Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA K INNE 2004

Årsbästa K 2004

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 5 APR, 2004
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2003/2004.

60m

7.33 Jenny Kallur 81 Falun Göteborg 21.2
7.36 Susanna Kallur 81 Falun Göteborg/Sc 3.2
7.43 Emma Rienas 82 IF Göta Göteborg 21.2
7.46 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg 21.2
7.48 Petronella Dahlerus 83 Malmö Malmö 7.2
7.48 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Malmö 7.2
7.55 Anette Broselid 88 Färjestaden Göteborg 7.2
7.57 Linda Fernström 81 Hässelby Göteborg 21.2
7.57 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Göteborg 21.2
7.59 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 21.2
7.61 Emma Björkman 86 IF Göta Göteborg 21.2
7.62 Mariama Sambou 88 Huddinge Bollnäs 7.3
7.63 Anna Ek 87 Klippan Bollnäs 7.3
7.65 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Göteborg 21.2
7.66 Mfon Etim 85 Angered Malmö 14.2
7.67 Karin Jönsson 77 Malmö Malmö 17.1
7.68 Annika Andersson 85 Trelleborg Malmö 17.1
7.75 Malin Ericsson 80 Enköping Göteborg 7.2
7.75 Anna Lilja 81 Nyköping Umeå 11.2
7.75 Malin Källgren 80 Ymer Göteborg 7.2
7.76 Malin Henriksson 78 Västerås Eskilstuna 6.1
7.76 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Göteborg 31.1
7.77 Linda Berntsson 87 Varberg Bollnäs 7.3
7.77 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 24.1
7.79 Maria Teilman 86 Hammarby Sätra 24.1

200m

23.80 Jenny Kallur 81 Falun Glasgow, GBR 24.1
24.11 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Göteborg 22.2
24.22 Petronella Dahlerus 83 Malmö Göteborg 22.2
24.28 Beatrice Dahlgren 79 Mölndal Göteborg 18.1
24.73 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 22.2
24.75 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 22.2
25.06 Frida Claesson 84 Alingsås Sätra 10.1
25.08 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 8.2
25.15 Sofie Persson 87 Helsingborg Malmö 28.2
25.19 Sandra Pode 81 Heleneholm Göteborg 21.2
25.28 Malin Henriksson 78 Västerås Eskilstuna 6.1
25.28 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 21.2
25.28 Anette Broselid 88 Färjestaden Göteborg 21.2
25.29 Anneli Melin 78 Helsingborg Malmö 18.1
25.31 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Göteborg 22.2
25.32 Anna Lilja 81 Nyköping Umeå 14.1
25.34 Frida Näsman 78 Bollnäs Bollnäs 5.1
25.39 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Sätra 1.2
25.42 Louise Gundert 80 Lidingö Sätra 1.2
25.45 Maria Teilman 86 Hammarby Eskilstuna 6.1
25.46 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Malmö 18.1
25.49 Matilda Hultgren 89 Ymer Göteborg 29.2
25.57 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Västerås 18.1
25.59 Sara Strömberg 86 Heleneholm Malmö 8.2
25.66 Nina Runvik 87 Lund Malmö 28.2

400m

53.37 Beatrice Dahlgren 79 Mölndal Göteborg 22.2
53.60 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Göteborg 22.2
55.48 Louise Gundert 80 Lidingö Göteborg 22.2
55.51 Erica Mårtensson 79 Växjö Malmö 29.2
55.59 Elin Wiik 85 Hässelby Malmö 15.2
55.64 Anneli Melin 76 Helsingborg Göteborg 21.2
55.79 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Fayetteville, AR 13.2
56.03 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Malmö 15.2
56.13 Sara Strömberg 86 Heleneholm Malmö 15.2
56.14 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Göteborg 21.2
56.20 Sofie Persson 87 Helsingborg Bollnäs 7.3
56.21 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 7.2
56.23 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 18.1
56.49 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 29.2
56.82 Carolina Nylén 79 Täby Sätra 14.2
56.97 Louise Åkesson 80 KA2 Lincoln, NE 7.2
57.25 Jenny Olsson 85 Örebro Eskilstuna 21.3
57.34 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Bollnäs 6.3
57.79 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Malmö 15.2
57.91 Frida Flodström 87 Tureberg Sätra 8.2
57.91 Louise Martin 87 Hässelby Sätra 8.2
58.03 Ida Gillerfors 85 Gotland Malmö 14.2
58.28 Anna Berg 88 Täby Sätra 8.2
58.39 Anette Broselid 88 Färjestaden Bollnäs 6.3
58.53 Nina Runvik 87 Lund Bollnäs 6.3
överlång bana
56.88 Louise Åkesson 80 KA2 Seattle, WA 14.2

