Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 11 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F17 UTE 2004

Årsbästa F17 2004

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 13 NOV, 2004
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2004.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1985-86, P17/F17: Födda 1987-88, P15/F15: Födda 1989, P14/F14: Födda 1990 - plus ev 91:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.86 Anette Broselid 88 Färjestaden Karlskrona 24.7
12.00 Anna Ek 87 Klippan Falun 13.8
12.07 Linda Berntsson 87 Varberg Falun 13.8
12.12 Mariama Sambou 88 Huddinge Falun 13.8
12.29 Julia Skugge 88 Glanshammar Arvika 24.7
12.35 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Kalmar 30.6
12.37 Nina Törnqvist 87 Finish Jönköping 23.6
12.40 Caroline Bertheau 87 Malmö Växjö 5.6
12.44 Maria Mejsjö 87 Karlskoga Örebro 24.7
12.48 Cecilia Edfors 87 Sollefteå Falun 13.8
12.49 Anna Wemmert 88 Helsingborg Helsingborg 10.7
12.50 Maria Gustafsson 88 Gillberga-Lista Falun 13.8
12.51 Nina Runvik 87 Lund Helsingborg 11.7
12.54 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Göteborg 19.6
12.54 Sofia Rahdevi 87 Finish Falun 13.8
12.57 Elin Backman 88 Helsingborg Hässleholm 25.7
12.59 Louise Johansson 88 Umedalen Umeå 2.6
12.59 Sofie Ström 87 Ängelholm Helsingborg 10.7
12.64 Julia Håkansson 87 Kville Göteborg 19.6
12.66 Viktoria Waldemarsson 88 Klippan Ängelholm 31.7
okänd vind
12.37 Nina Runvik 87 Lund Halmstad 17.7
12.47 Sofie Persson 87 Helsingborg Halmstad 17.7
12.66 Viktoria Waldemarsson 88 Klippan Halmstad 17.7
medvind
12.19 Julia Skugge 88 Glanshammar Garphyttan 21.8
12.21 Nina Runvik 87 Lund Klippan 6.6
12.22 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Kalmar 25.9
12.23 Caroline Bertheau 87 Malmö Malmö 23.5
12.34 Maria Mejsjö 87 Karlskoga Gävle 17.9
12.37 Sofie Persson 87 Helsingborg Lerum 22.8
12.37 Cecilia Edfors 87 Sollefteå Falun 13.8
12.41 Maria Gustafsson 88 Gillberga-Lista Gävle 17.9
12.44 Louise Johansson 88 Umedalen Falun 13.8
12.45 Sofia Rahdevi 87 Finish Falun 13.8
12.49 Charlotte Ingebrigtsen 87 Östersund Gävle 17.9
12.58 Julia Håkansson 87 Kville Lerum 22.8
12.58 Caroline Enberg 87 Täby Västerås 21.8
12.60 Beatrice Enckell 88 Udd Kalmar 25.9
12.60 Ida Aidanpää 88 Kuivakangas Skellefteå 31.7
12.64 Elin Skoglund-Jansson 87 Orient Sävedalen 5.6
12.64 Sara Johansson 87 Falköping Jönköping 18.9
12.65 Elisabeth Svensson 87 Malmö Växjö 5.6

200m

24.07 Anette Broselid 88 Färjestaden Göteborg 5.9
24.71 Sofie Persson 87 Helsingborg Göteborg 5.9
24.97 Mariama Sambou 88 Huddinge Västerås 31.7
25.08 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Göteborg 6.7
25.12 Linda Berntsson 87 Varberg Halmstad 18.7
25.29 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Högby 13.7
25.34 Cecilia Edfors 87 Sollefteå Hudiksvall 12.9
25.42 Nina Runvik 87 Lund Halmstad 18.7
25.44 Maria Gustafsson 88 Gillberga-Lista Västerås 31.7
25.56 Julia Skugge 88 Glanshammar Arvika 25.7
25.59 Maria Mejsjö 87 Karlskoga Göteborg 4.7
25.64 Nina Törnqvist 87 Finish Göteborg 4.7
25.68 Victoria Bülow 88 Falun Göteborg 4.7
25.70 Sofie Ström 87 Ängelholm Malmö 15.8
25.71 Caroline Enberg 87 Täby Göteborg 4.7
25.76 Elin Backman 88 Helsingborg Ängelholm 1.8
25.87 Elisabeth Svensson 87 Malmö Värnamo 31.5
25.88 Camilla Eriksson 88 Västerås Göteborg 4.7
25.89 Louise Johansson 88 Umedalen Sollefteå 20.6
25.89 Emma Jungmark 87 Kville Göteborg 4.7
okänd vind
24.96 Mariama Sambou 88 Huddinge Vallentuna 12.9
25.60 Caroline Enberg 87 Täby Vallentuna 12.9
medvind
24.41 Anette Broselid 88 Färjestaden Karlskrona 25.7
25.41 Maria Mejsjö 87 Karlskoga Kil 1.8
25.45 Elisabeth Svensson 87 Malmö Malmö 23.5

