Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F15 UTE 2004

Årsbästa F15 2004

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 8 OKT, 2004
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2004.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1985-86, P17/F17: Födda 1987-88, P15/F15: Födda 1989, P14/F14: Födda 1990 - plus ev 91:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.18 Linnéa Collin 89 Helsingborg Göteborg 3.7
12.27 Matilda Hultgren 89 Ymer Göteborg 3.7
12.38 Natalie Jägerdal 89 Malmö Vellinge 12.9
12.46 Julia Tollin 89 Östersund Falun 15.8
12.70 Isabelle Eurenius 89 Sollefteå Hudiksvall 11.9
12.72 Johanna Mann 89 Östersund Gävle 19.9
12.74 Victoria Joäng 89 Trelleborg Lund 4.9
12.75 Patricia Strenius 89 KA2 Karlskrona 24.7
12.75 Malin Wiberg 89 Färjestaden Visby 30.7
12.77 Matilda Johansson 89 Eksjö Södra Jönköping 19.5
12.77 Emilie Andersson 89 Kungsängen Stockholm 1.9
12.77 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjden Vallentuna 11.9
12.80 Julia Lärkert 89 Lidingö Danderyd 16.5
12.80 Kristina Eriksson 89 Rånäs Uppsala 4.7
12.81 Ann-Sofie Jansson 89 Hofors Gävle 7.8
12.83 Sofia Peterson 89 Hammarby Göteborg 3.7
12.86 Dima Yassin 89 Växjö Växjö 5.6
12.86 Gladys Bamane 89 Spårvägen Huddinge 19.6
12.89 Jenna Glensby 89 Växjö Falun 15.8
12.90 Emelie Rexelius 89 Malmö Gävle 19.9
okänd vind
12.57 Izehi Ileso 89 Angered Sävedalen 5.6
12.67 Kristina Eriksson 89 Rånäs Sävedalen 5.6
12.68 Ann-Sofie Jansson 89 Hofors Härnösand 31.7
12.73 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjden Vallentuna 11.9
12.79 Angelica Roos 89 Mölndal Sävedalen 5.6
medvind
12.15 Natalie Jägerdal 89 Malmö Västerås 21.8
12.22 Matilda Hultgren 89 Ymer Halmstad 17.7
12.52 Frida Persson 89 Helsingborg Klippan 6.6
12.57 Jenna Glensby 89 Växjö Västerås 21.8
12.61 Johanna Mann 89 Östersund Bollnäs 10.7
12.66 Patricia Strenius 89 KA2 Stendal, GER 23.5
12.68 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjden Gävle 19.9
12.70 Angelica Roos 89 Mölndal Västerås 21.8
12.72 Josefin Magnusson 89 Södra Sandby Vellinge 20.6
12.73 Emilie Andersson 89 Kungsängen Gävle 19.9
12.74 Kristina Eriksson 89 Rånäs Gävle 19.9
12.75 Julia Lärkert 89 Lidingö Gävle 19.9
12.85 Emelie Madsen 89 Södra Vi Jönköping 18.9
12.89 Frida Falck 89 Vittsjö Klippan 6.6
12.89 Sofia Thorin 89 Kil Karlstad 28.8

