Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 13 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA K INNE 2005

Årsbästa K 2005

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 5 APR, 2005
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin.

60m

7.28 Jenny Kallur 81 Falun Göteborg/Sc 3.2
7.29 Susanna Kallur 81 Falun Göteborg/Sc 3.2
7.40 Carolina Klüft 83 Växjö Malmö 12.2
7.54 Emma Rienas 82 IF Göta Malmö 12.2
7.55 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Göteborg/Sc 3.2
7.58 Linda Berntsson 87 Varberg Göteborg 25.2
7.58 Anna Ek 87 Klippan Göteborg 25.2
7.59 Emma Björkman 86 IF Göta Göteborg 25.2
7.62 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Göteborg 27.2
7.62 Ellinor Stuhrmann 77 Tjalve Sätra 16.1
7.63 Mariama Sambou 88 Huddinge Göteborg 27.2
7.65 Carolina Eriksson 88 Hässelby Göteborg 27.2
7.65 Mfon Etim 85 Ullevi Göteborg 25.2
7.65 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Göteborg 25.2
7.67 Nina Törnqvist 87 Finish Göteborg 25.2
7.67 *Paula Preisner 83 Ullevi Göteborg 25.2
7.68 Annika Andersson 85 Trelleborg Malmö 22.1
7.69 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 25.2
7.70 Julia Skugge 88 Glanshammar Göteborg 27.2
7.70 Linnea Collin 89 Helsingborg Malmö 22.1
7.72 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Malmö 12.2
7.73 Malin Källgren 80 Ymer Göteborg 30.1
7.76 Maria Gustafsson 88 Gillberga-Lista Eskilstuna 6.1
7.77 Lena Aruhn 70 Ume FI Umeå 15.1
7.77 Maria Mejsjö 87 Karlskoga Göteborg 25.2

200m

23.59 Jenny Kallur 81 Falun Glasgow, GBR 29.1
24.06 Lena Aruhn 70 Ume FI Malmö 13.2
24.34 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Glasgow, GBR 29.1
24.58 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 23.1
24.59 Helene Nordquist 80 Täby Malmö 12.2
24.63 Anneli Melin 76 Helsingborg Malmö 13.2
25.05 Sofie Persson 87 Helsingborg Malmö 6.2
25.07 Frida Claesson 84 Alingsås Malmö 6.2
25.14 Emma Magnusson 85 Växjö Malmö 13.2
25.18 Emma Rienas 82 IF Göta Malmö 12.2
25.19 Frida Näsman-Fagerström 78 Bollnäs Bollnäs 5.2
25.23 Anna Ek 87 Klippan Malmö 6.2
25.29 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Västerås 23.1
25.35 Mariama Sambou 88 Huddinge Västerås 23.1
25.36 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 12.2
25.37 Maria Gustafsson 88 Gillberga-Lista Sätra 11.12
25.40 Linnea Collin 89 Helsingborg Malmö 23.1
25.47 Nina Törnqvist 87 Finish Malmö 29.1
25.48 Matilda Farkas 91 Heleneholm Malmö 13.3
25.49 Malin Henriksson 78 Västerås Eskilstuna 6.1
25.58 Nina Runvik 87 Lund Malmö 23.1
25.58 Frida Persson 89 Helsingborg Malmö 29.1
25.59 Elisabeth Reutercrona 87 Malmö Malmö 23.1
25.60 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 6.2
25.60 Kim Petersson 90 Lund Göteborg 26.2

