Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F15 UTE 2003

Årsbästa F15 2003

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 27 OKT, 2003
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2003.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1984-85, P17/F17: Födda 1986-87, P15/F15: Födda 1988, P14/F14: Födda 1989 - plus ev 90:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.34 Anette Broselid 88 Färjestaden Stockholm/S 14.9
12.51 Ronja Gartsjö 88 Malmö Malmö/He 17.8
12.52 Julia Skugge 88 Glanshammar Göteborg/U 5.7
12.58 Mariama Sambou 88 Huddinge Kalmar 27.9
12.59 Anna Wemmert 88 Helsingborg Malmö/He 17.8
12.63 Malin Olsson 88 Kil Göteborg/U 5.7
12.64 Lisa Nilsson 88 Tureberg Göteborg/U 5.7
12.65 Josefin Johansson 88 Ed Göteborg/U 5.7
12.69 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Västerås 10.8
12.72 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Malmö/He 17.8
12.75 Nina Fjellner 88 Slagnäs Göteborg/U 5.7
12.76 Maria Gustafsson 88 Gillberga-Lista Eskilstuna 15.6
12.86 Elin Backman 88 Helsingborg Trelleborg 20.9
12.88 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Enskede 11.6
12.88 Viktoria Waldemarsson 88 Klippan Simrishamn 10.8
12.89 Victoria Bülow 88 Falun Göteborg/U 5.7
12.91 Åse Lundin 88 Göteborgs KIK Lerum 31.5
12.93 Frida Svensson 88 Växjö Skruv 17.5
12.94 Louise Johansson 88 Umedalen Umeå 10.6
13.08 Caroline Jansson 88 Göteborgs KIK Göteborg/R 14.6
medvind
12.22 Anette Broselid 88 Färjestaden Helsingborg 13.7
12.39 Anna Wemmert 88 Helsingborg Helsingborg 13.7
12.41 Mariama Sambou 88 Huddinge Kalmar 27.9
12.46 Malin Olsson 88 Kil Karlstad 23.8
12.53 Josefin Johansson 88 Ed Karlstad 23.8
12.54 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Göteborg/U 5.7
12.60 Maria Gustafsson 88 Gillberga-Lista Örebro 9.6
12.79 Natalie Ljunggren 88 Bromma Stockholm/K 10.5
12.79 Viktoria Waldemarsson 88 Klippan Simrishamn 10.8
12.81 Åse Lundin 88 Göteborgs KIK Göteborg/R 14.6
12.83 Elina Assenova-Wahlström 88 Västerås Göteborg/U 5.7
12.95 Jasmine Andersson 88 Kalmar Karlskrona 28.6
12.96 Lina Nätterlund 88 Gefle Gävle 6.9
12.99 Christine Fransson 88 Sundsvall Stockholm/S 14.9
12.99 Frida Hjelm 88 Oskarshamn Kalmar 27.9
13.04 Caroline Jansson 88 Göteborgs KIK Göteborg/R 14.6
13.04 Linda Gustavsson 88 Mölndal Halmstad 19.7
13.07 Sabrina Nkondola 88 Huddinge Kalmar 27.9

300m

40.44 Anette Broselid 88 Färjestaden Malmö/He 16.8
40.90 Anna Berg 88 Täby Göteborg/U 6.7
41.04 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Göteborg/U 6.7
41.44 Camilla Eriksson 88 Västerås Malmö/He 16.8
41.62 Malin Olsson 88 Kil Kil 2.8
41.73 Nina Fjellner 88 Slagnäs Göteborg/U 6.7
41.89 Mariama Sambou 88 Huddinge Stockholm/S 13.9
41.90 Sofie Jansson 88 Valbo Gävle 19.7
41.95 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Stockholm/S 13.9
41.98 Frida Svensson 88 Växjö Kalmar 31.5
42.08 Linnea Halvarsson 88 Tureberg Enskede 31.8
42.11 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Göteborg/U 6.7
42.39 Lina Nätterlund 88 Gefle Gävle 19.7
42.59 Elin Elmqvist 88 Lund Lund 30.8
42.96 Desirée Edén 88 Kvarnsveden Kvarnsveden 14.6
43.00 Anna Wemmert 88 Helsingborg Halmstad 20.7
43.11 Beatrice Enckell 88 Udd Helsingborg 13.7
43.35 Elin Sundeqvist 88 Upsala Uppsala 24.8
43.41 Malin Bjergestam 88 Kil Örebro 28.6
43.66 Erika Jonasson 88 Växjö Växjö 19.8