400m

54.54 Sofie Persson 87 Helsingborg Falun 14.8
56.76 Maria Mejsjö 87 Karlskoga Falun 14.8
57.67 Caroline Enberg 87 Täby Falun 14.8
57.91 Frida Flodström 87 Tureberg Vallentuna 11.9
58.08 Louise Martin 87 Hässelby Mannheim, GER 20.6
58.53 Emma Jungmark 87 Kville Falun 14.8
58.69 Beatrice Enckell 88 Udd Växjö 5.6
58.70 Nina Runvik 87 Lund Falun 14.8
58.78 Maja Olofsson 87 Växjö Falun 14.8
59.13 Elin Backman 88 Helsingborg Gävle 19.9
59.16 Isabel Carlsson 87 Halmstad Halmstad 17.7
59.20 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Gävle 19.9
59.25 Anette Broselid 88 Färjestaden Växjö 11.9
59.28 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Gävle 19.9
59.49 Anna Berg 88 Täby Vallentuna 11.9
59.62 Nathalie Sandell 87 Finish Halmstad 17.7
59.68 Martina Eriksson 88 Slagnäs Sollefteå 19.6
59.84 Malin Bjergestam 88 Kil Gävle 18.9
60.08 Cecilia Edfors 87 Sollefteå Gävle 18.7
60.19 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Malmö 20.5
Manuell tidtagning

800m

2:09.58 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Norrtälje 28.8
2:12.85 Frida Flodström 87 Tureberg Norrtälje 28.8
2:14.13 Lisa Voltaire 87 Täby Karlstad 6.8
2:15.54 Sandra Fransson 88 Växjö Karlskrona 25.7
2:16.13 Anna Berg 88 Täby Gävle 19.9
2:16.98 Elina Nygren 88 Ärla Gävle 19.9
2:17.19 Martina Eriksson 88 Slagnäs Gävle 19.9
2:18.67 Malin Bjergestam 88 Kil Gävle 19.9
2:18.99 Sandra Hobro 88 Tyresö Vallentuna 12.9
2:19.31 Maja Olofsson 87 Växjö Gävle 19.9
2:19.85 Karin Dahlöf 87 Mölndal Falun 15.8
2:19.98 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Göteborg 4.7
2:20.41 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Skruv 15.5
2:20.80 Sara Bergh 88 Rigor Lerum 24.6
2:21.23 Emma Lundin 88 Lidingö Vallentuna 12.9
2:21.34 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Malmö 22.5
2:21.38 Sofia Lilja 88 Kville Göteborg 4.7
2:21.78 Erika Fyrvall 87 Tureberg Gävle 19.9
2:22.03 Frida Jönsson 87 Eslöv Gävle 19.9
2:22.03 Marie Persson 87 Wärnamo Gävle 19.9

1500m

4:33.32 Frida Flodström 87 Tureberg Enskede 31.8
4:38.55 Sandra Fransson 88 Växjö Göteborg 4.9
4:40.27 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Sollentuna 30.5
4:49.82 Elina Nygren 88 Ärla Gävle 17.9
4:52.34 Anna Örneving 87 Tureberg Sollentuna 30.5
4:53.80 Sara Bergh 88 Rigor Göteborg 4.7
4:54.57 Johanna Strömberg 87 Hälle Halmstad 18.7
4:55.25 Erika Fyrvall 87 Tureberg Sollentuna 30.5
4:55.62 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Halmstad 18.7
4:56.25 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Göteborg 3.7
4:56.88 Emma Lundin 88 Lidingö Göteborg 3.7
4:57.19 Emmi Östlund 88 Hammarby Sollentuna 30.5
4:57.84 Sofia Kaneberg 88 Spårvägen Västerås 1.8
4:57.97 Hanna Jansson 87 Hagen Göteborg 3.7
4:58.58 Maria Söderström 88 Täby Sollentuna 30.5
5:00.30 Lisa Voltaire 87 Täby Gävle 17.9
5:01.69 Jessica Wiking 87 Hammarby Huddinge 20.5
5:02.37 Sofia Lilja 88 Kville Göteborg 3.7
5:02.41 Emma Stenberg 87 Falun Västerås 1.8
5:02.72 Olivia Bergvall 88 Oskarshamn Kalmar 9.5

