Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F14 UTE 2003

Årsbästa F14 2003

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 30 NOV, 2003
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2003.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1984-85, P17/F17: Födda 1986-87, P15/F15: Födda 1988, P14/F14: Födda 1989 - plus ev 90:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.53 Linnéa Collin 89 Helsingborg Göteborg/U 5.7
12.54 Matilda Hultgren 89 Ymer Göteborg/U 5.7
12.66 Emelie Rexelius 89 Malmö Landskrona 31.5
12.71 Matilda Johansson 89 Eksjö Södra Värnamo 21.9
12.75 Josefin Magnusson 89 Södra Sandby Landskrona 31.5
12.78 Sanna Jansson 89 Örebro Göteborg/U 5.7
12.79 Emilie Andersson 89 Kungsängen Västerås 10.8
12.80 Patricia Strenius 89 KA2 Göteborg/U 5.7
12.80 Julia Tollin 89 Östersund Gävle 19.7
12.81 Mimmi Rönn 89 Tureberg Sollentuna 31.5
12.81 Madelene Jönsson 89 Kronan Landskrona 31.5
12.89 Linda Fransson 89 Umedalen Umeå 10.6
12.92 Izehi Ileso 89 Angered Angered 30.8
12.93 Anna Eriksson 89 Ystad Trelleborg 20.9
12.94 Gabriela Casadei 89 KA2 Göteborg/U 5.7
12.94 Sofia Thorin 89 Kil Göteborg/U 5.7
12.95 Dima Yassin 89 Växjö Värnamo 21.9
12.98 Johanna Lillienberg 89 Huddinge Kalmar 27.9
12.99 Paula Tolj 89 Solna Enskede 23.8
12.99 Angelica Roos 89 Rigor Lerum 10.8
okänd vind
12.72 Angelica Roos 89 Rigor Varberg 24.8
12.84 Angelica Roos 89 Rigor Varberg 24.8
12.97 Sanna Dünesius 89 Östersund Sundsvall ??.8
medvind
12.51 Matilda Hultgren 89 Ymer Vellinge 6.9
12.64 Matilda Johansson 89 Eksjö Södra Vellinge 7.9
12.68 Linda Fransson 89 Umedalen Sundsvall 30.8
12.69 Angelica Roos 89 Rigor Vellinge 7.9
12.71 Paula Tolj 89 Solna Eskilstuna 20.9
12.71 Julia Tollin 89 Östersund Sundsvall 30.8
12.73 Emilie Andersson 89 Kungsängen Enskede 23.8
12.74 Anna Eriksson 89 Ystad Trelleborg 20.9
12.75 Sofia Peterson 89 Hammarby Enskede 14.6
12.76 Dima Yassin 89 Växjö Högby 18.5
12.79 Patricia Strenius 89 KA2 Karlshamn 14.6
12.81 Johanna Lillienberg 89 Huddinge Kalmar 27.9
12.81 Natalie Jägerdal 89 Malmö Trelleborg 20.9
12.86 Gladys Bamane 89 Spårvägen Enskede 23.8
12.88 Sanna Dünesius 89 Östersund Sundsvall 30.8
12.89 Linnea Svensson 89 Lerum Göteborg/R 14.6
12.97 Ann-Sofie Jansson 89 Hofors Gävle 6.9
12.98 Emma Lagerqvist 89 Åhus Trelleborg 20.9