300m

39.76 Matilda Hultgren 89 Ymer Göteborg 4.7
40.30 Victoria Joäng 89 Trelleborg Vellinge 11.9
40.50 Linnea Collin 89 Helsingborg Göteborg 4.7
40.78 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjden Göteborg 4.7
40.86 Josefin Magnusson 89 Södra Sandby Falun 14.8
41.10 Emelie Rexelius 89 Malmö Falun 14.8
41.71 Frida Persson 89 Helsingborg Halmstad 18.7
41.90 Izehi Ileso 89 Angered Sävedalen 5.6
42.01 Johanna Mann 89 Östersund Sollefteå 20.6
42.02 Jenna Glensby 89 Växjö Falun 13.8
42.07 Malin Wiberg 89 Färjestaden Göteborg 4.7
42.09 Sanna Dünesius 89 Östersund Östersund 26.5
42.11 Sofia Thuresson 89 Hässelby Göteborg 4.7
42.15 Ronja Fjellner 89 Slagnäs Gävle 17.7
42.37 Josefine Koskinen 89 Enhörna Göteborg 4.7
42.39 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Falun 14.8
42.44 Lisa Forsberg 89 Falun Västerås 1.8
42.46 Alexandra Axell 89 Lerum Göteborg 4.7
42.60 Sofia Thorin 89 Kil Gävle 18.9
42.66 Kristina Eriksson 89 Rånäs Sävedalen 5.6
Manuell tidtagning
42.1m Josefine Koskinen 89 Enhörna Eskilstuna 22.8

800m

2:12.81 Viktoria Joäng 89 Trelleborg Falun 15.8
2:15.24 Lisa Forsberg 89 Falun Falun 15.8
2:15.25 Sara Sjöqvist 89 Täby Göteborg 2.7
2:16.41 Pernilla Ahlm 89 Sävedalen Falun 15.8
2:18.21 Sofia Thuresson 89 Hässelby Göteborg 2.7
2:18.69 Johanna Sandén 89 Sävedalen Sävedalen 5.6
2:18.80 Josefine Koskinen 89 Enhörna Göteborg 2.7
2:20.11 Emelie Rexelius 89 Malmö Falun 15.8
2:20.61 Rebecka Jonsson 89 Wärnamo Växjö 5.6
2:21.37 Emelie Stenqvist 89 Hjorten Jönköping 8.5
2:21.42 Ronja Fjellner 89 Slagnäs Skellefteå 1.8
2:21.97 Emmy Koskinen 89 Enhörna Norrköping 21.7
2:23.92 Patricia Wiedel 89 Trelleborg Göteborg 2.7
2:24.00 Elisabeth Axelsson 89 Falun Ludvika 20.6
2:24.38 Hanna Keiser 89 Enhörna Huddinge 19.6
2:24.93 Therese Sjöström 89 Kvarnsveden Falun 15.5
2:26.06 Johanna Lännevall 89 Rånäs Norrtälje 15.7
2:26.18 Sofie Erenlöf 89 Gefle Sollefteå 19.6
2:26.38 Maria Jangsten 89 Sävedalen Sävedalen 5.6
2:26.63 Sandra Lundberg 89 Mälarö Sollentuna 30.5

2000m

6:38.01 Sara Sjöqvist 89 Täby Göteborg 4.7
6:48.56 Hanna Keiser 89 Enhörna Falun 13.8
6:48.99 Therese Sjöström 89 Kvarnsveden Göteborg 4.7
6:50.53 Evelina Månsson 89 Södra Sandby Göteborg 4.7
6:50.88 Johanna Sandén 89 Sävedalen Sävedalen 6.6
6:54.41 Emelie Stenqvist 89 Hjorten Göteborg 4.7
6:57.05 Josefine Koskinen 89 Enhörna Göteborg 4.7
6:58.71 Angelica Magito 89 Villstad Göteborg 4.7
6:59.62 Rebecka Jonsson 89 Wärnamo Villstad 1.8
7:00.71 Ida Verwijst 89 Upsala Falun 13.8
7:00.73 Evelina Menning 89 Bålsta Falun 13.8
7:04.12 Elisabeth Axelsson 89 Falun Gävle 19.9
7:10.13 Patricia Wiedel 89 Trelleborg Falun 13.8
7:10.4m Ronja Fjellner 89 Slagnäs Boden 21.8
7:10.58 Josefine Berggren 89 Östhammar Gävle 16.7
7:12.50 Maria Jangsten 89 Sävedalen Göteborg 4.7
7:18.75 Jenny Jakobsson 89 Kalix SK Västerås 1.8
7:19.27 Paulina Lennartsson 89 Eslöv Hässleholm 24.7
7:20.84 Linnéa Lord 89 Hammarby Stockholm 19.8
7:23.87 Emmy Koskinen 89 Enhörna Göteborg 4.7