800m

2:07.74 Camilla Nyquist 79 Ymer Stockholm/G 12.2
2:09.39 Louise Fredriksson 80 IF Göta Göteborg 22.2
2:09.57 Hanna Karlsson 79 Malmö Sätra 1.2
2:09.66 Carolina Nylén 79 Täby Stockholm/G 12.2
2:10.00 Elin Wiik 85 Hässelby Göteborg 22.2
2:10.08 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 7.2
2:10.67 Johanna Nilsson 83 Högby Bozeman, MT 28.2
2:10.83 Annika Gerner 75 Rånäs Göteborg 7.2
2:11.34 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Umeå 21.1
2:11.59 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Göteborg 22.2
2:11.72 Frida Flodström 87 Tureberg Stockholm/G 12.2
2:11.88 Ann Johansson 85 Söderhamn Stockholm/G 12.2
2:11.93 Petra Forsberg 80 Heby New York, NY 14.2
2:12.02 Therese Ahlepil 76 Rånäs Sätra 1.2
2:12.12 Flo Jonsson 78 Spårvägen Sätra 24.1
2:13.15 Marlin Brown 75 Spårvägen Stockholm/G 12.2
2:13.37 Lisa Nauclér 84 Järvsö New York, NY 14.2
2:13.97 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Sätra 1.2
2:14.46 Ida Lindström 86 Täby Nyköping 6.2
2:14.85 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 8.2
2:14.98 Ann Carlsson 81 Ymer Göteborg 31.1
2:15.50 Linn Modin 84 Färjestaden New York, NY 14.2
2:16.30 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Malmö 18.1
2:16.67 Anna Berg 88 Täby Stockholm/G 12.2
2:16.85 Hanna Bremler 83 Tyresö Blacksburg, VA 14.2
2:16.85 Pia Thomasson 65 IF Göta Karlstad 4.2
överlång bana
2:16.16 Ida Nilsson 81 Högby Flagstaff, AZ 24.1

1500m

4:24.70 Flo Jonsson 78 Spårvägen Stockholm/G 12.2
4:28.23 Camilla Nyquist 79 Ymer Malmö 29.2
4:29.34 Annika Gerner 75 Rånäs Stockholm/G 12.2
4:32.72§ Johanna Nilsson 83 Högby Fayetteville, AR 13.3
4:33.25 Frida Flodström 87 Tureberg Göteborg 22.2
4:33.84 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Göteborg 22.2
4:33.99 Christin Johansson 78 Kville Göteborg 15.2
4:37.08 Ann Carlsson 81 Ymer Göteborg 22.2
4:37.42 Ida Lindström 86 Täby Sätra 25.1
4:37.69 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Malmö 25.1
4:37.98 Therese Ahlepil 76 Rånäs Västerås 25.1
4:38.97 Madeleine Mattsson 81 Hässelby Göteborg 21.2
4:39.85 Ann Johansson 85 Söderhamn Västerås 18.1
4:40.72 Rebecca Ringström-Larsson 77 Spårvägen Göteborg 7.2
4:41.25 Pia Thomasson 65 IF Göta Göteborg 21.2
4:41.59 Anneli Fransson 78 Rånäs Sätra 1.2
4:42.08 Helena Olofsson 78 Rånäs Västerås 25.1
4:42.24 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Malmö 15.2
4:45.63 Carola Ericsson 81 Rånäs Göteborg 21.2
4:45.78 Moa Westman 86 Rånäs Malmö 15.2
4:45.81 Lisa Haglund 81 Heleneholm Malmö 17.1
4:46.76 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Göteborg 1.2
4:47.93 Sandra Fransson 88 Växjö Bollnäs 7.3
4:48.82 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Malmö 24.1
4:48.87 Anna Rahm 81 Rånäs Västerås 25.1
överlång bana
4:37.62§ Lena Nilsson 80 Täby Seattle, WA 6.3
4:42.51§ Kajsa Haglund 81 Heleneholm South Bend, IN 6.3
4:44.85 Sandra Fransson 88 Växjö Växjö 6.1