800m

2:13.25 Anna Berg 88 Täby Malmö/He 17.8
2:13.33 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Malmö/He 17.8
2:13.65 Sandra Fransson 88 Växjö Stockholm/S 13.9
2:18.71 Sofia Kaneberg 88 Tyresö Göteborg/U 4.7
2:19.27 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Malmö/He 17.8
2:19.63 Sofia Lilja 88 Kville Malmö/He 17.8
2:20.16 Malin Bjergestam 88 Kil Stockholm/S 13.9
2:20.53 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Malmö/He 16.8
2:20.59 Elin Elmqvist 88 Lund Malmö/He 17.8
2:21.00 Linda Johansson 88 Ängelholm Stockholm/S 13.9
2:22.26 Emma Mellgren 88 Wedevåg Stockholm/S 12.9
2:22.95 Sara Berg 88 Rigor Göteborg/U 4.7
2:23.09 Emma Lundin 88 Lidingö Stockholm/S 12.9
2:23.38 Sandra Hobro 88 Tyresö Eskilstuna 15.6
2:23.41 Elina Nygren 88 Ärla Nyköping 20.9
2:24.60 Maria Söderström 88 Täby Sollentuna 1.6
2:25.0m Ann-Sofie Gimdalen 88 Täby Stockholm/K 18.5
2:25.12 Maja Armandt 88 Tyresö Sollentuna 1.6
2:25.20 Ida Andreasson 88 Eksjö Södra Kalmar 17.7
2:25.23 Sandra Thudén 88 Motala Stockholm/S 12.9

2000m

6:24.5m Sandra Nilsson 88 Björnstorp Ängelholm 3.8
6:27.38 Sandra Fransson 88 Växjö Stockholm/S 14.9
6:42.24 Sofia Kaneberg 88 Tyresö Göteborg/U 6.7
6:47.82 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Lidköping 20.9
6:52.17 Sara Berg 88 Rigor Göteborg/U 6.7
6:54.59 Sofia Lilja 88 Kville Malmö/He 15.8
6:55.95 Maria Söderström 88 Täby Malmö/He 15.8
6:56.10 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Malmö/He 15.8
6:56.31 Lena Örn 88 Hellas Malmö/He 15.8
6:57.88 Remka Saljunovic 88 Tiwaz Västerås 10.8
6:58.54 Linda Johannsen 88 Täby Göteborg/U 6.7
6:59.90 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Göteborg/U 6.7
7:00.39 Ida Andreasson 88 Eksjö Södra Högby 16.7
7:01.67 Ann-Sofie Gimdalen 88 Täby Malmö/He 15.8
7:02.51 Emma Lundin 88 Lidingö Malmö/He 15.8
7:04.77 Cathrine Berglund 88 Salsåker-Ullånger Sollefteå 28.6
7:10.81 Martina Eriksson 88 Slagnäs Stockholm/S 14.9
7:12.57 Malin Leijon-Lind 88 Österhaninge Göteborg/U 6.7
7:13.34 Linda Johansson 88 Ängelholm Halmstad 20.7
7:14.49 Sandra Hobro 88 Tyresö Stockholm/S 14.9

1500m hinder/76.2

5:12.51 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Stockholm/S 13.9
5:14.33 Lena Örn 88 Hellas Stockholm/S 13.9
5:14.84 Maria Söderström 88 Täby Stockholm/S 13.9
5:23.42 Emma Mellgren 88 Wedevåg Malmö/He 16.8
5:26.63 Sara Axelsson 88 Högby Stockholm/S 13.9
5:29.66 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Stockholm/S 13.9
5:29.82 Ann-Sofie Gimdalen 88 Täby Stockholm/S 13.9
5:31.98 Linda Johansson 88 Ängelholm Malmö/He 16.8
5:34.11 Cathrine Berglund 88 Salsåker-Ullånger Sollefteå 29.6
5:39.64 Jessica Viklund 88 Sollefteå Malmö/He 16.8
5:43.66 Martina Eriksson 88 Slagnäs Stockholm/S 13.9
6:05.57 Sofie Jansson 88 Valbo Huddinge 23.8
6:07.06 Kajsa Ackerman 88 Pallas Malmö/He 16.8
6:09.55 Alexandra Rehn 88 Ullevi Huddinge 23.8
6:34.7m Sofia Åkerman 88 Sollefteå Sollefteå 30.7
6:36.26 Ida Johansson 88 Udd Hässleholm 27.7
6:45.05 Malin Johansson 88 Udd Karlshamn 10.5