1500m hinder/76.2

5:16.99 Frida Persson 89 Helsingborg Göteborg 6.7
5:20.12 Ida Verwijst 89 Upsala Gävle 18.9
5:33.66 Sofia Borg 89 Lidköping Falun 14.8
5:36.40 Evelina Månsson 89 Södra Sandby Gävle 18.9
5:45.54 Josefine Berggren 89 Östhammar Gävle 18.9
5:46.95 Åsa Frögeli 89 Tullinge-Tumba Vallentuna 11.9
5:51.59 Maria Jangsten 89 Sävedalen Falun 14.8
5:52.01 Emmy Koskinen 89 Enhörna Gävle 18.9
5:56.01 Linnea Lord 89 Hammarby Vallentuna 11.9
6:02.71 Sofie Erenlöf 89 Gefle Gävle 18.9
6:09.10 Emelina Soto 89 Tumba Falun 14.8

80m häck/76.2

11.65 Johanna Riex 89 Eslöv Gävle 17.9
11.88 Fatima Makakala 89 Hammarby Gävle 17.9
12.05 Gabriela Casadei 89 KA2 Gävle 17.9
12.08 Helena Wallenberg 89 Finish Gävle 17.9
12.14 Kristin Hallberg 89 Östersund Göteborg 4.7
12.22 Rebecca Leissner 89 Ullevi Gävle 17.9
12.22 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Falun 14.8
12.24 Josefin Svensson 89 Hjorten Göteborg 4.7
12.25 Caroline Hallén 89 Hässelby Gävle 17.9
12.32 Rebecca Strand 89 Karlskoga Kil 1.8
12.41 Frida Persson 89 Helsingborg Lerum 29.5
12.43 Sanna Dünesius 89 Östersund Bollnäs 10.7
12.57 Kristina Eriksson 89 Rånäs Gävle 17.9
12.58 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Göteborg 4.7
12.64 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Gävle 17.9
12.69 Anna-Karin Barchéus 89 Boden Falun 14.8
12.70 Hanna Tjernell 89 Hellas Huddinge 22.5
12.70 Anna-Karin Sörling 89 Ärla Nyköping 28.8
12.73 Marie Pettersson 89 Säffle Kil 1.8
12.79 Izehi Ileso 89 Angered Falun 14.8
okänd vind
12.19 Emilie Andersson 89 Kungsängen Vallentuna 11.9
medvind
11.96 Gabriela Casadei 89 KA2 Karlskrona 12.9
12.35 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Kalmar 25.9
12.42 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Sävedalen 6.6
12.50 Anna-Karin Barchéus 89 Boden Gävle 18.7
12.57 Simona Geries 89 Skade Gävle 17.9
12.66 Sandra Wallström 89 Ärla Eskilstuna 21.8
12.71 Tina Olsson 89 Växjö Kalmar 22.5
12.74 Moa Hedström 89 Skade Gävle 18.7
12.79 Rebecca Salmonson 89 Strömstad Gävle 17.9