1 mile

4:32.72 Johanna Nilsson 83 Högby Fayetteville, AR 13.3
4:52.52 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 21.2
4:59.52 Therese Forsberg 82 Heby New York, NY 8.2
5:03.98 Lisa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 21.2
5:06.26 Lisa Nauclér 84 Järvsö New York, NY 8.2
5:09.30 Hanna Bremler 83 Tyresö Clemson, SC 20.2
överlång bana
4:37.62 Lena Nilsson 80 Täby Seattle, WA 6.3
4:42.51 Kajsa Haglund 81 Heleneholm South Bend, IN 6.3
4:57.98 Ida Nilsson 81 Högby Flagstaff, AZ 31.1
5:01.96 Hanna Bremler 83 Tyresö South Bend, IN 7.2

3000m

9:07.92 Ida Nilsson 81 Högby Fayetteville, AR 13.3
9:36.02 Christin Johansson 78 Kville Göteborg 21.2
9:41.48 Anneli Fransson 78 Rånäs Göteborg 21.2
9:43.99 Therese Forsberg 82 Heby Roxbury, MA 7.3
9:44.80 Marie Nilsson 81 IF Göta Nampa, ID 14.2
9:51.71 Helena Olofsson 78 Rånäs Göteborg 21.2
9:54.22 Anna Stavlind 70 Kisa Göteborg 21.2
9:54.88 Anna Lindh 74 Rånäs Göteborg 21.2
9:56.77 Anna Rahm 81 Rånäs Västerås 24.1
9:57.14 Madeleine Mattsson 81 Hässelby Göteborg 21.2
10:06.82 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Bowling Green, OH 30.1
10:11.01 Lisa Haglund 81 Heleneholm Norman, OK 31.1
10:11.99 Karin Schön 62 Kville Göteborg 21.2
10:13.36 Lisa Wiklund 70 Spårvägen Göteborg 7.2
10:18.28 Eva-Britt Karlsson 65 Sundsvall Göteborg 21.2
10:25.23 Ann Björklund 71 Studenterna Sätra 14.2
10:40.59 Johanna Taberman 77 Sävedalen Göteborg 31.1
10:44.96 Johanna Bjermkvist 83 Huddinge Sätra 14.2
10:46.53 Paula Wass 68 Kville Göteborg 31.1
10:48.68 Karin Swenson 68 Kville Göteborg 31.1
10:49.60 Carola Ericsson 81 Rånäs Jonesboro, AR 7.12
10:58.95 *Anke Xylander 71 Spårvägen Sätra 24.1
11:03.55 Kajsa Friström 65 Fredrikshof Sätra 29.2
11:05.33 Jenny Lundholm 82 Skellefteå Umeå 24.1
11:10.76 Eva Holgersson 64 Kisa Västerås 8.2
överlång bana
10:00.40 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Ames, IA 14.2