300m

41.55 Matilda Hultgren 89 Ymer Vellinge 6.9
42.08 Sanna Jansson 89 Örebro Göteborg/U 6.7
42.26 Linnea Collin 89 Helsingborg Klippan 8.6
42.36 Sanna Dünesius 89 Östersund Krokom 6.9
42.42 Sofia Thorin 89 Kil Eskilstuna 21.9
42.43 Lisa Forsberg 89 Falun Gävle 19.7
42.43 Josefin Magnusson 89 Södra Sandby Vellinge 6.9
42.64 Matilda Johansson 89 Eksjö Södra Eksjö 24.8
42.69 Johanna Wallin 89 Heleneholm Vellinge 15.6
42.86 Izehi Ileso 89 Angered Göteborg/U 6.7
43.11 Julia Tollin 89 Östersund Västerås 10.8
43.22 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjden Göteborg/U 6.7
43.25 Julia Sjöholm 89 Pallas Vellinge 6.9
43.32 Paula Tolj 89 Solna Enskede 24.8
43.40 Johanna Riex 89 Eslöv Klippan 8.6
43.49 Frida Persson 89 Helsingborg Helsingborg 13.7
43.50 Fatima Lamin-Kamara 89 Flen Södertälje 31.8
43.53 Magdalena Norberg 89 Skellefteå Sundsvall 31.8
43.56 Linda Fransson 89 Umedalen Sundsvall 31.8
43.57 Emilia Eliasson 89 Brännan Sollefteå 9.6
Manuell tidtagning

800m

2:16.70 Emelie Rexelius 89 Malmö Göteborg/U 4.7
2:16.89 Matilda Åkerberg 89 Villstad Halmstad 19.7
2:17.42 Sara Sjöqvist 89 Täby Västerås 8.8
2:18.73 Lisa Forsberg 89 Falun Eskilstuna 20.9
2:21.64 Rebecca Johansson 90 Lidköping Göteborg/U 4.7
2:22.20 Therese Sjöström 89 Kvarnsveden Göteborg/U 4.7
2:22.55 Pernilla Ahlm 89 Sävedalen Vellinge 6.9
2:22.64 Lisa Wikner 89 Gottsunda Eskilstuna 20.9
2:23.7m Catrin Fahlén 89 Hammarby Stockholm/K 18.5
2:23.89 Josefine Koskinen 89 IFK Södertälje Södertälje 30.8
2:24.49 Rebecka Jonsson 89 Wärnamo Värnamo 9.6
2:24.67 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjden Lerum 31.5
2:25.40 Sofie Erenlöf 89 Gefle Sollentuna 1.6
2:25.8m Sandra Lundberg 89 Mälarö Stockholm/K 18.5
2:25.87 Hanna Keiser 89 Järna Kil 1.6
2:26.23 Ida Verwijst 89 Upsala Uppsala 13.9
2:26.56 Ronja Fjellner 89 Slagnäs Skellefteå 27.7
2:26.83 Helena Haponen 89 Tureberg Göteborg/U 4.7
2:27.20 Emelie Stenqvist 89 Hjorten Göteborg/U 4.7
2:27.26 Jenny Jakobsson 89 Kalix SK Sundsvall 30.8

2000m

6:42.18 Matilda Åkerberg 89 Villstad Göteborg/U 6.7
6:44.50 Therese Sjöström 89 Kvarnsveden Mora 7.9
6:45.64 Emmy Ströberg 90 Heros Mora 7.9
6:55.84 Jenny Jakobsson 89 Kalix SK Sundsvall 31.8
6:55.86 Sara Sjöqvist 89 Täby Göteborg/U 6.7
7:00.10 Ida Verwijst 89 Upsala Västerås 10.8
7:02.1m Hanna Reimertz 90 Kongahälla Ängelholm 3.8
7:03.44 Pernilla Ahlm 89 Sävedalen Vellinge 7.9
7:04.81 Camilla Andersson 90 Kongahälla Halmstad 20.7
7:05.04 Johanna Sandén 89 Sävedalen Vellinge 7.9
7:06.34 Emelie Stenqvist 89 Hjorten Vellinge 7.9
7:06.7m Sandra Lundberg 89 Mälarö Eskilstuna 21.9
7:09.9m Evelina Menning 89 Bålsta Eskilstuna 21.9
7:10.65 Paulina Lennartsson 89 Eslöv Vellinge 7.9
7:10.71 Maria Jangsten 89 Sävedalen Vellinge 7.9
7:11.25 Evelina Månsson 89 Södra Sandby Vellinge 7.9
7:12.90 Rebecka Jonsson 89 Wärnamo Vellinge 7.9
7:14.66 Sofia Dolfe 90 KA2 Karlskrona 29.6
7:16.5m Johanna Öqvist 89 Ununge Eskilstuna 21.9
7:20.10 Angelica Magito 89 Villstad Vellinge 7.9