3000m

10:14.23 Sandra Fransson 88 Växjö Göteborg 5.9
10:36.70 Sandra Nilsson 88 Björnstorp Halmstad 16.7
10:41.89 Elina Nygren 88 Ärla Falun 15.8
10:46.99 Johanna Strömberg 87 Hälle Falun 15.8
10:49.27 Sofia Kaneberg 88 Spårvägen Falun 15.8
10:50.42 Anna Örneving 87 Tureberg Glanshammar 20.5
10:51.17 Elin Gustafsson 87 Trollhättans IF Uddevalla 31.7
10:54.31 Emmi Östlund 88 Hammarby Gävle 19.9
10:57.05 Frida Flodström 87 Tureberg Gävle 19.9
11:01.38 Lena Örn 88 Hellas Gävle 19.9
11:01.79 Erika Fyrvall 87 Tureberg Vallentuna 12.9
11:02.60 Linda Andersson 87 Fjällvinden Skellefteå 1.8
11:03.42 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Vallentuna 12.9
11:10.45 Ann-Sofie Gimdalen 88 Täby Stockholm 16.6
11:13.76 Linda Johannsen 88 Täby Gävle 19.9
11:13.96 Sara Bergh 88 Rigor Falun 15.8
11:15.37 Remka Saljunovic 88 Tiwaz Norrköping 20.5
11:15.6m Ida Andreasson 88 Eksjö Södra Oskarshamn 7.7
11:21.05 Kajsa Westerberg 87 Jokkmokk Sollefteå 19.6
11:23.72 Kajsa Olofsson 87 Ängelholm Helsingborg 9.7

1500m hinder/76.2

5:14.44 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Göteborg 4.9
5:19.73 Frida Flodström 87 Tureberg Gävle 18.9
5:19.75 Lena Örn 88 Hellas Vallentuna 11.9
5:19.76 Hanna Jansson 87 Hagen Göteborg 2.7
5:20.98 Elina Nygren 88 Ärla Gävle 18.9
5:21.51 Emma Mellgren 88 Wedevåg Falun 14.8
5:27.26 Maria Söderström 88 Täby Göteborg 2.7
5:28.01 Cecilia Norrbom 88 Tureberg Vallentuna 11.9
5:30.72 Emmi Östlund 88 Hammarby Gävle 16.7
5:31.23 Anna Svensson 87 Eslöv Falun 14.8
5:42.26 Linda Johansson 87 Mora Gävle 16.7
5:42.37 Ann-Sofie Gimdalen 88 Täby Falun 14.8
5:46.62 Marie Persson 87 Wärnamo Göteborg 2.7
5:47.34 Sara Axelsson 88 Högby Villstad 19.6
5:47.94 Linda Johansson 88 Ängelholm Gävle 18.9
5:47.97 Emma Lundin 88 Lidingö Huddinge 20.5
5:48.50 Diana Nordén 87 Gävle 18.9

100m häck/76.2

14.03 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Kalmar 1.7
14.22 Erika Persson 88 IF Göta Göteborg 5.9
14.35 Caroline Bertheau 87 Malmö Göteborg 4.7
14.37 Anna Ek 87 Klippan Gävle 18.9
14.56 Martina Vivlund 88 Heleneholm Helsingborg 11.7
14.59 Ellinore Hallin 87 Enköping Gävle 18.9
14.66 Elin Martinsson 88 Skade Göteborg 4.7
14.74 Emelie Gustafsson 88 Malmö Göteborg 4.7
14.74 Ida Aidanpää 88 Kuivakangas Turku, FIN 11.9
14.75 Louise Martin 87 Hässelby Falun 14.8
14.75 Christine Fransson 88 Sundsvall Sollefteå 19.6
14.76 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Göteborg 4.7
14.83 Donya Mohammadian 87 Trollhättans SK Gävle 18.9
14.88 Sofie Ström 87 Ängelholm Ängelholm 1.8
14.94 Erika Wiklund 88 Trångsviken Falun 14.8
14.98 Sofia Larsson 88 Säffle Kil 6.6
15.07 Frida Blomqvist 87 Hökensås Gävle 18.9
15.13 Elise Råman-Delin 88 Upsala Sollentuna 30.5
15.14 Josefin Danielsson 87 Filipstad Västerås 23.6
15.27 Anna Lergård 87 Istrum Gävle 18.9
medvind
14.09 Erika Persson 88 IF Göta Västerås 21.8
14.60 Elin Martinsson 88 Skade Bollnäs 10.7
14.63 Christine Fransson 88 Sundsvall Gävle 18.7
15.09 Anna Alexson 87 Kyrkhult Gävle 18.9
15.16 Martina Wahnström 87 Ullevi Sävedalen 6.6