400m

52.77 Lena Aruhn 70 Ume FI Stockholm/G 15.2
53.59 Carolina Klüft 83 Växjö Stockholm/G 15.2
53.82 Ellinor Stuhrmann 77 Tjalve Stuttgart, GER 29.1
53.82 Louise Gundert 80 Lidingö Malmö 13.2
54.51 Sofie Persson 87 Helsingborg Göteborg 27.2
55.40 Nadja Petersen 78 Huddinge Malmö 13.2
56.00 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Malmö 12.2
56.06 Victoria Joäng 89 Trelleborg Göteborg 27.2
56.14 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 27.2
56.20 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Göteborg 27.2
56.33 Anneli Melin 76 Helsingborg Malmö 12.2
56.42 Elin Wiik 85 Hässelby Göteborg 19.2
56.64 Maria Mejsjö 87 Karlskoga Göteborg 27.2
56.73 Elin Backman 88 Helsingborg Göteborg 27.2
56.91 Frida Persson 89 Helsingborg Göteborg 27.2
57.21 Carolina Nylén 79 Täby Eaubonne, FRA 15.1
57.41 Johanna Hallberg 79 Hässelby Sätra 30.1
57.43 Louise Martin 87 Hässelby Göteborg 27.2
57.51 Frida Flodström 87 Tureberg Sätra 22.1
57.60 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjden Göteborg 27.2
57.96 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Göteborg 26.2
58.16 Linda Olsson 81 Falun Sätra 16.1
58.37 Josefin Magnusson 89 Södra Sandby Göteborg 26.2
58.60 Emma Vessman 88 Mälarhöjden Sätra 13.2
58.61 Matilda Häggström 88 Ulricehamn Göteborg 26.2
otillräckligt med koner
56.17 Therese Ahlepil 76 Rånäs Umeå 22.1
57.69 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Umeå 22.1
57.73 Martina Eriksson 88 Slagnäs Umeå 22.1

800m

2:05.39 Therese Ahlepil 76 Rånäs Stockholm/G 15.2
2:07.38 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Malmö 13.2
2:08.37 Carolina Nylén 79 Täby Eaubonne, FRA 4.2
2:08.58 Frida Flodström 87 Tureberg Nyköping 2.2
2:08.82 Elin Wiik 85 Hässelby Stockholm/G 15.2
2:08.94 Erica Mårtensson 79 Växjö Malmö 13.2
2:08.99 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Malmö 13.2
2:09.00 Flo Jonsson 78 Spårvägen Stockholm/G 15.2
2:09.44 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Malmö 30.1
2:11.44 Ann Johansson 85 Täby Stockholm/G 15.2
2:11.49 Louise Fredriksson 80 IF Göta Sätra 6.2
2:11.84 Jenny Sjöström 78 Falun Malmö 30.1
2:11.90 Malin Kemi 75 Spårvägen Nyköping 2.2
2:12.04 Ida Lindström 86 Täby Stockholm/G 15.2
2:12.18 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Sätra 22.1
2:12.57 Ulrika Johansson 75 Rånäs Sätra 22.1
2:12.68 Lisa Forsberg 89 Falun Västerås 23.1
2:12.76 Marlin Brown 75 Spårvägen Stockholm/G 15.2
2:13.35 Johanna Nilsson 83 Högby Pocatello, ID 25.2
2:13.47 Carolina Klüft 83 Växjö Madrid, ESP 4.3
2:13.77 Linda Olsson 81 Falun Malmö 12.2
2:14.52 Annika Gerner 75 Spårvägen Sätra 22.1
2:14.73 Moa Westman 86 Rånäs Nyköping 2.2
2:15.55 Petra Forsberg 80 Heby Göteborg 19.2
2:15.77 Sara Sjöqvist 89 Täby Sätra 6.2
otillräckligt med koner
2:08.81 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Umeå 15.1
2:15.4m Martina Eriksson 88 Slagnäs Umeå 19.1

1500m

4:17.79 Ulrika Johansson 75 Rånäs Glasgow, GBR 29.1
4:22.67 Flo Jonsson 78 Spårvägen Malmö 13.2
4:22.80 Hanna Karlsson 79 Malmö Malmö 13.2
4:23.34 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Malmö 13.2
4:29.02 Annika Gerner 75 Spårvägen Malmö 13.2
4:30.07 Frida Flodström 87 Tureberg Malmö 13.2
4:31.37 Ann Johansson 85 Täby Västerås 30.1
4:32.60 Madeleine Larsson 81 Hässelby Malmö 12.2
4:33.80 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Västerås 30.1
4:34.6m Anneli Fransson 78 Rånäs Västerås 30.1
4:35.84 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Göteborg 26.2
4:38.66 Ida Lindström 86 Täby Göteborg 26.2
4:39.45 Lisa Voltaire 87 Täby Göteborg 26.2
4:42.6m Christin Johansson 78 Kville Malmö 12.2
4:42.70 Petra Forsberg 80 Heby Malmö 12.2
4:42.90 Marlin Brown 75 Spårvägen Sätra 15.1
4:42.97 Moa Westman 86 Rånäs Göteborg 26.2
4:43.74 Hanna Holst 85 Växjö Malmö 12.2
4:44.02 Lisa Wiklund 70 Spårvägen Sätra 6.2
4:45.25 Jenny Sjöström 78 Falun Göteborg 15.1
4:45.79 Ann Carlsson 81 Ymer Göteborg 30.1
4:46.72 Nina Andersson 85 Helsingborg Göteborg 26.2
4:47.16 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Göteborg 26.2
4:47.27 Anna Rahm 81 Rånäs Västerås 30.1
4:47.67 Sara Sjöqvist 89 Täby Sätra 19.2
överlång bana