80m häck/76.2

11.51 Malin Olsson 88 Kil Malmö/H 16.8
11.66 Elin Martinsson 88 Skade Stockholm/S 12.9
11.70 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Göteborg/U 6.7
11.70 Erika Persson 88 IF Göta Göteborg/U 6.7
11.81 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Västerås 8.8
12.15 Jennifer Lundbäck 88 Haparanda SKT Malmö/He 16.8
12.16 Sofia Larsson 88 Säffle Gävle 30.8
12.18 Emelie Gustafsson 88 Malmö Malmö/He 16.8
12.37 Petra Andersson 88 Ullevi Lerum 10.8
12.43 Christine Fransson 88 Sundsvall Stockholm/S 12.9
12.53 Emma Nilsson 88 Ängelholm NNorrrköping 24.8
12.57 Fredrica Andersson 88 Upsala Stockholm/S 12.9
12.59 Emelie Haaparanta 88 Täby Gävle 30.8
12.61 Jessica Hermansson 88 Eslöv Malmö/He 16.8
12.64 Martina Vivlund 88 Heleneholm Eslöv 18.5
12.65 Anna Lergård 88 Istrum Lerum 19.6
12.67 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Enköping 12.7
12.72 Hanna Jönsson 88 Eslöv Kalmar 27.9
12.78 Elise Råman-Delin 88 Upsala Eskilstuna 2.8
12.79 Annika Warnquist 88 KA2 Malmö/He 16.8
okänd vind
12.44 Daphne Miglis 88 Tyresö Upplands Väsby 27.9
medvind
12.33 Anette Broselid 88 Färjestaden Högby 18.5
12.64 Anna Lergård 88 Istrum Lerum 19.6
12.75 Tora Bjartmarz 88 Malmö Helsingborg 12.7

300m häck/76.2

43.87 Malin Olsson 88 Kil Leppävaara, FIN 6.9
45.01 Elin Martinsson 88 Skade Stockholm/S 14.9
45.31 Anna Berg 88 Täby Huddinge 23.8
45.38 Erika Persson 88 IF Göta Göteborg/U 4.7
45.82 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Malmö/He 17.8
46.17 Petra Andersson 88 Ullevi Göteborg/U 4.7
46.34 Frida Svensson 88 Växjö Huddinge 23.8
46.35 Emma-Maria Norén 88 Halmstad Stockholm/S 14.9
46.83 Jessica Hermansson 88 Eslöv Malmö/He 16.8
46.99 Elise Råman Delin 88 Upsala Västerås 9.8
47.46 Beatrice Enckell 88 Udd Malmö/He 16.8
47.52 Emelie Gustafsson 88 Malmö Stockholm/S 14.9
47.57 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Enskede 31.8
47.67 Joanna Frisk 88 Gillberga-Lista Eskilstuna 25.6
47.78 Anna Forshufvud 88 Helsingborg Landskrona 31.5
47.78 Annika Warnquist 88 KA2 Stendal, GER 30.5
48.06 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Stockholm/S 14.9
48.11 Erika Jonasson 88 Växjö Malmö/He 16.8
48.32 Tora Bjartmarz 88 Malmö Huddinge 23.8
48.37 Sandra Pettersson 88 Nordanstig Göteborg/U 4.7

Höjd

1.70 Daphne Miglis 88 Tyresö Upplands-Väsby 27.9
1.67 Jenny Ström 88 Hagen Göteborg/U 6.7
1.65 Anna Silén 88 Enköping Katrineholm 9.6
1.65 Erika Wiklund 88 Trångsviken Stockholm/S 14.9
1.62 Therese Rosén 88 Väsby Trollbäcken 9.6
1.62 Caroline Gull 88 IF Göta Malmö/He 16.8
1.61 Sanne Modin 88 Färjestaden Kalmar 17.7
1.61 Victoria Westling 88 Motala Motala 29.9
1.60 Elise Råman Delin 88 Upsala Uppsala 28.6
1.59 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Enskede 14.6
1.59 Louisa Brandt 88 Danderyds SK Enskede 14.6
1.59 Emilie Brorsson 88 Frösön Gävle 20.7
1.59 Jasmine Andersson 88 Kalmar Helsingborg 13.7
1.59 Camilla Eriksson 88 Västerås Gävle 30.8
1.58 Hanna Svantesson 88 Falköping Halmstad 20.7
1.58 Anna Flodin 88 Ängebo Söderhamn 15.6
1.58 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 26.7
1.57 Åse Lundin 88 Göteborgs KIK Malmö/He 16.8
1.57 Ellinor Forssander 88 Mariestad Stockholm/S 14.9
1.57 Emmy Westerdahl 88 Malmö Ängelholm 2.8
1.57 Johanna Berg 88 Orient Stockholm/S 14.9