5000m

överlång bana

60m häck/84.0

7.88 Susanna Kallur 81 Falun Tallinn, EST 25.2
8.02 Jenny Kallur 81 Falun Budapest, HUN 7.3
8.42 Jennie Nilsson 84 Brännan Göteborg 22.2
8.45 Karin Jönsson 77 Malmö Göteborg 22.2
8.54 Lina Quick 80 Gefle Göteborg 7.2
8.61 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Falköping 15.2
8.68 Malin Ericsson 80 Enköping Västerås 18.1
8.74 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Göteborg 22.2
8.77 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Sätra 1.2
8.78 Paula Preisner 83 Ullevi Göteborg 18.1
8.82 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 18.1
8.84 Petra Eklund 74 Täby Karlskrona 29.2
8.84 Emma Hansson 86 Heleneholm Malmö 15.2
8.86 Malin Svensson 78 Helsingborg Karlskrona 29.2
8.88 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Malmö 15.2
8.89 Johanna Sjöström 86 Västerås Västerås 25.1
8.90 Louise Gundert 80 Lidingö Göteborg 7.2
8.92 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Malmö 25.1
8.92 Therese Gustafsson 85 Kil Malmö 15.2
9.03 Emma Magnusson 85 Växjö Malmö 15.2
9.04 Anna Palmerius 78 Tjalve Göteborg 7.2
9.08 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Göteborg 7.2
9.13 Malin Marmbrandt 85 Enköping Sätra 10.1
9.16 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Karlskrona 29.2
9.20 Marie Barenfeld 85 Örebro Karlskrona 29.2

Höjd

2.02 Kajsa Bergqvist 76 Tureberg Arnstadt, GER 7.2
1.88 Emma Green 84 Örgryte Tallinn, EST 25.2
1.83 Angelica Johansson 83 Hälle Göteborg 7.2
1.78 Jenny Isgren 81 Spårvägen Västerås 18.1
1.78 Erika Wiklund 88 Trångsviken Ås 31.1
1.77 Lena Johansson 79 Hässelby Sätra 11.1
1.77 Helena Redborg 83 Tureberg Malmö 14.2
1.77 Ebba Jungmark 87 Mölndal Göteborg 29.2
1.75 Andrea Åhlin 86 Strömstad Karlstad 24.1
1.74 Marie Norrman 81 Råby-Rekarne Nampa, ID 27.2
1.73 Frida Brolin 85 Ärla Malmö 15.2
1.73 Sofie Johansson 87 Wärnamo Göteborg/Sc 3.2
1.73 Stina Bohgard 82 Tureberg Sätra 24.1
1.72 Daphne Miglis 88 Tyresö Falun 29.11
1.71 Ellen Björklund 90 Lund Malmö 17.1
1.71 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Malmö 17.1
1.71 Anna Alexson 87 Kyrkhult Malmö 24.1
1.71 Sofie Lundström 83 Västerås Nampa, ID 14.2
1.71 Stina Ekholm 89 Ullevi Göteborg 29.2
1.70 Elin Hansson 85 Malmö Malmö 25.1
1.70 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Sätra 1.2
1.69 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Karlskrona 28.2
1.69 Erica Jarder 86 Spårvägen Västerås 18.1
1.68 Åse Thorsen 89 Lerum Göteborg/Sc 3.2
1.68 Madelen Olsson 85 Kil Karlstad 24.1
1.68 Karin Rydh 85 Malmö Malmö 7.2

Stav

4.35 Hanna-Mia Persson 78 Kalmar Malmö 29.2
4.18 *Vala Flosadottir 78 Örgryte Göteborg 22.2
4.15 Linda Persson 81 Växjö Malmö 24.1
3.91 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Bollnäs 7.3
3.90 Alissa White 74 Hässelby Malmö 29.2
3.90 Maria Rendin 82 Örgryte Malmö 15.2
3.86 Lotta Hultin 85 Hässelby Malmö 14.2
3.80 Klara Persson 80 Spårvägen Malmö 24.1
3.80 Alisa Dimante 88 Malmö Malmö 18.1
3.76 Emelie Gustafsson 88 Malmö Malmö 8.2
3.74 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 1.2
3.63 Nadja Casadei 83 KA2 Malmö 15.2
3.60 Sophie Larup 86 Malmö Malmö 18.1
3.55 Klara Blume 77 Bromma Sätra 14.2
3.53 Christina Garametsos 86 Malmö Göteborg 17.1
3.50 Lisa Wälitalo 82 Umedalen Umeå 24.1
3.45 Jenny Truuberg 82 Spårvägen Umeå 24.1
3.45 Nathalie Kogut-Rosberg 89 Malmö Bollnäs 6.3
3.44 Isabell Lilja 87 Malmö Malmö 25.1
3.40 Tora Bjartmarz 88 Malmö Malmö 29.2
3.40 Louise Lundin 87 Göteborgs KIK Malmö 29.2
3.34 Linnea Weding-Holmgren 80 Ullevi Göteborg 7.2
3.30 Åsa Wilén 86 Örgryte Malmö 29.2
3.30 Yordabel Abraham 86 Ullevi Malmö 24.1
3.30 Lovisa Eliasson 85 Ullevi Göteborg 1.2