300m häck/76.2

43.64 Frida Persson 89 Helsingborg Falun 15.8
44.43 Izehi Ileso 89 Angered Halmstad 16.7
44.61 Johanna Riex 89 Eslöv Trelleborg 13.6
44.77 Johanna Mann 89 Östersund Falun 15.8
46.20 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Göteborg 19.6
46.27 Sanna Dünesius 89 Östersund Krokom 31.7
46.35 Ronja Fjellner 89 Slagnäs Skellefteå 31.7
46.61 Anna Pärsdotter 89 Solna Falun 15.8
46.97 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Norrköping 16.6
47.16 Sara Wallin 89 Hässelby Gävle 19.9
47.28 Rebecca Leissner 89 Ullevi Göteborg 19.6
47.73 Emmy Koskinen 89 Enhörna Sollentuna 29.5
47.73 Lovisa Lindhe 89 Kristinehamn Gävle 18.9
47.96 Sofie Erenlöf 89 Gefle Falun 14.8
47.99 Anna-Karin Barchéus 89 Boden Göteborg 2.7
48.20 Sandra Wallström 89 Ärla Gävle 19.9
48.69 Kristina Eriksson 89 Rånäs Uppsala 29.8
48.88 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Gävle 18.7
49.10 Anna Wettler 89 Örebro Göteborg 2.7
49.29 Elin Jarenfors 89 Tanum Strömstad 11.7
Manuell tidtagning
48.7m Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Eskilstuna 7.8

Höjd

1.74 Sofia Kask 89 Lund Kil 6.6
1.67 Åse Thorsen 89 Lerum Helsingborg 11.7
1.67 Stina Ekholm 89 Ullevi Göteborg 6.7
1.65 Kristina Eriksson 89 Rånäs Uppsala 28.8
1.64 Anna-Karin Sörling 89 Ärla Falun 14.8
1.64 Karin Andersson 89 Fjugesta Gävle 19.9
1.63 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Västerås 31.7
1.63 Josefin Svensson 89 Hjorten Göteborg 4.7
1.63 Hanna Rydfjäll 89 IFK Umeå Gävle 16.7
1.63 Anna Pärsdotter 89 Solna Söderhamn 24.7
1.62 Simona Geries 89 Skade Gävle 18.7
1.61 Emilia Bengtsson 89 Helsingborg Trelleborg 13.6
1.60 Rebecca Strand 89 Karlskoga Karlskoga 13.6
1.60 Frida Falck 89 Vittsjö Jönköping 18.9
1.59 Johanna Claesson 89 Ymer Falun 14.8
1.59 Edina Shehu 89 Hammarby Falun 14.8
1.58 Joanna Nydén 89 Wedevåg Lerum 29.5
1.58 Jessica Robson 89 Järvsö Hudiksvall 28.6
1.58 Frida Ström 89 Strömstad Kungälv 27.6
1.57 Sofia Dahlgren 89 Malmö Malmö 22.5
1.57 Frida Viklund 89 Bromma Danderyd 16.5
1.57 Ann-Britt Andersson 89 Varberg Villstad 1.8
1.57 Gabriela Casadei 89 KA2 Karlskrona 6.9
1.57 Nina Ljung 89 Arvika Uddevalla 11.9

Stav

3.40 Nathalie Kogut-Rosberg 89 Malmö Värnamo 31.5
3.40 Hanna Påhlsson 89 Malmö Malmö 21.9
3.31 Sophie Lewin 89 Malmö Falun 15.8
3.26 Erika Drageryd 89 Örebro Göteborg 2.7
3.14 Kristin Hallberg 89 Östersund Gävle 18.7
3.08 Jessica Enlund 89 Gefle Falun 15.8
2.80 Emilie Palm 89 Stocksäter Glanshammar 20.5
2.80 Emelie Erdeljac 89 Göteborgs KIK Sävedalen 5.6
2.80 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Halmstad 17.7
2.78 Anneli Eklund 89 Stocksäter Västerås 31.7
2.72 Maria Ludvigsson 89 Västerås Gävle 17.9
2.65 Frida Viklund 89 Bromma Stockholm 8.5
2.50 Linn Claar-Stenberg 89 Ullevi Göteborg 19.9
2.50 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK Lerum 12.9
2.30 Julia Frank 89 Habo Jönköping 6.6
2.27 Linn Jaukkuri 89 Hanviken Vallentuna 11.9
2.20 Nina Ljung 89 Arvika Arvika 25.7
2.20 Anna Wessman 89 Växjö Växjö 23.8
2.20 Ronja Östlin 89 Söderhamn Hudiksvall 12.9
2.15 Elsa Hannar 89 Lidingö Stockholm 8.5