Stav

3.65 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Malmö/He 17.8
3.52 Alisa Dimante 88 Malmö Karlshamn 15.6
3.46 Emelie Gustafsson 88 Malmö Malmö/He 17.8
3.33 Tora Bjartmarz 88 Malmö Trelleborg 21.9
3.10 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK Uddevalla 27.7
3.00 Victoria Waldemarsson 88 Klippan Simrishamn 10.8
2.95 Anna Stålberg 88 Kvarnsveden Kvarnsveden 12.8
2.93 Amanda Bjurling 88 Malmö Trelleborg 21.9
2.82 Amanda Frid 88 Trelleborg Göteborg/U 6.7
2.72 Sofia Swärd 88 Västerås Huddinge 23.8
2.70 Martina Vivlund 88 Heleneholm Nässjö 24.5
2.70 Victoria Westling 88 Motala Norrköping 23.8
2.67 Stina Burri 88 Malmö Göteborg/U 6.7
2.65 Linda Wilén 88 Örgryte Halmstad 19.7
2.65 Ann-Sofie Svensson 88 Sollefteå Malmö/He 17.8
2.60 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Enskede 30.8
2.53 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås 9.8
2.41 Tove Wikström 88 Skade Stockholm/S 12.9
2.37 Caroline Jansson 88 Göteborgs KIK Göteborg/U 6.7
2.35 Boel Tetens 88 Gotland Täby 9.6

Längd

5.65 Erika Persson 88 IF Göta Göteborg/U 5.7
5.60 Camilla Eriksson 88 Västerås Göteborg/U 5.7
5.40 Jasmine Andersson 88 Kalmar Villstad 9.8
5.33 Frida Hjelm 88 Oskarshamn Kalmar 31.8
5.32 Malin Olsson 88 Kil Eskilstuna 15.6
5.30 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Nässjö 24.5
5.28 Emmy Westerdahl 88 Malmö Lund 31.8
5.27 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 2.7
5.23 Elise Råman-Delin 88 Upsala Malmö/He 17.8
5.16 Emelie Haaparanta 88 Täby Västerås 10.8
5.15 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Göteborg/U 5.7
5.11 Maria Axelsson 88 Hovslätt Jönköping 10.5
5.11 Frida Svensson 88 Växjö Göteborg/U 5.7
5.10 Lina Cedmer 88 Västerås Eskilstuna 15.6
5.09 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Stockholm/K 18.5
5.09 Anna Berg 88 Täby Enköping 13.7
5.06 Jennifer Lundbäck 88 Haparanda SKT Sollefteå 28.6
5.06 Annie Eriksson 88 Finish Göteborg/U 5.7
5.05 Anna Strand 88 Finish Malmö/S 7.5
5.05 Ronja Gartsjö 88 Malmö Ängelholm 2.8
okänd vind
5.20 Jennifer Lundbäck 88 Haparanda SKT Piteå 24.8
medvind
5.34 Malin Olsson 88 Kil Kil 3.8
5.24 Emelie Haaparanta 88 Täby Gävle 31.8
5.19 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Stockholm/K 18.5
5.08 Lina Nätterlund 88 Gefle Gävle 7.9
5.07 Anna Flodin 88 Ängebo Gävle 31.8
5.05 Annika Warnquist 88 KA2 Karlshamn 14.6