1500m hinder/76.2

5:27.39 Ida Verwijst 89 Upsala Eskilstuna 27.8
5:30.11 Frida Persson 89 Helsingborg Västerås 10.7
5:43.88 Emilia Pettersson 89 Märsta Uppsala 24.8
5:47.36 Johanna Öqvist 89 Ununge Uppsala 24.8
5:55.04 Sofia Borg 89 Lidköping Lerum 31.5
6:16.39 Alexandra Axell 89 Lerum Kungälv 22.6
6:30.3m Emelie Näsström 90 Sollefteå Sollefteå 30.7
6:35.5m Jennifer Tarberg 90 Sollefteå Sollefteå 30.7
7:04.91 Jennifer Jönsson 89 Udd Karlshamn 10.5

80m häck/76.2

11.88 Johanna Riex 89 Eslöv Vellinge 6.9
12.09 Helena Wallenberg 89 Finish Vellinge 6.9
12.26 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Vellinge 6.9
12.29 Gabriela Casadei 89 KA2 Vellinge 6.9
12.42 Fatima Makakala 89 Hammarby Eskilstuna 21.9
12.46 Rebecca Leissner 89 Ullevi Göteborg/U 6.7
12.47 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Vellinge 6.9
12.51 Frida Persson 89 Helsingborg Vellinge 6.9
12.51 Emilie Andersson 89 Kungsängen Eskilstuna 2.8
12.55 Sanna Dünesius 89 Östersund Sundsvall 31.8
12.58 Anna-Karin Barchéus 89 Boden Gävle 20.7
12.69 Josefin Svensson 89 Hjorten Kalmar 27.9
12.71 Linnea Svensson 89 Lerum Lerum 31.5
12.80 Lisa Svensson 89 Mariestad Karlstad 24.8
12.80 Hanna Tjernell 89 Hellas Lerum 31.5
12.81 Rebecca Salmonson 89 Strömstad Kil 3.8
12.89 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Eskilstuna 21.9
12.95 Kristina Eriksson 89 Rånäs Eskilstuna 21.9
13.00 Maria Ljung 89 Västerås Eskilstuna 21.9
13.03 Sanna Jansson 89 Örebro Garphyttan 14.6
13.03 Rebecca Strand 89 Karlskoga Eskilstuna 21.9
okänd vind
12.36 Fatima Makakala 89 Hammarby Upplands Väsby 27.9
12.58 Lisa Svensson 89 Mariestad Vellinge 6.9
12.77 Sarah Håkansson 89 Finish Vellinge 6.9
12.94 Sarah Håkansson 89 Finish Halmstad 20.7
medvind
12.04 Fatima Makakala 89 Hammarby Enskede 24.8
12.21 Gabriela Casadei 89 KA2 Vellinge 6.9
12.29 Emilie Andersson 89 Kungsängen Enskede 24.8
12.51 Sanna Dünesius 89 Östersund Krokom 7.9
12.61 Sarah Håkansson 89 Finish Vellinge 6.9
12.65 Tina Olsson 89 Växjö Vellinge 6.9
12.89 Kristin Hallberg 89 Östersund Krokom 7.9