Längd

6.92 Carolina Klüft 83 Växjö Budapest, HUN 7.3
6.13 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 14.2
5.90 Linda Berntsson 87 Varberg Bollnäs 6.3
5.89 Malin Ericsson 80 Enköping Västerås 24.1
5.88 Lina Quick 80 Gefle Göteborg 7.2
5.83 Malin Marmbrandt 85 Enköping Västerås 24.1
5.83 Mfon Etim 85 Angered Malmö 14.2
5.83 Emma Rienas 82 IF Göta Göteborg 21.2
5.78 Caroline Bryland 78 Heleneholm Malmö 8.2
5.74 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg 18.1
5.73 Therese Gustafsson 85 Kil Malmö 14.2
5.71 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 18.1
5.69 Emma Hansson 86 Heleneholm Malmö 8.2
5.68 Anna Larsson 78 Ullevi Göteborg 21.2
5.67 Moa Bergsten 83 Hammarby Malmö 15.2
5.67 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Malmö 14.2
5.66 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sätra 24.1
5.65 Elin Lundqvist 86 IF Göta Malmö 14.2
5.64 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Sätra 24.1
5.55 Malin Svensson 78 Helsingborg Karlskrona 29.2
5.53 Gabriela Casadei 89 KA2 Malmö 8.2
5.52 Sofia Rahdevi 87 Finish Bollnäs 6.3
5.52 Emma Magnusson 85 Växjö Malmö 25.1
5.51 Ida Niia 86 Nedre Soppero Haparanda 21.2
5.51 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Handen 24.1

Tresteg

13.95 Camilla Johansson 76 Växjö Göteborg 22.2
12.92 Mfon Etim 85 Angered Göteborg 22.2
12.91 Kajsa Levin 83 Tranås Stockholm/G 12.2
12.71 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 7.2
12.50 Moa Bergsten 83 Hammarby Turku, FIN 1.2
12.43 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Malmö 15.2
12.30 Anna Larsson 78 Ullevi Stange, NOR 14.2
12.26 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 11.1
12.18 Martina Wahnström 87 Ullevi Bollnäs 7.3
12.15 Ebba Jungmark 87 Mölndal Bollnäs 7.3
12.07 Johanna Riex 89 Eslöv Bollnäs 6.3
12.06 Ellen Valgeborg 83 Enköping Malmö 14.2
12.01 Doreen Nagawa 82 Ullevi Whitewater, WI 13.3
11.99 Sofie Andersson 81 Kville Malmö 24.1
11.91 Johanna Rönner 82 Ullevi Malmö 14.2
11.88 Malin Marmbrandt 85 Enköping Västerås 18.1
11.88 Johanna Olander 79 Örgryte Malmö 28.2
11.86 Malin Larsson 77 Falun Falun 17.1
11.79 Izehi Ileso 89 Angered Bollnäs 6.3
11.78 Elizabeth Franklin 79 Växjö Malmö 24.1
11.66 Sofia Klüft 85 Växjö Karlskrona 1.2
11.60 Angelica Ström 81 Gefle Sätra 14.2
11.58 Maria Augutis 90 Angered Karlskrona 13.3
11.53 Lina Pohl 87 Örebro Bollnäs 7.3
11.47 Karin Larsson 81 Garphyttan New York, NY 20.2
11.47 Helena Redborg 83 Tureberg Sätra 25.1

