Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F19 UTE 2004

Årsbästa F19 2004

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 31 OKT, 2004
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2004.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1985-86, P17/F17: Födda 1987-88, P15/F15: Födda 1989, P14/F14: Födda 1990 - plus ev 91:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.85 Maria Teilman 86 Hammarby Borås 9.6
11.95 Annika Andersson 85 Trelleborg Mannheim, GER 20.6
12.12 Elin Lundqvist 86 IF Göta Karlstad 6.8
12.14 Evelina Lunner 86 Västerås Borås 9.6
12.21 Emma Björkman 86 IF Göta Uddevalla 31.7
12.22 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Mannheim, GER 20.6
12.39 Pernilla Tornemark 85 Malmö Sollentuna 30.5
12.43 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Helsingborg 10.7
12.46 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Köbenhavn, DEN 7.6
12.46 Malin Ström 86 Bollnäs Hudiksvall 11.9
12.48 Maja Söderholm 85 Östersund Kvarnsveden 13.8
12.49 Sandra Bergman 86 Eslöv Vellinge 19.6
12.51 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Bollnäs 10.7
12.53 Linnea Larsson 86 Hakarpspojkarna Villstad 19.6
12.53 Malin Karlsson 86 Simrishamn Karlskrona 24.7
12.56 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 3.7
12.57 Ewa Warnquist 85 KA2 Kvarnsveden 13.8
12.60 Moa Larsson 85 Orient Helsingborg 10.7
12.61 Emelie Ottosson 85 KA2 Malmö 20.5
12.66 Sofia Lund 86 Hässelby Karlstad 6.8
okänd vind
12.53 Moa Larsson 85 Orient Halmstad 17.7
medvind
11.83 Annika Andersson 85 Trelleborg Malmö 22.5
11.96 Emma Björkman 86 IF Göta Gävle 17.9
12.15 Pernilla Tornemark 85 Malmö Gävle 17.9
12.22 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Borås 9.6
12.24 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Gävle 17.9
12.36 Sandra Bergman 86 Eslöv Hässleholm 25.7
12.44 Linnea Larsson 86 Hakarpspojkarna Gävle 17.9
12.47 Malin Karlsson 86 Simrishamn Olofström 20.5
12.53 Ida Gillerfors 85 Gotland Norrköping 8.5
12.66 Sofia Lund 86 Hässelby Eskilstuna 17.7

200m

24.19 Emma Björkman 86 IF Göta Göteborg 4.7
24.30 Maria Teilman 86 Hammarby Göteborg 4.7
24.43 Elin Lundqvist 86 IF Göta Göteborg 4.7
24.48 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 4.7
24.57 Annika Andersson 85 Trelleborg Kvarnsveden 15.8
25.13 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Karlstad 7.8
25.25 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 4.7
25.36 Maja Söderholm 85 Östersund Kvarnsveden 15.8
25.48 Ewa Warnquist 85 KA2 Göteborg 4.7
25.64 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Jönköping 23.6
25.68 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Lyngby, DEN 6.6
25.82 Linnea Larsson 86 Hakarpspojkarna Villstad 20.6
25.83 Malin Ström 86 Bollnäs Sollefteå 20.6
25.85 Evelina Lunner 86 Västerås Sollentuna 29.5
25.91 Sara Strömberg 86 Heleneholm Trelleborg 31.5
25.93 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Skellefteå 1.8
25.98 Ida Gillerfors 85 Gotland Kvarnsveden 15.8
26.02 Sandra Bergman 86 Eslöv Kvarnsveden 15.8
26.30 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Göteborg 4.7
26.39 Camilla Carls 86 Hammarby Gävle 17.7
medvind
24.33 Elin Lundqvist 86 IF Göta Malmö 20.5
25.09 Emma Magnusson 85 Växjö Karlskrona 25.7
25.12 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Malmö 20.5
25.39 Ewa Warnquist 85 KA2 Karlskrona 25.7
25.52 Ida Gillerfors 85 Gotland Norrköping 8.5