300m häck/76.2

46.03 Johanna Riex 89 Eslöv Vellinge 7.9
46.47 Sanna Jansson 89 Örebro Gävle 20.7
46.62 Frida Persson 89 Helsingborg Vellinge 7.9
46.71 Sanna Dünesius 89 Östersund Östersund 13.8
47.04 Gabriela Casadei 89 KA2 Vellinge 7.9
47.20 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Norrköping 23.8
47.52 Sofie Erenlöf 89 Gefle Gävle 6.9
47.70 Anna-Karin Barchéus 89 Boden Sundsvall 30.8
47.83 Ronja Fjellner 89 Slagnäs Sundsvall 30.8
48.18 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Vellinge 7.9
48.24 Izehi Ileso 89 Angered Göteborg/U 4.7
48.39 Emmy Koskinen 89 IFK Södertälje Norrköping 23.8
49.22 Josefin Svensson 89 Hjorten Villstad 10.8
49.53 Tina Olsson 89 Växjö Vellinge 7.9
50.25 Emilia Pettersson 89 Märsta Uppsala 23.8
50.64 Amanda Kärlin 89 Valbo Sundsvall 30.8
50.68 Anna Pärsdotter 89 Solna Enskede 23.8
50.83 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Karlstad 23.8
51.09 Elin Söderqvist 90 Heleneholm Landskrona 31.5
51.22 Elin Jarenfors 89 Tanum Uddevalla 14.6

Höjd

1.70 Ellen Björklund 90 Lund Graz, AUT 2.7
1.66 Åse Thorsen 89 Lerum Vellinge 7.9
1.63 Josefin Svensson 89 Hjorten Vellinge 7.9
1.63 Sofia Kask 89 Lund Vellinge 7.9
1.62 Frida Engman 90 Stål Eskilstuna 21.9
1.61 Stina Ekholm 89 Ullevi Göteborg/R 14.6
1.61 Elin Ledskog 90 Linköping Tranås 28.9
1.60 Anna-Karin Sörling 89 Ärla Södertälje 31.8
1.60 Amanda Högström 89 Sundsvall Sundsvall 30.8
1.60 Anna Pärsdotter 89 Solna Västerås 13.9
1.60 Caroline Stenvall 89 Boden Skellefteå 26.7
1.60 Sanna Jansson 89 Sunne Filipstad 20.7
1.60 My Nordström 90 Tiwaz Ljungsbro 21.9
1.58 Karin Andersson 89 Fjugesta Örebro 28.6
1.58 Emelie Andersson-Hildeby 90 Tumba Nynäshamn 9.8
1.58 Emilia Bengtsson 89 Kullen Halmstad 20.7
1.58 Sandra Andersson 90 Arvika Halmstad 20.7
1.58 Ann-Britt Andersson 89 Varberg Varberg 24.8
1.57 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Nyköping 14.9
1.57 Jenny Olsson 89 Dals Södra Vellinge 7.9
1.57 Maria Ljung 89 Västerås Eskilstuna 21.9
skoltävling
1.57 Kristina Eriksson 89 Rånäs Norrrtälje 17.9

Stav

3.20 Nathalie Kogut-Rosberg 89 Malmö Växjö 29.5
3.20 Amanda Forsman 90 Skellefteå Boden 10.8
3.15 Erika Drageryd 89 Örebro Eskilstuna 20.9
3.10 Hanna Påhlsson 89 Malmö Vellinge 6.9
3.00 Sophie Lewin 89 Malmö Vellinge 6.9
2.89 Kristin Hallberg 89 Östersund Stockholm/S 19.8
2.80 Emilie Palm 89 Stocksäter Garphyttan 15.6
2.75 Moa Thorstensson 90 Spårvägen Stockholm/K 9.9
2.70 Linda Pettersson 90 Stocksäter Garphyttan 15.6
2.70 Anneli Eklund 89 Stocksäter Eskilstuna 20.9
2.70 Mette Ericsson 90 Trelleborg Vellinge 6.9
2.60 Emelie Erdeljac 89 Göteborgs KIK Vellinge 6.9
2.60 Sanna Jansson 89 Örebro Garphyttan 15.6
2.58 Emelie Damgård 90 Kvarnsveden Göteborg/U 5.7
2.50 Victoria Bengtsson 90 Växjö Vellinge 6.9
2.50 Cecilia Horak 90 Sävedalen Göteborg/S 24.8
2.50 Elin Nygren 90 Söderhamn Järvsö 14.9
2.45 Linda Carlsson 90 Ymer Halmstad 19.7
2.40 Frida Viklund 89 Bromma Stockholm/K 9.9
2.40 Caroline Falk 89 Arvika Eskilstuna 20.9
2.40 Molly Östlin 90 Söderhamn Järvsö 14.9
2.40 Nina Ljung 89 Arvika Eskilstuna 20.9