Kula/4.0

16.10 Helena Engman 76 Riviera Umeå 31.1
15.45 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Göteborg 21.2
14.34 Carolina Hjelt 86 Huddinge Göteborg 21.2
14.25 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Göteborg 31.1
13.93 Karin Olsson 75 Helsingborg Göteborg 7.2
13.66 Sofie Lundström 83 Västerås Nampa, ID 26.2
13.29 Mikaela Johansson 84 Ärla Malmö 14.2
13.10 Linda Wijkander 83 Klippan Göteborg 21.2
13.08 Karin Larsson 81 Garphyttan New York, NY 27.2
13.03 Veronica Karlsson 80 Strömsund Lubbock, TX 7.2
12.76 Pia Ankarling 86 IF Göta Malmö 15.2
12.52 Tracey Andersson 84 Heleneholm Malmö 14.2
12.50 Malin Renman 86 Östersund Malmö 15.2
12.45 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 8.2
12.14 Martina Efraimsson 85 Motala Örebro 3.4
12.10 Alice Bergström 79 Växjö Malmö 25.1
12.00 Anna Wikström 87 Tumba Sätra 25.1
11.97 Lina Törnqvist 86 Motala Örebro 21.2
11.82 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Karlskrona 29.2
11.81 Elisabeth Henriksson 86 Hagen Malmö 15.2
11.81 Kajsa Fällström 82 Istrum Göteborg 25.1
11.78 Annette Ekberg 81 Lidingö Kearney, NE 31.1
11.77 Jessica Jansson 81 Heby New York, NY 31.1
11.55 Marie Barenfeld 85 Örebro Karlskrona 29.2
11.54 Isabell Petersson 86 Färjestaden Karlskrona 1.2

Vikt/10

18.47 Cecilia Nilsson 79 Ymer Göteborg 21.2
18.39 Anna Söderberg 73 Ullevi Göteborg 21.2
15.76 Tracey Andersson 84 Heleneholm Göteborg 21.2
15.45 Karin Engström 83 IF Göta Göteborg 21.2
15.29 Annika Hjelm 86 Huddinge Göteborg 21.2
15.17 Maria Andersson 82 Arvika Göteborg 21.2
14.59 Linda Wijkander 83 Klippan Göteborg 21.2
14.08 Madelen Fahlstedt 83 Gefle Göteborg 21.2
14.03 Caroline Höglund 85 Mölndal Karlstad 4.2
13.90 Ida Hellgren 85 Ullevi Göteborg 21.2
13.61 Frida Brolin 85 Ärla Nyköping 6.2
13.55 Emma Olsson 83 Västerås Västerås 18.1
13.13 Emma Johannesson 84 Hovslätt Karlstad 4.2
13.08 Mikaela Johansson 84 Ärla Västerås 18.1
12.67 Emma Jones 85 Ullevi Göteborg 21.2
12.66 Josefin Berg 85 Östhammar Sätra 10.1
12.34 Carolina Hjelt 86 Huddinge Nyköping 6.2
12.09 Linda Eriksson 87 Nyköping Nyköping 3.1
11.07 Jenny Larsson 86 Filipstad Karlstad 15.1

Femkamp/K

3.866 Malin Svensson 78 Helsingborg Karlskrona 29.2
3.626 Marie Barenfeld 85 Örebro Karlskrona 29.2
3.533 Petra Eklund 74 Täby Karlskrona 29.2
3.456 Alice Bergström 79 Växjö Karlskrona 29.2
3.358 Sofie Lundström 83 Västerås Nampa, ID 26.2
3.308 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Karlskrona 29.2
3.052 Louise Åkesson 80 KA2 Pullman, WA 30.1
2.984 Johanna Rönner 82 Ullevi Karlskrona 29.2
2.768 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Karlskrona 29.2
2.647 Ewa Warnquist 85 KA2 Karlskrona 29.2

>