300m häck/76.2

42.43 Louise Martin 87 Hässelby Göteborg 4.9
43.96 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Karlskrona 24.7
44.02 Sofie Persson 87 Helsingborg Vellinge 19.6
44.05 Malin Olsson 88 Kil Göteborg 2.7
44.09 Caroline Enberg 87 Täby Falun 15.8
44.17 Cecilia Edfors 87 Sollefteå Falun 15.8
44.47 Lise Hellqvist 88 Österhaninge Göteborg 2.7
44.82 Elin Martinsson 88 Skade Sollefteå 20.6
44.89 Johanna Wågström 87 Sundsvall Sollentuna 29.5
45.30 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Gävle 19.9
45.33 Beatrice Enckell 88 Udd Karlskrona 24.7
45.61 Emelie Gustafsson 88 Malmö Göteborg 2.7
45.62 Isabel Carlsson 87 Halmstad Halmstad 16.7
45.67 Frida Svensson 88 Växjö Göteborg 2.7
45.69 Erika Persson 88 IF Göta Göteborg 2.7
45.69 Nathalie Sandell 87 Finish Halmstad 16.7
46.22 Anna Setterberg 87 Motala Göteborg 2.7
46.27 Elise Råman Delin 88 Upsala Göteborg 2.7
46.32 Jessica Hermansson 88 Eslöv Gävle 19.9
46.64 Sofia Grahm 87 Täby Enskede 5.6
Manuell tidtagning
45.8m Christine Fransson 88 Sundsvall Sundsvall 25.8

Höjd

1.86 Erika Wiklund 88 Trångsviken Falun 15.8
1.75 Ebba Jungmark 87 Mölndal Karlstad 8.8
1.75 Anna Alexson 87 Kyrkhult Karlstad 8.8
1.73 Sofie Johansson 87 Wärnamo Halmstad 18.7
1.70 Anna Silén 88 Enköping Örebro 24.7
1.67 Frida Blomqvist 87 Hökensås Lerum 29.5
1.67 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Klippan 6.6
1.67 Daniella Eriksson 87 Enköping Eskilstuna 19.6
1.66 Caroline Gull 88 IF Göta Falun 15.8
1.66 Jenny Olsson 87 Eslöv Vellinge 20.6
1.65 Sanne Modin 88 Färjestaden Kalmar 25.9
1.64 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Lerum 29.5
1.64 Åse Lundin 88 Göteborgs KIK Sävedalen 6.6
1.64 Jenny Ström 88 Hagen Gävle 18.9
1.63 Christine Fransson 88 Sundsvall Östersund 13.6
1.63 Anna Flodin 88 Ängebo Hudiksvall 11.9
1.62 Ellinore Hallin 87 Enköping Enköping 10.7
1.62 Diana Gren 88 Fredrikshof Enskede 31.8
1.61 Emelie Olofsson 87 Gnistan Skruv 15.5
1.61 Anna Ek 87 Klippan Klippan 6.6
1.61 Elise Råman Delin 88 Upsala Gävle 18.7
1.61 Martina Wahnström 87 Ullevi Västerås 21.8