1 mile

5:01.62 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Mount Pleasant, MI 4.2
5:02.08 Lisa Haglund 81 Heleneholm Fayetteville, AR 12.2
5:02.45 Ida Nilsson 81 Högby Pocatello, ID 26.2
5:04.19 Johanna Nilsson 83 Högby Pocatello, ID 26.2
5:06.70 Petra Kindlund 85 Falun Carbondale, IL 22.1
5:06.95 Kim Blomkvist 84 Ärla Lincoln, NE 22.1
5:08.63 Carola Eriksson 81 Rånäs Jonesboro, AR 28.2
överlång bana
4:58.03 Lisa Haglund 81 Heleneholm Ames, IA 5.3
4:59.87 Hanna Bremler 83 Tyresö South Bend, IN 5.2
5:03.50 Carola Eriksson 81 Rånäs Ames, IA 12.2

3000m

9:33.07 Christin Johansson 78 Kville Malmö 12.2
9:44.79 Anneli Fransson 78 Rånäs Västerås 29.1
9:48.93 Anna Rahm 81 Rånäs Malmö 12.2
9:52.65 Kim Blomkvist 84 Ärla Fayetteville, AR 12.2
9:55.36 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Mount Pleasant, MI 26.2
9:55.68 Annika Gerner 75 Spårvägen Malmö 26.2
9:59.97 Lisa Wiklund 70 Spårvägen Malmö 12.2
10:05.81 Ida Nilsson 81 Högby Pocatello, ID 26.2
10:08.37 Lisa Haglund 81 Heleneholm Norman, OK 22.1
10:12.12 Anna Stavlind 70 Kisa Eskilstuna 16.1
10:13.13 Marie Nilsson 81 IF Göta Nampa, ID 12.2
10:16.45 Dorothea Carlsson 76 Kville Karlskrona 16.1
10:17.22 Susanna Damm 75 Flemingsberg Sätra 29.1
10:20.23 Karin Sennvall 80 Start Örebro 29.1
10:23.31 Carola Ericsson 81 Rånäs Carbondale, IL 22.1
10:24.93 Helena Olofsson 78 Rånäs Malmö 12.2
10:28.55 Ann Björklund 71 Studenterna Sätra 29.1
10:32.43 Pernilla Karlsson 76 Spårvägen Sätra 29.1
10:34.97 Katarina Johansson 71 Kville Göteborg 5.2
10:41.98 Tove Ottosson 78 Glasriket Karlskrona 16.1
10:43.46 Hanna Jonson 82 Enhörna Sätra 29.1
10:47.86 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Karlskrona 16.1
11:02.74 Gabriella Ragnerstam 75 Start Örebro 29.1
11:07.90 Marianne Fricke 62 Hässelby Sätra 29.1
11:09.11 Eva Holgersson 64 Kisa Bollnäs 13.2
överlång bana
10:14.96 Hanna Bremler 83 Tyresö Johnson City, TN 22.1
10:24.80 Petra Kindlund 85 Falun Ames, IA 12.2
10:38.03 Marie Eriksson 86 Tväråselet Luleå 16.1