Tresteg

11.33 Ronja Gartsjö 88 Malmö Malmö/He 15.8
11.17 Elise Råman-Delin 88 Upsala Malmö/He 15.8
11.10 Jasmine Andersson 88 Kalmar Malmö/He 15.8
11.07 Erika Wiklund 88 Trångsviken Malmö/He 15.8
10.88 Frida Svensson 88 Växjö Högby 18.5
10.87 Camilla Eriksson 88 Västerås Malmö/He 15.8
10.85 Camilla Sandblom 88 Hovslätt Värnamo 21.9
10.82 Adelina Karlsson 88 Kongahälla Uddevalla 27.7
10.74 Maja Larsson 88 Hakarpspojkarna Tranås 28.9
10.71 Lina Nätterlund 88 Gefle Gävle 6.9
10.69 Desirée Edén 88 Kvarnsveden Göteborg/U 4.7
10.59 Malin Ebbinge 88 Ullevi Lerum 19.6
10.59 Anna Flodin 88 Ängebo Söderhamn 1.7
10.58 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Skruv 17.5
10.48 Sarah Nodbrant 88 Hovslätt Norrköping 30.8
10.45 Nina Fjellner 88 Slagnäs Göteborg/U 4.7
10.36 Tilda König 88 KA2 Karlskrona 21.9
10.35 Annie Thorold 88 Mariestad Stockholm/S 13.9
10.34 Emilie Brorsson 88 Frösön Malmö/He 15.8
10.25 Emelie Haaparanta 88 Täby Malmö/He 15.8
10.25 Malin Berggren 88 Tjalve Tranås 28.9
okänd vind
10.40 Annie Thorold 88 Mariestad Alingsås 10.8
10.34 Malin Swanström 88 Falköping Alingsås 10.8
medvind
11.27 Jasmine Andersson 88 Kalmar Malmö/He 15.8
11.17 Erika Wiklund 88 Trångsviken Malmö/He 15.8
11.12 Camilla Eriksson 88 Västerås Malmö/He 15.8
10.90 Frida Svensson 88 Växjö Malmö/He 15.8
10.73 Lina Nätterlund 88 Gefle Malmö/He 15.8
10.64 Sarah Nodbrant 88 Hovslätt Kalmar 31.5
10.41 Emilie Göransson 88 Sjöbo Trelleborg 28.6
10.37 Emelie Haaparanta 88 Täby Malmö/He 15.8

Kula/3.0

13.94 Jenny Johansson 88 Västerås Stockholm/S 14.9
13.34 Maria Bengtsson 88 Växjö Karlskrona 28.6
13.05 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Vellinge 15.6
12.51 Jenny Davidsson 88 Hammarby Västerås 10.8
12.34 Sofia Larsson 88 Säffle Malmö/He 15.8
11.96 Jonna Olsson 88 Vittsjö Klippan 8.6
11.62 Medina Tenic 88 Tiwaz Nyköping 8.6
11.57 Kristin Sörman 88 Wedevåg Stockholm/S 14.9
11.22 Kristine Stålhandske 88 Nynäshamn Malmö/He 15.8
10.98 Erika Jonasson 88 Växjö Gävle 30.8
10.79 Rialda Saljunovic 88 Tiwaz Stockholm/S 14.9
10.79 Josefin Nilsson 88 Nynäshamn Stockholm/S 14.9
10.74 Maria Thulin 88 IK Sisu Kalmar 27.9
10.74 Agnes Karlsson 88 Strömsund Timrå 24.8
10.72 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Göteborg/S 24.8
10.68 Adelina Karlsson 88 Kongahälla Kungälv 22.6
10.68 Therese Öhman 88 Skellefteå Skellefteå 2.7
10.60 Martina Vivlund 88 Heleneholm Gävle 30.8
10.59 Josefine Bark 88 Tyresö Trollbäcken 9.6
10.42 Cindy Sternersson 88 Krokstrand Uddevalla 14.6

Diskus/0.6

46.52 Jenny Johansson 88 Västerås Eskilstuna 2.8
45.19 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Göteborg/U 6.7
44.92 Maria Bengtsson 88 Växjö Växjö 19.8
43.96 Angelica Persson 88 Västerås Malmö/He 17.8
43.10 Medina Tenic 88 Tiwaz Nyköping 14.9
39.28 Elinor Forssander 88 Mariestad Halmstad 20.7
39.25 Johanna Rydberg 88 Västerås Uppsala 28.6
38.95 Kristine Stålhandske 88 Nynäshamn Sollentuna 31.5
36.00 Åsa Larsson 88 Gotland Visby 9.7
35.11 Therese Gäwert 88 Hammarby Malmö/He 17.8
33.82 Erika Jonasson 88 Växjö Malmö/He 17.8
33.61 Pernilla Fyhr 88 Valbo Stockholm/S 12.9
33.50 Malin Johansson 88 Udd Hässleholm 27.7
32.46 Sandra Olsson 88 Växjö Växjö 8.7
32.29 Ezmira Nuhanovic 88 Tiwaz Nyköping 14.9
32.18 Kristin Sörman 88 Wedevåg Halmstad 20.7
31.99 Ida Persson 88 Högby Högby 16.7
31.63 Josefine Bark 88 Tyresö Enskede 30.8
31.47 Sofia Ståhl 88 Kristinehamn Karlstad/M 9.9
31.18 Linda Ternedal 88 Sollefteå Sollefteå 9.6