Längd

5.77 Gabriela Casadei 89 KA2 Falun 13.8
5.63 Emilie Andersson 89 Kungsängen Falun 13.8
5.47 Mirabella Jauhiainen 89 Boden Falun 13.8
5.45 Josefin Svensson 89 Hjorten Nyköping 29.8
5.43 Johanna Riex 89 Eslöv Falun 13.8
5.37 Ann-Sofie Jansson 89 Hofors Falun 13.8
5.36 Sara Hall 89 Tjalve Norrköping 16.6
5.35 Alexandra Axell 89 Lerum Falun 13.8
5.34 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Västerås 1.8
5.34 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Göteborg 3.7
5.32 Viktoria Joäng 89 Trelleborg Lund 4.9
5.30 Emelie Svensson 89 Tanum Göteborg 2.7
5.29 Kristina Eriksson 89 Rånäs Västerås 1.8
5.28 Jenna Glensby 89 Växjö Värnamo 31.5
5.27 Nina Ljung 89 Arvika Falun 13.8
5.21 Anna Eriksson 89 Ystad Klippan 6.6
5.20 Almirka Topcagic 89 Malmö Vellinge 19.6
5.20 Simona Geries 89 Skade Gävle 17.7
5.19 Malin Wiberg 89 Färjestaden Växjö 11.9
5.18 Isabelle Eurenius 89 Sollefteå Gävle 17.7
okänd vind
5.35 Almirka Topcagic 89 Malmö Helsingborg 22.8
medvind
5.61 Johanna Riex 89 Eslöv Falun 13.8
5.50 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Ljungsbro 19.9
5.48 Nina Ljung 89 Arvika Falun 13.8
5.46 Josefin Svensson 89 Hjorten Villstad 1.8
5.20 Caroline Hallén 89 Hässelby Stockholm 19.8
5.19 Johanna Aalto 89 Kristinehamn Karlstad 28.8
5.18 Frida Ström 89 Strömstad Kil 1.8
skoltävling
5.38 Kristina Eriksson 89 Rånäs Norrtälje 15.9

Tresteg

12.11 Izehi Ileso 89 Angered Göteborg 2.7
11.41 Johanna Riex 89 Eslöv Ängelholm 1.8
11.40 Edina Shehu 89 Hammarby Stockholm 18.8
11.37 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Falun 15.8
11.29 Emilie Andersson 89 Kungsängen Gävle 18.9
11.19 Rebecka Strand 89 Karlskoga Karlskoga 13.6
11.11 Alexandra Axell 89 Lerum Falun 15.8
11.08 Emelie Svensson 89 Tanum Falun 15.8
10.98 Frida Ström 89 Strömstad Gävle 18.9
10.97 Josefin Svensson 89 Hjorten Falun 15.8
10.92 Joanna Nydén 89 Wedevåg Karlskoga 13.6
10.92 Lovisa Gårlin 89 Tjalve Falun 15.8
10.85 Matilda Norin 89 Strand Falun 15.8
10.83 Johanna Aalto 89 Kristinehamn Falun 15.8
10.71 Fatima Makakala 89 Hammarby Gävle 18.9
10.63 Jessica Enlund 89 Gefle Sollefteå 20.6
10.62 Moa Hedström 89 Skade Gävle 4.8
10.61 Emilia Eliasson 89 Brännan Hudiksvall 12.9
10.60 Sara Hall 89 Tjalve Motala 22.6
10.45 Johanna Bertilsson 89 Strand Falun 15.8
okänd vind
11.33 Fatima Makakala 89 Hammarby Vallentuna 11.9
10.93 Matilda Norin 89 Strand Järvsö 19.9
medvind
11.76 Johanna Riex 89 Eslöv Malmö 20.5
11.36 Emelie Svensson 89 Tanum Falun 15.8
11.20 Frida Ström 89 Strömstad Sävedalen 21.8