Stav

4.00 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Mannheim, GER 19.6
3.85 Isabell Lilja 87 Malmö Halmstad 17.7
3.76 Emelie Gustafsson 88 Malmö Göteborg 3.7
3.70 Alisa Dimante 88 Malmö Trelleborg 12.6
3.46 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK Falun 14.8
3.40 Louise Carlsson 87 Färjestaden Värnamo 31.5
3.35 Jessica Gustavsson 87 Gefle Kvarnsveden 19.6
3.35 Tora Bjartmarz 88 Malmö Simrishamn 8.8
3.27 Hanna Hirvelä 87 Kvarnsveden Gävle 18.9
3.07 Martina Wahnström 87 Ullevi Gävle 18.9
3.06 Elina Baheram 87 Hellas Stockholm 17.8
3.02 Victoria Waldemarsson 88 Klippan Hässleholm 24.7
3.00 Martina Vivlund 88 Heleneholm Malmö 20.5
3.00 Sofie Norrbom 87 Duvbo Stockholm 7.9
2.94 Linnéa Wahlman 87 Valbo Gävle 1.6
2.90 Amanda Bjurling 88 Malmö Vellinge 12.9
2.89 Lina Nygren 87 Söderhamn Sollentuna 29.5
2.85 Stina Burri 88 Malmö Gävle 17.9
2.85 Anna Stålberg 88 Kvarnsveden Kvarnsveden 19.6
2.72 Karin Sindsjö 87 Säffle Falun 14.8

Längd

5.91 Linda Berntsson 87 Varberg Karlstad 8.8
5.73 Camilla Eriksson 88 Västerås Falun 14.8
5.73 Erika Wiklund 88 Trångsviken Gävle 19.9
5.68 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Gävle 19.9
5.60 Erika Persson 88 IF Göta Göteborg 2.7
5.56 Sofia Rahdevi 87 Finish Falun 14.8
5.55 Ellinore Hallin 87 Enköping Gävle 18.9
5.52 Frida Karlsson 87 Växjö Gävle 18.9
5.48 Jasmine Andersson 88 Kalmar Villstad 1.8
5.46 Erika Jonasson 88 Växjö Gävle 19.9
5.44 Therese Öhman 88 Skellefteå Gävle 19.9
5.43 Elise Råman-Delin 88 Upsala Göteborg 2.7
5.43 Martina Wahnström 87 Ullevi Gävle 18.9
5.41 Christine Fransson 88 Sundsvall Gävle 17.7
5.38 Emelie Nilsson 88 Falkenberg Villstad 2.5
5.37 Caroline Bertheau 87 Malmö Värnamo 31.5
5.37 Elin Johansson 87 Lekeryd-Svarttorp Eksjö 8.8
5.36 Elisabeth Svensson 87 Malmö Falun 14.8
5.35 Sofie Ström 87 Ängelholm Ängelholm 31.7
5.31 Maja Larsson 88 Hakarpspojkarna Helsingborg 11.7
okänd vind
5.31 Cecilia Edfors 87 Sollefteå Örnsköldsvik 4.9
medvind
5.98 Linda Berntsson 87 Varberg Karlstad 8.8
5.85 Erika Wiklund 88 Trångsviken Gävle 19.9
5.64 Erika Jonasson 88 Växjö Gävle 19.9
5.56 Ellinore Hallin 87 Enköping Nyköping 29.8
5.50 Emelie Nilsson 88 Falkenberg Sävedalen 5.6
5.44 Elin Husén 87 Hellas Uppsala 4.7
5.44 Maja Larsson 88 Hakarpspojkarna Göteborg 2.7
5.44 Cecilia Edfors 87 Sollefteå Härnösand 31.7
5.40 Emelie Haaparanta 88 Täby Göteborg 2.7
5.39 Caroline Bertheau 87 Malmö Malmö 23.5
5.33 Minna Jansson 88 Mälarhöjden Sävedalen 5.6
5.32 Martina Vivlund 88 Heleneholm Klippan 6.6