5000m

15:50.20 Ida Nilsson 81 Högby Fayetteville, AR 11.3
17:19.75 Lisa Wiklund 70 Spårvägen Sätra 22.1
17:31.62 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Mount Pleasant, MI 25.2
19:02.79 Pernilla Karlsson 76 Spårvägen Sätra 22.1
överlång bana
17:29.45 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Akron, OH 12.2

60m häck/84.0

7.80 Susanna Kallur 81 Falun Madrid, ESP 6.3
7.92 Jenny Kallur 81 Falun Madrid, ESP 5.3
8.19 Carolina Klüft 83 Växjö Madrid, ESP 4.3
8.52 *Paula Preisner 83 Ullevi Göteborg 19.2
8.55 Johanna Sjöström 86 Västerås Göteborg 27.2
8.62 Lina Quick 80 Gefle Göteborg 19.2
8.63 Anna Ek 87 Klippan Göteborg 27.2
8.68 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Göteborg 5.2
8.70 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Göteborg 19.2
8.72 Erika Persson 88 IF Göta Malmö 13.2
8.73 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 15.1
8.73 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Göteborg 27.2
8.75 Camilla Kramar 86 Huddinge Göteborg 27.2
8.78 Emma Hansson 86 Malmö Malmö 23.1
8.84 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 27.2
8.85 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Malmö 13.2
8.91 Moa Larsson 85 Orient Göteborg 19.2
8.92 Marie Barenfeld 85 Örebro Göteborg 27.2
8.93 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 5.2
8.97 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Västerås 23.1
9.02 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Göteborg 27.2
9.03 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Göteborg 27.2
9.06 Ellinore Hallin 87 Enköping Karlskrona 6.3
9.17 Louise Martin 87 Hässelby Sätra 30.1
9.19 Donya Mohammadian 87 Trollhättans SK Göteborg 30.1

Höjd

1.93 Carolina Klüft 83 Växjö Madrid, ESP 4.3
1.92 Emma Green 84 Örgryte Madrid, ESP 4.3
1.83 Erika Wiklund 88 Trångsviken Malmö 13.2
1.81 Jenny Isgren 81 Spårvägen Sätra 6.2
1.79 Ebba Jungmark 87 Mölndal Karlskrona 6.3
1.75 Ellen Björklund 90 Lund Malmö 5.2
1.75 Anna Alexson 87 Kyrkhult Lund 26.1
1.74 Angelica Johansson 83 Hälle Göteborg 25.2
1.72 My Nordström 90 Tiwaz Nyköping 2.2
1.71 Diana Gren 88 Fredrikshof Sätra 12.2
1.70 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 13.2
1.70 Sofia Kask 89 Lund Lund 26.1
1.70 Stina Ekholm 89 Ullevi Göteborg 26.2
1.70 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Malmö 30.1
1.70 Jessica Jansson 81 Heby Riverdale, NY 29.1
1.70 Helena Redborg 83 Tureberg Sätra 6.2
1.70 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Karlskrona 6.3
1.70 Daphne Miglis 88 Tyresö Västerås 23.1
1.70 Rebecka Eliasson 85 Örgryte Göteborg 5.2
1.69 Moa Thorstensson 90 Spårvägen Göteborg 27.2
1.69 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Sätra 23.1
1.69 Sara Arwald 90 Pallas Malmö 22.1
1.68 Erica Jarder 86 Spårvägen Göteborg 26.2
1.68 Anna Silén 88 Enköping Västerås 30.1
1.68 Daniella Eriksson 87 Enköping Västerås 30.1
skoltävling