Längd

5.55 Almirka Topcagic 89 Malmö Göteborg/U 5.7
5.51 Gabriela Casadei 89 KA2 Göteborg/U 5.7
5.42 Emilie Andersson 89 Kungsängen Eskilstuna 20.9
5.35 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Göteborg/U 5.7
5.25 Sanna Jansson 89 Örebro Göteborg/U 5.7
5.21 Josefin Svensson 89 Hjorten Vellinge 6.9
5.20 Johanna Riex 89 Eslöv Klippan 8.6
5.20 Cecilia Härdén 89 Tureberg Eskilstuna 20.9
5.19 Ann-Sofie Jansson 89 Hofors Gävle 7.9
5.18 Jenna Glensby 89 Växjö Vellinge 6.9
5.15 Emma Sjöberg 89 Östersund Gävlee 19.7
5.15 Anna Eriksson 89 Ystad Klippan 8.6
5.14 Linda Fransson 89 Umedalen Umeå 10.6
5.14 Linnéa Svensson 89 Lerum Vellinge 6.9
5.13 Fatima Makakala 89 Hammarby Eskilstuna 20.9
5.06 Patricia Strenius 89 KA2 Skruv 17.5
5.06 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Nässjö 24.5
5.05 Mirabella Jauhiainen 89 Tväråselet Luleå 16.8
5.02 Marie Pettersson 89 Säffle Karlskoga 7.9
5.01 Emilia Eliasson 89 Brännan Sollefteå 9.6
medvind
5.34 Linda Fransson 89 Umedalen Umeå 31.5
5.33 Sanna Jansson 89 Örebro Glanshammar 19.6
5.33 Anna Eriksson 89 Ystad Vellinge 6.9
5.28 Dima Yassin 89 Växjö Vellinge 6.9
5.23 Jenna Glensby 89 Växjö Vellinge 6.9
5.20 Patricia Strenius 89 KA2 Skruv 17.5
5.08 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Norrköping 10.5
5.08 Hanna Tjernell 89 Hellas Enskede 24.8
5.03 Pernilla Sörman 89 Glanshammar Glanshammar 7.9
skoltävling
5.17 Kristina Eriksson 89 Rånäs Norrtälje 17.9

Tresteg

11.22 Johanna Riex 89 Eslöv Ängelholm 3.8
11.10 Izehi Ileso 89 Angered Göteborg/U 4.7
10.89 Fatima Makakala 89 Hammarby Eskilstuna 21.9
10.73 Emilie Andersson 89 Kungsängen Stockholm/S 20.8
10.70 Josefin Svensson 89 Hjorten Jönköping 13.9
10.67 Sara Vickman 89 Örebro Eskilstuna 21.9
10.60 Joanna Nydén 89 Wedevåg Eskilstuna 21.9
10.55 Jenna Glensby 89 Växjö Vellinge 6.9
10.50 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Norrköping 17.6
10.48 Emelie Svensson 89 Tanum Helsingborg 11.7
10.38 Lovisa Gårlin 89 Tjalve Norrköping 30.8
10.26 Johanna Johansson 89 Wedevåg Eskilstuna 21.9
10.24 Mia Callenberg 89 Lerum Göteborg/U 4.7
10.23 Anna Hultberg 89 Katrineholm Södertälje 30.8
10.21 Emilia Eliasson 89 Brännan Västerås 8.8
10.19 Evelina Menning 89 Bålsta Uppsala 14.9
10.16 Camilla Andreasson 89 Hagunda Eskilstuna 21.9
10.14 Jessica Enlund 89 Gefle Kvarnsveden 14.6
10.12 Pernilla Sörman 89 Glanshammar Vretstorp 10.8
10.11 Hanna Tjernell 89 Hellas Uppsala 29.6
10.11 Sanna Dünesius 89 Östersund Krokom 7.9
okänd vind
10.35 Emilia Eliasson 89 Brännan Piteå 29.5
medvind
10.99 Fatima Makakala 89 Hammarby Eskilstuna 21.9
10.86 Jenna Glensby 89 Växjö Vellinge 7.9
10.85 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Motala 10.6
10.56 Camilla Andreasson 89 Hagunda Eskilstuna 21.9
10.32 Rebecka Strand 89 Karlskoga Karlskoga 7.9
10.12 Emelie Madsen 89 Södra Vi Vellinge 7.9