400m

53.73 Emma Björkman 86 IF Göta Göteborg 4.9
55.20 Sara Strömberg 86 Heleneholm Kvarnsveden 14.8
56.48 Jenny Holmroos 86 Västerås Göteborg 3.7
56.51 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Kvarnsveden 14.8
56.52 Maria Teilman 86 Hammarby Huddinge 20.5
56.62 Elin Wiik 85 Hässelby Riga, LAT 28.5
57.39 Therese Gustafsson 85 Kil Västerås 1.8
57.41 Pernilla Tornemark 85 Malmö Kvarnsveden 14.8
57.55 Jenny Olsson 85 Örebro Karlstad 6.8
58.29 Ida Gillerfors 85 Gotland Kvarnsveden 13.8
58.72 Maja Söderholm 85 Östersund Krokom 21.8
58.91 Charlotte Johansson 86 Lidingö Sollentuna 30.5
59.28 Maria Ericsson 85 Rånäs Sollentuna 30.5
59.57 Elin Andersson 86 Västerås Kvarnsveden 14.8
60.31 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Köbenhavn, DEN 7.6
60.64 Ida Lindström 86 Täby Gävle 19.9
60.83 Sara Trané 85 Mölndal Göteborg 3.7
60.93 Caroline Ivarsson 85 Simrishamn Simrishamn 8.8
61.25 Malin Hamrén 86 Bollnäs Söderhamn 17.8
61.54 Josefine Lundberg 86 Huddinge Huddinge 20.5
Manuell tidtagning
57.7m Ida Gillerfors 85 Gotland Eskilstuna 6.6
60.8m Sara Trané 85 Mölndal Sävedalen 19.8

800m

2:06.39 Jenny Holmroos 86 Västerås Mannheim, GER 19.6
2:10.25 Elin Wiik 85 Hässelby Mannheim, GER 19.6
2:10.44 Ida Lindström 86 Täby Kvarnsveden 15.8
2:12.91 Jenny Olsson 85 Örebro Kvarnsveden 15.8
2:14.35 Ann Johansson 85 Täby Stockholm 27.7
2:14.88 Moa Westman 86 Rånäs Stockholm 27.7
2:17.37 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Ängelholm 31.7
2:17.79 Hanna Holst 85 Växjö Skruv 15.5
2:18.25 Magdalena Ottersten 85 Sävedalen Kvarnsveden 15.8
2:18.67 Elin Andersson 86 Västerås Göteborg 4.7
2:18.78 Nina Andersson 85 Helsingborg Vellinge 20.6
2:19.60 Hanna Ribers 85 Motala Kvarnsveden 15.8
2:19.80 Ann-Sofie Landström 85 Nynäshamn Vallentuna 12.9
2:21.20 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Alingsås 31.5
2:21.62 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Uddevalla 31.7
2:22.48 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Halmstad 17.7
2:22.54 Linnea Smeds 85 Spårvägen Göteborg 4.7
2:24.36 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Nässjö 7.8
2:24.78 Jenni Nilsson 85 Hässelby Göteborg 4.7
2:25.12 Marie Barenfeld 85 Örebro Jyväskylä, FIN 20.6

1500m

4:33.80 Ida Lindström 86 Täby Leppävaara, FIN 21.8
4:38.68 Ann Johansson 85 Söderhamn Sollentuna 30.5
4:44.81 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Sävedalen 5.6
4:46.01 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Göteborg 3.7
4:47.43 Nina Andersson 85 Helsingborg Köbenhavn, DEN 7.6
4:48.08 Petra Kindlund 85 Falun Västerås 1.8
4:48.19 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Kvarnsveden 13.8
4:48.59 Moa Westman 86 Rånäs Göteborg 3.7
4:52.20 Hanna Holst 85 Växjö Växjö 11.9
4:55.10 Jenni Nilsson 85 Hässelby Stockholm 17.8
4:56.53 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Villstad 20.6
4:57.7m Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.6
4:59.32 Emma Lundgren 85 Malmberget Göteborg 3.7
4:59.59 Anna Hallberg 86 Ullevi Sävedalen 5.6
5:01.87 Elin Andersson 86 Västerås Göteborg 6.7
5:02.65 Sofia Kyrk 86 IF Göta Göteborg 3.7
5:03.06 Lina Byman 86 Spårvägen Göteborg 3.7
5:04.19 Adrijana Saljunovic 86 Tiwaz Västerås 1.8
5:04.77 Frida Johansson 86 Mora Gävle 18.7
5:07.16 Johanna Axelsson 86 Falun Kvarnsveden 19.6