Kula/3.0

13.42 Therés Christensson 89 Trollhättans SK Gävle 19.9
13.05 Elisabeth Brånsgård 89 Fjugesta Gävle 19.9
12.98 Malin Wiberg 89 Färjestaden Gävle 19.9
12.15 Sanne Petersson 89 Pallas Gävle 19.9
11.88 Nina Ljung 89 Arvika Uddevalla 12.9
11.81 Elin Jarenfors 89 Tanum Gävle 19.9
11.64 Frida Jern-Bruhn 89 Hovslätt Jönköping 19.5
11.58 Rebecca Holmquist 89 Mölndal Halmstad 17.7
11.55 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Huddinge 22.5
11.50 Erika Drageryd 89 Örebro Göteborg 2.7
11.43 Simona Geries 89 Skade Gävle 25.9
11.42 Anna Wessman 89 Växjö Nyköping 12.6
11.21 Therese Holmqvist 89 Angered Uddevalla 1.8
10.98 Karin Andersson 89 Fjugesta Nyköping 28.8
10.90 Mia Callenberg 89 Lerum Uddevalla 1.8
10.80 Camilla Nilsson 89 Timrå Ånge 2.10
10.79 Erica Birgersson 89 Ängelholm Halmstad 17.7
10.69 Johanna Lundmark 89 Södra Vi Södra Vi 2.10
10.62 Hanna Tjernell 89 Hellas Enskede 15.5
10.62 Josefin Svensson 89 Hjorten Högby 3.10

Diskus/0.6

46.51 Sarah Lindberg 89 Bore Göteborg 4.7
43.04 Elisabeth Brånsgård 89 Fjugesta Göteborg 4.7
42.95 Simona Geries 89 Skade Gävle 17.9
42.17 Sanne Petersson 89 Pallas Trelleborg 25.4
39.91 Alexandra Axell 89 Lerum Göteborg 4.7
39.05 Anna Wessman 89 Växjö Göteborg 4.7
38.32 Therés Christensson 89 Trollhättans SK Gävle 17.9
37.48 Sofia Eriksson 89 Hellas Göteborg 4.7
36.98 Johanna Lundmark 89 Södra Vi Värnamo 12.9
36.87 Malin Wiberg 89 Färjestaden Kalmar 21.7
36.73 Emelie Olovsson 89 Vingarna Falun 13.8
36.28 Elin Sundlöf 89 Glanshammar Falun 13.8
36.20 Rebecca Hallberger 89 Svenljunga Halmstad 18.7
35.58 Nina Ljung 89 Arvika Karlskoga 13.6
34.21 Joanna Nydén 89 Wedevåg Karlskoga 13.6
34.16 Linn Wennbom 89 Valö Valö 7.8
33.76 Lisa Boss 89 Ekshärad Kil 6.6
33.17 Therese Holmqvist 89 Angered Uddevalla 31.7
32.63 Emma Swärd 89 Södertälje IF Nyköping 11.9
31.89 Camilla Andreasson 89 Hagunda Uppsala 3.7