Kula/3.0

12.29 Elisabeth Brånsgård 89 Fjugesta Garphyttan 15.6
11.82 Therés Christensson 89 Trollhättans SK Falköping 23.8
11.74 Sanna Jansson 89 Örebro Vretstorp 18.5
11.55 Malin Wiberg 89 Färjestaden Villstad 4.10
11.29 Rebecca Holmquist 89 Mölndal Lerum 10.8
11.24 Mirabella Jauhiainen 89 Tväråselet Östersund 14.6
11.23 Sanne Petersson 89 Pallas Lund 31.8
11.20 Sandra Andersson 90 Arvika Oslo, NOR 22.6
11.16 Therese Holmqvist 89 Angered Göteborg/S 24.8
11.01 Elin Jarenfors 89 Tanum Frändefors 18.6
10.94 Emilie Andersson 89 Kungsängen Enskede 23.8
10.81 Hanna Tjernell 89 Hellas Enskede 23.8
10.66 Erica Andersson 90 Kalmar Helsingborg 11.7
10.64 Anna Wessman 89 Växjö Värnamo 21.9
10.62 Amanda Persson 89 Halmstad Vellinge 7.9
10.44 Amanda Högström 89 Sundsvall Sundsvall 31.8
10.43 Petra Öberg 89 Nyköping Eskilstuna 21.9
10.41 Erika Drageryd 89 Örebro Glanshammar 6.9
10.41 Simona Geries 89 Skade Järvsö 14.9
10.32 Sarah Lindberg 89 Bore Karlskoga 8.6

Diskus/0.6

46.39 Sarah Lindberg 89 Bore Eskilstuna 20.9
40.37 Elisabeth Brånsgård 89 Fjugesta Katrineholm 9.6
37.76 Sandra Andersson 90 Arvika Eskilstuna 20.9
37.63 Simona Geries 89 Skade Järvsö 13.9
36.07 Sanne Petersson 89 Pallas Trelleborg 21.9
36.05 Alexandra Axell 89 Lerum Vellinge 7.9
35.97 Erica Andersson 90 Kalmar Skruv 17.5
34.82 Amanda Persson 89 Halmstad Vellinge 7.9
34.79 Frida Åkerström 90 Nynäshamn Eskilstuna 20.9
34.01 Mersiha Tenic 89 Tiwaz Norrköping 24.8
33.53 Camilla Dahlén 89 Hammarby Högby 16.7
33.29 Therés Christensson 89 Trollhättans SK Alingsås 10.8
33.12 Anna Wessman 89 Växjö Växjö 8.7
33.10 Malin Wiberg 89 Färjestaden Villstad 10.8
32.97 Matilda Lööke 90 Valbo Gävle 6.9
32.88 Linnea Börjesson 90 Fjugesta Eskilstuna 20.9
32.47 Emma Wallin 90 Kungsängen Eskilstuna 20.9
32.46 Rebecka Adin 89 Angered Vellinge 7.9
32.43 Nina Ljung 89 Arvika Arvika 23.9
32.31 Rebecca Hallberger 89 Svenljunga Vellinge 7.9