Tresteg

12.36 Anna Alexson 87 Kyrkhult Halmstad 18.7
12.04 Elin Husén 87 Hellas Karlstad 7.8
11.99 Ebba Jungmark 87 Mölndal Falun 13.8
11.99 Martina Wahnström 87 Ullevi Sävedalen 5.6
11.97 Charlotta Brishammar 87 Lidingö Falun 13.8
11.78 Elin Johansson 87 Lekeryd-Svarttorp Jönköping 18.9
11.63 Camilla Sandblom 88 Hovslätt Jönköping 18.9
11.62 Frida Blomqvist 87 Hökensås Falun 13.8
11.54 Erika Wiklund 88 Trångsviken Krokom 31.7
11.52 Sandra Pettersson 88 Strand Gävle 17.9
11.45 Emmy Westerdahl 88 Malmö Göteborg 4.7
11.33 Daniella Eriksson 87 Enköping Eskilstuna 19.6
11.29 Stina Nilsson 87 IFK Umeå Piteå 11.7
11.23 Fredrica Andersson 88 Upsala Sollentuna 30.5
11.23 Sofie Johansson 87 Wärnamo Jönköping 23.6
11.22 Adelina Karlsson 88 Kongahälla Lerum 12.9
11.20 Camilla Eriksson 88 Västerås Göteborg 6.7
11.19 Lina Pohl 87 Örebro Göteborg 4.7
11.19 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Kalmar 21.7
11.15 Elise Råman-Delin 88 Upsala Gävle 22.5
okänd vind
11.76 Daphne Miglis 88 Tyresö Vallentuna 11.9
medvind
12.46 Anna Alexson 87 Kyrkhult Gävle 19.9
12.19 Charlotta Brishammar 87 Lidingö Gävle 19.9
12.17 Martina Wahnström 87 Ullevi Sävedalen 5.6
12.15 Ebba Jungmark 87 Mölndal Västerås 21.8
12.04 Linda Berntsson 87 Varberg Gävle 19.9
11.94 Elin Johansson 87 Lekeryd-Svarttorp Jönköping 6.6
11.73 Erika Wiklund 88 Trångsviken Krokom 22.8
11.45 Camilla Eriksson 88 Västerås Gävle 17.9
11.44 Elise Råman-Delin 88 Upsala Gävle 17.9
11.34 Fredrica Andersson 88 Upsala Gävle 17.9
11.20 Erika Jonasson 88 Växjö Gävle 17.9

Kula/3.0

14.95 Anna Wikström 87 Tumba Gävle 19.9
14.82 Jenny Johansson 88 Västerås Falun 13.8
13.65 Ellinore Hallin 87 Enköping Nyköping 28.8
13.45 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Ängelholm 31.7
13.40 Maria Bengtsson 88 Växjö Gävle 17.9
13.23 Sofia Larsson 88 Säffle Gävle 17.9
12.73 Joanna Nilsson 87 Nynäshamn Gävle 19.9
12.68 Jenny Davidsson 88 Hammarby Huddinge 22.5
12.63 Jonna Olsson 88 Vittsjö Falun 13.8
12.41 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Gävle 19.9
12.37 Karin Höglund 87 Mölndal Lerum 24.6
12.19 Ida Tengvall 87 Ängelholm Landskrona 25.9
12.16 Kristin Sörman 88 Wedevåg Gävle 17.9
12.14 Jenny Olsson 87 Eslöv Göteborg 3.7
12.07 Gullan Andersson 87 Arvika Torsby 22.5
11.84 Frida Karlsson 87 Växjö Halmstad 18.7
11.77 Mikaela Samuelson 87 Norrköping Norrköping 8.5
11.72 Sofie Ström 87 Ängelholm Nyköping 28.8
11.71 Linnéa Wahlman 87 Valbo Gävle 9.5
11.71 Caroline Nilsson 87 Orient Trollhättan 19.6

Diskus/1.0

42.20 Anna Wikström 87 Tumba Falun 14.8
41.19 Karolina Pedersen 87 Ullevi Falun 14.8
39.24 Elinor Forssander 88 Mariestad Karlstad 5.10
38.48 Gullan Andersson 87 Arvika Falköping 21.8
37.39 Jenny Johansson 88 Västerås Göteborg 4.7
37.02 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Falun 14.8
36.98 Angelica Persson 88 Västerås Västerås 21.8
36.41 Joanna Nilsson 87 Nynäshamn Sollentuna 29.5
36.35 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Trelleborg 13.6
35.39 Johanna Wikström 87 Huddinge Huddinge 19.6
35.27 Sabina Börjesson 87 Fjugesta Fjugesta 28.8
35.22 Maria Bengtsson 88 Växjö Västerås 21.8
34.91 Medina Tenic 88 Tiwaz Norrköping 15.5
34.30 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås 31.7
33.62 Frida Karlsson 87 Växjö Göteborg 4.7
32.72 Erika Jonasson 88 Växjö Gävle 19.9
32.49 Karin Höglund 87 Mölndal Sävedalen 5.6
30.51 Malin Johansson 88 Udd Växjö 5.6
29.96 Linnéa Kristiansson 87 Örbyhus Örbyhus 20.6
29.44 Johanna Anderberg 88 Ängelholm Landskrona 25.9

