 86 Malmö Malmö 16.3
3.50 Lisa Wälitalo 82 Umedalen Umeå 18.1
3.50 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Göteborg 2.2
3.46 Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK Västerås 23.2
3.39 Klara Blume 77 Bromma Sätra 2.3
3.36 Emelie Gustavsson 88 Malmö Malmö 25.1
3.35 Åsa Wilén 86 Örgryte Malmö 16.2
3.30 Linnea Weding-Holmgren 80 Ullevi Göteborg 2.2

Längd

6.61 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 14.3
6.14 Camilla Johansson 76 Växjö Sätra 2.3
6.05 Lina Quick 80 Gefle Sätra 2.3
6.05 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Sätra 2.3
5.94 Emma Rienas 82 IF Göta Sätra 2.3
5.92 Emma Hansson 86 Heleneholm Malmö 15.3
5.83 Malin Marmbrandt 85 Enköping Falun 23.3
5.83 Sara Brankell 81 Mölndal Västerås 23.2
5.77 Jessica Palm 82 IF Göta New York, NY 1.2
5.75 Anna Larsson 78 Ullevi Göteborg 9.3
5.72 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 26.1
5.69 Marie Barenfeld 85 Örebro Västerås 22.2
5.69 Sara Gelin 80 Enköping Houston, TX 15.2
5.69 Therese Gustafsson 85 Kil Västerås 22.2
5.64 Helena Rönner 80 Ullevi Cambridge, MA 15.2
5.62 Mfon Etim 85 Angered Göteborg 1.2
5.59 Erica Wall 80 Bollnäs Bollnäs 1.2
5.56 Madelen Nylander 84 Örbyhus Eskilstuna 6.1
5.55 Camilla Olsson 86 Malmö Malmö 26.1
5.55 Caroline Bryland 78 Heleneholm Malmö 16.2
5.54 Jana Cagin 79 Hässelby Riverdale, NY 22.2
5.53 Linda Berntsson 87 Varberg Göteborg 7.12
5.53 Malin Ericsson 80 Enköping Västerås 1.2
5.53 Michelle Railsback 82 klubb? Pocatello, ID 21.2
5.52 Helena Kristiansson 87 Malmö Malmö 26.1

Tresteg

13.54 Camilla Johansson 76 Växjö Stockholm 18.2
12.92 Mfon Etim 85 Angered Sätra 1.3
12.85 Kajsa Levin 83 Tranås Sätra 1.3
12.85 Anna Göransdotter Nilsson 77 Hellas Sätra 1.3
12.83 Sara Brankell 81 Mölndal Umeå 25.1
12.65 Roseline Olomina 78 Göteborgs KIK Seattle, WA 18.1
12.63 Helena Rönner 80 Ullevi Hanover, NH 2.3
12.47 Anna Wiberger 82 Mölndal Sätra 1.3
12.35 Moa Bergsten 83 Hammarby Sätra 1.3
12.22 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Västerås 19.1
12.14 Ellen Valgeborg 83 Enköping Sätra 1.3
12.13 Malin Larsson 77 Falun Falun 18.1
12.07 Anna Alexson 87 Kyrkhult Malmö 16.3
12.06 Madelen Nylander 84 Örbyhus Västerås 23.2
12.04 Angelica Ström 81 Gefle Bollnäs 8.3
11.87 Sara Gelin 80 Enköping Houston, TX 18.1
11.76 Malin Marmbrandt 85 Enköping Västerås 19.1
11.75 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Umeå 25.1
11.73 Anna Larsson 78 Ullevi Göteborg 15.2
11.70 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 16.2
11.67 Martina Wahnström 87 Ullevi Malmö 16.3
11.66 Johanna Rönner 82 Ullevi Göteborg 8.2
11.62 Annika Andersson 86 Hammarby Malmö 16.3
11.61 Marie Barenfeld 85 Örebro Västerås 23.2
11.60 Emily Karlsson 85 KA2 Malmö 25.1