Stav

4.30 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Madrid, ESP 4.3
4.25 Linda Persson 81 Växjö Malmö 13.2
4.20 Hanna-Mia Persson 78 Kalmar Malmö 13.2
4.08 Maria Rendin 82 Örgryte Malmö 13.2
4.02 Klara Persson 80 Spårvägen Malmö 29.1
3.90 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Karlstad/L 24.2
3.85 Isabell Lilja 87 Malmö Göteborg/Sc 3.2
3.82 Alissa White 74 Hässelby Malmö 29.1
3.82 Alisa Dimante 88 Malmö Malmö 30.1
3.75 Michelle Railsback 82 Gefle Pocatello, ID 25.2
3.72 Emelie Gustafsson 88 Malmö Malmö 30.1
3.62 Lotta Hultin 85 Hässelby Malmö 29.1
3.60 Sophie Larup 86 Malmö Göteborg 25.2
3.56 Martina Wahnström 87 Ullevi Malmö 13.2
3.56 Linda Dexlin 79 Malmö Malmö 13.2
3.56 Maria Mossberg 71 Malmö Malmö 13.2
3.56 Caroline Ivarsson 85 Malmö Malmö 13.2
3.51 Lisa Wälitalo 82 Umedalen Umeå 2.2
3.50 Yordabel Abraham 86 Ullevi Göteborg 20.2
3.44 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK Göteborg 19.2
3.42 Hanna Påhlsson 89 Malmö Malmö 30.1
3.42 Nadja Casadei 83 KA2 Karlskrona 18.12
3.42 Cecilia Jansson 85 Göteborgs KIK Malmö 29.1
3.42 Linnea Weding-Holmgren 80 Ullevi Malmö 13.2
3.42 Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK Malmö 13.2
3.42 Thora Bjartmarz 88 Malmö Malmö 30.1

Längd

6.84 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg/Sc 3.2
6.00 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 12.2
5.97 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 27.2
5.96 Lina Quick 80 Gefle Malmö 12.2
5.93 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Malmö 12.2
5.85 Linda Berntsson 87 Varberg Göteborg 19.2
5.85 Malin Marmbrandt 85 Enköping Sätra 6.2
5.79 Erika Persson 88 IF Göta Karlstad 30.1
5.76 Caroline Bryland 78 Heleneholm Malmö 12.2
5.74 Camilla Eriksson 88 Västerås Västerås 23.1
5.72 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Umeå 29.1
5.70 Sofia Rahdevi 87 Finish Malmö 12.2
5.69 Johanna Nilsson 90 Kristianstad Malmö 6.2
5.68 Anna Göransdotter-Nilsson 77 Umedalen Umeå 2.2
5.68 Emma Björkman 86 IF Göta Göteborg 27.2
5.67 Marie Barenfeld 85 Örebro Malmö 30.1
5.65 Michelle Railsback 82 Gefle Pocatello, ID 25.2
5.63 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg 15.1
5.63 Erika Wiklund 88 Trångsviken Göteborg 26.2
5.61 Kristina Eriksson 89 Rånäs Sätra 22.1
5.60 Jasmine Andersson 88 Kalmar Malmö 12.2
5.59 Malin Olsson 90 Malmö Malmö 23.1
5.59 Sara Brankell 81 Mölndal Malmö 12.2
5.57 Moa Bergsten 83 Hässelby Eskilstuna 6.2
5.57 Emilie Andersson 89 Kungsängen Sätra 13.2

Tresteg

13.65 Camilla Johansson 76 Växjö Malmö 13.2
13.10 Anna Göransdotter Nilsson 77 Umedalen Malmö 13.2
12.78 Kajsa Levin 83 Mölndal Malmö 13.2
12.76 Sara Brankell 81 Mölndal Granada, ESP 30.1
12.50 Anna Alexson 87 Kyrkhult Göteborg/Sc 3.2
12.45 Izehi Ileso 89 Ullevi Göteborg 27.2
12.38 Moa Bergsten 83 Hässelby Stockholm/G 15.2
12.30 Ellen Valgeborg 83 Enköping Malmö 13.2
12.22 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 29.1
12.19 Malin Marmbrandt 85 Enköping Malmö 13.2
12.13 Doreen Nagawa 82 Ullevi Marietta, OH 5.3
12.12 Johanna Olander 79 Örgryte Malmö 29.1
12.09 Anna Larsson 78 Ullevi Malmö 13.2
12.06 Maria Augutis 90 Ullevi Göteborg 25.2
12.04 Angelica Ström 81 Gefle Sätra 20.2
11.89 Ebba Jungmark 87 Mölndal Göteborg 26.2
11.85 Malin Olsson 90 Malmö Göteborg 25.2
11.83 Daphne Miglis 88 Tyresö Sätra 12.2
11.82 Edina Shehu 89 Hammarby Sätra 16.1
11.74 Malin Larsson 77 Falun Västerås 23.1
11.73 Rebecca Strand 89 Filipstad Göteborg/Sc 3.2
11.73 Annika Andersson 86 Hammarby Sätra 16.1
11.49 Camilla Sandblom 88 Hovslätt Växjö 6.1
11.47 Sandra Pettersson 88 Strand Göteborg/Sc 3.2
11.42 Emilia Rundqvist 88 Kalmar Växjö 6.1
obekräftat