3000m

10:32.51 Petra Kindlund 85 Falun Kvarnsveden 15.8
10:35.07 Emma Lundgren 85 Malmberget Halmstad 16.7
10:35.32 Moa Westman 86 Rånäs Kvarnsveden 15.8
10:35.37 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Sollentuna 29.5
10:38.18 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Högby 13.7
10:39.07 Catrine Josefsson 86 Huddinge Huddinge 10.8
10:41.86 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Halmstad 16.7
10:59.9m Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.6
11:08.9m Erica Rönnhage 85 Trelleborg Klippan 21.8
11:25.6m Fanny Fredriksson 85 Täby Eskilstuna 6.6
11:26.21 Anna Hallberg 86 Ullevi Kvarnsveden 15.8
11:31.33 Hanna Seppas 86 Hakarpspojkarna Halmstad 16.7
11:32.81 Frida Johansson 86 Mora Kvarnsveden 15.8
12:00.05 Johanna Axelsson 86 Falun Huddinge 20.5
12:00.33 Ellen Söderhult 86 Hammarby Huddinge 20.5
12:00.84 Angelica Oscarson 86 Hagen Aabenraa, DEN 2.10

2000m hinder/76.2

7:05.35 Hanna Holst 85 Växjö Leppävaara, FIN 22.8
7:11.48 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Göteborg 2.7
7:25.62 Catrine Josefsson 86 Huddinge Kvarnsveden 14.8
7:34.76 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Göteborg 2.7
7:35.81 Jenni Nilsson 85 Hässelby Kvarnsveden 14.8
7:48.77 Sofia Kyrk 86 IF Göta Göteborg 2.7

100m häck/84.0

13.94 Johanna Sjöström 86 Västerås Mannheim, GER 20.6
14.45 Emma Magnusson 85 Växjö Leppävaara, FIN 21.8
14.49 Emma Hansson 86 Heleneholm Mannheim, GER 19.6
14.57 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Karlstad 7.8
14.76 Marie Barenfeld 85 Örebro Västerås 30.7
14.77 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Lyngby, DEN 6.6
14.96 Camilla Kramar 86 Huddinge Gävle 18.9
15.43 Malin Marmbrandt 85 Enköping Västerås 30.7
15.89 Sara Trané 85 Mölndal Lerum 22.8
15.96 Malin Hamrén 86 Bollnäs Hudiksvall 11.9
15.99 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Uddevalla 1.8
16.10 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Gävle 18.9
16.17 Moa Larsson 85 Orient Mariestad 20.5
16.24 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Piteå 11.7
16.29 Anna Fernlund 86 Örebro Glanshammar 23.6
16.64 Malin Ström 86 Bollnäs Söderhamn 17.8
16.83 Hilda Palo 86 Haparanda SKT Gävle 18.9
16.93 Linnea Larsson 86 Hakarpspojkarna Kil 1.8
16.93 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Enköping 10.7
okänd vind
15.98 Moa Larsson 85 Orient Halmstad 18.7
medvind
14.41 Emma Hansson 86 Heleneholm Malmö 20.5
14.55 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Vellinge 20.6
15.79 Ewa Warnquist 85 KA2 Malmö 20.5

300m häck/76.2

41.90 Therese Gustafsson 85 Kil Kvarnsveden 15.8
42.73 Sara Strömberg 86 Heleneholm Kvarnsveden 15.8
44.45 Sara Trané 85 Mölndal Kvarnsveden 15.8
44.64 Emma Hansson 86 Malmö Gävle 19.9
44.69 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 2.7
44.97 Anna Fernlund 86 Örebro Göteborg 2.7
45.32 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Gävle 19.9
45.44 Malin Ström 86 Bollnäs Gävle 19.9
46.02 Ida Gillerfors 85 Gotland Kvarnsveden 15.8
47.02 Josefin Nyberg 86 Sundsvall Sollentuna 29.5
47.13 Charlotte Johansson 86 Lidingö Gävle 19.9
47.83 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Söderhamn 24.8
47.99 Anna Jonsson 86 Vännäs Karlskrona 24.7
48.45 Caroline Ivarsson 85 Simrishamn Hässleholm 24.7
49.41 Ylva Ohlsson 86 Tyresö Sollentuna 29.5
49.70 Johanna Englund 86 Åhus Gävle 19.9
50.27 Malin Friberg 86 Åhus Hässleholm 24.7