Slägga/4.0

50.81 Linda Eriksson 87 Nyköping Nyköping 29.9
47.27 Angelica Persson 88 Västerås Västerås 30.7
47.02 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Lidköping 12.6
46.86 Karolina Pedersen 87 Ullevi Gävle 18.9
44.30 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Ängelholm 31.7
43.92 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås 30.7
43.44 Maria Pettersson 87 Kristinehamn Gävle 18.9
41.45 Elinor Forssander 88 Mariestad Lidköping 12.6
41.01 Kristine Stålhandske 88 Nynäshamn Sätra 2.9
40.32 Emmie Borgqvist 88 Udd Karlshamn 19.6
39.49 Therese Gäwert 88 Hammarby Västerås 30.7
38.33 Kristin Hermansson 88 Kristinehamn Kalmar 25.9
38.17 Joanna Nilsson 87 Nynäshamn Gävle 18.9
37.58 Madeleine Persson 88 Trelleborg Halmstad 17.7
37.55 Sara Ståhlberg 88 Kilafors Västerås 30.7
37.32 Maria Bengtsson 88 Växjö Falun 15.8
37.25 Gullan Andersson 87 Arvika Arvika 25.7
37.20 Jenny Packalén 87 Rånäs Rimbo 24.10
36.62 Jenny Abrahamsson 87 Udd Karlshamn 19.6
33.99 Karin Kristoffersson 87 Heros Kvarnsveden 19.6

Spjut/600

43.04 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Malmö 20.5
42.67 Anna Boberg 87 Tibro Örebro 24.7
41.41 Anna Carlsson 87 Sävedalen Jönköping 25.5
41.17 Hanna Jönsson 88 Eslöv Lerum 30.5
40.24 Jenny Johansson 88 Västerås Göteborg 2.7
37.92 Caroline Nilsson 87 Orient Göteborg 2.7
37.33 Sofia Larsson 88 Säffle Gävle 18.9
37.19 Isabell Gradin 88 Sundsvall Sundsvall 9.7
36.65 Viktoria Österberg 87 IF Göta Karlstad 28.8
35.60 Ida Tengvall 87 Ängelholm Lerum 30.5
35.21 Ellinore Hallin 87 Enköping Nyköping 29.8
34.90 Lina Pohl 87 Örebro Göteborg 2.7
34.05 Jenny Davidsson 88 Hammarby Västerås 21.8
33.97 Jennica Andersson 87 Väsby Västerås 1.8
33.65 Anna Wikström 87 Tumba Göteborg 2.7
32.78 Caroline Gull 88 IF Göta Karlstad 14.9
32.59 Emelie Haaparanta 88 Täby Gävle 18.9
31.27 Emelie Persson 87 Tingberg Olofström 20.5
31.12 Frida Karlsson 87 Växjö Växjö 11.9
31.08 Anna Flodin 88 Ängebo Hudiksvall 22.8

Sjukamp/F17

5.467 Ellinore Hallin 87 Enköping Nyköping 29.8
5.087 Sofie Ström 87 Ängelholm Nyköping 29.8
5.080 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Jyväskylä, FIN 20.6
5.029 Ida Tengvall 87 Ängelholm Lerum 30.5
4.945 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Nyköping 29.8
4.837 Ida Aidanpää 88 Kuivakangas Turku, FIN 12.9
4.794 Sofia Stensiö 88 Kungsängen Huddinge 23.5
4.790 Jenny Davidsson 88 Hammarby Lerum 30.5
4.737 Hanna Jönsson 88 Eslöv Nyköping 29.8
4.530 Martina Vivlund 88 Heleneholm Nyköping 29.8
4.484 Sandra Pettersson 88 Strand Nyköping 29.8
4.481 Petra Andersson 88 Ullevi Nyköping 29.8
4.473 Jenny Olsson 87 Eslöv Lerum 30.5
4.427 Emma Aidanpää 88 Kuivakangas Turku, FIN 12.9
4.353 Jessica Hermansson 88 Eslöv Lerum 30.5
4.298 Erika Jonasson 88 Växjö Högby 3.10
4.250 Jenny Johansson 88 Västerås Nyköping 29.8
4.077 Asal Nagsbandi 87 Väsby Gävle 26.9
3.947 Fredrica Andersson 88 Upsala Enköping 11.7
3.866 Frida Blomqvist 87 Hökensås Lerum 30.5

>