Slägga/3.0

47.81 Angelica Persson 88 Västerås Västerås/S 8.8
44.98 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Hässleeholm 26.7
43.11 Kristine Hermansson 88 Kristinehamn Västerås 8.8
41.84 Pauline Lundberg 88 Huddinge Enskede 31.8
41.10 Kristine Stålhandske 88 Nynäshamn Sollentuna 1.6
40.56 Maria Bengtsson 88 Växjö Enskede 13.9
40.15 Sara Ståhlberg 88 Kilafors Hudiksvall 23.8
39.87 Johanna Rydberg 88 Västerås Malmö/S-K 16.8
39.50 Therese Gäwert 88 Hammarby Västerås 8.8
39.42 Malin Lundstedt 88 Gefle Gävle 7.9
39.11 Jenny Svensson 88 Timrå Hudiksvall 23.8
38.38 Medina Tenic 88 Tiwaz Norrköping 4.10
37.90 Emma Mellgren 88 Wedevåg Halmstad 19.7
36.46 Kristin Sörman 88 Wedevåg Malmö/S-K 16.8
36.24 Elinor Forssander 88 Mariestad Karlstad/M 9.9
33.28 Emmy Borgqvist 88 Udd Kalmar 27.9
32.41 Agnes Karlsson 88 Strömsund Strömsund 9.7
31.16 Linn Lidgren 88 Timrå Järvsö 14.9
31.12 Madeleine Westerfalk 88 Huddinge Huddinge 12.8
30.62 Hanna Larsson 88 Eksjö Södra Eksjö 24.8

Spjut/400

45.98 Jenny Johansson 88 Västerås Sollentuna 1.6
45.37 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Eslöv 18.5
40.85 Suzann Geries 88 Skade Gävle 11.5
40.76 Cecilia Holmgren 88 Boden Boden 7.6
39.68 Josefin Nilsson 88 Nynäshamn Stockholm/S 13.9
38.89 Isabell Gradin 88 Sundsvall Ånge 2.8
38.75 Hanna Jönsson 88 Eslöv Trelleborg 20.9
38.60 Sofia Larsson 88 Säffle Stockholm/S 13.9
37.80 Lisa Boholm 88 Fjugesta Kvarnsveden 14.6
37.09 Emma Mellgren 88 Wedevåg Kil 3.8
36.04 Agnes Karlsson 88 Strömsund Timrå 24.8
35.50 Caroline Gull 88 IF Göta Stockholm/S 13.9
35.13 Emma Forsberg 88 Hammarby Stockholm/K 10.5
35.08 Viktoria Johansson 88 Klippan Karlskrona 29.6
34.71 Nadja Trygg 88 Hammarby Enskede 30.8
33.73 Sara Davidsson 88 Vittsjö Klippan 8.6
33.53 Anna Flodin 88 Ängebo Söderhamn 15.6
33.48 Linn Lidgren 88 Timrå Timrå 24.8
33.24 Jessica Hermansson 88 Eslöv Gävle 31.8
32.86 Therese Öhman 88 Skellefteå Gävle 20.7

Sexkamp/F15

4.879 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Eslöv 3.6
4.868 Jenny Johansson 88 Västerås Gävle 31.8
4.823 Sofia Larsson 88 Säffle Gävle 31.8
4.451 Jenny Davidsson 88 Hammarby Gävle 31.8
4.443 Petra Andersson 88 Ullevi Gävle 31.8
4.432 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Enköping 13.7
4.417 Emelie Haaparanta 88 Täby Gävle 31.8
4.400 Emilia Rundquist 88 Kalmar Gävle 31.8
4.329 Camilla Eriksson 88 Västerås Gävle 31.8
4.139 Sandra Pettersson 88 Nordanstig Gävle 31.8
4.130 Jessica Hermansson 88 Eslöv Gävle 31.8
4.120 Hanna Jönsson 88 Eslöv Gävle 31.8
4.025 Anna Berg 88 Täby Enköping 13.7
4.025 Anna Flodin 88 Ängebo Gävle 31.8
3.896 Elise Råman-Delin 88 Upsala Enköping 13.7
3.739 Sofie Jansson 88 Valbo Gävle 21.9
3.720 Erika Jonasson 88 Växjö Gävle 31.8
3.716 Elin Martinsson 88 Skade Gävle 21.9
3.474 Elin Nilsson 88 Växjö Gävle 31.8

>