Slägga/3.0

42.81 Petra Öberg 89 Nyköping Halmstad 19.7
38.86 Sarah Lindberg 89 Bore Västerås 9.8
36.94 Nathalie Heinonen 89 Märsta Västerås 9.8
36.92 Therese Holmqvist 89 Angered Vellinge 6.9
35.90 Amanda Persson 89 Halmstad Halmstad 19.7
34.52 Linn Wennbom 89 Valö Gävle 16.8
34.42 Emma Lundkvist 89 Alvesta Villstad 9.8
33.49 Ida Johansson 89 Iggesund Västerås 9.8
33.13 Linda Olsson 89 Bore Arvika 27.7
32.49 Anna Wessman 89 Växjö Vellinge 6.9
32.44 Sara Samuelsson 89 IK Sisu Södra Vi 4.10
32.40 Joanna Nydén 89 Wedevåg Eskilstuna 21.9
31.49 Patricia Wiedel 89 Trelleborg Trelleborg 21.9
30.12 Sofie Erenlöf 89 Gefle Järvsö 14.9
30.00 Sandra Andersson 90 Arvika Arvika 23.9
29.34 Johanna Falk 89 Bottnaryd Jönköping 27.5
29.26 Frida Sjögren 89 Likenäs Karlskoga 7.9
28.39 Camilla Nilsson 89 Timrå Ånge 2.8
28.18 Tone Granquist 89 Udd Vellinge 6.9
28.16 Janna Pikkarainen 89 Hammarby Sollentuna 1.6

Spjut/400

42.70 Ellinor Widh 90 Eslöv Ängelholm 2.8
41.55 Amanda Högström 89 Sundsvall Härnösand 26.6
41.51 Pernilla Ahlm 89 Sävedalen Vellinge 6.9
41.04 Anna Wessman 89 Växjö Villstad 9.8
40.36 Sarah Lindberg 89 Bore Västerås 10.8
38.78 Therese Holmqvist 89 Angered Göteborg/U 5.7
38.25 Josefine Westelind 90 Ängelholm Ängelholm 28.9
37.72 Sofie Linnér 90 Sollefteå Örnsköldsvik 13.9
37.25 Sofia Eriksson 89 Hellas Eskilstuna 20.9
36.92 Elisabeth Höglund 90 IF Göta Arvika 27.7
36.58 Matilda Lööke 90 Valbo Gävle 20.7
36.20 Jennifer Tarberg 90 Sollefteå Sollefteå 9.6
35.94 Tina Olsson 89 Växjö Vellinge 6.9
35.72 Elisabeth Brånsgård 89 Fjugesta Göteborg/U 5.7
35.55 Jannica Nilsson 89 Eslöv Vellinge 6.9
35.51 Simona Geries 89 Skade Gävle 7.9
35.15 Matilda Gunnarsson 90 Västerås Gävle 16.8
34.55 Angelica Roos 89 Rigor Varberg 24.8
33.73 Johanna Gustafsson 90 Strömstad Vellinge 6.9
33.62 Linn Wennbom 89 Valö Uppsala 24.8

Sexkamp/F15

4.425 Josefin Svensson 89 Hjorten Villstad 5.10
3.937 Johanna Riex 89 Eslöv Eslöv 3.6
3.936 Sofie Erenlöf 89 Gefle Gävle 21.9
3.892 Elin Jarenfors 89 Tanum Uddevalla 21.9
3.847 Erika Drageryd 89 Örebro Glanshammar 7.9
3.800 Simona Geries 89 Skade Gävle 21.9
3.797 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Uddevalla 21.9
3.726 Fatima Makakala 89 Hammarby Enköping 13.7
3.698 Malin Wiberg 89 Färjestaden Villstad 5.10
3.697 Alexandra Axell 89 Lerum Uddevalla 21.9
3.654 Karin Andersson 89 Fjugesta Glanshammar 7.9
3.474 Camilla Andréasson 89 Hagunda Enköping 13.7
3.462 Kristina Eriksson 89 Rånäs Enköping 13.7
3.279 Joanna Nydén 89 Wedevåg Glanshammar 7.9
3.023 Pernilla Sörman 89 Glanshammar Glanshammar 7.9
3.009 Linnea Svensson 89 Lerum Lerum 25.5
2.939 Jessica Enlund 89 Gefle Gävle 21.9
2.830 Åse Thorsen 89 Lerum Lerum 25.5

>