Höjd

1.71 Elin Hansson 85 Malmö Kvarnsveden 15.8
1.68 Frida Brolin 85 Ärla Kvarnsveden 15.8
1.68 Emma Hansson 86 Malmö Värnamo 24.7
1.68 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Växjö 11.9
1.67 Andrea Åhlin 86 Strömstad Sollentuna 29.5
1.67 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Umeå 6.6
1.65 Johanna Ruul 86 Tjalve Norrköping 8.5
1.65 Marie Barenfeld 85 Örebro Jyväskylä 19.6
1.65 Karin Rydh 85 Malmö Kvarnsveden 15.8
1.63 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Uppsala 4.7
1.62 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Sollentuna 29.5
1.62 Rebecka Eliasson 85 Örgryte Halmstad 18.7
1.62 Camilla Kerrén 86 Malmö Ängelholm 31.7
1.59 Jennie Karström 86 Åhus Norrköping 20.5
1.59 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Huddinge 20.5
1.58 Ida Persson 85 Ystad Simrishamn 26.5
1.58 Majken Lidén 86 IF Göta Kil 6.6
1.55 Cecilia Odén 85 Gefle Gävle 9.5
1.55 Lina Kristoffersson 86 Sundsvall Sollefteå 19.6
1.51 Frida Yttergren 86 Gotland Visby 23.6
1.51 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Nyköping 29.8

Stav

3.92 Lotta Hultin 85 Hässelby Visby 25.6
3.64 Sophie Larup 86 Malmö Göteborg 4.7
3.50 Caroline Ivarsson 85 Simrishamn Halmstad 17.7
3.35 Yordabel Abraham 86 Ullevi Halmstad 17.7
3.30 Lovisa Eliasson 85 Ullevi Sävedalen 5.6
3.30 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Göteborg 9.9
3.20 Åsa Wilén 86 Örgryte Lübeck, GER 31.5
3.15 Isabelle Karlesand 86 Färjestaden Karlskrona 24.7
3.05 Hanna Bryngelsson 86 Örebro Östhammar 6.6
2.90 Emelie Lagerquist 86 Duvbo Visby 25.6
2.90 Therese Zittra 86 IFK Umeå Sollefteå 20.6
2.82 Isabelle Sandelin 85 Örebro Sollentuna 29.5
2.82 Stine Petersen 86 Umedalen Gävle 18.9
2.60 Majken Lidén 86 IF Göta Malmö 20.5
2.60 Annie Persson 86 Klippan Klippan 21.8
2.33 Renja Markos-Pole 86 Solna Trollbäcken 20.6
2.20 Chris Danielsson 86 Kalmar Kalmar 9.5

Längd

5.95 Marie Barenfeld 85 Örebro Karlstad 8.8
5.92 Mfon Etim 85 Angered Borås 9.6
5.90 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Karlstad 7.8
5.83 Pernilla Tornemark 85 Malmö Sollentuna 29.5
5.83 Malin Marmbrandt 85 Enköping Kvarnsveden 13.8
5.74 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Göteborg 6.7
5.66 Emma Hansson 86 Malmö Värnamo 25.7
5.63 Sharon Ahman 86 Tjalve Högby 13.7
5.60 Sandra Bergman 86 Eslöv Malmö 20.5
5.50 Marléne Lindström 85 Ununge Enköping 24.8
5.47 Camilla Olsson 86 Malmö Malmö 23.5
5.43 Sofia Lund 86 Hässelby Kvarnsveden 13.8
5.38 Sara Johansson 86 Kisa Motala 23.6
5.31 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Göteborg 19.6
5.31 Ida Persson 85 Ystad Simrishamn 8.8
5.30 Ida Niia 86 Nedre Soppero Luleå 22.5
5.26 Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp Eksjö 9.5
5.25 Elin Andersson 86 Västerås Täby 4.9
5.23 Mari Erlandson 86 Växjö Växjö 5.6
5.21 Camilla Kerrén 86 Malmö Ängelholm 31.7
medvind
5.96 Pernilla Tornemark 85 Malmö Borås 9.6
5.89 Malin Marmbrandt 85 Enköping Karlstad 8.8
5.79 Sandra Bergman 86 Eslöv Malmö 20.5
5.41 Ida Niia 86 Nedre Soppero Skellefteå 31.7
5.37 Camilla Kerrén 86 Malmö Gävle 18.9
5.36 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Sävedalen 5.6
5.28 Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp Eksjö 9.5