Kula/4.0

16.39 Helena Engman 76 Riviera Sätra 1.3
16.06 Anna Söderberg 73 Ullevi Sätra 1.3
15.84 Linda Nestorsson 75 Ullevi Malmö 26.1
14.48 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 14.3
14.30 Sofie Lundström 83 Västerås Västerås 22.2
14.17 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Sätra 1.3
14.13 Maria Pettersson 77 Helsingborg Malmö 15.2
13.91 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Göteborg 8.2
13.86 Carolina Hjelt 86 Huddinge Västerås 19.1
13.78 Karin Larsson 81 Garphyttan Riverdale, NY 22.2
13.49 Karin Olsson 75 Helsingborg Sätra 1.3
13.45 Lina Engren 77 Hässelby Sätra 1.3
12.91 Mikaela Johansson 84 Ärla Västerås 23.2
12.78 Anneli Johansson 69 Ume FI Umeå 25.1
12.74 Marie Hilmersson 81 Hässelby Kearns, UT 25.1
12.71 *Uta Lenhardt 75 Heleneholm Malmö 26.1
12.68 Sara Wikström 84 Hässelby Sätra 11.1
12.56 Marie Barenfeld 85 Örebro Göteborg 9.3
12.51 Malin Renman 86 Östersund Ås 19.1
12.27 *Vala Flosadottir 78 Örgryte Göteborg 9.3
12.08 Caroline Höglund 85 Mölndal Göteborg 8.2
12.06 Veronica Karlsson 80 Strömsund Umeå 25.1
12.00 Martina Efraimsson 85 Motala Västerås 23.2
11.90 Josefin Sundh 77 Södertälje IF Nyköping 21.12
11.86 Betty Öhlén 85 Sundsvall Umeå 25.1
obekräftat

Vikt/10

18.71 Anna Söderberg 73 Ullevi Sätra 2.3
15.92 Cecilia Nilsson 79 Ymer Karlstad 16.2
15.87 Catarina Andersson 77 Heleneholm Sätra 2.3
15.25 Emma Olsson 83 Västerås Nyköping 15.2
14.60 Karin Engström 83 IF Göta Karlstad 16.2
14.26 Linda Wijkander 83 Klippan Sätra 2.3
14.07 Annika Hjelm 86 Huddinge Västerås 19.1
13.94 Ida Hellgren 85 Ullevi Göteborg 15.2
13.75 Helena Engman 76 Riviera Sätra 2.3
13.54 Josefin Berg 85 Östhammar Sätra 2.3
13.30 Caroline Höglund 85 Mölndal Karlstad 20.2
12.64 Lovisa Persson 84 Halmstad Karlstad 20.2
12.42 Merja Moilanen 83 Mölndal Göteborg 15.2
12.23 Linda Eriksson 87 Nyköping Nyköping 15.2
11.97 Mikaela Johansson 84 Ärla Nyköping 15.2

Femkamp/K

4.933 Carolina Klüft 83 Växjö Birmingham, GBR 14.3
3.682 Marie Barenfeld 85 Örebro Göteborg 9.3
3.678 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 9.3
3.614 Malin Svensson 78 Helsingborg Helsinki, FIN 15.2
3.610 Therese Gustafsson 85 Kil Göteborg 9.3
3.607 *Vala Flosadottir 78 Örgryte Göteborg 9.3
3.319 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Göteborg 9.3
3.284 Karin Larsson 81 Garphyttan Roxbury, MA 8.3
3.238 Johanna Höglund 84 Upsala Göteborg 9.3
3.171 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Göteborg 9.3
3.143 Annette Ekberg 81 Lidingö Vermillion, SD 10.1
3.127 Anna Larsson 78 Ullevi Göteborg 9.3
3.119 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Göteborg 9.3
3.050 Johanna Rönner 82 Ullevi Göteborg 9.3
2.992 Maria Rendin 82 Örgryte Göteborg 9.3
2.854 Åsa Lundgren 82 Råby-Rekarne Göteborg 9.3
2.791 Malin Rosenberg 84 Huddinge Göteborg 9.3
2.762 Charlotte Fougberg 85 Göteborgs KIK Göteborg 9.3
2.731 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Göteborg 9.3
2.632 Sara Josefsson 84 Kville Göteborg 9.3
2.589 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Göteborg 9.3
2.584 Josefin Falkevi 84 Göteborgs KIK Göteborg 9.3
2.532 Karin Rydh 85 Malmö Göteborg 9.3
2.500 Ellinore Hallin 87 Enköping Göteborg 9.3
2.336 Angelica Lindau 85 Enköping Göteborg 9.3
överlång bana
3.316 Sofia Klüft 85 Växjö Växjö 5.1
2.582 Therése Olsson 85 Växjö Växjö 5.1

>