Slägga/3.0

46.54 Petra Öberg 89 Nyköping Nyköping 11.8
42.72 Ida Johansson 89 Iggesund Hudiksvall 28.6
41.80 Nathalie Heinonen 89 Märsta Rimbo 24.4
40.40 Linn Wennbom 89 Valö Västerås 30.7
39.89 Sarah Lindberg 89 Bore Arvika 25.7
37.60 Therese Holmqvist 89 Angered Sävedalen 6.6
37.35 Emma Lundkvist 89 Alvesta Kalmar 25.9
37.35 Joanna Nydén 89 Wedevåg Falun 14.8
34.83 Rebecca Hallberger 89 Svenljunga Lerum 22.8
34.50 Anna Wessman 89 Växjö Växjö 23.8
34.42 Linnea Nilsson 89 Nordanstig Hudiksvall 31.8
34.33 Patricia Wiedel 89 Trelleborg Falun 14.8
31.41 Frida Sjögren 89 Likenäs Torsby 22.5
31.30 Sofie Erenlöf 89 Gefle Gävle 8.8
29.53 Camilla Nilsson 89 Timrå Ånge 2.10
29.42 Johanna Lundmark 89 Södra Vi Södra Vi 22.9
29.19 Matilda Lindqvist 89 Tranås Tranås 26.9
28.52 Therese Andersson 89 Lerum Uddevalla 1.8
28.14 Simona Geries 89 Skade Gävle 31.8
27.95 Linn Gustafsson 89 Mariestad Gävle 17.9

Spjut/400

45.01 Anna Wessman 89 Växjö Falun 14.8
40.97 Sarah Lindberg 89 Bore Gävle 18.9
40.57 Simona Geries 89 Skade Nyköping 29.8
39.70 Tina Olsson 89 Växjö Falun 14.8
39.36 Angelica Roos 89 Mölndal Gävle 18.9
38.89 Viktoria Joäng 89 Trelleborg Vellinge 11.9
38.50 Amanda Högström 89 Sundsvall Sundsvall ??.5
38.16 Elisabeth Brånsgård 89 Fjugesta Gävle 18.9
37.04 Sofia Eriksson 89 Hellas Enskede 9.5
36.79 Jannica Nilsson 89 Eslöv Vellinge 11.9
35.98 Pernilla Ahlm 89 Sävedalen Mariestad 20.5
35.90 Ellinor Rosenqvist 89 Norrköping Norrköping 21.8
35.51 Linn Wennbom 89 Valö Valö 4.5
35.40 Åsa Frögeli 89 Tullinge-Tumba Enskede 25.9
35.36 Marie Pettersson 89 Säffle Gävle 18.9
34.05 Linda Landberg 89 Tjalve Tranås 26.9
33.94 Sandra Wallström 89 Ärla Ärla 4.9
33.88 Johanna Johansson 89 Wedevåg Falun 14.8
33.67 Erica Birgersson 89 Ängelholm Helsingborg 9.7
33.56 Linnea Persson 89 Bålsta Uppsala 29.8

Sexkamp/F15

4.983 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping Nyköping 29.8
4.963 Josefin Svensson 89 Hjorten Nyköping 29.8
4.788 Johanna Riex 89 Eslöv Nyköping 29.8
4.476 Malin Wiberg 89 Färjestaden Lerum 30.5
4.434 Gabriela Casadei 89 KA2 Karlskrona 7.9
4.415 Anna-Karin Sörling 89 Ärla Nyköping 29.8
4.387 Nina Ljung 89 Arvika Uddevalla 12.9
4.274 Alexandra Axell 89 Lerum Nyköping 29.8
4.228 Elin Jarenfors 89 Tanum Uddevalla 12.9
4.180 Erika Drageryd 89 Örebro Nyköping 29.8
4.166 Kristina Eriksson 89 Rånäs Enköping 11.7
4.149 Frida Persson 89 Helsingborg Lerum 30.5
4.120 Karin Andersson 89 Fjugesta Örebro 26.9
4.096 Sofie Erenlöf 89 Gefle Nyköping 29.8
4.045 Rebecca Strand 89 Karlskoga Lerum 30.5
4.007 Simona Geries 89 Skade Nyköping 29.8
3.966 Anna Borg 89 Göteborgs KIK Lerum 30.5
3.916 Hanna Tjernell 89 Hellas Huddinge 23.5
3.914 Kristin Hallberg 89 Östersund Lerum 30.5
3.834 Sandra Wallström 89 Ärla Nyköping 29.8

>