Tresteg

13.00 Mfon Etim 85 Angered Karlstad 6.8
12.47 Malin Marmbrandt 85 Enköping Kvarnsveden 14.8
12.20 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Kvarnsveden 14.8
12.14 Marie Barenfeld 85 Örebro Kvarnsveden 14.8
11.86 Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp Kvarnsveden 14.8
11.62 Annika Andersson 86 Hammarby Huddinge 20.5
11.57 Anna Fernlund 86 Örebro Göteborg 4.7
11.56 Malin Hamrén 86 Bollnäs Kvarnsveden 14.8
11.52 Pernilla Tornemark 85 Malmö Gävle 19.9
11.16 Marléne Lindström 85 Ununge Uppsala 28.8
11.09 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Sollentuna 30.5
10.80 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Västerås 30.7
10.72 Mari Erlandsson 86 Växjö Växjö 11.9
10.66 Rebecka Eliasson 85 Örgryte Göteborg 4.7
10.53 Therese Zittra 86 IFK Umeå Gävle 19.9
10.46 Isabelle Sandelin 85 Örebro Västerås 30.7
10.37 Frida Mårtensson 86 Lund Helsingborg 10.7
10.36 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Skellefteå 19.8
10.33 Tyra Sjöstedt 85 Tjalve Norrköping 20.5
10.27 Caroline Ivarsson 85 Simrishamn Hässleholm 24.7
okänd vind
medvind
11.64 Annika Andersson 86 Hammarby Huddinge 20.5
11.11 Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.6
10.84 Camilla Kerrén 86 Malmö Gävle 19.9
10.71 Therese Zittra 86 IFK Umeå Gävle 19.9
10.53 Tyra Sjöstedt 85 Tjalve Norrköping 20.5

Kula/4.0

14.69 Carolina Hjelt 86 Huddinge Göteborg 6.7
12.61 Pia Ankarling 86 IF Göta Göteborg 6.7
12.02 Malin Renman 86 Östersund Gävle 18.7
11.91 Lina Törnqvist 86 Motala Kvarnsveden 14.8
11.85 Veronica Lundgren 86 Ånge Hudiksvall 11.9
11.81 Martina Efraimsson 85 Motala Motala 22.5
11.71 Marie Barenfeld 85 Örebro Sollentuna 12.9
11.66 Isabell Petersson 86 Färjestaden Halmstad 18.7
11.62 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Enskede 31.8
11.57 Angelica Henriksson 86 Hagen Skövde 16.5
11.51 Elisabeth Henriksson 86 Hagen Falun 15.5
10.80 Isabelle Eriksson 86 Nyköping Huddinge 8.5
10.68 Caroline Höglund 85 Mölndal Sävedalen 5.6
10.61 Annica Beckman 86 Sävedalen Sävedalen 21.8
10.59 Tanja Olsson 85 Klippan Norrköping 20.5
10.35 Josefin Berg 85 Östhammar Östhammar 6.6
10.35 Emma Hansson 86 Malmö Värnamo 24.7
10.29 Johanna Djukanovic 85 Färjestaden Kalmar 2.6
10.24 Suzanne Eneros 86 Kalmar Kvarnsveden 14.8
10.17 Emma Ståhlberg 86 Kilafors Hudiksvall 11.9