Kula/4.0

16.40 Helena Engman 76 Riviera Malmö 12.2
15.99 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Malmö 12.2
15.65 Linda Nestorsson 75 Ullevi Malmö 12.2
14.69 Karin Olsson 75 Helsingborg Malmö 6.2
14.51 Catarina Andersson 77 Helsingborg Malmö 6.2
14.49 Maria Pettersson 77 Helsingborg Malmö 6.2
14.33 Carolina Hjelt 86 Huddinge Malmö 12.2
13.84 Carolina Klüft 83 Växjö Malmö 12.2
13.77 Anna-Karin Svensson 81 Ullevi Göteborg 30.1
13.36 Marie Barenfeld 85 Örebro Malmö 12.2
13.24 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 27.2
13.18 Veronica Karlsson 80 Strömsund Houston, TX 19.2
12.98 Sofie Lundström 83 Västerås Nampa, ID 24.2
12.91 Anna Wikström 87 Tumba Göteborg 27.2
12.80 Linda Wijkander 83 Hässelby Sätra 15.1
12.77 Anneli Johansson 69 Ume FI Umeå 15.1
12.46 Elinor Holgersson 84 Pallas Malmö 30.1
12.41 Jasmine Henriksson 88 Eslöv Malmö 6.2
12.08 Jessica Jansson 81 Heby New York, NY 18.2
12.06 Alice Bergström 79 Växjö Malmö 12.2
12.03 Ann-Sofie Åkesson 87 Eslöv Malmö 6.2
12.02 Ellinore Hallin 87 Enköping Karlskrona 6.3
11.87 Malin Svensson 78 Helsingborg Helsingborg 2.4
11.85 Angelica Henriksson 86 Hagen Falun 22.2
11.59 Veronica Lundgren 86 Ånge Ås 29.1

Vikt/10

20.42 Cecilia Nilsson 79 Ymer Malmö 12.2
19.50 Anna Söderberg 73 Ullevi Malmö 12.2
16.97 Marie Hilmersson 81 Falun Malmö 12.2
16.76 Tracey Andersson 84 Heleneholm Malmö 12.2
15.07 Annika Hjelm 86 Huddinge Malmö 12.2
14.99 Karin Engström 83 IF Göta Karlstad 3.2
14.87 Linda Wijkander 83 Hässelby Sätra 15.1
14.42 Linda Eriksson 87 Nyköping Nyköping 2.2
13.99 Madelen Fahlstedt 83 Gefle Malmö 12.2
13.82 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Sätra 30.1
12.78 Caroline Höglund 85 IF Göta Malmö 12.2
12.24 Karolina Pedersen 87 Ullevi Göteborg 30.1
11.94 Johanna Rydberg 88 Västerås Västerås 23.1
11.79 Angelica Persson 88 Västerås Västerås 23.1
11.25 Petra Öberg 89 Nyköping Nyköping 29.12

Femkamp/K

4.948 Carolina Klüft 83 Växjö Madrid, ESP 4.3
3.961 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Karlskrona 6.3
3.469 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Karlskrona 6.3
3.451 Ellinore Hallin 87 Enköping Karlskrona 6.3
3.447 Johanna Höglund 84 Upsala Karlskrona 6.3
3.348 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Karlskrona 6.3
3.325 Sofie Lundström 83 Västerås Nampa, ID 24.2
3.234 Ebba Jungmark 87 Mölndal Karlskrona 6.3
3.159 Alice Bergström 79 Växjö Karlskrona 6.3
3.147 Anna Ek 87 Klippan Karlskrona 6.3
3.057 Martina Wahnström 87 Ullevi Karlskrona 6.3
2.980 Ida Tengvall 87 Klippan Karlskrona 6.3

>