Diskus/1.0

45.10 Carolina Hjelt 86 Huddinge Leppävaara, FIN 21.8
43.30 Jessica Larsson 85 Skellefteå Marinha Grande, POR 6.3
42.14 Caroline Höglund 85 Mölndal Lisboa, POR 29.2
38.09 Suzanne Eneros 86 Kalmar Halmstad 18.7
37.87 Ida Hellgren 85 Ullevi Göteborg 22.2
37.04 Angelica Henricsson 86 Hagen Kvarnsveden 15.8
36.91 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Kvarnsveden 15.8
36.28 Maria Jansson 86 Götlunda Arvika 24.7
35.54 Anna Hansson 85 Motala Motala 22.5
34.67 Marie Barenfeld 85 Örebro Sollentuna 12.9
34.60 Pia Ankarling 86 IF Göta Gävle 18.9
33.88 Elisabeth Henriksson 86 Hagen Halmstad 16.7
33.20 Martina Efraimsson 85 Motala Motala 9.10
32.62 Lina Karlsson 85 Hammarby Huddinge 20.5
32.42 Cine Igeland 85 Vännäs Sollefteå 20.6
31.27 Annika Hjelm 86 Huddinge Sätra 2.9
31.21 Lina Törnqvist 86 Motala Karlstad 30.9
30.03 Veronica Lundgren 86 Ånge Gävle 17.7
30.00 Ida Persson 85 Ystad Helsingborg 10.7
30.00 Emma Ståhlberg 86 Kilafors Falun 28.9

Slägga/4.0

57.65 Annika Hjelm 86 Huddinge Sollentuna 30.5
54.16 Frida Brolin 85 Ärla Västerås 31.7
53.92 Josefine Berg 85 Östhammar Helsingborg 29.8
52.22 Ida Hellgren 85 Ullevi Mölndal 3.7
49.04 Emma Jones 85 Ullevi Uddevalla 1.8
48.67 Malin Renman 86 Östersund Kvarnsveden 13.8
46.82 Maria Jansson 86 Götlunda Västerås 30.7
45.23 Carolina Hjelt 86 Huddinge Enskede 31.8
44.85 Emma Ståhlberg 86 Kilafors Västerås 30.7
44.74 Jenny Larsson 86 Filipstad Lillehammer, NOR 25.6
44.28 Jessica Larsson 85 Skellefteå Sundsvall 23.5
43.11 Caroline Höglund 85 Mölndal Göteborg 25.4
42.19 Cine Igeland 85 Vännäs Sollefteå 19.6
42.09 Emilie Davidsson 86 Växjö Växjö 3.10
41.22 Veronica Lundgren 86 Ånge Gävle 18.9
40.74 Lisa Johansson 86 Ullevi Alingsås 31.5
40.68 Salome Völundardottir 85 Växjö Halmstad 17.7
38.82 Angelica Henriksson 86 Hagen Herrljunga 20.6
38.37 Annie Henriksson 86 Gotland Karlskrona 25.7
38.06 Elisabeth Henriksson 86 Hagen Falun 28.9

Spjut/600

49.60 Marléne Lindström 85 Ununge Karlstad 7.8
47.50 Malin Renman 86 Östersund Göteborg 2.7
42.59 Martina Efraimsson 85 Motala Motala 9.10
41.24 Marie Barenfeld 85 Örebro Karlstad 28.8
39.09 Johanna Djukanovic 85 Färjestaden Kalmar 2.6
38.58 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Huddinge 19.6
38.40 Michaela Johansson 86 Råby-Rekarne Västerås 30.7
37.05 Veronica Lundgren 86 Ånge Härnösand 15.5
36.80 Cristina de Melo Jonsson 86 IF Göta Härnösand 15.5
35.31 Emma Hansson 86 Heleneholm Lerum 30.5
34.88 Isabell Petersson 86 Färjestaden Skövde 16.5
33.79 Klara Söderberg 86 Brännan Härnösand 15.5
33.76 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Huddinge 20.5
33.03 Frida Linnér 86 Sollefteå Härnösand 15.5
32.84 Jessica Pettersson 86 Klippan Klippan 6.6
32.66 Tanja Olsson 85 Klippan Göteborg 2.7
31.74 Elisabeth Henricsson 86 Hagen Göteborg 2.7
31.42 Annica Beckman 86 Sävedalen Göteborg 2.7
30.67 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Vallentuna 11.9

Sjukamp/K

5.110 Marie Barenfeld 85 Örebro Värnamo 25.7
4.896 Emma Hansson 86 Malmö Värnamo 25.7
3.919 Isabelle Eriksson 86 Nyköping Nyköping 29.8
3.784 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Nyköping 29.8

>